Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Lži o peniazoch


Lži o peniazoch

Šírené podprahovo – školstvom, médiami, reklamou, zamestnávateľmi... Zavádzajú. Viažu.


Lož je, že peniaze sú mierou dobra. Keď sme boli deti a boli sme dobrí, pochválili nás. Keď si bol slušný a poslušne robil to, čo rodič alebo učiteľ chcel – odmenili ťa cukríkom či dobrou známkou. Dnes je z teba verejný činiteľ a v dobrej viere konáš dobro. Bol si však v detstve podmienený – vycvičili ťa spájať si dobro s odmenou.  Správnosť svojho konania podmieňuješ peňažnou odmenou – čím väčšia odmena, čím väčší úplatok, tým je tvoja detská dušička radostnejšia. Tak veľmi vnútri túžiš vyhovieť prísnej maminke a byť taký, ako ona chce... Chceš aj druhým dokázať, aký si "dobrý" a "bohatý" – pretože vnútri si sám sebou nie si istý. Vlastne si teraz taký, ako chcú bankári a korporácie. Si bezmocnou bábkou v ich rukách. Stratil si ľudskosť. Zradil si ľudí.

 

Lož je, že kde je hodnota – tam je cena. Lož je, že to čo nemožno predať ani kúpiť, je nehodnotné, nehodné našej pozornosti. V skutočnosti sú práve tieto neoceniteľné veci naozaj hodnotné. Keď sa cítim prázdny, nenaplnený – nie sú to peniaze, čo mi chýba... Úprimnú úctu si nekúpim. Ani uznanie, pocit spolupatričnosti, prijatia, zdieľania, lásky...

 

Lož je, že peniaze sú potrebné. V škole nás učia, že pred vynájdením peňazí sme museli vymieňať hus za chleba a žito za syr. Vraj to nebolo moc šikovné, hlavne ak pekár hus nepotreboval... To je lož. Bolo to inak. Veď ešte stále máme v rodinách hospodárstvo založené na dare, nie na peniazoch. Keď druhý niečo potrebuje, ty mu to dáš nezištne a on si ťa zato bude ctiť a na oplátku ti niečo dá potom, keď budeš zasa ty niečo potrebovať. Takéto hospodárstvo daru utužuje ľudské vzťahy. Dakedy sme si v celých dedinách či dokonca v občinách vymieňali prebytky, pomoc a dary takýmto spôsobom. Takáto výmena bola posvätným obradom posilujúcim naše spoločenstvo. Odkedy sme však začali prechádzať na peniaze – naše vzťahy trpia a rozpadajú sa. Bývalý vzťah ľudskosti je zúžený na výmenu platidla. Výmena životnej sily v podobe predmetu či práce je obmedzená na akési číslo, ktoré prejde z jedného pomyseľného vlastníctva do druhého... Navyše, tým, že sme ochotní predať našu prácu a našu zem za peniaze – vzdávame sa jej. Stávame sa nevoľníkmi a otrokmi. Výroba peňazí je totiž ovládaná úzkou skupinou, ktorá si vytvorí koľko peňazí chce – tejto skupine tak vlastne patrí všetko, čo je možno kúpiť. Oni ovládajú všetko, čo je predajné a úplatné – ľudia, krajina, kultúra a celé spoločnosti sa stávajú ich majetkom. Je to jedna obrovská lúpež oberajúca ľudí o to, čo je im vlastné a čo im bolo dané po dobu života spravovať.

 

Lož je, že peniaze sú mierou šťastia. V skutočnosti je mierou šťastia zdravie medziľudských vzťahov. Často sme pomýlení: nemáme čas na svoju rodinu a deti, lebo sme zamestnaní zarábaním... Deti vyrastajú v studených ústavoch. Jedna učiteľka má na starosť 30 detí – je pre ňu jednoducho nemožné, aby mala s nejakým dieťaťom plnohodnotný vzťah. V ústavoch bez materského bezpodmienečného prijatia nedospievame. Telo síce vyrastie a my vyzeráme ako dospelí – dušu máme ale stále detskú a ranenú. Nie sme schopní prebrať za seba zodpovednosť a stať sa samostatným plnohodnotným človekom. Vnútri sa veľmi bojíme strachu zo smrti a opustenia – ovláda nás podvedomý praveký strach z toho, že nás matka odložila, odstrčila. Sme stratení – chceme sa chytiť niečoho pevného. Chytáme sa vier v cirkev, v štát, v peniaze, v hierarchiu...

 

Lož je hierarchia. Je to práve hon za peniazmi, ktorý ľudské vzťahy oslabuje a nahradzuje ich umelým hierarchickým usporiadaním. Učiteľ nie je pán vyššie v hierarchii, ktorého máš poslúchať. Ani poslanec nie je pán, nie je nadradený – on len prebral zodpovednosť za šírku ľudí, ktorí mu dali svoju dôveru. Zastupuje ich a preto mu vykáme. Už to nie je on ako jednotlivec – na mieste by nemala pýcha, nadutosť, namyslenosť – ale pokora pred tou šírkou občanov, ktorí ho poslali. Na mieste by nemala byť naša slepá poslušnosť – ale naša úcta pred tou šírkou ľudí, ktorí dali poslancovi svoj hlas... Prirodzeným spoločenským zriadením je kruh, ktorý zjednocuje menšie kruhy a rastie nie do výšky – ale do šírky. V kruhu sme všetci dôležití, aj keď zrovna nemáme slovo. Na každého príde rad a je to pre dobro nás všetkých, že každý z nás dostane priestor zohrať svoju úlohu.

 

Lož je odsudzovanie temnoty. Temným sa stáva totiž práve to, čo odsúdim a neprijímam. Temný je taký názor, ktorý nechápem. Temná je tá pravda, ktorej sa bojím... Pokiaľ sa budem brániť temnote a hľadať vinníka... Pokiaľ sa budem pokrytecky tváriť, že všetko je v poriadku, že sa ma to netýka... A pritom ma tá temnota môže obohatiť. Rozšíriť moje obzory. V skutočnosti sme v tom všetci spoločne. Prepájajú nás vzťahy a týka sa nás všetko, čo sa deje v našom okolí. Všetci za to nesieme zodpovednosť. Temné činy vznikajú práve vtedy, keď pred nimi zatvárame oči, keď ich odsudzujeme, keď sme my dobrí a oni zlí...

 

Buďme smelí.

 

Nebuďme už viac pokrytci. Pochybujme!

 

Prijmime svoju detskú dušu, svoju zraniteľnosť a nedokonalosť. Zmierme sa s neúprosnou nahou pravdou skutočnosti.

 

Si v bezpečí. Si chránený. Prijmi seba takého, aký si. Bezpodmienečne. Len potom môžeš byť prijatý druhými. Prijmi svoj život, svoju zodpovednosť, svoj príbeh. Len tak ozdravíš vzťahy... Vzťahy ľudskosti. Vzťahy života.

 

Nachádzaš sám seba. Nachádzaš rodinu a spoločnosť, lásku a celistvosť, ktoré ti tak chýbali...

 

Teraz môžeš prijať aj peniaze – a využiť ich tvorivo.

 

 

 

 

Prevzaté z blogu krkavec.wordpress.com

 Author: Vlasto Krkavec # WomyKopi07
Ekonomika2014-01-2323
-
 69% ( 6 people voted )
+
Nedá sa nesúhlasiť hovorí sa ze peniaze sú koreň vsetkeho zlá ale tých koreňov je viac. Bol jeden kmeň a nepoznali tam peniaze chatrče mali postavené v kruhu a dverami do stredu .Ked naučili týchto /divochov / používať peniaze prerobili si svoje prebytky aby jeden druhému nevideli do domu. Dalsi príklad v Butane nepoznali tv tak keď im zaviedli káblovku 66programov veď keď už tak poriadnu tv za pár týždňov zaznamenali prvú vraždu .Ludia sú oblbovany médiami politikmi lekármi zamestnávateľmi a pod. Ľudom sa snažia ukradnúť všetok voľný čas aby nemali kedy nad tým rozmýšľať a aj ty ktorým to docvakne sú presvedčený za sa stym nedá nič robiť
jurosiq # XepeKixe12
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-01-24 08:33:50 5b7f0f93
Taká prázdna úvaha z nudy, alebo slohové zadanie v škole na tuctovú tému. Mlátenie prázdnej slamy, ktoré unavuje už po prvom odstavci. Pokrytecké filozofovanie o tom, ako nemáte radi peniaze ale dobre viete, že ich potrebujete k normálnej existencii v spoločnosti. Obsahovo nevýrazné a slabé, ako desaťkrát vylúhovaný čaj. Viem si predstaviť aj lepší spôsob trávenia voľného času, ako snovať takéto traktáty za dlhých zimných večerov... (Prečítané do polovice)

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 42% ( 16 people voted )
+
2014-01-24 08:45:55 d4254112
Autor mohol zájsť do hĺbky. Tvrdí sa, že banky účtujú úrok kvoli inflácii kvôli ktorej strácajú hodnotu čo je lož. Banky operujú na čiastočných rezervách, dnes povedzme aj menej ako 10%. To znamená že banky neprídu o nič lebo nič nemajú. Celý úver a jeho návratnosť sú založené na viere že ho splatíte. Takémuto zisku sa hovorí úžera alebo otroctvo úrokov- slavery of interests. Pokiaľ sa pozriete do histórie tak môžete začať u Ježiša ako obracal stoly bankárov hore noháma. Dnes tieto banky majú v rukách politikov ak títo bankári nie sú politikmi samotnými takže sami robia pravidlá hry svoje triede čim sa bohatstvo akumuluje do úzkej skupiny ľudí. Ak konajú mimozákona tak su nepotrestateľní.
Kuknite na videjko a prečítajte komentáre

Krakatit # JyvuLomi92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 09:52:16 4079836a
Totho je o peniazoch. Autor to môže preložiť a Pande mu dá 5 hvezdičék


“By this means government may secretly and unobserved, confiscate the wealth of the people, and not one man in a million will detect the theft.” JM Keynes

“Banks create money. That is what they are for... The manufacturing process to make money consists of making an entry in a book. That is all... Each and every time a Bank makes a loan... new Bank credit is created — brand new money.Graham Towers, Governor of the Bank of Canada from 1935 to 1955

The idea that ‘the lender can’t use the money when he lends’ is the classical argument to rationalize Usury. But the bank doesn’t lend anything. It’s all credit by bookkeeping.

Simplified: Inflation show up when more money is streamed into system than value of goods produced, or GDP, in economy. The main purpose is to cover government spending: wars, military-industrial complex, police state, but also social programs due they want to keep status quo and they do not want revolts which would leads to democracy.

The ‘time value of money’ is the notion that holding money today is worth more than tomorrow. Between today and tomorrow there will be inflation and the missed opportunity of investing it.

It is at the core of modern theory of finance. It is the rationale for Usury, it can be heard each and every time when people defend it. It is the defining belief that creates acceptance for interest on loans of money. Because Usury is supposed to be the compensation for the ‘lost’ ‘time value’ to the lender.
People will also point at risk, but there is no risk, there is collateral. Only bogus credit card debt and consumer loans are without collateral and the interest on these kinds of loans can be quite astonishing. But for serious credit, business loans, mortgages, there is collateral and there is no risk to the lender.
The fact that the time value idea still holds so much sway is quite astonishing, after 12 years of Truth Movement and mass exposure of fractional reserve banking.
Because the fact is: nowadays the creditors are usually banks and banks don’t lend anything. They create credit, by bookkeeping. That is what fractional reserve banking is: double-entry bookkeeping, in which debit and credit are implicit and automatic.

It is one thing with simply uninformed people, including most economists who are remarkable mainly for their ignorance in monetary matters. It is borderline bizarre with the Austrians, who are famous for their analysis of fractional reserve banking. But how can one on the one hand defend the ‘time value’ hoax and on the other hand explain that the banks create money and don’t have reserves for what they purportedly lend? It creates quite a cognitive dissonance.
The banks don’t lend and that’s why the ‘time value’ ‘argument’ is a total hoax. Utterly irrelevant. The bank wins nothing by creating money (other than the opportunity to extort the ‘borrower’, who doesn’t realize he isn’t borrowing anything real) and it gains nothing when the money is repaid: the bank takes it out of circulation and the money just ceases to exist as a concept. There is nothing in the books anymore.

We don’t realize that this means that we will continue paying the same amount of money. Why aren’t we asking ourselves the question ‘but if the bank creates the money by bookkeeping, why am I paying interest?’
Why is this money-out-of-thin-air fact so important?
Even if banks don’t really loan based on their deposits and reserves, who cares? Why is this such a dangerous myth? Because, if banks don’t make loans based on available deposits or reserves, that means:

-This was never a liquidity crisis, but rather a solvency crisis. In other words, it was not a lack of available liquid funds which got the banks in trouble, it was the fact that they speculated and committed fraud, so that their liabilities far exceeded their assets. The government has been fighting the wrong battle, and has made the economic situation worse.

-The giant banks are not needed, as the federal, state or local governments or small local banks and credit unions can create the credit instead, if the near-monopoly power the too big to fails are enjoying is taken away, and others are allowed to fill the vacuum.


Indeed, the big banks do very little traditional banking. Most of their business is from financial speculation. For example, less than 10% of Bank of America’s assets come from traditional banking deposits.

Why do people have difficulty to see the iniquity of Usury? Someone recently said it is because people don’t see themselves as poor, but as ‘temporarily inconvenienced millionaires’. We are all raised to work hard and expect ‘success’. And ‘success’ is making a bundle and then retiring, having other inconvenienced millionaires sweat away to service the loans we will be giving them through our mutual funds.
But: working hard has little to do with it. There would be many millionaires if working hard was leading to wealth. It’s true that genius expresses itself through a combination of talent and hard work, but most of us are just beta males and the opulent want us to lick their boots, not to join their ranks.

We are raised to be ‘responsible’ adults and are told frugality and saving are a real part of that. We are learned the magic of compound interest at school. Nobody is telling us some other guys have picked up this trick a few centuries ago and have a bit of a head start, ripping society apart with the trillions that compound interest is now making them yearly. We are not told that paying compound interest to the rich is what is keeping us poor. No, morons like Peter Schiff now say we need to save more and we need incentives for that: higher interest rates. Peter Schiff is not explaining how people, who already lose more than half of their income to usury (partly passed on in prices and taxes), are going to save more when they have to pay even more interest to the rich, while they are already living from pay check to pay check, as most Americans are today. Even a good man like Paul Craig Roberts falls for this. It’s our economic illiteracy, not understanding money and Usury.

Because the simple fact is: by saying ‘I wouldn’t lend without interest’, we relegate ourselves and our brethren to interest slavery. Because we don’t lend, we borrow. By not lending to our brethren, they will not lend to us. We will have to go to the rich and to the banks. Why was the middle class sending their children to the bank for a mortgage when they had the assets to set them up with a good start in life with an interest-free mortgage? Why are people worrying about their savings today, while at the same time their children face foreclosure? Why are these savings not sunk into paying off the banks to save the wider family from the losses to usury?

We talk about ‘corruption’ in finance but we don’t see that finance itself is corrupt.

In 1862 the creditor of America, the Bank of England, sent the following circular to every bank in New York and New England:

"Slavery is likely to be abolished by the war power. This, I and my European friends are in favour of, for slavery is but the owning of labour and carries with it the care of the labourer, while the European plan, led on by England, is for capital to control labour by controlling the wages. This can be done by controlling the money. The great debt that capitalists will see to it is made out of the war must be used as a means to control the volume of money. To accomplish this, the bonds must be used as a banking basis. We are now waiting for the Secretary of the Treasury to make the recommendations to Congress. It will not do to allow the greenback, as it is called, to circulate any length of time, as we cannot control that."

"When through a process of law the common people have lost their homes, they will be more tractable and more easily governed by the strong arm of the law, applied by the central power of wealth, under the control of leading financiers. People without homes will not quarrel with their leaders. This is well known among our principal men now engaged in forming an IMPERIALISM OF CAPITAL TO GOVERN THE WORLD. Thus by discreet action we can secure for ourselves what has been generally planned and successfully accomplished."

That was part of a leaflet called the "Bankers' Manifest" printed for private circulation among leading bankers only. It appeared in 1934.

It is clear that all players: Krugman, Greenspan, Bernanke, Merkel, Warburg, Bank of England, ECB, every single puppet in Brussels, BIS and most of central banks knows what they do and why.

Krakatit # JyvuLomi92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 09:55:59 4079836a
Základnou vecou je odstaviť veľké banky a korporácie od našich životov.

The giant banks are not needed, as the federal, state or local governments or small local banks and credit unions can create the credit instead, if the near-monopoly power the too big to fails are enjoying is taken away, and others are allowed to fill the vacuum.

Kreditné únie, kooperatívne bankovníctvo a kooperatívne poisťovníctvo typu za komunizmu dá Leviathanovi smrteľnú ranu do chrbtaKrakatit # JyvuLomi92
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-24 10:01:11 4079836a
Trošku idealistický článok-teórie ktoré by možno fungovali, keby všetci ľudia boli duševne približne na tej istej úrovni. V momentálnej situácii by to asi globálne nefungovalo podobne ako komunizmus. Vždy sa totiž nájdu "lenivší" ľudkovia, ktorí, ale často krát majú "neprimerané" nároky a od tých čakať, že mi niekedy posunú pre mňa použiteľné prebytky svojej produkcie by asi bolo dosť naivné.

Peniaze alebo všeobecnejšie "platidlo" ako také by som neodsudzoval, skôr sa treba zamerať na odstránenie toho parazitujúceho medzistupňa stojaceho medzi peniazmi a ľudskou produkciou.

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 10:02:57 c35b0aa9
loading...
peniaze samy o sebe nie sú zlom. Zlo je výklad ich funkcie. Peniaze slúžia ako prostriedok výmeny. To je OK, je to výborný vynález na zjednodušenie výmeny. Ako si mám napríklad s číňanom vymeniť sud vína za notebook?
Jediným problém je systém zarábania a rozdeľovania zarobeného, ktorý vytvára neúmerne veľké rozdiely. Je to nespravodlivé a ľudia tú nespravodlivosť cítia bez toho, aby si ju uvedomovali. Stavanie vysokých plotov medzi susedmi nie je kvôli peniazom, ale kvôli tomu, že systém umožňuje padnúť na hubu, skončiť pod mostom... a tento strach núti každého chrániť si aj to posledné.
Pojem "nekresťanské peniaze" nezvnikol len tak náhodou. Sú to peniaze, ktorých je príliš veľa, ktoré neslúžia na uspokojovanie svojich potrieb použitím peňazí ako výmenného prostriedku, ale naakumulované nekresťanské peniaze slúžia na vyvyšovanie sa nad ostatnými, neskôr získavanie stále väčšej moci indivíduí, z ktorých sa nahromadením nekresťanských peňazí stávajú psychopati.
Jedine SPRAVODLIVOST v rozdeľovaní vytvorených statkov dokáže zabezpečiť rovnováhu a používanie peňazí zase na účel, na ktorý boli vymyslené. Spravodlivosť je taká majetková a príjmová nerovnosť, ktorú akceptujú tí najchudobnejší. Odhadujem, že sa môže pohybovať v rozmedzí 3-5 násobku minimálneho príjmu. Murár absolútne nemá problém vnútorne súhlasiť s tým, že stavbyvedúci zarába o 50% viac ako on a majiteľ stavebnej firmy 3-5 krát toľko.
Pre predstavu, ako by to mohlo vyzerať v našich reáliách: Priemerná mzda je dnes cca 700 v čistom. Mnohí zaznávajú tento údaj, pričom hovorí veľmi veľa. Hovorí presne to, že toľko by sme mohli zarábať všetci, keby bolo 100% rovnostárstvo. Lenže tento údaj treba vylepšiť o nasledovné čísla:
- dividendy majiteľov eseročiek
- dividendy majiteľov akcií
- materiálne výhody plynúce majiteľom a konateľom firiem: auto+PHM, počítač, vybavenie domácnosti...proste všetko, čo ide do nákadov firiem
- vyplatené provízie z verejných zákaziek a iná korupcia
- načierno vyplatené práce živnostníkov
- načierno poberané mzdy a iné benefity
Pripočítaním týchto benefitov by sme sa dostali k reálnej čistej priemernej mzde - nech nehovorím veľa - 1.300 Eur (podľa mňa je to viac). Na jednu domácnosť je to priemerne 2.600 Eur mesačne.
Ak by bol minimálny príjem 650, maximálny by mohol byť napr. 2.000, možno aj 2.500, závisí to od váhy - koľko % ľudí by dosahovalo toto maximum a koľko % by dosahovalo minimum.
Takže zhruba toľko o tom, ako by to mohlo vyzerať, keby bola spravodlivosť - a to všetko za terajšieho vykrádania tohto zúboženého štátu.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-01-24 10:47:17 57c5a734
ešte jedno prirovnanie na zamyslenie sa:
Ak by štátom určená mzda stavbyvedúceho bola 1.000 Eur a mzda murára 1.300 Eur - koľko % z tých, čo majú predpoklady ukončiť potrebné vzdelanie na stavbyvedúceho nepôjde študovať, ale chytí do ruky keľňu?
Ja odhadujem maximálne 0,2%.


marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-24 10:50:59 57c5a734
jurosiq, pandemoniu...jeden vacší tupec ako druhý....výkvet debilov

Pokud si někdo myslí, že žijeme v demokratickém světě, tak je na hlubokém omylu. Každý člověk má právo, na šťastný život v míru v pokoji a ve zdraví. Každý člověk by měl myslet na druhé lidi a mít k nim lásku a být ochoten pro ně něco udělat. Myslet na druhé a nejen na sebe, je jedna z nejšlechetnějších vlastností, které může člověk mít. Pokud budou druzí z jakéhokoliv důvodu ožebračováni úzkou skupinou mocných, kteří vládnou tomuto světu a kteří vlastní banky, sdělovací prostředky, klíčové zdroje surovin a energii a dalšího majetku a moci, bude tomuto světu vládnout duchovní chudoba a svět bude zbídačený a plný nuznosti. Dokud budou umírat miliony lidí ve jménu mocných farmaceutického průmyslu a jiných subjektů, bude tato planeta jen smutným místem k přežívání. Je na odvážných lidech a na lidech, kteří mají zájem o druhé a mají k nim lásku, toto vše změnit.

Na toto som dnes narazil a páči sa mi to.

Znovu k peniazom:
Dnešné tzv.fiat peniaze sú najlepším vynálezom ludstva. Musia ovšem fungovat ako voda v kúrení- bez úroku, a musí byt ich tlacenie a vydávanie pod verejnou kontrolou. V tom je celý problém ludstva.Nič iného neexistuje.Komunizmus ci kapitalizmus je iba názov skupiny ludí ktorí ovládaju peniaze.Vzdy sú to však tí istí. A ludia snažiaci sa ovladnut peniaze musia byt zničení lebo peniaze patria všetkým.

brano # PelaSedo59
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-01-24 10:51:57 c305bafe
marsal Zukov

K+

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 10:52:52 c305bafe
Takto si tu žijeme


Looked at from the angle of producing things of value, the unemployment rate is even higher than that calculated.
Government employees are counted in the employment statistics. Yet the 'work' activity of most government employees is in the nature of one person digging a hole and another person filling it back up. Despite the appearance of work being done, in the end, nothing of value has been created. So, such 'workers' are in reality no different from individuals collecting unemployment benefits. And those are the public sector jobs of a more benign nature such as those requiring the writing of pointless reports and the holding of endless meetings which lead to nothing. How many government employees are actively engaged in hampering the private sector in one way or another, thus making it less productive, such as those processing requests for permission for every imaginable human activity? How many others work hard at destroying value created by the private sector, such as those seeking out and punishing unlicensed or forbidden activity?
How many even private sector jobs such as those in the military, prison and pharmaceutical industries not only do not produce things of value but exist to make things which needlessly destroy life, liberty, property and health? How many workers employed in the private sector such as accountants and lawyers of all sorts are busy undoing the damage caused by government employees? Their work creates no net value. They are busy filling the holes created by government employees. So are doctors employed to heal patients whose health has been ruined because they followed the government's and the processed foods industry's eating guidelines. And of course many employees of the processed foods industry are also hole diggers who destroy value - customers' health.
When looked at from the perspective of jobs emerging to create value and serve customers as would happen in a free market, so many jobs in the mixed economies of the developed West do no such thing. In many instances, paying people to do certain jobs is no different than paying them welfare or unemployment benefits. It's only from such a perspective that the real magnitude of the state's drag on the economy becomes visible. That drag is much bigger than would appear from our tax burdens alone. One wonders just how much higher the general global standard of living would be if public sector jobs and regulations as well as taxes remained at the level that existed at the beginning of the 20th century.


Skús tieto tvrdenia prerátať na peniaze a dostaneme sa k reálnemu jadru problému
Krakatit # JyvuLomi92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 11:33:23 4079836a
Pozrime sa Krkavče na zdravie. Akú má zdravie hodnotu? Ako je možné že je táto hodnota peranentne ničená štátom ktorý je skorumpovaný Monsantom? A ako je modifikované vzdelanie štátnou propagandou? Koľko to stojí aby sme vydávali peniaze na veci proti sebe samým? A potom ich nemáme pre seba

Krakatit # JyvuLomi92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 11:38:00 4079836a
Krakatit
Realne jadro problému spočíva v nevzdelanosti a tuposti ludí ktorí nerozumeju ekonomike a peniazom a daju sa oklamat Ficom o istotách a Dzurindom o dvojnásobných platoch.
Keby boli ludia vzdelaní nemohli by dopustit a volit takých imbecilov akými boli všetky vlády po r.89 ale i pred ním.
V indianskych kmenoch o vsetkom rozhodovali náčelníci, boli to najskusenejší ludia...indiani boli rozumnejší ako dnešná spoločnost...a dnes? poslancami su mladí neskusení ludia...vid dnesného rakuskeho ministra zahraničia...28 rokov...aj u nas je ich dost...
co potom možno očakávat od spolocnosti ktorá odsuva seniorov a riadia ju malé deti?

brano # PelaSedo59
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-24 12:19:26 c305bafe
brano - malé deti, imbecili a psychopati sú tam dosadzovani zámerne. Iných do svojich médii židaci nepustia. Preto gojsky volič prakticky nemá na vyber.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-24 13:04:42 55ede024
Braňo–nadávaš druhým do debilov, zároveň píšeš o láske k druhým?
Vlastne áno, láskou myslíš, že sa pracháči zbavia majetku a odovzdajú ich fantastom, ktorí predsa majú právo na šťastný život, pracháči majú povinnosť vaše dogmy uviesť do skutočnosti. Kto nie je s vami je debil.
Ľudia väčšinou boli dobrí, milí, láskaví, obetaví, mysleli na druhých, pokým ste sa nezjavili vy antichristi, revolucionári, táraji o ľudských „právach“, vy ktorí ste za najvyššiu métu vyvýšili vlastné pôžitky, svojou protikresťanskou zúrivosťou ste ľudí poštvali proti sebe, rozpútali ste vojnu proti človeku, ktorej výsledok je aj v ľahostajnosti pracháčov o vás socky. Takýto svet bez Boha, bez mravnosti ste si priali, a keď v novom svete ste rozčarovaní, že ste nepostúpili na vysoké miesta, ktoré sú skromným prejavením vašich práv, tak ako je obvyklé u vás, len urážate každého, kto uspel.
Ak môže skupina mocných vládnuť svetu, tak jej to musia najprv umožniť zákony, a pokiaľ najvyššiu moc nemá jednotlivcova sloboda, ale etatistický parazitný úradník, tak je poľahky možné docieliť, že pracháč môže skorumpovať celú bandu politických príživníkov. Etatizmus je zlo, už si to konečne ľavičiari vytetujte do mozgu. Váš vrelemilovaný etatizmus dosadil hospodárskych hráčov k politickej moci, vaša silná ústredná vláda.
Rozhýbte sa a založte si aj vy banky, nakúpte zdroje surovín. Bohatstvo nie je hriech, prestaňte závidieť, vy ste tí najväčší materialisti sveta, toľko zbytočných rečí o peniazoch, ktoré vám chýbajú. Priam žiari vo vás chamtivosť. Vy venujete viac času peniazom ako najväčší mamonári spomedzi pracháčov.
Banky požičiavajú, ale kto vás prinútil si požičiavať? Keď ste mimoriadne požívační a chvastáte sa pred susedom, aké novinky ste dokúpili, tak ich slobodne navštívite. Vy sa len sťažujete, že nie ste v stave zarobiť toľko na nákup hlúpostí bez toho, aby ste neboli nakoniec dotlačení k pôžičke.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-24 19:52:50 5f676d16
Braňo ty si sa pri voľbách nechal kým oklamať? Ficovoliči skáču za Ficom kvôli vidinám istôt? Môže byť, ale určite majú aj iné, nie iba materialistické zdôvodnenia ich voľby. Ale ty ľudí degraduješ na materialistickú špongiu, ale takými veľmi mnohí nie sú dokonca ani dnes.
Dzurindu volili aj predtým, aj potom ako sľuboval dvojnásobné platy, čo na to povieš? Ja si myslím, že Dzurindu volili len neúspešní skrachovanci, čo nadávali na Mečiara, na ktorého zvaľovali nenaplnenie ich snov, americkí análovia, dvojnásobné platy bol len bonus, ktorým chceli prilákať veriacich v svetlé zajtrajšky.
Takže ty si starec, a ťa vytláčajú? Kde si naberal skúsenosti ty, alebo mali by poslanci? Starec neznamená odborník, a už len vyhliadka, že by niekto obetoval svoje „úspechy“, aby vstúpil do politiky, aby sa rozdal pred voličmi je smiešna. Do politiky lezú väčšinou len za vidinou súkromných ziskov, alebo exhibicionizmus. Etatizmus nemá čo občanov vychovávať a samozvaní skúsenostníci nech ostanú kde sú teraz.

Lidhja # JojaVime40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-24 20:06:30 5f676d16
Žukov–rozdeľovať by si chcel majetok druhých, ale už si bezmocný ho nadobudnúť. Ty si ale výkonný, ale najprv by sa museli schopní, úspešní, usilovní, pracovití, premýšľajúci do práce zapojiť, aby si ich mohol ozbíjať, aby veľké rozdiely si vymazal. Veľakrát som čítal ako najrôznejšie socky urážali cigáňov, negrov, že sú chudobní, lebo sú leniví, zaostalí, opice bez mozgu, povaľujúce sa v nehybnosti, ale svoju biedu už vysvetľujú „vedecky“, ako neadaptabilnosť na trhové podmienky, nerovnaká štartovacia čiara, sociálne znevýhodnený.
Majetková nerovnosť je prirodzená, lebo ľudia sú rôzni a nevyvíjajú rovnakú aktivitu, aby prípadne zarobili. Tiež si vyberajú rôzne povolania, ktorých finančný efekt je tiež odlišný. Nespravodlivosť je práve túžba kradnúť aspoň časť majetku úspešnejšieho, nevykonávate rovnakú činnosť ako pracháči, takže by bola nespravodlivosť, aby tenisová jednotka, víťaz turnaja zarábal viac ako večne porazený. Prečo sa ty žukov nepozrieš na Afriku, alebo hoci aj ukrajinu, takým hundrošom ako ty by sa hodilo ešte aj znížiť platy. Vy chcete viac, ale systém zarábania je rozdielny aj u teba, aj na ukrajine. Čo navrhuješ? Zvýšenie platov tebe, cigáňovi, alebo Afričanovi? Čo navýšenie tvojho výkonu a spoľahlivosti?
Nekresťanské peniaze–vy socialisti, komunisti ste kresťania? Nežartuj. Čo je teba do toho ako nakladá so svojím zárobkom tvoj sused. Tak ich len skladuje a nevyužíva, aj takýto prístup ťa dráždi, aj opačný, keď veľký obnos banky stále prúdi v hospodárstve. Kto sa nad teba vyvyšoval kvôli majetku?
Vidíš, že vieš písať aj rozumne, je to tak, na čierno vyplácané mzdy, skrývanie hospodárenia pred zločineckým etatizmom. Údaje o vnútorných pomeroch zbierajú kancelárske krysy, aby čo najviac podojili. Etatistom treba ešte znížiť mzdy, pretože ich horlivosť ich vedie voliť etatistov, teda znemožňujú sebe samým vyššie mzdy, pretože čo by mohli získať sa rozlieva nenásytnému etatistickému molochovi.
Štátom určená mzda–len prikazovať, ale nijaká pozitívna činnosť úradníckych parazitov. Čo napríklad, že by štát zakázal všetko, čo zakázal aj Boh, to by ste sa vzpierali, ale ak už bezbožník má väčší krajec, už ho ihneď dokážete oklebetiť.
Gójsky volič je tupec, aj v talmude je napísaná pravda. Marrani navonok vystupovali ako pápeženci, ale v súkromí dodržiavali obrezanecké zvyky, dnešní „protižidia“ zdokonalili túto židovskú podlosť, tvária sa, že hryzú židov, pretože tých, ktorých hryzú majú za židov, ktorými nie sú, ale podstata židovského bohorúhačstva im je neznáma. Odvádzajú pozornosť od pravého zmyslu židovstva k nejakej závistlivej potýčke kvôli ich vlastným nedostatkom, pričom rúhanie židákov nechávajú bez povšimnutia. Protižidia sú marrani, ktorí seba titulujú protižidmi, ale najväčšmi nasledujú politiku židovstva v hospodárskej rovine.

Lidhja # JojaVime40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-24 20:38:58 5f676d16
Lidhja - neviem, či si naozaj presvedčený o tom, čo píšeš, ale je to kombinácia poloprávd a lží zabalená do kultivovaného prejavu. Uznávam, je to veľmi dobrý a asi najúčinnejší spôsob oklamania názorovo neistých.
Prvá a najväčšia lož je tá, že ak niekto "zarobí", tak to patrí jemu. Nie, nepatrí. Jeho "zárobok" nie je zďaleka len jeho zásluha. Dane sú prostriedkom, ako takúto skrivodlivosť napraviť - ale to nerieši príčinu. Systém má byť taký, že k takému nespravodlivému "zárobku" vôbec nedôjde.
Toľkoto mi úplne stačí napísať, všetky tvoje pomýlenosti sa odvíjajú od tohto jedného bodu.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-25 12:14:52 4e620bcf
"Majetková nerovnosť je prirodzená, lebo ľudia sú rôzni a nevyvíjajú rovnakú aktivitu, aby prípadne zarobili..." Súhlasím, nejaká diferenciácia musí byť, inak by nebola žiadna motivácia. Predstavte si, že by podľa boľševických kecov mali progresívni jedinci zdieľať biedu ako povaľači. Napríklad, vyspávať v chalupe v hornej Revúcej za pecou a čakať, kedy poštár s podporou zazvoní dvakrát...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-25 12:34:38 4e62dbd1
Pandemonium,---Vyzbrojená radami účastníkov ,keď zas budeš nadávať ,sa ťa opýtam? A čo pováľačí kapitalistickí,na ktorých robia ľudia,zatiaľ čo oni sa vypekajú na plážach luxusných destinácii v zahraničí?Tí akú aktivitu vyvíjajú?Jedine tak z mozgu sa im parí,od rozmýšľania ,ako ešte viac ošklbať robotníka.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-25 12:53:36 5b7f0640
Pandemonium vyzerá to tak že mamina s tatinom vyhnali červeného Dava z domu pre povaľačstvo. Posledne tu fotil svoje prve zarobené eury a odvtedy po ňom niet ani chýru ani slychu.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-25 12:53:51 b2284882
"Slon", to je typická boľševická rétorika reznutá poriadnou dávkou závisti.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-25 13:29:55 4e62dbd1
Pankretén - tí, čo majú nadmerne veľa tak to radi aj prezentujú a to z toho dôvodu, aby im ostatní závideli. Tak prečo im kaziť radosť, úbožiakom?
Povaľač nech má drevenú chatrč a pracujúci nech má dom. Čo je na tom boľševické?
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-25 15:48:18 4e620bcf

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0497 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo