Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

MAĎARSKO POSTAVÍ PLOT PROTI NELEGÁLNÍM UPRCHLÍKŮM NA HRANICI SE SRBSKEM DO 30. LISTOPADU


MAĎARSKO POSTAVÍ PLOT PROTI NELEGÁLNÍM UPRCHLÍKŮM NA HRANICI SE SRBSKEM DO 30. LISTOPADU

Stavba plotu, určeného k zastavení proudu nelegálních migrantů a uprchlíků, bude na hranici Maďarska a Srbska dokončena do 30. listopadu tohoto roku, oznámila agentura Associated Press s odvoláním na maďarského ministra obrany Csaby Hendeho.

Ministr oznámil, že na stavbě plotu bude současně pracovat asi 900 lidí. Podle projektu bude plot vysoký 4 metry a dlouhý 175 kilometrů, povede podél maďarsko-srbské hranice. Jeho stavba byla zahájena v pondělí nedaleko města Mórahalom na jihu Maďarska.

Maďarský ministr vnitra Sándor Pintér zdůraznil, že stavba plotu je prozatímním, zatím ale jediným spěšným řešením, pro které se v danou chvíli mohly rozhodnout maďarské úřady, aby zastavily proud migrantů. Pokus maďarských úřadů zastavit proud nelegálních migrantů, přijde tuto zem zhruba na 20 milionů eur, řekl Sputniku místopředseda zahraničního výboru Národního shromáždění Maďarska Marton Gyongyosi.

"Podle informací, které mám k dispozici, bude na stavbu vydáno 6,5 miliard maďarských forintů. Tedy asi 20 milionů eur. Pokud vím, jsou to pouze materiální výdaje. Jsem ale přesvědčen, že konečná částka bude mnohem vyšší", řekl Gyongyosi.

A upřesnil, že maďarská vláda hodlá zapojit do stavebních prací vězně a nezaměstnané v rámci veřejně prospěšných prací, takže definitivní cena projektu bude ještě vyšší.

Gyongyosi má za to, že hlavním úkolem národní vlády je věnování prostředků na obrození pohraniční služby.

"V první řadě musí být obnovena instituce pohraniční služby, v současné době u nás totiž neexistují pohraničníci jako samostatná instance, a funkce pohraniční kontroly byla nucena převzít policie", řekl Gyongyosi.

Podle jeho slov je migrace důsledkem politiky Evropské unie.

"Musíme být naprosto čestní: Západ zasahuje do vnitřních záležitostí suverénní Ukrajiny, USA a EU zasahovaly do vnitřních záležitostí a destabilizovaly tuto zem, protože USA chtěly rozšířit americké geopolitické zájmy a vliv ještě na jednu zem na východním směru".

Podle jeho slov se EU "vyznamenala" ještě i tím, že rozesílá naprosto zbytečné směrnice o liberálním vztahu k imigrantům, nenabídla ale žádnou pomoc Itálii čelící obrovskému náporu imigrantů ze Středomoří, ani Maďarsku, které vzdoruje náporu migrantů z Balkánu.

"Od té doby, co byla uzavřena Lisabonská smlouva, vidíme, že z EU se stal invalida, který není s to vypořádat se s žádnou z existujících výzev. Eurozóna je na pokraji rozpadu a strany s kritickým přístupem vůči centralizované a z jednotného centra řízené Evropské unii jsou teď v každé zemi na vzestupu. Nebylo by na škodu, kdyby si toho bruselští byrokraté začali všímat a této tendenci by věnovali pozornost", uzavřel Marton Gyongyosi.Author: ac # VobiBijy89
Slovensko2015-07-179
-
 58% ( 2 people voted )
+
kapitalisticke prasce bi si mali svihnut a postavit do 17. listopadu bolo bi to simbolicke

kvak # XuheQafa71
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-19 16:51:11 c31c43a9
Žabiačik, aj keby si si akokoľvek švihol, ty sa už ani základy z osobitnej školy do toho 17. "listopadu" doučiť nestihneš...

:-DDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-19 20:57:57 bc7b649f
Takto by mali začať uvažovať všetci európski politici, plus sa spojiť pri obrane hraníc južnej Európy a okamžitý stop podpore politiky USA pri destabilizácii krajín a mobilizovaní ISIL ... To by však nemohli byť banda neschopných zapredaných tupcov
LenkaB # LyroKomo25
-
 63% ( 9 people voted )
+
2015-07-20 11:53:20 58d7436a
FC, príliš nadšene by som automaticky netlieskal Orbänovi len pre jeden pozitívny počin. Je to hungaroidný Turul a turulom aj zostane. Pri jeho momentálnej iniciatíve by už mohol postaviť aj ostnatý plot okolo Dunaja. Budeme ho raz potrebovať práve kvôli Hungaroidom. Te to predsa len Maďar, a tomu sa nikdy neobracaj chrbtom ani na sekundu. Ale keď už sme pri tom stavaní plotov, tak niečo tu nesedí: Prijatie krajiny do Schengenského priestoru znamenalo povinnosť zabezpečiť vonkajšie hranice. Slovensko tak muselo vynaložiť nemalé prostriedky na technické zabezpečenie hranice s Ukrajinou a je to hranica dobre strážená. Prečo potom inde ľahko prenikajú do Európy čierne potkany? Inde hranice neboli zabezpečené, alebo to bolo odfláknuté?


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 67% ( 5 people voted )
+
2015-07-20 12:36:46 d425402c

Mc - viem, čo je ten feferón zač, že sníva sen o veľkom maďarsku a že najradšej by znova s trstenicou pomaďarčoval, okrem toho je to pablb a pre prisťahovalcov maďarsko nie je lukratívne, ale v otázke utečencov je jedným z mála, ktorý niečo koná a ktorý si otvára ústa. Čím viac politikov, ktorí s tým niečo robia, tým lepšie.
Najvyšší čas, aby Európske biele národy začali spolupracovať a brániť sa voči vnútornému nepriateľovi - napr. aj v Bruseli, lebo v keď sme podrobení etnogenocíde nie je čas na hádky o územie ... Problém s utečencami buď vyriešia Európania spoločne, alebo nevyriešia ... že sa oplotí Maďarsko problém s ilegálnymi imigrantami neodstráni, keď budú behať po celej Europe, to by si mal uvedomiť aj Orbán


Ohľadom tej schengenskej hranice - presne, koli hranici s Ukrajinou Slovensko donekonečna buzerovali všelijakými opatreniami a na Južnú hranicu sa vybodli ...
Vstúpiš nelegálne na územie Austrálie? Okamžité vyhostenie a doživotný zákaz vstupu, žiaden pobyt v hoteloch ako v Taliansku. Odsúdeným na viac ako jeden rok sa automaticky rušia víza ...
Hranica medzi USA a Mexikom - tzv. Americká opona - brutálne strážená (z Americkej strany samozrejme)

LenkaB # LyroKomo25
-
 67% ( 8 people voted )
+
2015-07-20 17:12:03 58d7436a
FC, rozoberme v krátkosti posledný štek Truhlíka. Netvrdil by som, že je zrovna Maďar i keď isté podobenstvo s historickým ľudovým prirovnaním "hlúpy ako Maďar" tu očividne je. On je predovšetkým taký malý diskusný prostitút, ktorého ženie len chorobná potreba reagovať na všetko, na čokoľvek, bez ohľadu na tému a keď, tak aj to len povrchne. Je to iba všeobecne známa potreba naplniť písmenkami nejaký riadok, nič viac. Je komické ho sledovať (aj pritakávanie verných nohsledov), v podstate ho mám za túto ponúkanú zábavku rád, a to sa pritom nezvyknem vysmievať z debilkov od prírody. (Dedo Varga je dement následkom staroby, poznámka autora). Povšimni si, že Truhlík reagoval príznačne len na prvú časť, nie na tú podstatnú druhú. Je to pochopiteľné - pre neho je ľahšie vyjadriť sa jednoduchým obrázkom a textovou šablonou, podobne ako ťahanovský mailto, ale bez farieb. Nemusím na neho reagovať i keď on na to vzrušene čaká. A preto, aby si to nebodaj náš zábavný Tajtrlík víťazne nevysvetloval po svojom, tak odpovedám tebe, FC. Zároveň odporúčam ponechať mu jeho fiktívne víťazstvo posledného slova. Neviete si predstaviť ako trpí, keď bezprostredne nemôže reagovať, lol... Schválne, vyskúšam ho a nemusíme na výsledok ani uzatvárať stávky. Teraz ho nechám predýchať zúrivosť a uvidíme, čo urobí. Má len dve možnosti: Alebo prekoná svoje pisateľské delírium a bude čuškať ako voš pod charstou (uff, to musí byť ťáá-ažkééé!), alebo v negácii ako obvykle všetko poprie a vyhlási sa za opäť za kráľa fóra.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 69% ( 19 people voted )
+
2015-07-20 20:08:07 bc7b649f
loading...
juj ale som si z rana dobre vyhonil, este mi semeno poriadne nezaschlo na zaludi tak som stlacil zalozku velmi dolezite a co nevidim, zase bordel...

panda, ty co mas druhu pubertu abo ste sa zvolali v bare a kazdy clen hazededes musel povinne zahlasovat sa noveho krala velmi dolezite, ci ti uz nacisto drbe v tej tvojej kotrbe na ktorej mas vytetovany pentagram?

koza ma novu koaliciu ako pozeram, no neviem ci jeziskovi nepribudnu nove stigmata jak ti tak teraz musi prstom po cele buchat...a tetka vie co za nazory tu prezentujes? sa mi zacina pacit, ano ploty stavat kolo hranic budeme a tiez navrhujem rovno aj berlinsky mur. mur ma 2 dobre vlastnosti, nikto dnu a nikto von :) tetka uz zduchla a my si tu opat zacneme nosit karfioly na hlave, ty mozes samozrejme ostat, lebo si pre nemecku ekonomiku nesmiernym prinosom a hansovi mozes fajcit nie len at monday ale all fcukday :))) ozaj uz si hajlujes po veceroch?

pekne, pekne sa to tu ubera, sa mi to pacit...

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-21 06:03:10 b2fd8e5f

Riaditelia sveta sú vo svete mimo etatizmu nezamestnaní, nepotrební, zbytoční a hlučne nepríjemní.

prečo by niekto neobhajoval zločineckú tyraniu a hrôzovládu, ktorá prinucuje úplne každého a nedá sa jej podľa „zákonov“ etatizmu striasť, kvôli sprostej primitívnej lúze úchylákov.

Ako sa najľahšie spoznajú učeníci etatizmu na internete, podľa ich správania sa k ľuďom, ich sebavedomie a nadutosť rastie spolu so silou ich náboženstva, preto urážajú, dehonestujú, ohovárajú, podsúvajú ich odporcom, akými vraj sú, aby ich ako takých odsúdili (aj keď v skutočnosti odsudzujú iba svoju prevrátenú a zámerne lživú predstavu o nich, aby sami sa ukázali skvelými) a podsúvajú akých údajne majú ich odporcovia iných odporcov, aj keby žiadnych nemali, aby etatisti získali nový dôvod pre umelé víťazstvo.
Etatizmus bojuje s nepriateľmi, s krízami, triednymi zakuklencami, imperialistami, preto musí jeho aparát rásť, aby sa nenavŕtali záškodníci do ideálnej spoločnosti, aby ju nerozložili. Preto aj učeníci etatizmu stále bojujú, stále v nenávisti, neoblomní a hľadajúci zradcov a dezertérov.
Ohováranie mimo kolektivizmus je neúspešné, osamotené, nevýrazné, hriechy potrebujú početnosť, rozmach, poslucháča, spolky. Osamotený strelec, veď to je nuda, ale taký triedny boj, to už je silný náboj.

(copytight Melchisedech) :)

Mc:

"v podstate ho mám za túto ponúkanú zábavku rád, a to sa pritom nezvyknem vysmievať z debilkov od prírody."

na internete môže byť svojim spôsobom zábavný, ale v reálnom živote ti vie taký človek dobre podkúriť. Nič len ohovárať, urážať a hádať sa - natrafíš na také dačo v zamestnaní, tak si môžeš rovno hľadať novú robotu - buď ideš ty, alebo on - to je aj odpoveď na to, prečo tu má toľko času pôsobiť ... a dokonca je presvedčený, že nikto nemá nič iné na práci - tak ako on, len jeho riešiť a mínuskovať


LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-21 07:41:56 58d7436a
Je mi ľúto že sa takto osočujete ako chceme niečo urobiť keď sa nedokážeme dohodnúť samozrejme každý má pohľad na danú vec iný a pritom každý logicky hľadá šťastie ale takto sa to iba bude naťahovať dokedy sa nezabúdame že sme už dávno mohli žiť V pohode
frank # VykaPeve56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-21 09:20:10 5f69cbc3

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dev   p
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Video šéfa NSA je ‘nejnenáviděnějš&i acute;m’ na YouTube za rok 2013							
				Video šéfa NSA je ‘nejnenáviděnějším’ na YouTube za rok 2013
Video s tou šaškárnou na YouTube, v níž šéf NSA Keith Alexander zkouší „uvést věci na pravou míru“ ohledně špehování této agentury, je střemhlav letícím propadákem. Pů...
PREZIDENTSKÝ CIRKUS
Živnostník, nepřítel pracujícího lidu
Samota

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0373 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made