Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

MUSÍME BYŤ POSLUŠNÍ


MUSÍME BYŤ POSLUŠNÍ

Pri všetkých tých rošádach na ministerstve školstva, tých prázdnych rečiach o jeho "kvalite" a "skvalitňovaní" a kadejakých iných "múdrostiach" som si akosi nevšimol, že by na pretras prišla úroveň školstva ako takého.

Teda nie v zmysle toho, ako dopadli deti v nejakom hlúpom teste, ktorý o ich schopnosti presadiť sa v reálnom živote nič nepovie, ale o skutočnej úrovni ich schopností. O úrovni schopností žiakov presadiť sa v živote nič nenapovie lepšie, ako existencia minimálnej mzdy. Systém školstva pripraví po 12 rokoch intenzívnej výučby človeka neschopného vytvoriť pre spoločnosť (seba) vyššiu hodnotu, ako je úroveň minimálnej mzdy.

Po 12 rokoch intenzívneho tréningu v čomkoľvek inom prináša úplne iné výsledky, po 12 rokoch hry na klavír je z mladíka doslova klavírny virtuóz, po 12 rokoch hrania hokeja, je na drafte NHL a po 12 rokoch baletného tréningu z dievčiny môže byť primabalerína. A to si musíme uvedomiť, že tieto aktivity nie sú primárnymi aktivitami dieťaťa, tou je sedenie v triede štátnej školy minimálne šesť hodín denne. A výsledok štátnej školy? Armáda nezamestnaných.

Čo je teda účelom školstva, ak to teda nie je vzdelanie a príprava detí na budúce povolania? Musí tam byť iný účel, inak by bol takýto extrémne neefektívny systém už dávno zrušený.

Účelom školstva je vyformovať slepo poslúchajúce bezduché stvorenie, ktoré sa nemá na nič pýtať, ale len slepo prijímať rozkazy. Tak je koncipovaný aj spôsob vzdelávania. Dieťa je odmeňované za poslušnosť, nie za schopnosti. Dieťa dostane pochvalu a odmenu, ak je tam, kde mu poviete, že má byť (už v samotnej škole) a je potrestané, ak je niekde inde. Je odmenené, ak rozpráva len vtedy, keď mu to učiteľ dovolí a potrestané, ak to spraví v inom čase. Je odmenené, ak urobí presne to, čo mu prikážu a potrestané, ak to presne neurobí. Je odmenené, ak zopakuje presne to, čo mu učiteľ hovorí, že je pravda, bez ohľadu na to, či to pravda je a potrestané, ak sa odváži pýtať a spochybní podsúvané tvrdenia. Sú odmeňované za žalovanie a trestané za riešenie vzniknutých kontroverzií vlastnými silami. Všetky tieto impulzy podsúvajú dieťaťu dojem, že samo nemôže robiť v živote nič, vždy sa musí riadiť príkazmi autority a nikdy o nich nemá pochybovať. Cieľom je vychovať poslušných vojakov, sedliakov a úradníkov. Školský systém je odvodený od pruského vzdelávania, kde jeho samotný architekt Johann Fichte vyhlásil, že cieľom tejto metódy je dosiahnuť, aby študent "nemohol chcieť niečo iné", ako mu prikazuje jeho autorita. Dovolil by som si pomôcť citátom Isaaca Morehousea: "Vzdelávací systém odmeňuje poslušnosť, odmeňuje súhlas, odmeňuje dodržiavanie pravidiel bez ohľadu na to, aké svojvoľné a bezcenné sú. NIKTO nezmenil svet podrobením sa."

Už počujem tie hlasy: Kritizovať je ľahké, čo navrhuješ?

Ako prvé navrhujem povedať si pravdu. Pravdu vyslovenú slovami v pravom význame bez prikrášlení a eufemizmov. Systém školstva financovaný z daní, ktorý je povinný pre každé dieťa je nespochybniteľným znakom despotickej diktatúry a totalitného štátu.

Ako druhé navrhujem, že celý systém školstva musí byť na báze dobrovoľnosti a rodičia budú niesť zodpovednosť za vzdelávanie svojho dieťaťa v plnom rozsahu. Znamená to zrušenie všetkého, čo štát prikazuje učiť (vrátane vzývania modiel ústava naspamäť, vlajky a znaky), k tomu musí pribudnúť zrušenie povinných osnov, tie si budú tvoriť školy samotné a rodičia sa rozhodnú zveriť svoje deti do starostlivosti tej škole, ktorá bude mať najlepší študijný program, čo ich najlepšie pripraví pre život (bez minimálnej mzdy). Toto platí pre základné aj stredné školstvo.

Ako tretie navrhujem bez náhrady zrušiť financovanie vysokého školstva zo štátnych peňazí. Z univerzít sa musia stať normálne podnikateľské subjekty, ktoré budú nútené ponúkať maximálnu kvalitu za minimálnu cenu (tak ako všetky subjekty trhovej ekonomiky). A študenti budú bazírovať na kvalite za peniaze, ktoré platia. A že nebudú mať na to? Som si stopercentne istý, že trh okamžite vygeneruje vhodné a lacné študentské pôžičky, ktoré budú podstatne lacnejšie, ako financovanie prostredníctvom štátneho dlhu.

Ako štvrté a rozhodne nie posledné navrhujem zrušiť všetky štátne organizácie, ktoré likvidujú vzdelávací systém, teda Ministerstvo školstva, Štátny pedagogický ústav všetky úrady, ktoré sa motajú do školstva s myriadami zbytočných úradníkov.

Že na to ľudia nebudú mať peniaze? No bodaj by mali, keď im štát toľko ukradne. Je neuveriteľné, že ľudia sú presvedčení, že nie sú schopní zaplatiť z vlastných peňazí učiteľov a školy a pritom veria v to, že sú z vlastných peňazí schopní platiť učiteľov, školy, hordy zbytočných úradníkov a gangy lúpežných politikov.

Povedzme, že dočasu, kým to ľuďom dôjde, by bolo možné zriadiť voucherový systém vzdelávania, teda, že by rodičia dostali poukážku (vlastné peniaze odcudzené politikmi) a tou by zaplatili za školu. Škola by zabezpečovala ako podnikateľský subjekt všetko potrebné pre vzdelávací proces, teda budovu, učiteľov, učebnice, učebné pomôcky, vytvárala by učebné osnovy, zabezpečovala obedy a podobne, pričom by mala podstatne viac peňazí k dispozícii ako má dnes po ohlodaní rozpočtu politikmi a úradníkmi. Ešte by ostal aj zisk. A samozrejme by rodičia mohli poukážky použiť na alternatívne formy vzdelávania ako homeschooling, waldorfská škola alebo komunitné vzdelávanie.

A žiaci by mali lepšie školy, schopné ich pripraviť pre život, kde by sa cenili ich schopnosti a kreativita a nie poslušnosť. Rodičia by mali lacnejšie školy a deti, ktoré sa do školy tešia. A učitelia by mali prostredie, kde je možné si zarobiť na život a kde o nich rozhoduje ich kvalita a nie intrigy a politické konexie.

Asi som pichol do osieho hniezda, ale som pripravený reagovať na bombardovanie otázkami a výhradami.Author: Pavol Angyal # MujyCyca70
Slovensko2015-02-0413
-
 50% ( 8 people voted )
+
Keď tak čítam toľko hlúposti a demagógie, ktorých sa autorovi podarilo do tak krátkeho článku natlačiť neúrekom, tak mám, paradoxne chuť, s ním súhlasiť. Pokiaľ by som za produkt nášho školstva považoval iba jeho.
Pock # SihySuri34
-
 44% ( 6 people voted )
+
2015-02-05 16:44:18 3ec5f361
Palko moj tak tebe riadne prepina!
ozaj tolko hluposti v tak kratkom clanku nema obdoby.
ze si ty nejaky zazobany pan továrnik ktory potrebuje lacnu nevzdelanu pracovnu silu?
spomeniem iba niektore pretoze medzi pisanim este stale zvraciam.
prva sprostost:zrusit povinnu skolsku dochadzku.ta chudera maria terezia ju zaviedla,aby jej po monarchii
nebehali negramotny analfabeti ktory pocuvali a bezvyhradne verili najmudrejsiemu v dedine panovi fararkovi a ty by si sa do tej doby chcel vratit?vies si predstavit ako by to vyzeralo pri vybavovani na uradoch s analfabetmi?
dalsia sprostost je zrusit ucebne osnovy.kazda skola by mala vlastne.
vies co by zasa znamenalo toto tvoje mudro?ze kazda skola by vyucovala nieco ine.kazda dejiny po svojom,tym padom aj zemepis,geografia uplne odlisna,prirodne vedy niekto podla darwina,niekto podla biblie...vies ako by toto vyzeralo v praxi?ako pri stavbe biblickej babilonskej veže ked kazdy stavbar rozpraval inym jazykom!okrem toho kazda skola by si tym padom musela tlacit vlastne ucebnice atd.
pri poslednej ta budem citovat:Som si stopercentne istý, že trh okamžite vygeneruje vhodné a lacné študentské pôžičky, ktoré budú podstatne lacnejšie, ako financovanie prostredníctvom štátneho dlhu.
cize za skolu si bude platit kazdy student sam a ak na to nebude mat,tak si zoberie pozicku a zadlzi sa do zivota este skor ako zacne vytvarat nejake hodnoty!a ze trh okamzite vygeneruje vhodne a lacne pozicky :D
som si isty ze to bude okamzite,ale urcite to nebude vyhodne a uz vobec nie lacne.
zhrnutie clanku:ak si chudobny tak nechod do skoly a cim skor chod makať na pana tovarnika,alebo zadlž seba aj svojich rodicov na dlhe roky s rizikom ze ked ziskas vzdelanie tak pracu aj tak dostane rodina alebo znamy pana tovarnika a ty pojdes aj tak makať aby si vedel splacat dlhy!

zbytocna nadej # RuriNika95
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-05 17:21:00 d991c738
"Systém školstva pripraví po 12 rokoch intenzívnej výučby človeka neschopného vytvoriť pre spoločnosť (seba) vyššiu hodnotu, ako je úroveň minimálnej mzdy."
Ak by teda neexistoval súčasný systém školstva, všetci pracujúci by mali mzdy vysoko nad úrovňou minimálnej mzdy. Len autor zabudol vysvetliť, kto by vykonával práce, ktoré sú platené práve tou minimálnou mzdou.


"...po 12 rokoch hry na klavír je z mladíka doslova klavírny virtuóz, po 12 rokoch hrania hokeja, je na drafte NHL a po 12 rokoch baletného tréningu z dievčiny môže byť primabalerína."
Základné umelecké školy sú plné adeptov umenia. Z autorových slov vyplýva, že z každého absolventa musí byť umelec par excellence. Ale kde sú všetci tí veľkí umelci, ktorí absolvovali ZUŠ? Autor zabudol na to, že na ZUŠ-kách študujú deti, ktoré vo väčšine majú záujem o konkrétny umelecký odbor, teda, na rozdiel od žiakov ZŠ, majú veľkú motiváciu učiť sa. A zaujímavé je tiež to, že autorovi v prípade ZUŠ nevadí direktívny spôsob výučby.


"A výsledok štátnej školy? Armáda nezamestnaných."
Opäť myšlienka hodná vytesania do kameňa. V prípade kvalitnej výučby generujúcej samých jednotkárov by sa teda ako mávnutím kúzelného prútika objavil na trhu práce dostatok pracovných síl. A vysokoškolsky vzdelaní nezamestnaní nie sú realitou, ale len výmyslom zloprajníkov.


"Dieťa je odmeňované za poslušnosť, nie za schopnosti. "
Naozaj si, autor, presvedčený, že jednotky sa dávajú za to, že žiak drží hubu, aj keď je sprostý ako tĺk?
A ty sám, ak si vôbec zamestnaný, si tiež odmeňovaný za to, ak neprídeš do práce, ak na porade melieš s kolegom o seriáli v TV počas toho, ako rozpráva tvoj nadriadený, ak nevykonáš prácu, ktorú ti prikáže šéf? A si trestaný za včasný príchod do práce, za to, keď do bodky vyplníš príkazy svojho nadriadeného?
Paľko, ty si nepichol do osieho hniezda, ty si vypustil bezcenný prd. Jediné, čo je v tvojich nezmysloch reálne je to, že školstvo je v poriadnych sračkách. Bohužiaľ, pri strieľaní do terča triafaš úplne mimo neho. Ani len netušíš, kde je problém.


Pock # SihySuri34
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-02-05 19:00:58 3ec5f361
Oprava: "dostatok pracovných miest"
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-05 19:02:29 3ec5f361
Neviem čo točíte, voľakedy to vzdelanie bolo také isté, debil sa nenaučí tak isto a bifloša využijú na priblblú súťaž aby škola dostala prachy a odhodia ak dostane dvojku. Na priemer sa serie, o tých sa nikto nezaujíma, lebo nie sú moc špecialní, ani múdri. A tak to bolo v štyridsiatych rokoch aj v sedemdesiatych aj teraz.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-05 19:40:20 55d8bc65
Pavol akakolvek zmena v jednotlivych oblastiach zivota,ktora narusa doterajsi system je nepripustna, ci je to v skolstve, zdravotnictve, kulture, hospodarstve... Ale je fajn ze o tom pises. Povedomie clenov spolocnosti tento system vytvara a podporuje v zmysle ten kto nevie pracuje na toho kto vie.
imelo # SyxaHosa82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-05 19:47:26 55a28f9d
loading...
oprava: ...na toho kto nevie
imelo # SyxaHosa82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-05 19:49:22 55a28f9d
rusim opravu..:) pomylenec jeden
imelo # SyxaHosa82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-05 19:57:22 55a28f9d
Hmm, par vyhrad ....
Ako tu uz zaznelo, taka Maria Terezia pre nase vzdelanie spravila daleko viacej ako najvacsi slovaci. Nechapem, preco ma byt absolvovanie skoly dobrovolne a zodpovednost niest rodicia. Podla mna minimum rodicov vie poskytnut dietatu siroke spektrum informacii (matematika/fyzika/zemepis,dejepis,...) a prave na tento ucel predsa sluzi skola. Rodic ma akurat dieta viest k tomu, aby bolo aktivne a nesedelo cely den na prdeli .. samozrejme i aby chodilo do skoly pravidelne.
Je faktom, ze nase skolstvo je dlhodobo financne poddimenzovane, to je asi jediny bod kde suhlasim.
Co sa tyka mnozstva vysokoskolakov, tak toto by som absolutne neriesil, pretoze sam trh si dany prebytok vyreguluje. VS je tolko, ze maju problem si najst pracu kvoli konkurencii, vyske mzdy a casto musia brat pracu, ktora nezodpoveda ich kvalifikacii. Na druhu stranu mame ubytok z oblasti klasickeho remesla (murar, vodar), kde je konkurencia minimalna a naopak paradoxne si clovek s takouto kvalifikaciou zarobi daleko lepsie ak je sikovny nez nejaky VS student ... ak budete prerabat bydlo skuste si zistit kedy najblizsie ma murar na vas cas a co to bude stat :)
Osobne vitam snahu zo sucasnosti spojit klasicke studium a prax u firiem. Ja som ako ucen kedysi taketo daco absolvoval a bolo to super. Urcite to dokaze mladeho cloveka lepsie nahodit do pracovneho procesu.
Nevidim dovod na kazdej skole vyucovat nejako individualne, to je podla mna totalna hlupost. Suhlasim, ze skratka pre cele spectrum musi existovat nejaky standard co sa tyka osnov. Ak je nejaky problem s ucivom, tak by som skor povedal ze ide hlavne o pristup samotneho ucitelskeho zboru ... lepsie povedane akou formou podaju tieto informacie dalej a zvysia pravdepodobnost, ze student si z toho zapamata viac. Nemusim podotykat, ze prave ucitel dokaze skorigovat obsah uciva do prijatelnej formy ... platovo nemotivujeme ucitelov a ucitel dalej nemotivuje atraktivnejsim sposobom ziaka k vedomostiam. Kolko z vas si pamata vyklad uciva takou formou, ktora by vas naozaj zaujala a nadchla? ... ja ziadny

Horasul # WipiFoba32
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-05 20:07:39 55f80a26
Názor najviac priblížený realite vyjadril vypitá dvojdecovka...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2015-02-05 23:35:40 bc7b649f
tak namiesto zrušenia výuky zbytočných predmetov a zvýšenia kvality vzdelávania toto? autor asi prišiel niekde z geta indie alebo somálska.
zvýšiť úroveň školstva a možnosti uplatnenie sa dá jedine zvýšenou jazykovou prípravou
zrušiť zbytočné predmety a zaviesť povinne bilingválne základné školy pre tých, čo na to majú
stredné školy už by mali byť tri - quatro lingválne, z výšky povinne štátnice minimálne z troch jazykov
takto kedže na slovensku skapal pes by slováci vedeli nájsť uplatnenie kdekoľvek vo svete prípadne by mali dosť vedomostí na zvýšenie úrovne doma
takže autorov návrh vychovávať analfabetov je scestný a pekne pán autor chodte tam, kde povinná dochádzka nie je

noteda # BunaMyji08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 07:17:52 b2fd9ab7
Ak z 12 rocneho hrania hokeja je na drafte NHL, ci hrania na klavir klavirny virtuoz, tak z teba autor clanku po 12 rokov pisania bude stale idiot
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 09:19:54 59ad0eb9
na zaciatok celkom dobre. Treba len myslienku rozsirit a dotiahnut detaily.
iny obcan # KiquWabe10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 15:02:29 3ee87852

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sed   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0321 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo