Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

MY TRUMP(F)


MY TRUMP(F)

Bolo to pred pár mesiacmi, tak okolo júna.

Donald Trump už mal republikánsku nomináciu v kapse a pripravoval sa na záverečnú kampaň. Pozrel som si vtedy kurzy jednotlivých kandidátov v stávkových kanceláriách a nestačil sa diviť.

Čakal som vyrovnané šance. Ale zatiaľ čo Hillary mala kurz okolo 1,5, na Trumpovo víťazstvo som našiel aj 4. Neváhal som ani minútu a stavil som na Trumpa ešte pred tým, ako z toho bol mainstream.

Aktuálne budú intelektuáli Trumpovo víťazstvo vysvetľovať všakovakými sociopolitickými konštrukciami. Fakty sú ale oveľa triviálnejšie. Hillary mala po celý čas len veľmi malú šancu na zvolenie a prekvapenie bolo hlavne to, že Donald tak rozbil republikánske primárky.

To vám hovorím ako človek, ktorý vsadil na Trumpa v júni.

Čo sledujem politiku, tak po dvoch volebných obdobiach jedného prezidenta si Američania so železnou pravdepodobnosťou zvolia prezidenta z iného politického tábora.

Podobne ako inflačná ekonomika (boom and bust) aj demokracia funguje v podobnom samo-obnovovacom kolotoči nádeje a sklamania. Jednoducho každá partaj dostane svoju možnosť spackať veci verejné originálnym, dosiaľ nepoznaným spôsobom. Aby voliči svoju nádej (Hope, pamätáme si ešte z pred ôsmich rokov) znova upriamili na nového kandidáta.

A toto perpetuum mobile nádeje a sklamania robí demokraciu tak príťažlivou a stabilnou.

Na to, aby očakávanie neprebilo sklamanie, je v amerických voľbách potrebné úspešné obdobie predchádzajúceho prezidenta. V podstate tým nachystá znovuzvolenie svojmu nástupcovi. Za môjho života sa to podarilo iba Reaganovi, ktorý takto vybavil flek pre Busha seniora.

A nech si v denníku N píšu čo chcú, pri prvom pohľade na zadĺženie, čísla zamestnanosti, respektíve tempo rastu, Barack Hillary žiadnym spôsobom nepomohol. Nástup republikánskeho kandidáta bol preto veľmi pravdepodobný.

Jedinou Hillarinou šancou bolo, že sa stretne v boji s takým fašizoidným šašom, akým Donald jednoznačne je. Dnes môžeme triviálne konštatovať, že ju jednoducho nevyužila.

Musím ale pripustiť, že od júna som zažil asi najdivokejšie štyri mesiace, čo reflektujem politiku a média.

A teraz nemyslím tú propagandu, ktorú SME a Denník N v prospech Hillary prinášali (fotka vysmiatej Hillary a Trumpa v kŕčovitej grimase sa stala ikonou posledných mesiacov). Ale hlavne to presvedčenie, ktoré v médiách panovalo, že Trump je bez šance. Hoci všetky moje politické inštinkty a skúsenosti ma viedli k opaku.

Donald Trump samozrejme prehral všetky predvolebné debaty. Ako pre Boha môže politik, ktorý ešte nikdy nebol vo funkcii teda môže sľúbiť všetko a nezodpovedá za nič, prehrať debatu s niekým, kto je namočený snáď vo všetkých škandáloch, čo sa v poslednej dobe v Amerike prepierali?

Trumpa opúšťa Texas. Ja som absolútne nerozumel tomu, ako môže texaský rančer hlasovať za east coast salónnu feministku, ktorá pohŕda snáď všetkým, čo je mu drahé.

Korunu všetkému zasadil Tom Nicholson, ktorý, kvôli absencii jazykovej bariéry, preberal konfirmačný bias amerických elít z prvej ruky. V dobe kedy Trump v zlomových štátoch navštevoval niekoľko meetingov denne, nám Tom písal, že vzhľadom na prepad v prieskumoch sa už Donald vykašľal na kampaň a venuje sa svojim obchodným záležitostiam.

Prieskum verejnej mienky v New York Times sa pre mňa stal takým novodobým ekvivalentom rádia Jerevan.

Ako mohli liberálne elity tak uveriť svojej túžbe, že realitu úplne vytesnili a premaľovali?

Všetko je to súčasťou širšieho fenoménu. Ten spočíva v tom, že globálna kaviarenská avantgarda (politici, novinári, bankári, aktivisti všemožného druhu) v realite jednoducho nežije. Veľmi trefne popísal týchto ľudí Nassim Taleb vo svojej eseji. IYI, intectual, yet idiot.

Problém elít väzí v tom, že síce sa pravidelne mýlia, tak za svoje chyby jednoducho neberú zodpovednosť. A po tých rokoch im už chýba čo i len štipka sebareflexie.

Skrachované banky a finančné inštitúcie sa bail-outujú z verejných peňazí. Keď politici svojim diletantstvom rozvrátia nejaký štát na blízkom východe, tak si to zase vyžerú tamojší obyvatelia.

Problém? Stačí nejaké tajomné zaklínadlo Wir schaffen das (irgendwie) a potlesk na globálnej scéne je zaručený. Riešenie samozrejme žiadne.

Ak by takto fungoval bežný človek z ulice, tak sa nedožije nasledujúceho dňa. Keby taxikár namiesto brzdy pravidelne dupol na plyn, tak ho realita nepustí už na parkovisku (hlavne majiteľ vedľa parkujúceho oškretého vozidla).

Príkladov systematicky chybujúcich elít máme dosť aj na rodnej hrudi. Politické ikony bratislavskej kaviarne, páni Beblavý a Dubéci, bojujú proti korupcii na všetkých frontoch. Aby následne na kandidátke Radoslava Procházku a Bélu Bugára vybavili Ficovi a Kaliňákovi ďalšie volebné obdobie.

A úplne rovnako šliapla na plyn, miesto na brzdu slonica v porceláne slovenskej politiky, Iveta Radičová. Výsledkom jej činnosti po roku vládnutia bola štvorročná jednofarebná vláda socialistov.

Že sa niekto mýli samozrejme nie je problém. Nebezpečné je, keď nenastane určitý moment reflexie. Ak vás okolie stále potľapkáva po pleci a považuje za autoritu v oblasti, kde ste totálne mimo.

Taxikár, ktorý sa prvý deň vybúra na parkovisku, dostane padáka. Jeho verzia v politike, poslanec Miroslav "tryskáč Mekkač" Beblavý, organizuje tlačovky a najnovšie som počul, že ide zakladať vlastnú stranu.

A Tom Nicholson si už brúsi pero, aby nám okomentoval aktuálne povolebné dianie v USA.

Jednoducho intelectuals, yet idiots.

PS: samozrejme, toto nie je článok na podporu Donalda Trumpa, ako si tu bude množstvo čitateľov interpretovať. Fašistické tendencie v Trumpovom správaní sú neprehliadnuteľné. Ale socialistka Hillary pre mňa nie je menšie zlo. Socializmus jednoducho považujem za fašizmus intelektuálov (A vice versa, fašizmus je len socializmom robotníckej triedy).Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Spojené štáty2016-11-102
-
 62%  ( 3 people voted )
+
Ta ole pale dyg more Fandak, alebo aby si tomu aj ty rozumel, lebo vidim, ze ovladas len slovensku anglictinu, Jesus fucking Christ Fandak a nestacilo napisat, som blbcom a nemam rad socializmus, naco si toto vyhlasenie obalil do tolkych zbytocnych slov, nudis sa...?


Sandokan Horvat # JomuGany16
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2016-11-10 20:56:09 50017450
Neviem či si zasluhuje tóóľkej pozornosti budúci prezident USA... Zatiaľ " zarobil"...sebe si... slušné peniaze na " istých " finančných " transakciách " /a plati :kde sú veľké peniaze --tam je veľa "svinstva"/ , Slovné súboje predvolebné --nevyhral s oponentkou, zámery či odhodlania čosi riešiť sú v polohe " poďme chlapci poďme zbíjať "---Ešte nič neukázal ani svetu, ani USA ,ani morálneho , ani strategického , ani koncepčného....A tie "šabľovačky -flintičkové " pokiaľ nie sú jednoznačné zdokumentované v realizačnej podobe...konkretizované ...tak sa len "blyštia a strieľajú štople z fliaš" fešácky pred slečinkami....a "umelecky--dizajnovo " upravený.
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-14 21:26:15 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

ITÁLIE: NELEGÁLNÍ IMIGRANTI ZDEVASTOVALI TRAJEKT! OBTĚŽOVÁNÍ CESTUJÍCÍCH A KRÁDEŽE!


ITÁLIE: NELEGÁLNÍ IMIGRANTI ZDEVASTOVALI TRAJEKT! OBTĚŽOVÁNÍ CESTUJÍCÍCH A KRÁDEŽE!
63 rozzuřených imigrantů rozpoutalo peklo na trajektu Tirrenia z Cagliari (Sardínie) do Neapole! Cestující prožili noční můru, v nebezpečí byli celou noc. Obtěžování a krádeže. ...
PANAMA - CESTA Z PEKLA NA SLOBODU
NÁROKOVÁ SPOLEČNOST, ANEB CESTA DO PEKLA NA SOCIALISTICKÝ ZPŮSOB
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Najčítanejšie za týždeň

NĚMECKO: IMIGRANT SEXUÁLNĚ ZNEUŽIL ŠESTILETOU DÍVKU, DOSTAL SMĚŠNÝ TREST. OTEC HOLČIČKY JEJ U SOUDU NAPADL. BYL ZASTŘELEN


NĚMECKO: IMIGRANT SEXUÁLNĚ ZNEUŽIL ŠESTILETOU DÍVKU, DOSTAL SMĚŠNÝ TREST. OTEC HOLČIČKY JEJ U SOUDU NAPADL. BYL ZASTŘELEN
Sedmadvacetiletý Pákistánec, který v Německu čekal v Berlíně na vyřízení azylu a v té době sexuálně zneužil šestiletou dívenku, odešel od soudu s podmíněný trestem...
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Ropný kolaps, ktorý stále nebol
Keď sa upchá dôchodková rúra

Umělá inteligence DeepCoder sama programuje vykrádáním jiných programů


  Umělá inteligence DeepCoder sama programuje vykrádáním jiných programů
Tahle inteligence vytváří nové krátké programy ve zlomku vteřiny. Jejím cílem není ovládnout svět, ale pomáhat psát programy lidem, kteří v tom nejsou moc dobří.
Veřejné statky — kompromis socialismu (1/2)
KONSPIRAČNÍ TEORIE SE MĚNÍ NA REALITU: BOJ PROTI HOTOVOSTI JE ZÁVAŽNĚJŠÍ NEŽ TUŠÍME
Bitcoin rastie na paritu so zlatom

Keď sa upchá dôchodková rúra


Keď sa upchá dôchodková rúra
História dôchodkov sa začala písať už v neskorom stredoveku, najmä v baníctve. Prvé vdovské fondy podobné dôchodkom sa zjavili v polovici 17. storočia na území Nemecka...
Školstvo potrebuje novú víziu
Vďaka za vývoz zisku!
KDO CHCE SOCIALISMUS, AŤ MÁ JEN, CO SI ZASLOUŽÍ

V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA


V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA
Nejméně šest lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při střelbě v islámském kulturním centru v kanadském Quebeku. Policie ve svém vyhlášení potvrdila, že jsou na místě mrtv...
Málo bolo Castra?
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda

Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit


  Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Ve čtvrtek pronikl poprvé robot do kontejnmentu druhého bloku. Jeho úkolem bylo vyčistit rampu, která je přístupem do prostor pod reaktorovou nádobou a připravit cestu svému následovníku...
India s nadrozmernými bankovkami a barterom
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Spíše než Trumpovu zeď


Spíše než Trumpovu zeď
President Trump již plní to, k čemu se zavázal ohledně řešení ilegální imigrace. Jeho exekutivní nařízení z 25. ledna vyžaduje výstavbu zdi podél celé hranice USA a Mexika. Ač se ...
Facebook Trumpovi volby nevyhrál
PŘIŠLA NA GRAMMY V ŠATECH „MAKE AMERICA GREAT AGAIN“. OSTUDA, KŘIČÍ MÉDIA
HURÁ NA TRUMPA

Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?


Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?
Čína zaviedla politiku jedného dieťaťa v roku 1979 a až v roku 2015 začalo prichádzať k jej uvoľňovaniu (momentálne je hranica posunutá na 2 deti). Táto politika sa uplatňovala formou ...
S Bitcoinom je v Číne pokoj, zatiaľ
Tak už je to tady: Čína staví terminátora
TAJNÁ ZADNÍ VRÁTKA TELEFONŮ ANDROID POSÍLAJÍ DATA DO ČÍNY

RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU


RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU
Je to mimořádně hnusné, v pátek měl být do zločinného komunistického státu z Ruska vydán Čche Mjong pom, který utekl ze sibiřského poddanství a dvacet let žil v ilegalitě. Rusov...
JOSIF STALIN: BEZOHLEDNÝ MASOVÝ VRAH
Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE

Až roboti budou platit daně…


Až roboti budou platit daně…
Co budou dělat lidé, až za ně veškerou práci udělají roboti? No přece kontrolovat daňová přiznání robotů.
Od malého občánka k poslušnému občanovi
PARADOX SOCIÁLNÍHO STÁTU
Oblievanie peniazmi školstvu nepomohlo

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bláznivý svět altcoinů


Bláznivý svět altcoinů
Bitcoin není jediná kryptoměna. Je „pouze“ první a nejvýznamnější z několika stovek kryptoměn. Většina z nich je zbytečná, nebo dokonce nebezpečná. Pár jich ale stojí za ...
SVĚT NARUBY? ANO. TAK VYPADÁ MONETÁRNÍ INTOXIKACE
Mýtus zlé deflace
Komodity: Bilance roku 2016. Výhled na rok 2017

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Neokomunistický řecký experiment: Jde o víc než o peníze


Neokomunistický řecký experiment: Jde o víc než o peníze
„Prostě jsme chtěli dát šanci někomu, kdo ještě nevládl, “ vysvětluje mi jeden athénský mladík, kterého místo právničiny živí v čase krize taxikaření.
Sedm věcí, které ti nikdo neřekl o výběru vysoké školy
CIA i NSA měly tajnou pobočku v Praze, píše Der Spiegel
Spojenectvo USA - ISIS (ISIL) odhalené

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0238 s
private label cosmetics, custom made cosmetic, skin care manufacturer, custom made cream, custom lip stick lip balm | ultra high end - lip balms, custom made design, strawberry, chocolate, cocoa, mint | Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Kozmetika Bratislava Chemicky peeling bratislava peeling aha kyselinami Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Cistenie pleti hĺbkové Bratislava Skin scrubber omladenie pleti bratislava regeneracia pleti bratislava ultrazvukove cistenie pleti bratislava mezoterapia bratislava