Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

MY TRUMP(F)


MY TRUMP(F)

Bolo to pred pár mesiacmi, tak okolo júna.

Donald Trump už mal republikánsku nomináciu v kapse a pripravoval sa na záverečnú kampaň. Pozrel som si vtedy kurzy jednotlivých kandidátov v stávkových kanceláriách a nestačil sa diviť.

Čakal som vyrovnané šance. Ale zatiaľ čo Hillary mala kurz okolo 1,5, na Trumpovo víťazstvo som našiel aj 4. Neváhal som ani minútu a stavil som na Trumpa ešte pred tým, ako z toho bol mainstream.

Aktuálne budú intelektuáli Trumpovo víťazstvo vysvetľovať všakovakými sociopolitickými konštrukciami. Fakty sú ale oveľa triviálnejšie. Hillary mala po celý čas len veľmi malú šancu na zvolenie a prekvapenie bolo hlavne to, že Donald tak rozbil republikánske primárky.

To vám hovorím ako človek, ktorý vsadil na Trumpa v júni.

Čo sledujem politiku, tak po dvoch volebných obdobiach jedného prezidenta si Američania so železnou pravdepodobnosťou zvolia prezidenta z iného politického tábora.

Podobne ako inflačná ekonomika (boom and bust) aj demokracia funguje v podobnom samo-obnovovacom kolotoči nádeje a sklamania. Jednoducho každá partaj dostane svoju možnosť spackať veci verejné originálnym, dosiaľ nepoznaným spôsobom. Aby voliči svoju nádej (Hope, pamätáme si ešte z pred ôsmich rokov) znova upriamili na nového kandidáta.

A toto perpetuum mobile nádeje a sklamania robí demokraciu tak príťažlivou a stabilnou.

Na to, aby očakávanie neprebilo sklamanie, je v amerických voľbách potrebné úspešné obdobie predchádzajúceho prezidenta. V podstate tým nachystá znovuzvolenie svojmu nástupcovi. Za môjho života sa to podarilo iba Reaganovi, ktorý takto vybavil flek pre Busha seniora.

A nech si v denníku N píšu čo chcú, pri prvom pohľade na zadĺženie, čísla zamestnanosti, respektíve tempo rastu, Barack Hillary žiadnym spôsobom nepomohol. Nástup republikánskeho kandidáta bol preto veľmi pravdepodobný.

Jedinou Hillarinou šancou bolo, že sa stretne v boji s takým fašizoidným šašom, akým Donald jednoznačne je. Dnes môžeme triviálne konštatovať, že ju jednoducho nevyužila.

Musím ale pripustiť, že od júna som zažil asi najdivokejšie štyri mesiace, čo reflektujem politiku a média.

A teraz nemyslím tú propagandu, ktorú SME a Denník N v prospech Hillary prinášali (fotka vysmiatej Hillary a Trumpa v kŕčovitej grimase sa stala ikonou posledných mesiacov). Ale hlavne to presvedčenie, ktoré v médiách panovalo, že Trump je bez šance. Hoci všetky moje politické inštinkty a skúsenosti ma viedli k opaku.

Donald Trump samozrejme prehral všetky predvolebné debaty. Ako pre Boha môže politik, ktorý ešte nikdy nebol vo funkcii teda môže sľúbiť všetko a nezodpovedá za nič, prehrať debatu s niekým, kto je namočený snáď vo všetkých škandáloch, čo sa v poslednej dobe v Amerike prepierali?

Trumpa opúšťa Texas. Ja som absolútne nerozumel tomu, ako môže texaský rančer hlasovať za east coast salónnu feministku, ktorá pohŕda snáď všetkým, čo je mu drahé.

Korunu všetkému zasadil Tom Nicholson, ktorý, kvôli absencii jazykovej bariéry, preberal konfirmačný bias amerických elít z prvej ruky. V dobe kedy Trump v zlomových štátoch navštevoval niekoľko meetingov denne, nám Tom písal, že vzhľadom na prepad v prieskumoch sa už Donald vykašľal na kampaň a venuje sa svojim obchodným záležitostiam.

Prieskum verejnej mienky v New York Times sa pre mňa stal takým novodobým ekvivalentom rádia Jerevan.

Ako mohli liberálne elity tak uveriť svojej túžbe, že realitu úplne vytesnili a premaľovali?

Všetko je to súčasťou širšieho fenoménu. Ten spočíva v tom, že globálna kaviarenská avantgarda (politici, novinári, bankári, aktivisti všemožného druhu) v realite jednoducho nežije. Veľmi trefne popísal týchto ľudí Nassim Taleb vo svojej eseji. IYI, intectual, yet idiot.

Problém elít väzí v tom, že síce sa pravidelne mýlia, tak za svoje chyby jednoducho neberú zodpovednosť. A po tých rokoch im už chýba čo i len štipka sebareflexie.

Skrachované banky a finančné inštitúcie sa bail-outujú z verejných peňazí. Keď politici svojim diletantstvom rozvrátia nejaký štát na blízkom východe, tak si to zase vyžerú tamojší obyvatelia.

Problém? Stačí nejaké tajomné zaklínadlo Wir schaffen das (irgendwie) a potlesk na globálnej scéne je zaručený. Riešenie samozrejme žiadne.

Ak by takto fungoval bežný človek z ulice, tak sa nedožije nasledujúceho dňa. Keby taxikár namiesto brzdy pravidelne dupol na plyn, tak ho realita nepustí už na parkovisku (hlavne majiteľ vedľa parkujúceho oškretého vozidla).

Príkladov systematicky chybujúcich elít máme dosť aj na rodnej hrudi. Politické ikony bratislavskej kaviarne, páni Beblavý a Dubéci, bojujú proti korupcii na všetkých frontoch. Aby následne na kandidátke Radoslava Procházku a Bélu Bugára vybavili Ficovi a Kaliňákovi ďalšie volebné obdobie.

A úplne rovnako šliapla na plyn, miesto na brzdu slonica v porceláne slovenskej politiky, Iveta Radičová. Výsledkom jej činnosti po roku vládnutia bola štvorročná jednofarebná vláda socialistov.

Že sa niekto mýli samozrejme nie je problém. Nebezpečné je, keď nenastane určitý moment reflexie. Ak vás okolie stále potľapkáva po pleci a považuje za autoritu v oblasti, kde ste totálne mimo.

Taxikár, ktorý sa prvý deň vybúra na parkovisku, dostane padáka. Jeho verzia v politike, poslanec Miroslav "tryskáč Mekkač" Beblavý, organizuje tlačovky a najnovšie som počul, že ide zakladať vlastnú stranu.

A Tom Nicholson si už brúsi pero, aby nám okomentoval aktuálne povolebné dianie v USA.

Jednoducho intelectuals, yet idiots.

PS: samozrejme, toto nie je článok na podporu Donalda Trumpa, ako si tu bude množstvo čitateľov interpretovať. Fašistické tendencie v Trumpovom správaní sú neprehliadnuteľné. Ale socialistka Hillary pre mňa nie je menšie zlo. Socializmus jednoducho považujem za fašizmus intelektuálov (A vice versa, fašizmus je len socializmom robotníckej triedy).Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Spojené štáty2016-11-102
-
 62%  ( 3 people voted )
+
Ta ole pale dyg more Fandak, alebo aby si tomu aj ty rozumel, lebo vidim, ze ovladas len slovensku anglictinu, Jesus fucking Christ Fandak a nestacilo napisat, som blbcom a nemam rad socializmus, naco si toto vyhlasenie obalil do tolkych zbytocnych slov, nudis sa...?


Sandokan Horvat # JomuGany16
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2016-11-10 20:56:09 50017450
Neviem či si zasluhuje tóóľkej pozornosti budúci prezident USA... Zatiaľ " zarobil"...sebe si... slušné peniaze na " istých " finančných " transakciách " /a plati :kde sú veľké peniaze --tam je veľa "svinstva"/ , Slovné súboje predvolebné --nevyhral s oponentkou, zámery či odhodlania čosi riešiť sú v polohe " poďme chlapci poďme zbíjať "---Ešte nič neukázal ani svetu, ani USA ,ani morálneho , ani strategického , ani koncepčného....A tie "šabľovačky -flintičkové " pokiaľ nie sú jednoznačné zdokumentované v realizačnej podobe...konkretizované ...tak sa len "blyštia a strieľajú štople z fliaš" fešácky pred slečinkami....a "umelecky--dizajnovo " upravený.
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-11-14 21:26:15 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

Migranti potrebujú tábory v Afrike


Migranti potrebujú tábory v Afrike
Migranti stále trápia Európsku úniu. Európska rada sa preto rozhodla nielen nabádať členské štáty EÚ k spolupráci v oblasti bezpečnosti, ale začala opäť tlačiť na relokáciu ...
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Raketa, která je skutečně na baterky
TŘETÍ GENERACE

Nepoužívejte pojem přerozdělování


Nepoužívejte pojem přerozdělování
Kritizujete li různé veřejné výdaje a daně, z kterých jsou tyto výdaje financovány, nepoužívejte pojem „přerozdělován...
TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC
Štát nemá podnikať
Oligarchie světa

Pre štát sme všetci „kyselinári“


Pre štát sme všetci „kyselinári“
Pamätáte si ešte na kauzu „kyselinári“? Boli to mafiáni, ktorí si vybavovali účty medzi sebou tým, že sa vzájomne zabíjali. Zabíjali aj nepohodlných svedkov, najmä tzv. biele ...
O ÚROVNI RESTAURACÍ ZA KOMUNISTŮ BY BYLO LEPŠÍ MLČET. BYLA PŘÍŠERNÁ
Viditeľná ruka politiky
Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť

Málo bolo Castra?


Málo bolo Castra?
Vyše 15.000 Kubáncov zabitých, vyše 100.000 uväznených a 2 milióny v emigrácii. To všetko od roku 1959, počas vlády komunistického diktátora Fidela Castra...
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda
KRIZE VE VENEZUELE POKRAČUJE. A NIKDO NECHCE PŘIZNAT, ŽE ZA TO MŮŽE SOCIALISMUS

Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme


Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme
Fínsko experimentuje. 2000 nezamestnaným bude vyplácať dva roky nepodmienenú dávku 560 eur. Diskusia o nepodmienenom dostala novú dávku paliva.
TŘETÍ GENERACE
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Migranti potrebujú tábory v Afrike

India s nadrozmernými bankovkami a barterom


India s nadrozmernými bankovkami a barterom
Posledné dva týždne sa tešili najmä obchodníci s Bitcoinom, keďže jeho cena je aktuálne na úrovni viac ako 950 dolárov a očakáva sa kedy pokorí tisícku. V poslednom prehľade roku 2016...
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata
Indovia investujú do Bitcoinu

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA


ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA
A česká a slovenská média se toho úkolu ujala zodpovědně. Kam se v mediální sféře hnete, narazíte na koncentrované výkaly, mazaně skládané titulky a snahu jakoukoliv „standardn...
INAUGURAČNÍ PROJEV D. TRUMPA: MÝTY A POVĚRY?
KDO PLATÍ PROTESTANTŮM ZA NARUŠENÍ TRUMPOVY INAUGURACE?
Jaký bude Trump?

Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost


Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku umí odpovědět každý trochu sečtělejší student: 8. prosince 1991. Zrovna jsme oslavili 25. výročí této události. I když oslavili… Někdo ji možn...
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE
Genetici konečně odhalili podstatu tajemné sovětské biologické zbraně
99. výročí VŘSR — bolševické revoluce v Rusku (I/II)

Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů


Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů
Ochrana ohrožených zvířecích druhů je oblastí, kde většina ekonomů tvrdí, že zde existuje tržní selhání. Kvůli tomu se většina lidí domnívá, že tato služba může být zaji...
IRACIONÁLNA VIERA V DOBROTIVÝ ŠTÁT SPÔSOBUJE ĽUDSKÉ TRAGÉDIE
KOMUNISMUS A KANIBALISMUS V SSSR
Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Čína narobila chaos s Bitcoinom


Čína narobila chaos s Bitcoinom
Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptá...
Silný rok Bitcoinu a kryptografie
Ekonómia vianočných darčekov
VEGANSKÁ MARXISTICKÁ RESTAURACE BYLA UZAVŘENA, NEBOŤ HOSTÉ NEBYLI OCHOTNI ČEKAT 40 MINUT NA SENDVIČ

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Strana Smer šikanuje slušných ľudí v rozpore s európskym právom


Strana Smer šikanuje slušných ľudí v rozpore s európskym právom
Motoristi sú pre štát významným platiteľom daní, napriek tomu ich štát šikanuje a zdiera, navymýšľal si množstvo rôznych pravidiel, poplatkov a iných buzerácií. Nehovoriac o cest...
Verejné obstarávanie leteniek je totálna hlúposť
Ekonomická blokáda za větší svobodu
Korporativismus pro začátečníky

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0674 s
Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza | Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Ultrazvukové čistenie pleti Bratislava Čistenie pleti ultrazvukom Bratislava Skin Scrubber Bratislava Kozmetika Bratislava Chemický peeling Bratislava | important actual news leaked informations spies spy espionage | Čistenie pleti hĺbkové v Bratislave Hlbkove cistenie pleti Bratislava Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Beauty salon Bratislava | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo