Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Maďarská pôda do maďarských rúk. Alebo nacionalizmus na maximum


Maďarská pôda do maďarských rúk. Alebo nacionalizmus na maximum

Vyvlastňovacia vlna na zahraničných roľníkov v Maďarsku sa rozbieha, prvé procesy bežia predovšetkým sú novým Zákonom o pôde postihnutí Rakúšania.

Päť mesiacov po vstupe do platnosti kontroverzného maďarského Zákona o pôde bežia prvé procesy, aby zahraniční užívatelia medzi nimi početní Rakúšania boli bez odškodnenia vyškrtnutí z pozemkových kníh. Užívateľom už boli pozemkovými úradmi zaslané listy, žiadosti maďarských majiteľov agrárnych pozemkov na vyškrtnutie užívateľov z pozemkových kníh sú známe.

"Maďarská pôda do maďarských rúk", tak znie požiadavka maďarskej vlády. Tomuto cieľu má slúžiť nový Zákon o pôde, ktorý vstúpil do platnosti 1. mája, potom, čo 30. apríla 2014 skončil prechodný termín, ktorým Maďari do veľkej miery môžu vylúčiť občanov EÚ z kúpy maďarskej ornej pôdy. Tento nový zákon hrozí zahraničným užívateľom záhradkárskych kolónií alebo polí vymazaním ich práv bez náhrady. Postihnutí sú predovšetkým Rakúšania.

Rakúsky poľnohospodár Hannes Mosonyi bol v mediálnych správach označený ako prvá obeť tohto kontroverzného zákona o pôde. Mosonyi sa vyjadril pre APA, že majiteľ pozemku začal minulý týždeň zberať jeho kukuričné polia, hoci jeho meno je ešte zanesené v uživateľskom katastri ako obhospodarovateľ. Tým mu vznikla škoda 230.000 euro. Udanie u polície bolo odmietnuté, pretože sa vraj nejednalo o žiadnu trestnoprávnu záležitosť, hovorí Mosonyi.

Vo štvrtok pokračoval vo svojom zbere kukurice, pričom bola úroda z logistických dôvodov medzitým skladovaná na poli. Keď ju chcel Mosonyi v piatok ráno odviezť, bola kukurica preč. Nasledovalo ďalšie udanie na polícii. "Môj právnik cestoval teraz na prokuratúru do Komáromu, aby získal rozhodnutie, komu patrí kukurica", hovorí Mosonyi.

Zákon o pôde viedol vždy k napätiam medzi Maďarskom a Rakúskom. Minister poľnohospodárstva Andrä Rupprechter vyslovil v liste svojmu maďarskému kolegovi v úrade Sandorovi Fazekašovi svoje "nepochopenie" nad tým, že legálne nadobudnuté úžívacie práva na poľnohospodárske plochy majú stratiť svoju platnosť. Na žiadosť Rupprechtera skúma teraz Komisia EÚ, či nový maďarský Zákon o pôde zodpovedá normám EÚ. Podľa rakúskeho ministerstva poľnohospodárstva obhospodaruje okolo 200 rakúskych poľnohospodárov cca 200.000 hektárov v Maďarsku.

Od roku 1994 bola kúpa maďarskej pôdy zakázaná. Týmto zákazom sa chcelo Maďarsko chrániť pred lacným nákupom jeho pôdy zahraničnými špekulantmi. Preto bolo v období medzi rokmi 1994 a 2001 uzavreté množstvo zákonne konformných užívateľských zmlúv, ktorými maďarskí vlastníci pozemkov prenechali zahraničným užívateľom pôdu doživotne, alebo na 99 rokov. Oproti zmluvám o prenájme bola pri užívateľských zmluvách celá cena za užívanie zaplatená pri uzavretí zmluvy. Až po rokoch boli tieto užívateľské zmluvy vyhlásené za protiprávne.

Maďarskí politici označujú tieto užívateľské zmluvy stale znovu za tzv. "vreckové zmluvy". Tým vyčítajú zahraničným užívateľom predovšetkým Rakúšanom že si v posledných dvoch desaťročiach cez maďarské "biele kone" zabezpečili poľnohospodárske úžitkové plochy. Tieto kúpne zmluvy nemajú žiaden dátum, pretože ten mal byť zanesený až po skončení moratória na nákup pôdy. Takéto zmluvy sú beztak dnes neplatné, pretože kúpne zmluvy musia byť podľa nového zákona uzavreté len na jednom špeciálnom bezpečnostnom tlačive, ktoré je úradmi preskúmané a miestnemu pôdnemu výboru predložené na schválenie.

Z rakúskeho pohľadu je označenie "vrecková zmluva" vo vzťahu na užívateľskú zmluvu nesprávne, pretože boli legálne uzavreté a ich právoplatnosť bola v jednom prípade odobrená aj maďarským Najvyšším súdom.

Novým Zákonom o pôde sú postihnutí nielen poľnohospodári, ale aj veľký počet cudzincov, ktorí v rokoch 1994 až koniec 2001 v Maďarsku získali na užívanie záhrady, ovocné sady, alebo vinohrady. V zmysle nového zákona môžu teraz postihnutí stratiť pôdu a poprípade aj na nej stojaci dom. Doteraz nebolo vôbec známe, že nielen orné plochy, ale aj záhrady sú postihnuté pretože podľa definície pre poľnohospodársky pozemok v starom Zákone o pôde, spadali aj záhrady pod poľnohospodárske pozemky. A takýto pozemok však nebolo dovolené cudzincami získať do vlastníctva, ale len do nadobudnutia užívateľského práva.

V rámci kontroly užívateľských zmlúv bežia v celom Maďarsku šetrenia. Pritom sú najprv rozosielané listy Pozemkových úradov na zahraničných užívateľov s výzvou preukázať úzky príbuzenský vzťah k maďarskému majiteľovi pôdy. Kto to nevie, tomu hrozí zrušenie jeho užívateľského práva bez náhrady.

Od 1. mája môžu cudzinci podľa nového zákona získať do vlastníctva pozemky až do 10.000 metrov štvorcových. Ak chce maďarský vlastník odovzdať pôdu užívateľovi do vlastníctva, musí byť ponuka zverejnená. Nový zákon reguluje aj predkupné právo, pričom zákon predpokladá, že bude uprednostnený lokálny poľnohospodár v okruhu 20 kilometrov.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org http://www.protiprudu.org/madarska-poda- do-madarskych-ruk/
Zdroj: BOERSE-EXPRESSAuthor: Juraj Borsky # HapuPewo81
Európa2014-10-0810
-
 69% ( 6 people voted )
+
Už len pomyslenie , že pôda je moja, naša...je BLUD! Ono v tej Amerike sa vystrelilo...a kde kto dobehol--bolo jeho! A tí "všeliaky " Húni, Avari, Tatari, Tuaregovia...a iní .."polopúštnici" ani nevedeli kde je hranica nejakého územia! Ak sa tu na Slovenskom terajšom prehnalo "isté stádo" a pozabíjalo viac ako 50% tu žijúcich tak prišli iníííí aj ináč rozprávajúci, odišli potom niektorí do "južných zemí" ...aaa! A furt len zem a vlastníctvo ...veď veriaci tvrdí že je nebeské... A kde vstúpi vojakova noha....je jeho! Takže neexistuje ani Slovensá pôda, ani Maďarska ani Harkopáterska ani jej vlastníctvo ! Je územie štátu , ktorý má mocenský , zákonodárny aparát a rieši vlastnícke vzťahy...k pôde /Ak všetko vymrie ---vlastníkom je štát ...ak štát zanikne...--vraj je to božie...alebo príde nový ---IZÉĚÉÉR...//
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-10-08 20:02:20 58d4289b
dakujem spravcovi za zmazanie mojho prispevku ohladom vlastenectva. mal by si sa nad sebou zamysliet
Fero # LifuRoru61
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-10-09 10:06:13 d5a0a629
Fero pis sem. Tu ti nikto nic nezmaze. Teda ak budes slusny.

https://www.facebook.com/groups/1445349252394959/

dusky # LucuHuve68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-10 09:19:04 55d8e47d
dusky, dakujem za ponuku avsak nemam konto na ziadnej "socialnej" sieti, tak to zial nevyuzijem
Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-10-10 09:51:02 d9777929
Vlastenec môže byť dneska iba černoško, kľudne nech mu z pomedzi tých párkov vylezú aj nacistické heslá. Predsa vôľa allahova.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-10 12:40:34 4e627a6a
Fero–ak si ty písal príspevok, čo som ešte stihol zachytiť, si posielal Rakúšanov, aby kupovali pôdu v rakúsku. Takže ty si aký vlastenec, feferónsky, jobbikovský a takých treba spláchnuť z povrchu zeme.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-11 02:14:24 b228ab30
loading...
Klopi opäť všetko vie. Huni, Avari nič nevedeli, ani toľko, čo súdruhovia vedátori o nich vypisujú, rozprávky a srandy o významnej téme. Potom ani tvoj dom nie je tvoj, mali by sme zavolať cigánske tlupy, aby navštívili tvoju skrýšu, predsa nie je tvoja, jednalo by sa o blud, teba vyženú a stále nebude ani tvojou, ako ani predtým, ale ani ich. Tvoje komunistické navrhnuté sprostosti vyskúšajme v praxi. Úplne všetko má svojho vlastníka, popierajú skutočnosť iba zlodeji, čo sa hotujú kradnúť a plieniť. Nič nie je ničie, to by sa vám páčilo, vy nemáte, preto niet vlastníka, ak by ste vy nakúpili, tak môžu tvrdiť ostatní, že nie je vaše? Alebo všetkých je všetko len preto, že nie je nič z toho vaše?
Kto koho pozabíjal a kam prišiel? Vymenuj slová toho neznámeho jazyka? Nepoznáš nič, opakuješ klamstvá a domýšľaš si virtualitné schémy, ak by ťa zaujímala naozaj pravda, tak sa jej dá dopátrať, ale ty radšej "premýšľaš", vyhutuješ, ale tvoje predstavy nemáš čím prepojiť s minulosťou, sú to iba scestné, neoverené úvahy, dokonca snáď len od druhých odkukané, ak si natoľko expert na zabíjanie v dávnoveku, čo dnes? Zabíja vôbec niekto dakoho druhého, alebo si nič neobvyklé, ale podľa teba v minulosti výlučné, nepostrehol?

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-11 02:32:42 b228ab30
Neviem čo mám ..Maestro --Lidhja 40 ..napísať na Vaše invektívmi "obohatený" "obdrizd!/ ale skoro vždy sa to vo Vaších ...opakuje aj reprezentačným ETATIZMOM..ktorému sám nerozumiete! Ale k veci: uvedomte si že vlastníctvo nie je stav---je to predovšetkým PROCES! Ďalej Byť vlastníkom ..je uskutočňované formami ktoré sa nazývajú PRIVLASTŃOVANIE! A sme doma tie formy súúúú hajajááááj aj zákonné, aj ekonomické aj aj ....v súvislosti s prdením...!Stačí na prvú lopatu...lopatistiky?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-16 06:47:27 58d4289b
A tí "ino jazičný " príšelci "bea bos --Ta šu" ," hat kírem," "maroro , balevas"...aaa po vyplienení "aziatmi" chorobami /mor/ viac ako polovicu obyvateľstva..našincov.. poloprázdne územie "získali" hajajáááj , aj oficialnym -- pozvaním aj aj..! A pokiaľ sa týka ..napr. Beneša tak po ISW sa zľakol ponúkaného Afrického TOGA, Tichomorských ostrovoch/-- do dnes tam žijú potomkovia rodín z ČSR//Brnenský..Klimovci/ ,či Terstu-Trieste---a zostal len pri "PODKARPATSKEJ"... /A to nehovorím o Madagaskare/ Ale keby ste prejavili záujem Maestro... o časti oceánu kdesi na južnej pologuli --ktoré aj s dnom "vlastní " SK--štát--ako napr. "kolonialny správca, imperátor" , alebo časti Mesačného povrchu...ktorý sa za "babku" rozpredáva ..nach sa ľúbi...stačí sa ..ETATISTICKY ..angažovať! To je tá druha lopata..polopatistická. Však to nie je tak ťažko pochopiť aj fíííí--ááá-priemernámu jedincovi!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-16 07:24:21 58d4289b
Pst--Pst "ino jazyční"
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-16 07:56:14 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   š
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

JESKYNNÍ PRAVOSLAVNÝ KLÁŠTER V RUSKU: ZÁHADA DĚJIN


JESKYNNÍ PRAVOSLAVNÝ KLÁŠTER V RUSKU: ZÁHADA DĚJIN
Na jihozápadě Ruska, ve Voroněžské oblasti, se táhne na mnoho kilometrů bílý skalnatý hřeben. Neobvyklé zabarvení skaliska se vysvětluje křídovými usazeninami, které vznikly před...
STEPHEN HAWKING PŘEDPOVĚDĚL APOKALYPSU KVŮLI HIGGSOVU BOSONU
Zlato se stále třpytí
ČO JE HORŠIE, MAFIA ALEBO ŠTÁT?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0291 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made