Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Majstrovstvá sveta v Brazílii: Radosť a príťaž


Majstrovstvá sveta v Brazílii: Radosť a príťaž

Majstrovstvá sveta vo futbale dominujú Brazilskej spoločnosti viac ako ktorákoľvek iná udalosť. Každé štyri roky sa z celej krajiny stane sekta oslavujúca tento šport. Žiadna iná krajina nevyhrala majstrovstvá viac krát ako Brazília. Je teda pochopiteľné, že v roku 2010 po vyhlásení Brazílie ako hostiteľskej krajiny majstrovstiev 2014, tisícky ľudí oslavovali na plážovej party v Riu. My Brazílčania sme cítili, že futbal prichádzal domov. A boli sme šťastní.

Boli sme šťastní aj keď bývalý prezident Luiz Inácio Lula vyhlásil, že súkromní investori túto príležitosť využijú a začnú vo veľkom investovať v našej krajine. "Budú to majstrovstvá súkromného sektora," vyhlásil v roku 2008. Minister športu Orlando Silva nás ubezpečil že peniaze daňových poplatníkov nebudú použité na výstavbu štadiónov. Dane vraj budú použité len na výstavbu infraštruktúry ktorá bude slúžiť Brazílčanom aj po skončení majstrovstiev. Vládni politickí stratégovia vytvorili príbeh na ktorého konci je šťastná, prosperujúca a moderná Brazília ktorá bude hostiť prestížne svetové udalosti.

Potom sme začali tušiť že daňoví poplatníci z toho nakoniec predsa len nevyjdú úplne bez ujmy. Infraštruktúra Brazílie nebola v stave, v ktorom by bola schopná zvládnuť nápor, ktorý so sebou nesú majstrovstvá sveta. Žiaden štadión nevyhovoval štandardom FIFA.

Majstrovstvá sveta sa zakrátko stali najviditeľnejšou časťou vládnych operácií, najmä federálnej vlády. Vyzeralo to, že nič nejde podľa plánu. Keď finančná kríza a neistý zisk zadržali súkromných investorov, vláda reagovala miliardami v dotovaných úveroch. Dokonca prebrala aj priame vlastníctvo štadiónov. So štátnymi a federálnymi voľbami naplánovanými na tri mesiace po majstrovstvách, vláda robila všetko čo sa dalo aby Svetový pohár vyzeral v televízii čo najlepšie. Nesmel byť vidieť ani len náznak zlyhania.

Dnes je jasné, že "majstrovstvá súkromného sektora" bola iba pekne znejúca táranina. Súkromné investície pokryli iba 15,5 percent nákladov na "World Cup Matrix" – zjednotený plán ktorý zahŕňal štadióny, mestskú dopravu, letiská, prístavy, telekomunikácie a bezpečnosť v 12 hostiteľských mestách. Napriek sľubu ministra športu bolo 97 percent nákladov na štadióny pokrytých vládou, či už priamo alebo dotovanými úvermi. Kompletné náklady na celý plán sú takmer 12 miliárd USD, z čoho viac ako 85% zaplatí Brazílsky daňový poplatník. A ako výdavky rástli, nádeje na lepšiu infraštruktúru klesali. Investície do verejnej dopravy boli nahradené verejnými prázdninami a zatvorenými úradmi a školami, aby sa znížilo preťaženie dopravy v niektorých mestách. Niektoré časti dopravného systému navrhnutého na prepravu ľudí do a zo štadiónov nebudú používané po skončení turnaja. Brasilia postavila štvrtý najdrahší štadión na svete, no najlepšie mužstvo v meste hrá Brazíslku štvrtú ligu.

Nespokojnosť bola evidentná na demonštráciách v júni 2013 ktoré začali ako mobilizácia proti zvyšovaniu cien autobusov v São Paulo. Požiadavky sa rýchlo rozšírili do ďalších oblastí. Ľudia žiadali aby viac vládnych výdavkov smerovalo do školstva, dopravy a zdravotníctva a vyjadrili nesúhlas s presmerovaním peňazí daňových poplatníkov do budovania štadiónov.

Okrem závratných nákladov, policajná brutalita voči demonštrantom a novinárom tiež prispela k masívnemu poklesu počtu Brazílčanov súhlasiacich s organizáciou majstrovstiev. Prieskum nedávno uskutočnený centrom Pew Research v rámci ich projektu Global Attitudes zistil, že viac ako 60 percent Brazílčanov si myslí, že organizácia Svetového pohára bude mať na krajinu negatívne dôsledky, a že peniaze daňových poplatníkov mohli byť použité niekde inde. V tom istom prieskume 39 percent uviedlo, že Svetový pohár pokazí imidž Brazílie, zatiaľ čo len 35 percent uviedlo, že organizácia majstrovstiev imidžu krajiny pomôže.

Politizácia majstrovstiev a konfliktná rétorika vlády a opozície majú za dôsledok polarizáciu Brazílskej spoločnosti. Zrazu to už nebol futbalový turnaj. Náš milovaný šport sa stal nástrojom politického boja. Nikdy nemôžete čakať, že niečo propagované politikmi zostane úplne apolitickým.

Ničmenej, súhlas verejnosti so Svetovým pohárom pravdepodobne stúpne. Podľa Folha de São Paulo, najznámejších novín v krajine, po páde zo 79% v roku 2008 na 51% v poslednom februári, úroveň podpory stúpla na 60%. Okrem častých policajných útokov na demonštrantov (mix protestujúcich proti majstrovstvám a štrajkujúcich robotníkov), atmosféra pôsobí oslavne. Stovky tisíc turistov si užívajú našu krajinu a vyrovnávajú sa s našimi relatívne vysokými cenami, jednou z mnohých nevýhod našej "prevažne neslobodnej" ekonomiky (114. miesto v Heritage’s Index of Economic Freedom).

Brazílčania sa ponáhľajú zo školy a práce domov k televíziám aby mohli spolu spievať (národnú hymnu) a pískať (na prezidenta Dilmu, Argentínsky tím a Diega Costu). Ale organizácia Svetového pohára naučila Brazílčanov pár užitočných lekcií. Najdôležitejšou z nich je, že nikdy nemôžu byť príliš skeptickí voči sľubom politikov. Tí, tak dlho ako im bude dovolené míňať ako sa im zachce, tak budú robiť v záujme zachovania svojej moci. V príprave na majstrovstvá politici znova využili peniaze daňových poplatníkov na svoje znovuzvolenie.

Krutou iróniou je, že politici využili futbal – zdroj nevyčísliteľnej radosti pre Brazílčanov – aby prinútili chudobnú populáciu zaplatiť účet na 10,2 miliárd dolárov.

Magno Karl, pôvodný článok bol zverejnený tu.

Preklad: Jakub Jablonický
Author: Jakub Jablonicky # VaqeDywa71
Amerika2014-07-029
-
 50%  ( 0 people voted )
+
A to sa este blížia letné olympijské hry v Riu,ktoré vyjdu brazilcanov este drahsie ako MS vo futbale
Ulicnak # SuwaBeko96
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-02 20:55:53 3ec5d00d
Krajina futbalu, karnevalov a slumov .
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-03 08:02:35 4e620e30
V súvislisti s týmto, mi prichádza na um, ako by sme asi dopadli my so zimnou olympiádou, nebyť rozumu Poliakov, že to v referendách odmietli. Žasol som nad tuposťou našich "organizátorov" ale aj podporovateľov z vlády, že olympiáda nám prinesie zisk, investície a meno vo svete. Čo by sme asi robili, kde požičiavali a za čo, na akú čiastku by sme urobili sekeru v štátnom rozpočte len preto aby si mohla blcha, ktorá nemá pľúca zakašľať.
adam # GebaXata89
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2014-07-03 09:10:22 c3a0b62a
S dovolením predpredošlého diskutujúceho sa odpichnem od jeho vety: Krajina futbalu, karnevalov a slumov..." Akú prosperitu možno očakávať v latino krajine? Pripomína mi taký pseudocigánsky región. Bývať v slumoch je celonárodný štandard, najväčšia svetová udalosť krajiny je pretrsaná a pretrtkaná alkoholická karnevalová noc. A futbal? Taký šport pre primitívov, rovnako ako inde hokej. Ale inak to tam v tých slumoch pri dunení bubnov chrastítok a mandolín všetkým vyhovuje čakanie na svojho ľavicového spasiteľa, ako vo Venezuele. Na konci experimentu, keď zostanú len prázdne regále, ich už nejaké majstrovstvá v pobehovaní za loptičkou trápiť nebudú...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 58%  ( 9 people voted )
+
2014-07-03 10:14:39 d4254112
Už dávno nesledujem žiaden šport. Hlavne t.z.v. vrcholový. Je to len o peniazoch. Športovci sú zneužívaní finančnými spoločnosťami. Tí všetko premieňajú na zisk. To už dávno nie je šport. MS v Brazílii len potvrczujú skutočnosť, že biznis je na prvom mieste. Chudobní Brazílčania platia za svoju lásku k futbalu. Už neplatí ani to, že počas hier, zbrane mlčia.
milan # PesyMihy72
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-03 20:23:07 57f4f91b
Ty si ako tvoj menovec, ktorého hlúpa neuváženosť v čase keď bol ako Boh, spôsobila pád ľudí do dedičného hriechu.
Ako by sme my dopadli, my robili? Ty sedíš vo vláde alebo aspoň v uvítacom výbore? V mene koho píšeš majestátne? Alebo si onikáš?
Keby si nenapísal, ani neviem ako sa situácia vyriešila, pretože som ju nesledoval.
Rozum Poliakov? Zúčastnilo sa 35,96 %. Iba v Krakove. Odmietlo 69,72 %, takže iba štvrtina. Tri štvrtiny neodmietli, alebo sa nezúčastnili.
Predpokladám, že aj ty máš rozum, lebo si proti, ale ak už máš rozum, tak by si mal vedieť, že olympijský výbor, nie mesto podáva prihlášku, a vyjadrovanie sa „voličov“ mesta, ako by oni boli podstatnými a kľúčovými hráčmi v ponuke, je mimoriadne smiešne a nedôstojné. Čo s tým majú spoločné obyvatelia? Oni by boli jedine dejiskom, platcovia celej udalosti by boli predovšetkým odinakiaľ.
V rovnakom čase sa „voličov“ opýtali, či si prajú v Krakove metro. Vieš o tom? Poznáš výsledky?
Ak si už toľký expert a vieš vopred odhadnúť, čo neprinesie zisky za desaťročie, tak uveď čo naopak áno, najlepšie ihneď.
Sekera v štátnom rozpočte? O tú nemaj starosť, každoročne sa okrádajú občania pod akýmikoľvek zámienkami, plytvajú sa prostriedky na sedliakov, neschopných starostov, učiteľov a iných nevýkonných a večne zlyhávajúcich. Ak by bola vôľa, tak sa cesta nájde, že by sa aspoň na istý čas pozastavili bezodné neužitočné toky do mnohých oblastí, aby sa presmerovali na perspektívnu olympiádu. Rozumiem, olympiáda je konkurencia, mohla by príliš oslabiť rozpočet a na vás každoročných cucákov by sa nezvýšilo. Ste úbohí a sebeckí, chcete si rozpočet zviazaný z výpalného uzurpovať pre seba, preto každé uvažovanie o novom projekte sledujete s nenávisťou a závisťou. Urážate každého, kto podporil a posmievate sa mu, že je "organizátor". Čo ste vy? Nič sa nemusí požičiavať, len sa zastaví mrhanie do oblastí, na ktorých mne vôbec nezáleží, vláda nie je zodpovedná hundrošom, vy stojíte každoročne viac, ako plná olympiáda, to si uvedomte, olympiáda nebude, ale vy budete rozpočet zaťažovať na veky.

Lidhja # JojaVime40
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-04 04:16:52 b228f8b9
loading...
Pre Lidhja
Čo si sa tak do mňa pustil? V čom som nemal pravdu čo som napísal? Nájdi jediný príklad vo svete kde olympiáda bola zisková a potom otváraj dzobák! Poukazuješ na to koľko percent Poliakov rozhodlo v referende. A u nás koľko percent rozhodlo o prezidentovi a o europoslancoch? Toto nenapádaš? To je podľa teba kóšer? Toľko blbostí čo si tu napísal ani nemá význam komentovať. Kto je to my? My, to sme občania tohoto štátu a daňový polpatníci a MY máme právo o tom rozhodovať či tu bude olympiáda alebo nie a nie akýsi olympijský výbor čo je živený z našich daní!!! Ďalej ak môžu občania rozhodovať či sa v ich meste bude ťažiť urán, tak môžu aj o olympiáde. Ako vidím, podľa teba toto právo nemajú. Ty si kto, že si dovoľuješ určovať kto má aké právo? Ak niekto okráda štát, tak ne je treba ešte viac okradnúť pri organizovaní olympiády. Radšej sa postaraj, keď vieš kto okráda aby sa to nedialo, lebo od revolúcie to nedokázal nikto! Všetci kradli bez rozdielu. To s tým cucákom si ako myslel? Ja vyciciavam štátny rozpočet? To si čo dovoľuješ ty chrapúň? Vieš ty vôbec koľko rokov som poctivo odpracoval? Koľko si ich odpracoval ty? Ja z teba nežijem! Každý žije z toho, koľko štátu odviedol v produktívnom veku a žiaden zasran nemôže tvrdiť ze napríklad teraz dôchodca žije z toho čo on zarobí. Každý robí sám za seba, ale tento režim presral peniaze dvoch generácií a preto teraz nie sú peniaze pre tých takzvaných hundrošov čo budú zaťažovať rozpočet navždy. Asi by bolo podľa teba lepšie ich vystrieľať aby nezaťažovali ale pamätaj, že jedna guľka by sa ušla aj tebe ty hlupák!

adam # GebaXata89
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-04 11:57:46 c3a0b62a
Olympiáda je vecou prestíže štátu. Niečo ako reklamná a marketingová politika firmy, ktorá sa musí do budúcna jednoznačne prejaviť pre firmu ako prínos. Platí to i pre tzv. olympiádu. Oba subjekty - štát i firma - si však musia náklady, rozsah a formu dobre zvážiť.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-04 13:07:37 d4254112
Pando, tentoraz s tebou súhlasím. Každý môže vyskakovať iba do výšky svojho platu. Inými slovami, kto chce platiť rundu celej krčme, musí na to mať a nie si na to požičať. My na to nemáme a preto nám olymipiáda netreba. To však hlupáci nepochopia ako ten čo na mňa reagoval.
adam # GebaXata89
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-05 08:51:01 c3a0b62a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

Migranti potrebujú tábory v Afrike


Migranti potrebujú tábory v Afrike
Migranti stále trápia Európsku úniu. Európska rada sa preto rozhodla nielen nabádať členské štáty EÚ k spolupráci v oblasti bezpečnosti, ale začala opäť tlačiť na relokáciu ...
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Raketa, která je skutečně na baterky
ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA

Nepoužívejte pojem přerozdělování


Nepoužívejte pojem přerozdělování
Kritizujete li různé veřejné výdaje a daně, z kterých jsou tyto výdaje financovány, nepoužívejte pojem „přerozdělován...
TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC
Štát nemá podnikať
Oligarchie světa

Pre štát sme všetci „kyselinári“


Pre štát sme všetci „kyselinári“
Pamätáte si ešte na kauzu „kyselinári“? Boli to mafiáni, ktorí si vybavovali účty medzi sebou tým, že sa vzájomne zabíjali. Zabíjali aj nepohodlných svedkov, najmä tzv. biele ...
O ÚROVNI RESTAURACÍ ZA KOMUNISTŮ BY BYLO LEPŠÍ MLČET. BYLA PŘÍŠERNÁ
Viditeľná ruka politiky
Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť

Málo bolo Castra?


Málo bolo Castra?
Vyše 15.000 Kubáncov zabitých, vyše 100.000 uväznených a 2 milióny v emigrácii. To všetko od roku 1959, počas vlády komunistického diktátora Fidela Castra...
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda
KRIZE VE VENEZUELE POKRAČUJE. A NIKDO NECHCE PŘIZNAT, ŽE ZA TO MŮŽE SOCIALISMUS

Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme


Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme
Fínsko experimentuje. 2000 nezamestnaným bude vyplácať dva roky nepodmienenú dávku 560 eur. Diskusia o nepodmienenom dostala novú dávku paliva.
TŘETÍ GENERACE
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Migranti potrebujú tábory v Afrike

India s nadrozmernými bankovkami a barterom


India s nadrozmernými bankovkami a barterom
Posledné dva týždne sa tešili najmä obchodníci s Bitcoinom, keďže jeho cena je aktuálne na úrovni viac ako 950 dolárov a očakáva sa kedy pokorí tisícku. V poslednom prehľade roku 2016...
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata
Indovia investujú do Bitcoinu

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA


ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA
A česká a slovenská média se toho úkolu ujala zodpovědně. Kam se v mediální sféře hnete, narazíte na koncentrované výkaly, mazaně skládané titulky a snahu jakoukoliv „standardn...
INAUGURAČNÍ PROJEV D. TRUMPA: MÝTY A POVĚRY?
KDO PLATÍ PROTESTANTŮM ZA NARUŠENÍ TRUMPOVY INAUGURACE?
Jaký bude Trump?

Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost


Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku umí odpovědět každý trochu sečtělejší student: 8. prosince 1991. Zrovna jsme oslavili 25. výročí této události. I když oslavili… Někdo ji možn...
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE
Genetici konečně odhalili podstatu tajemné sovětské biologické zbraně
99. výročí VŘSR — bolševické revoluce v Rusku (I/II)

Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů


Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů
Ochrana ohrožených zvířecích druhů je oblastí, kde většina ekonomů tvrdí, že zde existuje tržní selhání. Kvůli tomu se většina lidí domnívá, že tato služba může být zaji...
IRACIONÁLNA VIERA V DOBROTIVÝ ŠTÁT SPÔSOBUJE ĽUDSKÉ TRAGÉDIE
KOMUNISMUS A KANIBALISMUS V SSSR
Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Čína narobila chaos s Bitcoinom


Čína narobila chaos s Bitcoinom
Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptá...
Silný rok Bitcoinu a kryptografie
Ekonómia vianočných darčekov
VEGANSKÁ MARXISTICKÁ RESTAURACE BYLA UZAVŘENA, NEBOŤ HOSTÉ NEBYLI OCHOTNI ČEKAT 40 MINUT NA SENDVIČ

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Itálie má svůj Krym: Benátky se chtějí odtrhnout


											Itálie má svůj Krym: Benátky se chtějí odtrhnout
V italském regionu Veneto, jehož součástí jsou Benátky a Verona, bylo zahájeno referendum o odtržení od Itálie...
Účtenková loterie nefunguje
Statistika - Achillova pata státní byrokracie
Obama chce rozbít Internet

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0619 s
Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Ultrazvukové čistenie pleti Bratislava Čistenie pleti ultrazvukom Bratislava Skin Scrubber Bratislava Kozmetika Bratislava Chemický peeling Bratislava | Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza | private label cosmetics, custom made cosmetic, skin care manufacturer, custom made cream, custom lip stick lip balm | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | Chemický peeling v Bratislave aha chemicky peeling v Bratislave Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratisalava