Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Majstrovstvá sveta v Brazílii: Radosť a príťaž


Majstrovstvá sveta v Brazílii: Radosť a príťaž

Majstrovstvá sveta vo futbale dominujú Brazilskej spoločnosti viac ako ktorákoľvek iná udalosť. Každé štyri roky sa z celej krajiny stane sekta oslavujúca tento šport. Žiadna iná krajina nevyhrala majstrovstvá viac krát ako Brazília. Je teda pochopiteľné, že v roku 2010 po vyhlásení Brazílie ako hostiteľskej krajiny majstrovstiev 2014, tisícky ľudí oslavovali na plážovej party v Riu. My Brazílčania sme cítili, že futbal prichádzal domov. A boli sme šťastní.

Boli sme šťastní aj keď bývalý prezident Luiz Inácio Lula vyhlásil, že súkromní investori túto príležitosť využijú a začnú vo veľkom investovať v našej krajine. "Budú to majstrovstvá súkromného sektora," vyhlásil v roku 2008. Minister športu Orlando Silva nás ubezpečil že peniaze daňových poplatníkov nebudú použité na výstavbu štadiónov. Dane vraj budú použité len na výstavbu infraštruktúry ktorá bude slúžiť Brazílčanom aj po skončení majstrovstiev. Vládni politickí stratégovia vytvorili príbeh na ktorého konci je šťastná, prosperujúca a moderná Brazília ktorá bude hostiť prestížne svetové udalosti.

Potom sme začali tušiť že daňoví poplatníci z toho nakoniec predsa len nevyjdú úplne bez ujmy. Infraštruktúra Brazílie nebola v stave, v ktorom by bola schopná zvládnuť nápor, ktorý so sebou nesú majstrovstvá sveta. Žiaden štadión nevyhovoval štandardom FIFA.

Majstrovstvá sveta sa zakrátko stali najviditeľnejšou časťou vládnych operácií, najmä federálnej vlády. Vyzeralo to, že nič nejde podľa plánu. Keď finančná kríza a neistý zisk zadržali súkromných investorov, vláda reagovala miliardami v dotovaných úveroch. Dokonca prebrala aj priame vlastníctvo štadiónov. So štátnymi a federálnymi voľbami naplánovanými na tri mesiace po majstrovstvách, vláda robila všetko čo sa dalo aby Svetový pohár vyzeral v televízii čo najlepšie. Nesmel byť vidieť ani len náznak zlyhania.

Dnes je jasné, že "majstrovstvá súkromného sektora" bola iba pekne znejúca táranina. Súkromné investície pokryli iba 15,5 percent nákladov na "World Cup Matrix" – zjednotený plán ktorý zahŕňal štadióny, mestskú dopravu, letiská, prístavy, telekomunikácie a bezpečnosť v 12 hostiteľských mestách. Napriek sľubu ministra športu bolo 97 percent nákladov na štadióny pokrytých vládou, či už priamo alebo dotovanými úvermi. Kompletné náklady na celý plán sú takmer 12 miliárd USD, z čoho viac ako 85% zaplatí Brazílsky daňový poplatník. A ako výdavky rástli, nádeje na lepšiu infraštruktúru klesali. Investície do verejnej dopravy boli nahradené verejnými prázdninami a zatvorenými úradmi a školami, aby sa znížilo preťaženie dopravy v niektorých mestách. Niektoré časti dopravného systému navrhnutého na prepravu ľudí do a zo štadiónov nebudú používané po skončení turnaja. Brasilia postavila štvrtý najdrahší štadión na svete, no najlepšie mužstvo v meste hrá Brazíslku štvrtú ligu.

Nespokojnosť bola evidentná na demonštráciách v júni 2013 ktoré začali ako mobilizácia proti zvyšovaniu cien autobusov v São Paulo. Požiadavky sa rýchlo rozšírili do ďalších oblastí. Ľudia žiadali aby viac vládnych výdavkov smerovalo do školstva, dopravy a zdravotníctva a vyjadrili nesúhlas s presmerovaním peňazí daňových poplatníkov do budovania štadiónov.

Okrem závratných nákladov, policajná brutalita voči demonštrantom a novinárom tiež prispela k masívnemu poklesu počtu Brazílčanov súhlasiacich s organizáciou majstrovstiev. Prieskum nedávno uskutočnený centrom Pew Research v rámci ich projektu Global Attitudes zistil, že viac ako 60 percent Brazílčanov si myslí, že organizácia Svetového pohára bude mať na krajinu negatívne dôsledky, a že peniaze daňových poplatníkov mohli byť použité niekde inde. V tom istom prieskume 39 percent uviedlo, že Svetový pohár pokazí imidž Brazílie, zatiaľ čo len 35 percent uviedlo, že organizácia majstrovstiev imidžu krajiny pomôže.

Politizácia majstrovstiev a konfliktná rétorika vlády a opozície majú za dôsledok polarizáciu Brazílskej spoločnosti. Zrazu to už nebol futbalový turnaj. Náš milovaný šport sa stal nástrojom politického boja. Nikdy nemôžete čakať, že niečo propagované politikmi zostane úplne apolitickým.

Ničmenej, súhlas verejnosti so Svetovým pohárom pravdepodobne stúpne. Podľa Folha de São Paulo, najznámejších novín v krajine, po páde zo 79% v roku 2008 na 51% v poslednom februári, úroveň podpory stúpla na 60%. Okrem častých policajných útokov na demonštrantov (mix protestujúcich proti majstrovstvám a štrajkujúcich robotníkov), atmosféra pôsobí oslavne. Stovky tisíc turistov si užívajú našu krajinu a vyrovnávajú sa s našimi relatívne vysokými cenami, jednou z mnohých nevýhod našej "prevažne neslobodnej" ekonomiky (114. miesto v Heritage’s Index of Economic Freedom).

Brazílčania sa ponáhľajú zo školy a práce domov k televíziám aby mohli spolu spievať (národnú hymnu) a pískať (na prezidenta Dilmu, Argentínsky tím a Diega Costu). Ale organizácia Svetového pohára naučila Brazílčanov pár užitočných lekcií. Najdôležitejšou z nich je, že nikdy nemôžu byť príliš skeptickí voči sľubom politikov. Tí, tak dlho ako im bude dovolené míňať ako sa im zachce, tak budú robiť v záujme zachovania svojej moci. V príprave na majstrovstvá politici znova využili peniaze daňových poplatníkov na svoje znovuzvolenie.

Krutou iróniou je, že politici využili futbal – zdroj nevyčísliteľnej radosti pre Brazílčanov – aby prinútili chudobnú populáciu zaplatiť účet na 10,2 miliárd dolárov.

Magno Karl, pôvodný článok bol zverejnený tu.

Preklad: Jakub Jablonický
Author: Jakub Jablonicky # VaqeDywa71
Amerika2014-07-029
-
 50% ( 0 people voted )
+
A to sa este blížia letné olympijské hry v Riu,ktoré vyjdu brazilcanov este drahsie ako MS vo futbale
Ulicnak # SuwaBeko96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-02 20:55:53 3ec5d00d
Krajina futbalu, karnevalov a slumov .
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 08:02:35 4e620e30
V súvislisti s týmto, mi prichádza na um, ako by sme asi dopadli my so zimnou olympiádou, nebyť rozumu Poliakov, že to v referendách odmietli. Žasol som nad tuposťou našich "organizátorov" ale aj podporovateľov z vlády, že olympiáda nám prinesie zisk, investície a meno vo svete. Čo by sme asi robili, kde požičiavali a za čo, na akú čiastku by sme urobili sekeru v štátnom rozpočte len preto aby si mohla blcha, ktorá nemá pľúca zakašľať.
adam # GebaXata89
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 09:10:22 c3a0b62a
S dovolením predpredošlého diskutujúceho sa odpichnem od jeho vety: Krajina futbalu, karnevalov a slumov..." Akú prosperitu možno očakávať v latino krajine? Pripomína mi taký pseudocigánsky región. Bývať v slumoch je celonárodný štandard, najväčšia svetová udalosť krajiny je pretrsaná a pretrtkaná alkoholická karnevalová noc. A futbal? Taký šport pre primitívov, rovnako ako inde hokej. Ale inak to tam v tých slumoch pri dunení bubnov chrastítok a mandolín všetkým vyhovuje čakanie na svojho ľavicového spasiteľa, ako vo Venezuele. Na konci experimentu, keď zostanú len prázdne regále, ich už nejaké majstrovstvá v pobehovaní za loptičkou trápiť nebudú...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 9 people voted )
+
2014-07-03 10:14:39 d4254112
Už dávno nesledujem žiaden šport. Hlavne t.z.v. vrcholový. Je to len o peniazoch. Športovci sú zneužívaní finančnými spoločnosťami. Tí všetko premieňajú na zisk. To už dávno nie je šport. MS v Brazílii len potvrczujú skutočnosť, že biznis je na prvom mieste. Chudobní Brazílčania platia za svoju lásku k futbalu. Už neplatí ani to, že počas hier, zbrane mlčia.
milan # PesyMihy72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 20:23:07 57f4f91b
Ty si ako tvoj menovec, ktorého hlúpa neuváženosť v čase keď bol ako Boh, spôsobila pád ľudí do dedičného hriechu.
Ako by sme my dopadli, my robili? Ty sedíš vo vláde alebo aspoň v uvítacom výbore? V mene koho píšeš majestátne? Alebo si onikáš?
Keby si nenapísal, ani neviem ako sa situácia vyriešila, pretože som ju nesledoval.
Rozum Poliakov? Zúčastnilo sa 35,96 %. Iba v Krakove. Odmietlo 69,72 %, takže iba štvrtina. Tri štvrtiny neodmietli, alebo sa nezúčastnili.
Predpokladám, že aj ty máš rozum, lebo si proti, ale ak už máš rozum, tak by si mal vedieť, že olympijský výbor, nie mesto podáva prihlášku, a vyjadrovanie sa „voličov“ mesta, ako by oni boli podstatnými a kľúčovými hráčmi v ponuke, je mimoriadne smiešne a nedôstojné. Čo s tým majú spoločné obyvatelia? Oni by boli jedine dejiskom, platcovia celej udalosti by boli predovšetkým odinakiaľ.
V rovnakom čase sa „voličov“ opýtali, či si prajú v Krakove metro. Vieš o tom? Poznáš výsledky?
Ak si už toľký expert a vieš vopred odhadnúť, čo neprinesie zisky za desaťročie, tak uveď čo naopak áno, najlepšie ihneď.
Sekera v štátnom rozpočte? O tú nemaj starosť, každoročne sa okrádajú občania pod akýmikoľvek zámienkami, plytvajú sa prostriedky na sedliakov, neschopných starostov, učiteľov a iných nevýkonných a večne zlyhávajúcich. Ak by bola vôľa, tak sa cesta nájde, že by sa aspoň na istý čas pozastavili bezodné neužitočné toky do mnohých oblastí, aby sa presmerovali na perspektívnu olympiádu. Rozumiem, olympiáda je konkurencia, mohla by príliš oslabiť rozpočet a na vás každoročných cucákov by sa nezvýšilo. Ste úbohí a sebeckí, chcete si rozpočet zviazaný z výpalného uzurpovať pre seba, preto každé uvažovanie o novom projekte sledujete s nenávisťou a závisťou. Urážate každého, kto podporil a posmievate sa mu, že je "organizátor". Čo ste vy? Nič sa nemusí požičiavať, len sa zastaví mrhanie do oblastí, na ktorých mne vôbec nezáleží, vláda nie je zodpovedná hundrošom, vy stojíte každoročne viac, ako plná olympiáda, to si uvedomte, olympiáda nebude, ale vy budete rozpočet zaťažovať na veky.

Lidhja # JojaVime40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-04 04:16:52 b228f8b9
loading...
Pre Lidhja
Čo si sa tak do mňa pustil? V čom som nemal pravdu čo som napísal? Nájdi jediný príklad vo svete kde olympiáda bola zisková a potom otváraj dzobák! Poukazuješ na to koľko percent Poliakov rozhodlo v referende. A u nás koľko percent rozhodlo o prezidentovi a o europoslancoch? Toto nenapádaš? To je podľa teba kóšer? Toľko blbostí čo si tu napísal ani nemá význam komentovať. Kto je to my? My, to sme občania tohoto štátu a daňový polpatníci a MY máme právo o tom rozhodovať či tu bude olympiáda alebo nie a nie akýsi olympijský výbor čo je živený z našich daní!!! Ďalej ak môžu občania rozhodovať či sa v ich meste bude ťažiť urán, tak môžu aj o olympiáde. Ako vidím, podľa teba toto právo nemajú. Ty si kto, že si dovoľuješ určovať kto má aké právo? Ak niekto okráda štát, tak ne je treba ešte viac okradnúť pri organizovaní olympiády. Radšej sa postaraj, keď vieš kto okráda aby sa to nedialo, lebo od revolúcie to nedokázal nikto! Všetci kradli bez rozdielu. To s tým cucákom si ako myslel? Ja vyciciavam štátny rozpočet? To si čo dovoľuješ ty chrapúň? Vieš ty vôbec koľko rokov som poctivo odpracoval? Koľko si ich odpracoval ty? Ja z teba nežijem! Každý žije z toho, koľko štátu odviedol v produktívnom veku a žiaden zasran nemôže tvrdiť ze napríklad teraz dôchodca žije z toho čo on zarobí. Každý robí sám za seba, ale tento režim presral peniaze dvoch generácií a preto teraz nie sú peniaze pre tých takzvaných hundrošov čo budú zaťažovať rozpočet navždy. Asi by bolo podľa teba lepšie ich vystrieľať aby nezaťažovali ale pamätaj, že jedna guľka by sa ušla aj tebe ty hlupák!

adam # GebaXata89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-04 11:57:46 c3a0b62a
Olympiáda je vecou prestíže štátu. Niečo ako reklamná a marketingová politika firmy, ktorá sa musí do budúcna jednoznačne prejaviť pre firmu ako prínos. Platí to i pre tzv. olympiádu. Oba subjekty - štát i firma - si však musia náklady, rozsah a formu dobre zvážiť.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-04 13:07:37 d4254112
Pando, tentoraz s tebou súhlasím. Každý môže vyskakovať iba do výšky svojho platu. Inými slovami, kto chce platiť rundu celej krčme, musí na to mať a nie si na to požičať. My na to nemáme a preto nám olymipiáda netreba. To však hlupáci nepochopia ako ten čo na mňa reagoval.
adam # GebaXata89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 08:51:01 c3a0b62a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

KONEC TELEVIZNÍHO ČESKOSLOVENSKA


KONEC TELEVIZNÍHO ČESKOSLOVENSKA
Snaha českých a slovenských televizí vyždímat z televizních diváků a kabelovek co nejvíc peněz a vykolíkovat si národní vysílací prostor likviduje zbytky československého televizní...
Vláda jednorožců
ŠVÉDSKO UPADAJÍCÍ DO ANARCHIE
Rozprávkar, ktorý nepoznal hanbu
Najčítanejšie za týždeň

Nikým nechtění, nikam nepatřící


Nikým nechtění, nikam nepatřící
V posledních letech se čas od času objeví snaha o integraci Cikánů do společnosti. Tyto snahy jsou doprovázeny euforii, odmítáním, znechucením, přeceňování i podceňováním. Jsou ...
Nenápadný půvab buržoasie
ŠVÉDSKO UPADAJÍCÍ DO ANARCHIE
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS

Ricardo a komparativní výhoda po 200 letech


Ricardo a komparativní výhoda po 200 letech
Myšlenka komparativní výhody je nezbytnou součástí intelektuální výbavy každého ekonoma. Na 200. výročí vydání „Zásad politické ekonomie a zdanění“ salutuje tento sloupek úsp...
ČIŇ (SOCIÁLNÍMU) STÁTU DOBŘE, JEN SI PAK NESTĚŽUJ, AŽ SE OCITNEŠ V PASTI
United Airlines - důsledek státní regulace?
KRYPTO 7: CO PŘIŠLO PO SILK ROAD

Vlastnictví, skvělé řešení problémů (2/2)


Vlastnictví, skvělé řešení problémů (2/2)
Systém úplného soukromého vlastnictví ve svobodné společnosti by zajistil mírové prostředí, ve kterém by spravedlnost byla nejvyšším principem a nikoliv výjimkou (jako je tomu dnes...
Rozprávkar, ktorý nepoznal hanbu
Prvé prikázanie regulátora: nezakážeš
Vláda jednorožců

KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS


KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Občas si někdo Kubu idealizuje jako úspěšný model nekapitalistického státu. Minulý měsíc ale výzkumný ústav NORC při Chicagské univerzitě zveřejnil studii veřejného mínění kubá...
Venezuela a Farma zvířat
Vývoj ľudových protestov v juhoamerických štátoch
V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Získává si Trump podporu War Party?


Získává si Trump podporu War Party?
Odpálením pěti tuctů Tomahawků z vojenské základny mohl president “America First” vtáhnout Západ do další války na Středním východě, ve které ne všichni jeho lidé chtějí ...
TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE
TIM ALLEN: PRÁVĚ TEĎ JE HOLLYWOOD ÚPLNĚ JAK NACISTICKÉ NĚMECKO
Muž, který se nestal králem

Ako v Číne kapitalizmus vyrástol


Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Hovoriť niečo všeobecne o Číne je nebezpečné. Je to ako hovoriť niečo všeobecne o Európe, kde vedľa seba žijú Nemci a Taliani, alebo kde fungujú inštitúcie Veľkej Británie a ...
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
Ekonomický příběh naší doby. Autoritářská mašina na růst. Vzdělání

POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?


POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
Desetitisíce Rusů si dodaly odvahy a o víkendu protestovaly proti masivní korupci ve své zemi. Stejně tak vyšli do ulic Bělorusové nespokojeni s domácí hospodářskou situací. Výsledkem ...
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)
RUSKO SE OPĚT PROPADLO DO CHUDOBY

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin nám stresuje


Bitcoin nám stresuje
Medzi vývojármi a celkovo v komunite sa už dlhodobo diskutuje o tom, čo ďalej s Bitcoinom. Pretože jeho používanie narastá a s ním aj počet transakcií. A keďže ťažiari, ktorí sa ...
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Raketový rast miezd

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Filosofie ozbrojené společnosti


Filosofie ozbrojené společnosti
Máloco na světě se děje bezdůvodně. Podobné je to s umanutým tvrzením, že slušní lidé budou žít ve větším bezpečí, pokud nebudou mít v rukou zbraně. Tak se chová i náš stát...
GENDER VE ŠKOLÁCH: POKUS NA NEZLETILÝCH LIDSKÝCH SUBJEKTECH
Zakázaný ruský film
MERKELOVÁ PO ÚTOKU V BERLÍNĚ: MY I NADÁLE BUDEME PODPOROVAT OSOBY, KTERÉ SE CHTĚJÍ INTEGROVAT V NAŠÍ ZEMI

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0295 s
Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | Chemický peeling Bratislava Peeling aha kyselinami chemicky peeling v Bratislave aha kyseliny bratislava Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krásy Bratislava | Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage