Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Manažovaný obchod a strašidelnejšie alternatívy


Manažovaný obchod a strašidelnejšie alternatívy

CETA dohoda o voľnom obchode s Kanadou sa takmer zasekla. Najskôr to vyzeralo, že treba už len formalitku v podobe ratifikácie, potom to vyzeralo na skoro totálne stroskotanie na Valónsku, aby sa vzápätí pod uviaznutú zmluvu podarilo dostať podpisy.Dajme pre tento komentár bokom úvahy o kompetenciách a subsidiarite v EÚ (hoci je to téma na výsosť zaujímavá) a pozrime sa na samotnú zmluvu. Kanadu väčšina obyvateľov Európy (obzvlášť tej východnej) vníma ako také drevorubačské Švajčiarsko (všetko tam funguje, obyvatelia sú šťastní a keby mali halušky, tak tam zajtra emigruje polovica Slovenska). CETA by tak dráždila málokoho. Problém je, že CETA je vnímaná ako taký predvoj, alebo Trójsky kôň, ak chcete, zmluvy TTIP, teda zmluvy o voľnom obchode medzi EÚ a USA.

Ekonómovia sa nezhodnú takmer na ničom. No ak chceme nájsť niečo, čo má najbližšie k všeobecnej ekonomickej pravde, tak je to efekt voľného obchodu. Menej bariér pre obchod, viac prosperity pre všetkých. Špecializácia a z nej vyplývajúci obchod (vzájomná výmena produktov našich rozdielnych schopností) ľudstvu umožnilo opustiť jaskyne a čučoriedkové kríky. Bodka.

Tu však komentár skončiť nemôžem, keďže je tu jeden zásadný problém. Zmluvy o voľnom obchode nie sú o voľnom obchode, ale o manažovanom obchode. V bežnom uvažovaní totiž stále prevláda 300-ročné merkantilistické nastavenie, ktoré za bohatstvo považuje export a import je cenou platenou za toto bohatstvo. Bohatstvo našich stolov, skríň a chladničiek však zvyšuje import a export je tou zaplatenou nevyhnutnou cenou.

Ak by sme sa bavili o voľnom obchode, nebolo by to o 1600 stranových zmluvách , ale o deklaráciách. Krajiny by sa v nich vzdávali bariér a umožňovali obyvateľom kúpiť si čo chcú, od koho chcú, bez ohľadu na to, ako sa zachová protistrana.

Ale späť do reality, v ktorej politiku tvoria rôzne organizované a rôzne veľké záujmové skupiny a z toho vyplývajúca rôzne namixovaná protekcionistická politika. Predstavuje TTIP a CETA lepší mix protekcionizmu? V niečom sú obavy prehnané, až nepodložené. Napríklad obávané ISDS (doložky o ochrane investícii) fungujú v bilaterálnych zmluvách ako ochrana pred lepkavými prstami národných politikov už roky a len Slovensko ich má dohodnutých 55, vrátane tej s USA (od roku 1991). TTIP ani CETA nijak nenarušia možnosti Bruselu a Bratislavy mikromanažovať naše životy určovaním výkonu vysávačov, či zakazovaním tataráku. "Sociálne štandardy" Švajčiarov nepoklesli podpísaním zmluvy o voľnom obchode s Čínou (2013) a nemusia odvtedy otročiť 12 hodín denne v plechových fabrikách bez okien. Niektoré obavy mám aj ja - obchodné dohody budujú nový globálny regulačný rámec, ktorý má potenciál zasiahnuť do našich každodenných životov.

Nejakú dobu však zažívame už otvorený boj o budúci vývoj ľudského spoločenstva medzi globálnym zbližovaním národov a ekonomickou autarkiou-autizmom. Tým, ktorí uprednostňujú spoločnosť postavenú na slobode, súkromnom vlastníctve a dobrovoľnej interakcii ľudí, sa spojenci vo svetovom politickom dianí hľadajú ťažko. Obchodné dohody spojencami sú, aj keď krívajú na obe nohy a smrdí im z úst. Prijať ich nekriticky a bez povšimnutia by bola chyba, no neprijať možno ešte väčšia. Alternatívy sú totiž len strašidelnejšie.


Author: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Svet2016-11-048
-
 45% ( 1 people voted )
+
Vidim, ze demagogicke oddelenie americkej ambasady nezahala a pre inessakov vymyslelo novu formu agitiek... Mili obcania, akumulatori sukromneho kapitalu vas svojimi globalizacnymi aktivitami zenu do poslednej fazy kapitalizmu, do ultra-kapitalizmu, teda do koncentraku, z ktoreho uz pre vas nikdy nebude uniku, ale nesuhlasit s tym by bolo este vacsiou chybou ako s tym suhlasit... To je sila... :-DDD

A to nie je vsetko, v tejto kratkej agitke za dobrovolne otroctvo este stihli aj odstavit libertarianov a anarchokapitalistov prehlasenim: "Tým, ktorí uprednostňujú spoločnosť postavenú na slobode, súkromnom vlastníctve a dobrovoľnej interakcii ľudí, sa spojenci vo svetovom politickom dianí hľadajú ťažko." a dokonca do nej zakomponovat aj skvely sarkazmus, citujem: "Bohatstvo našich stolov, skríň a chladničiek však zvyšuje import a export je tou zaplatenou nevyhnutnou cenou."...

Ano, v pripade Slovenska, bohatsvo nasich stolov a chladniciek naozaj zvysuje len import, alebo aby som sa vyjadril presnejsie, aby sa mohlo na nasich stoloch a v nasich chladnickach cokolvek objavit, aby cely nas narod nezdochol od hladu, musi to nieco byt k nam, vdaka vam pravicovi curaci, ktori ste zlikvidovali nase polnohospodarstvo, potravinarstvo a nakoniec aj cely priemysel, najprv odniekial dovezene, importovane... Skvely sarkazmus od pravicoveho curaka Vlachynskeho...

Ja si skutocne nedokazem ani predstavit, co moze nejakeho curaka motivovat k agitovaniu za vlastne uvaznenie v koncentraku, za stratu aj poslednych zvyskov vlastnej slobody, ci uz je za to plateny, ako inessaci, menejstatovci, hayekovci, miesaci, atd., alebo to ako napriklad maciak robi nezistne, z vlastnej iniciativy...? Akymi pojebancami musia ti curaci byt...? Ako bolo vobec mozne zorganizovat tolko skupin curakov bojujucich za vlastne otroctvo...? Co do riti moze nejaku socku motivovat k sustavnemu agitovaniu proti vlastnym zaujmom, za zaujmy akumulatorov sukromneho kapitalu, za zaujmy jej otrokarov...?

Neviem, mozno tie socky dufaju, ze v novom ultra-kapitalistickom koncentraku im za ich prinos k jeho stvoreniu, budu dane pozicie dozorcov...? A mozno aj budu, ale to aj tak ich zivoty v porovnani s inymi vyrazne nezlepsi, aj tak nebudu moct nikdy opustit teren toho globalneho koncentraku, aj tak budu rovnako ako ich vazni ocipovani, zbaveni hotovosti, zbaveni akejkolvek slobody a ich jedinou moznostou prezitia bude oddana sluzba akumulatorom sukromneho kapitalu... Neviem, mne by bolo uplne fuk, ci by som bol v koncentraku vaznom, alebo dozorcom, ak by som ho nikdy nemal moznost opustit...

Inessaci, o tomto napiste clanok... Nie o tom, kolko vam za vase kydy platia americania, ale o tom, co vas motivuje k tomu, aby ste sa tak usilovne snazili urychlit vas nastup do vykonu trestu, vas nastup do koncentraku...?

V kazdom pripade ocenujem poslednu direktivu z americkej ambasady, o novej forme agitiek... Nechat sa zastrelit je zle, ale nenechat sa zastrelit, by mohlo byt este horsie a tak radsej vsetci hura na jatky... Bombasticka obhajoba kapitalizmu... Toto keby boli mali kedysi moznost pocut na zasadani UV KSC, tak minimalne polovica pritomnych, by sa tam bola urcite od rehotu docurala a na druhy den by KSC bola zrusila svoje oddelenie propagandy... Povedali si, naco nam je propaganda, ked nam ju uz za nas robia kapitalisti... :-DDD

A ten sarkazmus o veciach na nasich stoloch a v nasich chladnickach, brilantne, toto by mohlo ist rovno do silvestrovskej estrady... Naozaj osviezujuca agitka, gratulujem Vlachynsky... :-DDD


manazovany pisatel # WuweHoxo76
-
 57% ( 4 people voted )
+
2016-11-04 19:49:16 50017450
"Ja si skutocne nedokazem ani predstavit, co moze nejakeho curaka motivovat k agitovaniu za vlastne uvaznenie v koncentraku, za stratu aj poslednych zvyskov vlastnej slobody,..."


Žeby dobrá pamäť na časy neslobodného socialistického koncentráku?Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-05 08:18:14 3ec5f361
Pock vzdy som ta bral ako rozumneho prispievatela, ale ak zlocinecky rezim pozostava z toho, ze da ludom pracu, ze prevlada domaca vyroba, ze pracujuci nemusi byt na okraji spolocnosti, tak za tu neslobodu a zlocinecky rezim by bohuzial momentalne hlasovala drviva vacsina ludi.

keby im ovsem tato pseudodemokracia poskytla na hlasovanie priestor.


Je uple nepochopitelne, ze manipulacia a ovladanie obcanov recami mimovladiek,mktorym uspesne kasistuju skur.ene celebrity, ktore uz ani v Kitsse nepoznaju, tak toto je zasa iny druh koncentraku.
Noviny, ci ine media sa stali zumpou, obrazky polonahych pseudoumelocv, zlodejov, mafianov,to je zrkadlom dnesnej doby.


Treba si vediet urcit priority, a v tom ma autor prispevku nad tebou pravdu, je ozaj neuveritelne, ze tato doba nie je rovnako oznacovana nami za zlocinecku, ak ta pred nou vraj bola.
Naozaj ludom stacia farebne obrazky namiesto sprav? Naozaj ludom stacia reci o demokracii, namiesto slobody?
Podla tvojho prispevku asi ano.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-05 13:04:47 55d89f5b
Rafael, ja som ťa vždy bral ako človeka rezistentného voči ideológiám, ale vidím (nielen podľa tohto tvojho jedného príspevku), že som sa mýlil. Ty si vlastne veriaci v náboženstvo socializmu.
BTW, zločinecký režim pozostáva z perzekvovania svojich občanov za ich názory, drží svojich občanov nasilu hranicami, likviduje vlastnú ekonomiku nekompetentným plánovaním. A to pre socializmus platí stopercentne. A mýliš sa aj v tom, že socializmus dával všetkým ľuďom prácu. Nedával. Dával im zamestnanie. A potom to aj tak vyzeralo. Pracujúci doplácali na lenivé a prospechárske vyžírky a nakoniec boli, paradoxne, až na pár vyvolených, aj tí pracujúci na okraji spoločnosti. Neviem, koľko máš rokov, ale ja som ten tvoj socík zažil desaťročie už ako dospelý a pamäť mi zatiaľ slúži, takže viem, o čom hovorím. Sociálne rovná spoločnosť neexistuje a existovať nemôže. S ľuďmi nie.
PS: Ak sa mi niečo nepáči, a že sa mi tento systém nepáči, nepôjdem preto do extrému a nepreklopím sa k opačnému, ešte horšiemu extrému.

Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-05 16:21:26 3ec5f361
A čo keď autor si robí srandy. Určite véééľmi dobre pozná čo je podmienkou obchodu ...že je to tovar /služba/ a samozrejme TRH /trhový priestor/ ..No a sranda začína...Trhový mechanizmus , neviditeľná ruka trhu cit. /aj Klausa / "řeši všechni problémy kapitálového zhodnocování" koniec citátu , a dovetok, "řeší to bez toho aby byly zde nějaká omedzovací či stupňujici --multiplikační-- aspekty nutníí" . A hotovo ...Manažovať /menegerovať , mana.kerovať/ obchod a vo " vyspelých demokraciach" to je zbytočné srandovanie ..Ako v tej srandovnej...z cukru stavať riečnu hať , sitom vodu prelievať , halušky tĺĺcť do plota.....to je menegerska -márna robota...v obchodnom podnikaní ..VRAJ.Ale čo už ..keby bolo Vlachynských 21 viacej ..aj srand by bolo ...nimi namenežované hajajáááj,,,
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-05 18:12:01 58d4289b
Keby tak zobral náš autor článku --ako vzor len tri potravinárske veci--Spišské párky ..Spišskú borovičku ...a zemiaky zo Spiša.../poprípade debrec.šunka/ a začal zavádzať nejaku Slovenskú--SETU ---/samozrejme v normách kvality z 80-siatich rokoch minulého../ a označil číslom 100 a všetko ostatné dovozové ..aj keby malo číslo 120..by bol "AUŠUS"---/ ---a cla a blokáda a vzostup vlastnej POĽNO ..prvovýroby ...Zdá sa nám aj v našej krčmičke ,že autor ...Martin 21-ko" klingáč" ... rozumie tááák akurát ...len Slovenskej gramatike --možno...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-05 20:31:10 58d4289b
loading...
..Pock34.. a Vy ste jedol v bývalom hlavne na .1. Mája Spišské párky ../jedna para--"kraherlík" --a dva kyflíky--horčica --za 3 koruny modré papierové ---/ a pukli --a dole bradou--tieklo--- a plánovanéé.nekompetentné .a už dospelíííí..../ dnes ani šmalec nie je mastný ..hovorí Piťo ..Poliaci tam vraj dávajú "glej" zo zomletých kostíí.....pre nás /
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-05 20:45:59 58d4289b
Keby aspoň poučenia z minulosti sa vzali pri CETA či TTIP na zreteľ... ale "kadeaké " kresťanské subsidia -ritné pomoce, merkantelistická koncentrácia peňazí doma formou drancovania iných.. Teda oni ti Angláni "nanútili " Číne ópium napestovaný "otrokmi"kdesi inde a následné ópiové vojny mali za následok že získali Hong-kong na 99 rokov a degenerovali skoro celú generáciu Čiňanov . A z zo stredovekej svetovo vyspelej spoločnosti sa stala vazalom... Obdobne Rusko /SSSR/ po prvej svetovej bolo "vrhnuté" do hladomoru lebo Anglia a západ obchodoval výlučne s platidlom PŠENICA , hoci bolo ponúkané zlato, za dodávky strojov a zariadení , ktoré vtedy Rusko /SSSR/ nutne potrebovalo...A to nehovorím o likvidácií poľno-sebestačnosti ČR-SR.."šikovnou " dotačnou politikou , celých priemyselno-potravinových komplexov prevzatím trhového priestoru, usmerňovaná štruktúra produkcie /montážne haly ..a " pejc pejdzešac na deň "/A obchod -trhový --voľný --efektívny ..Nie nie , je to cielene plánovite kompetentné...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-06 10:58:57 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

DALŠÍ „BEZVADNÝ“ NÁPAD Z BRUSELU: HARMONIZACE A NAROVNÁNÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK PRO MIGRANTY


DALŠÍ „BEZVADNÝ“ NÁPAD Z BRUSELU: HARMONIZACE A NAROVNÁNÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK PRO MIGRANTY
Další bezvadný nápad z Bruselu: Harmonizace a narovnání sociálních dávek pro migranty, aby byli motivováni jít i jinam, než do zemí jako Německo, Francie, Rakousko či Švédsko...
Šílení neomarxisté udělali z Evropy hromadu hnoje
PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
POZOR NA PRÁVA, KTORÉ VÁM CHCE PRIZNAŤ ŠTÁT
Najčítanejšie za týždeň

PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT


PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
Žadatel o azyl ze Somálska mluví v rozhovoru s litevskými novináři, že přišel do Německa, aby dobře žil z benefitů financovanými daňovými poplatníky po zbytek svého života, ani...
Smrti se více bojí věřící, nebo ateisté?
Šílení neomarxisté udělali z Evropy hromadu hnoje
Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby

Ako vznikla zdieľaná ekonomika


Ako vznikla zdieľaná ekonomika
Zdieľaná ekonomika dnes už zďaleka nie je iba o zdieľaní, ale aj o vymieňaní, spolupráci a prenájme. Výstižnejší názov by bola „párovacia ekonomika...
Hrobári EÚ sú za rohom
PŘIŠEL JSEM SEM ZŮSTAT NAVŽDY — NE PRACOVAT
Zo slobody profitujú všetci - aj tí, ktorí ju nemajú

Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby


Kauza Čistý deň | Subvenčný podvod – zariadenia si menili deti i platby
Kauza Čistý deň, ktorá znechutila celé Slovensko, prináša nové odhalenia. Podľa poslankyne SaS Natálie Blahovej známe resocializačné zariadenie spáchalo subvenčný podvod. Výmenou ...
POZOR NA PRÁVA, KTORÉ VÁM CHCE PRIZNAŤ ŠTÁT
Zákaz predaja je nebezpečný ekonomický populizmus
Prečo jazdím Uberom

Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit


 Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Ve čtvrtek pronikl poprvé robot do kontejnmentu druhého bloku. Jeho úkolem bylo vyčistit rampu, která je přístupem do prostor pod reaktorovou nádobou a připravit cestu svému následovníku...
India s nadrozmernými bankovkami a barterom
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE


TŘÍDA LAXNÍCH: PODNIKAVÝ DUCH USA OCHABUJE
Tyler Cowen v nejnovější knížce naložil Americe. Z podnikavého národa selfmademanů, kteří se nebáli pádu a šli po každé příležitosti, se stává národ bačkorů.
TIM ALLEN: PRÁVĚ TEĎ JE HOLLYWOOD ÚPLNĚ JAK NACISTICKÉ NĚMECKO
Muž, který se nestal králem
Spíše než Trumpovu zeď

Ako v Číne kapitalizmus vyrástol


Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Hovoriť niečo všeobecne o Číne je nebezpečné. Je to ako hovoriť niečo všeobecne o Európe, kde vedľa seba žijú Nemci a Taliani, alebo kde fungujú inštitúcie Veľkej Británie a ...
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
Ekonomický příběh naší doby. Autoritářská mašina na růst. Vzdělání

POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?


POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
Desetitisíce Rusů si dodaly odvahy a o víkendu protestovaly proti masivní korupci ve své zemi. Stejně tak vyšli do ulic Bělorusové nespokojeni s domácí hospodářskou situací. Výsledkem ...
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)
RUSKO SE OPĚT PROPADLO DO CHUDOBY

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin nám stresuje


Bitcoin nám stresuje
Medzi vývojármi a celkovo v komunite sa už dlhodobo diskutuje o tom, čo ďalej s Bitcoinom. Pretože jeho používanie narastá a s ním aj počet transakcií. A keďže ťažiari, ktorí sa ...
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Raketový rast miezd

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Noam Chomsky o demokracii a vzdělávání


Noam Chomsky o demokracii a vzdělávání
Právě nyní se ocitáme v periodě obecné regrese, a to nejen ve vzdělávání. Mnoho z toho, co se děje, je svým způsobem porážka 60. let; 60. léta byla periodou demokratizace. Společ...
Proč EU nedovolí Řecku odejít?
Zlatá bublina alebo šanca na nákup?
CESTOVÁNÍ V ČASE, TELEPORTACE A PLÁŠTĚ NEVIDITELNOSTI REALITOU DO ROKU 2100, ŘÍKAJÍ BRITŠÍ VĚDCI

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0383 s
Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Ultrazvukové čistenie pleti Bratislava Čistenie pleti ultrazvukom Bratislava Skin Scrubber Bratislava Kozmetika Bratislava Chemický peeling Bratislava | Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza | Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | Chemický peeling Bratislava Peeling aha kyselinami chemicky peeling v Bratislave aha kyseliny bratislava Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krásy Bratislava