Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Mesto, ktoré sprivatizovalo všetko


Mesto, ktoré sprivatizovalo všetko

Sandy Springs, Georgia, môže vyzerať ako hocijaké iné mesto v Amerike. Má parky, cesty a nádherné priestory na život. Ale je tu jedna vec, ktorá odlišuje toto mesto od hociktorého iného. Sandy Springs totiž sprivatizovalo takmer všetko.


V roku 2005 Sandy Springs outsourcovalo takmer všetky funkcie mestskej vlády (s výnimkou polície a hasičov) do jedinej spoločnosti, ktorá zabezpečuje chod mesta. Táto spoločnosť je zodpovedná za všetky dôležité funkcie vlády, od spravovania parkov, po stavbu ciest a dokonca aj správu tiesňovej linky.


Mesto je prevádzkované veľmi efektívne so žiadnymi nevybavenými žiadosťami o povolenie. Zavolajte mestu a budete prekvapení, že na druhej strane naozaj nájdete priateľského človeka. Mesto má nepretržitú neautomatizovanú linku pre zákazníkov, ktorá má okolo 6000 volaní za mesiac. Taktiež má najmodernejší dopravný systém s kamerami a high-tech riadiacim centrom.


Keď ľudia prídu do Sandy Springs, obyčajne nemajú ani tušenie, že je sprivatizované, hovorí Sharon Kraun, mestský riaditeľ pre vzťahy s médiami. Nie sú tu žiadne značky s firemnými logami ani nič také. Podľa Sharon "čo ľudia môžu povedať je, že o mesto je postarané dobre a obyvatelia, ktorí tu žijú alebo tí, čo tu pracujú, sú tu radi a sú spokojní s úrovňou poskytovaných služieb."


Keď projekt začal, University of Georgia odhadovala, že mesto bude potrebovať 828 zamestnancov. Ale pretože je manažované súkromnou spoločnosťou, skresali potrebnú pracovnú silu na 471 ľudí. Okrem hasičov a polície, mesto má len 8 verejných pracovníkov na plný úväzok (mesto má 99 419 obyvateľov, pozn. prekladateľa).


Kvôli tejto efektivite, Sandy Springs generuje obrovské prebytky. Nemajú žiadne nekryté záväzky. Mesto sa rozhodlo nepoužiť tradičný dôchodkový model – ten, ktorý dotiahol takmer každú miestnu vládu v Amerike do neudržateľnej dôchodkovej krízy. Namiesto toho si zamestnanci môžu vybrať ich vlastný balíček (401K – dôchodkové sporenie s odloženou daňou), aby sa pripravili na dôchodok, ak si to želajú.


Toto prinieslo mestu Sandy Springs veľa dodatočných peňazí s ktorými môže pracovať – prebytok, ktorý použili na budovanie budúcnosti. Podľa Sharon Kraun "mesto má politiku odkladať 25% príjmov ako rezervu počas každého rozpočtového plánovacieho obdobia. Kapitálové investície boli najdôležitejšou časťou našich prvých 8 rokov s viac ako 185 miliónmi dolárov investovanými do infraštruktúry."


Toto viedlo k viacerým zlepšeniam v rámci mesta. Mesto znovu vydláždilo 147 míľ ulíc, opravilo 874 projektov dažďovej ochrany a vybudovalo 32 míľ nových chodníkov.

Ak by nejaká časť verejnej správy nefungovala tak, ako má, mesto môže prevádzkovateľskej spoločnosti vypovedať zmluvu a ponúknuť kontrakt inej firme. V roku 2011 mesto povedalo zbohom spoločnosti CH2M Hill, ktorá zabezpečovala chod mesta a rozhodlo sa začať spoluprácu s inou firmou. Táto zmena mestu ušetrila cez milión dolárov.


Väčšina ľudí v Sandy Springs je spokojná so zmenou a okolité mestá a obce si prisvojujú tento model privatizácie. "K dnešnému dňu je naša verejnosť spokojná," hovorí Sharon. "Ak sú indikátormi spokojnosti voľby, náš zakladajúci statosta – ten, ktorý presadzoval platformu PPP, vyhral dve obdobia s ohromujúcou podporou." Po odchode do dôchodku zakladajúceho starostu, nový kandidát, Rusty Paul, tiež postavil kampaň na záväzku ponechať Sandy Springs sprivatizované a jednoznačne vyhral.


Veľa miest z celého sveta vzhliada na Sandy Springs. Oliver Porter, jeden z hlavných strojcov myšlienky preniesť mestksé služby na súkromnú spoločnosť dáva rozhovory po celom svete, od Británie, cez Island, Japonsko a Latinskú Ameriku. "Som stále viac žiadaný poskytnúť rady a prednášky po krajine," povedal Porter v nedávnom rozhovore s WND (WorldNetDaily), "Tento model je taktiež medzinárodne aplikovateľný."Author: Marek Slesar # FewaXile32
Svet2014-06-3011
-
 50% ( 2 people voted )
+
Tak ja neviem, či by sa Amíci nemali prísť učiť na Slovensko. Sprivatizované mesto nemáme, v našich podmienkach to berieme globálne, netrochárime,... máme sprivatizovanú vládu štátu.
Ministerstvo zdravotníctva tradične patrí PENTÍKOM
Ministerstvo hospodárstva jednej SBSke BONUS
Ministerstvo financií chlapcom TyaJA
a tak ďalej a ďalej až po úroveň riaditeľov a ich námestníkov vo všetkých štátnych organizáciách

Dnešné správy naznačujú, že už budú mať svoje zastúpenie i také skupiny "podnikateľov" ako Salmanovovi,...

Niet takej krajiny možno iba Kosovo kde predseda vlády neurčuje nominantov za ministrov a vedúcich predstaviteľov ale mu ich určuje oligarchia alebo mafia.....

Kura44 # FifuPuky19
-
 72% ( 8 people voted )
+
2014-07-01 08:43:22 57c58714
Takto by sme mali nahradiť vládu.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-07-01 10:13:05 bc15024e
Kura44, Kososvo je Srbsko
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 11:52:46 d9777929
Áno, KOSOVO je a vždy bude SRBSKO, nepoužil som slovo štát, ale krajina. Tým som myslel len územie kde je teraz v rozpore s rezolúciou OSN nastolený protiprávny stav.

Kura44 # FifuPuky19
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-01 11:57:37 57c58714
"Táto spoločnosť je zodpovedná za všetky dôležité funkcie vlády"

- Asi to nebude moc překvapivé, ale je třeba to zdůraznit...Vláda...chce totiž především (O)VLÁDNOUT...nikoli se udřít jako my...dříve...

zlatabranaotevrena # FafyRula11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:23:09 4e88b0cc
Mimochodem státy jsou taktéž "privátní".

atjetotenneboten # FakeTufi50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:56:21 4e88b0cc
loading...
Múdra zorientovaná sliepka, mená sú dôležité, aj ozajstné dôkazy, nie dohady a závistlivé klebety. Vy, nahnevaný a zúrivý klamársky ľud ste mafia, aj keď zatiaľ neorganizovaná.
Sprivatizovaná vláda–prečo nie? Etatisti, vy si ako predstavujete rozmiestnenie postov, že o nich budete rozhodovať vy, aj keď nie ste odborníkmi na oblasť, kam by ste chceli prideliť šéfa? Podnikatelia si zodvihli tučné a lenivé zadky a ovplyvnili Ficíliu vo svoj prospech, ak je pravdou čo píšeš, ale kde si bol zašitý ty? Prečo si sa nerozhýbal? Pretože veríš na „rozhodovanie“ ľudu? Čo ak ľud je spokojný so záujmovými skupinami? Alebo nesmie byť?
Pádom etatizmu skončí handrkovanie sa o korytá, lebo v slobode niet kolektívu, preto nie je ani nutné sa grupovať do vojny. Vy len chcete zmeniť figúrky, aby ste presmerovali tok peňazí pre váš úžitok, keďže dnes žiadny nepociťujete, ale napriek tomu tvrdohlavo bránite etatizmus a okrádanie vládou. Čím to je dané? Masochizmom? Podpora etatizmu a nutnosti vlády, pritom neustále nadávky na vládu.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-07-01 20:36:08 b228b6db
Kosovo nie je Srbsko, ak ste si nevšimli, ani Chorvátsko nie je Srbsko. Podporujete srbských jobbikov, ktorí svojou tuposťou zapríčinili zaangažovanie sa amerických komunistov a svoju porážku, zobuďte sa konečne, srbskí, albánski, či americkí nacisti sú rovnakým ľudským odpadom, milujú vraždenie a lži a nemajú nárok vládnuť nikde. Vy ste nevedomí gójovia, čo hltáte propagandu jednej strany.
OSN je kto? Tvoj otec, ktorého rezolúcie si ctíš, a vraj ich niekto nerešpektoval. Ty sa riadiš vyhláseniami globalistickej OSN, výborne, aspoň je jasné, čo si zač.
Aké Srbsko by malo vládnuť kosovu? Komunistické, centralistické, etatistické? Na základe čoho? Že kedysi dávno na území kosova žilo obyvateľstvo rozprávajúce aj po srbsky? Lenže to by dnešní „srbi“ museli preukázať kvality vtedajších, aby sa mohli o niečo uchádzať.
Tibet a mandžusko sú čínou?

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 20:53:20 b228b6db
a čo robia v tom súkromnom meste s bezdomovcami a ako sa správajú k ľuďom nezodpovedným, napr. k alkoholikom, patologickým hráčom povaľačom a pod.lebo aj takí sú. to keď už všetko prehajdákajú tak ich vyvezú z mesta? do nejakého aušvicu? a aj oni majú volebné právo, teda ten starosta mal možno šťastie, že ich je tam málo, lebo inak by tam asi vyhral smer, alebo podobný populista. a čo keď tam príde niekto o majetok napr. kvoli chorobe a na ďalšiu liečbu už nemá a nemá ani príbuzných, čo by mu pomohli? a kostoly tam majú len súkromné? to je celé protestantské a nemá tam kostol vatikán?
aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 23:09:30 b2295515
Milá Lidhja. Srbsko je i Kosovo, či chceš alebo nie. Koniec diskusie na túto tému, nikam nevedie.
"nahnevaný a zúrivý klamársky ľud ste mafia, aj keď zatiaľ neorganizovaná" - urážaš všetkých Slovákov, ktorí chcú aby ich deti žili na Slovensku a nemuseli sa odsťahovať z dôvodov v akom hnuse si tu dnes žijeme. Ak je pre pospolitý ľud MAFIA, je mi ľúto ak vychovávaš deti. Určite si sa nezamyslela nad podstatou vládnutia formou delenia moci a rozdelovania funkcií podieľajúcich sa na riadení štátu. Určite nie je správne a demokratické, aby sa funkcií v riadení štátu ujímali ľudia na základe pokynov nikým nevolených osôb /podnikateľov, kriminálne závadných osôb,.../... Ak chcú páni oligarchovia a zbohatlíci na štátnych zákazkách riadiť štát, prosím, ale nech sa zúčastnia legitímneho procesu - volieb. Je nelegitímne nastrčiť figúrky alebo strany na presadzovanie ich sebeckých záujmov. Je až neuveriteľné, že sa nájdu ľudia ako ty, že dobrovoľne súhlasíš s týmto systémom delenia moci a riadenia štátu. Ja chcem, aby moja dcéra žila na slovensku, chcem Slovensko kde budú konečne platiť zákony pre všetkých rovnako, kde bude fungovať súdna moc, kde prokurátor bude dohliadať nad zákonnosťou aj v praxi,... kde budeme dôverovať štátu a polícii..... Pokiaľ však budú riadiť štát prostredníctvom svojich bielych koníkov oligarchovia, zbohatlíci a kriminálne skupiny, budeme stále na tom rovnako ako dnes.
Ak nevieš kto/čo je OSN, skús google :-)

Kura44 # FifuPuky19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 13:36:38 57c58714
Tak toto nieje privatizácia ale prenájom.

Starostovi sa nechcelo riešiť veci verejné (verejné služby) tak to takto urobil. To že sú efektívny znamená že starosta + mestká rada to vyriešila dobre.

Stále je pod verejnou kontrolou. Starosta ktorí prenajíma je stále volený..... Takže aká privatizácia?!

Ako príklad to na prvý pohľad vypadá dobre, ale ... Stačí zainteresovať nejakú väčšiu korporáciu alebo nevhodne zvolený starosta a efektivita ide do kôpru. Ďalej zbavili sa plno "zbytočných" ľudí ktorý si museli hľadať inde prácu.

Jediným ozajstným riešením je navrátiť morálku (vychovávať deti v tomto duchu) ako, hlavného hodnotiteľa, do medziľudských vzťahov (to je aj ekonomika aj politika) a je polovica vyriešená. Druhá polovica je "zákaz" zisku, úroku a základný príjem. A je vyriešené všetko.

Duan # SymeVuma90
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-07-02 16:53:32 c1b30379

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   šty
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0259 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo