Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Monsanto nedokáže vysvetliť objavenie geneticky modifikovanej pšenice


Monsanto nedokáže vysvetliť objavenie geneticky modifikovanej pšenice

Monsanto vyhlasuje, že nemá žiadne tušenie o tom, ako sa jeho geneticky modifikovaná, herbicidom rezistentná pšenica dostala na polia v Oregone. Biotechnologický svetový gigant sídliaci v Missouri tvrdí, že výskum tohto kmeňa ukončil v roku 2004 a je zmätený z jeho objavenia po takmer desiatich rokoch.

Monsanto testovalo GMO odrody v 17-ich amerických štátoch v rokoch 1998 až 2004. Hoci testovali GM pšenicu aj v Oregone, spoločnosť tvrdí, že pri ukončení programu zničila všetok materiál a táto pšenica nikdy nerástla na farme, kde bola objavená minulý mesiac.

"Interné hodnotenia firmy naznačujú, že ani zvyšné osivo v pôde, ani peľ z pšenice rozumne nevysvetľujú objavenie GM pšenice," uviedol v piatok biotechnologický gigant vo svojej tlačovej správe.

Spoločnosť tvrdí, že ak by aj zostalo osivo v zemi, neprežilo by dlhšie ako jeden či dva roky. Monsanto tiež uviedlo, že je nemožné, aby jeho osivo putovalo po celom štáte, pretože až 99 % pšeničného peľu sa ukladá do 10 metrov od poľa.

"Táto správa je nezvyčajná, pretože náš program bol prerušený pred deviatimi rokmi, a je to jediná správa po tom, čo bola pšenica pestovaná na viac ako 500 miliónoch akroch (200 miliónov ha)," uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Od 29. mája americká Zdravotná inšpekcia ministerstva poľnohospodárstva vykonáva medzištátne vyšetrovanie s cieľom zistiť, ako sa GM pšenica dostala na farmu v Oregone.

Miestny farmár po postreku svojho poľa s pesticidom "Roundup Ready" (tiež od firmy Monsanto) zistil, že niektoré byle pšenice boli k postreku rezistentné. Preto upozornil Ministerstvo poľnohospodárstva, ktoré zanedlho určilo, že odolná pšenica bola práve z odrody Monsanta, ktorá bola testovaná takmer pred desiatimi rokmi.

 

Ministerstvo nikdy neschválilo túto odrodu a ekológovia vyjadrili hlboké znepokojenie nad možným zdravotným rizikom spojeným so záhadne sa objavenou GM plodinou. Nález už mal negatívny dopad na obchod USA: Japonské úrady minulý týždeň oznámili, že pozastavujú dovoz pšenice z USA.

Krátko po oznámení tejto udalosti poklesli ceny pšenice o 8,25 centa za bušel na hodnotu 6,945 dolára.

Hovorkyňa ministerstva povedala v pondelok agentúre Reuters, že "neexistujú ani náznaky prítomnosti tejto pšenice na trhu." Ak by ale vyšetrovatelia našli rásť ďalšie neschválené odrody pšenice na farmách v USA, bol by to pre poľnohospodárstvo ďalší, ešte tvrdší úder.

Geneticky modifikované pšenica nebola schválená pre komerčné pestovanie a ázijskí a európski kupci prejavili o ňu malý záujem, čo malo aj veľký vplyv na rozhodnutie Monsanta nepustiť GMO plodiny po otestovaní na trh.

Tím 15-tich vyšetrovateľov pokračuje v sondovaní dôvodov záhadného objavu GMO pšenice – fenoménu, o ktorom Monsanto tvrdí, že ho nedokáže vysvetliť.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: RT http://www.proti prudu.org/monsanto-nedokaze-vysvetlit-ob javenie-geneticky-modifikovanej-psenice/Author: pp # WadaWawu12
Amerika2013-06-065
-
 71%  ( 7 people voted )
+
Niekto si kúpil sadivo a zabudol ho zasadiť. Zasadil ho po 10 rokoch.
Dr Hujer # JopoWije60
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-06-06 13:45:26 57c596fc
Admin

Zakázané neslušné slovo boli veveričky, alebo zdegenerovaný???

ukulele # FogyLoqy46
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2013-06-06 13:54:19 57f4de4a


Tú pšenicu im tam nanosili M*O*N*S*A*N*T*O testované zdegenerované veveričky. Rozhodli sa urýchliť výsledky vedeckého výskumu. V záujme spoločnosti a zisku sa podujali na túto hrdinskú a nebezpečnú cestu. Tento skutok poniektorí USA politici určite ocenia a požiadajú médiá o propagáciu hrdinského činu skúmaných veveričiek, ktoré sa dobrovoľne rozhodli pojedať modifikovanú pšenicu pre rýchlejšie účinky dobrého produktu a prospešného produktu, ktoré by sa ľudstvo konečne malo rozhodnúť dobrovoľne pojedať po celom svete.

O rok budú veveričky používať na svoj hrdinský boj GPS tak si dajte pozor, nikdy neviete, či nebudete ich hrdinským skutkom poctený.ukulele # FogyLoqy46
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-06-06 14:02:31 57f4de4a
ukulele

Vevericky su zname teroristky, trenovane v Al-Qaeda... Videl som ich pred rokmi v Tatrach modifikovat semena v siskach... Ludia si tiez myslia, ze pred rokmi tie stromy v Tatrach povalala nejaka vichrica... Blbost, boli to vevericky, mam ich nafotene...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-06-06 14:33:50 3ab36d9d
Orangutan

Ach ty zviera ušaté, pre normálny oficiálny popis zvieratka mi neprešiel príspevok. A ešte aj pre popis bežnej ľudskej potreby týkajúcej sa vyprázdňovania. Tak sa pokúsim popísať situáciu ešte raz.

Ako to, že si nevaroval a neupovedomil celý svet o nebezpečnej teroristicko-vevericovej cvičenej organizácii platenej známym m*o*n*s*a*n*t*o*m s jeho modifikovanými účinnými semennými zbraňami.

Celý svet mohol milovať Slovákov a Slovensko za jeho statočnú a hrdinskú prácu a ty si nám šťastie nechal újsť pomedzi prsty.

Ach môj Dodo, srdco ma boli môj Dodo!!!ukulele # FogyLoqy46
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-06-06 20:46:23 57f4de4a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

Migranti potrebujú tábory v Afrike


Migranti potrebujú tábory v Afrike
Migranti stále trápia Európsku úniu. Európska rada sa preto rozhodla nielen nabádať členské štáty EÚ k spolupráci v oblasti bezpečnosti, ale začala opäť tlačiť na relokáciu ...
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Raketa, která je skutečně na baterky
ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA

Nepoužívejte pojem přerozdělování


Nepoužívejte pojem přerozdělování
Kritizujete li různé veřejné výdaje a daně, z kterých jsou tyto výdaje financovány, nepoužívejte pojem „přerozdělován...
TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC
Štát nemá podnikať
Oligarchie světa

Pre štát sme všetci „kyselinári“


Pre štát sme všetci „kyselinári“
Pamätáte si ešte na kauzu „kyselinári“? Boli to mafiáni, ktorí si vybavovali účty medzi sebou tým, že sa vzájomne zabíjali. Zabíjali aj nepohodlných svedkov, najmä tzv. biele ...
O ÚROVNI RESTAURACÍ ZA KOMUNISTŮ BY BYLO LEPŠÍ MLČET. BYLA PŘÍŠERNÁ
Viditeľná ruka politiky
Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť

Málo bolo Castra?


Málo bolo Castra?
Vyše 15.000 Kubáncov zabitých, vyše 100.000 uväznených a 2 milióny v emigrácii. To všetko od roku 1959, počas vlády komunistického diktátora Fidela Castra...
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda
KRIZE VE VENEZUELE POKRAČUJE. A NIKDO NECHCE PŘIZNAT, ŽE ZA TO MŮŽE SOCIALISMUS

Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme


Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme
Fínsko experimentuje. 2000 nezamestnaným bude vyplácať dva roky nepodmienenú dávku 560 eur. Diskusia o nepodmienenom dostala novú dávku paliva.
TŘETÍ GENERACE
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Migranti potrebujú tábory v Afrike

India s nadrozmernými bankovkami a barterom


India s nadrozmernými bankovkami a barterom
Posledné dva týždne sa tešili najmä obchodníci s Bitcoinom, keďže jeho cena je aktuálne na úrovni viac ako 950 dolárov a očakáva sa kedy pokorí tisícku. V poslednom prehľade roku 2016...
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata
Indovia investujú do Bitcoinu

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA


ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA
A česká a slovenská média se toho úkolu ujala zodpovědně. Kam se v mediální sféře hnete, narazíte na koncentrované výkaly, mazaně skládané titulky a snahu jakoukoliv „standardn...
INAUGURAČNÍ PROJEV D. TRUMPA: MÝTY A POVĚRY?
KDO PLATÍ PROTESTANTŮM ZA NARUŠENÍ TRUMPOVY INAUGURACE?
Jaký bude Trump?

Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost


Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku umí odpovědět každý trochu sečtělejší student: 8. prosince 1991. Zrovna jsme oslavili 25. výročí této události. I když oslavili… Někdo ji možn...
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE
Genetici konečně odhalili podstatu tajemné sovětské biologické zbraně
99. výročí VŘSR — bolševické revoluce v Rusku (I/II)

Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů


Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů
Ochrana ohrožených zvířecích druhů je oblastí, kde většina ekonomů tvrdí, že zde existuje tržní selhání. Kvůli tomu se většina lidí domnívá, že tato služba může být zaji...
IRACIONÁLNA VIERA V DOBROTIVÝ ŠTÁT SPÔSOBUJE ĽUDSKÉ TRAGÉDIE
KOMUNISMUS A KANIBALISMUS V SSSR
Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Čína narobila chaos s Bitcoinom


Čína narobila chaos s Bitcoinom
Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptá...
Silný rok Bitcoinu a kryptografie
Ekonómia vianočných darčekov
VEGANSKÁ MARXISTICKÁ RESTAURACE BYLA UZAVŘENA, NEBOŤ HOSTÉ NEBYLI OCHOTNI ČEKAT 40 MINUT NA SENDVIČ

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0391 s
ultra high end - lip balms, custom made design, strawberry, chocolate, cocoa, mint | Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Ultrazvukové čistenie pleti Bratislava Čistenie pleti ultrazvukom Bratislava Skin Scrubber Bratislava Kozmetika Bratislava Chemický peeling Bratislava | good positive news inspirational stories articles | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | Chemický peeling Bratislava Peeling aha kyselinami chemicky peeling v Bratislave aha kyseliny bratislava Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krásy Bratislava