Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Monsanto nedokáže vysvetliť objavenie geneticky modifikovanej pšenice


Monsanto nedokáže vysvetliť objavenie geneticky modifikovanej pšenice

Monsanto vyhlasuje, že nemá žiadne tušenie o tom, ako sa jeho geneticky modifikovaná, herbicidom rezistentná pšenica dostala na polia v Oregone. Biotechnologický svetový gigant sídliaci v Missouri tvrdí, že výskum tohto kmeňa ukončil v roku 2004 a je zmätený z jeho objavenia po takmer desiatich rokoch.

Monsanto testovalo GMO odrody v 17-ich amerických štátoch v rokoch 1998 až 2004. Hoci testovali GM pšenicu aj v Oregone, spoločnosť tvrdí, že pri ukončení programu zničila všetok materiál a táto pšenica nikdy nerástla na farme, kde bola objavená minulý mesiac.

"Interné hodnotenia firmy naznačujú, že ani zvyšné osivo v pôde, ani peľ z pšenice rozumne nevysvetľujú objavenie GM pšenice," uviedol v piatok biotechnologický gigant vo svojej tlačovej správe.

Spoločnosť tvrdí, že ak by aj zostalo osivo v zemi, neprežilo by dlhšie ako jeden či dva roky. Monsanto tiež uviedlo, že je nemožné, aby jeho osivo putovalo po celom štáte, pretože až 99 % pšeničného peľu sa ukladá do 10 metrov od poľa.

"Táto správa je nezvyčajná, pretože náš program bol prerušený pred deviatimi rokmi, a je to jediná správa po tom, čo bola pšenica pestovaná na viac ako 500 miliónoch akroch (200 miliónov ha)," uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Od 29. mája americká Zdravotná inšpekcia ministerstva poľnohospodárstva vykonáva medzištátne vyšetrovanie s cieľom zistiť, ako sa GM pšenica dostala na farmu v Oregone.

Miestny farmár po postreku svojho poľa s pesticidom "Roundup Ready" (tiež od firmy Monsanto) zistil, že niektoré byle pšenice boli k postreku rezistentné. Preto upozornil Ministerstvo poľnohospodárstva, ktoré zanedlho určilo, že odolná pšenica bola práve z odrody Monsanta, ktorá bola testovaná takmer pred desiatimi rokmi.

 

Ministerstvo nikdy neschválilo túto odrodu a ekológovia vyjadrili hlboké znepokojenie nad možným zdravotným rizikom spojeným so záhadne sa objavenou GM plodinou. Nález už mal negatívny dopad na obchod USA: Japonské úrady minulý týždeň oznámili, že pozastavujú dovoz pšenice z USA.

Krátko po oznámení tejto udalosti poklesli ceny pšenice o 8,25 centa za bušel na hodnotu 6,945 dolára.

Hovorkyňa ministerstva povedala v pondelok agentúre Reuters, že "neexistujú ani náznaky prítomnosti tejto pšenice na trhu." Ak by ale vyšetrovatelia našli rásť ďalšie neschválené odrody pšenice na farmách v USA, bol by to pre poľnohospodárstvo ďalší, ešte tvrdší úder.

Geneticky modifikované pšenica nebola schválená pre komerčné pestovanie a ázijskí a európski kupci prejavili o ňu malý záujem, čo malo aj veľký vplyv na rozhodnutie Monsanta nepustiť GMO plodiny po otestovaní na trh.

Tím 15-tich vyšetrovateľov pokračuje v sondovaní dôvodov záhadného objavu GMO pšenice – fenoménu, o ktorom Monsanto tvrdí, že ho nedokáže vysvetliť.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: RT http://www.proti prudu.org/monsanto-nedokaze-vysvetlit-ob javenie-geneticky-modifikovanej-psenice/Author: pp # WadaWawu12
Amerika2013-06-065
-
 71%  ( 7 people voted )
+
Niekto si kúpil sadivo a zabudol ho zasadiť. Zasadil ho po 10 rokoch.
Dr Hujer # JopoWije60
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-06-06 13:45:26 57c596fc
Admin

Zakázané neslušné slovo boli veveričky, alebo zdegenerovaný???

ukulele # FogyLoqy46
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2013-06-06 13:54:19 57f4de4a


Tú pšenicu im tam nanosili M*O*N*S*A*N*T*O testované zdegenerované veveričky. Rozhodli sa urýchliť výsledky vedeckého výskumu. V záujme spoločnosti a zisku sa podujali na túto hrdinskú a nebezpečnú cestu. Tento skutok poniektorí USA politici určite ocenia a požiadajú médiá o propagáciu hrdinského činu skúmaných veveričiek, ktoré sa dobrovoľne rozhodli pojedať modifikovanú pšenicu pre rýchlejšie účinky dobrého produktu a prospešného produktu, ktoré by sa ľudstvo konečne malo rozhodnúť dobrovoľne pojedať po celom svete.

O rok budú veveričky používať na svoj hrdinský boj GPS tak si dajte pozor, nikdy neviete, či nebudete ich hrdinským skutkom poctený.ukulele # FogyLoqy46
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-06-06 14:02:31 57f4de4a
ukulele

Vevericky su zname teroristky, trenovane v Al-Qaeda... Videl som ich pred rokmi v Tatrach modifikovat semena v siskach... Ludia si tiez myslia, ze pred rokmi tie stromy v Tatrach povalala nejaka vichrica... Blbost, boli to vevericky, mam ich nafotene...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-06-06 14:33:50 3ab36d9d
Orangutan

Ach ty zviera ušaté, pre normálny oficiálny popis zvieratka mi neprešiel príspevok. A ešte aj pre popis bežnej ľudskej potreby týkajúcej sa vyprázdňovania. Tak sa pokúsim popísať situáciu ešte raz.

Ako to, že si nevaroval a neupovedomil celý svet o nebezpečnej teroristicko-vevericovej cvičenej organizácii platenej známym m*o*n*s*a*n*t*o*m s jeho modifikovanými účinnými semennými zbraňami.

Celý svet mohol milovať Slovákov a Slovensko za jeho statočnú a hrdinskú prácu a ty si nám šťastie nechal újsť pomedzi prsty.

Ach môj Dodo, srdco ma boli môj Dodo!!!ukulele # FogyLoqy46
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-06-06 20:46:23 57f4de4a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

Prečo jazdím Uberom


Prečo jazdím Uberom
Klasickí taxikári sa búria, lebo prichádzajú o zákazníkov. Bez ohľadu na to, do akej miery sú v práve a kto všetko im fandí či nefandí, proti Uberu sú bezmocní.
Ústava nemôže byť protiústavná
EU ZAKÁZALA TERORISTICKÉ ÚTOKY V EVROPĚ
Budúcnosť Slobody
Najčítanejšie za týždeň

INTERNET? SOUDRUZI, NĚT!


INTERNET? SOUDRUZI, NĚT!
Počítačová síť nám pomůže zefektivnit ekonomiku a porazit byrokracii, naznali v šedesátých letech Sověti. Nikdy ji ale nedokončili. Zabránila jim v tom neefektivní ekonomika a ...
STEPHEN HAWKING: PŘICHÁZÍ APOKALYPSA ROBOTŮ, KTERÁ ZNIČÍ LIDSTVO. JE TŘEBA, ABY „SVĚTOVÁ VLÁDA“ JEDNALA DŘÍVE, NEŽ BUDE POZDĚ
USA ODTAJNILY VIDEO ZKOUŠEK JADERNÝCH ZBRANÍ
Slovenský jazyk v Číne

Zákaz predaja je nebezpečný ekonomický populizmus


Zákaz predaja je nebezpečný ekonomický populizmus
Ekonomický populizmus ľahko rozoznáme podľa toho, že prináša opatrenia, ktoré sú na prvý pohľad ľúbivé, ktoré majú okamžite viditeľný efekt, ale ktoré z dlhodobého hľadiska ...
Prečo jazdím Uberom
ROZKRÁDANIE V ZDRAVOTNÍCTVE NIE JE TEN PODSTATNÝ PROBLÉM
Budúcnosť Slobody

V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA


V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA
Nejméně šest lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při střelbě v islámském kulturním centru v kanadském Quebeku. Policie ve svém vyhlášení potvrdila, že jsou na místě mrtv...
Málo bolo Castra?
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda

Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit


  Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Ve čtvrtek pronikl poprvé robot do kontejnmentu druhého bloku. Jeho úkolem bylo vyčistit rampu, která je přístupem do prostor pod reaktorovou nádobou a připravit cestu svému následovníku...
India s nadrozmernými bankovkami a barterom
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Muž, který se nestal králem


Muž, který se nestal králem
George Washington je tvář na jednodolarové bankovce a taky se na nás usmívá ze suvenýrů prodávaných na Presidents’ Day. Většina z nás ví, že byl prvním prezidentem Spojených stát...
Spíše než Trumpovu zeď
Facebook Trumpovi volby nevyhrál
PŘIŠLA NA GRAMMY V ŠATECH „MAKE AMERICA GREAT AGAIN“. OSTUDA, KŘIČÍ MÉDIA

Ako v Číne kapitalizmus vyrástol


Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Hovoriť niečo všeobecne o Číne je nebezpečné. Je to ako hovoriť niečo všeobecne o Európe, kde vedľa seba žijú Nemci a Taliani, alebo kde fungujú inštitúcie Veľkej Británie a ...
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
Ekonomický příběh naší doby. Autoritářská mašina na růst. Vzdělání

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bitcoin si naďalej drží hodnotu


Bitcoin si naďalej drží hodnotu
Prehľad z oblasti virtuálnych mien na seba nechal trochu čakať. Dôvodom boli udalosti z víkendu, ktoré mali mať výrazný vplyv na Bitcoin, avšak nestalo sa tak...
Raketový rast miezd
Bitcoin opäť láme rekordy
Bláznivý svět altcoinů

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Všechno, co jste chtěli vědět o plánu Elona Muska kolonizovat Mars


  Všechno, co jste chtěli vědět o plánu Elona Muska kolonizovat Mars
Šéf SpaceX a kreativní vizionář Elon Musk hodlá poslat na Rudou planetu 1 milion kolonistů. Je to dostatečně šílený plán, aby se mohl povést?
The Arrived - Časť 7 - Jamáni Je Tu
Tak sa chyťme za ruky…
10 PREDIKCÍ GEORGE ORWELLA, KTERÉ ILUSTRUJÍ USA V R. 2014

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.052 s
Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Kozmetika Bratislava Chemicky peeling bratislava peeling aha kyselinami Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Cistenie pleti hĺbkové Bratislava Skin scrubber omladenie pleti bratislava regeneracia pleti bratislava ultrazvukove cistenie pleti bratislava mezoterapia bratislava | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | private label cosmetics, custom made cosmetic, skin care manufacturer, custom made cream, custom lip stick lip balm | Chemický peeling v Bratislave aha chemicky peeling v Bratislave Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratisalava | good positive news inspirational stories articles