Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Mýtus obědu zadarmo


Mýtus obědu zadarmo

Milton Friedman - Mýtus obedu zadarmo (The Free Lunch Myth) + slovenské titulky
Milton Friedman vysvetľuje, že akákoľvek daň uvalená na podnik je v konečnom dôsledku prenesená na ľudí.Author: Milton Friedman # XidaRipi18
Svet2014-08-1924
-
 50% ( 2 people voted )
+
Politici, bankári a veľkopodnikatelia spiknutí s politikmi, čo žerú a požierajú sa zadarmo na úkor zamestnancov(takých čo tvoria hodnoty), živnostníkov, malých a stredných podnikateľoch, nám cez pravicových kapitalistických politrukov hovoria stále dokolečka dokola, že obed zadarmo nie je a že makajte a držte papule!!!
cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-08-19 14:00:03 b229b673
Mily Gejza, nože nás pouč čo povedal nesprávne. (Je jedno či je žid alebo nežid, čo povedal v tomto videu sedí ako riť na šerbli)
General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 18:48:17 55e4ddce
Jaaj Gejza Ty si ale riadny udernik.. Obed zadarmo samozrejme existuje, zvyčajne na návšteve alebo keď sa toho navarí veľa a niečo sa zvýši tak zadarmo je dupľa. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 21:12:15 b2283841
No toto a taký majiteľ Váhostavu alebo pán Babiš(biopalivá, Sk chemička) alebo synáčik Biden(bridlica plyn zo Slavianska) alebo Krvavá Mádla majiteľka mobilného operátora v Kosove, ... by vedeli medzi 4očami rozprávať o obedoch zadarmo, ale na verejnosti treba pravicovým ovciam drístať o tom že obed nie je zadarmo :DDDD a ešte sa opýtam že za cenu úspešných operácii Irak a Afgán koľko by bolo obedov zadarmo(sa niekto zase zadarmo nažral)???

cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 21:27:58 4e63d85c
cokoAdolf.. Noo vieš ono zadarmo nie je nič.. Aj na taký obed treba aby ho niekto uvaril, niekto dodal surovinky niekto energiu.. Ono vlastne nič nie je zadarmo a ani taký majiteľ Váhostavu alebo pán Babiš nerobia zadarmo. Ono je len rozdiel v tom kto ten zdanený obed nakoniec zje.. A taká ovca ho nezje ani vtedy ani vtedy.. K tej sa ten zdanený obed nedostane takže si ho musí kúpiť.. A neviem prečo tu aj s Gejzom obhajuješ to zdaňovanie veď z toho má najväčší osoh zo všetkých menovaných majiteľ Váhostavu alebo aj pán Babiš.. Veď nakoniec kto má z toho osoh.. Ovca ? Tá si musí doma navariť sama zo svojej výplaty tak či tak.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 21:42:22 b2283841
No toto ale ty si v prvom rade uvedom že štát tu nie je pre teba a hlavne že prečo vznikol štát a ja viem že vznikol lebo nejaký náčelník chcel vládnuť a mať moc a nielen nad svojou tlupou ale nad niekoľkými tlupami a chcel vlastniť územie, nielen to ktoré bolo okolo ale aj to ktoré bolo od neho na niekoľko dní cesty a na to potreboval niekoho čo dohliadne na tlupu keď tam nie je a je na opačnom konci a pár bojovníkov čo budú vynucovať si poslušnosť a ak bude treba dajú na držku konkurenčnej bande a niekoho čo bude udržovať poriadok a niekoho kto bude riešiť za neho menšie spory veď netreba sa všetkým zaoberať a niekoho kto bude vyberať ulovenú zver aby sa pomocníci a bojovníci a šéf najedli lebo nemajú čas loviť, lebo majú veľa roboty zo štátom a potom sa zo šéfom dohodol šaman a vzniklo náboženstvo a zhodou okolností väčšinou hlásalo že šéf je miláčik bohov/živlov a kto by len pomyslel ho neposlúchať tak skončí zle nedobre za života aj po smrti a tak je to doteraz a židovský šamani nám kecajú že obed nie je zadarmo a že mi ľudia sme štát a ... podobné drísty ktoré ak sa človek zamyslí(samozrejme treba si aj niečo naštudovať a pozorovať a počúvať čo kto povie a čo sa v skutočnosti stane, deje) tak mu je jasné že ide o klamstvo a manipuláciu!!!
cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 22:21:11 4e63d85c
loading...
cokoAdolf vidím že v tom máš jasno. Ďakujem že si mi to povedal, lebo ináč neviem čo by som si počal. :-))

A teraz vážne keď tvrdíš že štát tu nie je pre mňa, tak potom by si si mal pozrieť aj to video asi lebo to moc nebolo o obede zadarmo ale práve o tom že štát zbytočne príliš všetko zdaňuje.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 22:47:08 b2283841
No toto nie je o štáte, no jeden ujček z Paríža povedal že štát som ja a keď niekto má pod palcom štát ale nie je šéfom štátu ale má na povel šéfa(volená funkcia) štátu cez média, financie, mimovládky, má niečo na dotyčnú osobu(vie čo má dotyční na rováši), (napríklad naši politici sú super na ovládanie, lebo toho majú na rováši toľko že keby niekto chcel s nimi spravodlivo zúčtovať(podľa zákonov Slovenského štátu) tak 90% skončí v lochu(base)), tak potom kto je skutoční šéf!!!
cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 23:11:48 4e63d85c
Židoboľševik gayza nadáva na židov, to sú paradoxy, kedy si ho videl vojsť do satanovej synagógy? Alebo žeby on musel byť židom, lebo podľa teba a iných židológov patrí do židovského „národa“, prečo si potom neodárijčil vlastný gesicht, nepozmenil si meno a nerozprával po „židovsky“, aby sa priblížil k semitským bratom? Či to nie je potrebné? V židov verili nacisti a ich predchodcovia, ktorí stáli úplne mimo realitu vo všetkom, pochopiteľne sionisti, ktorí na nich nadviazali pre svoje zištné záujmy a večne včerajší gójovia, ktorí najradšej ani nemyslia, aby sa náhodou nezadychčali, opakujú nezmysly, ktorých pôvod sami nepoznajú.
Nobelovu cenu nezískal, to si v príručke nenašiel?
Korporátny fašizmus, aj keď ide o neobyčajne divotvorné pomenovanie svedčiace o nízkej obrazotvornosti nálepkovačov, je lepším stavom ako rojčenie zúrivých davov, ktoré sú nepoučiteľné a veľmi nebezpečné, ich vysoké nároky sa zrážajú so skutočnosťou.
Založ ty podnik, ktorého hlavná náplň by bola starosť o potreby zamestnancov a ich čo najvyššie platy, choď príkladom, je zrejmé, že sa jedná o utópiu, nikto by nebol ochotný znášať stratu v ekonomickom hľadisku na prospech jemu podriadených, nevýkonných a iba sa vlečúcich, iba ľudomil, aj to iba do vysychania zdrojov, pričom on by mal úplne iné dôvody.
Maximalizácia cien sa odrazí na nepredajnosti tovaru.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 01:29:52 b228a0ab
cokoAdolf–isteže, ako ináč, hodnoty tvoria zamestnanci, som zvedavý, čo vytvorili, pokým ešte neboli v podniku zamestnaný na tej tvorbe hodnôt, ale boli mimo zamestnanie. Prečo tvorcohodnotári vždy potrebujú pracovať na druhých a potom sa večne sťažovať, že ich nedoceňujú.
Som sprvoti nechápal, prečo jasní etatisti a ľavičiari nadávajú na štát, pokým som sa nezahĺbil do ich vravy a vyšlo mi, že podľa nich ich milovaný štát ovládli nepriateľské živly banksteri a korporácie, pričom si ho sprivatizovali. Pretože podľa nich skúsenosť USA, podľa okolností u nich, sa deje všade a neustále a nakoniec vláda úbohému ľudu ani nič neprerozdeľuje. Radšej budú žiť vo virtualite, ako by mali začať chápať.
Čo si napísal 22:21:11 je veľmi múdre a pravdivé, pretože si písal sám za seba, z vlastných pozorovaní správania sa okolia, čo je poznať na slovníku, ale ostatné výplody nie sú tvoje, len ti ich vsugerovali židovskí otrapovia, naliali ich do teba, preto sú len prázdnymi bludmi a nerozumnosťami.
Ale vedz, že mať moc neznamená byť pyšným a ctibažným, aj najhorší z ľudí pri začiatkoch neboli príliš skazenými, nemôžeš vychádzať z dnešnej skúsenosti, dnes je ľudstvo skazené väčšmi ako keď došiel práve kvôli náprave toho na Zem Boh, rozdiel je v tom, že ho aj vydriduchovia vítali, čo je dnes úplne neznáme, keďže v etatizmu vládnu iba zločinci a ultrazločinci. Neidealizuj si súdruhov, tí ťa aj obetovali, aj by ťa znovu, ak si nepatril medzi nich.
Opäť naučené klamstvá a teda opäť výpoveď nie tvoja, že šaman založil náboženstvo, dokonca s úlisnou túžbou podlizovať sa panovníkovi. Naopak, náboženstvo predchádzalo úplne všetko, Boh vložil do každého človeka náboženské vnímanie, ktoré sa nedá potlačiť, jednak aj diabol pôsobil na ľudí, náboženstvo vždy znamenalo podriadenosť vyšším bytostiam, nie človeku, či Boh, alebo diabol, ale nikdy nie panovník stál najvyššie, táto etapa sa objavila až s osvietenským absolutizmom, keď človek nahrádzal Boha. Náboženstvo ani nie, ale predstavitelia náboženstva tvrdili, aj to nie všetci a nie pre každé obdobie a všade, že králik je obľúbenec Boha, ale tomu sa nedá prikladať vážnosť, pretože ide iba o zneužitie náboženstva na úplne nenáboženské čachre s ľudskou psychikou, a to práve v dobách náboženského úpadku, keď sa rozširovala moc vlády, a teda panovníka nad ľuďmi.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 02:04:06 b228a0ab
Friedman bol politruk, ale žeby pravicový? Kapitalista, koľko vlastnil podnikov? Ak niekto mu vyčíta takéto politické pozadie, tak on sám je úplne protichodný, teda etatistický súdruh, čo by chcel prikazovať aj veľkým pracháčom pod hrozbou násilia, ako majú upraviť poriadky v jeho vlastnom podniku, ak by ho priamo neokradli, čo sa mu potom nepozdáva na veľkej moci kráľa z Paríža? Rozumiem, etatizmus áno, ale pre ľudí, a tým čo sa nepodriaďujú, zosekať hlavy, okrádať každého, ale neopovažujte sa štátne prostriedky poskytnúť aj ostrakizovaným podnikateľom, vtedy narazíte na nesúhlas ľudu a pamätajte, to sú voliči, čo ak sa obrátia na iné sľubotechny?
Etatisti sú masochisti, obviňujú 90 % politikov, že by hnili v kobkách a napriek tomu, nikto z nich nenavrhne zrušiť ani len čiastku etatizmu, úplná úchylka, poriadny hardcore sadomaso, potom je otázne, ako by sa tvárili, ak by aj oni sami pochopili, že nielenže realita dnes sa líši od ich predstáv o nej, ale že by sa diametrálne vylepšila. Mohli by dokonca prestať nadávať a to by nastal začiatok nudy.
Jedine v etatizme môžu vydierať politika, to je šéf, ktorý na neho niečo vie? Šéf čoho? Že sa dožaduje dajakých prijateľných obchodov? Keď sa to vezme z hľadiska hmatateľných výsledkov, tak je najlepšie ak výpalné, čo štát pozbieral získa niekto osvietený, čo prostriedky neprefláka na daromnice, ako je celkom isté u rôznych nízkych vrstiev, ale vtedy sa práve oni rozčuľujú, veď by museli napríklad platiť za liečičky, alebo by sa nepostavila lávka. Samozrejme triedny boj by neskončil nikdy, zrejme až vtedy ako by sa všetci postrieľali. Etatizmus musí skončiť, aby niekto zúril, že výpalné sa presunulo aj k niekomu nevhodnému, to je odporné. Svedčí o sebeckosti, nenásytnosti, nenávisti. Kto šamana nazýva vynálezcom náboženstva, musí zohľadniť, že svet bez Boha je presne taký, aký je dnes. Gójovia, vyhnali ste Boha a teraz čakáte, že sa nad vami bezbožník zľutuje a ak nie, tak zavoláte gestapo, aby ho okradli. Presne taký je bezbožník, jednoducho závistlivá a zločinecká socka a ten na druhej strane skupáňsky lakomec.
Vás len trápi, že v demokracii vaše hlasy sú znevážené zákulisnými jednaniami, ale kto sa hýbe, ten sa poteší, niet rovnosti ľudí a príkladom je aj to, že vy sa grupujete do davov a podnikateľ sa dovalí sám za seba a už má vybavené a vy len čakáte.

Lidhja # JojaVime40
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-08-20 02:31:26 b228a0ab
"Prínos" Friedmana dá sa charakterizovať na dvoch príkladoch! Jeden --drogový---, druhy ..spoločensko-systémový! Teda , ako znalec histórie a ekonomie, bol proti drogovej prohibícií: Zdôvodnil to tým , že ak je prohibícia tak sa čoraz viac hľadá riešenie nájsť čoraz modifikovateľnejšie drogové "varianty", čoraz viac ľudí zomiera pri bojoch drogových distribútorov--nevinne,stúpa kriminalita! Na druhej strane --bez drogovej prohibície-- stúpa síce drogovo-závislých ..ale každý si za to môže sám --vlastným pričinením! Pozor ale ..je to cesta k REGULÁCIÍ POPULÁCIE... menej odolných ..a trendovo niekedy--pre isté záujmové skupiny žiadúce! A pokiaľ sa týka spoločensko-systémového riešenia... je tu príklad Chile kde --aj tam -- osobne presadzoval zámery ktoré je "treba urobíť" keď sa mení -----IZMUS-----! Kapitalizmus --na socializmus, socializmus na kapitalizmus, kapitalizmus na fašizmus, totalitarizmus na demo--kratizmus....aaaa...Vždy je to spojené so silovým procesom a snažením koncentrovať rozhodovanie--manipuláciu! A znovu je tu tá regulácia populácie..../ Apropo..aj "nejaký " našinci na čele s " maestrom"Kaníkom sa boli učiť v Chile a presadzovali "isté.. čudovištia" u nás"/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 08:22:15 58d4289b
cokoAdof skutočný šéf..? Tak to sme... dopracovali. Toto sa tu rieši. Zaujímavé že sa tu napísalo kade čo ako vidím, len k zbytočným daniam sa nevyjadril nikto. Coko tak mne nie je šéf nikto iba občas ktosi chce odo mňa tie dane.. Ale k tým sa tu nikto ... netento.. Škoda sa mi tu aj motať, lebo dnes nie je žiadna téma o tých ktorí niečo dobré povedali, len o tom kto s kým kedy ako.. koho. Akým spôsobom obabral.

Takže ten kto tu bude o nízkych daniach spievať bude hentaký a ten kto o vysokých zas onaký. Dobrý nebude nikto. Každý tu len politikárči.
No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 09:02:59 b2283841
No toto takých čo si povedia že mne nie je šéf nikto a spália povolávací je na Ukrajine veľa a hrozí im iba 8 rokov basy a im a ich rodine možno aj horšie, ak ich navštívia banderovci/pravoseci a spýtajú sa prečo nie si na Donbase a nebojuješ za vlasť(žida Prasacenka/Walcmana, žida Jacenuka, sinka Bidena, CIA, ...) a možno že medzi rečou banderovci/pravoseci nahodia tému o daniach :DDDDDDD
cokoAdolfzUKR # BedoByti01
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 10:20:17 5b7f1d64
Ja viem, viem cokoAdolf aj takým čo povolávajú hrozí že ich jedného dňa ľudia obesia. Nik tu nie je bez ohrozenia no to nie je o šéfovaní.. Nič nie je jednostranné. Tie reči si nechaj, každý vidí život inak a každý si ho žije podľa seba. Môže Ti aj kvetináč spadnúť na hlavu, no žeby to bol kvetináč aj tvoj šéf - to sa mi nezdá.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:26:33 b2283841
..No toto.71. Bolo-- nebolo isté kráľovstvo... prvý rok kráľ zvýšil dane--a národ--"funel!-- druhý rok kráľ zase zvýšil dane --a národ začal "vrieskať"-- A na tretí rok zase zvýšil dane --a národ sa začal --SMIAŤ-- Jasné --"môj zlatííí"... A Friedman okrem --slušnej -- kombinácie dvoch alternatív --/ak nevyjde jedna, platí druhá... historická pravda.. ukazoval aj AMERIKE..niekoľko desaťročí varianty.. a nič viacej ! Vlastne mal záujem pre seba a jemu podobných čo najviac zarobiť! Dańové záležitosti vysvetlil vééééľmi slušne , ale nepovedal N!I!K!D!Y! čo je správne pre tento svet!Pre seba a jemu podobných --tak akurát!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:28:29 58d4289b
Klopi správne je si myslím sa smiať - tomu kráľovi - ale už od začiatku. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:58:08 b2283841
A Friedman Milton z ---- Mukačevského regionu --na "našej bývalej" -- Podkarpadskej... pôvodom pôvodom--- po meči... predstavil svetu narábanie s peniazmi...! Teda sú peniaze vlastné a cudzie... následne sú "určené " pre seba a cudzích...! A znalci kombinatoriky vedia že optimálna varianta --matematicko-faktoriálne ..zdôvodnená je CUDZIE PENIAZE PRE SEBA A POTOM CUDZÍM... samozrejme manipulačne! A začal byť svetovo uznávaný aj komisiou "Nobelovskou"...Ale ...nie on zdokumentoval všetky varianty a aj túto--"NAJ PRAKTICKEJŚIU"-len tak " meždu pročim"--- aby sa nepovedalo... No nie je zaujímaví.....?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 17:54:07 58d4289b
Lidhja, Friedman nobelovku ziskal v roku 1976
ironman # NytiDuju66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 20:58:11 5b7f4ebf
Zase ďalšie keci a bla, bla, bla, ... pravda je len jedna: anglo-sasko-sionistická láska a pravda zvíťazila, nad gojimskym klamstvom a nenávisťou!!!
MiltonFriedman # XadiCugu35
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-21 14:17:41 b2299860
"Založ ty podnik, ktorého hlavná náplň by bola starosť o potreby zamestnancov a ich čo najvyššie platy, choď príkladom, je zrejmé, že sa jedná o utópiu, nikto by nebol ochotný znášať stratu v ekonomickom hľadisku na prospech jemu podriadených, nevýkonných a iba sa vlečúcich, iba ľudomil, aj to iba do vysychania zdrojov, pričom on by mal úplne iné dôvody.
Maximalizácia cien sa odrazí na nepredajnosti tovaru."

picny rakusan sa ozyva opat...a asi preto sa dari nemcurom...dari holandanom...bo setria na zamestnancoch 6x menej nez ti co zisk maximalizuju...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 20:16:04 b2fda56e
"cokoAdolf–isteže, ako ináč, hodnoty tvoria zamestnanci, som zvedavý, čo vytvorili, pokým ešte neboli v podniku zamestnaný na tej tvorbe hodnôt, ale boli mimo zamestnanie."

no ty chuju...to je nezmysel...

kucma # FyvaFixa25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-21 20:29:39 b2fda56e
aby bolo jasne, kto v poslednom case vytvoril ake take hodnoty:
1. christiano ronaldo, sice v poslednom zapase gol nedal, ale 3x dokazal spadnut bez poskodenia ucesu.
2. chlapik, co ma rytmus...povedat v dvoch slovach tri krat do pici a to je vykon.
3. papez, vymyslel nove desatoro dobreho zivota.
4. dezi, neska som ho nevidel v praci, tak nic nedodzubal.
5. politici maju pradzniny ako deti, tych vynecham.
hm, hm, hm...to bolo len TOP 5. "novinky" budu nasadene v buducom tyzdni :)

kucma # FyvaFixa25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-21 22:17:28 b2fda56e
Áno ..kucma25.. až na ten bod 5! Ten náš...najvyšší vytvoril rezervu--nemal prázdniny a stravoval sa za "dva pejdzešac" celodenne...v ústave pre... "javitovaných"---polepšovaných---...Keby tak "das..rok" tak hotovo...životná ... na SK by bola v "nedoziernych výšinách".... No nemám pravdu?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 08:16:11 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   sede
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Nech žijú politické strany – zo svojho!


Nech žijú politické strany – zo svojho!
Nech žijú politické strany – zo svojho! Takéto slogany sa objavili na bilbordoch a musím uznať, že na prvé počutie to je skvelý marketingový nápad. Kto sa však čo len trochu zamyslí ...
Očima expertů: Trump na trůnu. Co náš čeká?
Začíná čínská bankovní krize?
Konspirační teorie: Ještě jednou jedenácté září

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.043 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo