Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

NSA se snažila rekrutovat studenty pro zpravodajskou činnost


NSA se snažila rekrutovat studenty pro zpravodajskou činnost

Agentúra pre národnú bezpečnosť USA má stovky dospievajúcich a študentov na svojej výplatnej listine vďaka silnému náboru.

Agentúra uvádza reklamy na svoje programy aj každú jeseň na webových stránkach voľných pracovných miest. Náborári hľadajú študentov vyšších ročníkov do priemeru 3,0 stupňa bodu, sleduje sa najmä písanie, editácia, žurnalizmus alebo televízna produkcia, produkcia filmov, či 3D animácie.

Mladí ľudia sú v pokušení najmä pre vysoký plat a dotované bývanie v blízkosti sídla NSA v Marylande.

Povinnosti zahŕňajú šírenie "presných a včasných informácií" týkajúcich sa "misií a úspechov." Bezpečnostná previerka je označovaná za dlhú, kde sa má zistiť poctivosť žiadateľa, dôveryhodnosť, spoľahlivosť, diskrétnosť, nespochybniteľná lojalita voči USA.

Preveruje sa napríklad bývalé a súčasné zamestnanie, vzdelanie, bydlisko, rozhovory sa vedú s priateľmi, susedmi, orgánmi dohľadu, či spolupracovníkmi. Okrem toho sú vykonávané aj úverové a policajné kontroly s cieľom zabezpečiť, že žiadateľ spĺňa vysoké osobné bezpečnostné štandardy pre prístup k citlivým informáciám.

Z približne 500 študentov zapojených do NSA programov každý rok sa na pracovníkov na plný úväzok premení zhruba 85 až 95%. K dispozícii pre mladších študentov vo veku asi 15 rokov sú pracovné štúdijné programy so spracovaním údajov.

Pre študentov práca nemá byť viac ako 32 hodín a menej ako 20 hodín týždenne. Napriek škandálom aj ohľadom odhalení Edwarda Snowdena bývalí stážisti napísali už veľa pochvalných recenzií.

"Práca bola vzrušujúca," povedal jeden bývalý zamestnanec. "Mal som prístup k celému vesmíru fascinujúcich informácií v reálnom čase z celého sveta."

Merkelová řekla Obamovi: NSA je jako Stasi

Během zuřivé výměny názorů s Barackem Obamou přirovnala Angela Merkelová špehovací praktiky Spojených států ke špehování, které prováděla Stasi, komunistická tajná policie v bývalé totalitní Německé demokratické republice. Německá kancléřka také řekla americkému prezidentu, že se americkému úřadu NSA nedá důvěřovat, protože umožnil, aby si whistleblower Edward Snowden odtamtud odnesl obrovské, dosud neidentifikované množství tajných státních informací.

 

Merkelovou rozzuřilo zjištění týdeníku Der Spiegel, že Američané odposlouchávali její osobní mobilní telefon. Konfrontovala tedy Baracka Obamu s obviněním: "To je jako Stasi."

 

Americký whistleblower Edward Snowden bude o skandálu týkajícím se špehování, které provádí NSA, svědčit v lednu prostřednictvím videolinku z Ruska v Evropském parlamentu. Rozzzuřilo to Wasghinton, který vyvíjí na EU nátlak, aby Snowdenovo svědectví zrušil.

 

V Bruselu se vyjádřil republikán Mike Rogers, předseda amerického parlamentního výboru pro výzvědné otázky, že jeho názor na to, že Evropský parlament pozval Snowdena k veřejnému svědectví, je "nepublikovatelný" a že "to není zrovna dobrý nápad".

 

Pozvat někoho, "na něhož byl v Americe vydán zatykač, a kdo ohrozil životy amerických vojáků není důstojné Evropského parlamentu", řekl Rogers. Odmítl se vyjádřil k výrokům Merkelové adresovaným Obamovi.

 

Vysocí činitelé v Bruselu uvádějí, že Evropská unie má velké potíže v tom, jak vypracovat koherentní a efektivní reakci na odhalení, že Spojené státy a Velká Británie masově špehují elektronické komunikace po celé Evropě, ale že zjištění, že byl odposloucháván i mobilní telefon Merkelové, byl v té záležitosti rozhodující moment.

 

Ve středu bude Evropskému parlamentu předložen návrh zprávy o americkém špehování. Má se podle něho debatovat o legalitě špehovacích praktik NSA i o činnosti evropských výzvědných služeb. Zpráva, jejíž vypracování organizuje Claude Moraes, britský labouristický europoslanec, konstatuje, že "jsme získali podstatné důkazy o tom, že operace, prováděné výzvědnými službami v USA, v Británii, ve Francii a v Německu porušují mezinárodní právo i evropské právo".


h ttp://blisty.cz/art/71423.html  http://www.freepub.cz/2013/nsa-rekrutova la-studenty/
Author: bl # CejePabo99
Vláda2013-12-18
-
 55%  ( 1 people voted )
+

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Za neplatiče daní si může stát sám. Systematicky je vyrábí


Za neplatiče daní si může stát sám. Systematicky je vyrábí
Nejvyšší kontrolní úřad vydal zprávu o růstu daňových nedoplatků. Dost možná se přitom neplacení daní stává jen poslední cestou k přežití zásahů samotného státu. Jen etatisty...
Smělý brazilský plán k boji proti špehování s NSA
Jak probíhá život v erárních jistotách
PO „VÁŽNÝCH NESHODÁCH“ MEZI EU A MMF JE DOHODA S ŘECKEM V LIMBU

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0296 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne