Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Na psychedelické látky neexistuje psychická ani fyzická závislosť. Prečo sú potom ilegálne?


Na psychedelické látky neexistuje psychická ani fyzická závislosť. Prečo sú potom ilegálne?

Jedna z najviac kontroverzných vecí, je vyhlásiť za nelegálne látky, na ktoré neexistuje závislosť. Ide o zákony, ktoré sa neopierajú o zdravý rozum a vedecké poznanie. Na akademickej vedeckej úrovni bolo dokázané, že na drvivú väčšinu halucinogénnych psychedelických látok neexistuje psychická ani fyzická závislosť.
Je na čase, aby sa zmenili zákony a tieto látky sa stali legálnymi.

Nedajú sa nájsť žiadne vedecké štúdie/výskumy, ktoré by dokazovali možnú závislosť na LSD, psylocibíne (lysohlávkach), a DMT (ajavaske) či halucinogénnom kaktuse. Existujú skôr opačné dôkazy, že na ne závislosť neexistuje.

Lekári - psychiatri ešte nikdy nemuseli liečiť žiadneho pacienta na závislosť na týchto látkach, preto neexistuje vedecký dôkaz na ich závislosť. Ak by závislosť na týchto látkach existovala, už dávno by sa to vedelo a bolo by to dokázané a zdokumentované vo vedeckých publikáciach.

Z halucinogénnych látok je potenciál závislosti dokázaný len na mierne halucinogénnej MDMA (extáze), ketamíne, PCP (fencyklidín) alebo na niektorých novo objavených látkach. Hypoteticky by mohla existovať aj závislosť na halucinogénom muscimole (muchotrávka červená), čo je žiaľ málo preskúmaná látka.

Na naprostú väčšinu látok, ktoré sú označované ako psychedelické, nebola dokázaná psychická alebo fyzická závislosť. Celkovo pri psychedelických látkach je známe, že na rozdiel od návykových látok, za normálnych okolností, nespôsobujú žiadne poškodzovanie zdravia. Pri návykových látkach je naopak poškodzovanie zdravia veľmi významné.

Najkvalitnejšie vedecké články o psychedelických látkach sa dajú nájsť na stránke Americkej organizácie patriacej pod vládu USA, "Národný inštitút na drogovú závislosť (Veda zneužívania drog a závilosti)". Je to organizácia, ktorej hlavným cieľom je zaoberať sa riadnym vedeckým výskumom drogovej závislosti a informovať verejnosť http://www.drugabuse.gov/about-nida

Na celej ich stránke nie je ani slovo, že by existovala závislosť na LSD, psylocibíne (lysohlávkach), a DMT (ajavaske) či halucinogénnom kaktuse (peyote).
ht tp://www.drugabuse.gov/publications/rese arch-reports/hallucinogens-dissociative- drugs/where-can-i-get-more-scientific-in formation-hallucinogens-diss
http://www.drugabuse.gov/ publications/drugfacts/hallucinogens-lsd -peyote-psilocybin-pcpAuthor: franco # MohaDinu60
Zdravie2015-06-1042
-
 63% ( 6 people voted )
+
Halucinogénne a psychedelické látky nezakazujú preto, že by boli návykové. To by v prvom rade museli zakázať alkohol a tabak.
milan # PesyMihy72
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-06-10 17:08:19 57f4fffc
Lacná propaganda od feťáka, nič viac. Populista Sulín z partaje SaS ho s legalizé drogami pre vlastnú potrebu oklamal, tak šteká na vlastnú päsť. Našťastie, márne...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 12 people voted )
+
2015-06-10 17:32:42 d405c1fd
Ano, samozrejme, dobra poznamka.
O to viac kontroverzny je zakaz tychto latok, ked zdraviu skodlive a navykove latky su legalne a pre zdravie bezpecne psychedelicke nenavykove latky su ilegalne.

A nikotin sa vnima ako jedna z najviac navykovych latok
franco # MohaDinu60
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-06-10 17:40:19 5057d10a
Keby bolo po mojom a ja som mal legislatívnu moc, tak by som zákonne umožnil tieto jedy brať gayom a lesbám.
Metal mam rad, tak tým už nie.

Matej # SoxiPotu56
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-06-10 18:30:08 3ec5e27c
Dedo mailto Varga, alias Maťko, nie nadarmo sa hovorí, že starý človek je ako decko. Z teba tá infantilnosť priam srší, lol! Alebo je to už demencia?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-06-10 19:18:49 bc7b649f
Pande, ty si "odbornik na vsetko"., zda sa, ze aj na halucinogény. Ja o tejto otazke z odborneho hladiska nieco viem a preto skutocne suhlasim s autorom clanku.
dia # QibeNaqa01
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-10 20:08:07 c303a81a
loading...
Halucinogeny ...drogy ... a iné zatiaľ "nezverejne" psychotropné látky ..vyvinuté pre vojenské účely ..Tam je ten pes... Hraničné "krajnosti " nie sú stanovené...ani kvantitatívne, ani kvalitatívne...Už v bývalom ..isté vojenské výskumné "šuškandy" tvrdili čosi o " chemikalizácií" mozgu... usmievavosť bezdôvodná, sebatrýzna ..,nadmerná ľútostivosť.., a iné vyvolané "zásahy" do mozgu --aj keď len dočasné ..sú určite na svete.Dokonca usmerňovanie záujmu o čosi neznáme kdesi "uskladnené" a masový "presun " na žiadúce miesto, koncentrácie...ľahko "elimitovateľné"..Radšej ďalej ani ..nemyslieť ..týmto smerom..."Novinky" sú určite v armáde/pre potreby armády/ vyvíjané ďalej, vpredu- než civilné poznatky...
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-06-10 20:47:40 58d4289b
Tak teraz neviem odkial zacat?

No,zacnem odtialto.

Klop,tvoj novy priatel sa s tymto co si napisal,bude asi tazko stotoznovat.

Osobne mi to pripadne ako riadna konspiracia.

A tu on nemusi,Klop,tu fakt on nemusi.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-10 21:19:12 b229bf69
Pendemonium, Vám šibe na karbid či kokos, ked neustále do niekoho rýpete?
Matej # SoxiPotu56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-10 21:56:27 3ec5e27c
Ku komentárom na FB: psychická závislosť na veľkú väčšinu psychedelických látok neexistuje, ako som už spomínal.
Mimochodom aj na tie najviac návykové látky ako napr. pervitín či kokaín existuje výlučne len psychická závislosť. Na psychedelické látky neexistuje ani psychická závislosť, nieto ešte fyzická ako je napr. pri sedatívach alebo opiátoch

franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-06-10 22:02:37 5057d10a
Čo sa týka tých vojenských výskumov, tak napr. Petr Chobot spomínal, že armády využívajú tieto poznatky na špionáž. Psychedelické látky dokážu spôsobiť človeku schopnosť mimotelového zážitku, nazýva sa to aj astrálne cestovanie, astrálna projekcia

Ale inak celkovo som za to, aby sa čo najviac veda zaoberala výskumom psychoaktívnych látok. Už teraz sa dá na internete nájsť veľmi veľa informácii o jednotlivých nenávykových psychoaktívnych látkach, ale na druhej strane stále je tam tých informácii málo, stále to nestačí, dostatok vedeckých výskumov je len o veľmi známych látkach.
Veľmi ma fascinuje do podrobna študovať princíp fungovania týchto látok - je to nesmierne zložité ale aj veľmi zaujímavé. Ale stále chýbajú mnohé informácie a bol by som rád, ak by ich vedci doplnili

Čím bude mať človek viac vedeckých vedemostí o týchto látkach, tým sa bude môcť lepšie vyvarovať sa aj najmenším rizikám a prežiť psychedelický zážitok v čo najlepšej kvalite a bez komplikácii

franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-06-10 22:16:27 5057d10a

Čím bude mať človek viac vedeckých vedemostí o týchto látkach, tým sa bude môcť lepšie vyvarovať sa aj najmenším rizikám a prežiť psychedelický zážitok v čo najlepšej kvalite a bez komplikácii


Mariu jeho,no to sme dopadli.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-10 22:34:44 b229bf69
tak mozno je aj dobre ze su nelegalne,,,pretoze keby take dmt predavali v tescu, tak newiem ako by to vyzeralo..tieto latky sice nesposobuju zavyslost, no mozu cloveku otvorit brany vnimania ktore nebude schopny intregrovat a kto ho potom bude skladat dokopy ked šamani su na druhej strane zemegule hm
noykok # DyxaDedu54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-10 22:49:02 d5d75311
Nemyslím si, že by to bolo nebezpečné legalizovať. To rozhodne nie. Máme internet, a cez internet si môžu ľudia vzájomne radiť ako zvládať zážitky.
Problém môže byť len u ľudí s predispozíciou na depresie alebo schizofréniu. Ale to sa týka len povedzme 2% ľudí. A aj tomu by sa dalo zabrániť, ak by každý človek išiel na neurologické vyšetrenie, kde by mu lekár skontroloval, či nemá daný človek predispozíciu na psychické choroby (nejaké abnormality na svojich receptoroch). Viem že v zahraničí také prístroje sú, ktoré dokážu zmenrať aktivitu receptorov, na Slovensku neviem.

Napr. pri DMT a psylocibíne (lysohlávkach), ktoré zvyšujú aktivitu serotonínových receptorov, vidím trochu iné riziko. Vedľajší účinok je zvracanie, pretože serotonínové receptory sa nachádzajú okrem mozgu aj v tráviacej sústave.
Tiež tieto látky nie sú vhodné pre ľudí so srdcovými problémami, pretože serotonínové receptory sú aj v srdci a ich vysoká aktivita môže spôsobiť arytmie, fibrilácie a podobne. To by mohlo spôsobiť aj smrť ľuďom chorým na srdce.

Ale ak by sa použil popri účinkovaniu DMT liek proti zvracaniu, ktorý funguje na báze znižovania akivity serotonínových receptorov, mohol by oboje spomenuté vedľajšie účinky DMT a psylocibínu "vynulovať". A nakoľko sa takýto liek nedostane cez krvnú bariéru do mozgu, psychoaktívny účinok DMT/psylocibínu nezruší a zostane zachovaný.
Takže za použitia tohoto lieku by si mohol dovoliť použiť DMT aj človek so srdcovými problémamy, bez toho aby mu to uškodilo. A nedôjde popri tom ku žiadnemu zvracaniu

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-10 23:23:32 5057d10a
DiMetylTriptamin, najsilnejsi halucinogen vobec, vylucuje ho telo samo, zakazany, precò asi...
Pozerajte sa na skutocnosti ocami manazera, nie ovce. Preco nieco stat zakaze a nieco ine nie? Co sa tym riadi? Budte mudrejsi ludia.

lolo # TinuPoku32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-10 23:25:26 55edea0e
To áno, je to prirodzený hormón. Považovať ľudský hormón za zakázanú látku je veľmi kontroverzné, čo si to politici dovolili.
Existuje konšpiračná teória, že tieňová vláda si nepraje, aby sme boli schopní duchovné rásť dopredu pomocou psychedelických látok. Pri psychedelických látkach prežíva človek totiž zážitky duchovného charakteru.
Tiež na báze iného stavu vedomia by sme boli schopný nájsť riešenia na neriešiteľné problémy a mali by sme v živote menej utrpenia.

Za najúčinnejšiu psychoaktívnu látku sa považuje LSD a účinné látky šalvie divotvornej. Sú účinné už pri niekoľko desiatkach mikrogramov, čo je asi také veľké množstvo ako jedno zrnko soli. Preto kvôli takémuto malému množstvu sa LSD predáva naimpregnované na malom papieriku (čo je dômyselný vynález, dobre sa vynašli), položí sa to na jazyk, rozpustí sa a začne účinkovať.
Medzi látky z najmenšou účinnosťou patrí napr. meskalín (kaktus), ktorý sa podáva v dávke 400 miligramov, čo je 400000 mikrogramov.
Dávka DMT a psylocibín sa pohybuje medzi 30-70 miligramov

franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-06-10 23:56:45 5057d10a
Pod vplyvom psychedelickej látky sa odporúča ležať so zatvorenými očami, nie stáť alebo sedieť. Mimotelový zážitok (ktorý je vnímaný ako najvyšší psychedelický prežitok) je možné zažiť len po ležiace. Ak by aj k mimotelovému zážitku nedošlo, určite bude mať človek živé sny, ktoré sú kvalitnejšíím psychedelickým zážitkom ako halucinácie s otvorenými očami.

Ak človek neleží, ale sedí alebo stají, hrozí riziko, že si človek pod vplyvom halucinácii ublúži.

24 hodín pred psychedelickým zážitkom nejesť žiadne jedlo, aby nebolo čo vyvrátiť, aby sa človek neudusil zvratkami počas ležania, lebo aj k tomu by mohlo hypoteticky dôjsť. Treba nejesť, podobne ako pred operáciou pred celkovou anesézou

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 00:21:34 5057d10a
franco
ty si iny pacient!!!
potrebujes zazitky?najdi si kamaratov a skus si s nimi zajst do prirody.liezt po skalach,splavovat nejaku rieku,stanovat.....to su naozajstne zazitky!
nepotrebujes sa predsa dopovat chemickymi latkami ktore maju vedlajsie ucinky a preto sa nadopujes dalsimi aby anulovali ucinky prvych...potom ta tvoja super rada pred sfetovanim sa do mrtva nejest 24 hodin.ved toto uz hranici zo sebaposkodzovanim a je to trestny cin!
spamätaj sa clovece a uzivaj si krasy realneho zivota,nie tie imaginarne sračky pretoze zivot je kratky a svet tak krasny

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-11 05:48:06 d991c738
Ja by som to nechal tak, ako to je. Franco trepe riadne chu.joviny aj bez intoxikácie, čo by stváral, ak by si šľahol?
Pock # SihySuri34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-11 06:31:52 3ec5f361
Chlapci, najlepší halucinogén je po vypití pol litra domácej slivovici.
Je to odskúšane už rokmi.

Dedo # XemuJibu60
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-11 07:18:32 3ec5e27c
zbytocna nadej máš môj súhlas.
Aj ta slivka niekedy škodí a tak najlepšie je užívať si život ako ste napísal...

Dedo # XemuJibu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 07:27:52 3ec5e27c
Psychedelické látky sú na zdravie omnoho menej rizikové ako alkohol, cigarety alebo sedatíva.

Ďalej väčšina parkinsonických liekov typu agonisti dopamínu majú aj nepríjemný vedľajší účinok, že tiež zvyšujú aktivitu serotonínových receptorov 4000 krát väčšou účinnosťou ako DMT či psylocibín. Psychedelické látky sú ďaleko viac bezpečné ako parkinsonické lieky pod ktorých vplyvom je človek dlhodobo. Srdce parkinsonického pacienta má čo robiť aby to vydržalo a bezpochyby mu to veľmi významne skráti život.

A nejesť 24 hodín, nielenže nie je žiadne "sebapoškodzovanie", ale je to z medicínskeho hľadiska zdravé.
Ak sa v piatok poriadne spijete, tak si na zdravie uškodíte omnoho viac ako byť pod vplyvom psychedelickej látky

franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-06-11 09:00:44 5057d10a
No občas si dať slivovicu nezaškodí. Hovorím občas. a nie každý deň. Rozťahuje cievy, prečisti žalúdok, ale moja druha polovička my na druhy deň vyhadzuje na oči, že som starigáň a že mám halucinogénne a paranoidné stavy v ten deň, kde si občas viacej okoštujem medoviny, domácej slivovičky.
Tie chemické vaše preparáty by som nikdy neokoštoval, tie Vás časom zabijú alebo Vám zničia už v mladosti zdravie a potom Vám už nepomôže ani ta domáca slivovička.

Dedo # VuwoXoke17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 09:26:42 3ec5e27c
inak tieto latky primarne nezakazuju politici ale cirkev...chcu si nas ovecky drzat zkrátka, a slepé...
noykok # DyxaDedu54
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-06-11 16:09:19 d5d75311

To áno, ja ako bývalý kresťan som vyrastal v silne konzervatívnom kresťanskom prostredí v ktorom sa takéto veci považujú za vyložene diabolské. Skutočne mnohí konzervatívni kresťania naozaj v to veria, že zážitky duchovného charakteru pri psychedelických látkach pochádzajú od diabla a že sa tak človek otvára diablovi.
A mimotelové zážitky to už ani nehovorím - to by bol ten najhorší možný okultizmus a hriech.

A viem si predstaviť, že moslimovia by za použitie psychedelickej látky boli schopný aj človeka popraviť z dôvodu vykonávania "okultizmu".

Na druhej strane je známe, že v Brazílii kde je DMT legálne, existujú rôzne manipulatívne kresťanské sekty, ktoré DMT zneužívajú. Peter Chobot veľmi ostro kritizoval tieto sekty. Bohužiaľ všetko sa dá aj zneužiť. V tomto článku je veľa odborných farmakologických nepresností o ajavaske ako takej, ale inak tie časti článku o zneužívaní ajavasky sú veľmi zaujímavé http
://www.infinite-life.eu/cs/ayahuasca


Ale ak by sa DMT legalizovalo, tak verím, že väčšina ľudí by to nezneužívalo, že serióznych užívateľom psychedelických látok by bolo viac ako náboženských sektárov.

Legalizácia psychedelických látok by mala určite viac výhod ako nevýhod a veľkej väčšine ľudí by to bezpochyby poslúžilo k duchovnému rastufranco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 17:55:16 5057d10a
No s alkoholem už to nějak umíme. Kromě toho státy na něj můžou uvalit i vysoké daně, ale to asi není hlavní důvod legality alkoholu. Asi by bylo nejlépe, kdyby ani ten alkohol a ani tabák vůbec nebyli. Nicméně zkušenosti s prohibicí v USA ve 30-tých letech a v SSSR v 80-tých jasně ukázali, že alespoň pár legálních drog společnost chce a musí mít. Když však společnost zlegalizuje všechny možné drogy, stoupne neúměrně množství potíží. Třeba Mexičtí Indiáni to s alkoholem moc neumí, ale s meskalinem ano. Pro ně by bylo tedy logické alkohol dát do ilegality a meskalin do legality. To je ukázka toho, že každý reagujeme na drogy různě. Protože ale není v silách žádného státu zkoumat pro kterého jedince by bylo co vhodné, tak si státy vybrali alkohol, který je navíc zajímavý i tím, že může mít mnoho forem. Různá piva, vína, aperitivy, pálenky, koktejly... Takže je správné, že státy odmítají legalizovat různé další drogy. Kdo se o problematiku zajímá, ví, že návykovost kolikrát není tím hlavním problémem. Tím jsou: objevování se psychických poruch, schizofrenii, depresí, různých duševních zkratů... větší nehodovost, větší množství vražd a sebevražd atd. Ostatně asi všechny psychiatrické léky jsou v podstatě taky drogy. Vlastně většina dnešních drog začínala jako léky... A zkušenosti ukázali jejich ničivost a tak se postupně dostali do ilegality. Článek s danou úvahou je tudíž nadbytečný. Spíše bychom se měli zabývat šířením informací o nebezpečí drog.
to je fuk # JatiSaki81
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-11 19:48:16 4e50dec2
Vôbec nemôžem súhlasiť s názormi autora článku, nakoľko sú populistické a nebezpečné. Drogy sú drogami hlavne preto, že spôsobujú zmenu vedomia. Je úplne fuk, či je to alkohol, lieky, ľahké, ťažké drogy alebo psychedelické látky. Práve posun vedomia, jeho zmena, je tým príťažlivým stavom, pre ktorý to každý skúša a na ktorý sa potom vypestuje psychická choroba - závislosť. Návyková látka je len "nosič", ktorý takýto stav vyvoláva. Ospravedlňovať psychedelické látky, že nie sú návykové je rovnaká blbosť, ako dobre živený mýtus drogových dílerov o kokse a marihuane, že nevyvolávajú závislosť. Liečebne sú dnes plné pacientov, ktorí naleteli na zákernosť takejto propagácie. Ich príbehy svedčia o tom, že to začne jedinou nevinnou "mariškou", ktorá predsa nemala byť nebezpečná a skončí to pri dávke dvadsiatich marihuanových cigariet denne!, s niekoľkými pokusmi o samovraždu za sebou. Alebo, mala to byť len jedna, jediná snehová lajna a dotyčný ani nevie ako ho tá trocha prášku zmení v obeť - najskôr na luxusného feťáka a potom v ľudskú trosku, ktorý postupne príde o všetko - rodinu, priateľov, skvelý job, spoločenské výslnie aj majetok.


Takže milý franco, autor tohto článku - čítajúc si tvoje názory, obávam sa, že ty už si teraz závislý. Ak sa ti zapáčila zmena vedomia, je úplne fuk, či ju dosiahneš cez lysohlávku, LSD, meskalín, alebo hocičo iné. Je to predovšetkým tvoja túžba po zmene vedomia, čo spraví z teba závisláka. Jedinú, zdraviu neškodnú zmenu vedomia, akou je hlboký kontemplatívny stav, môžeš dosiahnuť modlitbou a niektorými náboženskými praktikami. K tomu nepotrebuješ žiadny halucinogén, ale to je už o niečom inom.anaste # NyjeQoga34
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-06-11 20:40:16 4e63fd66
anaste,

zas Gejza zaspal?:}}

Uz vies preco si vyzadujem Tvoje zhodnotenie situacie?

P.S.Gejzi,chcem to ukoncit raz a navzdy.Do kapusty Ti nelezem.Ja uz svoju anaste mam.:}}

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-11 20:51:50 b229bf69
Gejzinko,

bude to mat anaste s Tebou fakt tazke.

Velmi tazke.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 21:40:30 b229bf69
Vyzera to ze aj ja.

Ale takto to byva ked nahodou po ceste nastretnes chmula.:}}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 21:44:44 b229bf69
Nestretnes,

Gejzi,nestretnes.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 21:51:05 b229bf69
Gejzi,

Omnoho lahsie je dat svoju vaginu.Dusu tazsie.Ale potom si taka zena zasluzi aby ju mal clovek rad.

Zas to pripomeniem.Take zeny si treba vazit.

P.S. anaste,teraz neviem ci mam sem dat smajlika.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 22:11:31 b229bf69
Tie komentáre, ktoré dávajú všetky psychoaktívne látky na jednu rovinu, sú naprosto scestné a od veci. Najskôr ste si ani neprečítali tento článok a už píšete komentáre. Môžete tu mudrovať o problematike závislosti, hovoriť hlúposti v rozpore s vedou, ale podstatné je to čo hovorí veda a najväčšia vedecká organizácia zaoberajúca sa závislosťou - a práve na základe vyhlásení tejto organzácie som napísal tento článok.

A práve preto som napísal tento článok, aby som upozornil na najväčší mýtus a dezinformáciu o psychoaktívnych látkach: že nie je pravda, že všetky psychoaktívne látky sú návykové, ale na určitú časť z nich návyk neexistuje.
Tiež upozorňujem na mýtus, že nie je pravda, že všetky psychoaktívne látky poškodzujú zdravie. Psychedelické látky pri správnom používaní (napr. vyhnúť sa kombinácii viacero látok) nespôsobujú žiadne zdravotné problémy a roziko je naprosto zanedbateľné.

Psychedelické látky sú neporovnateľne viac bezpečné ako marihuana, čo do rizika psychických porúch. Marihuana je GABA antagonista a 5-HT antagonista, čo v preklade znamená silne depresie vyvolávajúca látka. Depresívne zážitky pri konope sú najčastejšie s pomedzi všetkých psychoaktívnych látok, hoci niekedy môžu byť aj pozitívne zážitky. Tiež je konope aj veľmi silný spúšťač schizofrénie. Tiež konope s vysokým obsahom THC a nízkym obsahom CBD môže vyvolať aj príznaky epilepsie alebo ju aj priamo vyvolať, nakoľko je GABA antagonista. Psychedelické látky sa s marihuanou čo do rizika psychických porúch nedajú porovnávať, tam je neporovnateľne nižšie riziko.

Vy čo ste tu kritici psychedelických látok, tak najskôr máte nejaké skúsenosti len s marihuanou (čo je najčastejšia droga), alebo ste počuli nejaký tragický príbeh alebo zlú skúsenosť nejakého užívateľa konope a dávate všetky psychoaktívne látky do jedného vreca. Nie všetky psychoaktívne látky sú ako marihuana!!

A môj názor je tiež taký, aby všetky návykové látky zostali ilegálne ako doteraz

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 22:50:31 5057d10a
Ja sa z toho tusim doserem.

Toto tu este nebolo.Ako si s tymto poradi EU.?

Pevne verim ze budeme moct vsetci hulit,fajcit,alebo aj vnitrozilne,jak je kazdemu soudruhu libo:}

Napisem ti to jasne.Pal odtialto do ...vaginy.To slovo ktore by si si zasluzil mi nepustilo.

Franco,este jedna prosba.Nevyjadruj sa k politike.Este si si tak dobre nezahulil,aby si jej porozumel.:}}}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-11 23:07:59 b229bf69
najlepšia droga je čistá hlava bez narkotík.

Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-12 14:22:50 55f80a26
psichycke latky su zakzane preto lebo clovek ktory to uziva nebude robit zadarmo na zbohatlika podniktela... to je vse. chapenzi???> vsetko len o ojebavani robotnika.

eurohujer # QipaMice12
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-14 09:12:57 b229edc8
Príde Gejza Hufnágel k doktorovi harrymu a hovorí-pán Dr-mám z hulucinácie halucináciu-všade vidím hnedo očku-predpíšte dobrí liek prosím! Ako vidím-vyzeráte bledo-predpíšem vám na prečistenie mysle Gutalax-a na večer 1x tabletku anastu---Po týždni príde na kontrolu a hovorí -pomohlo to pán Dr harry pomohlo a ako-halucinácie su preč -chodím do kostola! už nefajčím trávu Marišku


ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-15 10:06:09 58d4285f
franco,
vidím, že tebe nestačí, že si homoš, ale chceš si aj hodne užívať na "bezpečných" halucinogénoch...)
" a pre zdravie bezpecne psychedelicke nenavykove latky su ilegalne. "


LSD - po použití možné úzkosti, bludy, sebapoškodzovanie, dlhotrvajúce psychické následky, psychóza,
schizofrénia, flasbacky...
"Mimochodom aj na tie najviac návykové látky ako napr. pervitín či kokaín existuje výlučne len psychická závislosť."
Franco, toto ti nakukal ten tvoj guru Chobot ? Na syntetický pervitín neexistuje fyzická závislosť ? alebo na kokaín ? A máš vôbec predstavu, čo dlhodobé užívanie takého pervitínu sposobí mozgu ? Rozprával si sa o tom s lekármi ? Si absolútne neznalý. ale dám ti konkrétny príklad, choď za Michalom Penkom a spýtaj sa ho, či nemá fyzickú závislosť na pervitín a aké ma nežiadúce fyzické účinky.
O drogách vieš toho žalostne málo..)michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-15 11:08:48 b2290831
Gejza-tvoja reč-ubohy obsah- doplnený ešte ubohejšou formou Seba kritikou-Som zakomplexovaný primitív-bravo!! ako chceš učiť gramatiku-keď robíš chyby-Ja som Ja-stále jednotný celok-ako Ferda-Ale Gejza -no! si roztrieštená osobnosť-osoba mnohých mien!!!Vieš aký je rozdiel medzi primitívom a mudrcom? Nerozčuľuj še-štvor písmenko-a pozdrav šíííícke tvojo mená-ku dnu jednoty-kedz už neši predseda JRD!
ferda # XimaHifu28
-
 46% ( 3 people voted )
+
2015-06-16 10:59:46 58d4285f
Jozef Varga: Tak po prvé nič nepropagujem a po druhé ak by som chcel, propagovať nenávykové psychoaktívne látky by som mohol do takej miery ako by sa mi len páčilo. Zákony v SR sú v tejto veci jednoznačné, trestné je výlučne propagácia NÁVYKOVÝCH látok. Zhodou okolností som si túto vec nedávno pozeral v zákonoch.

A mimochodom pán Varga, keď sa tu už tak veľmi ozývate, tak Vám niečo poviem: nedávajte si už prosím svoju fotografiu na dolezite.sk. Kazíte dojem z celej tejto stránky. Máte príliž nepekný ošklivý vzhľad a keď Vám už Pánbožko nedal krásu, tak aspoň si tu neukazujte fotku

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-16 14:39:12 5057d10a
michal: Ježiš Mária. Vy ste z tejto problematiky naozaj úplne ľavý, absolútne sa tomu nerozumiete.
Čítajte dôveryhodnú a vedeckú stránku o drogách http://www.drugabuse.gov/, nie kadejaké pseudoodborné amatérske slovenské stránky, ktoré hovoria len neodborné klebety o LSD

LSD má až 12 hodinový účinok, čo robí túto látku nepraktickou a nie je to látka ktorú by som veľmi odporúčal. Ono aj po tých 12 hodinách hypoteticky ešte ďalších 12 hodín môžu byť určité občasné "dozvuky" účinkov tejto látky a tomu sa hovorí flashback.

Úzkosti z LSD sú len zanedbateľné, a sú len vo veľmi vzácnych prípadoch nadobúdajú podobu psychiatrickej diagnózy. Drobné úzkosti prežíva každý človek raz za čas


Bludy môžu nastať len výlučne, ak je človek pod vplyvom LSD.Ostatné informácie o LSD sú naprosté hlúposti. Ešte raz znovu opakujem. Nezamieňajte si konope/marihuanu so psychedelickými látkami. Konope naozaj je spúšťač schizofrénie, psychózy a ťažkých depresií.

A nemáš ani najmenšieho poňatia, čo je to vlastne psychická a fyzická závislosť. Psychická závislosť je ešte o niečo väčším motorom k závislosti ako fyzická závislosť. Pervitín (pri ktorom je len psychická závislosť) má ešte väčší celkový potenciál k závislosti ako napr. heroín pri ktorom je psychická aj fyzická závislosť zároveň

franco # MohaDinu60
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-06-16 15:15:34 5057d10a
franko, najlepšie je mať čistú krv bez narkotík. Neviditeľná návykovosť, závislosť, pokúšanie či nutkanie, závisí od povahy a čistoty duchov a duší, ktoré sú spútané v hmote, ktoré nejako prijímame do svojho tela. Miernym jedením chleba, pitím vody alebo dýchaním čistého vzduchu pokúšanie nevzniká, ale pri špinavších látkach ako sú sladkosti, kokakola, tabakový dym, alkohol, drogy a iné škodliviny už áno. Čo sme do tela a prípadne aj do našej duše siali, to žneme. Že je ťažké a takmer nemožné zbaviť sa pokušenia vlastnými silami, to vie každý z nás. Pripájam dobré vysvetlenie a návod na zbavenie sa závislostí, čo som včera preložil z nemčiny:

http://po
sledna-polnica.blog.cz/1506/vsetkym-mojim-detom-kt
ore-este-otrocia-nerestiamStano # HyxaFyjo84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-18 17:57:08 5057d10a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   šes
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.088 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo