Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Naše dobro za poplatok


Naše dobro za poplatok

Vynútené a nákladné technické kontroly áut sú slabou náplasťou na zdeformovaný systém spravodlivosti.

Štát a jeho orgány chcú pre nás len dobre, to je dúfam každému jasné. Za každé dobro si vypýta menší či väčší manipulačný poplatok. Alebo ho aspoň vypýta pre niekoho druhého. Vezmime si také STK.

Istý občan sa v článku "Pre pokazené sťahovanie okna neprešiel cez STK" posťažoval novinám. Keďže mu nefungovalo sťahovanie okna spolujazdca, do mesiaca sa musí s autom dostaviť na opakovanú kontrolu.

Vysvetlenie (z článku nie je jasné či novinárovo alebo technikovo): "Sťahovacie okná však pomáhajú vetrať kabínu vozidla. Ich nefunkčnosť môže znamenať napríklad zhoršenú kvalitu vzduchu a za istých okolností aj ohrozenie vodiča či spolujazdcov."

Nabáda sa ešte možnosť úniku z havarovaného vozidla, no v drvivej väčšine nehôd príde k výpadku elektrického systému a ani funkčné okná nepôjdu stiahnuť.

Nezodpovedný občan

Zabudnime teraz na korupciu, hoci každý vie, že so správnym papierikom "zabudnutým" v techničáku vám prejde aj auto s kosami na kolesách ako na bojovom voze Peržanov. Zabudnime aj na subjektívnosť niektorých chýb (je náprava skutočne prehrdzavená, alebo je to len neškodná povrchová korózia?), cez ktoré si technik vie vypýtať opakovanú návštevu svojej stanice (po novom musíte ísť na opakovanú kontrolu na tú istú kontrolnú stanicu).

Pozrime sa na spomínaný prípad okna. Tam sa zdá byť kontrola jasná, buď to funguje, alebo nie. Ale čo ak nefunguje klimatizácia? Smrdí ventilácia? Prečo nestačí vetrať u vodiča? Čo ak má auto ešte "švihadlá", na ktoré vodič u spolujazdca nedočiahne? Čo trojdverové autá, ktoré nemajú otvárateľné zadné okná vyradíme ich z prevádzky?

Samozrejme, automobil môže mať kopec závažných technických chýb. Ale nie je ani zďaleka možné ich všetky "vychytať" či už technicky alebo časovo (čo ak sa chyba vyskytne rok po poslednej a rok pred nasledujúcou STK?). Občan je automaticky braný ako nezodpovedný a starostlivosť o jeho vlastný automobil nemôže byť ponechaná na jeho pleciach. Filozofi si môžu spraviť krátku prestávku a zamyslieť sa, ako "nezodpovední" občania môžu zvoliť vládu, ktorá bude zodpovedná, my ostatní pokračujme.

Limuzína nie, Škoda 105 áno

Podľa štatistík, ktorým sme sa venovali v staršej štúdii s názvom Reálny zmysel prísnejších STK uniká, je podiel nehôd zavinených technickým stavom vozidla extrémne malý pár desiatok nehôd z niekoľko desiatok tisíc, bez mŕtvych a "technickou príčinou" je primárne prasknutie pneumatiky. Kontroly STK sú do značnej miery korupčné či formálne (päťročná limuzína nabitá bezpečnostnými systémami neprejde, pretože jej hodinu pred kontrolou praskla ťažko dostupná žiarovka, zatiaľ čo Škoda 105 L áno, pretože "světla svítí, stěrače stírají" a technik je šoférov synovec) a arbitrárne nastavené (prečo práve každé dva roky? Prečo prvé štyri roky nie?).

Nehovoriac o tom, že nezanedbateľne zaťažujú ekonomiku. Znamenajú stovky tisíc návštev ročne, stovky tisíc stratených hodín vodičov, ale aj kvalifikovaných technických pracovníkov.

Vynútená STK je slabou záplatou na podivný systém spravodlivosti, keď si vodič za usmrtenie dvoch detí odsedí dva roky v lepšom internáte a vymáhanie akejkoľvek škody je ultramaratónom s nejasným výsledkom. Systém spravodlivosti, v ktorom by vinník musel nemilosrdne uhradiť škody, v kombinácii s poistným systémom, kde by poisťovne nemilosrdne trestali zlý technický stav vozidla vyšším poistným (a overili by si ho u svojho zmluvného technika), by bol efektívnejší. Ale kto by potom účtoval poplatok za naše dobro?

http://www.iness.sk/stranka/1 0126-Nase-dobro-za-poplatok.html< /p>Author: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Slovensko2014-11-208
-
 54% ( 3 people voted )
+
Auto je na príťaž vo veľkom meste, kde auto ani nepotrebujeme. A hlavne vtedy ak si rodina myslí že ste taxi služba. Zadarmo samozrejme.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-11-20 13:51:33 4e62cc6a
A ešte horšie veci sú poisťovne. Niekedy nepochopiteľne predražená pičovina. Poistka nikdy nezahŕňa napr. čelné sklo.... Za dvojliter 10 ročný chráp platím viac ako za veľké SUV so 150 koňmi.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-11-20 14:04:46 4e62cc6a
"Štát a jeho orgány chcú pre nás len dobr
e
, to je dúfam každému jasné. Za každé dobro si vypýta menší či väčší manipulačný poplatok. Alebo ho aspoň vypýta pre niekoho druhého." - O zombie orgánech len dobre, len dobre.
Když chce někdo (nebo orgán) dobre, tak to má dát najev tím, že za to něco svého obětuje (říká se tomu "SMĚNNÝ POMĚR" neboli cena - a je INDIVIDUÁLNĚ subjektivní: "Mám radši kapitál - např. "čas" v němž bych mohl pro něco se činit...věnovat radši tomuhle nebo tamtomu? Mám radši zasadit strom nebo zplodit syna? Mám radši teď šetřit, abych z úspor investoval a rozmnožil kapitál později? Anebo si více cením pohodlí momentálního? Je to "NĚCO ZA NĚCO" - Zvažování posloupnosti - řádu - co kdy kdo upřednostní dle svých preferencí - a za každou "volbu" ovšem také sám ponese následky a náklady.
To "orgán" a vůbec stát (otroci-obyvatelé jsou jakýsi nedobrovolní PODNÁJEMNÍCI STÁTU) - respektive jeho zločinná organizace-tedy konkrétní lidé...někteří...funguje jako absoluta - JAKO KRÁL - DIKTÁTOR - PROSTĚ JEN NAŘIZUJE (JAKO MILITÁR). Když něco chce, tak nařídí a ne aby pro to něco udělal reálného nebo dokonce vydal z jen těch kapes, co to chtějí, co je třeba. Ne! Jen nařídí a otroctvo nese náklad jeho rozhodnutí na ně uvalených - včetně těch - přihrávat "státní reprezentaci zpřáteleným" už "komerčním firmám" povinovanou klientelu.

Aumou # BupoHotu81
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-20 14:07:47 4e889399
Dnes som bez problémov (aj známostí) prešiel STK s 27 ročným Samurai-om :)))


meldo # FajuSuba76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-11-20 15:24:48 c35b04af
STK je európsky socialistický vynález. Existuje rada krajín, a civilizovaných kde žiadna STK nie je (USA, Austrália, Nový Zéland, Kanada, Japonsko...) a ešte som nepočul o tom že by sa tam ľudia zabíjali na vrakoch.
General Guderian # TyroMury04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-11-20 16:20:32 55e4d6fc
Tak STK vám tentoraz vadí! V USA sa môžu preháňať po prérii aj s vrakmi, v austrálskom buši to klokanom tiež nebude vadiť. Čo už v lesných rozľahlých oblastiach Kanady? V preľudnenom Japonsku dávajú prednosť skôr bicyklom. Chápem, že raz za 2 roky ísť na STK znamená komplikáciu zorganizovať si deň inak, ale keď už nič iné aspoň si zo strachu vymeníte žiarovku. To by sa vám tak hodilo, robiť anarchiu nielen na ulici, ale aj v normách! Zrušme revízie vyhradených technických zariadení, zrušme povinné ciachovanie určených meradiel (tie sú pre vás veľmi dôležité), zrušme tiež kalibrácie vyhradených prístrojov, napríklad lekárskych, atď...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 43% ( 11 people voted )
+
2014-11-20 17:46:35 d405c1fd
loading...
Pandebilovi sa ľahko hovorí, keď jazdí na Forde T z roku 1913. Tam nepotrebuje STK, EK, dokonca ani brzdy. Toho ani policajti nezastavia lebo ostanú len stáť v nemom úžase keď vidia čo za dementa na kope šrotu sa to popri nich štyridsiatkou valí 8-)
sudo # XoxuDija47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-11-21 12:55:36 55edea1c
pandáš, ty turul!!!, revízie a ciachovanie netreba rušiť, to je samo v tak dezolátnom stave a peniaze menežment na to nedá, až by si sa divil. a to viem iste, pracujem v takom obore . kedysi som sa snažil brať tú prácu poctivo, ale to nik neocení, ešte by mal človek za to skôr problémy. a problémy predsa nik nechce. menežmentu ide len o počet kontrol za deň, a koľko im z toho kápne. funguje to samospádom.
a to o prelobovaní takých zákonov je pravda, sám som bol toho svedkom. a akí nekompetentní blbci a nenažranci to riadia, to keby ľudia vedeli, tak je tu hneď revolúcia všetkých farieb, nie len dúhová. bohužiaľ taká podobná práca živí aj mňa tak som odhodil morálne zábrany a držím hubu a krok. hanbím sa za to, ale v tomto štáte sa poctivo asi živiť nedá. vidím to všade naokolo, a tak sa mi tá hanba ľahšie znáša. :DD
a normy?? :DDDDDDDD
nechcem prísť o platenie odvodov sociálnej a zdravotnej poisťovni, lebo by na mňa poslali exekútora, tak radšej nepoviem o čo presne ide, ale ten článok o stk je pravdivý.

peter # MivuSemu80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-11-21 13:08:55 c350b50d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

VIDEO: Přehnané násilí policistů z americké Omahy za parkovací lístek							
				VIDEO: Přehnané násilí policistů z americké Omahy za parkovací lístek
Rodina z Nebrasky v pondělí vyplnila žalobu na tucty policistů s prohlášením, že přeměnili pokutu za parkování v tvrdé zatýkání a hrubé porušování práv rodiny tím, že vtrhli ...
Láska má chemickú podstatu
Skandimánie: Severské země nejsou ani zdaleka takovým rájem, jaké z nich socialisté dělají
O daňových rájích a jednom Otesánkovi

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0266 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made