Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Návod ako si aj “posledný” robotník nájde prácu a dobre zarobí


Návod ako si aj “posledný” robotník nájde prácu a dobre zarobí

Čo mám robiť ak chcem uživiť aspoň seba a svoju rodinu a pritom nemám vzdelanie ani možnosti? Ako prežiť tieto ťažké časy? Kde prísť k práci, bez ohľadu nato ktorý špekulant je pri moci? Jednoducho. Vysvetlím vám to na príklade.


Keď som bol malý, často sme prerábali dom. Pamätám si, keď sme opravovali kúpelku. Niekoľko týždňov sme museli čakať na konkrétneho robotníka. Prečo sme na neho čakali? Pretože mal veľmi veľa iných zákazok a my sme boli v poradí.

Prečo mal tento konkrétny človek tak mrte roboty?

Pretože ho všetci odporúčali.

Tak a to je celé tajomstvo.  

Robte tak, aby vás ostatní odporúčali a nikdy nebudete trieť núdzu.

Toto bola hlavna myšlienka. Tu môžete skončiť. Pre tých, ktorí  by potrebovali tento "prevratný" koncept rozobrať do hĺbky, mám pokračovanie.

No super Palino. Ale ako docielim aby ma ľudia odporúčali? 

Je to strašne jednoduché a zároveň ťažké. Záleží od práce ktorú vykonávate. Ale práve u robotníkov je to prekvapivo najjednoduchšie.

Je také množstvo ľudí, na ktorých sa nedá spoľahnúť, že nemáte koho odporúčať. 

Čo to znamená? Treba mať štastie v živote alebo aby mi kachličky samé vyrastali z tela? Nie. Stačí byť DOBRÝ. (ano, to je na trojku)

Vysvetlím znova na príklade:
On vždy prišiel na čas. Čo bolo dohodnuté to platilo. Kachličky dával rovno a rýchlo. Neulieval sa. Či ste mu stáli za chrbtom, alebo ste sa celý deň neukázali, kvalitu dodržal. Neožral sa doobeda. A bola s ním mrte sranda. (pamätám si, ako decko som sa strašne zabával na jeho vtípkoch o nortonoch a ja som nechápal súvislosť s norton commanderom.)

Všimli ste si, že som tu nenapísal nikde, že bol najlacnejší?  Práve naopak. My a aj všetci ostatní by mu radi dali viac prachov len aby nemuseli týždne čakať.

A podobne je to aj s inými profesiami, firmami a startupmi. 

Viete koľko žalostne málo je na Slovensku kvalitných robotníkov, časníkov, predavačov, upratovačiek, zamestnancov, trénerov, programátorov, dizajnérov, freelancerov, živnostníkov?

Viete koľko je kvalitných reštaurácii, kaviarní, salónov, kaderníkov? (priznávam, to posledné neviem ani ja. Nemám skoro žiadne vlasy.)

O ostatných to ale viem, pretože sám som ich veľa krát zháňaľ a veľa krát sa ma ľudia pýtali na odporučanie. (a koho som mohol odporučiť?)

Základom toho, aby o mne hovorili a odporúčali ma, je len jedna jediná vec:  Aby boli so mnou spokojní. 

Keď budú ľudia s mojou prácou spokojní, povedia o mne aj iným. Robota sa mi postupne začne zbierať. Začnú sa zbierať aj odporúčania a keď budem v tom pokračovať, budem môcť zvýšiť ceny, pretože to všetko nebudem stíhať. Ale ľudia budú chcieť zaplatiť. Pretože kvality je u nás hrozivo málo. 

A ako budú ľudia so mnou spokojní?

1. Nesnažím sa nikoho ODRBAŤ. Oklamať, okradnúť, vytiahnuť z neho viac prachov, keď vidím, že tomu nerozumie.  

Že automechanici! - koľko je kvalitných mechanikov u ktorých sa nebojíte nechať auto a viete, že vám nič naviac nenaúčtuju? Verte mi, na Slovensku stačí byť poctivý automechanik. Neexistuje tak veľký dvor aby sa mu tam zmestili všetci zákazníci. Ľudia cítia, že boli okradnutí. Karma funguje.

2. Dodržím čo sľúbim - načom sa dohodneme. (rozsah práce, kvalita, termíny ...)

3. KOMUNIKUJEM.& nbsp;Úprimne, milo, okamžite, otvorene. Neklamem, nevyhovarám sa, nevymýšlam. Ak sa nedarí, snažím sa navrhnúť nápravu. A to dodržím.  

4. Špeciálny bonus pre pokročilých ktorí majú veľa konkurencie:
- pridajte niečo, čo zákazník nečaká. Vás to nemusí nič stáť, ale budú o vás všade rozprávať a odporúčať vás. Napr. dokončite to skôr, buďte vtipný a milý (primerane), donesne minipozornosť, navrhnite pomoc aj v niečom ďalšom, alebo vy niekoho odporučte ....

No a pre istotu znova vysvetlenie na konkrétnom príklade robotníka, ktorého zavolá obyčajná rodina aby niečo opravil. 

- prídete načas, ako ste dohodnutý. (nie o 2 hodiny neskôr). keď je problém, pamätám na pravidlo č. 3.
- nebudete nadrbaný ani v priebehu prác sa neožerete
- robíte tak, akoby vás mal kontrolovať sám pán boh. alebo ako by ste to robili u vás doma.
- upracete po sebe (toto nikto nerobí. nechápem)

Keď tieto kroky dodržíte, široko ďaleko nebudete mať konkurenciu.

Na záver si neodpustím trošku politickej vsuvky.
(nechcem to dávať do zvlášt blogpostu a tak zneužijem tento priestor. ak sa sem niekto dočíta. Celý blogpost a túto vsuvku ma prinútilo napísať vyplakávanie a MRNČANIE v diskusiách k prezidentským kandidátom a facebookoch, ako neni robota a ako nám všetci krivdia.)

Všetci máte svoje životy, svoje úspechy, svoju prácu a svoje peniaze vo svojich rukách.

Nikto nemá právo od štátu vyžadovať prácu, ak nepracuje kvalitne a neprináša hodnotu. 

Je to oslobodzujúce, keď si priznáte, že za 99% veci v živote si môžete sami a nie Dzurinda alebo Fico. 

Áno, oni by tu mali byť od toho, aby nám to uľahčovali. Aj podľa mňa robia skôr opak. Robia to zložitejším a ťažším. To treba zmeniť. 

Ale kde je tá hrdosť, ktorá by mala byť v každom zakorenená. Že ja sa o seba, svoju rodinu, chudobných a chorých postarám.

Budem makať tvrdšie, dlhšie, rozumnejšie, budem sa aj v 60-tke vzdelávať a učiť, aby ma len tak niekto nezneužival. Budem ľudom aj nezištne pomáhať, pretože ja som ten hrdý slovák, čo sa vie vo svete obracať. A nie ten, čo neučinne vyplakáva na diskusiach a námestiach.

JA SOM TVORCA SVOJHO ŠŤASTIA.

Táto fotka to síce z inej strany, ale narovinu a pekne zhrňuje, tak ju pastnem znova:

image

 

http://blog.truban.sk/post/72 675435870/navod-ako-si-aj-posledny-robot nik-najde-pracu-a-dobre
Author: michal truban # BusuQiqu04
Slovensko2014-03-2238
-
 63% ( 25 people voted )
+
Hneď prvá veta obsahuje otázku, citujem: "Čo mám robiť ak chcem uživiť aspoň seba a svoju rodinu a pritom nemám vzdelanie ani možnosti?" Ďalej už nemusíte strácať čas, odoveď je - kupovaťsi tmavý krém na topánky, pravidelne si s ním natierať ruky a ksicht a chodiť po sociálne dávky ako na klavír.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 32 people voted )
+
2014-03-22 15:09:05 5b7f8b94
Problem je, ze lusdia sa odnaucili robit a NEODNAUCILI kradnut. Takze v podstate nemaju co ponuknut. Nedavno som bol prvy krat v zivote v servise s autom a rovno mi ho v znackovom servise aj vykradli-vymenili mi diely... Slovensko ako za sociku, nic sa nezmenilo.Zlodeji a tupci maju zelenu a vsetci iba otrcaju dlan ze DAJ MI !!!
Hansen # WywyWyjo95
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-03-22 15:23:29 5f8e544d
No neviem kde ten človek žije ale u nás na Slovensku toto už dlho neplatí a ja osobe si už ani nepamätám kedy to naposledy ešte platilo. Z vlastnej skúsenosti viem že cena rozhoduje aj u ludí ktorý si môžu dovolit zaplatit čokolvek. Nakoniec ked chcete zarobit nejake to euro tak idete dole s cenou práce resp. materiálu čo sa nakoniec prejaví v nespokojnosti zákazníka.Toto,ale nie je jediná a posledná príčina prečo sa u nás nedarí kvalitným výrobkom,kvalitnej práci a lepšiemu zárobku z čoho by mohol profitovať aj zákazník dlhoročnou spokojnostou. Tou stále rozhodujúcejšou častou v celom tomto retazci je dnešná kvalita používaných materiálov a príslušenstva.Spoločnosti ktoré sa zaoberajú výrobou či už stavebných materiálov,alebo elektronikou sa vo velkej miere podielajú aj na ovplyvňovaní kvality vyvíjaných matriálov či spomínanej elektroniky. Jednoducho povedané,stále viac výrobkov a nie len nižšej cenovej úrovne sú testované,tak aby vydržali len tak tak do záruky či nejaký ten mesiac naviac a potom....oprava je vzhladom k nákupnej cene nového nerentabilná. Teda klasický opravár nemá robotu.Proste sa buď vymení celá časť aj s hromadou vecí ktoré meniť nepotrebujete,lebo je to dobrý biznis.Pre koho?No predsa pre výrobcov a trošku aj pre predajcov.Kopa šikovných ludí ktorý by zákazníkovy dokázali znížiť lacnou opravou náklady,namiesto tohoho aby musel stále kupovať nové,nemá prácu,akokolvek kvalitne by ju odvádzali.
Za všetkým sú kartelové dohody.Postupne ovládne celosvetový trh pár firiem ktoré majú takýto plán aj ambície.Postupne budú mať ludia stále menej penazí a je jedno na akej úrovni spoločenského rebríčka sa nachádzajú.Áno som za to aby sa veci robili kvalitne,resp. nie lacno - fušersky, ale mám taký pocit že tento článok sa trafil do zlého desaťročia,storočia a snáď aj tisícročia. To predchádzajúce bolo aj o kvalite.Len sa obávam ,aby sme nemuseli prežiť niečo podobné ako začiatkom minulého,aby zase,aspoň chvíku fungovali niektoré veci správne.


Grandtour # TuveQemo47
-
 72% ( 19 people voted )
+
2014-03-22 15:51:22 5b7fb22f
Grandtour, vidno, že ti to myslí. Podobne ako mne:-)
Len dodám - vždy budú ľudia, ktorí proste nedokážu robiť kvalitne. Čo s nimi? Pod most? Mám taký pocit, že článok mal ambície načrtnúť možné riešenie nezamestnanosti, ale táto cesta vedie k tomu, že zopár kvalitných bude bohatnúť a nestíhať a ostatní budú radi ked si občas kopnú do lopty.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-03-22 16:41:07 55ede03f
cely clanok autora je o muraroch. tam to tak je.ale co ludia v tych demokratickych plechovych, samsungoch ,kijach,teskach?.tam sa moze robotnik aj posrat od snahy,a je mu to nic platne.dokonca ked sa snazi prilis moze nato aj doplatit padakom..proste autor nevie ako to chodi v tych demokratickych plechovych firmach.asi je to nejakyt mladik neskuseny.co si mysli ze zozral vsetku mudrost sveta.

konov svokor # FadaMeso53
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-22 16:50:58 4e638b9e
Úplne najradšej mám takéto návody na výrobu "amerického sna", nie že by som sa so samotnou plnkou témy nestotožňoval ale dnešný režim cudzákov je nastavený na parazitov a pre parazitov, klamárov a (mega)zlodejov...

BTW, tunajší cenzor mi v rámci slobody slova nezverejnil článok z "druhej" strany
http://ww
w.blisty.cz/art/72608.html


SomTenKtorySom # BociPera87
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-22 17:51:24 5ee52082
loading...
[Keď som bol malý,často sme prerábali dom!] Čakali ste na robotníka ,ktorého vám odporúčali,preto že bol dobrý,alebo preto,že bol síce dobrý,ale po pracovnom čase vám fušku urobil lacnejšie?
Je to pravda,že stačí byť dobrý,lenže!(Ľudia by mu dali aj viac prachov,len aby nemuseli dlho čakať)A už sme pri tom akí ste boli dobrí vy,čo ste od robotníka potrebovali službu?Dali ste mu viac prachov,preto prišiel prednostne k vám a ostatní čakali dlhšie!Od robotníka ste čakali aby bol kvalitný a robil dobre,no vy ste ho naučili aby dával prednosť tomu kto viac zaplatí. Vy ste boli dobrí?Tam sa to začalo.Bol ten robotník až taký dobrý,keď by prišiel k tomu čo dá viac?A nie podľa poradia?Na Slovensku bolo dosť kvalitných remeselníkov.Teraz sú už v zahraničí.Tí čo zostali,aj keď sú menej kvalitní ,vypýtajú za robotu viac,lebo vedia,že ich je málo.Zostali aj kvalitní a svedomití,tí sa hanbia "zodrať z ľudí kožu"a nebudú ani nikdy zvlášť bohatí.Takých si ja osobne vážim.
Len sa divím,že spomínate ,že je málo odborných profesii. Ostatní vyššie postavení sú kvalitní?Prišla som až k vete ,kde sám neveríte,že sa "sem niekto dočíta"No a potom nasledujú už len samé frázy a taľafatky.

Ľudia sa neodnaučili robiť,tí ktorí robili robia!Niektorí prišli o prácu nie vlastnou vinou..Tí ktorí kradli sa nenaučili kradnúť. Oni kradli,len teraz kradnú viacej!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-22 18:53:47 b229d1a8
Áno je to dobrý návod . Ale... len na na obyčajný slušný život, žiadna sláva. Veď takých tu máme hajajáj..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-22 19:00:59 57f4eb6d
CO návod jak všecky okrást? :D Všecky neboli i ty co předtím nakradli jiným. Hm?:D

vces # SynuWybo92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-22 19:45:14 4e88afc0
Aj ja som mal problém zohnať naozaj dobrých majstrov keď som prerábal dom alebo dával opravovať auto...
Takisto nenávidím vypatlané blondínky v obchodoch ktoré vám nedokážu poradiť a chýba im základné vzdelanie. Skoro na všetkých pozíciach sú "neodborný " pracovníci- lebo každý berie čo len môže aby " uživil seba a svoju rodinu"
Ale v nadnárodných spoločnostiach /kde som vedúci/ jeden priemerný človek /operátor/ zarobí asi 2,3 až 2,8 za hodinu a to sa môžu aj pretrhnúť - viac nebude !!! Tam platia smernice, pravidlá, platobné triedy a majiteľov ktorý si stavajú 15-tu vilu niekde na neznámom ostrove , netrápia výkony jednotlivcov na poslednom stupni. A mám veľmi málo možností ako tých šikovnejších odmeniť....

nonangor # BuneTaxu69
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-22 21:04:20 5587a517
Lebo majitelia 15-jej vily na neznámom ostrove nemajú 2,3€ na hodinu. Ani nevedia,čo stoji kilo cukru a chlieb v obchode..Preto ich to netrápi.V obchodoch je to podľa mňa tak,že to nieje o vypatlaných blondínkach.Tam prijmú učňov ,alebo študentov na brigádu ,aby im nemuseli dať plnú mzdu.Hlavne v hypermarketoch.No a v noblesnejších obchodoch tam je to o kráse a vypatlanosti!Tam zas veľa škody nenarobia,lebo obyčajne sa tam ľudia nehrnú kupovať.Aj tak ten tovar---handry---sú v niektorých "luxusných" obchodoch horšie ako na trhovisku u Vietnamcov,len cena je štvornásobná.

Ešte Keď niekto tvrdí,že za 99% vecí v živote si môžeme sami ,že každý je strojcom svojho šťastia,to budú asi tiež tí s prepychovými vilami na rôznych ostrovoch.

Jambo # CapuSuxo47
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-22 22:40:37 b229d1a8
https://www.youtube.com/watch?v=rMSPrHXvyws
333 # LihuKobi13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-22 23:19:14 55d88d6a
https://www.youtube.com/watch?v=rMSPrHXvyws
333 # LihuKobi13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-22 23:19:14 55d88d6a
Návod.. návody.... Áno, ale tie VPP -pod kontrolou, soc. dávky len po odpracovaní..nejakých hodín atd..! No už niekedy v 19 storočí boli na svete a u nás tiež DRUŽSTEVNÍCKE spolky, združenia...organizácie. V čase nesebestačnosti --potravinovej,"postihovačiek"-daňových- pri "fuškách", či " objaviteľné"-ťažko kontrolovateľné "obecné čistiace práce" -socialnych poživateľoch rôznych dávok..je forma družstevníctva skoro TABUIZOVANÁ! Boli tu JRD , ale s trochu inou než pôvodnou štruktúrou! Nie som dostatočne znalí pôvodných družstevných org. štruktúr , no tých "vedeckých kotrb" zapodievajúcich sa znižovaním nezamestnanosti , rôznych právnych, sociálnych VŚ je tu plná "prdel" a furt len ..fujara a prdeníe...!Seriozna štúdia, konkrétne poznatky aj zo zahraničia..návrh na právnu-legislatíívnu úpravu.../ ta to bežne v našej krčmičke sa "obdrizdáva" /ale odborné "kapacity, kotrby" sú pri "partizánskych ohňoch" a --mlčia!
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 07:43:32 58d4289b
Vedec povie: Genetika nepustí, genetika pracuje ako kopírka, do bodky presne, je to prírodná zákonitosť, ktorá je nezávislá od vôle človeka. Chýbajúce gény sú čiastočne ovplyvniteľné prostredím, ale keď prestane tlak prostredia, tak jedinec upadne späť do starých koľají.

Kresťan povie: Komu nie je zhora dané, v apatieke nekúpi.

Astrológ povie: Kto sa blbý narodí, ten blbí zomrie. Ani Boh mu nepomôže. Poslanie Boha nie je pomáhať ľuďom.

V anglosaso židovskej civilizácii boli a sú selekčné tlaky. To, čo bolo negatívne, vykapalo, prirodzenou cestou sa prestalo rozmnožovať. Takú istú selekciu, eugeniku, robia židia v rámci svojho náboženstva už 5 000 tisíc rokov. Čo je slabé neprežije, alebo odíde do bielej rasy, ktorá je odsúdená na zánik, vid. USA, Britániu, Francúzsko a multi kulti revolúciu.

Anglosaso židovská civilizácia už tisíc rokov pácha genocídu Slovanov, vymyslela Židoboľševickú revolúciu a nastolila socializmus u Slovanov, toto si nevymysleli Slovania. Potom sa rozhodla, že socializmus zruší a tak padla železná opona.

Slovania posledných sto rokov všetko pozitívne likvidovali a negatívne množili a chovali, lebo tak kázali socialisti, židia. Robíme to dodnes, lebo tak káže EÚ a USA s Izraelom na čele, kde sa nasťahoval kapitalisický socializmus, ktorý však neplatí pre súkromné korporácie. Socializmus, konzumná spoločnosť, tržne - dotovaný kapitalizmus platí len pre plebs, kde patria aj Slovania.

Ak poviete nahlas slovo eugenika, u židov 5000 rokov praktikovaná, alebo rovnosť pred zákonom, tak vás EÚ označí za rasistu, fašistu, antihumanistu, antisemita... Vy musíte to negatívne za svoje peniaze množiť a chovať, asociáli sa množia na úkor hodnoty tvoriaceho bieleho človeka, ktorý je ešte vo väčšine, ale jeho populácia klesá.

Volá sa to nenásilná genocída Slovanov pod diktátom EÚ. My nie sme na svete žiadúci. Vyše 100 miliónov Slovanov zomrelo násilnou smrťou vo vojnách, revolúciách, hladomoroch, všetky tieto konflikty vyvolala zámerne a cielene anglosaso židovská civilizácia. Ak chceme ozdraviť, zlepšiť náš Slovanský genofond, tak musíme prestať počúvať EÚ a USA - Izrael, musíme začať používať vlastný rozum, tak ako Putin a Orbán, ktorý sa elegantne zbavil otroctva od MMF a Maďarsko začína ekonomicky fungovať, ale o tom sa na SK nesmie písať, nie preto, že sú to Maďari, ale preto, že sa zbavili finančného otroctva MMF, teda FEDu a USA.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-03-23 07:49:03 5faaebfb
No tak dobre Definitiva.Budem rozmyslat tak ako Ty.

Takze Madarsko zacina ekonomicky fungovat?

To ze ako neyebe dlhy v ramci 8 percent hdp,ale len 5,tak to ma byt to setrenie?

Ja Ti poviem o co ide.Ak ludstvo bude mat zacat gazdovat,podla rozumu,tak nebude lietat do vesmiru:}

Ja viem Jobbik uz ide scitavat zidov v statom uznanych funkciach.To problem vyriesi.:}

Definitiva,musime sa s tym zmierit,intelekt vyhra.Ved Ty vies kto je drzitelom intelektu.Len pred tymto poznanim stale utekas.

Definitiva,vies ako dopadol kazdy,kto sa nepodvolil sile dolaru?Ja Ti to radsej tu ani nebudem rozpisovat,ale takisto dopadnu aj Rusi.

harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 08:05:33 b229e054
A v tomto roku-- roku "škeriacich sa retušovaných celebrít"--- VOL-EBNOM--keby na každom "bilbordovom kandelábri" viseli návody na znižovanie nezamestnanosti, zdynamizovanie ekonomiky, či posun zdravotníckych služieb aspoň do "pôvodného" stavu...tak aj účasť na voľbách by nemala charakter "hľadania menšieho zla"!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 08:16:25 58d4289b
clanek odpovida detskym zkušenostem autora. Dnes je doba nekde jinde, v trznich podminkach kapitalismu.
Autor je statni zamestnanec ?

clanek # TumeSohy37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 11:37:14 d970a622
Mne sa článok veľmi páči :-)

...má úplne geniálny odkaz, úplne STAČÍ BYŤ DOBRÍ, veď najlepší chcú byť väčšinou iba ambiciózni, bezohľadní, vypočítaví egocentrici...

...áno stačí byť dobrý, ale hlavne ČLOVEK, a nie vypočítavá ku(r)va !

Johny # JynaVaso24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 12:18:01 c35b0d73
Nie Johny nestačí.. Keď si len dobrý - ambiciózni, bezohľadní, vypočítaví egocentrici ťa budú využívať...
Dobrý byť nestačí, môžeš si to vyskúšať a sám uvidíš. Takže k tomu ešte potrebuješ byť aj vypočítavý ale rozumne.. Teda dobrý k dobrým vypočítavý k vypočítavým, egocentrik k egocentrikom, vypočítavá ku(r)va ku ku(r)vám. Potom hej. S dobrými si navzájom akurát tak pomôžete no a na ku(r)vách normálne parádne zarobíte. Tu žiadne dobro nepomôže.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 12:29:42 57f4eb6d
Vysvetli, prečo píšeš raz dobrí a druhýkrát dobrý. Len by ma zaujímalo v čom urobil súdruh chybu...?


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-23 12:32:04 5b7f8b94
Keby tak niekto skúsil, navrhol, reailizoval---dajme tomu --mísijná spoločnosť, cirkevná ---medzi komunitou s nezamestnanosťou vyššiou ako cca 75% -- nejaké družstevné pasenie dobytka, sadenie a ošetrovanie zamiakov /aj pod taktovkou " maestra "Čarnogurského../ ..A koľko by sa samozrejme --rozkradlo, naučilo čomusi prospešnému, zbavilo sa soc.-dávkovaniu, či vážiť si aj blížneho-pracujúceho.... To by bolo zle---skúsiť?Aký je to hlúpy nápad --oproti ešte hlúpejšiemu---nič nerobeniu...a je tu asi pekná jar.. a len voliť a voliť menšie zlo!
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 13:29:07 58d4289b
óóóó

Takže najprv: ako vzniká nezamestnanosť? Tak, že ľudia nemajú dostatok peňazí v peňaženke (kúpyschopnosť) aby mohli nakupovať tovary a používať služby, ktoré ponúkajú podniky, tým sa vytvorí stav, že podnik upadá a výroba klesá, takže nemôže zamestnávať ani ľudí pretože je to pre neho príliš nákladné, čím znižuje kúpyschopnosť. A sme na začiatku!

Lenže prečo nie je dostatočne veľká kúpyschopnosť? Prečo ľudia nemajú dostatok peňazí, za ktoré by nakupovali tovary a služby čo by vytvorilo nové pracovné miesta??

Je to tým, že peniaze sú sťahované z peňažného obehu. Že namiesto toho, aby podnik svoje zisky reinvestoval, si ich strčí nejaký hajzel do vačku a pošle na švajčiarské účty. A tieto peniaze potom chýbajú v hospodárstve, ktoré preto nemôže rásť. Takže áno, to boháči vytvárajú nezamestnanosť tým, že zisky nereivestujú! Kebyže boli všetky tie biliardy 100%-ne reinvestované, teda vrátené do peňažného obehu, kúpna sila by stúpla niekoľkonásobne a s ňou aj zisky podnikov, takže by mohli rásť radikálne rýchlejším tempom než dnes. Viď Nemecko po 45-tom.

anonym # BataDuci27
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 14:16:01 5c343482
Viem, že pre niektorých i,d.i.o.t.ov a ko.ko.to.v to je komunistická propaganda, ale pozrime sa na povojnové Nemecko, Japonsko a Ameriku, kde bola horná hranica majetku a maximálna mzda nad ktorú sa všetko zdaňovalo stomi percentami ak to nešlo na reinvestície. A čo sa stalo v týchto troch krajinách? Hospodársky zázrak! A žiadna nezamestnanosť. A boli to trhové hospodárstva kde si podniky konkurovali, kde sa platili dane, kde boli malé, stredné a veľké podniky, nie nejaké centrálne plánovanie a zoštátňovanie.

A prečo sa to stalo? Jednoducho pretože došlo k radikálnemu zvýšeniu kúpnej sily, čím mali podniky radikálne vyššie zisky a preto mohli zamestnávať nových ľudí - lebo to pre nich nebolo nákladné lebo každý veľa nakupoval.

anonym # BataDuci27
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-23 14:20:32 5c343482
No toto,

..myslím, že pre tých, čo nechcú byť ku(r)vy, existuje ešte cesta postupne "eliminovať" ku(r)vy zo svojho života..., nechať si radšej menej, ale dobrých priateľov...

..a tak pokračovať aj v iných oblastiach: obchodníci, remeselníci...

...jasné, je to niekedy náročnejšie na čas, "organizáciu", aj financie, ale v ide o spokojnejší život
a celé sa to v konečnom dôsledku vyplatí...

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 15:37:28 c35b081e
Pando,
..viem, vyzerá to ako chyba, aj ja som sa trochu zarazil - písal som "podvedome", ALE v skoršej vete je to myslené v množnom, potom v jednotnom čísle...

..chápeš, nie ?!? :-D

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 15:39:50 c35b081e
Prečo to už v Nemecku,Japonsku a Amerike tak nieje?Či je?Nemuseli sme chodiť až tak ďaleko.Aj u nás továrne ,roľnícke družstva a štátne majetky za toho hnusného SOCIKU tak robili.Továreň s 500 zamestnancami sa postupne rozšírila na továreň s 2000 zamestnancami.Roľnícke družstvá zriaďovali pridružené výroby,kde si aj družstvo zarobilo ,aj dalo zarobiť ľuďom.Kupovala sa moderná technika,robilo sa zavlažovanie . Boli aj prémie ,keď sa plnil plán,boli aj rekreácie pre zamestnancov,stávali sa byty. Tam nešli "zvyšné" peniaze do Švajčiarskych bánk.A bolo plánovanie.Kto vidí na plánovaní niečo zlé?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 15:48:58 4e621fe7
Nie, na plánovaí nie je nič zlého. Plánovalo a plánuje sa za každého režimu - za socializmu na sklad, dnes pre potreby trhu...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-23 16:00:34 5b7f8b94
Pandemonium,---Keby sa dnes plánovalo, nemali by sme obchody preplnené tovarom z Číny,ale tovarom zo SLOVENSKA!

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 16:16:55 4e621fe7
Jambo, nie je to tam, lebo to tam zaviedli korporatokrati aby sa dané krajiny vystavali, vybudovali, a potom im to tam zrušili. Veď kto to zaviedol v Nemecku? Snáď si nikto nemyslí, že to bol nejaký Ludwig Erhart?!?! To bol len poskok ameriky; američania to tam zaviedli.

anonym # BataDuci27
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 16:48:21 5c343482
A čo sa týka socialistického hospodárstva, tak áno, aj tam sa dialo niečo podobné, lenže to marxistické hospodárstvo - ako dokázala realita - bolo úplne mimo. Zlé a neefektívne. V západnom Nemecku nikdy nebolo zoštátňovanie ani centrálne plánovanie a ani odstránenie konkurencie. Bola to trhová ekonomika kde sa zisky 100%-ne reinvestovali namiesto toho aby si ich nejaká pijavica strčila do svojho vačku, a to je dačo úplne iné než komunizmus!

anonym # BataDuci27
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-23 16:50:37 5c343482
nuž čo raz darmo ľudia prsoste budu stale svoje že anonym,


nejdem ta zhadzovať vdaka tvojmu vykonu mozgo kory,len si uvedomujem kam ako ľudia dospeli,a čo dokažu dristať ,na základe svojho poznania,


čo už ,,,len mi je ľuto že svet nič dobre nečaka pokial budu takí ľudze ako ty pri koryte a vladnuť ľudom,,,333 # KefuDumi11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 20:27:53 55d88d6a
anonym ešte otázka na teba,
je jasne že na svete existuje skupinka čo si tlači peniaze,ako chce,ma ich chranene a každe padelanie tresta nekompromisne a tvrdo,každe ukradnutie ich chudobou tež tresta ,tvrdo a nekopromisne momali viac ako vraždu,


prečo je tomu tak?


prečo každy nema narok na tie tlačene peniaze zadarmo ale musí si ich zarobiť ked skupinka si ich uživa atlači jak jej pasuje?


prečo šikovní a uspečšní po 1989 predali za ne všetko čo sa dalo na slovensku aj celý národ do otroctva?


prečo je tomu tak že sa ešte najdu ľudia tak zabrzdení že dokažu taky system obhajovať a tvrdiť ze je najspravdolivejši na zemi aky kedy bol?


prčo anonym ha?

333 # KefuDumi11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 20:53:41 55d88d6a
Ach .. anonym27.. Prosím nesnažte sa ani ..pekne gramaticky..písať niečo v súvislosti s ekonomikou, ekonomickým dianím, u nás a v " D" zvlášť.... narazíte na argumentačný odpor..nepríjemný ! Doteraz to , totiž prezentujete!Nemáte , vlastne máte len povchné poznatky a obyčajné skúsenosti....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 20:57:52 58d4289b
Číselník a SVC v jednej osobe, že píšeš nečitateľne ako rozrušený blbec, na to sme si tu už zvykli. Ale vysvetli nám zmysel tvojho plytvania riadkami, tú tvoju štábnu úpravu promovaného idiota.

:-DDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-23 21:20:35 5b7f8b94
kok,,,,oto,,,vi nevysvetliš je to zbytočne.aj delenie riadkov mu zjavne nepomože


ttragedia že takí kok,,,oti jak ty tu robia v štátnej sprave a to aj vidno na tom všetkom


taky kok...ot ako ty sa bude velebiť za to že žije na ukor bezberanej dochodkyne a bude vypravať aky je on šikovný a inteligentny,hej ty si dobry chlap, aleeee kok,,,,oooo,ot

333 # KefuDumi11
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-23 22:33:27 55d88d6a
333, LOL, tak dobre som sa uz davno nezasmal, dikes :D
one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 23:08:31 5d8e9d1a
[Keď som bol malý,často sme prerábali dom!] - keby prerábali sami a vedeli by to, tak nemuseli čakať na nejakého amerikánca, čo im to urobí, takže asi hovno prerábali lebo by sa to už dávno sami naučili ... Hold niekto to prerábal za nich a oni mu za to zaplatili a teraz tu ide tento pán drístať aký že to model to vlastne propaguje ... ten, čo ani sám nepozná a nevie urobiť, preto o ňom iba rozpráva ... a to je všetko ...
Achelan # DaxiQaba24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-24 08:22:29 d5a0b6cf

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
ť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0727 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles