Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Nehorázna nerovnosť


Nehorázna nerovnosť

Nosíte Che Guevarru na hrudi a Pikettyho pod pazuchou? Trápi vás nerovné rozdelenie bohatstva? Tak hybaj protestovať pred nórske veľvyslanectvo!

Nórsky štát, ktorý má zhruba 5,1 milióna obyvateľov a tvorí 0,07% obyvateľov Zeme vlastní až 1% všetkých aktív sveta! Nórske vlády investujú obrovské príjmy z predaja severomorskej ropy a plynu do investičného fondu s názvom Government Pension Fund Global (ešte existuje menší fond zameraný na domáce investície The Government Pension Fund Norway). Tento fond v súčasnosti obsahuje aktíva vo výške zhruba 900 miliárd dolárov, do roku 2020 by mohol dosiahnuť hodnotu 1,1 bilióna dolárov. Vláda nesmie z fondu pre rozpočtové potreby odčerpať viac, ako sú výnosy. Tie boli v roku 2013 okolo 4% (dlhodobo sa pohybujú medzi 2-4%) po zohľadnení inflácie a do rozpočtu pribudlo 117 miliárd nórskych korún, teda niečo cez 14 miliárd eur. Pre porovnanie, celkové príjmy z daní a odvodov o niečo ľudnatejšieho Slovenska boli v roku 2014 necelých 20 miliárd eur.

Fond poskytuje mimoriadne prehľadné štatistiky všetkých svojich investícií. Slovensko patrí medzi niekoľko málo Európskych krajín, kde Nóri neinvestujú do akcií, ale aspoň sa im uľútostilo jednej investície do slovenských štátnych dlhopisov vo výške 210 miliónov eur. Celkovo má podiely v zhruba 8000 spoločnostiach a drží štátne dlhy v trhovej hodnote 156 miliárd eur. Najviac, 11 miliárd eur je podiel Nemecka. Investície v gréckych štátnych dlhopisoch sú necelých 12 miliónov eur, v portugalských 53 miliónov, španielskych 3,2 miliardy, francúzskych 3,83 miliardy a v talianskych 4,3 miliardy eur. Z tohto pohľadu nie je nórsky fond v dlhovej kríze Európy príliš zásadným hráčom. Pre pripomenutie, medzi obete finančnej krízy patrili aj viaceré nórske mestá, ktoré investovali do tzv. subprime hypoték v USA.

Nórsky fond slúži ako ukážkový príklad zodpovedného narábania s petrodolármi na rozdiel od takej Nigérie či Venezuely. Ešte lepšie však ilustrujú ťažkopádne narábanie s termínom nerovnosť vo verejnom diškurze. Je oveľa jednoduchšie obviniť z vykorisťovania toho či onoho úspešného majiteľa globálnej firmy či fondu, než celý národ, ktorý je naviac od čias Vikingov relatívne "neškodný" a dokonca aj dlhodobo "sociálne" ladený.

Podstata je však rovnaká. Ak by hneď teraz rozdal nórsky štátny fond akciu po akcii chudobným obyvateľom Afriky, na ich živote by sa za mak nič nezmenilo. Prosperita nie je v schopnosti rozdávať, ale v schopnosti tvoriť.

http://www.iness.sk/stranka/9 943-Nehorazna-nerovnost.htmlAuthor: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Európa2014-09-307
-
 54%  ( 3 people voted )
+
Mne stačí nórsky black metal.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-01 14:09:14 4e627a6a
Padne dolár a všetky fondy pôjdu do p... (psej matere). Inak na článok dávam +
Placačka:
Fínsky power metal je 100x lepší.
https://www.youtube.com/watch?v=CCnn7WEQIDI&list=P
L1AE4E447C3CBCFF9

General Guderian # TyroMury04
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-01 16:40:21 55e4d63a
Jaj a abych nezabudol: Ja nosím na tričku Pinocheta.
:DDD

General Guderian # TyroMury04
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-01 16:51:22 55e4d63a
Vlachynský, najprv sa skonsoliduj, pretože vo vedľajšom rozhovore si vyplakával, aká nerovnosť rozbujnieva v Rusku, a chcel by si buzerantov, amerických agentov, úchylov a iných zúrivcov zrovnoprávniť so slušnými občanmi a teraz vyzdvihuješ nerovnosť bohatstva, v mene obdivu ku ktorej, aj bez akýchkoľvek bližších podrobností prinášaš sentimentálnu vatu o obviňovaní neznámych nepomenovaných z vykorisťovania opäť nikoho. Napíš k veci, koľko prostriedkov nórsky komunistický fond odoslal do Afriky, nevypisuj nezmysly, komu čo vraj nepomôže, keď sa nič také ani neudialo. Poučky si napísal, ale ich vyskúšanie v praxi prebehlo? Alebo náboženské dogmy netreba dokazovať, overovať?
Majetková nerovnosť, zároveň aj rovnosť ľudí? Niet rovnosti v nijakom meradle a kto sa nedokáže prispôsobiť realite, nemá nárok sa ani len sťažovať, nie zasadnúť za rovnaký stôl.
Komunistická nórska vláda má priveľa bohatstva, to má byť dôvod na radosť, že paraziti majú dosah na de facto vlastníctvo všetkých, ale občania naň nijaký? Kam smerujú výnosy, ak nemôžu priplávať do rozpočtu? Nakupujú dlhopisové radovánky zhýčkaných nešťastníkov. Podstatné je, že rozhodujúci sú práve úradníci, nevlastníci, ktorí vedia vždy najlepšie predstaviť priority bez opýtania sa kohokoľvek, a že nórski komunisti vraj na rozdiel od Venezuely sú zodpovední nemá nijakú váhu. Komunista skupáň a držgroš sa neveľmi mentalitou líši od komunistu rozhadzovača, pretože obe skupiny si uzurpovali pre seba právo rozvažovať o majetku všetkých, v kolektivistickom pečiatkovom svete.
Takže im sa uľútostilo kúpiť dlhopisy? Nemecké nákupy mali byť preukázaním nordickej zdatnosti? Potom by som mohol s úplnou vážnosťou napísať, že tvoja žena sa ti upísala z ľútosti nad tebou.
Obete finančnej krízy? Nie, obete vlastnej hlúposti, keď unudení starostíkovia obdržali priveľké sústo prostriedkov, ktoré použili podľa vlastného momentálneho nápadu. Mesto, čo nedbá o vlastný prospech, ale „investuje“ za humnami, tupci sú to, ale prečo nie, tuposť sa dnes politicko korektne nazýva krízou, ale pritom sú to iba blbci, ktorí sa nerozhodli zodpovedne, keďže mestský majetok nie je ich, preto toľká zbrklosť. Prečo by mali siahodlho premýšľať o rizikách, predsa strata nebude zosobnená, alebo azda bola? Azda nórsky etatizmus pozná zosobnenie škody, ale v celistvej sume?
Vikingovia? Odkiaľ čerpáš? Z Hollywoodu? Zneužívanie námetu z minulosti na plátne nemá veľa spoločného s realitou, vaše zaujatie akými že vraj boli je nepravdivé.

Lidhja # JojaVime40
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-10-01 21:01:49 b228947f
Pinochet v pekle je nadmieru vytešený, že má toľkých nasledovníkov, čo ho chcú navštíviť.

Lidhja # JojaVime40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-01 21:12:34 b228947f
Čaute:D...ako?
lucifer # FaliQuva33
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-01 21:48:55 b91d9c26
loading...
Lidhja
Je napísané "Nesúďte aby ste neboli odsúdení". Nie je v tvojej kompetencii rozhodovať o tom kto do pekla pôjde a kto nie, s tým sa zmier. A staraj sa hlavne o to aby si tam neskončil ty.

General Guderian # TyroMury04
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-02 16:32:32 55e4d63a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Dřímající nebezpečí v Černobylu


 Dřímající nebezpečí v Černobylu
6. dubna 1986 začala v ukrajinském Černobylu nejděsivější havárie v dějinách atomové energetiky. Radioaktivní spad z roztaveného jádra čtvrtého reaktoru zamořil větší část Evropy...
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva
Hladové doliny ako pozostatok socializmu
Studie: Víte, co obsahuje váš burger?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0253 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage