Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Nepokoj duše


Nepokoj duše

Zdanlivo akoby nebolo celkom ničoho, čím by sa dal uhasiť. Ba časom, s pribúdajúcimi rokmi sa akoby ešte viac stupňoval a prerastal až v drásajúci pocit nenaplnenosti bytia.

 

Ľudia sa snažia zahnať a prehlušiť onen tajomný nepokoj svojich duší rozličnými spôsobmi. Jeden sa dá na alkohol a druhý zase na drogy. Ďalší sa stane worholikom a iný usiluje o peniaze, moc, slávu, alebo o kariéru. Iní sa zase oddávajú zmyselným vášniam, ďalší cestujú, alebo pestujú šport, či rôzne koníčky. A iní sa zase naplno oddajú rodine a deťom. A všetko z toho čo bolo spomenuté má schopnosť na určitý kratší alebo dlhší, alebo aj relatívne dosť dlhý čas prekryť a zapudiť onen neurčitý nepokoj duše, ktorý sa však napokon predsa len opäť vynorí.

 

Čo to je? Čo nám to bez ustania jatrí našu dušu?

 

Odhalením jedného z najväčších tajomstiev ľudského bytia je poznanie, že tento nepokoj bol do našej duše vložený zámerne. Do najhlbšej podstaty našej duše zámerne vložený preto, aby sme nenašli pokoja a spočinutia až dovtedy, kým nenájdeme Boha! Presnejšie povedané, kým nenájdeme spojenie so Svetlom Najvyššieho.

 

Tohto si teda buď človeče dobre vedomý! Vedz, že práve toto je skutočnou príčinou nepokoja tvojej duše. Darmo sa ho budeš preto snažiť prehlušiť tisícorakými spôsobmi. Dosiahnuť želaného vnútorného pokoja a mieru môžeš jedine v nájdení spojenia so Svetlom Stvoriteľa. K nemu ťa ženie onen tajomný nepokoj. Tlačí ťa k snahe o poznávanie Boha a o čoraz väčšie približovanie sa k Nemu.

 

Môžeš sa klamať čímkoľvek chceš, môžeš sa namáhavo pachtiť za akýmikoľvek inými cieľmi, aj keď ich napokon dosiahneš, tvoje uspokojenie nebude nikdy trvalé. Uspokojenie z dosiahnutia nejakého cieľa môžeš totiž cítiť trebárs aj dlhšiu dobu, avšak nakoniec, aj keby to snáď malo byť na samom sklonku tvojho života ťa o to nástojčivejším spôsobom zasiahne nepokoj tvojej duše, ktorá zostala hladnou a smädnou po poznaní Najvyššieho.

 

Žiaľ tisíce, ba milióny ľudí takto premárňujú svoj život a napokon odchádzajú z tohto sveta v búrke vlnobitia duševného nepokoja, prerastajúceho až do zúfalstva. Prerastajúceho do zúfalstva v nesmierne bolestnom tušení a uvedomení si premárnenia svojho života, v ktorom nebolo vykonané to najpodstatnejšie a najdôležitejšie. V ktorom nedošlo k nájdeniu spojenia so Svetlom Stvoriteľa prostredníctvom ich vážnej snahy o jeho poznanie.

 

Snaha o poznávanie Pána! Snaha o poznanie jeho Vôle, ktorá sa v tomto stvorení prejavuje vo forme Zákona. Vo forme Zákona, čiže prostredníctvom Zákonov, ktoré stvorením hýbu. Zákonov hmotných, ako i Zákonov duchovných. Oboje reprezentujú Vôľu Najvyššieho a sú jej živým odrazom. Sú životom samotným v jeho duchovných a hmotných Zákonitostiach. Kto sa snaží poznávať tieto Zákonitosti a vidieť ich takými, aké naozaj sú, ten poznáva Stvoriteľa v jeho diele. Ten spoznáva Vôľu Najvyššieho, prostredníctvom poznania ktorej sa čoraz viacej približuje k poznaniu Tvorcu samotného a k nadväzovaniu čoraz užšieho spojenia s jeho Svetlom. Ak by za týmto účelom boli ľudia ochotní vynaložiť toľko námahy a toľko úsilia, koľko sú ho ochotní vynaložiť na omnoho podradnejšie ciele, potom by nevyhnutne museli skôr alebo neskôr, vyzrievajúc v poznávaní Vôle Najvyššieho nájsť žive spojenie s Jeho Svetlom, v ktorom by našli onen túžobne hľadaný cieľ svojej duše. Našli by onú vodu živú, ktorá by navždy uhasila ich vnútorný smäd a ukojila ich vnútorný hlad.

 

Nech hlboký mier naplní duše ľudí tejto zeme! Pokoj a mier, prameniaci z poznania Pána! Z poznania jeho Vôle a jeho Zákonov, pretože nepokojná ľudská duša môže nájsť spočinutie jedine v blízkosti svojho Boha!

 

Toto je totiž onen tajomný a neznámy cieľ, ktorý každá ľudská duša podvedome a nevedome hľadá. Avšak hľadá ho v tisícoch rôznych vecí, ktoré jej ponúka táto zem, ale ktoré jej ho nikdy nemôžu priniesť. Lebo skutočný mier človek nachádza iba v Bohu. Pokým toto ľudia nepochopia, budú sa svojimi životmi neustále štvať a plahočiť nenachádzajúc pokoja a umárajúc sa v trýznivom nepokoji, ktorý bol do ich podstaty vložený zámerne. Zámerne, aby bol človek nútený hľadať až dovtedy, kým skutočný pokoj a mier nenájde.

 

Kto hľadá nájde! Kto prosí dostane a kto klope, tomu bude otvorené! Človeče hľadaj, pros a usiluj o poznanie Vôle Najvyššieho! Tak vážne a intenzívne, ako si toho schopný v tisícorakých iných veciach, ktoré si doteraz považoval za dôležité. Ak takéto vážne úsilie smerom k poznaniu Vôle Najvyššieho nevyvinieš, nič nenájdeš. Nikdy nenájdeš skutočný pokoj a nič iného, v čo márne dúfaš ti tento pokoj neprinesie.

 

Vedz totiž človeče, že Pán, veľký vševládny Boh zjavil svetu svoju Vôľu, ktorá je jedinou Pravdou! Jej Svetlo, Svetlo Pravdy žiari do temnôt tejto zeme ako maják. Kto vážne hľadá, môže ju nájsť, spoznať a pochopiť. Ale naozaj len ten, kto vážne hľadá! To je rozhodujúca podmienka! Všetkým ostatným zostane len trvalá trýzeň nepokoja ich duše, ktorá nenájde nikdy a v ničom spočinutia, pokoja a mieru, až sa nakoniec v honbe za ničotnosťami uštve na smrť.Author: Peter Balaz # QubyJace56
Cirkev2014-01-2719
-
 55% ( 10 people voted )
+
Joooj dakujem Ti mojko zlaté že si mi povedal prečo je moja duša nepokojná.. A ja že to je niečo iné som myslel, že som nepokojný preto lebo je to moja vlastnosť vďaka ktorej sa posúvam ako tak dopredu lebo ináč by som mal všetko v paži a len tak pasívne vylehoval.. Takže až poznám Boha až potom budem pasívne blažene vylehovať vravíš.. No tak to ja ho nechcem poznať zatiaľ, to by bol môj koniec zlatíčko...

No toto # DyvuVeqi71
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-01-27 18:16:00 b2284882
A mám na Teba jednu otázku autorko - Ty si spokojný, poznáš toho Boha a tak ... Je Ti fasa..

Tak prečo tu vypisuješ stále tie stupídne články v ktorých je vidieť Tvoju nespokojnosť zo súčasným stavom ? Co Ta Boh neuspokojuje dostatočne alebo ťa sem rovno posiela ? Ja na Tvojom mieste s tak vysokým stavom naplnenia bytia by som ani internet nezapínal.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 9 people voted )
+
2014-01-27 18:33:35 b2284882
rad sem chodim precitat si aj ine ako zvycajne clovek cita na nete... ale toto? to sem naozaj uz moze napisat ktokolvek? to tu nikto necita kym sa to zverejni? ja viem ze su ludia ktori dakuju panu bohu ze nasnezilo, ale... ak budem chciet citat taketo, je urcite mnozstvo stranok ktore sa venuju takemuto pohladu na svet. myslim ze tomuto clanku by som nepriradil znamku DOLEZITE.

daan # SopeDeke36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-01-27 19:43:28 6de630ce
Nízko hodnotený príspevok


Jambo # CapuSuxo47
-
 38% ( 3 people voted )
+
2014-01-27 19:47:35 5b7f2ecc
doporucujem Vam jednu vec : ked zbadate v uvode slova Boh, dusa a pod., NECITAJTE ; NIE JE TO PRE VAS !!! .. ale su tu i taky co si to radi precitaju ... MATE SLOBODNU VOLU ; pokial ste to zatil nepostrehli,,,..
milan # KenuCanu88
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-01-27 20:04:01 5123ba7a
A ty máš zas zastretý mozog, Milan.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-27 20:19:08 c16eba66
loading...
je to tak, ten článok je podľa mňa pravdivý. a vy čo šomrete na autora tu čo hľadáte? čo hľadáte?
daniel # TalyMary35
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-27 20:56:22 5f67990e
Daniel tak ja hľadám hlavne zábavu že.. Čo iné by som tu mal hľadať ak sa tu píšu také nelogizmy..

Napríklad toto
Jej Svetlo, Svetlo Pravdy žiari do temnôt tejto zeme ako maják. Kto vážne hľadá, môže ju nájsť, spoznať a pochopiť. Ale naozaj len ten, kto vážne hľadá! To je rozhodujúca podmienka!

Videl si už niekedy maják ? Maják netreba hľadať. Vidieť ho zdiaľky ak niekde je..

Pozri co napisali Jezuiti
Nie je nám dané vidieť Boha z tváre do tváre, ale musíme Boha hľadať v stopách, ktoré zanechal na svete. Naše hľadanie je ťažké, no predsa nie beznádejné; má
nádej dobrého výsledku. Boh sa zjavuje a skrýva; inými slovami povedané, ukazuje sa a zahaľuje svoju tvár. Na jednej strane ľahko nájsť Boha, na strane druhej ťažko ho vo svete odhaliť. Z tohoto pochádzajú rozličné nedorozumenia. Naše hľadanie môže stroskotať vo svete. Človek môže podľahnúť ťažkostiam a tak sa potom dostane až k popretiu Boha. Teda popretie Boha je možné, pretože jeho zjavenie je zároveň aj zahalením.

No vidíš.. Odhaľuje sa a skrýva.. Taký je to beťár. Žiadny maják. :-))))

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-27 21:08:59 b2284882
Článok je veľmi pekný, opovážlivý a presný, výstižný k temným stránkam človeka tu na zemi. Hľadaj svetlo, nie temnotu tohoto sveta, vyber si život nie smrť, vyber si lásku nie nenávisť, vyber si pravdu nie klamstvo, vyber si pokoru nie pýchu, vyber si skromnosť nie moc, vyber si človek, nato si bol na svet daný.
lucifer # FaliQuva33
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-27 21:09:34 b91d9c22
Autor si sem chodí uľavovať a dosahuje to bod perverzity.
Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-27 21:14:19 502f5463
No toto
Ak sa k majáku zámerne otočíš chrbtom, neuvidíš ho ani keby ťa presvecoval, pretože ho nechceš vidieť.lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-27 21:15:17 b91d9c22
To je pravda Lucifer.. Niekedy boli Slovenské rozprávky aj o bludičkách. Daj pozor aby Ten Tvoj maják bol ten správny.

No toto # DyvuVeqi71
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-01-27 21:46:56 b2284882
Článok je dobre a jednoducho napísaný, ALE obávam sa, že v súčasnosti je mnoho ľudí už v takom otupenom stave, že popisovaný nepokoj pravdepodobne neriešia, možno ani nepociťujú... :-(

Potom je tu ešte ďalšia skupina, ktorých ale nechcem nazývať ľuďmi, lebo týto postrádajú typické ľudské vlastnosti, ktoré robia človeka človekom, ako sú: dobrosrdečnosť, spolupatričnosť, súcit, láska, milosrdenstvo... Blbé je, že tieto entity si na základe absencie týchto vlastností a akýchkoľvek morálnych zásad, ale hlavne vďaka svojej chladnej inteligencii, ľstivosti, vypočítavosti a sebectvu skoncentrovali v rukách obrovskú ekonomickú moc a vplyv.

Kto trochu rozmýšľa a pozerá sa na Svet nie len očami, musí vidieť, že týto samozvaní "nadľudia" cielene využívajú svoju moc na ničenie a negovanie práve tých "ľudských vlastností", ktoré sami postrádajú. Pochopili (alebo im to našepkal sám diabol), že práve tie vlastnosti pomáhajú ľuďom ostať slobodnými, naplnenými a skutočnými. Bez nich je človek len bezcielne tápajúca bábka, tupý biologický stroj... ale nie plnohodnotný ČLOVEK !

Od Boha však máme slobodnú voľbu a môžme sa sami rozhodnúť či prijmeme tú ich hru na blbého a blbšieho s miestenkou do zatratenia, alebo odmietneme tie ich priehľadné lži, zvrátenú morálku a všetko čo nám denne servírujú, aby nás mali pod kontrolou ... potom budeme mať nádej, že ostaneme skutoční, slobodní, naplnení... a v konečnom dôsledku aj ŠŤASTNÝ ĽUDIA :-)

Johny # JynaVaso24
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-01-27 22:40:12 c35b05cf
Pock,...moj mozok nechaj na pokoji a hladaj si ten tvoj co ti cez ucho vypadol...milan # KenuCanu88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-27 23:28:30 5123ba7a
petko, petko, priatelu...vedz, ze akceptujem tvoje rozhodutie byt otrokom a mat svojho pana, dopana.
taktiez sa nebudem venovat tomu, ci pan prehovoril skrze tvoje usta, alebo ty skrz panove...

ale tiez vedz, ze ja ziadnych panov nemam, mam len priatelov a nepriatelov.
s priatelmi si vymienam skusenosti, radime si, pomahame. horsie to je s tymi, ktori rozdavaju blbe rady, ohlupuju priatelov, rozkazuju...

ak nahodou toto nie su tvoje slova a ty len akosi nevies rozlisit dobru radu od zlej, ze pozrdavujem tvojho pana, priatel moj. ale ak su, mozem ti uz len odporucit, nerozdavat taketo rady, priatel moj!

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-28 05:55:45 b2fd99e2
Tieto slová sa nepriečia ani zdravému rozumu, ani svedomiu. Priečia sa iba egu...
meldo # FajuSuba76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-28 15:19:42 c35b07fc
Meldo zalezi od toho, co na to Tvoj zdravy rozum povedal. Ak sa to Tvojmu rozumu neprieči potom by aj ego malo byť v pohode a svedomie tiež..

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-28 15:52:12 b2284882
Váš článek se mi moc líbí. Už vím, že je to tak jak píšete ... jen občas "polevím" a "napojení" ztratím. Těším se na dobu, kdy už na to podstatné nebudu zapomínat.
Zároveň chápu ty, pro které je výše napsané úplný blud. Nerozumím ale, proč tento článek vůbec čtou...a ještě si dají práci s jeho haněním. Možná už tuší, že je to pravda...ale bojí si tuto myšlenku připustit :-)
Pište dál! Díky!

Lada K # KegeNuca21
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-02 23:57:11 3ea81f45
Lada K ,----(Nerozumím ale,proč tento článek vůbec štou a ještě si dají práci s jeho hanením).Presne tak ako ty si si ten článok prečítala a dala si si práci s hanením těch ,kteři ho hanej.Tiež si zistila ,že je to tak až si ten článok prečítala a našla si spojenie so svetlom najvyššieho. To je také ľahké?. Ja som zas z toho článku vyčítala ,že sú to pekné rozprávky pre mníchov.Normálny ,uponáhľaný človek medituje sám so sebou ako nakŕmiť rodinu.Si žena . Ty také potreby nemáš?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-04 18:23:14 5b7f30e4

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

RAKOUSKÁ VLÁDA ZAKÁŽE BURKY, NIKÁBY A DISTRIBUCI KORÁNU NA VEŘEJNÝCH MÍSTECH


RAKOUSKÁ VLÁDA ZAKÁŽE BURKY, NIKÁBY A DISTRIBUCI KORÁNU NA VEŘEJNÝCH MÍSTECH
Velká vládní koalice rakouské Lidové strany (ÖVP) a Socialistické strany (SPÖ) se teď v rámci nového integračního balíčku dohodla na zákazu islámského závoje zakrývajícího tv...
Největší hoax o islámu? Je to náboženství míru
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Svoboda slova po francouzsku. Děkuji, raději ne

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.039 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo