Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Nepredaj svoju dušu !


Nepredaj svoju dušu !

 

   Nepredaj svoju dušu !

 

  Čo si alebo KTO SI ?  Už si si uspokojivo zodpovedal túto otázku ?  (...úprimne, sám pre seba!). Si len toto hmotné telo alebo si aj niečo "viac" ? Si vari len produktom náhody a tvoj život  riadia tiež len "náhody", alebo si bol z nejakého dôvodu, niekým stvorený a tvoj život má aj hlbší zmysel ?

  Kto Ťa stvoril, Boh alebo rodičia ?  Keď Ti rodičia dali telo, čo Ti dal Boh ?  Myslíš si, že BOH je, že ho potrebuješ alebo si už taký múdry a samostatný, že ho nepotrebuješ a si od neho nezávislý ?  Veď hádam nepotrebuješ, aby Ti niekto radil a "kafral do života" - sám predsa vieš, čo je pre Teba najlepšie...(!).

  Vieš to naozaj ??? Vieš toho dosť pre šťastný život ?  Si šťastný ? Už si prišiel na to "o čom je život" ? Už vieš, čo je v živote najdôležitejšie, čo menej dôležité a čo nepodstatné ?  Čo Ťa robí šťastným, čo Ťa napĺňa, povznáša a čo Ťa naopak ničí, berie energiu a ubíja ?  Počúvaš ešte niekedy svoje "vnútro", alebo si už úplne otupený, ohlušený, oslepený... ?  Už Ťa presvedčili, že čierna je biela a peniaze sú najdôležitejšie, alebo stále tušíš a dúfaš, že je to láska, čisté svedomie, dobré medziľudské vzťahy..., hoci si za to "nič nekúpiš".  Kedy si mal lepší pocit ? ...keď si niekomu nezištne pomohol a on Ťa odmenil hoc "len" úsmevom, alebo keď si niekoho oklamal, zarobil na ňom a prišiel k "bezprácnemu zisku" ? Čo je pre Teba ľahšie(?), byť ku každému (vrátane seba), úprimný a priamy alebo sa pretvarovať, hľadať výhovorky, používať klamstvá... ? Čo je správnejšie, čo Ťa viac napĺňa a čo Ťa robí šťastným ? Je to česť, pravda, láska, kvalita,.... alebo peniaze, klamstvá, sex, kvantita...?

  Má vôbec ešte význam, počúvať svoj  "vnútorný hlas" a rozhodovať sa podľa neho? Nie je dnes SVEDOMIE už len na "oštaru" a "v praxi" úplne nepoužiteľné ? Načo Ti je vlastne svedomie, keď máš svoj rozum a ten vie predsa všetko najlepšie, nie (?!)  ...no, minimálne vie všetko "uspokojivo" zdôvodniť.  Niekedy aj to "horšie" - NESPRÁVNE veci,  proti ktorým protestuje tvoje svedomie. Koho počúvaš častejšie, kto Ti radí lepšie,  rozum alebo svedomie ?  Ej veru, hádam by sa Ti žilo jednoduchšie a ľahšie BEZ svedomia...

  Pravda je taká, že BUĎ ŠŤASTNÝ (!), ak ešte počuješ ten tichý hlas svedomia v sebe. Znamená to, že ešte nie si stratený, ešte nevyhasla tá "božia iskra" v  Tebe. Ten dar od Boha, tvoje jadro - to si v skutočnosti TY !  Je to zdroj tvojho ŽIVOTA - duchovná podstata, ktorá  oživuje všetky tvoje OBALY, vrátane pozemského tela. To je to najcennejšie čo máš !  Ani tvoj rozum - EGO, by bez nej nemohlo existovať. Pochop, že hmota je len "stavebný materiál, bez vlastného života" a tvoj rozum je len nástroj, aby si prežil v hmotnom prostredí. Myslíš si, že pozemskou smrťou to pre Teba všetko končí ? Fakt si myslíš, že to je VŠETKO – koniec jednej náhody(!)... alebo to má aj nejaké pokračovanie a hlbší zmysel ?  Koľko múdrych kníh musíš prečítať, koľko škôl vyštudovať, koľko rokov meditovať..., aby si našiel ZMYSEL ŽIVOTA ? Je to ozaj také ťažké, nájsť ho v tomto "nedokonalom a nespravodlivom" Svete ?   Myslíš si, že máš potenciál SPOZNAŤ a POCHOPIŤ PRAVDU, NÁJSŤ ZMYSEL ŽIVOTA a STAŤ SA DOKONALÝM, alebo Ťa už stihli presvedčiť, že Pravda je relatívna a nič také ako dokonalosť neexistuje?!?     

  Tvoja podstata – božia iskra čo máš - tvoj DUCH,  možno ešte nie je dokonalý, je slabý, NEVIE vždy presadiť svoju vôľu, rozum ho často "prehlasuje", ale to nie je dôvod, aby si REZIGNOVAL.  Snaž sa, aby sa tá iskra rozhorela na jasný plameň, buď k sebe poctivý, nauč sa pozornejšie počúvať ten tichý hlas svojho SRDCA, trénuj si pevnú vôľu !  V každej chvíli môžeš prehodnotiť svoje priority, zmeniť postoj, každým rozhodnutím ovplyvňuješ svoju budúcnosť... Dokonca aj to, kde si a aký si teraz (z vnútra, aj navonok), je len a len dôsledok tvojich predchádzajúcich rozhodnutí a životného štýlu. Viem, v škole Ťa to neučili, ale zamysli sa (!), veď jediným rozhodnutím, či zmenou postoja, môžeš od základu zmeniť svoj život a tým aj svoju budúcnosť - svoj OSUD. Máš tú moc, ako aj každý iný človek. Je to dar a prejav dôvery od Boha – tvoja SLOBODNÁ vôľa ! Ale nezabudni, že s ňou je vždy spojená aj patričná ZODPOVEDNOSŤ  za každý tvoj skutok, slovo, myšlienku..!

  Myslíš si, že máš právo byť ŠŤASTNÝ ? Chceš byť šťastný ? Spýtal si sa však, či aj Ty "rozdávaš šťastie" druhým ? Možno podvedome túžiš po dokonalosti, ale prispievaš aj Ty ku zdokonaľovaniu a zušľachťovaniu Sveta tou svojou troškou ? Chceš byť ZDRAVÝ ? Ale žiješ zdravo, máš "zdravé postoje a myšlienky", vyznávaš "správne hodnoty" ? Myslíš si, že ostatní - celé ľudstvo, príroda sú tvoj konkurenti, ktorých treba využiť a zneužiť, alebo ich berieš ako partnerov pre spravodlivú, vzájomne obohacujúcu spoluprácu ? Tvoríš hodnoty, poctivo pracuješ - nie len pre seba, ale aj na prospech "celku",  alebo parazituješ, "vezieš sa", zneužívaš dôveru a naivitu iných, len aby si získal "niečo viac" pre seba, prípadne svoju rodinu ?  Ako vnímaš PRÍRODU (?), je to pre Teba len jeden, nikdy nekončiaci boj o prežitie, alebo berieš planétu ako jeden nádherný, živý a komplexný organizmus, kde žiadne deje nie sú náhodné a všetky procesy sa dejú na prospech celku ? Myslíš si, že si súčasťou prírody, alebo stojíš "MIMO" ?!?  

  Už si zistil o čom je ŽIVOT, aké máš priority, čo je najdôležitejšie ?!?  Chceš profitovať a mať pohodlný život na úkor druhých, ako Ti často radí "EGO", alebo budeš radšej POCTIVÝ – k sebe aj k druhým ? Už si sa rozhodol, či PREDÁŠ SVOJU DUŠU a svoju budúcnosť za dočasné "výhody", alebo... ???  

    

 Author: Johny # JynaVaso24
Cirkev2014-02-0841
-
 74% ( 24 people voted )
+
Johny, si príliš nebezpečný s Tvojimi otázkami.. Mali by Ťa zavrieť pre poburovanie verejnej mienky a pekne nadlho - až sčernáš.

No toto # DyvuVeqi71
-
 41% ( 12 people voted )
+
2014-02-08 20:18:59 b2284882
Nízko hodnotený príspevok


kucma # FyvaFixa25
-
 37% ( 9 people voted )
+
2014-02-08 20:29:15 b2fd9cb6
Kucma a co Ty si panboh ze vies koho kazdeho fikol..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-08 20:51:47 b2284882
veľmi pekný článok, len jedna vec... väčšina z tých protikladov podľa mňa nie je čiernobiela. Teda presnejšie ani to nie sú protiklady, napr: áno, Príroda je nikdy nekončiaci zápas o prežitie, čo však nevylučuje to, že je to nádherný, živý, zmysluplný organzimus atd.
Čo je napríklad na boji o prežitie zlé?

Krovak # FugePuty85
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-08 20:52:21 3ec5d1ae
Gejza no tak - si Ty ale "Arogantny, samoluby chuj..." :-)))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-08 23:54:44 b2284882
Gejza - Ber to ako poklonu za Tvoja uprimnost a priamost.
No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-08 23:55:47 b2284882
loading...
Neda mi nereagovt. Tento clanok sa nehodi pre vacsinu citajucich na tejto stranke, nepochopia podstatu. Velmi dobre napisane, ale pochopit o co ide treba ineho cloveka a ten sa stratil v dnesnej dobe,
Chce to prebudenie a podla statistiky len 20 % ludi dokaze veci spajat, davat do suvislosti, prebudit sa, A to je ten problem,
Odpurucam na nakopnutie precitat dve knihy:
Baricak.... Slabikar stastia
Rhonda Byrne ........ Tajomstvo
Mna to posuva vpred a tieto dve knihy sa stali mojou bibliou, uzasne. Zrazu je svet krajsi...
dookola # GipeNymy06
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-02-09 07:37:19 55f8e763
dookola hadam sa radis medzi tych 20 percent?

Spajat veci do suvislosti a prebudit sa?

Je zaujimave, ze akakolvek kravina napisana, ak je napisana v style akym pise aj nas popleteny Johny, vzdy oslovi tuto minoritu, ktora sice vie spajat, davat veci do suvislosti, citi sa prebudena, ale aj tak nikdy nedokaze vysvetlit jeden jediny pos.raty antropicky princip.
Preto mili dusevni obri, ste sice prebudeni, ale prebudte sa, nie ste tu na tejto planete sami, nie ste pupok Zeme, ani obraz boha, sme len kratucka epizoda v dejinach vesmiru.Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-09 08:39:32 59ad5d21
„Všetko je v poriadku...všetko, človek je nešťastný, pretože nevie, že je šťastný. Len preto. To je všetko! Kto na to príde, hneď sa stane šťastným, hneď v tom okamihu... Aké je to beznádejne jednoduché.!“ F. M. Dostojevskij
imelo # ColaLavo00
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-09 08:49:06 55a2eece
Máš pravdu, Dookola, málo ľudí je schopných efektívnej analýzy a syntézy. Tieto dve vlastnosti sú dané najmä vedcom, o tom snáď nepochybuje nikto. A v tejto súvislosti o niečom vypovedá fakt, že práve v tejto skupine je len mizivé percento ľudí, ktorí by uverili slaboduchým bájkam primitívnych pastierov kôz spred dvetisíc rokov.
Pock # SihySuri34
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-02-09 09:06:00 c16eba66
Článok pekný a pravdivý, 100% súhlas. Pre ostatných nevšímajte si argumenty oponentov, prezentujú svoj pohľad a snažia sa nahovoriť že sme všetci rovnaký ako oni, ale pravdou je ako píše Johny, že sme všetci výnimočný a jedinečný, to je pravda ktorú tu nedokáže poprieť nikto a kto to začne popierať alebo akýmkoľvek spôsobom spochybňovať, popiera a spochybňuje svoju vlastnú existenciu.
lucifer # FaliQuva33
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-02-09 09:14:04 b91d9c22
Pock
Každý je schopný vedeckej analýzy a syntézy, ale všetci vedcami byť nemôže, je to tak? kto by piekol chlieb, opravoval elektriku, liečil ľudí a pod?

lucifer # FaliQuva33
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-09 09:17:24 b91d9c22
a kto by prznil male deti?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 09:19:26 59ad5d21
Gejza
Tvoja uprimnost a priamost, by bola tvojim okolim ocenena nazorom: "Arogantny, samoluby chuj..." Mozes si to niekedy vyskusat a uvidis, ako to dopadne... :)))

...tak to hádam skutočne nemyslíš vážne? hádam sa tu nesnažíš presvedčiť ľudí o tom že v škole náuka o morálke je absolútne chybná?

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 09:23:10 b91d9c22
Doookola..
No daj - o co vlastne ide, o aku podstatu - ak nie len o Tvoju osobnu filozofiu zivota, ktora sa nezhoduje ani s tym co je okolo Teba, ale iba veri ze niekde ta podstata je, a ze je to prave tak ako si sa dozvedel od inych, ktori sa to tiez len dozvedeli rovnakym sposobom ako Ty.. Na tom chces staviat svoju filozofiu ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 09:32:05 b2284882
Nie, Lucifer, nie je to vôbec tak! Dôkazom je aj tvoja úvaha na ktorú práve reagujem. Jej naruby obrátená kauzalita ilustruje tvoju nedostatočnosť analytického a syntetického myslenia.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 09:32:54 c16eba66
Lucifer náuka o morálke v školách sa volá - etika - boh sa tam nespomína.
Určite nie je chybná pretože sa zaoberá len tým čo je poznateľné.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 09:37:05 b2284882
Ráno som sa vrátil zo Zlína z kultúrnej akcie, vystúpenia Iced Earth. Myslíte, že som tým predal svoju dušu, ktorú nemám? Lol! (pozn: nečítané)

:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 67% ( 14 people voted )
+
2014-02-09 10:18:42 bc7b649f
Panduch to čo ti chyba nieje duša ale zdravý rozum
jurosiq # FubiQimi52
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 10:59:31 5b7f0c29
Johny,----Len jednu otázku,----ktoré z tých otázok ,ty sám ,máš pred sebou zodpovedané ,tak aby si si povedal:Už mám v tom jasno!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 12:02:46 5b7f11c6
P.S. Neironizujem,len si myslím,že je to nemožné.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 12:08:20 5b7f11c6
Nemôžem si pomôcť, ale istý druh násilia, spochybňovanie jedného, a nabádanie iného--to ma napáda z príspevku: Keby tu presne ale PRESNE napísal to isté dajmä tomu nejaký ortodoxný inoverec, neverec či konfucián , ale o 180 % obrátene tak to by bola NEOBJEKTIVITA? Takže autor ..Johny 95..ak objektívne , tak aspoň vsúvka typu: " iní majú tiež názor a určite skoro vyvážený" argumentami"! Čistočne sa autorovi snaží "pomôcť" v objektívnom pohľade ..Gejza Hufi.51../už prvá otázka autora je véééľmi ľahko oponovateľná.../
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 12:35:09 58d4289b
Jambo,
...nie je problém dostať sa ku komplexnejším informáciám, knihám, ktoré mnohé objasňujú...
... základ je dielo: VO SVETLE PRAVDY , ale to je dosť náročné čítanie...,
...ale 100%-ne skús ten ŠLABIKÁR ŠŤASTIA, čo tu už niekto odporúčal.....
...určite tam nájdeš veľa odpovedí aj pre seba...

Johny # JynaVaso24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 12:41:33 c35b058d
sú len dve možnosti
- úprimný a priamy a MÚDRY
-
úprimný a priamy a HLÚPY

a nemusíte sa ani pretvarovať....

platí aj pre

Gejza Hufnagel

creator # BifuPiky64
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-02-09 12:57:41 4e622609
Ak sa zoberie do úvahy nejaká matematická úvaha..creatoor 64 ..tak permutúcia, variacia , kombinácia troch činiteľov vždy dosahuje viacej ako Vami -- neznalostne-- vyslovené dve možnosti! A keď sa pridá k tomu aj Vaše meno---tak hajajááj aj /štyri faktorial nad dvomi.../hneď by ste sa našiel...veľkými písmenami v druhom riadku ohodnotený.
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 13:28:54 58d4289b
Johny,---O knihy my nejde.Človek má prečítať samého seba ,podľa toho čo píšeš.To sa mi zdá nemožné. Kniha asi bude slabá pomôcka.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 14:44:04 5b7f11c6
Ver čomu chceš, ale čomu veriš meraj.
imelo # ColaLavo00
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-09 14:55:10 b06ab9ff
Gejza
Každý si osvojuje fylozofiu podľa svojich skutkov, aké chce konať, aké chce prežívať, aké mu pomáhajú byť šťastný.
Johny si vybral správne.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 15:04:24 55ede026
Gejza
Ale ty sám to predsa tvrdíš o pár riadkov vyššie...K vytvoreniu si zivotnej filozofie, musi clovek dospiet vlastnymi skusenostami, vlastnym poznanim, vytvaranim si vlastnych nazorov a nie akceptovanim nazorov, poznania a skusenosti niekoho ineho


lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 15:48:46 55ede026
Johny, diskutujúci na tomto blogu zabijú každú diskusiu (česť výnimkám). Ale k tvojej úvahe, ktorá je úplne namieste, sa hodí nasledujúci film: http://www.auria.sk/blog/awake-sprievodca-prebuden
im

durino # WugeDydi14
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-09 16:28:02 5b7fa31e
Áno, keď sa prihlási o slovo pacient, vždy zalajní diskusiu kostolnými bonmotmi.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-02-09 16:37:26 5b7f875b
dobry clanok, vidno ze autor je prebudeny clovek z tohto zaryteho materialistickeho svetonazoru a dokaze si uvedomit aj sirsie suvislosti a vnimanie..len tak dalej Johny :) treba aby sa co najviac ludi prebudilo

miamia # KeleGiwa39
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-09 19:45:06 b228cdee
Johny, nejaký čas sa chystám napísať podobnú úvahu...už nemusím, si to obdivuhodne zvládol...článok v dnešnej dobe potrebný ako soľ !
Neľutujte svoj čas a prečítajte si ho hoci aj niekoľkokrát, pretože pri zbežnom prvom prečítaní málokto dokáže pochopiť hĺbku takýchto myšlienok, budete možno prekvapení novým uhlom pohľadu, vymknete sa natlačenému stereotypu, ktorý ľudstvo ovláda, odkedy bola ľudstvu odňatá skutočná sloboda, a nahradená len akýmisi podnúknutými možnosťami na odkliknutie...

Lepa # QacaLoba59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 20:55:13 5c342477
Ešte Johny, kto svedomie nemá, v zmysle tvojho článku, ten bude kopať proti, čo iné mu zostáva ?
Lepa # QacaLoba59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 21:02:13 5c342477
Zaujimavy nazor.. Az take to svedomie nemam aby som nebojoval proti bludom, takze pozdravujem..

No toto # DyvuVeqi71
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 22:48:09 b2284882
Je jasné, že OSOBNÉ SKÚSENOSTI , resp. to čo človek vidí okolo seba v živote, je DôLEŽITEJŠIE
ako, akákoľvek teória v knihe...

... len či sa aj VIEŠ správne pozerať, vidieť súvislosti, čítať symboly, ktoré Ti ukazuje prozreteľnosť ???

Abd-Ru-Shin, autor diela VO SVETLE PRAVDY priamo nabáda čitateľov, aby skúmali a overovali si v praktickom živote, platnosť myšlienok, ktoré prezentoval vo svojom diele...

...lebo veď teória, bez potvrdenia PRAXOU, ostáva iba teóriou !

Johny # JynaVaso24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 23:18:35 c35b0c30
Dúfam, že väčšina ľudí na Slovensku, resp. Slovanov všeobecne, ešte SVEDOMIE MÁ :)

Johny # JynaVaso24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-09 23:21:16 c35b0c30
Gejza, s tým len súhlasím :-)
...sám neuznávam a odsudzujem filozofiu typu: "vodu kázať a víno piť" , ako nám predvádzali a predvádzajú
niektorí predstavitelia cirkví a (väčšina) politikov !

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-10 10:44:02 c35b0efe
Zivotna filozofia, co je to? Clovek sa meni, alebo by mal, v case, posuva sa dopredu, niektori dozadu. Vyvija sa vekom , okolnostami, rozsiruje svoje vedomosti , meni sa a mali by sa menit aj jeho postoje.
Ked zastagnuje, je to zle. Nechcite po nas, aby sme mali ten isty nazor na tu istu vec v dvadsiatke a v patdesiatke. Tie knihy , ktore si hore odporucane pomozu viacerym pozerat sa na svet inymi ocami, ulahcia im riesit problemy, najst pokoj v dusi. Otvoria sa vam oci k lepsiemu zivotu formou riesenia problemov, zmenou nahladu na nich. Hladajte to co uz je najdene a vyuzite kratky cas zivota na nieco , co vas naplni .
Teste sa z kazdeho okamihu, moze byt posledny.
Plati: Čo chcem., to žijem.

dookola # GipeNymy06
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-10 14:36:02 55f8e763
Zivotna filozofia, co je to? Clovek sa meni, alebo by mal, v case, posuva sa dopredu, niektori dozadu. Vyvija sa vekom , okolnostami, rozsiruje svoje vedomosti , meni sa a mali by sa menit aj jeho postoje.
Ked zastagnuje, je to zle. Nechcite po nas, aby sme mali ten isty nazor na tu istu vec v dvadsiatke a v patdesiatke. Tie knihy , ktore si hore odporucane pomozu viacerym pozerat sa na svet inymi ocami, ulahcia im riesit problemy, najst pokoj v dusi. Otvoria sa vam oci k lepsiemu zivotu formou riesenia problemov, zmenou nahladu na nich. Hladajte to co uz je najdene a vyuzite kratky cas zivota na nieco , co vas naplni .
Teste sa z kazdeho okamihu, moze byt posledny.
Plati: Čo chcem., to žijem.

dookola # GipeNymy06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-10 14:36:02 55f8e763
Len tak ďalej, dobre si napísal, súhlasím!

Viera # CeryBuqu53
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-14 16:42:15 c35b6d78

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

V USA se obávají výbuchu Yellowstonského supervulkánu, jelikož zvířata v oblasti masově prchají


V USA se obávají výbuchu Yellowstonského supervulkánu, jelikož zvířata v oblasti masově prchají
Je známo, že zvířata dovedou vycítit blížící se přírodní katastrofu i několik dnů před tím, než k ní dojde. Jeví různé známky podráždění a anomálního chování a z míst...
Putin nařizuje silnou vojenskou přítomnost v Arktidě
J. Edgar Hoover – zlý mamičkin maznáčik
TOKIJSKÝ STAROSTA ODHALIL POLITICKÉ TAJEMSTVÍ, KTERÉ DOKÁŽE ZMĚNIT SVĚT

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0705 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles