Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

O POLITICKÝCH DÔVODOCH INFLÁCIE


O POLITICKÝCH DÔVODOCH INFLÁCIE

Rôznych teórii prečo máme infláciu nájdete stovky možno i tisíce. Od vcelku rozumne vyzerajúcich, cez sprisahania v rozsahu tisícov sprisahancov, až po zásahy mimozemšťanov či rôznych abnormálne obdarených tvorov. Ja ponúkam taký obyčajný pohľad, založený na ľudských vlastnostiach, ktoré denne stretávam.

Ľudia sú súťaživí, niektorí viac niektorí menej, ale každý má rád úspech. Každého poteší ak je v niečom prvý, najlepší. Je jedno, či vyhral tenisový turnaj abiturientov 4.B ročník 1975. Beh na 100 m na OH. Preteky so susedom o krajšiu skalku, väčšie auto, viac vypitých pív, väčšieho trpaslíka a pichľavejší kaktus. Disciplín, v ktorých sa ľudia pretekajú je snáď nekonečne veľa. Jednou z nich je politika.

Politika je súťaž o moc rozhodovať o iných. Politika sa odohráva všade okolo, od absolventa, čo sa snaží postúpiť na vyššie miesto až po prvú politickú ligu. Prvá politická liga, to je súťaž o právo riadiť štát. Je to súťaž o moc rozhodovať o právach a povinnostiach všetkých ľudí na danom území a o práve trestať kohokoľvek kto nerešpektuje vaše rozhodnutia. Cena v takejto súťaži je ako vidieť veľká, a tak je i veľa účastníkov a široká paleta motivácií a použitých prostriedkov.

Rozoberať motivácie účastníkov nemá žiaden zmysel, nikomu do hlavy nevidíte. Možno stojí za to zamyslieť sa nad charakterom účastníkov, ale očakávam vcelku normálne rozdelenie od altruistov po psychopatov. Inteligencia účastníkov prvej ligy bude asi nadpriemerná, čo dokázali postupom do najvyššej súťaže.

Hlavný problém sa nezdá byť v účastníkoch súťaže, ale skôr v pravidlách. Pravidlá hovoria, že vyhrá ten, kto sa bude páčiť najväčšiemu počtu ľudí. Tá súťaž nie je celkom rovná, lebo ostatný víťaz má na získanie priazne slušnú kôpku cudzích peňazí. Čo asi človek v tejto pozícií urobí? S najväčšou pravdepodobnosťou začne rozdávať. Nebude chamtivý a dopraje všetkým. Zvýši dôchodky, prispeje na školy, pridá sestričkám, kúpi nový tomograf. Nech sa ľudia zabavia, postaví nový štadión, a aby si nemysleli, že zabudol odkiaľ prišiel, tak aj diaľnicu do rodnej viesky.

Ups už minul viac ako mal. Čo s tým. Na to nie je potrebný žiaden ekonomický génius. Stačí si pustiť telku a chvíľu pozerať reklamy. Veď si predsa môžeme požičať. Taká pôžička je geniálny vynález. Nemusí sa splácať teraz, ale až niekedy v budúcnosti. Tá pôžička môže byť dokonca tak úžasná (štáty bežne vydávajú 10, 15 či 20 ročné dlhopisy), že jej splácanie absolútne nemusí trápiť toho kto si požičiava. Ruku na srdce a zrátajte koľko poznáte ľudí, ktorí by takúto možnosť nevyužili?

Aby som nezabudol na ostatných účastníkov súťaže. Aké sú ich možnosti? Viete si predstaviť, že by voľby vyhral niekto s prísľubom, zníženia dôchodkov, zníženia miezd štátnych zamestnancov a obmedzenia štátnych investícií? Ja nie. Ak niekto chce vyhrať voľby musí sľúbiť viac ako jeho predchodca a ak si chce úspech zopakovať, tak musí aspoň časť sľubov splniť. Keď sa takýto proces pár krát zopakuje dlhy narastú do úctyhodných rozmerov. Napríklad u nás je to tak.

Dlh ktorý bol doteraz vytvorený je nesplatiteľný. Ak si niekto myslí, že stačí prestať kradnúť, odporúčam pozrieť si štruktúru rozpočtu. Cca 80% výdavkov tvoria mzdy, dávky a dotácie. Nákupy štátu tvoria iba 20%. Určite sú predražené a obrovská časť z nich je zbytočná, ale rozpočet do prebytku nedostanú. Ak by niekto chcel dlh skutočne splatiť musel by výdavky znížiť o viac ako 20% čo je dlhodobý priemerný deficit SR. Ak by to malo byť 5% prebytok znamenalo by to desiatky rokov splácania pri 25% znížení výdavkov.

Skutočne si niekto myslí, že voľby by mohla vyhrať a následne sa udržať pri moci asociálna kreatúra, ktorá by sľúbila 25% zníženie dôchodkov, miezd málo platených učiteľov, z číreho altruizmu pracujúcich lekárov a sestričiek, hrdinských obrancov mieru a ešte hrdinskejších ochrancov zákona? Úbohých trpiacich poľnohospodárov a vytváračov pracovných miest, ani nespomínam. Nie. Takáto hyena nikde na svete voľby vyhrať nemôže.

Politici všetkých krajín zachráňte sa! Máme inštitúciu ktorá rieši všetky problémy so štátnym dlhom. Volá sa centrálna banka. Nechápem prečo banka, bankovú činnosť totiž vôbec nevykonáva, ale tak sa volá a nič na tom nezmením. Musím ale poznamenať, že názov "Štátny úrad pre emisiu obeživa", skrátene ŠUEO, by bol omnoho výstižnejší.

Niekto namietne, že niektoré ŠUEO ako napr. FED sú súkromné a iné sú nezávislé inštitúcie. Na vyvrátenie takejto námietky úplne postačí pozrieť sa, kto a ako menuje vedenie tohto úradu. Všade nájdete konštrukcie typu menuje prezident na návrh parlamentu, menuje parlament na návrh vlády, kráľ po voľbe, ... . Preložené do zrozumiteľnej reči. Vedenie ŠUEO menujú víťazi politickej súťaže.

Ďalší mechanizmus je strašne jednoduchý. ŠUEO vytlačia (v podstate sa ani nemusia vytlačiť, stačí prepísať nuly a jedničky v počítači) nové peniaze. Požičajú ich komerčným bankám, tie za ne nakúpia štátne dlhopisy a perpetum mobile je na svete. Len zaostalí, extrémistickí, voľno trhoví ekonómovia tvrdia, že z toho bude inflácia, na ktorej niekto zarobí a niekto prerobí. Inflácia z toho nakoniec vždycky je (myslím infláciu ako zmenu pomeru peňazí a disponibilných statkov), ale nemusí sa to prejaviť v cenovom indexe nejakého spotrebného koša, ktorý sa v poslednej dobe prezentuje ako inflácia.

Ostáva už len otázka, kto je ten, čo zarobil a kto ten, čo prerobil. Namiesto rôzne komplikovaných konštrukcií je dobré pozrieť sa na začiatok, kde čaká mnohých prekvapenie.

Zarobili na tom všetci tí, ktorí sú platený štátom. Dôvod je šokujúco jednoduchý. Bez deficitu a jeho monetárneho krytia by boli ich dôchodky, mzdy, prídavky, dávky, dotácie, kompenzácie a netuším ako sa všetky tie platby volajú o deficit nižšie.

So znalosťou odpovede na prvú otázku, sa dá nie príliš zložito zistiť kto prerobil. Prerobili všetci tí, ktorí štátom platení nie sú.

Čo s tým? To netuším. Podstata problému totiž nespočíva v osobách a obsadení, ale v pravidlách hry.

http://www.menejstatu.sk/o-po litickych-dovodoch-inflacie/Author: Jan Tokar # PakaSika63
Ekonomika2014-02-268
-
 53% ( 5 people voted )
+
pri dnesnych informacnych technologiach, presne sledovat kazdu polozku do detailov a spravne regulovat podla toho naco mame. treba si uvedomit, ze su to predsa len peniaze - vsetkych.
politici by sa do politikarcenia zrejme az tak nehrnuli :)
minimalne by sa znizilo aspon napatie medzi tymi co do statu odvadzaju a tymi co zo statu beru...lebo ja osobne som fest nasraty...

kucma # FyvaFixa25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-26 12:27:43 5cf504d8
no pekne....nechcem pouzit výraz marsala Zukova...........

tu je vidiet debilizmus autorov stránky www.menejstátu.sk....a tiez Jána Tokára...chuji na en plus nekonečno...
nemusím sa ani rozculovat....
Jedna pravda ale v článku je, a to v týchto vetách:
Rôznych teórii prečo máme infláciu nájdete stovky možno i tisíce. Od vcelku rozumne vyzerajúcich, cez sprisahania v rozsahu tisícov sprisahancov, až po zásahy mimozemšťanov či rôznych abnormálne obdarených tvorov. "


Teórie popísané v článku patria presne medzi tie čo pochádzajú od abnormálne obdarených tvorov...v našom prípade tvorov obdarených debilizmom získaným na ekonomickej fakulte.

Inflácia je prilievanie studenej vody do kúrenia.... teda inak povedané falšovanie penazí ktoré v dnešnej dobe vykonávaju s láskavým dovolením vrchnosti komerčné banky pod dohladom Centrálnych bankárov ako hlavných organizátorov tohto podvodu . Dalšou príčinou je úrok , na ktorý treba neustále tlačit peniaze, resp.vytvárat nové peniaze. Tot vsjo o inflácii.
A čerešničkou na dorte je to že autor nakoniec sa prizná že nevie čo s tým...:-))))
Ale ja viem:
Zoštátnit resp. znárodnit Centrálnu banku tak aby jej zisk z úroku bol príjmom do štátneho rozpočtu , t.j. štát by si nemusel peniaze požičiavat od nezávislej, nekontrolovatelnej CB ako je tomu dnes, napriek tomu že CB hrá divadlo že je štátna. Je to hnus ...a des že ludia tomuto nerozumejú....brano # PelaSedo59
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-02-26 12:34:59 c305bafe
ako moze byt toto legalne???

na mail mi prislo, vraj supervyhodna akcia. kalkulacka:
http://www.mbank.sk/individualni/uvery/mpozicka/

reku ked je to tak vyhodne, tu mate prachy a vratite mi tolko o rok. taze ci som normalny, pre mna plati ine. kalkulacka:
http://www.mbank.sk/individualni/sporenie/emax/

ta ja uz neviem, ci ti ludia fakt nerozumeju matike, ci co...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 12:43:12 5cf504d8
Nadherna ukazka toho, ako sa daju veci prekrutit :-)

zdravyrozum # GyduJudi50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-26 13:43:11 bc78020a
Inflácia a krízy sú plánovitým aktom svetovej finančnej moci súkromných korporácií. Inflácia je skryté zdaňovanie obyvateľstva. Približne od r.1800 do 1900 bola inflácia v USA NULA. Potom bol založený FED, aby ochraňoval zdravie dolára. Inflácia sa odvtedy počíta na tri nuly za číslom.
Definitiva # MunoLyhi27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 10:21:15 57f4ca0a
Definitíva....

máš dobré názory na vsetko ,podobne ako Hufnágel.....avšak okrem peňazí....tým obidvaja absolutne nechápete...
Ako možeš napísat že inflácia je skryté zdanovanie obyvatelstva? Vieš ty vobec co je to daň...a čo je pokles kúpnej hodnoty penazí? vidím že v tom máš dobrý galimatiáš....podobne ako všetci co si myslia že peniazom rozumejú....
I ked rád cítam Tvoje príspevky na všetko....o peniazoch ale nerád....dopln si tú velku medzeru čo máš...je to škoda...inak rozumný chlap...
úrok je príčinou inflácie...úrok slúži na to aby investori nedržali peniaze na účtoch ale aby ich dávali do obehu....kupou dlhopisu a jeho splatením sa nutia peniaze cirkulovat...keby peniaze strácali platnost po nejakom casovom období ako je to napr. pri doplnkových menách, nebol by úrok potrebný...

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 10:59:59 c305bafe
loading...
Inflacia je splacanim rozdielu medzi fyzicky vyprodukovanym a urokmi z bankovnictva s ciastocnymi rezervami. Elita berie zisky z urokov pesiaci splacaju
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 19:18:12 6bb222bb
no to mi je už len slovné spojenie "zisky z úrokov"......:-)))))

zisk je predsa rozdiel medzi nákladmi a tržbami....a úrok je úrok...

zisk z úroku je dobrá hatlanina...vlastne dnešný ekonomovia vždy rozprávaju len hatlaninou kde pojmy miešajú s dojmami a sami nerozumeju tomu o čom hovoria...

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 08:37:35 c305bafe

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Jak se žije ve městě, které privatizovalo vše?


Jak se žije ve městě, které privatizovalo vše?
Sandy Springs, Georgia, může vypadat jako ledajaké jiné město v Americe. Má parky, silnice a nádherné prostory na život. Ale je tu jedna věc, která odlišuje toto město od které...
Jsou ateisté v ohrožení a měli by se začít bát o svou bezpečnost?!
Ne až tak náhodná bída třetího světa
Norská animovaná satira na Putina se stala hitem internetu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.027 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne