Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

O meditácii a zmysle života


O meditácii a zmysle života

Kresťanstvo je podobne ako ateizmus cestou otroctva a sebaklamu. Kresťania veria v Pánbožka, ktorého nikdy nevideli a nikdy im nič nedal. Mojím presvedčením je veriť v pravdu, vymaniť sa zo všetkej ilúzie (vrátane ateistickej) a byť v realite. Ja som na rozdiel od ateistov a kresťanov (ktorí žijú v ilúzii a klamstve) vždy pravde otvorený a nerobí mi problém v čomkoľvek zmeniť názor, ak budem vidieť že daný argument je podopretý dôkazmi.

Ateizmus ateistovi hovorí, že je len úbohý zhluk bielkovín,

kresťanovi hovorí kresťanstvo len to, že je úbohý hriešnik, že je človek v samej podstate zlý (dedičný hriech).

Ateisti aj kresťania sú otroci.

 Ja hovorím, že Božský prvok je v každom človeku, každý človek je dočasne vzdialený výrastok Boha-Absolútna. Cieľom meditácie je sa mysticky zjednotiť s Bohom-Absolútnom až sa ním človek stane úplne totožný.

Mimochodom tento úryvok z Tomášovho evanjelia je môj obľúbený. Je tam krásne napísaný rozdiel medzi meditáciou a náboženstvom

 "Když ti, co vás vedou, vám řeknou: "Pohleďte, království je v nebi", tak tam budou ptáci nebeští před vámi. Když vám řeknou: "Je v moři", předejdou vás ryby. Uvnitř ve vás je království a vně vás. Když poznáte sebe, budete poznáni a uvědomíte si, že jste dětmi živého Boha. Jestliže však sami sebe nepoznáte, pak přebýváte v bídě a jste bídou."

 Ešte by som pripomenul, že v tom úryvku z Tomášovho evanjelia pojem kráľovstvo=Boh (vieme to podľa slovného spojenia v Biblii "Božie kráľovstvo"). V tom verši je v podstate výsmech z náboženstva. Náboženstvo hovorí, že PánBožko je na nebi. Ale keď sa pozrieme na nebo, uvidíme tam len vtákov. Ale správne je hľadať Boha v sebe, vo svojom vnútri, vo svojom vedomí. Naše vedomie je vlastne Bohom-Absolútnom, naše vedomie je totožné s Bohom-Absolútnom.

A cieľom meditácie je rozvíjať svoje Vedomie.

Pri meditácii nie je podstatné riešiť to, či Boh je alebo nie je, aký je, kto a ako stvoril zem. To je príliš zložité, aby sa tým človek zaoberal v tejto dimenzii reality. Podstatné je zaoberať sa svojim vedomým. Až potom ako človek spozná seba, spozná svoje vedomie, potom človek pochopí aj Boha-Absolútno, s ktorým bude v jednote

 Ja som kritik radikálneho ateizmu. Ak človek ani len nechce byť viac ako len zhluk buniek, odmieta túžbu po svojej duchovnej podstate bytosti, tak to sa mi zdá dosť choré a psychicky sebadeštruktívne. Naopak umiernený ateizmus vo forme agnosticizmu by som naopak vnímal možno aj ideálne presvedčenie pre meditáciu. Meditácia znamená zaoberať tým čo naozaj funguje a je účinné. Náboženstvo naopak nefunguje, kresťanský boh kresťanom nič nedal, ani im s ničím nepomohol. Prakticky všetkých aktívnych kresťanov čo poznám, sú nešťastní ľudia – a to nesrandujem.

 Meditácia má dnes veľkú krízu. O túto krízu sa postaralo hlavne kresťanstvo, stáročná radikálna kresťanská diktatúra. Naši slovanskí predkovia boli majstri v meditácii – usudzujeme to podľa toho,lebo sa po nich nenašli žiadne modly. Keď nemali za potrebu klaňať sa modlám ako Gréci a Rimania, tak je zrejmé, že duchovné bohatstvo prežívali vnútorne – v meditácii. Čo je mimochodom zaujímavé, že v podstate všetky domorodé kmene a svete, majú základnú metodiku meditácie rovnakú (napr. počet a umiestnenie základných čakier je vždy úplne totožné) a to nezávislo od seba. Na rozdiel od názorovo roztrieštených náboženstiev, v metodikách meditácie je jednota. Lebo pravda je len jedna. V meditácii buď niečo funguje alebo nefunguje a nič medzi tým.

 Mojím cieľom je zvrátiť túto krízu mediácie. Neustále robím experimenty jednotlivých metodík meditácie a zostavujem návod na meditáciu s tými najúčinnejšími. Pretože nie každá metodika je rovnako účinná. Návody na stránke nie sú konečnou podobou a priebežne tam budem pridávať ďalšie lepšie návody.

Výhody meditácie sú veľmi praktické. Človek dokáže lepšie ovládať sám seba. Napr. ak by si niekto dal predsavzatie, že od jedného dňa začne poctivo každý deň športovať na bicykli 5 km, minimálne 50% ľudí by malo s trvalým dodržaním tohto predsavzatia veľký problém. Človeka, ktorý neovláda meditáciu vlečie osud, nie jeho vlastná vôľa.

V meditácii človek "komunikuje" s vyššou dimenziou reality, ktorá je nadriadená nad tento viditeľný svet. Meditáciou sa zlepší osud človeka, osud začne vťahovať všetky pozitívne udalosti v najširšom slova zmysle, vrátane harmonických medziľudských vzťahov.

Meditáciou človeka sa dajú splniť priania človeka omnoho ľahšie.

**********

A s tým môžem s Vami úplne súhlasiť, že hinduizmus nie je o nič lepší ako kresťanstvo, alebo ktorékoľvek iné náboženstvo. Všetko čo hovoríte o hinduizme s tým naprosto súhlasím.

 A budhizmus je to samé. Budhizmus rozhodne nie je ateistická filozofia ako sa prezentuje na západe, obsahuje mnoho náboženského primitivizmu, rituálov, aj modlitieb k bohom.

  A ďalej čo sa týka východných náboženstiev a meditácie. Aj k tejto veci som sa chcel v predchádzajúcom maily vyjadriť, ale nechcel som ho už moc predlžovať. Čo sa týka meditácie vo východných krajinách, tak je to prakticky rovnaká kríza ako v kresťanských štátoch. Mnísi v hinduistických alebo budhistických kláštoroch sa buď modlia k pohanským bohom alebo robia také meditácie o ktorých všetci vedia, že sú najmenej účinné. A napr. všetky budhistické meditácie nestoja úplne za nič.

*********

Cieľom meditácie je jednota s Bohom-Absolútnom a tiež hľadať Boha v sebe. Teraz sa naskytá otázka či je tých bohov viac alebo je jeden, keď každý človek by mal hľadať Boha v sebe. S Pataňžaliho sútry a Brahmanistickej hinduistickej filozofie jednoznačne vyplýva, že Boh je len jeden a že každý sa môže stať s oným jedným Bohom úplne totožný, teda je v dokonalej jednote. Táto vec sa zdá byť paradoxná a nemožná, pretože ako je možné, že viac ľudí môže byť totožných, byť jedno s Bohom? Táto vec sa nedá pochopiť ľudským trojrozmerným mozgom, dá sa to pochopiť len duchovne. Vo filozofii meditácie sa Boh vníma ako neosobný a dal by sa tiež nazvať aj akýmsi kolektívnym vedomím.

**********

Článok obsahuje moje maily diskusie s významným českým ateistom Antonínom Vaněkom, predsedom Humanističtí ateisté os

 

 http://1meditacia.wz.sk/Author: franco # MohaDinu60
Komentáre2014-04-1266
-
 39% ( 13 people voted )
+
No čo už, každý má právo byť magorom podľa svojho gusta... Absolútny absolutizmus... Ale táto veta sa mi páčila...
Táto vec sa nedá pochopiť ľudským trojrozmerným mozgom, dá sa to pochopiť len duchovne.

To je ako ? Snáď nie bez mozgu ?


No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 10 people voted )
+
2014-04-12 22:25:38 b2283377
Nebudem ti nadávať lebo v tvojom prípade je to zbytočne povysujes meditáciu nad Boha meditácia je dobrá vec ale poloz si otázku spasi ta meditácia ? Aj kresťania môžu meditovať a pritom sa rozprávať z Bohom ale nepleť si pojmy ak hľadáš nejakého vymysleneho boha v prírode a chceš aby bol podľa tvojich predstav aby ti toleroval všetky tvoje úlety tak tá sklamem .Ty nemôžeš napísať svoje plány na papier a čakať ze sa ti pod to Boh podpise ale môžeš sa podpísať na čistý papier a nechať Boha aby napísal aký má s tebou plán .(ak chceš Boha rozosmiať povedz mu o svojich plánoch) Kto ma bude hľadať celým srdcom nájde má .hovori Biblia
jurosiq # VasuNaki28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-12 23:40:30 5b7f1b4a
francoo.. ani netreba skumat na co si NAMOTANY...NEW AGE ... NWO...http://www.knihy-a.cz/26295/new-age-volne-pr
elozeno-novy-konzum
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 00:14:30 53238326
jurosiq: je veľmi zlé a nesprávne byť kresťanskou ovečkou a meditovať zároveň. Kresťanstvo je klamstvo a podvod a najvyššia dogma kresťanstva je nepoužívať rozum, zákaz používania rozumu. Meditácia a kresťanstvo sú protiklady a vzájomne si odporujú: kým meditácia speje k duchovnému oslobodeniu, kresťanstvo k duchovnému otroctvu. Kresťan otročí rôznym démonickým bytostiam, ktoré žijú z jeho otrockého utrpenia

milan: to hádam nemyslíš vážne tu dávať film kresťanských ovečiek. To už keď ide o to New Age a ezoteriku, tak oboje neuznávam. Ak by si klikol na stránku http://1meditacia.wz
.sk/
tak tam to je aj napísané

franco # MohaDinu60
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 00:31:58 5057d10a
Nízko hodnotený príspevok


milan # MatoRica16
-
 38% ( 3 people voted )
+
2014-04-13 01:18:53 53238326
loading...
http://www.prichod.cz/uvod/
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 01:19:19 53238326
franko ,... TO NEMYSLIS VAZNE ,... tomuto veris??...Šamani a UFOŠamani pomocou astrálneho cestovania sa dokážu bez problémov pohybovať vesmírom bez žiadnych obmedzení. Podľa šamanov existujú tisíce ak nie aj milióny civilizácii na celom svete. Niektoré civilizácie žijú podobne ako my v hmotnom svete, iné civilizácie sú celkom duchovné. Ďalej existujú nielen dobré ale aj zlé civilizácie, démonické bytosti – mimozemšťania, ktorí sú pre ľudskú civilizáciu škodliví, ide o bytosti, ktoré spolupracujú s tieňovými vládami, proti záujmu rádových občanov a národov.. CHLAPCE VED TO JE NEW AGE ... a ako sa sem to UFOoo dostane ?? zozen si pravdive info. o Van Allenovych radiacnych pasoch a necitaj IDITINI !!! ludia VAM sibe a to fest... VED DNES JE UZ DOKAZANE ZE TO NIC ZIVE NEPRELETI ,.. CI ONI, KED BY BOLI SU Z BANBUSU CI CO ??? ale HOVNO SU ...

milan # MatoRica16
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-04-13 01:35:40 53238326
http://www.mordechajkapusta.com/2014/03/dostali-sm
e-ziadost-o-opravu-nasho.html
sudca # WakoRyce17
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 07:16:24 bca78721
darmo sa namáhaš teľce to nikdy nepochopia..však oni vedia najlepšie ako to je... ale h.ovno vedia ...schizofrenna spolocnbost...psychotické osobnosti

prave # MytiGymo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 08:19:21 3ea9bd4e
Milan: tvoj názor nie je pre mňa nový. Veď aj ja som bol v minulosti kresťanská ovečka, našťastie vždy som mal zmysel pre pravdu a potom som sa z toho dostal. Aj ja som v minulosti veril v také hlúposti, že MEDITÁCIA JE NIEČO DIABOLSKÉ A SPOJENÉ S DIABLOM. A konzervatívni kresťania v takúto hlúposť veria aj doteraz a to vážne nesrandujem!!!

A existenciu UFO potvrdil aj Ruský premiér Dmitrij Medvedev, takže UFO nie je žiadna hlúposť: http://1meditaciawzs
k.slobodnyvysielac.sk/sokujuce-dmitrij-medvedev-ot
vorene-hovori-o-mimozemstanoch-ze-existuju/m4/p39/
b214


A neurážaj ma tu s New Age, to je obyčajný americký sektársky odpad a s tým ja nič nemám.
franco # MohaDinu60
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-04-13 08:52:01 5057d10a
radšej budem otrokom Ježiša a máť večný život,zdravie požehnanie ako byť otrokom názorov a bohov tohoto článku lebo to je tiež otroctvo a riadne - Ježiš Ťa môže vyslobodiť priateľu...dnes si pohľadaj znovuzrodených kresťanov v Tvojom okolí a uvidíš sám ,že Ježiš je skutočný život nie iba rečičky...
carlos # TyfoGohy36
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-04-13 08:52:23 5bdb8492
carlos: kresťanstvo je náboženstvo otroctva, nie požehnania ale prekliatia. Kresťania sa po smrti prepadnú do spodných (t j pekelných) svetov
Zdravie ti kresťanstvo neprinesie, kresťanstvo učí svoje telo nenávidieť. Kresťania nasledujú vzor Ježiša, ktorý si dal svoje telo zničiť.

prave: tvoj komentár sa mi páči, veľmi dobre si zhrnul problém kresťanských ovečiek :)

franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 10:05:25 5057d10a
Meditácia, tá psychopatická činnosť, je v kríze? Lol, samé dobré správy...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 47% ( 9 people voted )
+
2014-04-13 12:27:18 c15691d2
Mám 62 rokov a som len bežný občan Slovenska.

25 rokov po páde železnej opony dnes ľudia nie len Slovenska majú existenčný strach a boja sa čo bude za rok alebo o 20 rokov, keďže už dnes verejný dlh Slovenska činí 40,5 miliárd € a pritom sa nič nestavalo iba tunelovalo a rozkrádalo a to hlavne čo je a bolo štátne a veľmi tvrdo sa likvidovala národná ekonomika v krajinách južnej, strednej a východnej Európy na rozdiel od krajín západnej a severnej Európy


Európsku komisiu, Radu Európy nikto nikdy nevolil. No napriek tomu títo dosadení jedinci v Európe majú väčšiu moc, než volený zástupcovia občanov v obciach, mestách, národných parlamentoch, euro parlamente.

Nikdy nepochopím, prečo po páde železnej opony v Európe nedostali priestor občania v každej krajine Európy západu aj východu k následným ľudským a občianskym právam:


1. Právo na občiansku tvorbu Ústavy ich krajín, kde ústavu môžu meniť len občania a nie politici, politické strany.

2. Právo na občiansku tvorbu volebného zákona s imperatívnym mandátom pre všetkých ústavných činiteľov či volených alebo dosadených vládou, prezidentom, parlamentom. Volebný zákon by mohli meniť len občania a nie politici či politické strany.

3. Právo na občiansku tvorbu zákona o vykonávaní referenda. Zákon o vykonávaní referenda by mohli meniť len občania a nie politici či politické strany.Mám obavy, že keď sa delila po tisícročia Európa nie z vôle ľudí žijúcich v Európe, tak sa aj po páde železnej opony sa bude Európa deliť znova bez súhlasu občanov žijúcich v krajinách Európy až nakoniec na mape Európy zanikne Slovensko, ale už navždy.A tak znova sa nám vytvára geopolitická a ekonomická železná opona tentoraz medzi krajinami BRICS a severoatlantickou alianciou, ktorej súčasťou sú aj kolónie krajín lacnej pracovnej sily, krajín južnej, strednej a východnej Európy, takže v najbližších dekádach desaťročí sa nám pravdepodobne vytvoria v regiónoch južnej, strednej a východnej Európy nove väčšie štátne útvary multi kultúrnej komunity, kde komunikačným jazykom medzinárodných vzťahov bude angličtina.Pandemonium I # NytyNina98
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-04-13 12:45:35 3ec5e27c
franco,
radil by som namiesto "meditácia" používať výraz "riadená pozornosť",pochop totiž,že je tu kopa kresťanov a tí na pojem meditácia /napriek tomu ,že netušia o čo ide/ prudko nepriateľský,súvisiaci s čímsi z východu voči čomu sa treba sa treba postaviť odmietavo.Ak ale napíšeš,že usmernením pozornosti dochádza k uvoľňovaniu,číreniu,zdanlivému rozširovaniu vedomia /zdanlivému preto,lebo sa len vracia k tomu,čím stále bolo/ nepopudíš až tak čitateľov,samozrejme okrem "Pandemoniuma",či ako si hovorí.

benares # PynuWogy50
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 12:54:10 bc7b6a6d
Franco,----[Ja som na rozdiel od ateistov a kresťanov (ktorí žijú v ilúzii a klamstve) vždy pravde]O čo si lepší od zarytého ateistu,ktorý si hovorí,že je len zhluk bielkovín?Ja si to nemyslím a som ateista. Som človek!!!
O čo si lepší od zarytého kresťana,ktorý si myslí,že je len úbohý hriešnik? Myslím si,že väčšina kresťanov berie svoje náboženstvo triezvo a myslí si určite,že nie je len hriešny človek.Je človek!!!
Ateizmus ateistovi hovorí, že je len úbohý zhluk bielkovín,
kresťanovi hovorí kresťanstvo len to, že je úbohý hriešnik, že je človek v samej podstate zlý (dedičný hriech).
Ateisti aj kresťania sú otroci.
Ty si otrok sám sebe ,s tvojou pravdou.Ja osobne od takého človeka utekám,ktorý trvá len na svojej neomylnosti.Ty pôjdeš po smrti kde?

Ostatné som ani nečítala.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 12:59:03 b229c221
Banda pošukov, na čele s autorom článku! Najlepšie podnubie pre prijímanie iných kravín je byť najprv kresťanskou ovečkou.


"Mojím presvedčením je veriť v pravdu, vymaniť sa zo všetkej ilúzie (vrátane ateistickej) a [color
=#000000]byť
v realite. Ja som na rozdiel od ateistov a kresťanov (ktorí žijú v ilúzii a klamstve) vždy pravde otvorený a nerobí mi problém v čomkoľvek zmeniť názor, ak budem vidieť že daný argument je podopretý dôkazmi."
No tak podpor tie svoje nezmysly nejakým dôkazom. Ale nie takouto kravinou: "Naši slovanskí predkovia boli majstri v meditácii – usudzujeme to podľa toho,lebo sa po nich nenašli žiadne modly."
Majstrami v meditácii boli a sú aj budhisti a modly majú. Čo s tým teraz spravíš?


Pre začiatok by si mohol vysvetliť vlastnú predstavu boha. Aha, vlastne nevysvetlíš, ty o ňom vieš absolútne ho.vn.o, okrem toho, že s ním budeš v jednote. Presne ako križiaci, len v zelenom.Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 13:01:14 c16eba66
Zecharia Sitchin, dejiny ľudstva a bohov, všetky diela. Možno zjavíte bohov.
Definitiva # MunoLyhi27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 13:15:55 5faaebfb
Jambo tak s tým zhlukom bielkovín, tak to autor pobavil aj mňa.. Úplne od veci, títo ľudia trepú večné hlúposti o ateistoch, ktoré nikdy o sebe ateisti sami netvrdili.
Sám autor je v tom prípade v ateistických očiach len taký meditujúci zhluk bielkovín a na rozdiel ateistov - uvedomelých zhlukov - si tento meditujúci zhluk ani neuvedomuje že meditáciou sa dostáva len mimo realitu. :-))

Je úplne jedno ćo si o sebe tento zhluk myslí, či si myslí že je len zhluk alebo s bobohom spojená nekresťanská nádoba. Prakticky je to isté čo všetci ostatní 'zhluk bielkovín'. Teda ja rád v jeho očiach ostanem len zhlukom bielkovín, aspoň si o sebe nič extra nenamýšľam na rozdiel od neho - pomýleného zhluku bielkovín. A taký funkčný uvedomelý zhluk bielkovín má aspoň nejaký biologický zmysel a význam. Meditujúci zhluk bielkovín sa javí ako úplne zbytočná a nezmyselná prírodná bielkovinová kombinácia vhodná len ako ľahká korisť a potrava pre dravce.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-04-13 13:32:01 b2283377
niektoré zvrátené myšlienky sú priamo s pekla a ani čítať sa to nedá...a hlavne čo sa týka kresťanstva...
carlos # TyfoGohy36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 13:49:35 5bdb8492
Tak úroveň komentárov tu ale fakt veľmi prudko klesla. Už je to fakt len o osobných útokoch a urážkach na mňa. Niektorí sa to svojimi úbohými komentármi sami ponížili.

Ďalšia vec je to, že je to aj o charaktere. Vaše myslenie je veľmi negatívne a neviete tolerovať iné názory. Ja si nenárokujem nad článkom neomylnosť. Ak by ste mali pozitívne myslenie našli by ste aj to čo sa Vám na článku páči.
Máte sa veľmi veľa toho učiť od ateistu pána Vaněka, to je človek s ktorým sa dá diskutovať, vy schopní diskusie nie ste

A najväčšia sranda je to, že sa tu ateisti strašne urazili. A keby ste mali trochu inteligencie a pozorne čítali článok, ja tam popisujem agnosticizmus ako niečo veľmi pozitívne a ideálne na meditáciu. A agnosticizmus je veľmi blízke presvedčenie ateizmu. Ja som kritik radikálneho ateizmu, ktorého priaznivcom je pán Antonín Vaněk - lenže s týmto človekom sa dalo diskutovať na rozdiel od vás
franco # MohaDinu60
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 14:17:10 5057d10a
Franco,------Za seba----Neurazila som sa.My ateisti vieme veľmi dobre,čo je meditácia a siahnem kľudne aj po knihe ,kde sa spomína Boh.Vyberiem si z toho čo mi vyhovuje.Kto je aký inteligentný poznáš tiež len z osobného kontaktu.Obyčajne.Určite aj my by sme vedeli diskutovať z oči do oči s človekom ,ktorému môžeme oponovať ,alebo aj súhlasiť. Nepoznám Antonína Vaňka, Možno by sme v niečom našli spoločnú reč.Určite neverí,len SVOJEJ pravde (a koniec!)Diskutovať sa dá s človekom,ktorý sedí ,alebo stojí oproti tebe a môžeš mu okamžite odporovať ,alebo súhlasiť.Tu sa to nedá.Uznáš?!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 15:41:33 b229c221
Franco, ja by som aj toleroval iný názor, ak by mal aspoň trošku logiku a bol súčasťou nejakého uceleného myšlienkového systému. Ale to, čo predvádzaš v článku, nie je nič iné, len pozbierané čriepky z rôznych nádob zlepené bez ladu a skladu. Ako celok nefunkčné a neestetické.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 17:02:44 c16eba66
Spánok prospieva viac ako meditácia a vie to každý poctivo pracujúci človek. Meditácia len deformuje vedomie zdravého jedinca. Už ste videli niekedy murára, tesára, alebo drevorubača meditovať ? Nie, lebo meditácii sa venujú len unudené a zbytočné trosky. Väčšinou parazitní šamani a nimi ovplyvnení lúzri, ktorí nemajú nič poriadne na práci a vyhľadávajú hlúposti. Medzi takých patria aj kancelárske cimprlíny a aj váš nový úžernícko scientologický prezident, ktorý sa venoval aj východným sektám. Hovorím váš, lebo ja už sa k slovensku nerád priznávam.
MegaProletar # DexeJitu17
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 17:14:54 4078ec2a
MegaProletar,---Čo poutekáme všetci zo Slovenska? Ja považujem za meditáciu aj to,že si sadnem na lavičku a pozorujem prírodu. počúvať spev vtákov ,je úžasná meditácia.Meditovať podľa mňa neznamena sadnuť si so skríženými nohami a robiť pri tom-- ÓM ,či RAM_RAM

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 17:30:31 b229c221
Franco,------Za seba----Neurazila som sa.My ateisti vieme veľmi dobre,čo je meditácia a siahnem kľudne aj po knihe ,kde sa spomína Boh.Vyberiem si z toho čo mi vyhovuje.Kto je aký inteligentný poznáš tiež len z osobného kontaktu.Obyčajne.Určite aj my by sme vedeli diskutovať z oči do oči s človekom ,ktorému môžeme oponovať ,alebo aj súhlasiť. Nepoznám Antonína Vaňka, Možno by sme v niečom našli spoločnú reč.Určite neverí,len SVOJEJ pravde (a koniec!)Diskutovať sa dá s človekom,ktorý sedí ,alebo stojí oproti tebe a môžeš mu okamžite odporovať ,alebo súhlasiť.Tu sa to nedá.Uznáš?!

Read more: http://www.dolezite.sk/O-meditacii-a-zmysle-zivota
-bDD0DM.html#ixzz2ymVr5mdK


-tak toto ti neuznam ,dalosa aj tu diskutovať a da sa stale ,ak sa dokažeš očistiť o tých čo nechcu,


ale žialbohu tu to upadlo a upada ,takých ľudi je čim dalej tu menej,


na netesa da diskutovať a ovela lepšie ako zočí do oči,len musíš diskutovať s ľudmi čo sa to aj dá,333 # KyquWyvo44
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-04-13 17:43:30 bca78721
veru byt ateistom je neskutocne zotrocujuce. musia neustale vymyslat totalne nezmysly, napr. ze pochadzaju z kusu bahna, len aby mohli zostat v tych svojich ateistickych dogmach. dokonca si este aj utesuju svoje ego chlacholenim, ze oni su predsa ti vedecki. ateisticke dogmy samozrejme nemaju s vedou nic spolocne. ateisticke vnimanie sveta je pravdepodobne pre cloveka najviac zotrocujuce zo vsetkych.

Fero # LifuRoru61
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-04-13 17:54:01 5ab6fb7f
Ďalší nadrogovaný sem prišiel kydať nezmysly. Fero, ateizmus nie je nič iné ako tvrdenie, že žiadny boh neexistuje, pokiaľ sa nedokáže opak. To je celé. Všetko ostatné je tvrdenie vedy.
Tak o akých dogmách to trepeš?

Pock # SihySuri34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 19:12:39 c16eba66
MegaProletar: nie si až tak ďaleko od pravdy, že spánok je najlepšia meditácia. Medzi najprínosnejšie typy meditácie patrí tzv. tranz, ktorého dosiahnutie nie je pre bežného človeka ťažké umenie. Ide o dosiahnutie akéhosi veľmi hlbokého spánku, ktorého účinky sú nesmierne: po zobudení s tranzu sa človek cíti plný fyzickej a psychickej sily až t nemá kde vybiť, telo sa síce veľmi oddýchnuté a vyrelaxované akoby sa človek práve narodil

A keď sa bavíte čo je to vlastne meditácia, tak tento link vám veľmi odporúčam: http://1meditaciawzsk.
slobodnyvysielac.sk/zakladna-meditacia/m4/p39/b273


Pock: aby som vysvetlil kontext tej diskusie, pán Vaněk vníma pojem ateizmus celkom inak ako ty. On je až tak radikálny ateista, že neuznáva meditáciu, pretože sa mu to zdá duchovné a to je v rozpore z jeho materialistickým presvedčením. On vidí iba matériu a nič inéfranco # MohaDinu60
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 19:39:10 5057d10a
{Ja považujem za meditáciu aj to,že si sadnem na lavičku a pozorujem prírodu. počúvať spev vtákov ,je úžasná meditácia.Meditovať podľa mňa neznamena sadnuť si so skríženými nohami a robiť pri tom-- ÓM ,či RAM_RAM} Počúvanie spevu vtákov a pozorovaniu prírody netreba hovoriť rovnako ako blúzneniu s prekríženými nohami. V tom je predsa veľký rozdieľ.
MegaProletar # DexeJitu17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 20:12:36 4078ec2a
Miesto meditácie sa radšej poriadne vyspite, aby ste sa ráno nesťažovali, že sa vám nechce vstávať do práce. Vymýšľate hlúposti, alebo ich preberáte od psychopatov z východu a potom nariekate.
MegaProletar # DexeJitu17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 20:19:30 4078ec2a
Dakujeme Pock, ze si sa nam predstavil a objasnil pricinu svojho diskusneho prispevku.
Vidis aj tu teda plati, ze vodu kazu vino piju. tie tvoje tvrdenia tzv. vedy su umelo poprisposobovane tvrdenia na podporu hnutia ateizmu. ked sa nad tym clovek zamysli, jasne tam vidi dogmatizmus okrem toho, ze su to totalne hluposti.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 20:28:25 5ab6fb7f
Franco,----(A keď sa bavíte čo je to vlastne meditácia,)Bavme sa o meditácii ,alebo o ľuďoch,ktorí obyčajne nič nerobia,len rozmyšľajú nad nesmrteľnosťou chrústov? Majú more času,tak sa tomu venujú viac ako by mali a potom im to možno aj škodí .
Ja stále tvrdím,že meditovať môže každý jednoduchým spôsobom,aj napríklad takým ako spomína ---Megaproletar---Obyčajný človek potrebuje sa občas popasovať s problémom ,ktorý práve nastal. Má málo času,tak mu pomôže ,sadnúť si bokom a sám so sebou sa porozprávať ,čo ďalej,alebo si zapískať pesničku. Tak vnímam meditáciu ja pre obyčajných ľudí,ktorí potrebujú si pomôcť hneď.Každý medituje tak ako mu to vyhovuje a nemusí to byť nič profesionálne.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 20:41:08 b229c221
Fero, veda nie je o prispôsobovaní, veda je o dôkazoch, alebo, v prípade hypotéz aspoň indície a nepriame dôkazy. Čo máš ty na podporu svojich blúznení?
Pock # SihySuri34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 20:49:55 c16eba66
Persildavo, či naozaj aj dodržíš čo píšeš a pober si so sebou aj ostatných súdruhov, najlepšie každého buriča, čo sa tituluje ako finančný otrok.
Tesári a drevorubači meditujú po šichte v 18. cenovej.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 21:06:28 5f670c6d
presne tak Pock, preto som napisal tzv. veda. k skutocnej vede sa nie je lahke dostat.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 21:07:26 5ab6fb7f
Nie, Fero, dostaneš. Ak teda nehľadáš v teologických traktátoch.

Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 21:51:27 c16eba66
Milý Franco, píšeš, že cieľom meditácie je "mysticky sa zjednotiť s Bohom". Tu je teraz otázka, čo si predstavuješ pod pojmom zjednotenie? ..... Z duchovného hľadiska ku zjednoteniu s Bohom, môžeš dospieť jedine pokorným načúvaním Jeho vôli, jeho živému hlasu. Tento hlas je najprv napomínajúcim svedomím. Keď ho však nechceme počúvať, potom na hocijakú blaženosť, či "nirvánu" môžeš pokojne zabudnúť. Tu je teda nutná podmienka prestať byť sebeckým a namysleným, ak chceš Pánu Bohu obetovať svoju slobodnú vôľu, oddať sa dobru a pravde a začať žiť podľa Jeho hlasu. Meditácia je prostriedkom, ako sa môžeme v sebe zbaviť všetkých hákov, ktoré do nás satan zasekol, resp. od temných miest, ktoré v sebe nosíme, a ktorými nás stále zvádza od hlasu dobra, lásky a pravdy Božej. Ježišova reč na hore Garizim jasne hovorí (Matúš 6,5-15), ako sa človek má modliť, totiž v tichu, za zavretými dverami svojho srdca, s tichou a pokornou mysľou (Matúš 11, 29), aby žiadne zlé myšlienky, panovačné, sebecké, chlípne, či pomstychtivé či nenávistné, nás neodvádzali od sebaočistenia. A potom môžeš prosiť Boha, ktorý je dobrým Otcom, áno vševediacim a všadeprítomným, o svetlo a pravdivé spoznanie našej malosti, našich temných skutkov, oľutovanie a obracanie sa k nemu o vedenie. To nahradí všetky litery sveta.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 22:07:14 5057d10a
Zaujímavé že každý teistický expert sa tu vyjadruje za ateistov, popisuje tu ako ateista vidí svet a sám sa nevyjadruje za seba.. Zrejme sú tu samí jasnovidci, že Fero a spol.. :-))

Aj preto Vás ateisti veľmi milujú lebo vidíte aj to čo nie je pravda, vśetko si nesprávne vysvetľujete a na všetko máte svoj jasnozrivý rozum. Len sami za seba neviete nič povedať, dokonca ani definovať duchovno.... To sa neodvážil z Vás ani jeden, keď tu bola o tom reč.. Hlúpa definícia toho o čom tak radi točíte Vám vôbec nešla... Takže, starajte sa o svoje duchoviny a duchovná páni mudrlanti..
Točíte tu samé nezmysly..

Franco Ty tak isto.. Píšeš, Vaše myslenie je veľmi negatívne a neviete tolerovať iné názory.
Pritom sám netoleruješ iné názory, a vidíš to negatívne - pre Teba je skrátka kresťan aj ateista akýsi otrok.. Zrejme Ti dobre haraší z tej meditácie.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-13 22:30:12 b2283377
Stano: nelez mi tu na nervy s tvojím kresťanstvom, ktoré je len čisté klamstvo a otroctvo. Ja som už bol kresťanským otrokom a slúžil som mnoho rokov kresťanským silám zla a viem čo je to. Nemusíš mi to vysvetľovať

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 22:30:42 5057d10a
No toto: z tvojho komentáru cítim veľkú nenávisť voči mne. Rozhodne si to nepísal s láskou

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 22:33:07 5057d10a
Franco zase si vedľa.. Nie nepísal som to z láskou ale to neznamená že som to písal z nenávisťou.. Zrejme Ťa máta dualizmus a mylne predpokladáš že tam kde nie je láska musí byť nenávisť.. To cítiš nie je pravda, sú to len Tvoje mylné pocity.

Takže.. môžem Ti začať hneď vyvracať Tvoje mylné tvrdenia...

Nie len Tvojím presvedčením je veriť v pravdu, vymaniť sa zo všetkej ilúzie a byť v realite ale je to privilégium všetkých ľudí. Minimálne každý normálny ateista a tých je väčšina medzi ateistami, je vždy pravde otvorený a nerobí mu problém v čomkoľvek zmeniť názor, ak bude vidieť že daný argument je podopretý dôkazmi. Chýbajú však akékoľvek dôkazy.


Ateizmus ateistovi nehovorí, že je len úbohý zhluk bielkovín, nehovorí mu dokonca vôbec nič o tom kto je.. Ateizmus je totiž len ľudské presvedčenie že boh alebo bohovia neexistujú. Ateizmus nehovorí nič o tom odkiaľ človek pochádza alebo ćím v skutočnosti je.. Ide len o nevieru v bohov.

Teda tie Tvoje drízdy sú do neba volajúce hlúposti.. Si totálne mimo..


No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 22:52:47 b2283377
Ďalší Tvoj nezmyselný záver bez dôkazov.. Ateisti aj kresťania sú otroci..

Ateisti sú ateistami dobrovoľne.. Nejedná sa o žiadne otroctvo ale o slobodnú voľbu si niečo o svete myslieť a vybrať si z existujúcich názorov na svet. Nikto ateistom názor nevnútil a nikomu svojim životným postojom neslúžia iba ak sebe, tým že prezentujú verejne svoju predstavu o svete.

Dokonca si v ňom ani nepopísal dôvody svojich záverov..
Teda minimálne - pomenovať koho sú ateisti otroci, koho sú kresťania otroci, ako a v čom mu slúžia..
Ak povieš A mal by si povedať aj B, ináč je to vnímané len ako hlúpy nezmysel bez dôkazov.
Schválne nepíšem nič o Kresťanoch tí nech sa obhajujú sami ak chcú no v každom prípade vyzerá to tak že si sa z tej meditácie mierne zbláznil a Tvoj úsudok nie je len výsledkom toho že sa meditáciou dostávaš mimo realitu ale aj toho že máš o sebe pocit neomylnosti.. Moja skúsenosť - všimol som si to dávnejšie, je to bežný prejav meditujúcich... Pocit neomylnosti a názory totálne mimo realitu.

Môžem pokračovať aj ďalej kde všade sa podľa mňa mýliš, neuvádzaš dôvody ale iba akési nevysvetliteľné závery.. Ale načo, Tvoj článok je jednoducho paškvil.. Nabudúce napiš niečo čo má hlavu aj pätu a čo sa dá posúdiť zdravým rozumom, lebo čitateľ nemá žiadnu možnosť prísť čítaním Tvojho článku k tomu ako si sa k tomu jednoducho dopracoval.

Chýbajú akekoľvek dôkazy.. Ak Teda si človek ktorého presvedčením je veriť v pravdu, a chceš sa vymaniť sa zo všetkej ilúzie a byť v realite, si vždy pravde otvorený a nerobí Ti problém v čomkoľvek zmeniť názor, ak budeš vidieť že daný argument je podopretý dôkazmi..

Potom láskavo dôkazy o svojich záveroch aj uvádzaj.. Ja som Ti svoje dôkazy prečo je Tvoj článok nezmyselne napísaný práve uviedol. A dúfam že ma preto nebudeš podozrievať z nenávisiti ale uvedomíš si že dané argumenty o nezmyselnosti Tvojich textov som podoprel aj dôkazmi.
No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-13 23:29:59 b2283377
meditacia je krasna vec
odporucam
ale je tazke sa ju naucit v tomto svete plnom hluku a inych vplivov

Maharball # DupyKeka07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 23:33:57 5f83801d
No toto: nehnevaj, ale ty si fakt hlúpy a nevieš používať rozum. Ja niekedy fakt žasnem nad ľuďmi ako dokážu byť hlúpi a nechápaví. A teraz keď ti niečo vysvetlím, budeš za červenať za svoje komentáre

Tak po prvé treba si uvedomiť kontext tohto článku: ide o diskusiu s pánom Vaněkom (jeho maily som tu zámerne nezverejnil, pretože v diskusii som argumentačne jednoznačne vyhral 10:0 a zo súcitu s pánom Vaněkom ho tu nechcem verejne ponižovať jeho argumentačnou neschopnosťou. Ja som veľmi dobrý a súcitný človek a nechcem nikoho ponižovať)

A za druhé pán Vaněk si pod ateizmom predstavuje niečo úplne iné ako ty, ale aj ako my Slováci (to som tu v diskusii už spomenul, neviem koľko krát to tu mám opakovať ako debilom)
Pán Vaněk si pod ateizmom predstavuje totálny zažratý materializmus a človeka považuje len za obyčajný stroj a nič viac. A v mailovej diskusii som sa mu pokúšal dával protiargumenty proti jeho fanatickému presvedčeniu
Tak už chápeš aký mala tá mailová diskusia kontext?


franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-13 23:49:23 5057d10a
franko... no ked to povedal MEDVEDEV, toz to musi byt pravda ze,.. ufo existuje ,... si ty ale pako nechapes vobec nic , oni to totiz v tomto klamstve rusi i amici tahaju uz desatrocia spolu ,... PEKNE SVORNE K NWO...ale kto nechce vidiet ,.. nevidi , info. SU a je to az do oci bijuce vsade i v kazddodennom zivote ,.. Ps. a ci Jezis Kristus zalozil nejake nabozenstvo?? .. to ludia az po jeho odchode , rovnako ako Budha budhizmus , vies tie izmi vobec nie su KOSER...OCECKA ..OVECKA .. BEee...
milan # MatoRica16
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-13 23:52:44 53238326
Franco zaujímavé..
Ale tak to už vôbec nechápem, že načo si to sem dával ak sa jednalo o Tvoju súkromnú konverzáciu a vytrhol si to z kontextu.. Červenať by si sa mal asi Ty, ja predsa reagujem len na to čo si tu dal čierne na bielom. Nie na to čo si mám domýšľať o konverzácii ktorú si neuviedol.. Teda nemám dôvod sa ani červenať.

Prečo si vďaka neschopnosti pána Vaňka argumentovať Ti, výsledky Vašej vzájomnej súkromnej debaty preniesol sem v texte na všetkých ateistov ( nie len na Vaňka a jeho osobnú predstavu ) ? Pretože presne tak sa to v článku javí.. Nejde teda o moju chybu ale Tvoju.

To že na konci uvádzaš krátku vetu..
Článok obsahuje moje maily diskusie s významným českým ateistom Antonínom Vaněkom, predsedom Humanističtí ateisté os..

To predsa nehovorí čitateľovi nič o tom čo sa tu teraz snažíš zdôvodňovať. Dokonca ja vôbec neviem či si Ty vyhral. Možno by to ten Vaňka vnímal ináč a tvrdil by že argumentačne jednoznačne vyhral on.
Vzhľadom k tomu že sa Vaňka k tomu nevyjadril, tak.... A ak by si argumentačne vyhral tak asi by sa z Vaňku stal niekto iný, lenže on podľa mňa ateistom stále po Vašom rozhovore ostal. Takže zrejme si ho moc nepresvedčil.. Ako si teda vyhral ? Myslíš vo vlastných predstavách alebo ste mali nezávislého rozhodcu ?

A fakt nerozumiem načo to sem dávaš takto vytrhnuté z kontextu a čo si od toho vlastne očakával.
Prečo si preniesol predstavu pána Vaňka o ateizme na ateizmus samotný, keď ateizmus má viac menej jasnú definíciu. Jeho predstava už nie je len ateizmus, jeho predstava je osobná a je to niečo viac ako len ateizmus. Veď napokon prečo si vlastne sám nepriznáš že Ty sám si voči kresťanskému bohu ateistom, ak to celé dobre chápem.. A prečo radšej nemedituješ namiesto toho tu vnášaš medzi ľudi nezhody. Uvažuj trochu o tom kto to bude čítať a aký záver si z toho spraví skôr než sem niečo dáš, pretože čitateľ je dosť náročný. Ja teda určite. To si si mal nechať súkromne, tento Tvoj argumentačný zápál v ktorom si zabudol na to že ateizmus nehovorí nič o tom že človek je zhluk bielkovín, ale že to Vaňko hovorí o sebe že je len zhluk bielkovín, prípadne mu to len podhadzuješ ako "strawmana"..

Konkrétne Vaňkov ateizmus, tak to si píš s ním tieto veci, prečo to sem dávaš ako nejaký jasne definovateľnú vec o zhluku buniek.. To som si mal odkiaľ prosím Ťa domyslieť že to je zrazu len Vaňkova ateistická predstava o ňom samom ? A prečo sa ja mám podľa Teba teraz červenať ak som reagoval úlne normálne a prirodzene na text ktorý si sem dal tak ako je..

Napísal si mi - nehnevaj, ale ty si fakt hlúpy a nevieš používať rozum.

Podľa mňa ho nevieš používať Ty, nedomyslel si si to ako tu nezmyselne zapôsobí vytrhnutá časť kontextu z Tvojej konverzácie s Vaňkom.

Nebudeme sa hádať o tomto ale myslím si že ťa viem argumentačne rozhodiť namiesto toho Vaňka ktorého si vraj porazil 10:0.. A nemyslím si že existuje niekde na svete nejaký významný ateista..
Významný možno, ale určite nie v ateizme, pretože ateizmus sám sebe nemôže prikladať nejaký význam keďže je len púhou reakciou na to čo tvrdia o svete veriaci.. Teda že si porazil významného ateistu argumentačne, tak to ti už ani nemám ako zožrať. Ide o to že predseda nejakého klubu 'reakcionárov' voči veriacim, nemusí byť na tom s argumentaćnými schopnosťami vôbec dobre, len je možno dobrý v organizovaní nezmyselných inštitúcií pretože normálni ateisti sa reálne kvôli ateizmu ani v žiadnych kluboch nezhromažďujú, aj keď v poslednej dobe je to vraj niekde v móde.. A ako predseda si ten pán zrejme skôr zakladá na vlastnom predsedníctve ako na ateizme.. Na ateizme sa totiž nič zakladať ani príliš reálne nedá. Je to predsa len reakcia na veriacich, nejedná sa o presvedčenie podľa ktorého si ľudia zariaďujú svoj život a riadia sa ním ako bibliou.. A v tom je Tá Vaša predstava v samotných základoch mylná, myslite si že ateizmus nejako výrazne ovplyvňuje život ateistu a niečo mu o ňom hovorí, tak ako kresťanstvo hovorí niečo o živote kresťanovi.. Teda aj Tvoja argumentácia je celá o ničom, kým ateizmus nepochopíš o čom je - nemôžeš o ňom ani argumentovať a ani vyhrať argumentačne 10:0.

No toto # DyvuVeqi71
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-04-14 01:24:56 b2283377
Sprievodným javom meditácie je stíšenie sa, obrátenie sa do vnútra. Z tohoto pohľadu je nezmysel upierať schopnosť komukoľvek (ateistovi, veriacemu) vykonávať túto činnosť psychohygieny, lebo ide v podstate o akt, snahu harmonizovať vnútorný svet s vonkajším.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 06:40:17 b228c99e
pane bože ale si priehladný jk riť baví ťa to sam se sebu rozpravať a hrať sa na ateistu i kresťana a nakoniec i kresťanaa ateistu do kopy?
si fakt kura manipulator len si tak sprostý že to pekne vidno,ako sa tu hraš ,a za koho vydavaš,a stale do kolečka to iste

333 # MivoDubo85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 07:16:19 bca78721
pane bože si tak priehladny že krasne vidno ako sa tu hráš na ateistu,kresťana a dokonca kresťana ateistu,a rozpravaš sa sam medzi sebu,+ s ľudmi,
vždy si to robil tu,


a vieš prečo krasne vidno to?lebo si tak sprosty a namyslený a povyšenecký nad inýma ľudmi že to vždy vidno v každom tvojom príspevku, je to tvoj podpis,


ty dement nehladáš pravdu ako par ľudí tu,ty si prišiel aj za cenu klamstva a divadla pretlačať svoju,


ty zmrd robíš to za prachy a ešte maš tu drzosť dristať tu že si šikovný a nie lenivy ako iní,ty zmrd su ľudia čo ty považuješ za neschopných a lenivých čo by nikda aj keby žrať čo nemali a nie to na dom a auto by tak ako ty ,špina nenažrata, neklesli,


presne pre takých zmrdov bezcharakterných ako ty,čo su presvedčení že učel svetí prostriedky,a preto aj zabiju ked je treba nie len okradnu,sa maju tak ako maju mnohí ty podla teba leniví a neschopní,

333 # RariSija33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 07:27:15 bca78721
SVC, som vždy potešený, keď ťa vidím nepríčetne zúriť.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-04-14 07:57:08 d4254012
Stačí mi že v srdci verím . Nie som ateista ani nabožensky založený som to len ja ako originál s vlastnýn názorom a nie názorom niekoho iného :) .
pali # QakiGuri06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 10:14:12 55ede32a
franco, alias Peter: keďže myslím že viem ako "argumentačne vyhrávaš" bolo by to pre nezainteresovaného divkáka pravdepodobne zaujímavé čítať.

a mimochodom: "Naši slovanskí predkovia boli majstri v meditácii – usudzujeme to podľa toho,lebo sa po nich nenašli žiadne modly." - pohľadaj trochu po webe, modiel nájdeš dosť :-)

Krovak # FugePuty85
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-14 12:38:37 c3928a4c
FcKensie,---Presne ako píšeš. Ja ešte zopakujem,že považujem za meditáciu aj sadnúť si niekde bokom a rozprávať sa (sám so sebou,vo vnútri) Rozjímať.
Superproletar,---Tak to sedenie s prekríženými nohami a hovoriť si ÓM,je skutočne lepšie ako alkohol a drogy,keď už tak!!!A to pozeranie do steny?do blbá?Tiež dakedy pomôže. Stačí byť len ticho a upokojiť sa.
To je to,že u nás je veľmi módne používať pojmy z východnej kultúry. Už nepovieme,že osud,ale karma!Už nepovieme,že rozjímanie,ale meditácia. Potom si myslíme,že kto vie čo od nás chcú,keď nám povedia aby sme meditovali.

Jambo # CapuSuxo47
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-14 13:17:39 b2298d06
MEDITACIA - MEDIUM- ROZUM- PREMYSLAT- POUZIVAT HO!!! presne tak , ved skuste hodinu nemyslit , neda sa to , LUDIA ANI NEVEDIA CO TO JE MEDITACIA - PREMYSLANIE , MEDITUJEME VSEDCI A VSADE A STALE , NA TO MAME ROZUM ... franko , si namotany na IDIOTINI , ... avsak nie sam , toho je strasne vela , to ty idioti co konstruuju NWO uz maju desatrocia rozbehnute a vsade z kazdeho nabozenstva pobrali tie najvecsie lzi a totalne idiotini aby zmanipulovali LUDSTVO DO UNIVERZALNEHO JEDNEHO NABOZENSTVA NEW AGE ,,. ale kludne si sadni amedituj a mrmli si pri tom , ked ti slahnu na celo cip a spustia to sa preberes !!! „Jakmile je mikro-milimetrový čip umístěn v optickém nervu oka, tak čip dokáže „vykreslit“ mozkové impulzy a zjistit co dotyčný prožívá, cítí, vidí a slyší. Jakmile je tato informace přenesena a uložena v počítači, tak můžou být zpětně tyto vjemy zaslány implantované osobě prostřednictvím mikročipu do mozku a tím u dotyčného vyvolat všechny pocity znovu. Prostřednictvím RMS a počítačového operátora můžou zaslat dokonce elektromagnetickou zprávu nervovému systému, která bude mít na dotyčnou osobu velký vliv. Díky RMS může zdravý člověk zažívat halucinace a slyšet ve své hlavě různé hlasy, a dokonce jej lze pomocí elektromagnetických impulzů mučit, “ upozornila Dr. Kilde.„Jakmile je mikro-milimetrový čip umístěn v optickém nervu oka, tak čip dokáže „vykreslit“ mozkové impulzy a zjistit co dotyčný prožívá, cítí, vidí a slyší. Jakmile je tato informace přenesena a uložena v počítači, tak můžou být zpětně tyto vjemy zaslány implantované osobě prostřednictvím mikročipu do mozku a tím u dotyčného vyvolat všechny pocity znovu. Prostřednictvím RMS a počítačového operátora můžou zaslat dokonce elektromagnetickou zprávu nervovému systému, která bude mít na dotyčnou osobu velký vliv. Díky RMS může zdravý člověk zažívat halucinace a slyšet ve své hlavě různé hlasy, a dokonce jej lze pomocí elektromagnetických impulzů mučit, “ upozornila Dr. Kilde.
milan # KenuCanu88
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-14 14:06:01 5c39d81a
http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/plany-na-c
ipovani-novorozencu-v-usa-a-evrope.html
milan # KenuCanu88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 14:07:58 5c39d81a
Riadenie ľudskej mysle cudzím človekom„Môže dôjsť aj k monitoringu mozgových funkcií na diaľku. Zmenou frekvencie sa dajú meniť aj myšlienky a pocity,“ vyjadruje sa k téme doktorka Rauni Kilde.
Experimenty týkajúce sa RFID boli tajne skúšané na väzňoch, vojakoch, mentálne postihnutých ľuďoch, hendikepovaných deťoch, hluchých a slepých ľuďoch a rôznych ďalších skupinách.
Podľa vyjadrení doktora Carla Sandersa, ktorý vynašiel IMI (intelligence-manned interface), technológiu aplikovanú pomocou injekčnej striekačky testovali aj počas vojny v Iraku. Vďaka špeciálnemu monitorovaciemu systému môžu superpočítače Národnej bezpečnostnej agentúry NSA vidieť a počuť, čo vojaci prežívali na bojisku Pomocou neho a počítačového operátora môže zaslať elektromagnetickú správu nervovému systému, ktorá bude mať na dotyčnú osobu veľký vplyv.
milan # KenuCanu88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 14:11:06 5c39d81a
Aka plodna diskusia sa tu rozprudila. Uz dva dni citam anie som na konci.
MEDITACIA
Meditoval uz Buddha. A to tak intenzivne, az dosiahol NIRVANU.
(cosi ako absolutne uvolnenie, dokonalost a pochopenie sveta ?)
Az z toho vzniklo nove nabozenstvo - buddhizmus.
Meditovanie moze byt niekedy plodne, zdrave, no pre niekoho aj nebezpecne !
Ako napokon vsetko na tomto svete.
Ved aj noz sa da pouzit na krajanie chleba, ale aj na zabitie.
Nic tu nemozno absolutizovat.
Vsetko je relativne.


Boli ma hlava # TaryPoji11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 14:32:47 c35b070f
Společenství webu Necipujtenas.CZ získalo z otevřených zdrojů dokumenty, které jednoznačně potvrzují, že významné ruské vědecké kruhy napojené na nejvyšší vládní místa připravovaly cestu pro doslovné čipování dětí.

Více se dočtete na : http://www.necipujtenas.cz/clanky-pub
likace-texty/ruske-detstvo-2030-cipovani-deti-rus-
6.aspx#ixzz2yrdpHuRC

milan # KenuCanu88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 14:51:04 5c39d81a
Milan: a čo také si predstavuješ pod pojmom "mikro-milimatrový čip"? V článku sa uvádza termín je "5-micromilimeter microchip", čo je v preklade "5 mikromilimetrový mikročip". Už toto hovorí niečo o kvalite autora: milimeter je tisícina metra, mikro je predpona, ktorá určuje, že sa jedná o milióntinu. Podobne ako (ak nie si Forrest Gump) nepovieš "nejvíc nejlepší přítel" tak nepovieš mikromilimeter, ale nanometer.
V článku ktorý si poslal v ďalšom poste je takmer hneď na začiatku veta "Součástí RFID čipů bude také GPS senzor, který zaručuje lokalizaci objektů s přesností 5 metrů. Bude napojen přímo na satelit, který bude součástí internetové sítě." keby si mal aspoň elementárne znalosti z fyziky vedel by si že to je hovadina. Prvým hlavným dôvodom je veľkosť čipu, ktorý by mal obsahovať GPS príjmač a hlavne modul ktorý by komunikoval so satelitom. Druhým hlavným dôvodom je batéria, alebo iný zdroj energie, ktorý by takéto čudo potrebovalo.

Krovak # FugePuty85
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-14 15:01:19 c3928a4c
Milan,---Ja som zas čítala,že v Amerike,pripravujú čipovanie detí.Tak ako to je?Čo to má spoločné s meditáciou ---ROZJÍMANÍM?


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 16:37:48 b2298d06
Advaita(non-duality) a biocentrism. Googlite, najdete.
one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-14 16:56:29 58cf198f
Krovak,.. kazdy nemoze mat patent na rozum ako ty,... ale urcite si cital ze cip sa konstruje uz viac ako styridsat rokov a pracuju na nom cela rada odbornikov od fachu, ... okrem toho dnes uz su tisice informacii z odbornych kruhov, analyzi a pod. ....ale urcite na kabarete dolezite su tiez odpornici co len pisu idiotini , bez toho ze by skumali danu problematiku pretoze nemaju odvahu ist dalej ...Jambo ... medituj si , ked ti daju na celo cip uz nebudes ...TOTO JE TU NAOZAJ POSRATY KABARET !!!
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-14 23:27:41 53238326
Milanko: konštruuj ho aj dvesto rokov, sú veci ktoré neoklameš. Ale pokojne ver tomu, že celá rada odborníkov od fachu vymyslí nevymysliteľné.
A pokojne si ver poprevracaným vysvetľovačkám knihy Apokalypsis, ale uvedom si že napríklad v našich končinách nepotrebuješ žiaden satelit a žiaden čip, pretože napríklad cez telefón ťa spoľahlivo lokalizujú už pekných pár rokov a pekných pár rokov má ten telefón prakticky každý. A tiež - ver mi, pamätám si, že čipovanie ľudí tu malo byť už dobrých 15 rokov a stále nič. A nie je to preto, že by niekto nechcel kontrolu, je to preto, že je to zúfalo nepraktické a používa sa to hlavne ako zástupný problém.

Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-15 10:12:23 c3928a4c
Milan,---Neviem koľko máš rokov,ale [TOTO JE TU NAOZAJ POSRATY KABARET !!!]Na tom kabarete si najväčši šoumen ty!

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-15 12:14:54 b2299343

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Výber (niektorých) daní je ekonomický hrdelný zločin.


Výber (niektorých) daní je ekonomický hrdelný zločin.
Elektronické mýto oslabuje konkurencieschopnosť slovenských podnikov a znižuje kúpyschopný dopyt slovenských domácností. Čistý výnos tejto dane za štyri roky prevádzky je na úrovni š...
JAK VAŘÍ BABIČKY PO CELÉM SVĚTĚ?
7 dní do vynúteného ukončenia vysielania rádia Viva.
RON PAUL: “KOLAPS IRÁKU UKAZUJE BANKROT INTERVENCIONISMU”

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1141 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage