Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Oblievanie peniazmi školstvu nepomohlo


Oblievanie peniazmi školstvu nepomohlo

Vláda Baracka Obamu naliala do školstva miliardy dolárov, aby zlepšila výsledky žiakov. Po troch rokoch je výsledok nula.

V USA je školstvo minimálne takou horúcou témou ako na Slovensku. V medzinárodných porovnaniach sa nachádzajú na priemerných úrovniach krajín OECD (v matematike podpriemerných), no zároveň míňajú neporovnateľne viac peňazí. USA patrí vo svete piate miesto vo výdavkoch na žiaka pri použití parity kúpnej sily (čo nemusí byť vždy ideálny nástroj). Hlavnou súčasťou tohto problému sú zaostávajúce školy, v ktorých dosahujú žiaci veľmi zlé výsledky.

Podľa štatistík zo štúdie The Early Childhood Longitudinal Study sem patria predovšetkým školy, ktoré navštevujú väčšinou černošské deti. Podľa týchto dát v USA navštevuje 35 percent belošských detí školu, kde nie je ani jedno černošské dieťa a typické belošské dieťa navštevuje školu, kde má šesť percent černošských spolužiakov. Naopak, typické černošské dieťa má 60 percent spolužiakov černochov.

A to sú práve školy, ktoré zaostávajú a deti v nich dosahujú horšie výsledky. Dôležité je však zdôrazniť, že tieto školy sú v ostatných parametroch na priemerných úrovniach: majú priemerne veľké triedy, učia v nich kvalifikovaní učitelia a počet počítačov na žiaka je priemerný.

Problém takýchto škôl sa rozhodol riešiť bývalý prezident Obama, keď nastupoval do úradu. Založil špeciálny grant na zlepšenie škôl (School Improvement Grants) a presunul doň z daňových príjmov viac ako tri miliardy dolárov. Išlo o jednu z najväčších federálnych grantových investícii do vzdelávania vôbec. Grant poskytol peniaze jednotlivým štátom, ktoré ich poskytovali najslabším školám na financovanie jedného zo štyroch programov:

Transformácia škola zmení riaditeľa a príjme novú štruktúru riadenia a hodnotenia učiteľov, ktoré budú založené na vyhodnocovaní výsledkov žiakov. Obrat škola zmení riaditeľa a polovicu učiteľov, zmení štruktúru riadenia a viac času bude venovať na učenie. Reštart v tomto programe škola úplne zanikne a zmení sa na chartrovú školu (nezávislú školu platenú z verejných zdrojov) alebo na školu s úplne novým manažmentom z chartrovej školy. Zatvorenie škola bude zrušená a žiaci presunutí do inej (lepšej) školy v rámci regiónu.

Pred pár dňami vydalo ministerstvo školstva v USA veľkú štúdiu, kde hodnotí dôsledky tohto ambiciózneho programu. Nebolo veľkým prekvapením, že väčšina škôl si zvolila prvé dva programy a len malá časť (dokopy štyri percentá) pristúpila k posledným dvom. Čo však prekvapilo, bol vplyv viac ako troch miliárd na sledované ukazovatele. V skratke: počas troch rokov nebol žiadny. Žiaci, ktorých školy dostali peniaze, sa nezlepšili v anglickom jazyku ani matematike. Nezlepšila sa miera úspešného dokončenia školy a ani miera ďalšieho pokračovania v štúdiu. Navyše ani rôzne druhy programov a modelov v rámci nich nepriniesli rozdielne výsledky. Všetky zlyhali.

Čo je ešte horšie, tieto výsledky hádžu zlé svetlo aj na ďalšie prebiehajúce programy a granty, do ktorých je takisto investované množstvo peňazí daňových poplatníkov. Programy ako Race to the Top (4,3 miliardy dolárov) a Teacher Incentive Fund (600 miliónov dolárov) totižto využívajú podobné modely zmien v manažmente škôl ako v štúdii riešený School Improvement Grants.

Zdá sa tak, že zasadenie semienka v podobe modelov ako odporúčaných postupov pre zmenu školy a ich oblievanie verejnými peniazmi neprináša výsledky. Peniaze sa preinvestujú, učitelia vymenia, pomôcky nakúpia, hodnotenia zavedú, ale výsledky študentov ostávajú rovnaké. Zdá sa tak, že školstvo je oveľa zotrvačnejší systém, ako si mnoho ľudí pripúšťa a problémy s tým nemáme len my na Slovensku. Riešenie si tak bude vyžadovať viac ako zvyšovanie zdrojov do školstva.Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Vláda2017-02-024
-
 55%  ( 1 people voted )
+
Podľa ich štatistík zaostávajúce školy navštevujú v prevažnej väčšine malí negroškovia. Tak to je naozaj zistenie hodné štúdie! My na Slovensku dávno vieme, že zmiešané triedy s osmahnutými idú kvalitou do kytičiek. Akurát sa nesmie slniečkovo selektovať, a tým zjednať náprava. Nalievanie peňazí do školstva ešte IQ žiakom nezvýši a v tomto prípade už vôbec nie. Ale s plytvaním je, dúfajme, koniec. Trumpeta bude mať čo naprávať po plantážnikovi.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-02-03 12:05:39 d425402c
A pritom by stacilo ,aby do povedomia sa dostala kniha od Bakalara Tabu v socialnych vedach, kde popisuje preco to tak je.

rafael # RusyNecu46
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-02-03 14:25:23 55d89f5b
Ta jak to nevieš vysvetliť čóóm -nazývaš sa-Páááán de prd-však už skoro tricet rokúúú- déééma-máááš -jak že sa nenaučili IQ-jak móóžu znát-keď Ti či Ty-nevieš rozoznať O od 0--Chváliš sa ako Somár-že vyhráš veľkú Pardubickú-v známkach IQ! To komunizmus ty narušil mozog-keď si bol O-v 00-a v myšlienkach si myslel na zahranične Dior vône ! Koukej se-ale úprimne-a hlavne odborne- zober si ponaučenie-od telegrafistu-keď pevne stojíš medzi dvoma 0-?-0 vajcami-nevyzeráš ako chlap z rozumom! Veď v komunizme si bol nikto-ale hlavná vec-že teraz ukazuješ-kto si a čo máš v téééj svojej-akože hlave-po aký mocenský idealizmus práchne-tvoj mozog-keď sa to dá tak--nazvať!-tvoj mozog-ľudský! A Lenin kázal-uč sa uč-tak nebudeš glupi glupták---veru-tááák tak---von zostaňe i tak 15 minútový a potom už nič-bo už vyčerpal svoje vedomostné naučené učivo! Potom už lem kopance z rezervoári--rezervné učivo!
ferda # XimaHifu28
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2017-02-03 15:29:21 58d4285f
Ach Robus, ty moj amerikou sponzorovany obezny imbecil (pozn. pre harryho: Robus objektivne je amerikou sponzorovanym obeznym imbecilom, ziadna sprosta urazka, len konstatovanie skutkoveho stavu), co si chcel vlastne tym dristom povedat...? Ako ti vobec napadlo porovnavat americke skolstvo so slovenskym...? Na Slovensku bolo perfektne funkcne skolstvo, ktore aj napriek jeho uz 27 rokov trvajucej liberalno demokratickej devastacii, dodnes daleko prevysuje to americke...

Americke skolstvo nikdy nemalo ciele totozne s cielmi naseho skolstva... V nasom skolstve bolo kedysi kazdemu jasne, ze ake vysledky bude dosahovat v skole, taku bude mat potom pracu... Ak bude na ZS kaslat, skonci ako pomocny robotnik, smetiar, upratovac... Ak ale bude na ZS ucit, dosahovat dobre vysledky, bude si moct vybrat strednu skolu, aku chce... Ti najlepsi, jednotkari, niektore aj bez prijimaciek, dvojkari s prijimackami a trojkari uz budu mat zuzeny vyber strednych skol, ti uz budu nasmerovani na ucnovky a vojenske skoly... To iste platilo aj pre absolventov strednych skol... Vsetko bolo jasne, buduca moznost vyberu ziakov/studentov zavisela na vysledkoch ich prace a na vysledkoch ich prace logicky zavisela aj ich buduca profesia...

V amerike take nieco nikdy nebolo... Tam sa postupovalo z rocnika do rocnika bez ohladu na vysledky ziaka/studenta... Opakovanie rocnika bolo vyhradne rozhodnutim daneho ziaka, nie ucitelov... Ziaci si predmety vyberali a dokonca aj v ramci tych predmetov si mohli vyberat ich narocnost... Stredna skola bola v amerike vzdy spojena so zakladnou... Prechod zo zakladnej do strednej bol pre vsetkych automaticky... Nasi gymnazisti mali kedysi kazdy rok 13 povinnych predmetov, plus tri volitelne... V amerike ich mali/maju 5 vsetkych dokopy, podla vlastneho vyberu... Neviem ako dnes, ale za socializmu by kazdy absolvent americkej strednej skoly, aj tej najelitnejsej z najelitnejsich, pri nasom priemernom absolventovi ZS, tvrdo pohorel... Len niekolko najlepsich americkych absolventov colleges, by rozsahom vedomosti mozno ako tak obstalo pri nasich priemernych gymnazistoch a to som si nie celkom isty...

Len aby to bolo jasne, v amerike college = vysoka skola u nas... Pre este presnejsi obraz, Univerzita Komenskeho v Bratislave = university (v amerike) a vsetky trnavske, bystricke a ine deidinske ludovoumelecke oneee izeee pre intelektualne nesposobilych = colleges (v amerike)... U nas sa na stredne a vysoke skoly studenti vzdy vyberali, museli uspesne absolvovat prijimacky a aj vtedy prijatie nemali iste, zalezalo to od poctu uchadzacov a od ich konkretnych vysledkov na prijimackach... V amerike take nieco neexistovalo, studentov si vyberali len niektore university, napriklad Harvard, preto ju v amerike pokladaju za spickovu, ze na nej nemoze studovat kazdy pologramotny debil, ako na inych americkych univerzitach... U nas kedysi boli prijimacky na vsetky univerzity, vsetky nase univerzity boli vtedy spickove, to len teraz sa prudko znizuje uroven vsetkych nasich skol podla americkeho vzoru a nielen u nas, vsade na svete skolstvo zdebilnieva na americky sposob...

V tomto su zakomponovane vsetky odpovede... Aby skolstvo bolo funkcne, musi mat spravne nastavene ciele a tie musia byt tvrdo pozadovat a preverovat... Netolerovat neadekvatnost vedomosti ziakov/studentov... To ale nie je mozne robit vo volnotrhovom skolstve, ktoreho hlavnym cielom je naplnanie stavov studentov a absolventov... Ak student vie, ze sa nemusi vobec snazit a danu skolu aj tak skonci, naco by sa vobec snazil...? Ak k tomu este vie, ze aj ak bude najlepsi z najlepsich, pracu po skonceni skoly mu to aj tak nezaruci a zamestnavatelov aj tak zaujima len papier, tak sa na studium logicky vyserie, aj ja by som sa na studium vysral, mna ucenie sa nikdy nebavilo, ucil som sa, lebo som presne poznal konkretne dosledky ako mojho ucenia sa, tak aj mojho pripadneho neucenia sa... Mal som moznost slobodneho vyberu a vybral som si to, co mi vzhladom na moju buducnost viac vyhovovalo... U nas v suvislosti s efektivne fungujucim kvalitnym skolstvom nie je co odhalovat... Vsetko tu uz bolo davno odhalene a fungovalo to... U nas staci prestat skolstvo devastovat a vratit ho tam, kde kedysi uz dlhe dekady bolo... Neporovnavat ho s pridrbanym americkym skolstvom, ktore by som skolstvom ani nenazyval... Maju tam len institucie na masovu produkciu debilov... Takze asi tak nejako, Robus...


robusolog # PilyMije07
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2017-02-03 21:34:28 5ee77486

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0554 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made