Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Oligarchie světa


Oligarchie světa

O tom, kde všude vzniká oligarchie a co se proti ní zmůže.

Ve škole nás učili, že některá města (státečky) ve starém Řecku ovládla skupina bohatých patricijů, ta nevládla přímo jako plutokracie či anglická gentry, nebyla ani dědičná jako středověká aristokracie, ale měla přístup k obecnému majetku, vlivu a moci, než ji republikánská demokracie zlikvidovala. Bohatí okrádali chudé. Dávná minulost? Ale kdepak.

Oligarchie z bezvládí a rozkladu vzniká okamžitě, jak vidíme na příkladu Ruska a Ukrajiny. Za vlády Putinových čekistů musí být boháč dobře zapsán u dvora a majetek má nejistý, protože moc produkuje podnikatele, a nikoli naopak.

Nevyhnutelný vedlejší produkt

Proti oligarchii však není zabezpečena ani demokracie v lehčí formě vzniká samovolně v každém parlamentu, ministerstvu a státní organizaci jako společný, nevyslovený a špatně ukrývaný zájem týkající se kariéry, platů, imunity, trafik i privilegií, ale někdy i volebního systému či formulací otázek v referendu. Ve Francii (v té monarchické demokracii, jak říkal hrdě Charles de Gaulle) existuje dokonce škola pro vysoké státní úředníky, École nationale d’administration (ÉNA), která připravuje a vychovává budoucí členy nejen do státní správy, ale i do politiky. Prý meritokracie, škola je přísně výběrová, ale pěkně si tím Francouzi zglajchšaltovali politiku, vždyť rozdíly mezi vládou a opozicí tam bývají opravdu kosmetické.

V Británii zasadila ránu neformálnímu spojenectví absolventů elitních škol Etonu a Rugby liberální premiérka Margaret Thatcherová, dcera hokynáře a absolventka státního gymnázia. Zavedla tak přísnou meritokracii, že měla v kabinetu dvě třetiny Židů a předsedou strany se stal Norman Tebbit, syn pošťáka s pouhou maturitou, pro tradiční konzervativce něco neslýchaného.

Největší oligarchie však vznikla jako nevyhnutelný, vedlejší produkt západoevropské, jinak demokratické společnosti, která začala po válce budovat nadnárodní byrokracii, neodvolatelnou a národním vládám nadřazenou kvaziexekutivu (komisi, radu), kvazijustici (soudní dvůr) a kvaziparlament jako zárodek nového celoevropského státu. I ta má v Bruselu svou školu po francouzském vzoru The College of Europe a několik set nadací na svou podporu. Síla její instituce spočívá v ideologii evropské integrace a lidských práv. A opět, tak jako v Rusku, nejde o přímou vládu bohatých, jde o nepřímou korupci nevolených, politických rentiérů.

Kamarila kamarádů

Daleko podivnější je, že oligarchie vzniká i v prostředí svobodného trhu. Komu asi v Americe prospělo zrušení kapitálové (spekulativní) daně a limitu na financování voleb? Po úvěrové krizi (2008) tam koloval churchillovský vtip, že ještě nikdy v dějinách nebylo tak mnoho zaplaceno tak mnohými tak nemnohým. Bankéři si zajistili astronomické odměny z obratu, a to i v případě státní sanace či podnikové ztráty. Šéf anglické Barclays Bank Robert Diamond (nomen omen) měl po krizi nárok na astronomický bonus ve výši 17,9 milionů liber, geniálně nazývaný kompenzací a zabezpečený neprůstřelnými smlouvami. Jak se mohlo stát, že se vedení bank podařilo získat nezávislost a moc na svých akcionářích i na státu? Inu, jednoduše.

Oligarchie vznikají všude, kde si ve skrytu a v utajení může kamarila kamarádů rozhodovat o pravidlech, ať už se jedná o parlament, bankéře nebo Evropskou komisi. V posledních zhruba sedmdesáti letech vznikla dokonce kosmopolitní třída byznysmenů, bankéřů, právníků a akademiků, jež vytváří globální instituce (OSN, WTO, UNESCO a další) a pomocí univerzalistických, moralistických pravidel usiluje o vybudování pravidel světové nadvlády. Jediným lékem proti oligarchii a světovládě je svobodný, národní stát, nezávislá média, konstituční liberalismus a dělba moci. Bez občanských ctností a neúnavného morálního odporu společnosti však jen marné volání.Author: Alexander Tomsky # VofuKuvi81
Svet2017-01-1735
-
 50% ( 4 people voted )
+
Oligarchovia budú vždy, s tým sa zmierte, súdruhovia. Akurát vo vašej dobe sa im hovorilo inak a všetci mali jednotnú stranícku knižku.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-18 19:19:21 d405c1fd
HZDS... mňááááááááááááu... :-DDD


tulava macka # KutoHajy55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-18 21:30:42 bb21e23a
Ľúbi sa aj nám ..Panda36.. Vaše "humoresné" snažanie.U nás na dedine sa tomu hovorí slengovo "štrajchšus",/to je také dačo ako keď sa niekomu po zatylku šuchne ohnutým palcom , resp . švacne taká "tesna" , len ták na zaštípnutie pokožky. Je to však možné aj otočiť a véééľmi jednoducho.Teda.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-19 06:53:06 58d4289b
OLIGARCHOVIA už to majú spočítané , dejinne sa znemožnia samy. Všetci o tom vedia len posluhovači kapitalotvorných zdieračov sústavne na vedeckom základe, predkladajú "liberalisticko--demo--kratické" a iné kaleraboviny , chytajú sa slamiek "kreativity" na zmätočné manipulovanie. A JE TO. /sranda na pokračovanie/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-19 07:00:03 58d4289b
Klop, existencia oligarchov nezávisí ani odo mňa, ani od vás a vašej krčmičky na lazoch, ba dokonca ani od kabaretného Truhlíka, ktorý k tomu zaiste vykladie nejaký opticky rozsiahly traktát.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-19 12:20:34 d425402c
Vy ste ..Pande36..asi zmenil "pohlavie." To tí "oligarchovia " sa sami "kotia" alebo ich "stvára" či vytvára "prozreteľnosť " len táák... "Marienka šup"---už je tam.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-19 16:52:43 58d4289b
loading...
Tak neviem Klopi. Raz, možno... ale skôr nie ako áno...Zatiaľ sa vec má tak, že jedného mimoriadne angažovaného oligarchu americký proletariát si práve dnes ide inštalovať za svojho prezidenta. Hm, tak trochu aj povzbudenie pre oligarchiu celého všehomíru, hehe. Zeman, Orbán, Babiš a asi aj Putin dnes v hlbokej nirváne.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-20 13:22:49 59ad0c66
Pomaly balím v práci ..ale..."Tvorba oligarchov " bola, je a bude založená na aspektoch súvisiacích so zlodejinou, podvodmi, špekuláciou, ---ale no netreba ďalej. Politická vyspelosť sa prezentuje ináč --nie finančným a iným majetkovým stavom. /A sám Trump prišiel k finančnému...oné izé..len a len istým špekulatívnym --výrobne vzdialeným produktom./Ste asi dostačne erudovaný --aj liberálne-- aby ste v slobode podnikania našli predstaviteľa ktorý vlastnou prácoou, úsilím , dosiahol isté finančné či spoločenské ocenenia... /moje "typológie " sú Čuba--"Slušovický", Binder--" Nagy maďarošský" . A o "hajzloch " či "hajzlíkoch" veď čo 100 stranový a-štvorkový zoznam.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-20 13:41:30 58d4289b
Ale ešte .FcKensie80../pre poriadok zmeňte si ..to fiken ficken dajako/ ono tých oligarchov , v produkcií, si umožňuje liberálny , podvodnícky aj kapitalotvorný systém , ale to neznamená ich vyspelosť --odbornú, a politickú--už len okrajovo./ Písal o tom už Machiaveli v dááávnych dobách/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-20 14:16:50 58d4289b
Ajaj, zase ten spomienkový optimizmus, Klopi. Tí dvaja pôsobili takpovediac v laboratórnych podmienkach, pod dozorom. Čo samozrejme neznižuje ich osobné kvality, ale bez krytia zhora by si ani neprdli. A teraz sa pýtam, či napr. taký tu minule spomínaný Ford musel lízať zadky nejakým straníckym zadubencom, aby uznali jeho talent a láskavo mu umožnili presadiť sa. Ale no tak, do desať... Vízie, znalosti, práca, vytrvalosť, a áno, aj trochu šťastia, a áno, sem tam aj trochu taktiky (môžme to nazvať aj špekulantstvom, ak chceš, ale toto nebolo neznámym pojmom ani v socíku) A takých príkladov sú mrte. Čo myslíš, prečo z tej preideologizovanej Európy sa utekalo vždy do ameriky a nie trebárs do Ruska, ktoré ináč malo všetky materiálne predpoklady stať sa dobrým miestom pre život ? Židia predsa boli aj v amerike, hehe...


Hm, neviem, či som dobre pochopil. Mal by som niečo s mojim nickom ? V daných podmienkach mi pripadá dosť výstižný, preto zmena neprichádza do úvahy.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-20 22:15:22 59ad0c66
Ja viem ..Fc..80..aj o Fordovi , samozrejme predovšetkým o "našom " Baťovi čosi . O straníckych zadubencoch máte určite pravdu , ale len tak asi --časovo--do polovice 60-tich rokov pôsobiacích.Ja chápem , že P-laketa I ČE-stné uznania boli ocenenia kedysi , za prínosy "milionové" pre spoločnosť skôr na srandu ..ako na vytvorenie "slušného" základu pre "oligarchovanie".Samozrejme aj oficiálne vysťahovanie sa nebolo zakázané..ale spoplatňované / vraj tí židia si brali --so sebou pri vysťahovávaní "busty Lenina" aby im pripomínal...samozrejme zlaté časy ..každá busta bola zo zlata --o čom colníci nevedeli../A sranda furt.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-21 06:50:03 58d4289b
A s tým nickom...nie nebolo to vážne , u niekoho totiž evokuje závisť, iného zas urážku, ale aj "hrdinskú opovrhovanosť " resp. či -čo.../ sú tu pravidelný "nickomeniči " podľa trefnosti témy , alebo aj ---- počasia takže ../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-21 06:56:32 58d4289b
Na dokreslenie. Nick vznikol onoho času ako odozva na celkom konkrétny príspevok, a tá jeho prvá časť mala ešte dlhšiu a jednoznačnú podobu. Ale potom, reku, príliš priamočiare, nedá sa na všetkých aplikovať, a aj filter s tým začal mať problém... Ale keďže som vyznávačom kontinuity, tak nastúpila kozmetika. Ja ho ale vnímam skôr ako srandu, aj keď občas...no, trochu aj v skutočnom význame. U teba však ani raz, aj keď si názorovo trochu ináč zakotvený. To vieš, liberál, vyznavač bŕzd a protiváh. Stále ešte dobrá prevencia pred strieľaním sa navzájom.

S tými bustami som to nevedel. Kurníkšopa, geniálne. Všetci boli spokojní. Aj blbý, ideológiou vystužený colník, aj Kohn, hehe.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-21 10:15:45 59ad0c66
Súhlasím. Od polovice 60.rokov nastal istý odmäk, ale až do konca ostala ideológiou podmienená katastrofálna topornosť reakcií na potreby. Aj napriek istým náznakom riešenia vecí ináč, ako spomínaš napr. Slušovice. Čas im jednoducho vypršal.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-21 10:38:52 59ad0c66
FcKensie "...odmäk... ", "...ideológiou podmienená katastrofálna topornosť..."... :-DDD

Ved ty si tu clovece okrem liberalnou ideologiou podmienenych katastrofalne topornych kydov nikdy nic nenapisal, same natvrdle prazdne agitky, s nulovou vypovednou hodnotou... Nevadi, ze sa vrazdi, kradne, zbedacuje, ze nas vsetkych zavreli do koncentrakov, ze uz v nich pre nas rozpaluju pece, hlavne, ze si pri tom mozeme zaspievat: My sme smeli liberali, la la la, la la la... To je vsetko, co tu ako blby dookola verklikujes...

A este blbec napises: "To vieš, liberál, vyznavač bŕzd a protiváh. Stále ešte dobrá prevencia pred strieľaním sa navzájom." :-DDDDD

Tebe vazne jebe clovece... Ano, nestrielame sa navzajom, po svete do inych humanitarne strielaju stale len ti isti, americki liberalni humanitarni brzdici a vyvazovaci, priamo z kolisky svetoveho liberalizmu, demokracie a slobody... Nas este nezhumanitarizovali len preto, ze nehranicime priamo s Ruskom a nemaju nam co ukradnut... :-DDD

Radsej napis, v ktorych rokoch nastal trvaly odmak v tvojej kotrbe...? Pravdepodobne si sa tak uz narodil...? V ktorych to bolo rokoch, v 80-tych...?


katastrofalna topornost # JajaGuda24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-21 12:00:17 bb21e23a
Klop, keď sa už tu spomínajú nicky... Áno, nie je potrebné si ich silou-mocou meniť či účelovo obmieňať pokiaľ si to nevyžiadajú vonkajšie či ich nositeľmi inak neovplyvniteľné okolnosti. FC... MC... áno, sú to pozostatky zo zlatej éry kabaretu Dôležité, keď jeho hlavným programom ešte neboli boľševické plky a socialistické agitky, ale kedy sme sa krásne prekárali my s pokrokovým svetonázorom a zdravým rozumom s kostolnými ovcami. Stálosť nicku hovorí aj o vyváženej osobnosti či charaktere jeho nositeľa. A máte pravdu, je tu iba jeden premenlivý frustrát, ale toho vždy opticky veľmi ľahko identifikujete rozsahom jeho traktátu a bez problému automaticky preskočíte.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-21 13:14:22 bc7b649f
No prosím, a tu je ďalší názorný príklad, prečo tých červených čurákov nemali radi. Všade číhali, a vždy tým najnevhodnejším spôsobom rušili debatu, ako napr. aj teraz tú moju s Klopim. Pričom sa mohli dozvedieť veľa užitočného pre prijateľný výkon svojej moci.


No Gejzík, čaru bombardovania najnovšie prepadli už aj iné mocnosti. Asi to bude veľmi chytľavé. Ale už keď, tak prevýšme aj profesora. Čiže do tla a do stredoveku, hehe. Ale čo to trepem. Veď iba si oprášili staré praktiky z Afganistanu a Čečny.


FcKensie # HegaNojy80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2017-01-21 14:00:37 59ad0c66
Ano Fc.

Caru zabombardovat si podlahli aj ini.Nemaju nic ineho na robote.

Inak,pride mi to vtipne po tom co sa prevalilo Kerryho pustenie si huby na spacir ohladom svinstiev,ktore najsamdemokrati pachaju po svete.

Totiz,vyzbrojit,nahuckat za svoje zaujmy takto vyzbrojenych,po splneni ulohy ich v mene demokracie a mieru anihilovat,vobec nie je zly biznis.

Fc,procesy su spustene.Budes kukat ako puk,ale to my vsetci.Osobne by som sa na burze rychlo klidil a uzatvaral pozicie,bude veeeseeloo.
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-21 14:45:42 d8db5164
FcKensie, vsade na teba cihaju cerveni curaci...? To je este nic, pockaj az na teba zacnu vsade cihat ruzove sloniky a budes pocut hlasy mrtvych bolsevikov... :-DDD

Vravel som ti, aby si vyhladdal odbornu pomoc, pokial je este cas... :-DDD


katastrofalna topornost # JajaGuda24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-21 18:38:40 25bf2971
Teda oligarchovia, oligarchie, "oligarchovanie". Tieto "stavy " sú nie náhodné.Sú vysledkom narastajúcich rozporov medzi spoločenským charakterom produkovania, produkcie a súkromnou/obmedzeným okruhom / privlastňovania výsledkov produkovania. Je to prastaré definovanie/ snáď aj Biblické ..ústami Krista --samozrejme na tú dobu/ ktoré sa aj Marxistami zdokonalilo. ...nie však obsahovo.Finančna oligarchia --dnešná --predstavuje istý vrchol pyramídy---s vlyvom na všetky aspekty spoločenského života v spoločnostiach založených na kapitálových zhodnocovacích procesoch. Znižovanie vyššie spomínaných rozporov sa podieľ "oligarchovania" znižuje v prospech spoločenskej spotreby.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 08:03:17 58d4289b
A k názorovým "oponenským " prekáračkam. Mne je sympatická istá ortodoxia názorová. /politická, náboženská, a i. ...napr. aj technologická....."kapusta sa tlačí nohami do najlepšie dreveného...suda"/.Naopak , nerozhodný, váhaví, neargumentačný ...a hlavne tí "kam vietor tam plachta"...sú akosi tak --"skoč po vodu" akurát. A celkom na konci ..sú nazvem to "APRIORNICI"...to je "sebranka" , ktorá "auto-matematicky" skoro každý "názorový prúd " nie žeby argumentačne negovala , ale začne negovať autora typu: "to si hlúpy ,alebo nemáš rozum " keď také dačo drizdaš.A oheň je na streche. Niekedy stačí urobiť len taký maličký "štrajchšus"...ťuknutie po čele...a nábeh /býči / je jasný. A sranda tiež. Nuž..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 08:54:19 58d4289b
Nuž a pokiaľ sa týka istých názorových rozdielov,ideologicko-náboženských smerovaní tak kritika, pozitívno-negatívna , argumentačná , návrh istých riešení, použiteľnosť--aplikovateľnosť...ale píšem to 101.vý krát. Teda napr. samotný liberalizmus, liberalizovanie..so svjími "východiskami" ako sú..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 09:30:22 58d4289b
Len dúfam, až taký naivný nie si Harr, že si myslíš, že pokiaľ by sa strýco Sam stiahol na svoje domáce pieskovisko, že svet by prestal byť globalizovaný a zbavený oligarchie. "Iba" toľko by sa stalo, že všetky jeho doterajšie funkcie (svetový žandár, manažér svetovej meny) by prebrala konkurencia, hehe. Iste, bez otrasov by to nebolo, chvíľu by sme si ozaj museli všetci bez rozdielu držať klobúky. No, priznám sa, trochu škodoradosti by mi aj tak doprialo to pregĺganie na sucho konšpiračných aktivistov. Najmä keď si predstavím, akým skalopevným etalónom pre novú moc sa stanú skúsenosti FED s riadením svetovej meny, hehe.

Ach, Gejza, Gejza. O.ebávanie ovečiek pomocou diskreditácie oponentov je manipulátorský ťah starý, ako čierne uhlie.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 10:30:03 59ad0c66
Klop, na vaše ostatné poznámky neviem nadviazať, reagovať, hodnotiť... Pre odpoveď by som totiž musel poznať aj obsah opticky dlhých traktátov truhličieho frustráta a nickového metamorfa. A čas je vzácny...


:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 11:27:28 bc7b649f
Fc,

ciel kam by mal dojst svet,pod koho vedenim,je dany. Ovsem,asi nie kazdemu vyhovuje.

Jasne ze tak naivny nie som,ze by som bol v pocite ,ze bohati dobrovolne odovzdaju svoje majetky,alebo budu necinne cakat kym im to uplne yebne pod rukami.Preto "konspiratorsky" vypisujem o FEDe,v ktorom NIKDY, pre teba zopakujem este raz,NIKDY, nebol dovoleny audit,bol dovoleny len ciastocny po velkom natlaku v roku tusim 2010,kde len tak mirnix dirnix za dva roky nesedelo zo dvadsat bilinov USD,ktore volade zmizli. Takze aby si vedel,ja za FED som,je to dobra a prospesna vec,aj tlacenie penazi v zdravej miere je pre potreby ludi dobra vec.Lenze momentalne sa pozera len na potreby vyvolenych.Cez tento nastroj bez kontroly,pod kuratelou vyvolenych ide o skupenie celeho sveta,aj tej poslednej stolicky spod nasich riti.

A to je dufam jasne,ze to nemoze k nicomu dobremu viest.Uz par ludi sa vyjadrilo,ze je na svete entita ludi,ktori NEODPUSTAJU.

Vysvetli si to ako chces.

Jak svojho casu hovorilo radio Jerevan , dobre užé býlo. To je aj moj komplexny pohlad na svet,teraz uz len tento slogan dostatocne vediet vysvetlit ludom v doteraz vysoko prosperujucich enklavach,ze co pre nich znamena.

Je toho vela,co nam pesimistom sa este moce v hlave. Ale dufam ze poznas ten "vtip" ze aky je rozdiel medzi konspiraciou a pravdou..?

Ze vraj pol roka,kamarat.Pol roka.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 12:27:58 d8db5164
FcKensie, diskreditacia oponentov, robis si prdel...? Ja som tu nikdy nemal a nikdy ani nebudem mat ziadneho oponenta... Aby mi niekto mohol oponovat, musel by najprv byt schopny racionalneho myslenia... Problem je v tom, ze vsetci racionalneho myslenia schopni ludia, sa s tym co pisem musia nutne stotoznit... Pravdu budu popierat vzdy len intelektualne a charakterovo neadekvatni blbeckovia a tych za mojich oponentov, okrem nich samych, nikdy nikto povazovat nebude... Videl si tu niekedy, aby mi niekto bol napisal, nesuhlasim s tebou, pretoze za A, za B, za C, atd. a podlozil svoje tvrdenia racionalnymi argumentami, nie tupymi agitkami, ale racionalnymi argumentami...? Ja nie... O akych oponentoch dristas, hadam sa nepokladas za mojho oponenta...? :-DDD

Vy ste sa tu chlapci uz davno zdiskreditovali svojimi bezobsaznymi kydmi sami, bez mojej pomoci... Len sa pozri na toto vlakno, ake kraviny ste tu vypotili...? Ani jeden z vas nema ponatia, co vyraz oligarchia vobec znamena, vratane autora clanku... Maciak smuti za casami, kedy sa tu este jeho bezobsazne vygrcavanie sa stracalo v zaplave inych bezobsaznych vygrcov, vdaka comu mal moznost sa tu pokusat zvysovat si sebavedomie samopluskovanim sa, ty tu dookola opakujes matru slabomyselnych o liberalizme, aj ked koliska liberalizmu je evidentne vnutorne najtvrdsou policajnou totalitou na tejto planete a navonok najagresivnejsou vojenskou teroristickou diktaturou, aka tu kedy existovala a treti to obohacuje o hlboke myslienky typu: ologarchia moze byt sladka, kysla, slana, alebo oneee izeee, aj v sladkokysla, v sladkokyslom naleve a aj pikantna, aj sucha, aj vlhka, niekedy vlazna, inkokedy tepla, ale aj horuca, vriaca a prihrievana, chladena, izbovej teploty, samovolne chladnuca a hlavne oneee izeee roznoroda...

Ak chcete o niecom diskutovat, niekomu v niecom oponovat, najprv vam vsetkym musi byt jasne, o com sa vlastne pokusate diskutovat...? Oligarchia - povodny vyraz pochadza zo stareho Grecka a zrodil sa storocia predtym, nez niekomu vobec napadlo krestanstvo... Tento vyraz oznacuje minoritnu mocensku elitu - hrstku ludi, trvalo vladnucu v zaujme vlastneho obohacovania sa – trvalu moc niekolkych... Zdroraznim podstatnu suvislost: trvala, majoritou legalne nijako neovplyvnitelna, moc hrstky ludi, v zaujme akumulacie ich majetku... Povodne oznacoval na svojich poziciach zabetonovanych byrokratov, spravujucich/ovladajucich spolocnost v zaujme vlastneho obohacovania sa a so zrodom kapitalizmu, zacal oznacovat elitnych akumulatorov sukromneho kapitalu, teda uzku skupinu zbohatlikov, ovladajucich spolocnost v zaujme svojho dalsieho obohacovania sa...

Az vam bude jasne toto, malo by vam byt jasne aj ako sa rodi oligarchia, odkial sa vobec berie, ako si udrzuje moc a tiez aj to, ze presne liberalizmus – demokracia, je zakladnym nastrojom oligarchie na trvale zabetonovanie sa na mocenskych poziciach, na poziciach vladarov, na legitimizaciu ich moci, cez nimi ovladanych politickych tajtrlikov a hlavne to, ze jediny sposob odstranenia a zabranenia vzniku oligarchie, je eliminacia moznosti akumulacie sukromneho kapitalu v spolocnosti... Ak by vam ale toto bolo jasne, tak by ste o tom nemali dovod vobec diskutovat, naco je diskutovat o faktoch, fakty su faktami, tam nie je dovod o comkolvek diskutovat... Zelam vam prijemnu zmysluplnu diskusiu, "oponenti moji"... :-DDD


katastrofalna topornost # JajaGuda24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 13:57:57 25bf2971
FcKensie, poviem ti to aj uplne lopaticky... Liberalizmus bol slabomyselnym jedincom oligarchami podsunuty z toho dovodu, aby takto eliminovali moznost priameho ohrozenia ich moci... Moc v spolocnosti zanonymizovali, medzi seba a masy postavili politikov, nech sa proti nim masy buria kolko len chcu, toto ich moc nikdy nijako neohrozi, politici su vymenitelni... Vies, ty liberalny "oponent moj"...? :-DDD


katastrofalna topornost # JajaGuda24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-01-22 14:16:12 cbdde756
Suhlas,Vasa topornost.

Dokonca v urcitych textoch je navod na to,ako s politikmi narabat.

Nechat si im namocit sosaciky do smradlaveho pozlatka,nikdy nedovolit aby bol politik alebo politicka strana moc oblubena u gojov,a dlho pri valove.Taky maly kolotoc,trochu sa povozit a hajde dolu,fesaci. Pretoto bol vymysleny internet a pusteny medzi plebs,takisto aj spickova"nehackovatelna" elektronika.Preto tlac,strazny pes demokracie v rukach tych,kde je.

Fc,nemysli si ze niekedy s tebou nesuhlasim,ale isty p.G. ta trafil dobre.

Si zacykleny.Mas len to stastie,ze odhodenia liberalneho a demokratickeho kabata sa dozijes.
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 15:07:09 d8db5164
Harry, on sa tu uz raz k tomu odhadzovaniu kabata uprimne vyjadril... Prehlasil, ze radsej nech mu na hlavu dopadne americka humanitarna bomba, radsej nech jeho telo roztrhaju americke liberlane projektily, ako by mal niekedy na neho potencialne mierit nejaky Putinov samopal... :-DDD

Jemu uz asi ani svatena voda nepomoze...? Aj ked ho obesia, bude si opakovat, ale hlavne ze ma obesili liberali, aspon sa na tom lane dusim slobodne... :-DDD


katastrofalna topornost # JajaGuda24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 15:23:33 25bf2971
Isté liberálne východiska ako sú : -slobodná vôľa, sloboda a zodpovednosť, absencia agresivity, ži a nechaj žiť, majetkové právo nemenné... aaa sú prekrásne ideály . Ich merateľnosť , "vymožiteľnosť" a samozrejme definovateľnosť je však problematická. Ich aplikovateľnosť je véľmi vzdialená realite. A uplatňovanie v riadení spoločnosti vytvára podmienky pre sústavné znižovanie spoločenskej spotreby na úkor koncentrácie majetku-kapitálu. Vytvára sa /prehlbuje sa/ rozpor nezmieriteľný medzi tvorbou a užitím hodnôt. Spätne :v podstate "dobrý úmysel " je zapriahnutý pre ciele INDIVIDUÁLNE , prehlbuje napätie až do "nekontrolovateľného " stavu /agresívneho/. Tak ako v istej dobe myšlienky liberalizmu boli "progresívne " splňali požiadavky doby, no boli a sú zneužívané. A vynárajú nové smerovania, nachádzajú sa nové východiska.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 16:35:36 58d4289b
A aby bolo aj trochu srandy..Vyznávači liberalizmu sú "zištný"/neškodný/ pre spoločnosť v oblastiach charitatívnych, /opatrovateľských/ , poskytujúcich služby sanitárne,misijné .. ap. proste vo vymedzenej oblasti kde nie je nutné politické rozhodovanie , ale "ideálové snenie". Proces "oligarchovania" je stupňovaný aj zásluhou "šantenia " neprezieravého práve "liberali ..štikmi" vyznávačmi liberalizmu.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 16:57:40 58d4289b
Plané reči, milý Gejza. Opakom liberalizmu je otvorená diktatúra jedinca alebo skupiny. Keďže skúseností s takým typom vládnutia svet má plnú riť, podotýkam, že aj mimoriadne negatívnych, tak plané teoretizovanie o budúcom rovnostárskom raji pod vedením akousi nevolenou skupinou správcov (hm, oligarchov ? ) žiaľ podozrievavý sedliacky rozum neprijíma. Nehovoriac o tom, že vytrvalo ignoruješ dualistický charakter ľudského bytia, t.j. že človek nie iba kolektivistický tvor, ale aj individualistický. A ak dosiahne istý stupeň kolektívneho uniformizovaného blahobytu, po tvojom istôt, ihneď nastupuje nuda a s ňou aj špekulácie, ako sa individualizovať a odlíšiť od davu. Toto je zrejme v génoch, ergo, odstrániť to odtiaľ sa dá iba génovými manipuláciami, očipovaním, alebo čo do trvanlivosti výsledkov málo účinnými prevýchovnými tábormi, basou, prípadne salvou pri múre, hehe. Viď napr. Sovietsky zväz, Čína. A keďže tvoja spoločenská teória počíta iba s redukavoným počtom východísk, tak si vieme predstaviť, ako by obstála v skúške realitou. A túto informáciu akútne dlhuješ svojim ovečkám.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 20:38:55 59ad0c66

"Lenze momentalne sa pozera len na potreby vyvolenych"Len faktická, Harr. Keďže dolár je svetovou menou, tak tá konštatácia neobstojí. Popri "vyvolených" sa zviezli aj všetcí tí, ktorí svoje prachy držia v dolároch. Čiže od ňújorkského smetiara, cez ruského oligarchu až po Vladimíra Vladimíroviča vrátane štátnych rezerv. Hm ?

Ad audit vo FED. Prosím ťa, a ktorá veľmoc má vytvorenú verejnú rozpočtovú kapitolu pod názvom "Udržiavanie vplyvu", hehe ?FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 21:08:06 59ad0c66
FcKensie, naco take bla bla... dualizmus... individualizmus... zo seba vobec vypustas...? Vobec nereagujes na to co pisem, ale len do zblbnutia vyspevujes bezobsazne agitky... Povedz mi, ako sa taky zvarac, eliktrikar, zeriavnik, laborant, referent, alebo murar, odlisia od davu...? Do prace budu chodit na rukach, alebo skacuc na jednej nohe, ako sa prejavi ich individualizmus v liberalnom kapitalizme...? Zvarac prestane zvarat zlava doprava a zacne zvarat sprava dolava, alebo uplne liberalne od stredu na strany...? Individualisticky zvarat zaveseny za jednu nohu na zeriave, mu nedovolia ani liberalni kapitalisti a zvysok si mohol robit aj v socializme...

Ako je mozne, ze sa tym liberalnym uctovnikom podarilo vas tak zmagorit, ze zivoty ludi vsetci ako imbecili spajate s moznostou akumulovat kapital...? O toto vzdy mala a vzdy aj bude mat zaujem len nepodstatna minorita, majorita chce jednoducho zit, netrapit sa zabezpecovanim si vlastneho prezitia, brat to len ako nutne zlo a mat moznost sa venovat im prijemnym veciam... Na aku picu komu ten kapital bude po smrti...? Praca je pre cloveka nutnym zlom a nie jeho zivotnym cielom, jeho zivotnou naplnou, pracou si clovek len zabezpecuje zivobytie... Individualizmus sa moze u cloveka rozvijat po praci, kedy sa bude venovat veciam, o ktore ma zaujem... Tam sa moze naplno individualne prejavit... Ak je niekto vysinuty a naplna ho akumulovanie kapitalu, je ochotny tomu zasvatit cely svoj zivot a nic ine ho nezaujima, jeho vec, nech si to robi, ale nie na ukor inych... Hacik je v tom, ze bez toho, aby to robil na ukor inych, sa kapital akumulovat neda...

Vravis, ze ludia musia vyhoviet vysinutej mensine, lebo toto je take fasa liberalne...? A este napise, ze opakom liberalizmu - moznosti akumulovania sukromneho kapitalu, je diktatura... :-DDD

Jasne FcKensie, ak firma patri statu a jej zisky su vyuzivane v prospech vsetkych, to je diktatura... Ak sa ale ta ista firma sprivatizuje a jej zisky budu odvtedy vyuzivane len jedinym clovekom, to je uz liberalna sloboda... Ze vsetci budu robit presne to iste, co robili dovtedy, len niktori budu prepusteni, inym sa znizia platy a dalsi budu nuteni robit neplatene nadcasy, to je vedlajsie, dualisticky liberalny individualizmus, ta ne bazmeg... Daj sa liecit clovece...


katastrofalna topornost # JajaGuda24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-22 22:39:30 25bf2971
A pokiaľ sa týka socialistov, komunistov ...vyznávačov M-L učenia tak: pojmy.."diktatúra proletariátu, permanentná revolúcia, boj, či oceľová päsť .aaa-.auto--matematicky naháňajú zimomriavky .A v aparátnych -straníckych : ..vnutrostranícka disciplína, stranícke tresty/pochvaly/ či dlhodobé postihy sú skôr aplikovateľné v armádnych štruktúrach ako v dobrovoľných..civilných .Proces reforiem je nepostrádateľný, trvalý, akceptujúci meniace sa podmienky. Na druhej strane komplexnosť riešení --ahlavne perspektívy --nemá žiadne učenie /okrem istých náboženských/ rozpracované do takej hlbky a rozsahu. Nebezpečím však je že aj toto učenie dáva možnosť stupňovania "agresie víťazom"/jednotlivcom/ pokiaľ nedochádza k obmene, rotácií..v zmysle demo-kratických princípov.Toto učenie nevytvára antagonistické, nezmieriteľné rozpory v spoločenskom dianí/čo je najväčšie krédo.../ pokiaľ nie je deformované umelo, násilne zvonku a chybami jednotlivcov v jeho uplatňovaní.
.

klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-23 05:59:19 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Migranti a stabilita západní společnosti


Migranti a stabilita západní společnosti
Věřme, že nápadný počet mladých mužů mezi uprchlíky nechce nic jiného než vydělávat peníze a posílat je domů. Avšak migranti mohou, představovat problém i tehdy, když nechtěj...
V Mestskej polícií chcú najmä mladých a zdatných ľudí, nie dôchodcov
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Ak vláda robí X, nazýva to Y

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1013 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo