Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Orbán prehral, lebo kvóty sú mŕtve


Orbán prehral, lebo kvóty sú mŕtve

Nedá sa povedať, že by bol Viktor Orbán referendum podcenil. Kampaň bola skutočne masívna, no nevydalo. Okrem referenda kampaňoval Orbán ešte aj na európskej úrovni a je do veľkej miery jeho zásluhou, že sa mu v otázke

migrantov podarilo zjednotiť minimálne krajiny V4.

Čím bol Viktor Orbán na európskej úrovni úspešnejší, tým viac išli kvóty do zabudnutia a včera, kedy sa v maďarskom referende o nich rozhodovalo, už nezaujímali dostatok ľudí.

Som presvedčený, že ak by bolo referendum povedzme začiatkom júna, asi mesiac potom, čo nejaký génius vymyslel 250 tisíc eur pokutu za každého neodobratého migranta, bolo by prišlo viac ako 50 percent oprávnených voličov.

Takto sa ale z referenda, ktoré mohlo byť naozaj celonárodné, stala bežná vnútropolitická kampaň, Orbán so svojim Fideszom na jednej strane, opozícia na druhej strane. Korupčné škandály vládnej strany zohrali patričnú rolu.

K tomu všetkému, Orbánové vyhlásenia o tom, že odstúpi ak voliči v referende kvóty neodmietnu, boli, zhovievavo povedané, smiešne. Že veľká väčšina bude proti kvótam, bolo totiž od dňa vyhlásenia referenda jasné, otázna bola len účasť.

A práve tam Orbán prehral a citeľne. Účasť bola len 43 percent a po odrátaní prekvapivo veľkého množstva neplatných hlasov (vyše 220 tisíc, kvôli zmätočným kolónkam) je účasť len 40 percent. Nie jeden "Európan" si teraz v Bruseli mädlí ruky, na najbližšom stretnutí európskych lídrov sa viacerí ťažko ubránia úškľabkom. Iróniou osudu je, že bol to práve Orbán, ktorý zmenil minimálnu účasť v referende z 25 percent ZA na 50 percent zúčastnených.

Avšak, výsledky neradno podceňovať. Áno, platných hlasov je len 40 percent, ale z nich sú takmer všetky (98,32%) proti kvótam. Bolo by veľkou chybou si myslieť, že všetci, ktorí sa referenda nezúčastnili (alebo odovzdali neplatný hlas), sú za kvóty. Aj spomedzi nich bude väčšina proti kvótam a teda proti migrantom (avšak nie vyše 98 percent) a to Orbán dobre vie.

Áno, Orbán bude síce v Európe na smiech, no svoju politiku meniť nebude. Naopak, ešte ani len neboli zverejnené oficiálne výsledky, už sa nechal počuť, že v legislatívnej iniciatíve bude pokračovať. Ostáva len veriť, že práve kvôli včerajšiemu referendu, ktoré bolo neúspešné najmä preto, že kvóty sú mŕtve, ich niekto nezačne oživovať.
Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2016-10-059
-
 45% ( 1 people voted )
+
nie je dolezite zucastnit sa, ale vyhrat.

ak pojde do tuheho, vacsina, co je proti kvotam, svoj nazor vyjadri.

Orban moze byt tzv "Europe" co je par zapalenych hujerov, na smiech, no su tu ludia, co volia a tammnoho politikov pocitilo svoj pad.

roro # JehaKuna09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-05 18:48:46 5f17d8d0
Keď sa hlasovalo o vstup Maďarska do EU tak 3 miliony voličov stačilo. Keď 3 miliony voličov ide hlasovať o kvótach, tak to zrazu nestačí?
Orbán dostáva rany najmä od nemeckej stanici RTL KLUB a RTL+ na ich správy sa už dívať nedá - to nie sú správy ale systematické okakávanie Orbána - ako rozdáva maďarské verejné peniaze svojím nenažraným kamošom. To bolo všetko v poriadku, keď socialistická MSZP nechala brať ľudí úver vo švajčiarskych frankoch - pritom to jednoducho nemala dovoliť, alebo veľmi prísne regulovať! Potom ako švajčiarsky frank začal silnieť - mnohí Maďari veľmi rýchlo prišli nato, prečo sa franky nazývajú papierovým zlatom. Lebo cez 25% švajčiarskeho obeživa je krytých zlatom. Ako sa Maďari trápili, začalo byť zrejmé, že je to časovaná bomba. Orbán je pri moci od 2010. Pozrite si vývoj maďarské dlhu na https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarorsz%C3%A1g_%C
3%A1llamad%C3%B3ss%C3%A1ga.
Odkedy je Orbán pri moci vo vzťahu k HDP percentálne dlh klesá. Dokonca Orbánovi sa podarilo dlh v absolútnom vyjadrení skresať. Ďalej Orbán a jeho vláda reklamujú na TV staniciach štátne dlhopisy - aby kupónové platby išli do vnútrozemia - nie ako u nás - obeživo vo forme - úrokov zaplatených ako kúpóny idú do zahraničia - obeživo - peniaze opúšťajú krajinu. Nebyť Orbána a jeho rezistencie - tak už tu dnes máme migrantov. Ďalej fakt by ma zaujímalo odkiaľ majú migrujúce rodiny tisícky niekedy až desiatok tisíc EUR, aby platili pašerákov. Toľko u nás bežný robotník vidí iba na svojom úverovom zostatku, ktorý musí ešte banke vrátiť späť. Takže áno Orbán podporuje vnútroštátnych podnikateľov a tí ak točia peniaze v Maďarsku - tak je to lepšie ako keby mala MSZP púšťať pri koryto verejných financií zahraničné firmy, ktoré by obeživo z krajiny odsávali. Takže iba toľko. K tomuto článku. A kvóty sú pretrvávajúca hrozba! Ja Bruselu neverím, jediné v čom sa pred Bruselom sklaniam ako euroskeptik - je ochrana spotrebiteľa! Sklaniam sa aj pred Francúzskom v tejto otázke, táto krajina otvorene povedala, že treba trestať firmy, ktoré plánujú kazivosť výrobkov - napríklad také notebooky - majú tak riešený hardvér,aby sa po záruke jednoducho pokazil. Napr. pračky Whirpool - majú zase podimenzované súčiastky o pár výkonnostných watov a potom odchádza riadenie a takýchto príkladov je mnoho. Ďalej sa sklaniam pred Bruselom v otázke zákázaných látok v kozmetických prípravkov v EU je ich 1294 v USA iba 11-násť. Takže toto je transatlantická dohoda - zničenie národnej suverenity a systematické zabíjanie pomocou KOMBINACII CHEMICKYCH LATOK európskeho spotrebiteľa/Preto kombinácia, lebo tú nikto neskúma - skúmajú sa iba jednotlivé "éčka" a nie ich vzájomná kombinácia/. Toho európskeho spotrebiteľa, ktorý čím ďalej tým viac premýšla nad škodlivosťou CENTRALNEHO BANKOVEHO SYSTEMU a jej zhubneho MONOPOLU. V obehu nie je dosť obeživa - peňazí, aby sa dali splatiť poctivo všetky dlhy a preto dlh rastie - je to nástroj kontroly, proti ktorým sú slabé aj vlády - sú slabé lebo sú príliš skorumpované medzi nimi je veľmi málo čestných ľudí, ktorým ide skutočne o dobro ľudí.

Absolutne nechapem zmysel clanku # LukuPoho17
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-10-05 21:15:54 b28f6e0e
Teraz som pozeral časť videá Čo sa deje V parlamente V Holandsku. Kozojebov pobiť do jedného a tých čo sú zato zodpovední.
nenormalne # BuxoLyry54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-06 00:22:30 5f69cbc3
Risko ver mi, na smiech si tu vzdy len ty.
Je ale zaujimavy jeden fakt tykajuci sa vsetkych politikov, nasich nevynimajuc.Na to, aby oni boli zvoleni, netreba ziadne kvoty, ziadne percenta, aj keby prisli traja volici, aj tak by volby boli legitimne.
Zato vola obcanov musi byt limitovana nejakymi percentami, zaujimave, ved prave keby plebiscit nemal urcenu hranicu a rozhodoval by za akehokolvek stavu, tak ludia by prisli a zucastnili sa ho.
Kedze vedia, ze sa malokedy naplni 50 perc. ucast, kaslu na to.
O tom, by si Risko mohol trocha podebatovat, ale ty vies,ze je to tak, ty vies, ze keby kvoty neboli, tak by ludia s vami rychlo zatocili.
Vsetci by ste sedeli, za zlodejiny, vlastizradu....

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-06 08:47:54 55d89f5b
Darmo ORBÁN naberá otáčky ---nie je vadný --- lebo, opozícia--jeho-- "jób ..ikovská " je popri ňom ták akosi ... málo prdiaca... Aj v BA sa prezentoval... pri Angele ...že nie je "len ták " nejaký " klitoris" ..samodráždiacííí... "Angelovský..."aj keď nemá visáž ... rozmerovú.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-08 21:56:20 58d4289b
Ách, Klopi,....Ty máš ale chúťky...Takú naivitu, že Víťu Orbána budeš velebiť, som u teba nepredpokladal. Ďalší z plejády nechutných populistov, ktorým dymová clona ochrancu národu mimoriadne dobre slúži pri vyvažovaní ani nie veľmi zakrývaného presmerovávania prachov z EÚ peňazovodu do sféry záujmov jeho najmilších dvoranov. Každopádne utečenecká kríza mu velice pomohla nebyť kopnutý do gúl po tom, čo sa Maďarom masívne prestávali páčiť jeho praktiky.

Inak môže byť niečo geniálnejšie, robiť protiúniovú partizánčinu za jej prachy ? Za takýchto okolností je mimoriadna česť byť občanom V4-ky, hehe.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-09 11:47:31 59ad0c66
loading...
No dobre ..FcKiensie80..asi to tak vyznieva ..ale tá "visáž ...rozmerová "...je tiež akosi znejúca. Ale nie , on sa nemusí " handrkovať " s nejakým bývalým SNS -ákom . A terajší SNS -ák ..neviem či vie jeho krstné meno.. familiarne. Darmo on ten "Viťo " s tým " Felvídekom " nenarába ako "holoriťný grof " z konca 19ctaho storočia kde " Megyar emberš" si čosi uzurpoval...A to je u neho pokrok.Ta preto...A Soros --fiačkam --a Franckovský ..Šarkózy ..sú tiež JEMU naklonený....preto aj tie ... "oceľové ploty" ...
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-10-09 12:21:02 58d4289b
Risko preco povazujes referendum za nelegitimne, ak neprekroci kvorum 50 percent, zatial co kazde volby ano, aj ked je ucast 11 perc. ako v pripade zvoelnia takych sasov do zbytocneho parlamentu ,aky si obsadil ty.,
Ak by si bol principialny, vzdal by si sa miesta sasa v parlamente, ktory je len kecpultom pre skrachovancov, zatial co zakony, smernice a nariadenia sa vymyslaju mimo neho a vy ste len hlasovacimi figurkami.
Navyse ta nezvolila vacsina naroda, ale len marginalna cast obyvatelstva.
Preto si nemal vobec nastupit za poslanca zbytocneho EP, lebo to nebola vola vacsiny, ale len 1/20 naroda.
Prave pozoruhodnostou faktu volicov v referende v Mdarsku bolo to, ze drviva vacsina zucastnenych hlasovala proti kvotam.
Co by si ty zato dal ,ak by z tych par percent, co sa zucastnilo nezmyselnych volieb do EP, bola drviva vacsina za teba....

rafael # RusyNecu46
-
 60% ( 5 people voted )
+
2016-10-10 10:12:20 55d89f5b
Krásny ťuk ...rafael46...na čelo "nášmu " "maestrovi..super EU--poslancovi" ste ZAZNAMENAL svojími argumentami , ešte nejaké kolečka aby pochopil , že treba aj rozmýšľať v súvislostiach .../tam kde je smrad ..zvykne byť aj hajzel../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-10 11:32:34 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
o   šty
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Putin: Rusko bude hájit národní identitu založenou na náboženských hodnotách							
				Putin: Rusko bude hájit národní identitu založenou na náboženských hodnotách
Lidé ztrácí svou lidskou důstojnost, pokud nejsou jejich hodnoty ukotveny v křesťanství a v dalších světových náboženstvích, tedy bez morálních standardů, které se formovaly po ...
Proč právě princip sebevlastnictví?
20 GENETICKY MODIFIKOVANÝCH POTRAVIN NA VAŠEM STOLE
Dve tváre čohokoľvek

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.027 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage