Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Osmkrát v životě pannou


Osmkrát v životě pannou

Podívejme se na osud běžné dívky z venkova nejmenované africké země, říkejme jí třeba Fatme. Narodí se, vyroste, vdá se, má děti, ráda se pěkně obléká a zdobí. To vše má společné s evropskými dívkami. Co společného nemá, je žebříček hodnot společnosti.

.
Nejcennější devizou pro budoucí život v Evropě, jejíž hodnoty myšlení jsou ovlivněny ateismem posledního století, je vzdělání a rozvíjení osobnosti dívek. V islámu je to panenství. Dívka musí být panna, když se poprvé vdává. Aby si panenství udržela a během dospívání jí nezlákala touha po milování, užívají muslimové tří na sobě nezávislé, ale podporující se body jednoho systému.
.
První bod systému je důsledná izolace dívek od chlapců. Existují chlapecké a dívčí školy, dívky jsou hlídány, aby se příliš nevídaly s vrstevníky opačného pohlaví, ven chodí zahaleny jako mumie. Pod burkou není téměř poznat, jde li o mladou dívku nebo stařenu.
.
Druhým bodem systému jsou brzké vdavky. V muslimské Nigerii je polovina dívek vdána před patnáctým rokem, některé jsou nevěstami dokonce už v sedmi letech. V asijském Pakistánu se většina žen vdává mezi třináctým a šestnáctým rokem.
.
BTW3e8c22_ziletka (1)
.
Vdávání dívek v pubertě s sebou nese rizika jako je předčasný porod, smrt dítěte, trvalé zdravotní poškození nebo smrt matky dívka ve věku kolem čtrnácti let není většinou vyspělá natolik, aby porod přežila bez poškození, v "civilizaci" když už dojde k porodu mladistvé či nedospělé dívky, rodí taková dívka císařským řezem a pod lékařským dohledem.
.
Třetím bodem systému je obřízka. Existuje několik typů této zrůdné operace.První, nejméně poškozující vnější pohlavní orgány, je kliteridoktomie, znamenající odnětí části nebo celého klitorisu.
.
Druhá ženu připraví o vnitřní stydké pysky, někdy část vnějších. Třetí,nazývaná faraonskou obřízkou, znamená odstranění klitorisu, velkých a malých stydkých pysků a sešití rodidel. Ponechává se jen malý otvor na odtok moči a menstruační krve.
.
.
Třetí typ obřízky je zcela jistě nejhrůznějším znetvořením. Při prvním pohlavním styku musí muž velmi často místo penisu použít napřed nůž, aby byl styk vůbec možný. Děs zvyšuje fakt, že po každém porodu ženě znovu rodidla sešijí, aby z ní udělali panenskou hurisku a manžel si mohl užít znovu pocitu "neposkvrněnosti". Přesto je tento typ obřízky na vzestupu, jakkoli při něm hrozí srůsty rodidel, těžké porody, častá smrt matky při porodu a ještě častější smrt dítěte v důsledku dlouhého porodu.
.
Díky třetímu typu obřízky může být žena osmkrát v životě pannou. Jednou od přírody a sedmkrát díky jehle a niti. Stojí to ale za to?


Author: Karolina Kunstova # TataBusi14
Európa2014-12-2935
-
 58% ( 2 people voted )
+
8xco? to neni ako s fajcenim, 1000x som prestal preto nechapem ludi co maju problem s tym prestat...

"Nejcennější devizou pro budoucí život v Evropě, jejíž hodnoty myšlení jsou ovlivněny ateismem posledního století, je vzdělání a rozvíjení osobnosti dívek. V islámu je to panenství"
v ateizme je to co? panenstvo ci nepanenstvo?


kucma # FyvaFixa25
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-12-29 21:59:35 bc707035
Všetci sme na určitom stupni vývoja človeka, alebo na vývojovom stupni života vôbec. Otázka je, kto je na vyššom a kto na nižšom stupni? Myslenie človeka je závislé od využívania mozgu. Odborné zdroje hovoria, že civilizovaný človek využíva kapacitu mozgu maximálne na 15 %. Nemám ani šajnu jak na to prišli. Všetko je závislé od bunky a od toho, ako si bunky dokážu odovzdávať informácie medzi sebou. Na zemi sa začínajú čím ďalej, tým viac rodiť deti, ktoré pravdepodobne dokážu kapacitu mozgu využívať viac ako 15 %. Vyšší vývojový stupeň? Dúfam.
milan # PesyMihy72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-12-30 10:31:54 57f4fee4
milan od teba by som to teda necakal, hlavne to slovo vyvoj, mimochodom, vyuzivanie mozgu na 15 percent je neoverena tupovina, ktorou tu zaplavuju stranky ti, ktori tej blbosti uverili. Prave v spojeni s prvym odstavcom tvojej vety je tento tvoj nedokaz uplne mimo reality.
Lebo ak by sa teda nasiel jedinec, ktory by podla vas vyuzil potom mozog na 100 percent, musel by prijat tolko energie, ze by nic ine nerobil, len zral.
Ale nastastie to tak nie je a preto mozog vyuzivame na 100 percent, tak ako nam to evolucne vsetko prebehlo. Lebo prave setrenie s energiou v evolucii je to, co sa jej neda zazlievat.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 10:56:57 59ad0eb9
Možno, ako hovoríš. Možno sa vedci zaoberajú neoverenými tupovinami. Možno. že mozog využívame na 100 % je taká istá neoverená tupovina. To by sme mali pamäť ako slon, zrak ako orol, sluch ako netopier, čuch ako prasa atď. Ale aj tak, práve preto, že málo vieme, je pre nás príťažlivé všetko neznáme, tajomné, mystické. Kinematografia, hlavne Americká, na tom najviac zarába. Samé fantasmagórie. Aj keď niektoré zaujímavé. Čo sa týka využitia mozgu, napr. film Lucy.
milan # PesyMihy72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-12-30 12:16:46 57f4fee4
milan ak by mozog fungoval len na 15 percent, ostatne casti by pocas dospievania odumreli, popripade by evolucne sa dalej nevyvinuli. Skratka len musis filtrovat medzi vedou a pavedou, nic viac.
A samozrejme nemame pamat ako slon, ci cuch ako pes, ale to nema pes pamat ako slon, ci slon cuch ako pes...
Zato mame kognitivne schopnosti prevysujuce slona, ci psa, ci netopiera.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 12:24:41 59ad0eb9
Do evolucnej matere, ak by platila ta tupovina(evolucna (nevedecka)teoria)), clovek by mal funkcie mozgu iba nevyhnutne na jeho prezitie. ale samozrejme ma ovela viac schopnosti, ktore nijako s prezitim nesuvisia, preto aj tato oblast krasne diskvalifikuje tu znosku nezmyslov(ev. teoriu), ktorej dnes veri stale menej ludi, kedze nastastie maju mozog so schopnostami nad ramec potreby prezitia.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 13:50:11 5ab6fb7f
loading...
Hej Fero a vyuzivaju ho na kopec nezmyslov typu, ze cirkev ma dnes vacsiu moc ako v minulosti, ze choroby do Ameriky a spat sa zacali rozsirovat az neobjavenim Ameriky, lebo bola stale navstevovana, ci to, ze az potom ako sa sice navstevovali, ale z dosial nevysvetlitelnych dovodov, nepouzivali koleso, pusny prach, ci papier, alebo papyrus....
A aby tym nezmyslom 100 perc. vyuziteho mozgu nebolo koniec, vymysleli si aj zidovsky mytus o prekrizenych brvnach.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 14:08:32 59ad0eb9
Kto uz by veril tymto ropravkam teraz?

Čo majú spoločné a v čom sa líšia tieto 2 prípady? S gravitáciou sa celkom dobre pobavil koncom 16. storočia a začiatkom 17-teho Galilei a koncom 17 storočia Newton po údere do hlavy začal písať aj matematické chrobáčiky, ktorými ju zapísal podrobnejšie. Čo sa týka evolučnej teórie, s takými heretickými myšlienkami sa začali ľudia zaoberať niekde v polovici 18 storočia a o 100 rokov neskôr Darwin po častých prechádzkach prírodou, ktoré mu dali priestor na rozmýšľanie spísal úžasnú knihu O pôvode druhov. Obe podliehali dlhé desaťročia obrovskému množstvu útokov (hlavne evolučná), ich výsledky napomáhali
ďalšiemu výskumu, základná myšlienka bola ešte viac upresnená, rozvinutá a potvrdená mnohými konzistentnými dôkazmi. Prečo sa nám teda prvý príklad zdá absurdný a na druhý narážame vcelku často?
No, s gravitačnou teóriou sa stretneme ľahšie. Gravitácia nám bola nie vždy príjemný, ale určite veľmi neodbytný spoločník, keď sme sa učili chodiť a je nám to prirodzené, že ju akceptujeme. Zmeny v živočíšnych druhoch prebiehajú pomaly (výrazne pomalšie než efekt gravitácie). Nie sme si schopní všimnúť v zrkadle zo dňa na deň zmeny na nás samých, ale keď si pozrieme staré fotky, vieme že niekedy tie zmeny prebehnúť museli. Podobne na vlastné oči nie sme schopní pozorovať proces evolúcie.
Čo nám hrozí pri neprijatí teórie? V prvom prípade niekoľko sekúnd na prehodnotenie, či naozaj niečo na tej teórii nebude. V druhom prípade, ak sme práve nenatrafili na nadšenca asistovanej eutanázie obklopeného ťažkými predmetmi typu výtlačku knihy O pôvode druhov, nám nehrozí nič, okrem možno pár ostrejších slov spochybňujúcich efektivitu prepojení našich neurónov.
Je medzi tými teóriami veľký rozdiel v kvalite? Ani nie, obe sú podložené nehoráznym množstvom dôkazov, evolučná možno ešte viac, lebo kritikov si užila tiež výrazne viac počas doby svojej existencie. To, že je to teória, neznamená, že je to niečo všeobecné, nejaký filozofický pohľad na svet. Základ oboch teórií vieme vyjadriť pár vetami, ale to je len
samotný popis teórie. Teória je obrovský súbor znalostí, dôkazov a predpovedí (ktoré ešte len treba objaviť a ako sa postupne odhaľujú tak ako ich teória predikovala, jej pozíciu ešte viac upevňujú), ktoré majú určitú spoločnú vlastnosť.
Aký má teda význam tvrdiť “však je to iba teória”? Veľký nie. Ľudia dostávajú rôzne nápady, ako by vedeli niečo popísať, alebo vyriešiť. Ak je to niečo nové, človek si vytvorí hypotézu na základe svojho pozorovania. Inteligentný človek sa nechce strápniť pred ostatnými ľuďmi, takže hneď začne hľadať útoky, ktoré by jeho vlastnú hypotézu vyvrátili. Lepšie spraviť to sám v tichosti, ako nechať ten pôžitok niekomu, kto ho nemá rád a určite sa tej možnosti zosmiešniť ho chopí.Ak daný človek ani po silnej snahe nenájde chybu a v tom procese nenájde hypotézu, ktorá by daný problém riešila ešte lepšie, tak ju zverejní ostatným. Ostatní, často škodoradostní, sa pustia do hľadania chýb, ktoré musí daný človek doriešiť. Ak sa mu to podarí a hypotéza dlho odoláva útokom, ejhľa, máme zrazu na svete teóriu. Keď sa to stane teóriou, útoky neprestávajú (však čo keby predsa?), ale čím dlhšie teória odoláva, tým viac ľudí ju začne postupne považovať za fakt. Teda aj keď sa niečo volá teória, nemusí nám niekedy vôbec problém nazvať ju faktom, lebo si to taká teória po ubránení sa obrovskej kanonáde a dlhému obliehaniu zaslúži.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 14:09:40 59ad0eb9
Ale isteze by sa dalo uverit aj takej tupovine aku prezentujes ty.
Len namatkovo, sice bez dokazu, ale len na zaklade podobnosti stavieb, sa navstevovali, zabudajuc pritom na jeden zvlastny fenomen, ti ludia, co stavali podobne stavby na opacnom a oddelenom kuse Zeme, pochadzali presne z tych istych miest, kde sa stavby potom stavali....
Co je na tom logicke? No pre niekoho, kto nema zatazenu hlavu prekrizenym brvnom, uplne jednoduche vysvetlenie podporene obycajnym pozorovanim, ako bude ukladat kocky dieta v Europe a to iste v Australii, bez vzajomnej komunikacie.
No a to prave podporuje absenciu rajcin v igelitke az do 15. storocia.....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 14:23:40 59ad0eb9
Dalsi fenomen, navstevuju sa, ale napriek tomu vypuknu choroby az potom ,ako sa zacnu navstevovat skutocne....Dovtedy nepoznali tie choroby, ani proti nim neziskali imunitu, ale zrazu bum, miliony mrtvych....
Vysvetlenie, su to ti isti ludia, ale odisli daleko skor, nez sa bud vytvoril virus,alebo virus uz bol, a oni stratili voci nemu odolnost.... Ako dlho trva taky proces? No u prekrizobrvnakov par rokov, u tych ostatnych niekolko tisic rokov....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 14:29:06 59ad0eb9
fero ako vidis, ono sa to neda len tak odbit tou ignoraciou teorie, ak nedokazes ponuknut lepsi sposob vysvetlenia.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 14:33:14 59ad0eb9
Rafael, chapem, ze zit v sustavnej iluzii je pekne a ked ti k tomu stacia zavery par tzv. vedcov, mozes byt spokojny. vidno to aj na tvojej reakcii, same oficialne verzie ctrl+v. co na tom, ze nasi predkovia a prakticky vsetky stare kultury vo svojich dielach opisuju deje a bytosti, ktorych boli aj svedkami. tomu netreba davat vahu, vsak mame tu vedu, ktora vie vsetko najlepsie. vsetky artefakty svedciace o tuposti tzv. vedeckej interpretacie treba oznacit za falzifikaty. ale nastastie vsetko oznacit za falzifikaty nemozu. kto je potom dogmatik ?
choroby? aha zabudol som, ze clovek bol v historii stale taky zdegenerovany ako dnes, preto vsetko musime brat konstantne. na to si clovek zvykne u pavedcov dneska. na zaklade pozorovania deja v sucasnosti vytvoria teoriu, ktora podla nich plati vzdy a vsade. toko aj k tym "argumentom". radsej sa zabednit nejakymi mantinelmi, ako skumat. ale nech sa kazdy zariadi po svojom.
nastastie skutocni vedci nikdy nepodlahli takymto pavedeckym sposobom skumania. preto sa aj dostali tam, kde napr. nejaky bradac z 19. stor. nie

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 14:43:59 5ab6fb7f
nie Fero nachapes a preto je cudne, ze kognitivne funkcie mozgu tak nehanebne zanedbavas.
A nieco na podporu tupoviny nemas, okrem nic nehovoriacej zlataniny z ctrl c.v...?
Je ale smutne, ze opisuju bohov zazraky, deje nadprirodzene ,a zrazu zijeme v dobe bez bohov, zazrakov a nadprirodzenych veci.
Preto Fero este raz, ak opisuju rozne narody to iste, neznamena to, ze videli to iste, skratka si len preniesli myty z domoviny, kde sa evolucne vyvinuli....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 14:54:05 59ad0eb9
takze k tomu skumaniu, absencii rajciny v igelitke, poprosim vysvetlit....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 14:54:56 59ad0eb9
Lebo jedno Fero musis uznat, podobnost stavieb,sa da vysvetlit ovela jednoduchsie ako vyvratit nedostatok inych veci ,ako su vynalezy, objavy, fauna, flora, choroba, rasa...atrd....
Potom kto viac ignoruje fakty?....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 15:00:24 59ad0eb9
Rafael, samozrejme aj pri mozgu zas len vychadzas zo zaverov nejakych tzv. vedcov. nuz len napr. taki autisti, ktori maju rozne obdivuhodne schopnosti akosi nepasuju do tvojej 100 percentnosti. poprosim vysvetlit
aha, vsetko su to myty. ake je to lahke vsetko hodit do kosa. vsak sucasna "veda" nam krasne vsetko vysvetluje. som netusil, ze clovek potrebuje myty, aby prezil. to je mi ale pristup.
a ze dnes sa nieco take nedeje ? a aky ma vyznam masivna propagacia evolucnej teorie v tejto rovine? to je to, co ti stale hovorim, ze evolucna teoria je presne na to, aby sluzila svojmu ucelu. netancuj, ako ti niekto piska.

choroba nie je ziaden argument. na zaklade coho beries vsetky choroby za smrtelne ? ja som bol tiez barskde a nikde som neochorel a neumrel a samozrejme som sa nicim neockoval. nikde som nedoniesol v igelitkach plodiny a nezacal vysadzat, ani zvery v klietkach a vypustat ich. ale naopak ma zaujimala kultura.
presne ako v minulosti, totozne umelecke diela najdene po celej planete.
to, ze niekto to niekde robil nemozes brat ako konstantu pre uvazovanie pre vsetky dalsie pripady.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 15:13:37 5ab6fb7f
Fero, tu si narazil na poriadny kamen nepochopenia z tvojej strany, co sa tyka funkcie mozgu, tu sa da zmrat aj to, ktora cast mozgu ma za ulohu.
Lenze tvoj odpor k poznaniu je ocividne silnejsi,ako tuzba po poznani, preto je debata s tebou vzdy taka neplodna.
Takze to, ze sa nedeju zazraky a nezjavuju bohovia ma na svedomi evolucna teoria? No tak to som nevedel, gravitacia, ci maximalna rychlost svetla maju za ciel neprivodit navrat gymnastu z prekrizenych brvien?
Argument biodiverzity si nepodal, ale tvoja nechut vysadzat cudzie plodiny, problem bevyriesili. Navyse, nebol si na novych, novoobjavenych uzemiach ako ti, ci odtial tu faunu a floru priniesli, preto aj tento tvoj pseudoargument je podobny ako tie ostatne.
Totozne umelecke diela nenachadzas, to klames, nachadzas podobne a s vysvetlenim hore aj dolozene preco.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 15:20:05 59ad0eb9
Ale vzime sa do tupoviny, ktoru prezentujes.
navstevovali sa, ale zabudli o sebe v analoch cokolvek napisat, rajciny nemali radi, zato sa kochali v stavbach z kamena, koleso mali na posmech, nechali ho Staremu svetu, papier, ci papyrus nechceli, radsej tesali do kamena ako Flinstonovi, zemiaky v Europe nechceli jest, boli moc horuce....
Argumenty ako hrom, Fero jedno ti musim uznat, naozaj su este aj teraz ludia, ktori vyuzivaju mozog len na 15 percent.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 15:28:57 59ad0eb9
Rafael, aj dnesna veda priznava, ze o mozgu vie malo, ale ty uz vies vsetko zmerat a vysvetlit a dokazat vyuzitelnost mozgu. co sa tam nehodi ignorujeme, alebo oznacime za nezmysel.
ale chapem, ze nemozes uznat totoznost diel, lebo by sa tvoja krehka skladacka velmi rychlo rozsypala.
skus si precitat svoje prispevky este raz, preotze opat mas argumenty postavene na konstantnosti chapania dejov vsetko, co ti tam nesedi povazujes za hlupost.
tvoju glorizacia oficialnych tzv. vedeckych zaverov by ti veru mohli zavidiet vsetci katolicki svati dokopy. co na tom, ze to nema oporu v ziadnych starych textoch. to su vsetko myty.
tvoj boh(tzv. vedecke zavery) to vie najlepsie.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 15:41:47 5ab6fb7f
Je ale priznacne, ze to co vycitas teorii, nedokazes sebareflexiou odmietat aj tu tvoju skladacku.
Kritizujes skolstvo, ze nedaju detom na vyber, co sa maju ucit.
No a debata na takuto temu by mala asi takyto priebeh.
Pani ucitelka, preco boli vsetci do 15.storocia ako Fero, a nechceli si z Ameriky nic doviest? Preco sa zrazu zacali tie veci dovazat? No a ucitelka by s uplnou istotou argumentovala, no jednoducho preto, lebo vtedy ludia do 15.st. nechceli v igelitkach nic doniest.
Preco ale mali podobne stavby a nechceli pouzivat koleso? Ucitelka, koleso do 15. st. neplnilo dolezitu funkciu v ociach Americanoch atd.... takto sa da rozumne vysvetlit ozaj cokolvek.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 15:41:51 59ad0eb9
Fero aj keby postavili repliku Cheopsovej pyramidy, aj tak sa da vysvetlit uplne jednoducho, absencia rajcin tazko....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 15:43:16 59ad0eb9


Ďalším poznatkom svedčiacim proti mýtu je pozorovanie aktivity mozgu počas výkonu poznávacích funkcií, kde bolo dokázané, že neexistuje žiadne „tmavé miesto“, teda neaktívne miesto v mozgu, ktoré by sa do procesu nezapojilo. V skutočnosti sú neuróny v kôre aktívne na určitej úrovni stále, i počas spánku.
Iná strela do centra mýtu je evolučný pohľad: Ľudský mozog je veľmi nákladný orgán – spotrebuje približne 20% krvi pumpovanej srdcom, ekvivalentné množstvo distribuovaného kyslíku. Evolučný argument je jasný: Je naozaj možné, aby tak dôležitý a nákladný orgán bol tak neefektívny, že by mal kapacitu 10 krát väčšiu než je potrebné? Keď sa lepšie pozrieme na to, akým spôsobom sú organizmy evolučne prispôsobené – nepotrebné orgány zanikajú, v prírode sa nemrhá.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 16:25:23 59ad0eb9
Skrátka, nie sú to ľudia.
Hatori # VoxyKivi25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 16:46:24 d425400c
... ďalší z mnohých dôkazov, že žijeme v pekle. Niektorí v horšom, niktorí v lepšom, ale všetci v pekle. Takže k článku len dodám, strašné - aj čítať tieto p...viny :-D
jozopizza # QimeXeha52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 17:40:08 d597d58a
Rafael, no veru mas pravdu. trebalo by dat studentom k dispozicii dobove zapisy, ktore su pre opis vtedajsich udalosti omnoho hodnotnejsie ako bachorky dnesnych radoby vedcov. ci vlastne vsetko co oni pisali boli vlastne myty, tak zial sa musime spoliehat na zavery nejakych individui, ktorym vyhovuje teoria, ze sa nenavstevovali aj napr. neodskriepitelnym dokazom.
argumentujes kolesom ? to nemyslis vazne. zase len obmedzeny pohlad z pozicie cloveka sucasnosti, ktory vo svojej nadutosti nevidi na spicku nosa. prave preto mu stale unikaju skutocne poznatky tej doby.
to s tym mozgom je zase o tom istom. zavery obmedzene nejakymi mantinelmi kvazi poznania. nic ine neexistuje. ako to je s tymi autistami ? ako to, ze maju take schopnosti ? vysvetli.
nepotrebne organy zanikaju ? aha napr. kostrc a slepe crevo. dobre, tak ti zaplatim ich vyoperovanie ako dokaz ich nepotrebnosti. beries?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 17:46:10 5ab6fb7f
Každý mozog je 1oo%ntne využivane-aj ked má len 1o-15-2o%ntnú kapacitu-ale Ferov mozog presahuje 1oo% ntné-1oo% ntnú kapacitu svojho mozgu-Fero je záhadou evolúcie-presahujúcu kapacitou mozgu vedcov-alebo je inkognito ježiš- žije si v ilúzii boha tvorcu- človeka z hliny!Nerozumie slovu evolúcia-kolobeh všetkého -bez strát!
ferda # LupaKumo8
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 18:38:10 58d4285f
slepe crevo ma ulohu v udrziavani prirodzenej crevnej flory, ludia s vyoperovanim slepakom maju trochu vyssie riziko niektorych crevnych infekcii

mozog vyuzivame cely, rozdiely su skor v tom na co ho vyuzivame, nie ze by niekto pouzival menej modzgu a iny vacsiu cast

clovek # MaheCyly64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-30 19:06:39 5f66d2a2
Fero, ty si kus takého vola, že nemá cenu ťa o tom ani presviedčať.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-31 14:12:35 3ec5f361
Pocku-Ja ho presviedčam že má rozum-ale on si to nechce uvedomit a pripušta že je osol-ktoré chce-aby bol dostihový kon-Spadol z raj jablone a padol na svoj mozog zadkom-skadial čerpá svoju múdrost-výkladov-pardon-výkalov-darmo boží organ mudrosti!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-31 15:08:11 58d4285f
Preto natocili aj film Lucy pre hlupakov, ktori radi takym veciam veria.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-31 18:36:53 59ad0eb9
Tak to sa mi podarilo!!!
milan # PesyMihy72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-01 10:50:58 57f4ff8d
Pock, dakujem za urazku. ale nevadi, viem o tebe, ze sa lahko vytocis, aj ked s tebou som nediskutoval. este ti odporucam viac si prestudovat o nasej poslednej spolocnej teme, kde si tvrdil, ze krestanstvo je plagiat. druhym vycitas neznalost, ale tu ju sam preukazujes.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-02 12:09:26 5ab6fb7f
Keď už tu toľko polemizujete, na koľko percent človek využíva kapacitu svojho mozgu, rád by som len na margo pripomenul propagandistickú správičku súdruhov zo zažltnutej tlačoviny ústredného výboru KSČ, resp. čo sa okrídlene spomínalo celkom vážne i vškolách v istom období minulého režimu: V. I. Lenin využíval kapacitu svojho mozgu o 7 až 10 % viac, než bežný človek. Toľko úsmevný citát onej doby glorifikujúci V. I. Luesa.. A potom sa čudujeme, prečo mu mozog pred mumifikáciou naložili do formalínu! Žeby učebná pomôcka budúcim generáciám, ako má vyzerať správny génius proletariátu?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-02 12:56:00 bc7b649f
Pandemonium ty hadam neveris, ze veriaci vyuzivaju kapacitu mozgu na 10 percent?
plam # RyroHilo28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-02 13:12:03 59ad0eb9
Samozrejme, že nie! To bude maximálne tak jedno percento do ktorého sa vojdú akurát základné atribúty života bigotného elementa, napríklad obsah ovčej knižôčky, spevníčka, podmienený reflex spínania paprčiek pri pohľade na skrížené trámy s dreveným otesancom, alebo chlípnosť pri pohľade na deti... či aspoň vštepená vedomosť základnej slušnosti nesrať na verejnosti. Zvyšok je len prázdnota vyplnená velebením veľkého NIČ...
Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2015-01-02 13:34:14 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.086 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles