Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Osvietenia Volaní Poslov, časť 2.1


Osvietenia Volaní Poslov, časť 2.1

V Mene Allaha, Prekypujúceho Milosrdnosťou, Prudko Milosrdného


Chvála patrí Allahovi, Pánovi svetov, Držiteľovi Suverenity,

Ktorý určuje chod oblohy a hviezd, ovláda vetry, spôsobuje úsvit a spravuje moc, Pán svetov.  Chvála patrí Allahovi.  Zo strachu inšpirovaného úctou sa nebesá a ich obyvatelia boja a chvejú; zem a jej obyvatelia sa trasú a chvejú; oceány a všetko, čo sa nadnáša a pláva v ich vodách plynie spoločne v rozrušení a zhluku. 

 

Ó Allah, zošli Tvoje Požehnania na Muhammada a Rodinu Muhammada, archy hýbuce sa v ohromných hĺbkach.  Ktokoľvek, kto na tieto archy nastúpi, je v bezpečí, a ktokoľvek ich opustí, utopí sa.  Ktokoľvek, kto bude postupovať bez nich, je odpadlík a ktokoľvek, kto za nimi zaostáva, pominie a ktokoľvek, kto zotrvá blízko, prežije.

Poslovo Osvietenie a trýzeň{A neposlali sme nikdy do žiadneho mesta proroka bez toho, aby sme pred tým boli postihli obyvateľov jeho nešťastím a biedou, dúfajúc, že snáď stanú sa pokornými.  Potom sme im zamenili zlé dobrým, takže zabudli a povedali: "Otcovia naši tiež boli postihnutí striedavo nešťastím a šťastím." A uchvátili sme ich znenazdajky bez toho, aby o tom mali tušenie.} (Surat Al-A’raf (7):94-95).

{A posielali sme už k národom predchádzajúcim poslov a pohromou a nešťastím sme ich postihli dúfajúc, že tak budú pokorní!  Kiež by sa boli, keď prišla k nim prísnosť Naša, pokorili!  Však srdcia ich zatvrdli a satan im skrášlil ich skutky.  A keď zabudli na to, čo bolo im pripomenuté, otvorili sme im brány k radostiam všetkým.  A keď sa potom radovali z toho, čo sa im dostalo, chytili sme ich nečakane a ocitli sa v beznádeji.}
(Surat Al-An’am (6):42-44).

Toto je Sunna (spôsob/právo) Allaha, a v Allahovej Sunne nikdy nenájdete akúkoľvek zmenu a v Allahovej Sunne nikdy nenájdete akékoľvek úpravy.  Je to Sunna Allaha, Milosrdného a Povzneseného, voči ľuďom miest, keď im posiela Posla, uchopí ich chudobou a útrapami, a táto chudoba, ktorá je zväčša kvôli despotickej nadvláde naď ľuďmi zeme, ako to bolo v prípade Egyptského faraóna a jeho nadvlády nad Izraelským národom a v prípade Nimrodovej nadvlády nad ľuďmi Abraháma a.s. a ekonomickými škodami, ktoré predstavujú nedostatok financií a chýbajúce požehnania vo forme plodín, chovu a obchodu, sú zvyčajne hlavnou príčinou povzbudzujúcou ľudí, aby uvažovali nad stavom korupcie, v ktorom žijú, a preto sa odohrá návrat niektorých z nich k Bohu a uchýlenie sa k Nemu.  Avšak uprostred tohto božského zoslania svet (Dunya) otvorí pre svojich ľudí náruč a je pre nich pokušením, ktoré ich uvedie do bezodnej priepasti po tom, čo stáli za Poslom, ktorý bol k nim zoslaný.  A títo ľudia použijú podozrenia ako výhovorky pre ich potknutia a myslia si, že ich nepodložené ospravedlnenia, kvôli ktorým stáli za Poslom bez toho, aby prispeli k jeho víťazstvu alebo kvôli ktorým s ním bojovali, predstavujú dostatočnú obhajobu pred Allahom v Súdny deň.

 

A keď si veriaci všimnú skutočnosť, že ide o podobný prípad, ako bol v súvislosti s národmi, ktoré boli mučené pred tým, odpovedajú: táto Sunna bola aplikovaná na našich otcov a im sa nedostalo žiadneho trestu, ani k nim nebol vyslaný žiaden posol, takže tento muž je klamár, kúzelník alebo básnik, alebo si vymýšľa," alebo použijú akúkoľvek inú výhovorku, s ktorou sa ospravedlniť a nájsť pre seba argument, prostredníctvom ktorého sa nastolia dôkazy ohľadom ich Fitrah (charakteru/povahy), keď ich volá k ostražitosti a voči veriacim, keď sa s nimi hádajú.  Preto sa nachádzajú uprostred novej situácie, to znamená záujmu o tento svet (Dunya), [b]{ Potom sme im zamenili zlé dobrým } Al-A‘raf (7:95) a na vrcholku užívania, súc v stave intoxikácie a blaženosti, zrazu ich strhnú muky, zatiaľ čo zotrvali nevedomí, { Pri tvojom živote, títo ľudia veru tápali v opilstve svojom,} (Surat Al-Hijr (15):72).

 

A potom už nepomôže žiadna ľútosť a zaznejú hlasy:  Náš Pane, naša úbohosť nás prekonala... Pane náš, zbáv nás toho... Vskutku sme boli hriešnikmi... Pane náš... Pane náš... A dostane sa im odpovede:  { A Boh povie: zostaňte opovrhovanými a nehovorte so Mnou!  Veru jedna časť služobníkov Mojich vravela: "Pane náš, uverili sme, odpusť nám a zľutuj sa nad nami, pretože Ty si ten najlepší zo súcitných!"  A vy ste si z nich posmešky robili, takže ste na moje pripomenutie zabudli, a ešte ste sa im smiali.} (Surat Al-Mu’minun (23):108-110).

 

 

Ahmed Al Hassan

26 Safar 1425 H.L

An-Najaf Al-AshrafAuthor: helper313 # QaraTacu42
Svet2013-12-084
-
 36%  ( 4 people voted )
+
a toto je zas co?

Yanath # VepeBeke80
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2013-12-08 16:45:22 559f68d2
WTF!
allah? asi tvorca paralelneho vesmiru...

kucma # FyvaFixa25
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-08 17:40:54 b2fdb072
zaujimali by ma reakcie beznych napr. krestanov (ak nahodou je tu aj zastupenie ineho nabozenstva kludne),ci by mi mohli v skratke zhrnut svoje pocity po precitani clanku resp. pri vyslovovani slova "allah"
len uprimne poprosim, dakujem.

kucma # FyvaFixa25
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-09 06:24:04 b2fdb072
Zameňte si Allaha za Boha, za Hospodina, za ukúloľvek inú modlu a zjaví sa vám obraz neslobodného človeka pozbaveného zdravého myslenia, človeka otroka, ktorý počúva len a len Pána svojho, ktorého myseľ je odmieta poznanie. Spolok takýchto ľudí je potom zodpovedný za spätný vývoj civilizácie.

Je faktom, že Sumérska civilizácia bola vyspelejšia ako naša, niektoré ich poznatky nemáme dodnes. Potom prišlo oslavovanie bohov, sviatky na počesť bohov, stredoveká doba temna, keď sa zmenili fakty o našich dejinách. Naše dejiny sú nám temné dodnes, vieme len to, čo svetová moc uzná za vhodné aby sme vedeli.

Ľudstvo ovládol mamon, honba za ziskom, ničenie životného prostredia, poznatky sa využívajú na vyvolanie svetových konfliktov a vojen, na vstup do EÚ za každú cenu, vid. Srbsko, Ukrajina. Nás sa ani nikto nepýtal.

Stačí jedna svetová atómnová vojna a tí čo sa zachránia skončia v dobe kamennej, deti stratia vedomosti a rodičia nič okrem kameňa nebudú mať k dispozícii.

Niekto ľudstvo úmyselne drží v nevedomosti a otrockej poslušnosti voči režimu zbojníkov. To, čo sa človek v rannom detstve naučí, s tým už ide celý život, už sa ideoĺogie nezbaví! Takto funguje aj výcvik psa. Ľuddia a zvieratá majú k sebe veľmi blízko. Suméri o tom vedeli svoje. Získavame návyky ako psi a celý život sa chovám ako stádo. My "páni" tvorstva.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 67%  ( 8 people voted )
+
2013-12-09 06:40:13 57f4ca0a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   šty
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.023 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles