Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Otráviť svojho zákazníka


Otráviť svojho zákazníka

Na tvrdení, že domáca strava je lepšia ako kuraco-prsno-broskyňové menu či prefabrikát z rýchleho občerstvenia, sa zhodne veľká časť čitateľov. Zároveň je množstvo nezamestnaných, z ktorých skoro každý má kuchyňu a zároveň (obzvlášť tí starší) vie variť. Prečo teda ako huby po daždi nevznikajú ponuky domácej krkovičky s kapustou, ktorú by ste si vyzdvihli cestou z práce? Pretože úradníci sú presvedčení, že prvoradým záujmom takéhoto podnikateľa je otráviť svojho vlastného zákazníka. Čo na tom, že drvivá väčšina ľudí varí vo vlastnej kuchyni pre seba a svoje deti a končí sa to bez gastroenteritidických príhod. Ak by chceli spraviť to isté za malý poplatok, museli by si pripraviť tisíce na vybudovanie či prenajatie zariadenia podľa predpisov a hodiny vypĺňania hygienických formulárov.


 

Politici a úradníci vo všetkých štátoch radi vytvárajú dojem, že potrebujeme ich činnosť na to, aby sme boli zdraví a šťastní. M ark Stambler v LA začal doma piecť francúzsky chlieb a ten sa stal v jeho okolí čoskoro tak populárny, že ho začal predávať. Až do momentu, keď o jeho úspechu napísali článok v The LA Times a prilákali tak pozornosť miestnej hygieny. Úradníci okamžite zakázali obchodom odoberať jeho produkty a k nemu samému domov chodili kontrolovať, či nepokračuje v tejto protispoločenskej činnosti. 

 

 

 

Našťastie Mark sa rozhodol nevzdať a s pomocou lokálneho politika pripravil zmenu zákona, tzv. Cottage Food Law, ktorá nakoniec prešla kalifornským zhromaždením. Zákon umožňuje založiť si domácu produkciu jedla po zaslaní registrácie (online) a absolvovaní kurzu (online). 

 

 

 

Zákon síce dáva len relatívnu slobodu (nemožno používať niektoré ingrediencie, ktoré sú označené ako "rizikové"), ale predstavuje významný posun. Umožnila legálne predávať doma vyprodukované jedlo čo využil nielen Mark, ale behom jediného roka aj 1200 ďalších drobných producentov naprieč Kaliforniou.

http://www.iness.sk/stranka/9 382-Otravit-svojho-zakaznika.html
Author: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Slovensko2014-02-2823
-
 73% ( 12 people voted )
+
Myslím si, že na toto je jednoduché riešenie : DôVERA , medzi zákzníkom a "podnikateľom".
Bez papierov, bez registračnej pokladne a hlavne BEZ DANÍ pre príživnícky štát !!!

Samozrejme toto sa dá praktizovať len "v malom" pre lokálnych zákazníkov, niečo ako "privyrobenie", ale myslím, že o tom je tento článok...

Johny # JynaVaso24
-
 80% ( 15 people voted )
+
2014-02-28 14:31:29 c35b07ef
Štát stále viac sťažuje akékoľvek obchodné aktivity občanov aby veľkoproducenti a obchodné reťazce mali celý trh. Aj predaj na trhoviskách, či z dvora a podobné metódy narážajú na hradbu papierovania a iných prekážok. Domáca výroba je vždy lepšia a hlavne zdravšia, bez konzervantov a lacných náhrad, bez aróm nahrádzajúcich chuť a iného svinstva. Koľkokrát inšpekcie nájdu v hypermarketoch pokazené mäso a čo sa stane? Nič okrem pokuty.Na jednej strane sa nám tvrdí, že trh všetko vyrieši a ak niečo nie je kvalitné, tak to neprežije a na druhej strane nás strašia, že naši susedia by nás chceli otráviť svojimi výrobkami. V chamtivosti je viac jedu ako v domácom ovocí, mäse či zelenine.
V amerických filmoch sa mi vždy páčilo, keď si deti privyrábali predajom vlastnej limonády pred domom na ulici. Ako by reagovali ľudia na Slovensku? Bojíme sa vlastných susedov a veríme právnickým osobám bez svedomia.

MarianR # JabyXira91
-
 77% ( 12 people voted )
+
2014-02-28 15:02:25 5e88895e
Gejza a kto dal právomoc štátu zasahovať do rozhodnutí ludí.Kto sa ho o to prosil.Ved to by museli úradníci kontrolovat každý pohlavný akt v štáte,aby sa náhodou niekto nenakazil a nedostal pohlavnú chorobu aj pán farár či kadejaký askéta čo sex okrem so svojou rukou nepraktizuje.Musl by byť pod kontrolou každý verejný záchod,aby sa z neho nejaký blbec nenapil a nerozniesol nedajbože sračku.Môj názor na to je: štát kontroluje len to z čoho sa dajú získať peniaze,je to celé veľké pokrytectvo,svinstvo a klam.Chráni tým len záujem ludí ktorý tahajú za nitky,aby sme im neliezli do kapusty a nezničili ich biznis.Ako si sám priznal,v podnikoch a reštauráciách platia pravidlá ktoré sa i tak porušujú lebo ich kontrolou sú poverený ludia ktorý sú úplatný.....atď....

Grandtour # TuveQemo47
-
 73% ( 12 people voted )
+
2014-02-28 16:32:04 4e63cd07
Predaj zo dvora: http://www.bydleti.cz/zahrada/rybi-farmy-pro-male-
zahrady

Kludne mozte predávat zeleninu a ryby zo svojej záhradky.

Věděli jste, že domácí zahradní chovnou rybí farmu užitkových ryb můžete mít již na ploše 2 x 2 m? Není nutné budovat žádné velké rybníky, není nutno mít ani zdroje vody. Rybí farma může být i na dvoře, nebo ve sklepě. Dost takových rybích farem, díky akvaponii, se buduje i v bývalých průmyslových areálech.
Dnes 1/3 až 2/3 celosvětově konzumovaných ryb se pěstuje v sádkách. Moře jsou dnes silně vylovená, řeky mnohdy taky nevypadají moc zarybněně, rybníky zase plundrují kormoráni, volavky a bobři. Sádky, to je jistota. Jistota přírůstku a jistota nevydrancování. Ale i v rybnících dnes probíhá mnohdy celoroční chov ryb bez zimní přestávky. Chov ryb je dnes tedy poměrně rychlý. Doba je rychlá, jak říkal Jan Neruda: „ Kdo chvíli stál, stojí dál již opodál“. Ale zpět na Vaši zahrádku.


klomo # QefaJupa85
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 17:06:03 d970a622
Rybí farma pro malou zahradu – Grow fish garden farm:Jako rybník slouží plastová jímka. Minimální průměr 1,8 metru, minimální výška 1,5 m. Tu lze umístit i ve sklepě, ale lepší je zakopat ji na zahradě. V ní lze uchovat 80 – 600 pstruhů za půl roku. Dle výkonu a účinnosti filtrace. Pokud umísťujete jímku na zahradu, doporučuje se výška klidně 2,5 m, a vrchní okraj ponechat 50 cm nad terénem. Nemusíte se pak k rybám shýbat. Jímku na zemi lze efektivně obložit kamením a zbudovat z výtoku třeba potůček. To bude odvod „znečištěné vody“. Ten se dá odvádět do dešťovky, nebo na zálivku na zahradu, dá se použít i filtrace pro ryby a vodu zpětně používat, nebo kořenová čistírna odpadních vod. Konečným, nejvyšším stádiem a nejlepším řešením je pak Akvaponický skleník.


klomo # QefaJupa85
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 17:07:26 d970a622
gejza, len su vsetky tie tvoje predpisy asi na figu, ked kurca chovane vo velkochovoch a zabite na bitunku kde su splnene vsetky predpisy je zasrate patogenmi viac nez kurca, ktore ja zapichnem a vypitvam vzadu na dvore

Yanath # VepeBeke80
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-28 17:11:11 559f68d2
loading...
Gejza,
ty zosadni konečne z tej tvojej bubliny na zem ! Keby to bolo tak, že všetky zákony, alebo aspoň ich väčšina
sú vo verejnom záujme a že by sa tu neuplatňoval tzv. dvojitý meter. Keby štát riešil skutočnú zlobu, tie špinavé, zasmradené, veľké ryby v bielych golieroch..... potom by si možno mal právo na takýto názor...

...takto pôsobíš len ako taký truľko - teoretik, ktorý asi žije na inej planéte...

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 17:15:09 c35b0b9d
Klamo zrejme máš pstruhy ktoré boli vycvičené na život v sude ako cigáni v malej drevenej búde.

Sud ktorý si popísal má pri priemere 1,8 metra a výške 1,5 metra 3800 litrov vody.
Pri 80 pstruhoch to vychádza na 47,5 litra vody na jedného pstruha čo sa dá ešte brať ako kritické maximálne množstvo rýb na sud - pri dostatočnom okysličovaní.. Pri 600 pstruhoch pripadá na jedného pstruha 6,3 litra vody. V takom malom priestore pstruh nedokáže ani dlhodobo žiť ani plávať.

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-28 17:57:45 b228427e
Gejza takto vyšľachtené pstruhy žijú len v krkonošiach a tvária sa že sú veveričky. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 18:43:15 b228427e
Gejza,
ďakujem za zopakovanie, ale aj tak si myslím, že ani v súčasnosti platné zákony (vo všeobecnosti) nie sú moc dobré a to nehovorím už o ich nedodržovaní, resp. "dvojakom metri"....

... pripadá mi to totiž tak (a zďaleka nie len mne), že veľa-veľa zákonov je tu len na to, aby štát mohol buzerovať a žmýkať svojich občanov, ktorí sú na to najvhodnejší...,

...teda strednú vrstvu - najpočetnejšiu skupinu, ktorá jediná produkuje aj skutočné hodnoty a "vďaka" ktorej môžu užívať svoj luxus aj tie odporné parazitické elementy, bez skutočnej úžitkovej hodnoty...

...veď čo, hlavne, že majú "zákonodarnú, výkonnú a súdnu moc"...

... to, ako si "robia" svoju robotu, to dlhodobo ukazujú prieskumy verejnej mienky o dôvere ľudí, k týmto "prepotrebným" inštitúciám.

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 20:04:44 c35b0d65
Gejza,ze Ty nie si goj?
Johny,len otazka.Co si si ty osobne za poslednych desat rokov dorobil alebo dopestoval.

Lebo ak tvoja odpoved bude ze nic,tak sa budem ja musiet zamysliet nad tym co Gejza mysli pod verejnou spotrebou potravin.

Gejza prosimta nekomentuj ma.Vsak si mi napisal,ze ked budem mat v Tebe kamarata,tak mi neudelis nejaku tu zasranu cenu.

Sliepky treba past,niekedy im hodis trochu zita/fuj,este ze mi tam nezaskocilo d/,obcas doprava,obcas dolava.

Ale past.Na to ten kto ich vlastni uz prisiel.:}}

Pekny den prajem.

P.S.Je len jedna moznost,aby mohli byt sliepky pasene,musi sa svet spojit.Kompletne.Pre toto ma sere Ukraina,tlak uz je privelky.A ked sa to posere,tak kdo uz tym sliepkam kto to zrno hodi?

Len pre istotu,Gejza , neposluchol som No toto radu,aby som isiel makat.Pred takymto vikendom?

Pevne verim ze som teraz riadne svojim prispevkom zavaril Ululele.:}}harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 09:32:01 b229f5b3
To Gejzo : Pokud snížíte počet pstruhů, rostliny nerostou. To vyzkoumali již hoši na Slovensku, když si chtěli Akvaponii sestrojit svépomocí, doma u baráku.
klemo # TesyKoso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 10:13:40 d970a622
Gejza,len neviem ci sa Tvojej reakcii tesit.:}

Ukulele,moj posledny koment nesuvisel s tymi sliepkami pred tym.To len pre istotu.A kam si ma teraz zaradis?

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 10:33:04 b229f5b3
Gejza na mňa sa bude tento šarlatán obracať zbytočne.. Pstruh je pre mňa živý tvor ktorý si myslím zaslúži tiež plnhodnotný život skôr než si ho upečiem. Jedná sa o rybu ktorá je v prirodzených podmienkach často v pohybe. Rybí matrix v žiadnom prípade neschvaľujem a nikomu ho neodporúčam. Uprednostňujem skôr chov rýb v jazierku ktoré je vybavené dostatočným prúdom, prírodnými skrýšami s nabodobením prirodzených životných podmienok v ktorých žijú a vyvíjajú sa rôzne vodné živočíchy ktoré slúžia rybe zároveň ako potrava.. Ryba z takého jazierka je ďaleko kvalitnejšia ako ryba z českého sudového rybomatrixu. Nezaujíma ma kvantita ale kvalita.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 11:00:02 b228427e
No toto?

Aky sarlatan.Ved uz funguje pod dvestopetdesiatym nickom,a uz ja mam problem ho usledovat.

V podstate ide o toto.Nasypte 3000 pstruhov do 180 litrovej vane,a mate vystarane.Krmit ich treba granulami pre psov,lebo to je lacnejsie.

No toto,ale ja chapem ze ak ta nikto nevytaca Bohom,tak musis zareagovat na kazdeho trolla.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 11:11:33 b229f5b3
harry

:))))) A kam by som ťa to mala zaradiť ? Ty nevieš, že už svoje zaradenie a pozíciu máš ? Harry, harry, to ma tak málo poznáš ? Hádam si nemyslíš, že teraz pre nič za nič idem meniť systém a kategorizovať ťa a zaraďovať.

Kľudne nechoď robiť. Víkend je víkend. Zavárať môžeš koľko len chceš, dá sa toho zavariť veľa, aj poradiť ti môžem. :))))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 11:34:37 57f4c47a
Harry nie je to ziaden troll, takto sa ryby skutocne daju chovat ako tento expert popisuje.. No zaroven sa taký ludia stazuju ze su len dalsim clankom potravinoveho retazca a preto sa chcu osamostatnit sposobom ktory je neprijatelny pre vsetko zive okolo nich. Nakoniec aj Ty tu nestale davas na znamost kto koho ako pasie. Teda - ak mame niekoho past, trebars aj pstruha nech to mas svoju uroven.. :-)
A vobec co do toho splietas boba, mna s nim nikto nevytaca, posobim len ako miestny kritik nezmyselnych bobovin.. Nejde o ziadne vytacanie, pohnutky su jednoduche - aj pre mna je pravda oveľa viac ako lož, nech by bola akokoľvek mila a prijemna. A co sa tyka tych ryb, tak mam svoje pstružie jazierko a viem o com hovorim. Prave preto reagujem, nie je mi jedno ako kto pasie pstruhy.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 11:40:57 b228427e
No toto.Ano,aj pstruhy sa daju past.Ale len tie duhove.:}}

Mohol by som sa s tebou pobavit o tom ze kto ma vetsie jazierko:}

Ale preco?

Ale ten clanok potravinoveho retazca mi zatal do ziveho.:}harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 12:07:48 b229f5b3
Ukulele,len som sa snazil naburat Tvoje kategorizacie.To je vsetko.:}
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 12:10:20 b229f5b3
harry a na čo to nabúranie malo slúžiť ?


ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 12:18:13 57f4c47a
Uku,porozmyslam,odpoviem.

Len sa bojim ze odpoved nenajdem.:}

Internet je pohladom do ludskej duse.Gejza Ti raz napiasal,ze sa musime za kazde pismeno ktore tu napiseme raz zodpovedat.Ja len bojujem,aby som ten sud uhral.:}

Srandou bude,ze ma nebude sudit Boh.Ale ti co sa za bohov povazuju.:}harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 12:45:03 b229f5b3
Achj jaj.No dobre Gejza,vraciam dlh.

Napiasal je napisal.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 12:52:43 b229f5b3
harry

:)))) U mňa nič nepotrebuješ uhrávať. Ja ťa nesúdim a ani súdiť nebudem, nemám na to žiadne právo a o takéto činnosti nemám ani záujem.

A to ak som sa ti zdala minule neprimerane možno "ostrá" vyplývalo z toho, že isté veci sú u mňa pre iných nedotknuteľné. :))) Ale určite to pre mňa nebol dôvod na to, aby som voči tebe len tak menila svoje postoje. Pre mňa si stále ten istý starý harry akého som poznala väčšinou. Nabudúce sa aj ja môžem nechtiac pošmyknúť a nechtiac spôsobiť u teba rovnakú, alebo podobnú reakciu ako minule ty u mňa.

Tak to nechajme tak a odpovede hľadať nemusíš, nie je to potrebné.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 13:26:31 57f4c47a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

SpaceX chtějí letět na Mars v roce 2018. Mají na to?


 SpaceX chtějí letět na Mars v roce 2018. Mají na to?
Elon Musk sní o Marsu. A jeho sen se už nejspíš brzy splní. Společnost SpaceX vyrazí na Mars v roce 2018 (nebo o něco později) a podle všeho to je v jejich možnostech.
VIDEO: ŠPIONÁŽNÍ BEZPILOTNÍ LETOUN, KTERÝ SE DOKÁŽE PLAZIT
V OKOLÍ JADERNÉ ELEKTRÁRNY FUKUŠIMY ÚDAJNĚ ROSTE DEFORMOVANÉ OVOCE A ZELENINA
Čeněk na plovárně

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0792 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo