Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

PREČO VERÍM V LIBERTARIÁNSKE NÁBOŽENSTVO


PREČO VERÍM V LIBERTARIÁNSKE NÁBOŽENSTVO

Tento príbeh sa odohral v minulom roku.

V našom činžiaku sme riešili jednu nepríjemnú záležitosť. V spoločných garážach začala miestna omladina pestovať nasledovnú zábavku. Vystriekať práškový hasiaci prístroj len tak nazdarboh na zem.

Jeden by ani neveril, aká je to mrzutá udalosť.

Ako keby ste doprostred garáže vysypali pár kíl pracieho prášku. Do dvoch hodín ho prievan a susedia roznesú na topánkach aj do toho najzastrčenejšieho rohu. Správcovi neostáva nič iné, iba kompletne vydrhnúť celú garáž.

Viete si predstaviť, aká je to lahoda pre astmatikov a malé deti. Lebo nech sa správca snaží akokoľvek, ešte týždeň po udalosti môžete susedom na oknách áut prstom písať odkazy.

A úplne na nezaplatenie je ten pocit, keď sa už zdá, že ste nad prachom konečne vyhrali, ráno vstúpite do garáže a vystriekaný je ďalší prístroj. A po týždni ďalší.

Minimálne po trojnásobnom opakovaní našťastie obozretnosť páchateľov opadla a podarilo sa ich prichytiť pri čine. Chlapci mohli mať tak dvanásť, trinásť rokov. Boli dvaja.

Bezprostredne po zadržaní bola morálka mladých výtržníkov na bode mrazu. Tiekli slzičky, prosby o milosť striedali sľuby. Čakalo sa na políciu, pretože hobby týchto mlaďasov nás už kvôli nákupu nových hasiacich prístrojov čosi stálo.

Ale skôr ako polícia sa dostavil jeden z tatinkov týchto dvoch zázrakov. Kvôli farbe vlasov mu hovorme pán Šedivý.

Šedivému nechýbalo sebavedomie. Na mobile mal právnika a snažil sa nás presvedčiť, že naše zmysli nefungujú korektne. Stali sme obeťou hromadného preludu, do ktorého sa úplne nevinne zamotali títo nevinní chlapci. Ak sa im ospravedlníme, tak on na všetko zabudne.

Treba povedať, že nie všetci nájomníci boli ochotní pristúpiť na uvedenú interpretáciu udalostí. Neskutočné drzé klamstvá pána Šedivého, ktoré mimochodom pôsobili na tých malých výtržníkov ako živá voda, zvyšovali medzi nájomníkmi agresivitu a blížilo sa k fackám

Verejný lynč visel vo vzduchu. Ešteže prišla polícia.

Dvaja kompetentní páni v zelenom, ktorých jediným záujmom bol čo najskorší návrat na policajnú stanicu. Samozrejme so spusteným majákom, aby sa stihla ešte posledná tretina. A najlepšie všetko vyriešiť bez akejkoľvek administratívy, ktorá by im znepríjemnila nasledujúci deň.

Veď škoda nebola nejako zvlášť veľká. Ste v dôkazovej núdzi (iba ste ich prichytili pri čine). Skutok sa nestal, tvrdili zelení.

Pán Šedivý žiaril ako Černobyl po zotmení.

V tom momente do garáže vošiel sused Jakub so svojim fotografickým delom. A so slovami "Tak tu sú tí dvaja hasiči!" si oboch gangstrov vyfotil.

A Šedivému zamrzol úsmev na tvári.

V jeho hlave sa zhmotnila predstava Trnávky, kde na každom druhom kandelábri visí fotka juniora s farbistým popisom jeho huncútstiev. A nie je toho lenivého policajta, respektíve spolužiaka na okresnom súde, ktorý by bol schopný čomusi podobnému zabrániť.

Šedivý najprv prskal vyhrážky, desať minút volal s právnikom a následne sa roztrasenou rukou snažil odfotiť Jakuba smartfónom. Bolo vtipné sledovať jeho márnu snahu. Jakub ustúpil vždy o krok vedľa, keď sa mu v prítmí garáže podarilo aspoň trochu zaostriť.

Po chvíli to vzdal.

Prinútil chlapcov poupratovať po sebe bordel a dostali sme od neho vágny prísľub, že sa podobné udalosti už nebudú opakovať. A muži zákona mohli konečne ísť robiť to, za čo sú daňovými poplatníkmi platení (čumieť na policajnej stanici do bedne).

Môžeme skonštatovať, že sa príbeh skončil pre každého happyendom?

Ja som sa ešte nasledovný deň pokúsil riešiť, či by sme nemohli od Šedivého vymáhať náhradu za škodu, ktoré nám jeho synátor spôsobil. Obvolal som niekoľkých susedov, mimochodom aj jednu právničku, ale vypočul som si "načo do toho rýpať" alebo "kto vie, čo je to za zviera". Podpísať akýkoľvek dokument by som neprinútil nikoho.

Každý jednoducho prirodzene cítil, že súdy budú na strane páchateľa a poškodený si môže svojou aktivitou iba uškodiť.

Tak som šiel na fízlicu sám. Páni samozrejme z výjazdu nespravili žiadnu správu (netuším ako vykázali spálený benzín).

Si to celé, pre tých menej chápavých, ešte raz zrekapitulujme.

Pokojným občanom, ktorí poctivo platia dane, bola spôsobená škoda. Sami prichytili páchateľa, zatiaľ čo policajný aparát mal na saláme. Následne do hry vstúpili policajti, aby uchránili páchateľa pred (akýmkoľvek) trestom. Jedinou obranou pokojne žijúcich občanov bola hrozba (hovorme jej trhová), že zločinca verejne potupia. Čiže niečo, čo sa nachádza úplne mimo štátneho byrokratického molocha, ktorého si na podobné prípady platia. Ten predsa, presne podľa predpokladov občanov poctivo platiacich dane, bude na strane páchateľa.

Punkt.

V dnešnej dobe výrazného posunu elít (akademických, politických, ale aj podnikateľských) doľava prebieha určitá snaha vykresliť libertariánov ako naivných veriacich, snílkov mimo reality. Peter Breiner vymyslel pekný pojem protrhoví jehovisti.

Keď sa ale pozriem okolo seba, vidím samých praktizujúcich libertariánov, bez štipky ilúzie o štátnej byrokracii.

Nikto neverí v osvietenú schopnosť úradníkov brániť bežného spotrebiteľa likvidačnými pokutami, ale úplne prirodzene za tým cíti korupciu.

Aj ľavičiarsky guru p racuje bez problémov na čierno, lebo v podstate chápe, že nelegálna práca je pojem na hlavu postavený.

Socialisti všetkých krajín posielajú svoje ratolesti do súkromných škôl, keď na to majú. A verte tomu, že všetci prominentní apoštoli prerozdeľovania na to majú.

A aj ten posledný sváko z dediny vie, že štátny lekár nemá najmenší dôvod poskytnúť mu zdravotnú starostlivosť, iba z toho prozaického dôvodu, že zdravie je podľa ústavy zadarmo. T ak príde radšej s košíkom vajec a pečenou húskou. A ten od Misesa skutočne nečítal ani riadok.

 Caravaggio, Petrovo zaprenie Krista

Caravaggio, Petrovo zaprenie Krista

Otázka teda nestojí tak, prečo libertariáni veria v akúsi utopickú ilúziu. Ale prečo uctievači štátu zaprú svojho boha aj keď kohút ešte len spí.

Problém je v tom, že náboženstvo marxizmu-progresivizmu sa úplne míňa s ľudskou povahou. Úradník jednoducho nie je ochotný uprednostniť obchvat Prešova pred vlastným profitom. Lekár nebude na pacienta milý, keď mu ten nemôže utiecť ku konkurencii. Nezamestnaný nebude legálne pracovať, keď mu dávky a práca načierno zabezpečia pohodlný život.

Ľudia na kolektívne ciele zvysoka kašlú a idú si za svojim osobným šťastím. Preto akýkoľvek systém nerešpektujúci tento fakt bude krívať na všetky štyri.

Či to progresivisti niekedy pochopia? Pochybujem. Oni, radšej ako prispôsobiť spoločenské pravidlá ľudskej povahe, budú nastavovať zákony pre úplne iný živočíšny druh. Napríklad také mravce, alebo včely. Tie by sa im bez problémov strhali v práci pre spoločné dobro.

Veľa čitateľov mi vyčíta, že v mojich článkoch absentuje riešenie. Tak tento bude výnimkou.

Kedy teda bude na Slovensku lepšie? Keď pán Šedivý príde do garáže, dá juniorovi pár faciek, vykešuje škodu a všetkým sa ospravedlní. A na mladých to, dúfajme, zapôsobí ako pozitívny vzor.

To žiadny lepší štát nezabezpečí. To nastane vtedy, keď sa občan stotožní s premisou, že sa dobré a slušné správanie opláca.

A súkromný sektor, myslím skutočne súkromný sektor bez prívlastkov rozumej tam, kde sa zákazník dobrovoľne rozhodne, či si službu, tovar kúpi, alebo aj nekúpi (vylučujeme školstvo, zdravotníctvo, kultúru, šport, infraštruktúru ...) tak takýto súkromný sektor podobné správanie v dlhodobom horizonte forsíruje.

PS: je len symptomatické, že v krajinách, kde marxisti-leninisti (progresivisti) 40 rokov nepresadzovali nesprávne motivácie, veria ľudia na prozaické dobro sa dobrom opláca viac, ako našinci.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2017-03-147
-
 57%  ( 4 people voted )
+
"PREČO VERÍM V LIBERTARIÁNSKE NÁBOŽENSTVO"

Lebo si keket Fandak... :-DDD


alternativny veriaci # PyjaCupa79
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2017-03-14 21:42:50 c91093c1
Len nie tak "zhurta" veď autor demonštroval svojú GENIALITU neskutočne zaujímavým návrhom riešenia /asi prvý krát v živote /Toto nenapadne tak ľahko hocikoho v tejto dobe . Ešte to "dokresliť" nejakým "marx --leninským ľavičiarským anarchistickým postojom " samozrejme štátom nariadeným , tak súdny dvor v Háagu by predmetný návrh (/nedaj pane ..aj postup riešenia konfliktu../ riešil niekoľko desiatok zasadaní kým by vyriekol rezumé. Vďaka maestro A. Fandak76.... máme sa od koho učiť --aj my zrelšia generácia...
klopi # KyvoWavo40
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2017-03-15 11:42:33 b94729ec

... Má pravdu ...!
Neviem, prečo do neho vy vyššie menovaní dvaja ... kopete/

Garfield # VuqyWeqi18
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-03-15 17:09:02 b2293a58
Prvá polovica článku výborná a štvrtý posledný odstavec od spodu perfektný. :-) Tak by to malo byť. Prečo to tak nie je nech si každý spytuje vo svojom svedomí.
Bynk # LojuWafa17
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2017-03-15 17:39:35 c35b0685
Garfield,
Tí vyššie menovaní dvaja stále pevne veria v nepoškvrnené počatie a svätosť štátu ktorý sa o ních musí postarať (samozrejme za peniaze tých druhých) oni iní nebudú, a pochybujem že precitnú keď už žiadni "tí druhí" nebudú...

Tears of mandrake # MyquDoqu53
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-03-15 18:46:12 55e4d4ad
To je tak ..Garfield18.. už můj starý otec nar. za RaU hovoril o trestoch za "chlapčenské beťarstva " museli (/ za ..krádeže čerešní, exkrementy na nežiadúcich miestach,..zvukové efekty aj výbušné aaa/ byť primerane potrestané -..teda porezať, porúbať kubíky dreva pre obecnú škoku, vyčistiť cintorín,..odpadové stoky.. žandársku stanicu a okolie aaa..)samozrejme o telesných trestoch sa v "modernej dobe "ani nehovorí...A keď niekto isté trivialnosti a riešenia "prefukuje "cez -.-.- VIERU V LIBERTARIANSKE NÁBOŽENSTVO --- tak je asi ...ako to povedať .."osobnostný skrat" . /a za mojej mladosti sa takéto "pestva " riešili anzi zvanzi --my vieme že "Šedivý a konexie " a právo ...a polícia...tu je iný problém a o tom autor ani asi nevie /A to kopnutie ste v mojom prípade kde zobral ...nie je to snaha o ironizovanie problému a hlavne návrhu na riešenie ...Garfield 18 ../otáznik/..
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-03-15 18:52:35 b94729ec
loading...
Kde su tie casy pred erou internetu, kedy kazdy imbecil bol so svojou imbecilitou ponechany sam na seba a jeho moznosti obtazovania nou verejnost boli minimalne... Clovek mal vtedy pocit, ze zije medzi normalnymi ludmi... Vtedy sa imbecil bal aj otvorit hubu, aby po nej okamzite od niekoho nedostal... Dnes, vdaka internetu, moze svojou imbecilitou nielenze obtazovat cely svet, ale sa s inymi imbecilmi aj navzajom podporovat a este sa pod tie voloviny aj relativne bezpecne podpisat vlastnym menom...

Fandak patri k poprednym imbecilom slovenskeho internetu... Dovolim si parafrazovat jeho uchvatny zaver... Kedy budu Slovaci zdravsi...? Ked nebudu chori... A ako je to mozne zabezpecit...? Tak, ze vsetkych posleme na par rokov do Cernobylu, aby sa vratili s rakovinou, pretoze rakovina v dlhodobom horizonte forsiruje zdravie populacie... Je len symptomaticke, ze pacienti onkologickych oddeleni su zdravsimi, ako vseobecna populacia Slovenska, po 40-tich rokoch starostlivosti o ich zdravie...

Fakt neviem, preco som tomu geniovi napisal, ze je keket...?

V socializme by bol uhradu skod ponukol sam pan Sedivy, aby susedia nezmenili jeho zivot na peklo a jeho synator s kamaratom by boli uz vyfackani a nakopani do riti pre jeho prichodom... Ak by na miesto z nejakeho dovodu prisla aj VB, tak ti dvaja chlapci by mali o tom zaznam v kadrovom posudku az do smrti... Z policie by islo hlasenie aj do ich skoly a tento ich cin by ovplyvnil cely ich dalsi zivot... Ohranicil by pre nich vyber skoly, pre dalsie studium, pracovne moznosti, vykon konkretnych povolani atd... Ak by sa opakovane dopustili podobnych cinov, mohli by za to skoncit aj v polepsovni... Jedinou zachranou by vtedy pre nich byvalo, ak by otec aspon jedneho z nich bol nejakym vplyvnym komunistickym papalasom, alebo velitelom oddelenia VB, odkial boli ti prislusnici... Nie radovym komunistom, ale papalasom, alebo vplyvnym dostojnikom VB... V socializme by vsak k takejto blbosti nikomu ani nenapadlo volat VB... Toto by velmi rychlo vybavili sami susedia a to aj vtedy, ak by vedeli, ze sa jedna o deti papalasov, alebo dostojnika VB... Vtedy by boli vo vybavovani celej veci len este razantnejsi a tomu papalasovi, alebo dostojnikovi VB, by ani nenapadlo sa im stavat... To asi preto, ze vtedy mali ludia nespravne motivacie...?

Pre sa neschopne socky aj s Fandakom posrali z pana Sediveho...? preco nenabrali odvahu od neho ziadat odskodne...? Preco si povedali, nerypme do toho, lebo ktovie, co je to za zviera...? Nebolo to nahodou z toho dovodu, ze pan Sedivy telefonoval s pravnikom a neschopne socky vedeli, ze pravnikov maju len schopni tvorcovia hodnot, ktori urcite maju kontakty aspon na lokalnu mafiu, ak nie aj priamo na vladu...? Nebolo to tym, ze sa z pana Sediveho vsetci posrali, lebo vedeli, ze su len neschopnymi sockami bez pravnikov a kontaktov v podsveti a na vladnu moc...? Nebolo to presne tym, ze zijeme v kapitalizme, ktory jasne definuje hranicu medzi schopnymi tvorcami hodnot a pre nikoho nezaujimavymi neschopnymi sockami...? A co imbecil Fandak navrhuje ako riesenie tohto problemu, ktory bol vytvoreny kapitalizmom...? Viac kapitalizmu... Nikym a nicim neobmedzovaneho kapitalizmu, lebo vraj ak prestaneme obmedzovat zlo, nutne sa zmeni na dobro, tvrdia libertariani... Skvely celanok, vsetky jeho odstavce... Jeden jeho odstavec je lepsi ako druhy... :-DDD

Fakt neviem, preco som tomu geniovi napisal, ze je keket...? Musim o tom porozmyslat...


Zdar vsetkym imbecilom... Bez vas by na tomto svete asi bola nuda...? Inac by mi totiz fakt nebolo jasne, na aku onu by vas bol boh stvoril...?


alternativny veriaci # PyjaCupa79
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2017-03-15 19:02:31 c91093c1

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0309 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage