Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Povyhadzovať tých darmožráčov zo SAV!


Povyhadzovať tých darmožráčov zo SAV!

Keď sme ako študenti prvýkrát navštívili Slovenskú akadémiu vied, vošli sme do iného sveta. O deviatej ráno ešte v ústave nebolo ani nohy. Neskôr sa začali trúsiť morózni vedci vo vyťahaných svetroch. Pili veľa kávy, na stoloch mali obrovské stohy papierov, stále sa na niečo sťažovali, a za celý deň zdanlivo nič neurobili. Písal sa rok 1999, ale cítili sme sa ako v kulisách socialistickej inscenácie.

Naše úškrny však vydržali len do najbližšej porady (vtedy sa to ešte nevolalo brainstorming). Rozoberal sa dizajn nového výskumného projektu. Výskumníci a výskumníčky ožili. Lietali nápady, riešenia, návrhy. Ten výskum pomohol vyriešiť pár vážnych problémov našej armáde. Detaily si už nepamätám, ale nikdy nezabudnem na vyčerpaného, no žiariaceho šéfa tímu, keď o pár mesiacov neskôr prezentoval zistenia. A to elektrizujúce vzrušenie z kreatívnej práce, iskry v očiach výskumníkov, a spoločnú radosť, keď niekoho napadlo niečo originálne. Môj pohľad na SAV sa dosť zmenil.

Svet vedy a výskumu je svojský. Výskumník niekedy celé dni hypnotizuje blikajúci kurzor, no potom dostane nápad a za jednu noc napíše brilantný článok. Niekedy môže práca viesť k nečakaným objavom v úplne inej oblasti. Niekedy môže zachrániť ľudské životy ako napríklad zistenia kolegyne, ktorá skúma rozhodovanie záchranárov pri výjazdoch. Priznávam, ťažko sa tu vyčísluje návratnosť investícií či priamy dosah na HDP. Je to iný svet. Ale spoločnosť tento svet potrebuje, keďže tu vznikajú nové myšlienky a podnety. Potrebuje vrstvu ľudí, ktorá kultivuje určitú vedeckú gramotnosť, a nie je závislá od komerčných cieľov svojich klientov.

Medzitým je rok 2014 a v SAV sa od mojich študentských čias veľa zmenilo. Akadémiou sa prehnalo toľko racionalizácií, že riaditeľ ústavu si už sotva dovolí zamestnávať vedcov bez reálneho prínosu. Noví zamestnanci dostávajú zmluvu na dobu určitú a musia dosahovať výsledky. Publikovanie v špičkových svetových odborných žurnáloch už nie je výnimočným úspechom tých najlepších: je to štandard, ktorý sa očakáva od každého. Podobne ako schopnosť prezentovať a obhajovať svoje výsledky na medzinárodných konferenciách a uspieť v súťaži o grantové zdroje. Ak by ste zajtra začali pracovať v SAV, tak by ste dostali maximálne tak holý stôl a rozheganú stoličku. Svoj pracovný počítač, prístroje, softvérové licencie, prostriedky na cestovanie, pero na písanie poznámok (či lepšiu stoličku) si budete môcť kúpiť až keď uspeje váš grantový návrh. Z vysúťažených grantových prostriedkov si však nemôžete vyplatiť odmenu ani zvýšiť svoj tabuľkový plat. Naopak, ešte prispievate na prevádzku svojho ústavu.

Ľudia v SAV pracujú za platy, ktoré sú absolútne neprimerané ich vzdelaniu a schopnostiam. Často si nemôžu dopriať veci, ktoré sú u bežných zamestnancov samozrejmým štandardom. Mnohí výskumníci musia mať aj druhú prácu, aby vôbec dokázali uživiť rodiny. Napriek tomu produkujú špičkové výsledky a robia výskumy, z ktorých profituje celá naša spoločnosť. Robia tak veľa za tak málo peňazí, že platiť ich mzdy je pre štát jednou z najrozumnejších investícií.

Akadémia vied má istotne svoje muchy a určite by sa dalo jej fungovanie zlepšiť . Rovnako by stálo za to optimalizovať prácu grantových agentúr, či viac prepájať akademickú prácu s univerzitami a praxou. SAV by mala ešte viac prezentovať svoje aktivity v zrozumiteľnej forme, aby aj bežní ľudia chápali, čo je to základný výskum a čo sa v tej SAV vôbec robí. Avšak šetriť krátením mzdového rozpočtu môže spôsobiť veľké škody. Mali by sme skôr rozmýšľať, ako výskum a jeho kvalitu posilniť, nie obmedzovať už beztak zúfalé zdroje na mzdy výskumníkov.

Ak by SAV k januáru aj prepustila tých päťsto ľudí, tak sa nestratia. Odídu čerství post-doktorandi a výskumníci, ktorí majú termínované zmluvy: a to sú zväčša mladí, nadpriemerne inteligentní, s rozhľadom a výbornou znalosťou cudzích jazykov. Bude im ľúto, že nemôžu pracovať v prostredí vedy a prinášať nové poznatky. Možno skončia vo veľkej korporácii, možno odídu do zahraničia, možno začnú podnikať. Späť sa už nevrátia.

Ak sa vinár rozhodne vyklčovať časť vinohradu, môže aj hneď zasadiť nový - na úrodu si však bude musieť počkať tak tri-štyri roky. Tak, ako vinár neobstojí v konkurencii ostatných bez kvalitného hrozna, potrebuje štát kvalitnú základňu pre výskum, nápady a inovácie. Keď však budeme chcieť z talentovaného maturanta vychovať skúseného vedca, bude to trvať tak dvanásť až pätnásť rokov.

No ale čo nám už ostáva - keď "povyhadzovať tých darmožráčov zo SAV" znie ako taký dobrý nápad na šetrenie!

Autor pracuje v Ústave experimentálnej psychológie SAV.Author: Rado Masaryk # XomeFocu27
Slovensko2014-10-2916
-
 42% ( 9 people voted )
+
hahaha.
veď im idú aj siskárske platy. čo sa sťažujú. mimochodom pandemonium isto ocení aj takýchto vedcov:
http://www.slavu.sav.sk/pracovnici/zubko.php
ja neviem, ale teológovia???!!! :DDD
no, a bonbónik:
http://www.vsbm.sk/galeria/aula_akademika_Milana_C
ica/akademik_milan_cic.pdf
no a na takýchto darmožráčov idú naše dane. a úbohé mzdy nie sú vôbec pravda. majú mastné príjmy.
veď zverejnite menovité zoznamy a čisté príjmy!
vtedy sa ukáže pán masaryk.
slovenskí vedci pracujú pre zahraničie a pre osobnú prestíž, nie pre slovač :
http://www.sav.sk/index.php?lang=sk&charset=&doc=j
ournal-list&part=list_articles&journal_issue_no=11
112146
prečo všade anličtina? aby výsledky výskumu sa nedostali slovákom, ktorí nevedia po anglicky, ale nsa a cia, ale platia to aj tí, čo nevedia anglicky.


peter # MivuSemu80
-
 47% ( 7 people voted )
+
2014-10-30 10:56:10 c350b50d
Pokial ma veda realne vysledky preco nie. Ja neviem o nicom co SAV urobila a pan co toto napisal sa o tom zabudol zmienit sam napriek tomu ze pise ako by mala SAV prezentovat svoje aktivity v zrozumitelnej forme. Toto je len plac a ziadne fakty. Vyskum rozhodovania zachranarov pri vyjazdoch, no wau. Ak tam riesia taketo veci tak to treba cele zrusit a zburat :) postavia dalsi hypersupermarket alebo hernu.
MM # SidaSafa91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-10-30 11:10:29 d94b4912
Odkiaľ sa v poslednom čase vyrojilo toľko paranoikov? Bol si už na vyšetrení, Peter?

Pock # SihySuri34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-10-30 11:12:55 3ec5f361

Prvá poznánka - právo vedeckého bádanie je zakotvené v listine ľudských práv - teda je to ľudské právo a môže sa ho dovolávať každá fyzická osoba - teda nie je to len právo "verejných" či iných inštitúcií...

Druhá poznámka - aké sú podmienky zverjňovania výsledkov z "verejných zdrojov platených" výskumných inštitúcií. A ako je to, keď sú zdroje "EU-fondové" či súkromné. Nemá potom prednostné právo rozhodovať o výsledkoch ten, kto výskum financuje? Teda nemôže sa pred ľuďmi zatajovať to čo sa "systému" = "finančným zabezpečovateľom" nehodí?

Podľa udalostí vo svete sa mi skôr zdá, že oficiálne výskumné inštitúcie slúžia viac na "korigovaný výskum".
Čo tým myslím? - Napríklad - včera alebo predvčerom uviedli na STV dokument o žiarovkách. Videl som len krátku časť programu, ale zaznelo tam, že ich životnosť bola umelo znížená z 5000 hodín na 1000 hodín - kvôli priemyselnému obratu. Zaznela tam aj kritika silných firiem, ktoré likvidovali menšie firmy vyrábajúce trvanlivejšie žiarovky.

Teda - to čo sa systému( či silným systémovým hráčom) nehodí , to sa k ľuďom nedostane.
Ak by ktosi vymyslel nezávislosť na energiách, asi by mu expersne vybavili "nešťastnú smrteľnú nehodu" ....alebo vyhlásili za blázna a k dokumentom by sa verejnosť nikdy nedostala. Dobrý vynález je len ten, ktorý podporuje spotrebu, obrat ...


Teda ako je to so zverejňovaním výsledkov výskumu plateného z verejných zdrojov? Možno existujú dostupné informácie komu ako výskum pomohol. - Len som sa doteraz k nim nedostal, vlastne ma to ešte ani nenapadlo hľadať. Možno by nebola odveci povinná propagácia tém, úloh a výsledkov "verejných výskumných inštitúcií"...
Pozn1. odkazy uverejnené "Petrom...80" som ešte nevidel...
Pozn2.Nechcem uraziť čestných bádateľov", ale akosi tomuto systému neverím...a mám aj osobnú skúsenosť..Nemáte aj vy (výskumníci) taký pocit?


332288 # CebyDupy59
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-10-30 11:37:03 b06b16eb
Som presvedčený , že systémové záležitosti v takej inštitúcií ako SAV majú svojú prioritu! Pokiaľ sa však týka problémov týkajúcich sa tejto spoločnosti, Slovenska, či "bolestivých neriešiteľností" nie je my jasné aké výsledky sa dosahujú! Konkrétne: o kríze už aj vrabce ...a každý druhí človiečik u nás "má návrhy na riešenie"--aj s krokmi na minimalizovanie dopadov! Ale "...furt si kríza priletí z vesmírnych diaľav..narobí paseku a ..odletí.." , niet tej sily ju chytiť! Alebo nezamestnanosť, riešenie neprispôsobivých... .. Niekto by do "chaotického riešenia"--riešenií ..mal "strčiť" istý stupeň vedeckosti! /kdesi tu neďaleko v hornom Šariši si potavia bytové domy ...Rómovia,,,a hotovo, "vedecké riešenie"! "Zmiznú " dotovaní podnikatelia zo Spiša--- Krompách a...hotovo "sama si priletela kríza"...! "Už len zostávajú vedecky riešiť pestovanie dubákov ..v jednom riadku s červenými hlavami, v druhom s tmavými a v treťom,,,baršaňaky.. a každý tretí deň--zber.."/A niekedy sa hovorilo že najmúdrejší sú " Saskari "... v pondelok-- keď nič nevyhrali..ušli im zápasy!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-30 16:37:16 58d4289b
peter
naozaj je u teba istý stupeň paranoidity, ale prešiel som si záujemcov o prácu v sav.
http://www.sav.sk/?lang=sk&doc=ann-offers-job
a naozaj je to zaujímavé si prečítať. aj pandáš by mal venovať pozornosť pánom erenovi-píše v angličtine a je to turek, mgr. bingovi- to je prípad sám o sebe, pánovi dzúrikovi- to sa odbaví, a pánovi kočišovi- budeme mať vedecké dane.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-30 17:10:23 b2290bb2
loading...
Pri riešení rómskej otázky už v bývalom režime boli aj vedecký zdôvodnené riešenia ! Napr..Luník IX ...! Rozptýlenie po vchodoch..jednotlivé rodiny... alebo ˇuzemné" osamostatnenie...či snáť pokus o vy...toto ..z republiky! Vyhrala kombinácia...na základe vtedajších socio, ekono, právnych vedecký zdôvodnených podmienok.. alternatív..kombinácia "UNIFORMOVANÝCH" a neprispôsobivých!Teda policajti vojaci a neprispôsobiví! To vážne si niekto myslí že ten LIX bol nezmysel? A dnes sú skoro všetky policajné školy v BA...a tu na východe aj Spišská Kapitula /bola tam VB-škola a furt v pohotovosti/ nevie sa nahradiť! A zemiaky sa nemôžu----pre pol EU---pestovať.... a furt len vedecky---!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-30 17:27:18 58d4289b
kde nieje vyskum, nieje pokrok a kde nieje pokrok tam je..... nech si kazdy domysli...xixixi
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-30 17:53:12 56186deb
Čo to je? Učili sa jak kreténi tak musia makať jak roboši? Kmitať? Plat si určite zaslúžia za to. Ale ak taký roboš dá nadčas, tak je na tom relatívne lepšie ako vedec s nadupaným mozgom. No ale nevravím, že nie sú skorumpovaní aspoň trocha.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-31 09:04:52 b229a433
Takže tak!

uchoaoko # WoweJehu11
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-10-31 22:39:39 5587cca4
No páni, tak tento článok je skoro mediálná bomba! Tento "afroditin plač" vystihuje celú genealogickú mentalitu a paranoiu pracovníkov SAV. (Česť výnimkám-Staněk). Po celé dlhé dvadsaťročie od prevratu, ked si 1800 nositeľov titulov pred a za menom uvedomilo, že zlatý socializmus zmizol, a ich nedotknuteľné bohaté platy sú ohrozené, a bude sa treba prebrať zo sladkej šľachtickej letargie, - no čo si to ten minister dovoľuje? Ťažká mysliteľská práca, popíjanie kávičiek, odbehovanie do vinárne, reštaurácie, služobné cesty, a sem-tam "pracovná" oslava narodenín niektorého kolegu - to nikto nevidí, koľko práce s tým je? Skutočne, tento článok je raritou z pera jeho pracovníka, bez mena.Mimo iných vzácných viet uvediem:" Avšak šetriť krátením mzdového rozpočtu môže spôsobiť veľké škody." Aké škody? Veď napríklad, na Matem-Fyzik.ústave sa vyšpekulovalo, ako zliať dokopy s meďou (čo je, ako vieme, vyborný vodič elektric.prúdu) iné balastné kovy, ktoré sú oveľa lacnejšie ako meď.Výsledok: Drôty do elektrických motorov, nahradzujúce čistú meď, ale oveľa lacnejšie, a pritom funkčne podobné. Čo na tom, že na nominálný výkon, treba do drôtu pustiť dvakrát tak veľký príkon? Prečo? No lebo v tej medi je zakomponovano toľko svinstva, že potrebnú indukciu vinutia dosiahneme len dvojnásobným nákladom spotreby energie! V praxi: Ak vysavač pred 15 rokmi, vyrobený ešte s vinutím motora čistou meďou mal príkon 1100W, tak s drôtmi pančovanej medi dnes, je to spotreba 2400W !! Pri rovnakom sacom výkone hubice, samozrejme. Dnes si teda povysávate obyvačku dvakrát drahšie! A to vďaka koumákom v SAV. Gratulujem, chlapci. A pre koho ste to vymýšlali? Pre NÁRODNÉ HOSPODÁRSTVO? Ved to už nie je! Je zlikvidované, máme len pár automobiliek a US Steel. Hotovo.Je to vaše cigánstvo, hovoriť o hospodárstve, ktorého už skoro 20 rokov niet.Ja viem, komu ste tento kšeft predali.
Zahraničným korporáciam.Zisk išiel do vášho vrecka. Ale na platy sa vám skládáme my, daňoví poplatníci.
Musím konštatovať, že v súčasnosti ja celá SAV nepríjemnou záťažou ekonomiky štátu, a mala by sa rozpustiť.
Je mi to ľúto, súdruh Pastorek.

okolo100la # MyxiKixy57
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-10-31 23:18:09 5587cca4
Prišiel som po slová ako "česť, výnimka a Staněk"... To je ten, čo sedí v niekoľkých dozorných radách? Nemám absolútne nič proti tomu, len poprosím šktnúť tie dva slová predtým a bude to obsahovo všetko v ažurite. Ďakujem.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-10-31 23:43:26 bc7b649f
Efektívnosť, produktivita, výkonnosť , úkolovosť aaaa iné "móresné" kritéria sú nastavované pre hodnotenie--skoro každej práce! A naši akademici...v SAV ..určite sú si vedomííí oč kráči. Ja chcem sa ich zastať, výsledky ich práce určite nie sú dostatočne "zprezentované" preto toľko možná neadekvátnych .."postrehov".....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-01 09:33:44 58d4289b
To že bol SAV krátený rozpočet sa ani nedivím. Pokiaľ je jej zamestnankyňou (neviem či tam ešte je) stará pani Závacká, ktorú by nikto ani zasratou metlou odtiaľ nevyhnal a ktorá za svoje "tvorivé" obdobie nič iné nerobila len osierala cirkev a SR, tak SAV má peňazí až príliš, keď má na platy takých a jej podobných ľudí. Nechcem uraziť skutočne ľudí tvorivých, ale zaujímalo by ma, kto má prospech z týchto výskumov? Štát nič nevlastní, iba to platí. Prečo? Keď súkromný sektor berie úžitok, nech si výskum financuje sám. Potom uvidíme ako rozsiahla bude SAV.
adam # MemoRydy88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-01 13:45:11 c3a0b62a
Dokonca tam už nerobí ani istý angeológ. Bez určitých "vedátorov" a ich "vedeckých disciplín" by dnešný svet nebol svetom. Oni (najmä filozofovia) sú o tom hlboko presvedčení. Taká alchymistická dielňa podvodníkov, ako za Rudolfa II...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-11-01 14:33:52 bc7b649f
Nedá mi nereagovať na autora článku. Keďže je sám zamestnancom SAV, je zarážajúce ako hovorí o nedostatočnom finančnom ohodnotení vedeckých pracovníkov. Vedecký pracovníci majú platy podľa tabuliek o odmeňovaní zamestnancov vo verejnej správe, čo je u pracovníka s odrobenými 30 rokmi ( tých je v SAV najviac ) cez 1.000 EUR. Dostávať 1.000 EUR mesačne len za to, že som zamestnancom SAV, aj keď neurobím žiadnu publikáciu, neriešim žiaden projekt a nemám žiadne výsledky je určite neadekvátne. Autor článku píše, že musia dosahovať výsledky. Podľa čoho? Keď ich nedosahujú môžu ich za to vyhodiť? Keby to takto bolo tak podľa výročných správ ústavov SAV by ostala 1/5 všetkých zamestnancov.
Mokty # KereWybo02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-15 17:40:28 4e6244e7

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
p   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Švédsko a Dánsko zatvárajú hranice


Švédsko a Dánsko zatvárajú hranice
Utečenci v EÚ । Záplava utečencov prichádzajúcich do Európskej únie vedie k veciam, ktoré by boli ešte nedávno nepredstaviteľné. Pred pár dňami totiž Švédsko zaviedlo kontroly na ...
Sme najlepší...a čo z toho
POMŮŽE BREXIT EKONOMICE VELKÉ BRITÁNIE NEBO JI POTOPÍ?
MUŽ, KTERÝ V MNICHOVĚ Z BALKÓNU POKŘIKOVAL NA ÍRÁNSKÉHO VRAHA, ČELÍ TRESTNÍMU OZNÁMENÍ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0357 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne