Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?


Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?

Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?

Ako vysvetliť pomýlenému kresťanovi, že starý zákon nie je v poriadku?

Článok bol pôvodne mail, reakcia na človeka, ktorý si zastával starý zákon:

Isteže chápem Váš pomýlený názor, aj ja som bol taký dogmatik a nepripustil som žiadnu kritiku Biblie. Ale keď človek opustí dogmy a zapne rozum, potom si už človek uvedomí, že to násilie v Biblii nie je v poriadku.

 Kresťania sa ľahko vyhovoria z násilných výrokov z Biblie, pretože povedia: "my máme Nový zákon, my sa násilných výrokov v Biblii neriadime" V tom majú v podstate pravdu, ale takto si kresťania a cirkev protirečia: keď teda neuznávajú násilne výroky, prečo potom starý zákon nevylúčia z kanónu a oficiálne sa od starého zákonu cirkev nedištancuje?

 

A mimochodom: šírenie kresťanstva po celej Európe ohňom a mečom, (presne rovnako ako Islam) a násilie inkvizície, boli inšpirované práve Starým zákonom. Nebyť slobodomurárskych kardinálov na 2. vatikánskom koncile, tolerancia RKC by stále bola na úrovni súčasného netolerantného Islamu!!!

(tým nechcem povedať, že by som slobodomurárov uznával, to teda v žiadnom prípade, len na koncile mali pozitívne zásluhy. Kresťanstvo urobili o niečo liberálnejšie)

 

Židia, Izraelčania si povedia: keď teda uznávajú Starý zákon 2 miliardy kresťanov, o čo skôr by sme ho mali brať úplne doslovne my? Nuž a v mene veľmi konkrétnych násilných výrokov Biblie (pozor nie ani tak v mene Talmudu), vznikol teroristický štát Izreal ako taký, v mene Biblie Izrealčania búrajú Palestínčanom príbytky, strieľajú po nich, zabíjajú ich, búrajú im rezervoáre vody, ničia stĺpy na prívod elektrickej energie, atď.

http://www.youtube.com/wat ch?v=4_lBcoOsNik&list=PL89-ulWg9dsi_ 9MSqgX9j1gFq78cr1cDj

 

 A moslimovia si povedia: keď teda 2 miliardy kresťanov uznáva starý zákon, ktorý obsahuje mnoho násilia a hovoria, že je to v poriadku, o čo skôr by sme mali uznávať my náš násilný Korán?

Takže hoci sa kresťania neriadia násilnými výrokmi Biblie, oficiálnym uznávaním starého zákona cirkvou, to povzbudí k násiliu moslimov.

A mimochodom, v Starom zákone nie je o nič menej násilia ako v Koráne (a možno aj viac).

A ani umiernený Islam nie je nijak nevinný: hoci v drvivej väčšine sú pri vláde v Islamských štátoch umiernený moslimovia, stále v Islamských štátoch Vás za konverziu (zrieknutie sa islamu) zavesia na šibenicu.

 

Ak by sa Cirkev, pápež oficiálne dištancoval od Starého zákona, malo by to skutočne veľký vplyv pre iné náboženstvá, prenieslo by to nesmierne veľa dobra, radikálny Islam by sa o niečo umiernil, židia by boli podstatne umiernenejší ku Palestínčanom. Ale prečo tak pápež neurobí? Slúži snáď silám zla? Prečo pápež neukáže, že násilné výroky vo "svätých" textoch do náboženstva jednoducho nepatria?

 Author: franco # MohaDinu60
Cirkev2014-03-0836
-
 52% ( 11 people voted )
+
Francko to naozaj nemáš nič lepšie na práci pred tebou je pekný voľný deň tak si ho nekaz takýmito primitivnymi snahami niečo si dokazovať to platí aj pre ostatných ignorujte takéto príspevky a uvidíte Že krvný tlak klesne
jurosiq # NakeCiqa38
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-08 12:13:53 5b7f217d
jurosiq: ty budeš pravdepodobne kostolná ovca

franco # WobaCupa83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 12:41:16 5057d10a
Franco kašli na to, aj tak si to nezoberú ani na vedomie ani k srdcu. Mnohí z nich sa urvali z reťaze a povyberali si z biblie len to dobré ako čerešničky z torty.. To zlé vidieť nechcú, dištancujú sa od toho aj keď k biblii sa hlásia pretože dogmy sa nesmú spochybňovať a v súčasnosti kritizujú nejakého pána Darwina, ktorý im ako dobre zarytá drevená trieska trčí zo zadku, preto vśetku vinu za stav sveta zvaľujú dosť často na tento názorový prúd.. Názorný príklad ako sa dá vždy hľadať chyba u druhých a nie u seba..

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-08 12:51:39 b228427e
Keď som bol malý chlapec tak babka mi rozprávala rozprávky! Jedna mi ostala--asi mala babka vysokú domýšľavosť --že dvaja králi sa o čosi "sporili" --pre menej čítajúcich--nenachádzali riešenie! Nakoniec ich ľudia dali do jednej "miestnosti" a čakali kto výjde...im to bolo jedno! A po určitej dobe keď som sa pýtal kde zostal ten --ktorý nevyšiel? Odpovedala tak neurčito--odišiel--tááá het! Takže skúšať toho kto má , alebo nemá ---byť ten kto vyjde z "miestnosti" , alebo pôjde táá het nie je dôležité --lebo aj kdesi --tááá het môže byť lepšie ako vyhrať "súboj"...No prosím Vás keď toto nie je Biblické tak ja som jej "prekladateľ" z Grec-štiny či Aramej-tštiny.....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 13:00:37 58d4289b
Starý Zákon je Rozprávkovejší než rozprávky a zároveň Reálnejší než realita, doslovne ho chápať je ako blúdiť okolo plotu a fantazírovať o tom, čo je za ním len podľa obrázkov na plote.
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 13:17:37 b06ab9ff
mne len jedno nejde do hlavy, preco kostolnym ovciam vadi darwin, ked uz aj vatikan uznal evolucnu teoriu a big bang dokonca prijal za "svoj" a jeho povod prisudil nebeskemu paprdovi...idu s dobou...alebo len nechcu vyzerat ako uplni magori :D

Yanath # VepeBeke80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-08 13:29:05 559f68d2
loading...
franco nečítaj toľko protokoly s talmudom a kabalou lebo plodíš nezmysli ,ktoré ťa celkom opantali. Práve svojou nevedomosťou nám podsúvaš násilie, ktoré je genetickou výbavou etnika ,ktoré to násilie praktizuje už dve tisícročia po celom svete.
pravsa # MysuKaxi33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 14:08:45 c31c4b12
nikto sa nemoze zriect stareho zakona , lebo obsahuje tu najdolezitejsiu cast rozpravki a to je : visvetluje ovciam vznik sveta a cloveka,

kvak # XaloRyce00
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-03-08 14:44:43 c3a873d1
Už len názor Váš... kvak00.. ako.."cast rozprávkiiiiiiiii".. a "viiiiiisvetluje"... aj cez inú klávesnicu , dáva svetu na vedomosť oč "kráči" ! Ste mimoriadne zaujímaví nie len pri kontrole ako píšete...ale aj čo píšete..Takže zmyselné..kvak kvak..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 15:34:16 58d4289b
Tak ten kvak je evidentný jedinec, ktorý podľa Darwinovej teórie je plodom z opice. Jeho produkt, ktorý splodil svojím príspevkom to len potvrdzuje.
trend # FosaDite60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 16:11:49 c31c4b12
nový zákon prikazuje ,,milovať svojho blížneho,,
korán prikazuje ,,zabite neveriacich,,
ktoré náboženstvo je tolerantné a vedie k terorizmu?

ivanp # KadyNuxa86
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-08 16:13:10 542f0262
Prečo by akákoľvek cirkev rušila podstatnú časť svojej ideológie, keď fungovala po stáročia a stále plní svoj účel. Ani Ježiš ak by zajtra prišiel by nemohol nič zmeniť, pretože by mu nik ani neveril a z Vatikánu by ho asi vykopli za rúhanie. Biblia je stále fundamentom kresťanstva a preto ju nemôžu narúšať, maximálne modernejšie interpretovať.
A násilie? V minulosti bolo otvorené a dnes je viac skryté a rafinované, ale motívy sú stále rovnaké: strach a mocenské ambície.
Starý a nový zákon si protirečia ( ponímanie Boha) a akosi to nikomu, kto sa oháňa bibliou nevadí. Právnici využívajú paragrafy, ktoré sa im hodia a veriaci argumentujú Bibliou tak, ako sa im to v danej situácii hodí.
Ak ľudstvo potrebuje zákony svetské a náboženské na to, aby rozoznalo správne konanie od nesprávneho, tak je stále nezrelé a nezaobíde sa bez vodcov, pastierov, politikov, zákonodarcov a iných riadiacich štruktúr etiky a práva. Každý z nás pozná zlaté pravidlo, ale každý ho niekedy porušuje. Niekto viac a niekto menej. Slobodný človek sa riadi svedomím a niečim vnútorným (nadvedomie, duša a podobne) a neslobodný potrebuje externý zdroj a lídrov.

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-08 16:41:16 5e88895e
ivanp,
A v starom zákone sú likvidované mestá, boh žiada obety a dôkazy viery, má ľudskejšiu povahu ako človek a mnoho iného. Biblia je asi tá najrozpornejšia a najnejasnejšia kniha. Je to dielo mnohých autorou, dôb, prekladateľov a korektorov.
Ja osobne som celý Korán nečítal, ale tvoj stručný "citát" považujem len za cudzí účelový opis. Islam je náboženstvom pokoja a radosti, zatiaľ čo Biblia je o násilí a strachu. Kresťania vraždili nevercov a inovercov viac ako prívrženci Islamu. Ja som z kresťanskej rodiny a nepovažujem za svoju povinnosť ochraňovať kresťanstvo, len preto , že som "kresťan". Najviac násilia vo svete vyprodukovala Európa a hlavne kolonizátorské národy, ktoré sa vždy skrývali práve za Bibliu. Ale ten článok je na inú tému, len som chcel reagovať.

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 16:55:46 5e88895e
Myslím, že na identifikáciu "náboženskej ovce", resp. "slepej viery", nemôže byť jednoduchší spôsob, ako to, či dotyčný "vidí" rozpory medzi Starým a Novým zákonom, medzi Jahvem a Ježišom....

...kto tieto rozpory nevidí, resp. nechce vidieť, tak ten vlastne len dokazuje svoju "slepotu" !

Napriek tomu, by som Starý zákon úplne neodsudzoval. Je tam totiž aj mnoho múdrych a cenných myšlienok. Problém je, že sú to väčšinou "metafory" , ktoré nemožno brať doslovne, napriek tomu, že majú svoju informačnú hodnotu...

..nuž a potom je tu obrovská skupina ľudí, ktorí napriek tomu, že stoja na "opačných koncoch" robia tú istú chybu. Berú to všetko, čo je písané v Bibli doslovne...

...a tak tu máme na jednej strane fanatických "slepo veriacich" a na druhej strane rozumovo založených materialistov, pre ktorých sú všetky deje popisované v Biblii, len fantasmagórie...

...ťažko povedať, či možno v tomto prípade použiť frázu, že "Pravda je niekde uprostred", keďže obidve skupiny sú svojím spôsobom "úplne mimo"..., nuž ale nič trefnejšie ma teraz nenapadá :-)

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 17:50:24 c35b07c7
.. Johny 24.. Ak nič trefnejšie Vás nenapadá ..tak verím že otázky viery či cirkevno -náboženske-- teraz budú Vám vzdialené --Lebo : Zbytočne sa aj Vaším prispením "gradujú" otázky ..... / ach/ .. prvotnosti vajcia či sliepky...A každému je jasné čo bolo prvé..........Vám určite!!!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 18:31:01 58d4289b
Ale keď človek opustí dogmy a zapne rozum...tak až potom skutočné poznanie a odhalenie prichádza, že franco?
Ale je zbytočné už ľudom dookola hovoriť, že práve to je ten rozum, pokiaľ sa mu nechá nadvláda, tým najväčším nebezpečenstvom pre život na tejto zemi!

A myslís si, že väčšina ani tu z prítomných nemá Starý zákon prečítaní, len niektoré pasáže pozná, a na základe toho hodnotí všetko.

Takže niečo zo Starého zákona:

Príslovia
1. kapitola
Napomenutie k múdrosti1Príslovia izraelského kráľa Šalamúna,
2aby sa človek naučil múdrosti a kázni a porozumel rozvážnym rečiam,
3aby dosiahol poučenie o múdrom konaní, spravodlivosti, práve a statočnosti;
4aby dali neskúsenému rozumnosť a mládeži poznanie a rozvahu.
5Ak múdry poslúcha, rozmnoží si vedomosti, rozumný získa umenie dať sa viesť,
6chápať príslovia a podobenstvá, slová mudrcov a ich inotaje.
7Bázeň pred Hospodinom je počiatkom poznania; blázni pohŕdajú múdrosťou a kázňou.
Výstraha pred zvodcami8Počúvaj, syn môj, napomínanie svojho otca a nezavrhuj poúčanie svojej matky,
9lebo sú ľúbezným vencom na tvojej hlave a šperkom na tvojom hrdle.
10Syn môj, ak ťa zvádzajú hriešnici, neprivoľuj!
11Ak povedia: Poď s nami chystať krvavé úklady, zákerne striehnuť na nevinného bez príčiny,
12pohltíme ich zaživa a zdravých ako záhrobie, ako tých, čo zostupujú do hrobu;
13nájdeme rozličné drahocennosti, naplníme si domy korisťou;
14hoď si svoj lós medzi nami, všetci budeme mať jeden mešec;
15syn môj, nevydaj sa s nimi na cestu, zdrž svoje nohy od ich chodníkov!
16Lebo ich nohy bežia ku zlému a ponáhľajú sa prelievať krv.
17Veď nadarmo sa rozprestiera sieť, ak ju všetci okrídlenci vidia.
18Oni na vlastnú krv striehnu, nastavujú osídla proti vlastnému životu.
19Tak sa vodí každému, kto baží po zisku; to berie život tomu, kto ho má.
Múdrosť káže kajať sa20Múdrosť kričí na ulici, na námestiach vydáva svoj hlas.
21Na vrchu hradieb volá, pri vchodoch do mestských brán vraví svoje reči:
22Vy neskúsení, dokedy chcete milovať prostotu? Dokedy budú posmievači túžiť po posmechu a blázni nenávidieť poznanie?
23Obráťte sa k môjmu karhaniu! Vylejem na vás svojho ducha, dám vám poznať svoje slová.
24Pretože ste sa zdráhali, keď som volala, nik si nevšimol, keď som vystierala ruku;
25nedbali ste na moju radu a na moje karhanie ste nič nedali,
26ja sa tiež budem smiať z vášho nešťastia, posmievať sa budem, keď vás zachváti hrôza,
27keď sa priženie hrôza ako príval a privalí nešťastie ako víchrica, keď doľahne na vás úzkosť a súženie.
28Vtedy ma budú volať, ale sa neohlásim, hľadať ma budú, ale nenájdu.
29Pretože nenávideli poznanie, nevyvolili si bázeň pred Hospodinom,
30moju radu nechceli, zavrhli všetko moje karhanie:
31Teraz budú jesť z ovocia svojich ciest a nasýtia sa svojimi zámermi.
32Lebo odpadlíctvo zabíja neskúsených a bezstarostnosť hubí bláznov.
33Kto však mňa počúva, bude bezpečne bývať, bez starosti, bez strachu pred nešťastím.


Sloven # CekoLubo54
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-08 21:05:16 5cf505d0
Ako to dobre vystihol Johny, kontroveznosť Biblie má niekoľko následkov. Kto je jej oddaný ako absolútnej pravde je označovaný za slepoverca, alebo fundamentalistu a podobne. A na druhej strane niekto nájde rozpor a nezrozumiteľnosť a okamžite volí druhú cestu ateizmus (inú vieru) a knihou kníh pohŕda ako blábolom. Sú to dva extrémne postoje a myslím, že ani jeden z nich nie je dobrou voľbou. Nebudem vysvetľovať.................... . Osobne si myslím, že "poznanie, pravda, zmysel" musia byť zakomponované v samotnom človeku, alebo univerzálne dostupné bez nutnosti čítať nejakú knihu. Biblia je vraj inšpirovaná Bohom, ale prečo je potom toto Poznanie obmedzené geograficky, ekonomicky aj inak - teda na prístupnosť k slovu - Biblii?
Ako asi mnohí vedia, Biblia bola poskladaná z mnohých zdrojov, pričom starý zákon je predkresťanský (to čomu sa verilo predtým) a nový je o živote a odkaze Krista. Ich spojením sa dosiahol konsenzus vyhovujúci dobe, aj keď vzniklo niečo plné rozporov a protikladov.

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 21:23:30 5e88895e
Sloven neviem čo Ty máš proti rozumu zase, snáď nechceš tvrdiť že ten mudrc ktorý to napísal na to prišiel pomocou niečoho iného ako je rozum. :-)))

No toto # DyvuVeqi71
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-08 21:34:10 b22876c7
Sloven 54.. Je to krása ktorú tu --Šalamúnovým prislovečením prerzentujete---VĎAKA... Má to však podobu "zbierania" príbehov ľudských osudov , systémov , a tomu podobných realií! Aby Švejk dosiahol dokonalosť musel jeho autor vypočuť si niekoľko príbehov vojnových znalcov! Aby Rudo Móric a jeho "Z poľovníckej.." musel si vypočuť.. A aby "Kameňáci..".. Takže pozhrňovať isté.. a dať na nejakú platformu...je okamžik ktorý dnes je ... hlavne na internete skoro " pracovný "/ --aj perverzne výrazy sú zdokumentované vo všetkých jazykoch na svete../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 22:09:26 58d4289b
a sloven zdravím dlho som ťa nevidel,ako dari sa dako?
333 # VivyCaru99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 22:56:52 55d88d6a
prečo je starý zakon o nasíli?


už som to raz písal tu preto lebo žid zo sionu skrze mojžiša prijal satana za boha na hore v oblačiku,a desatore je podvod tie doniesol Ježiš,ale žid zo sionu potreboval kresťanov nieak onlbnuť a tak spravil z mojžisa praotca kresťanov,


ale v starom zákone je aj proroctvo o posledných dnoch,daniel tak isto je prorokovane čo čaka žida zo sionu ak neobrati sa k PánuBohu stvoriteľu neba i zeme


ten kto miluje PánaBoha stvoriteľa neba i zeme vie že o nom platí to čo učil Ježiš,a to si uplne odporuje o tom čo sa píše v starom zákone,miestami,


prečo by siPánBoh stvoriteľ neba i zeme vybral nad narod a to židi zo sionu? ked miluje všetkých ľudí,myslite že by dal inu zem inemu narodu?


ak ano poznate potom prd PánaBoha stvoriteľa nebai zeme,


a ešte raz k tomu či biblia je rozprávaka,písal som tu neraz že ten den o ktorom sa píše v biblii bude v roku 2014,,,su v bibli state ktore ukazuju že som to ja ....čo by mohol vypočítať ten den presne:)ja viem nebudete veriť,nik vam nekaže,je tu síce pravdepodobnosť že som to nie je ja ,ale i je,čas ukaže že či a či nie:)


ale k veci viem presne vypočítať den sudny podla toho čo píše sa v biblii,


ale ked ho vypočítam tak sa nestane lebo písane je že nik nevie dna ani hodiny ,o roku sa nepíše, ale nič,


iba PánBoh stvoriteľ neba i zeme,takže keby som ho vypočital a mal by sa stať musel by som byť PánBoh stvoriteľ neba i zeme:)


takže keby som ho vypočítal ,tak nebude....ale podla toho ako ľudia žiju na svete a čo konaju,to nikda nespravím a nikda nikomu nepoviem ako sa da vypočítať:)


židia zo sionu vladnu svetom,a museli by sa zmeniť aby som ho vypočítal,možnno ho mám vypočítať a tak zastaviť aby nebol,alebo ma len PánBoh stvoriteľ neba i zeme skuša,ale každopadne ak vyschne rieka v tomto roku u ríma ,tak vecte že som to ja o kom píše biblia a viem vypočitať koniec dna posledneho na zemi,


ale nikda nebudem počitať asi lebo svet sa na dobre sam od seba nezmení,


a ted kludne do mna ateist ....že som blazon a ine veci,)a že biblia su rozpravkokecy:)

333 # VamuCaca55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 23:13:10 55d88d6a
jo a ete neco ak mi budete zas tvrdíť že tých koncov už bolo prepovedanýcha ani jeden nedošliel
každy čo som čital že bude predpovedal den :)


tak ako poznate biibliu?nik nevie ani hodiny ani dna,.)


a inak kedykolvek vám dokažem že biblia nie je rozpravka a že predpoveda veci ktore sa stali,mám staru bibliu ,a predsa predpoveda o konci,....čo udialo sa od jej vydania po polstoročí:)


ale zas budete prekrucať a neverit budete mi,,,,


a o tom to je vo vašej mudrosti nevidíte pravdu,,,,farizeji a zákonici,,,lebo tak dane vám z hora lebo odvratili ste sa od PánaBoha stvoriteľa neba i zeme a popreli jeho stvorenie a iných učite tomu tež.

333 # VamuCaca55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 23:22:39 55d88d6a
inak zdravím ťa sused:)
333 # VamuCaca55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 23:23:10 55d88d6a
jo a ked sme už pri tom skuste mi dakto z ateist vysvetliť prečo Ježiš syn boži nikde v bibli nepoužil smrť ako donucovaci prostriedok?


v starom zakone toho koho zvu boh použil ,,,,ba dokonca aj apoštoli zakladtelia kresťanstva použili smrť aby prinutili uveriť ofce.....a to ked predal pole a peniaze si nechal ,,,umrel on i potom žena jeho ,,,a mnohí uverlil,


popremyšlajte a dajte mi vysvetlenie

333 # VamuCaca55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 23:26:36 55d88d6a
333: podceňuješ rozprávky, aspoň tie zázračné. Mnohé vznikali v dobe, pred dobou aj po dobe v ktorej vznikal postupne aj text starého zákona. V častiach popisujú svojim spôsobom deje, ktoré popisuje aj Biblia. Len málokedy má ich obsah niečo spoločné s morálkou ako by sa zdalo a ako sa im prisudzuje. Texty Starého Zákona sú dokonca len plagiátorstvo starších textov starších kultúr, ktorých text bol zjednodušený pre potrebu danej kultúry. Tieto texty je rozumnejšie študovať bez toho aby s si človek robil unáhlene uzávery, bodky atď a potom ich kade tade intenzívne presadzovať.Prispieva len fanatizmu, ktorého je tu už aj tak dosť. To je potom lepšie tieto texty s nedôverou ignorovať do času, keď v nich pre seba nájde niečo skutočne hodnotného alebo nájde aj úplne inde.
i # LumaHeji80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-09 10:31:25 b06ab9ff
333
Chceš od ateistov aby sa popremýšľali nad tým prečo Ježiš niečo urobil alebo neurobil.. :-))
Prečo by mali nad tým uvažovať, veď je to jasné ako facka.

To si riešte u Vás v kostole toto, prečo použil vlastnú smrť ako psycholgický donucovací prostriedok k tomu aby ste mu uverili. Umrel za Vás, za Vaše hriechy ale Ty vravíš že smrť nepoužil..
Teraz ste mu všetci dlžní. :-))

To dokáže len žid vymyslieť také niečo.

No toto # DyvuVeqi71
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-09 10:59:57 b22876c7
i


tvoj problem a nielen tvoj ale aj ateist je to že podcenujete PánaBoha stvoriteľa neba i zeme


preto dokažeš tvrdiť že sa jedna o plagiatorstvo:)


inak v biblii sa jasne píš,že bude zmotanou ji učini PánBoh stvoriteľ neba i zema až do času kedy pride ten čo mu dal pravo zasadnuť na davidov stolec,


takže asi tak ,pikolino k tebe sa nemíá ani vyznam vyjadrovať

333 # VylyGebi42
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-09 11:53:36 55d88d6a
nedoratana rosnicka, az budes vediet vysvetlit a dolozit antropicky princip, co je pri sucasnm poznani ozaj tazka uloha, az potom mozes dristat o tom tvojom stvoritelovi s takym entuiazmom.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 11:57:15 59ad5d21
333
Tvoj prístup vyžaduje veľmi vysokú dávku dôvery k zmotaným veciam pri ktorých je uvedené kedy sa rozmotajú. Ako vtip celkom dobré. Sa mi to páči.. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 12:20:40 b22876c7
333, hm Biblia, konkrétne Starý Zákon obsahuje vysokokvalitné informácie o Bytí v Bytí. Je písaný spôsobom, bez kľúča neotvoríš zámok. Časť z týchto informácii možno nájsť aj v príbehoch, ktorým teraz hovoríme rozprávky a nehovorili sa pôvodne len na dobrú noc.
A k tomu plagiátorstvu. Mojžišovmu a Abramovmu monoteizmu predchádzal "Urucký monoteizmus". Z neho čerpali a upravili pre svoje potreby. Aj napriek tomu, že ho pozmenili a prispôsobili, boli tieto schémy mimoriadne funkčné a kvalitné. To čo dnes obsahuje Starý Zákon ja zas len odvar z predchádzajúceho Esénskeho judaizmu a ten zo Septuaginty. Len tak na okraj nepochopením Uruckého monoteizmus vznikol "Sumersko-Akkadský" polyteizmus a "Ninivsko-Akkadský" polyteizmus. A práve hebrejský monoteizmus dokázal poniesť kvalitu informácii v najčistejšej podobe a tým sa nadobudol svoju "výnimočnosť" a možno odtiaľ tá myšlienka predurčeného národa.
Biblia ja nádhernou Mapou Bytiav ale nie jedinou a najkvalitnejšou. Cenenie, oceňovanie, podceňovanie preceňovanie je ľudská záležitosť a ty si sa rozhodol ceniť si Neoceniteľné.

i # LumaHeji80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-09 13:07:47 b06ab9ff
rafko


fakt?:)))))))))))))


skus dať ešte daku podmienku:)

333 # VamuCaca55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 13:53:09 55d88d6a
i


takže už viem kto si:)ten menič nikov jak ppomožky,

333 # VamuCaca55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 13:54:27 55d88d6a
rosnicka, ale ved ty si dal podmienku, ja som ju len vyvratil...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 13:56:10 59ad5d21
333 kto som? :) ak vieš že i či imelo, o či omelo..čo ti to dalo?
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 14:20:10 b06ab9ff
Stačí sa pozrieť na Boží zákon - Desatoro, kde je vyjadrený Boží charakter..
Keď Boh hovorí: NEZABIJEŠ, na koľko si myslíte, že to čo sa odohrávalo v čase Starej zmluvy bolo Božou vôľou? Stačí sa pozrieť na príklad inkvizície.. Oni tiež tvrdili, že je to Božia vôľa čo robili a aj písali o tom.. Ale skutočne to aj bola?
Keďže si Izraeli vybrali spôsoby iných národov (chceli kráľa, chceli vojny,..), čo mal Boh urobiť? Veď aj oni mali slobodu voľby tak ako my máme.. Mali Boží zákon.. Podľa toho mali žiť, nie podľa vlastných ľudských nariadení, ktoré vyvyšovali nad Božie rady..
Dal im slobodu voľby a tak im v tom nebránil.. No cez to všetko ich neopustil aj keď sa zle rozhodli..

Franco, toto je strašne obsiahla téma, ktorú je najlepšie prebrať osobne a nad Bibliou, poprípade sú na to rozsiahle seminárne práce, ale na jeden krátky článok sa nedá objasniť táto problematika Starej zmluvy

Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-10 12:12:26 b228ec55
Patrik, nechcem do toho veľmi kecať, ale nie je "nezabiješ" v pôvodnej verzii skôr vo význame "nezavraždíš"?
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-10 14:10:06 c3928a4c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Európska únia a integrácia Rómov – samotné míňanie peňazí je úspechom


Európska únia a integrácia Rómov – samotné míňanie peňazí je úspechom
Európska únia koná pokrok pri integrácii Rómov, no je potrebné ďalšie úsilie. To sa uvádza v tlačovej správe Európskej komisie k výročnej správe o integrácii Rómov v EÚ. ...
Nová vláda musí byť pripravená aj na krízu
ZDRAVOTNICTVÍ: SOUKROMÉ VERSUS STÁTNÍ
VIDEO: VYDEJTE SE POPRVÉ V HISTORII NA HŘBETĚ STÍHAČKY DO STRATOSFÉRY RYCHLOSTÍ 2000KM/H (360°)

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0757 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made