Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Prečo nie som kresťanom


Prečo nie som kresťanom
Dobrý deň, čitatelia dolezite.sk. Už dávnejšie som sem chcel niečo vlastné pridať no až teraz som sa odhodlal. Tento článok som vydal originálne na svojom blogu http://poznanie-sveta.blogspot.sk/ a pre potreby tejto stránky som ho skrátil. Ak vás zaujímajú moje názory, prečítajte si ich, budem rád. Prosím vás o objektívnu a konštruktívnu debatu. Ajkeď na tomto serveri to možno nejde ale pre tie výnimky sa to oplatí.
Moje vlastné pochybnosti
Možno aj vás pár krát napadlo pochybovať. No keď už to vidíte u všetkých ako zaužívanú samozrejmosť, pochybujete skôr sami o sebe. Chodíte na omše, myslíte tak, ako vám stále opakujú. Opakovaná lož sa stane pravdou a vôbec vám to po čase nepríde divné. "Veď všetci tomu veria, tak je to asi pravda", nie? Aj ja som bol kresťan, ale nakoniec u mňa prevládlo: "Všetci verili, že Zem je plochá, ale to neznamená, že to tak je". Kvalitu života nám nezlepšuje náboženstvo, to ju skôr obmedzuje. V skutočnosti nás poháňa hlavne odhodlanie a tvorenie. Iba vďaka vede a technológiam čítate môj článok. Nemusíte ísť spať za "súmraku". Nezobudí vás kohút, aby ste išli okopávať svoje pole a ledva sa tak nasýtili nejakou pšeničnou kašou...
Nejasnosti a príliž málo informácií do života

Kresťanstvo mi nedokázalo odpovedať na moje otázky. Je to príliš obmedzená možnosť myslenia - hovoriím si: prečo by "boh" stvoril niečo, aby nás vyskúšal či sme dobrí (veď nás aj tak stvoril, tak asi vie akí sme, nie?) a potom to zakončí buď u neho doma alebo v špeciálnom mieste na doživotné zatratenie. Príde mi to skôr ako nezmysel. Je to síce na každom z nás, no aj tak. Zmysel života by sme podľa mňa mali hľadať v našom vlastnom živote a nie niekde v nejakej knihe alebo nebodaj v kostole. Každý z nás je originálna jedinečná bytosť. Rozmanitosť života na Zemi sa nedá obsiahnuť tak jednoducho, ako to interpretuje kresťanstvo.

Sme predsa prirodzene zvedaví a tvoriví. Veď si spomeňte, ako sa najlepšie momenty v živote konali spontánne. Aj niektoré najväčšie objavy boli uskutočnené nezvyčajnými metódami alebo náhodne. Tam vonku nás čaká celý svet, krásne miesto, ktoré treba spoznať vlastnými zážitkami a hlavne s čistou mysľou. No ak žijeme nemenný život podľa určitého vzorca(ktorý nemusí byť dokonalý) unikne nám zo života život.
Odpútanie pozornosti od prírody
Tvorcovia cirkví a vlastne celého náboženstva, ako ho poznáme dnes, skreslili pôvodnú podstatu života. Pred kresťanstvom fungovalo uctievanie všetkého čo vidíme, cítime, počujeme... Ľudia sa v minulosti viac cítili ako súčasť prírody, ako spolubývajúci s ostatnými organizmami. Myslenie na prírodu ľuďom niečo do života dáva/lo. Vedeli, že na prežitie museli žiť v súlade s ňou, nie ísť proti nej. Veď ktorý živočích ide proti svojmu zdroju existencie? Proti svojej planéte? Ak nie "boha", tak čo teda môžem s istotou považovať za zdroj svojej existencie? Ak si odmyslím všetko náboženstvo a spiritualitu ako takú, tak viem, že iba Slnko a vhodné podmienky na našej planéte nám umožňujú život. Súhru všetkých týchto javov dnes voláme energie a sily. Dali by sa teda považovať za "boha"? Všetko vo vesmíre vďačí za svoju existenciu týmto prírodným zákonom a preto by sme sa tam mali myšlienkami vrátit. Uvedomiť si, že všetci sme súčasťou niečoho nepredstaviteľne veľkého, úžasného a dokonalého – nekonečného vesmíru.
Kam utiekla pravda?
Už to nie je len astrologická rozprávka. Je to niečo omnoho silnejšie. To, čo bol pekný príbeh, nasiaklo S*tanom, pridalo sa utrpenie, platenie desiatkov a terorizovanie Európy. Prečo sa to zrazu tak zvrtlo? Začalo to pri vzniku celého konceptu. Boli pri ňom ľudia vedúcich pozíci: kardináli a Rímska elita. Začali sa teda stretávať. Na týchto stretnutiach sa dohodli, ako bude ich viera vyzerať. V podstate na každom stretnutí menili svoju "vieru" ako im to vyhovovalo. Ich úmysly boli nasiaknuté ich životmi. No a keďže hovoríme o elite, čo vlastne chce mocný človek, keď už všetko má? ...Ešte väčšiu moc.
Lož!
Nielen kresťanstvo, ale aj mnohé iné náboženstvá sú nástroje na manipuláciu ľudí. Založili si vlastnú pravdu, ktorú ľuďom vnútili už ako deťom. Treba sa vrátiť do toho detského tvorivého obdobia života a začať uvažovať s čistým "sedliackym" rozumom. Čo je teda správne? Keď už je raz základom klamstvo a podvod, ako sa dá na takýchto základoch stavať? Pokiaľ až siaha tento podvod? Ľudia hovoria: treba cirkev/kresťanstvo reformovať. Ale prečo by kompetentní niečo menili, keď im to takto vyhovuje? Už dávno mohli niečo zmeniť, ale nejak im to vždy nevyjde. Nezabúdajme, koľko krvi a utrpenia majú náboženstvá - a obvzlášť kresťanstvo - vo svojej histórii. S týmto treba skončiť, ideálne hneď. Treba myslieť, rásť. Veď vďaka tomu sa odlišujeme od zvierat. To je naša výhoda, nezahadzujme ju.
Prispôsobenie viery
Ľudia si sami vymýšľajú, ako má to "ich" kresťanstvo vyzerať. Sme už raz takí, ako sa hovorí: sto ľudí sto chutí. Každý z nás chce byť šťastný, spokojný a prípadne ospravedlniť svoje zlé správanie. Keď sa v hlave spoja tieto nutkania a zaužívaný kresťanský svetonázor, vznikne niečo ako "beta-verzia kresťanstva". To zavedú do svojho života a vznikne nám nekonečné množstvo novodobých kresťanstiev. Nie zo srandy existuje množstvo rôznych náboženstiev a cirkví. Každý si to vysvetľuje po svojom.

Možno to beriem príliž vážne a mohli by sa kľudne robiť "kozmetické úpravy". Stačí sa pozrieť, kam to niektorí fanatici dotiahli v iných cirkviach. Vždy, keď sa niečo kopíruje, tak sa to trochu ohne alebo doškriabe. Presne, ako keď hráte tichú poštu, na konci môže vzniknúť niečo úplne skomolené. Ako by to ale vyzeralo, keby sme nevedeli o kresťanstve a boli vydaní na pospas svojmu osudu? Nepriviedla by nás sloboda mysle k lepšiemu životu? Verím, že ľudia majú na viac. Hlavne preto, lebo v poslednom čase stretávam stále otvorenejšie a farebnejšie mysle....
Pokazené svedomie
Ak ste niekedy spravili niečo, čo považujete za nesprávne, a cítili ste sa potom zle, blahoželám, máte svedomie. Čo teda je to svedomie? Je to jednoduchý reflex na základe "spravím niečo čo považujem za nesprávne -> cítim sa nepríjemne". U ľudí platí, že sa neradi cítia nepríjemne. Nechcú sa cítiť nepríjemne. No a ako vyrovnajú hladinu tohto nepríjemného pocitu/stresu? Každý je na tom inak, niekto si ide zabehať, niekto strieľa vo virtuálnom svete, niekto sa ide opiť alebo si dá cigaretku. Pri kresťanstve si to ľudia až príliž zľahčili. Pri vyspovedaní si tento reflex úplne prekryjú. Necítia už pocit viny. Všetko je vybavené? Máme teda svedomie, aby nás dotiahlo do spovedelnice alebo na to, aby sme boli donútení odčiniť náš skutok? Odčiníme ho modlením? To už musí posúdiť každý osobne. Verím totiž, že keď niekto pochopí, čo spravil zle, nemusí ísť kôli tomu do kostola. Ak sú na to možnosti, nie je snáď užitočnejšie chybu napraviť v praxi? Žitie podľa svedomia je ako riadenie sa šiestym zmyslom. Sú to pokyny z nášho vnútra, od nášho zdroja existencie. Skúsme ich počúvať a snažiť sa podľa nich žiť.
Život ako popová hviezda
Dnes väčšina "kresťanov" žije dvojitý život: chodia do kostola a sú akože svätí ale keď vyjdú von, správajú sa ako niečo opačné. Sami si ale nahovárajú, aký sú dobrí ľudia. Vždy si vyberú ten život, ktorý sa im v tej chvíli hodí. Neriešia nejaké prikázania, ani hocičo, čo je v "knihe". Iba minimum by chcelo veriť pôvodnému modelu. Samozrejme, keď už ide do tuhého, tak sú zarytí kresťania, sľubujú akí budú dobrí, no "skutek utek". Takýmto striedaním kabátov ľudia stratia svoju identitu a nakoniec sa z ich dvojitého života stane tretí. Tento už ale nie je ani kresťanstvo, ani ateizmus, ani niečo medzi. Každý z nás by sa mal rozhodnúť, či je modrý, zelený alebo žltý. Určite viete, aká nepekná farba vznikne, keď ich príliš miešate...
DOBRO-ZLO

Tento jednoduchý princíp duality je dnes veľkým problémom v ľudskom myslení. Myslieť čiernobielo znamená, že všetky ostatné farby nám vypadnú z ponímania a to, čo dostaneme ako výsledok, je ako nekvalitný pixelový obrázok. Mnohí z nás si neuvedomujú, že hodnotiť veci ako "dobré alebo zlé" nie je najvhodnejší prístup. Rovnako aj v rôznych náboženstvách to dáva miesto na špekulácie. Nepovedia vám ako to je, nenechajú vás rozmýšlať. Dajú vám nepresné možnosti, z ktorých si treba vybrať a byť ticho.
Vidieť širšie súvislosti medzi udalosťami, ktoré sa nám dejú nám ale dáva výhodu. Ak zabijete nepriateľa vašej rodiny, ktorý vám chcel ublížiť, spravili ste hriech? Keď klamem, že som podal správne daňové priznanie pôjdem do pekla za klamstvo a zlodejinu? Nad takýmito otázkami sa dá nekonečne polemizovať a uvažovať. Týmto zbytočným otázkam sa treba vyhnúť, inak sa budete cyklovať v smyčke donekonečna . Stačí pritom tak málo: zahodiť koncept "dobro-zlo" a prejsť na spravodlivosť podľa vlastného uváženia. (teda robiť najlepšie ako vieme)
Iba dve možnosti? Tri?
Čo sa vlastne stane keď zomrieme? Kreťanstvo v tom má jasno: Vie sa o nebi, pekle a očistci. Toto sú jediné tri možnosti (pokiaľ viem). Nebo je nejaké super miesto, kam sa máme vraj snažiť dostať. Peklo je to miesto kam pôjdeme, keď budeme "zlí". A na záver očistec je ako práčovňa, kam vás dajú keď ste špinavý...ale nie moc. Pointa je, že aj tak pôjdete do neba a je jedno či máte na sebe strúhanku alebo lekvár. Nakoniec skončíte ako tí, čo sa celý život snažili žiť pekne a nemuseli sa ísť vyčistiť. A to je koniec. Ako prvé mi príde nefér, keď sa niekto, kto sa skoro nesnažil "konať dobro", mal nakoniec rovnako dobre ako ten, čo sa snažil celý život. Predstavte si, že by sme deti v škole hodnotili iba známkami 1 a 5...Aby to bolo fér, ten, kto sa málo snažil, príde naspäť na zem a dokončí si prácičku. ALE! to už je reinkarnácia, zakázaný pojem. Nechcem samozrejme nikoho nútiť, ale mne osobne to príde úplne odveci. Aby ma "boh" vytvoril, hodil na zem sa modliť a potom iba buď alebo...ale čo potom? Budeme v nebi hrať šachy?
Biblia sa nedá čítať
Ja osobne som to proste nevedel prečítať. Po prvom verši som zistil, že vôbec nevnímam a to som sa fakt snažil. Nedovolil by som si písať takýto článok bez overenia zdrojov. Tak som si to otvoril niekde na začiatku. Hmm nič moc. Tak skúsim hocikde v strede, no nebolo to o nič lepšie. Jednoducho to nešlo – buď som diablovo dieťa a moja úloha je vás pokúšať a priviesť na stranu zla(a nakoniec do pekla!) alebo preto, lebo sú to iba bláboly babylonských básnikov a primitívne skomolené verše stovák prepisovateľov. Bez urážky, ale okrem citátov KRISTA(teda pokrsteného, okopírované z iných náboženstiev) a možno nejakých vtipov, tam pre mňa nič nemalo úroveň. (vysvetlené vo videu)
Pekelné omše
Skúsme sa pozrieť na vec inak. Nezľaknite sa tohoto pohľadu, je iba založený na pozorovaní z iného uhla:
 • Čo sa deje počas takej omše? Ľudia majú buď sklonené hlavy v sede alebo pri kľačaní. Sú ticho a majú taký smutný výraz. Nikdy som nevidel ľudí, že by sa vo vnútri smiali a tešili. Okrem detí, ktoré sa tešia vždy, to tam vyzerá ako v domove dôchodcov alebo ako v čakárni na diagnostike rakoviny.
 • Velebia tam niekoho, kto je na okolitých nástenných maľbách. Aj na tých maľbách majú všetci také výrazy akoby trpeli. Tie podľa mňa silno vplývajú. Veď naše okolie formuje naše pocity, myšlienky, atď.
 • Farár je oblečený v čiernom ako nejaký temný majster. Cez seba má biele rúcho (akože je svetlý). Považujem to za symbol klamu, ideálne býva aj pozlátený na znak bohatstva a lakomosti. Fotky pápežov niekedy skôr pripomínajú diabolského vládcu planéty ako duchovného vodcu(posla, božieho služobníka).
 • Nezabudnime na čítania propagandistických biskupských listov, ktoré niekedy napríklad vyzývajú ľudí, aby šli voliť KDH. Inokedy aby prispeli na "chod fary". To by bolo fajn, kebyže tie peniaze od nich fakt potrebujú. Problémom je, že cirkev má obrovský majetok, ktorý stále rastie aj keď pôvodne mala len slúžiť bohu a vyhýbať sa bohatstvu. Nuž, to nejako nevyšlo.
 • No, a ak ma ešte nemáte dosť, pozor na hlavný chod. Hovorím o momente, kedy sa symbolicky vykoná krvavý rituál zjedenia tela a vypitia krvi. "Majster kat" sa napije jeho krvi a zje kus jeho tela. Potom sa väčšina zúčastneních nabaží tiež a vrátia sa naspäť do pokornej polohy. Všetko iba symbolicky. Čo myslíte, tým to končí? Nemajú rituály bočné efekty? Niekto považuje tento rituál za posvätnú božiu vec, no dá sa ho vidieť aj takto.
 • Kebyže som ten úžasný a ospevovaný Ježiš, tak asi chcem skôr, aby na sviatosti robili niečo radostné a tvorivé. Veď takí sme! No to sa ale nehodí ku všetkým tým klamstvám, ktoré (nielen) kresťanstvo obsahuje. Uznajte sami: ako inak sa spraví hromadný rituál krvavej obety? Chudák Ježiš - furt si ho vešajú na kríže, jedia ho, pijú ho...proste mu nedajú pokoj ani po 2000 rokoch.
VŠEMOHÚCI STVORITEĽ, vraj najvyšší boh, SPASITEĽ, náš pán
Počkať, aký pán? To nás akože vlastní? Nepáči sa mi toto meno rovnako, ako veľa výrazov v kresťanstve. Viem, je to slovíčkarenie, ale náš mozog to neberie na takú ľahkú váhu. Ak poviem slovo pán, tak nás napadne: "niekto štýlový"(dnešný HIP-HOP), "ujo"(haló, pane, spadol vám šál) alebo "vládca/veliteľ"(rozkaz pane!). Keď nás vytvoril takýchto, prečo by mal byť naším pánom? Vytvoril by si predsa len skupinu otrokov bez možnosti voľby a schopnosti premýšľať. My takí ale nie sme, máme asi iný účel, ako sa nám snažia nahovoriť. Tak to funguje aj dnes: keď potrebujeme traktor, nebudeme vyrábať práčku. Ďalej tu máme spasiteľa. Kto si pozrel to video, vie, že sa stále hovorí iba o slniečku. A áno, to nás každé ráno zachráni pred večnou tmou a zimou, ktorej je vo vesmíre dosť.
Poďme ale k rozdielu medzi biblickým bohom a tým, čo ja považujem za zdroj existencie všetkého, čo vnímame. V biblii samozrejme hovoria, že to je najvyšší a tak ale spomína aj príbeh prvých ľudí. Nejakého Adama a z neho nejakú naklonovanú Evu. O tej zavádzajúcej príhode, čo nám má vnútiť, že máme trpieť kôli ich "hriechu" pomlčím(manipulácia jednoduchou bájkou?). No všimnite si, že sú stvorení z hliny. Z hliny je ale vytvorený aj židovský ochranca: Golem – oživená socha, proste niečo, čo sa hýbe a ochraňuje ich. Tu je jedna z mnoha nadväzností kresťanstva na judaizmus. Dovolím si tvrdiť, že každý boh a každé náboženstvo sa síce snaží hovoriť o najvyššom, no všetci sú iným smerom vedľa. Ale vraj oni majú pravdu a že iba s nimi pôjdeme do neba. Obávam sa ale, že ani jediný koncept sa k pravde moc nepriblížil. To musí posúdiť každý sám. V každom duchovnom smere sú tie zrnká pravdy, ktoré ľudia tak potrebujú. Nanešťastie sú tieto zrnká obalené v kôpke lajna. Niekde viac, niekde menej.
JHVH/HOSPODIN
Vlastne až doteraz som nevedel, čo to je ten hospodin ale keďže to asi treba vedieť tak som si to našiel. Je to vraj starosloviensky názov pre hospodára alebo preklad slova JHVH teda JAHVE(jehovah). Trochu podozrivé meno pre tvorcu vesmíru nie? Prekladom je ten týpek jahve hospodár (čo má svoju hospodu salaš alebo podnik). Ale keď už zrazu máme meno, tak prečo by mal byť práve JHVH najvyšší? Prečo práve on? Lebo vie klonovať a tvoriť z hliny? Prečo by nemal byť najvyšší napr. Hórus z egypta? Alebo Thor zo severu. Alebo taký Zeus, Perún, Poseidon? Ku komu sa to ľudia vlastne modlia v kostoloch? To mňa samozrejme netrápi. Ide hlavne o poznatok, že dnes pre boha existuje veľa mien.
Alebo je viac bohov? Nikto vlastne nevie, aké meno má ten najvyšší...aj keď meno mať nemusí, veď to nie je človek ani pes. A najdôležitejšia otázka: keď má každý národ a každá časť planéty vlastného spasiteľa, proroka, posla, náboženstvo, filozofiu...čo je potom to naše?? Kresťanstvo? Násilne dovlečené a krvou vynútené križiackymi výpravami?
Vetvy judaizmu
Kresťania si myslia, že ich náboženstvo im poslal "boh". Niekto niečo predsa len poslal... Porozprávam vám teda (snáď pravdivý) príbeh o minulosti: V oblasti medzi Tureckom a Egyptom sa niečo udialo. Samozrejme nemyslím more ale posvätnú zem. Potom ako to s Egyptom šlo dolu vodou, začal sa rozvíjať judaizmus alebo židovská viera. Oficiálne je to najstaršie náboženstvo s vierou v jedného boha na svete. Určite poznáte príbeh majstra Mojžiša ako dostal 10 prikázaní na nejakej hore. To je len kresťanská verzia. No v judaizme dostal niečo viac: celú tóru a všetky texty priamo od hospodina(Jahveho). //Viac si môžete prečítať tu.
Tento týpek mal jasnú úlohu: prísť za židmi, teda židovským národom a odovzdať im toto posolstvo. Dodnes je uznávaný ako prorok a pod. Všimnite si, že prišiel iba k židom nie za černochmi ani ku Grékom. Presne ako v Indii majú svoje védy a Krišnu (Kristus-krśna-v preklade pokrstený). V Japonsku majú svoju kultúru aj náboženstvo, aj v Amerike pred príchodom primitívov mali vlastné "náboženstvo". Každý kút sveta mal teda svoj vlastný štýl. Svoju vlastnú interpretáciu Boha. Tak sa sformovalo aj židovské náboženstvo. Zdedilo sa z generácie na generáciu, ako všetky známe posolstvá. Aj keď sa k nemu hlási najmenej ľudí, dodnes je dominantné u najbohatších ľudí na zemi. To je teda ten židovský národ.
Čo s ním má kresťanstvo? Tu prichádzajú problémy. Dodnes sa hovorí o vetvách judaizmu. Toto označenie si nesie práve kresťanstvo a islam. Je to vďaka ich vzniku v blízkosti židov a tiež kvôli mnohým podobnostiam. Hlavná podobnosť je ale, že tieto náboženstvá nestavali z nuly ale odvodili sa z Tóry (to je tá mojžišova židovská kniha). Neviem presné fakty, lebo ma to moc nezaujíma. Keď som si to overoval, bolo to v poriadku, a tak mi to aj stačí. Ak niekoho zaujíma viac, nech študuje od profíkov a nie od amatérskeho blogera. Jeden príklad ale predsa len uvediem: starý zákon bol oničom tak sme si napísali nový. V ňom majú ľudia trochu pomené mená, ako ste videli vo videu. No a potom sme sa v Ríme rozhodli, že základ našej pravdy bude iba tretina toho. Z 12 evanielií budú správne iba tieto, áno to je naše písmo. Samozrejme, sme si po stáročiach prepisovania upravili pravdu tak, aby sa nám hodila.
Stato della Città del Vaticano
Vatikán určite všetci poznáte. Poznáte ale aj ich knižnicu? Tú, v ktorej majú najstaršie rukopisy a "zakázanú" literatúru. Je zakázaná, lebo podľa nich ešte neprišiel čas nám ju ukázať. Neviem ako vy, ale ja sa necítim ako v hollywoodskom filme. Mám skôr pocit, že niečo skrývajú. Žeby pravdu? Možno mimozemšťanov? Alebo nebodaj nejaké kúzla? Aj ja sa chcem naučiť čarovať, ak sa to dá.... Nechce sa mi kôli tomu učiť tie ich vecičky(alebo skôr blbostičky). A už rozhodne nie skladať rôzne strašidelné prísahy. V podstate nerobia nič prospešné okrem toho, že žijú pre ľudí, ktorí im veria. Pomimo si spríjemnia život luxusnými službami vďaka vlastnej banke a storočiam kradnutia. Nikdy nebudem mať na vatikán dobrý názor. Uznávam aspoň tých kresťanov, ktorí si pripustili možnosť, že údajne zlyhal "ľudský faktor". Samozrejme v tom má prsty diabol, kto iný. No ak si náhodou myslíte, že cirkev potrebuje vlastnú banku, biliardy na účtoch vo Švajčiarsku alebo nebodaj pozemky v cudzích krajinách získané podvodom. Prosím, nemyslite si to. Veď vo vašej super biblii sa hovorí o slúžení bohu bez zarábania peňazí/nároku na zisk.
ORA ET LABORA
Znamená po latinsky "modli sa a pracuj". Toto jednoduché motto kresťania používali nielen na Slovensku a okolí. Veľmi nenásilné a docela nádejné do budúcnosti. Škoda, že nakoniec to ľudí takto uväznilo. Spravilo to z nich otrokov nielen fyzicky ale aj mentálne. Modliť sa a pracovať, neriešiť a makať. My si posedíme v kostolíku/hrade a ty nám nos tvoju úrodu. Ľudia na Slovensku boli aj v minulosti dobrí a milí. Pokiaľ im nehrozil vpád Turkov, tak boli vždy mierumilovní. Nič extra proti moci Vatikánu neurobili a ani neplánujú. Máme to napísané v minulosti. Netreba sa diviť, že stav v politike je, aký je. Sme proste národ, ktorý čaká. A zatiaľ to vyzerá tak, že budeme čakať donekonečna.
SVETLÁ STRÁNKA
Kresťanstvo v Slovenskej upravenej podobe niekde ostalo pri dobrých ľuďoch a nespravilo skoro žiadnu škodu: uchovalo rodinu, mravnosť, morálku a svojím spôsobom aj časť kultúry, aj keď tieto faktory záležali skôr od konkrétnych ľudí. Ak ste sa držali prikázaní a nie verili vo svoje vlastné beta-kresťanstvo, tak ste na tom skončili omnoho lepšie ako mnohí iní dnes.
POCHOPENIE NEPOCHOPITEĽNÉHO

"Ako môžeme poznať vôľu niečoho, čo stvorilo nekonečný vesmír, nás a všetky tie komplikované veci, ktoré dokážeme aj nedokážeme vnímať? Veď ľudia pomaly nevedia ani čo chcú, tak ako si môžu myslieť, že pochopia niečo tak neskutočne zložité?" Túto krátku úvahu som sám vymyslel a vždy má iný tvar. Je to taká moja vlastná vychytávka. Kresťanstvo totiž božiu vôľu vraj pozná. Je mi ľúto, ale nemyslím si, že tieto personifikované príbehy ľuďom niečo dajú. Príklad: "Vieš, došiel tak raz diabol za bohom a hovorí mu: chcem viac ľudí do pekla, dovoľ mi si nejakých zobrať. A boh mu hovorí: nemôžeš si nikoho zobrať násilím, môžeš ich len pokúšať." ...tučným písmom som vyznačil slová ktoré každý chápe "nejako" ale nikto nie úplne. Kurzívou som vyznačil ľudské vlastnosti ktoré sa v bájkach pridávaju zvieratám a tak tvoria poučný príbeh. Aj tento príbeh je poučný, hovorí: si pokúšaný, tak sa nenechaj. No kde je problém? Je to zavádzajúce a príliš jednoduché na to, aby to bolo pre ľudí viac poučné.
Pravé múdrosti majú v sebe viac úrovní, ktoré sa dajú pochopiť. Majú nás ťahať dopredu a nie len prečítať a ísť ďalej. Je mi ľúto, ale kresťanstvo netvorili pre vzdelávanie ľudí. Preto v ňom nič až tak hlboké skryté nie je. Pre vyššie bytosti ako napríklad tvorcu celého vesmíru asi nebudú platiť takéto jednoduché bájky. Je neprijateľné, aby sa niečo ako boh dalo čo i len pochopiť našimi obmädzenými mozgami. Nie ešte nebodaj kresťanskými bájkami. Naše mozgy momentálne pracujú iba na pár percent. Aj keby sme použili celú kapacitu nášho mozgu, tak nepochopíme zmysel vytvorenia vesmíru. To ale vysvetlite tým, čo si myslia že chápu "Čo tým boh myslel". Je to jedna z najväčších chýb, akých sa ľudia dopúšťajú. Príklad sa uviesť nedá, každý určite poznáte ten pocit, keď nechápete svoj osud. Vždy ale pomáha myslieť. Keď začneme myslieť, až vtedy začneme CHÁPAŤ. Tento pocit tiež poznáte, ten krásny pocit, keď svoj osud chápete a páči sa vám, čo sa vo vašom živote deje.
+++++++++++++++++++++++
Nechcel som týmto nikoho uraziť ani napádať vaše presvedčenia. Zmysel písania článku bolo usporiadanie myšlienok, poskytnutie nenásilnej alternatívy aj pre začiatočníkov v tématike ale hlavne zdigitalizovať môj názor hlavne pre moje okolie no keď už som si dal toľko námahy možno to pomôže aj niekomu inému a preto to zdieľam. Mám 20rokov a prajem vám veľa šťastia do života a menej búrlivých diskusií. L.


Author: peniaze # NywyLage49
Komentáre2014-05-1323
-
 50% ( 16 people voted )
+
chlapce...ani sa ti nedivym, tiez som bol krestanom a uz som ,, VDAKA BOHU,,... z presvedcenia, veriaci v Boha Ziveho. Boziu volu a prave slova neprekrutene uz dnes nemozno najst v ziadnom nabozenstve. Su to uz len prazdne nabozenske dogmy , bez zivota .
Ono,.. i s obetou Jezisa Krista pre ludstvo, .. je to uplne inak nez to cirkev vzklada..
Ježišova obeta „za hriechy celého sveta“

- Kristus kvôli ľudstvu trpel a umrel. Mnoho ľudí však nesprávne verí, že obeťou smrti na kríži boli oslobodení od svojich hriechov.
- Kvôli hriechom ľudstva prišiel Spasiteľ, to je nesporné a doslova správne. Aj to, že zomrel kvôli previneniu ľudstva. Avšak tým nebudú z teba sňaté tvoje hriechy!
- Spasiteľovo dielo vykúpenia spočívalo v tom, že podstúpil boj s temnom, aby priniesol ľudstvu svetlo, aby mu otvoril cestu k odpusteniu hriechov. Putovať po tejto ceste musí však už každý sám.
- Ježišov príchod bol potrebný len preto, lebo ľudstvo sa už viac samo nemohlo dostať z temnôt, ktoré si samo vytvorilo.
- Ak človek žije podľa Ježišových slov, budú mu jeho hriechy odpustené. Avšak len postupne a až potom, keď budú odčinené protislužbou dobrého chcenia v spätnom pôsobení. Ľuďom, ktorí naopak nežijú podľa slov Ježišových, odpustenie nie je vôbec možné.
- I ten, kto nepozná Ježišove slová, ale vážne sa usiluje o pravdu a ušľachtilosť, žije často v zmysle týchto slov. To znamená, že odpustenie hriechov môže dosiahnuť ktokoľvek a nie len príslušníci kresťanských cirkví.
- Kto vážne usiluje o pravdu, o čistotu, tomu nechýba ani láska. Taký človek bude duchovne vedený nahor od stupňa k stupňu, i keď niekedy za ťažkých pochybností a bojov. Bez ohľadu na to, akého je náboženstva, stretne sa buď už tu alebo až v jemnohmotnom svete s duchom kristovým, ktorý ho nakoniec ďalej povedie až k poznaniu Boha otca, čím sa naplnia slová: "Nikto neprichádza k Otcovi, jedine skrze mňa."
- Svetlo samo nemohlo zostúpiť tak hlboko do špiny, pokiaľ mu k tomu nebola poskytnutá opora. Preto musel prísť prostredník.
- Len vyslanec za svetlých výšin mohol svojím vtelením preraziť temnú stenu, vytvorenú ľudským chcením a uprostred všetkého zla postaviť takú hrubohmotnú základňu pre svetlo Božie, ktorá stojí pevne v ťažkých temnotách.
- Temno z pozície svojej pozemskej moci v zúrivom odpore vybičovalo ľudí rozumu až k hrubým prehmatom, ktorých sa dopustili proti Ježišovi.
- Ježiš sa nebál telesnej smrti, ale za Pravdu, ktorú prinášal, šiel pokojne na pozemskú smrť. Svojou krvou na kríži spečatil všetko to, čo hlásal a čomu žil.
- Ježiš zvíťazil nad temnom z lásky k ľudstvu, ktorému tak zostala voľná cesta k slobode a k Svetlu, pretože touto smrťou sa v ľuďoch utvrdilo presvedčenie o pravdivosti jeho slov.
- Ani ježišova smrť nemôže jednoducho zmyť človeku jeho vlastné hriechy.
- Ďakuj vrúcne za to, že ti Spasiteľ svojím slovom znovu otvoril cestu k odpusteniu hriechov. Ísť touto cestou však neznamená len slovo poznať a veriť mu, ale hlavne žiť a konať podľa neho!

milan # MatoRica16
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-05-14 00:53:59 532362fd
Ono je to složitější. Pro všechny materialisty: Elektrony krouží kolem atomového jádra a jsou přitahovány protony? Samy od sebe bez ničeho se přitahují? Je to zase jenom víra že se přitahují. Takže vítejte v klubu.
Tony # BevyBabo47
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-05-14 01:30:05 50fbfa8f
Tony...tak zlozity to zas tak neni...od kud to mas od chobota ?
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-14 01:38:45 532362fd

"Odpútanie pozornosti od prírody

Tvorcovia cirkví a vlastne celého náboženstva, ako ho poznáme dnes, skreslili pôvodnú podstatu života. Pred kresťanstvom fungovalo uctievanie všetkého"

A co je nuceno "uctívat" (ovšem oním podlézavým modloúslužným způsobem) a "ctít" nyní v "těchto" společnostech a pochybných spolčeních?
- CIFRY

jedinecurcitene # JuqaCobu21
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-14 08:02:20 4e888fcb
autor, ako si sa sam priznal v clanku, nevies o krestanstve nic. udavas iba dovody preco nie si prislusnikom tzv, krestanskych cirkvi, s cim sa da v mnohom suhlasit. v skutocnosti krestanstvo dava ludom najvacsiu slobodu. daj si tu namahu a postuduj
Fero # LifuRoru61
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-05-14 08:23:54 d9777929
zbytocne rozoberat na tolkych riadkoch nejaky sialeny vymysel kery nasleduju len ludia bez schopnosti rozmyslat, ale tak preco nie :)

povazan # QaxuXuxu79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-14 08:28:55 59ad4f9d
loading...
Gándí povedal: Ja by som bol už dávno lresťanom,keby som videl, že to čo hlásajú aj žijú.

Kresťania u nás si to odbavia v nedeľu a majú fertik.Podľa toho ako žijú nejde poznať,že sú kresťania,len podľa dodržiavania rituálov. Sú povrchní.
Je im fuk dokonca aj to ,že im podstrčili masonický ekumenizmus.

Nevidel živú vieru,žiť ľudí evanjelium. Ani vy to v podstate nemáte kde vidieť,preto sa neviete zorientovať.

filip # WyboCeci64
-
 72% ( 8 people voted )
+
2014-05-14 08:33:35 4e62dad2
Všetky náboženstvá sú manipulácia a väčšina ľudí neprekročí svoj infantilný vývoj, potrebuje viesť za ručičku a niekoho, kto za nich prevezme zodpovednosť.
Peter Novak # LoheSucu93
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-14 09:03:57 59ad18f7
prekrásny článok
franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-14 09:06:46 5057d10a
Jediná rozumná veta v tom článku je : opakovaná loz sa stáva pravdou ale to platí hlavne vtedy ak sa zapne telka pusti rádio alebo otvoria noviny .Ty si znechutený z ľudí ktorí niesť kresťania ale sa na kresťanov len hrajú
jajopajo # QyhyGemi18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-14 10:42:31 5b7f3d1c
Momentálne prebieha petičná akcia za odkluku cirkvi od štátu. Ak nesúhlasíte s financovaním cirkvi zo štátneho rozpočtu tak sa podpíšte.


Peter # HopiRibo96
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-14 11:28:09 d4254112
Peter, ak nesuhlasim so statom, co mam robit ?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-14 11:58:55 d9777929
Prospešnosť, neprospešnosť istých náboženských "ideológií" je odvodená od nutnosti zmeny či zachovania stavu duševna --duševného stavu! Ak je závislosť od neovplyvniteľných vecí samotným človekom /napr. úroda od počasia, stupeň donucovania je vysoký, menia sa zaužívané hodnoty- rodinné zväzky sa menia- berú sa deti na prevýchovu...aaa./ tak stúpa zúfalosť a hľadanie východísk!To je živná pôda pre vznik "náboženských systémoch"! Ak sa sprezentujú dôvody, ktoré mali za následok vznik RKC od "židovstva", ďalej rôzne "odnože"/luther-- anglikan.. kalvin..../ kresťanstva, východo-ázijske vnímanie neovplyvniteľných vecí , tak sa zisťuje že nie náboženstvá je treba obmedzovať, rušiť, zatracovať ! Je treba vytvoriť stav aby náboženské dianie nenachádzalo živnú pôdu v neriešiteľných situáciach! Zatiaľ ich je neúrekom --aj úmyselne vytváraných!
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-14 12:44:24 58d4289b
Fero, ak nesuhlasis so statom tak mas viacero moznosti ako to vyjadrit. V podstate je ich velmi vela, od volieb, cez revoluciu a rebelovanie az po odstahovanie atd.. atd.. vyber je na tebe
Peter # HopiRibo96
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-14 14:07:17 d4254112
Peter, nesuhlasim s tebou. vsetky moznosti, co si vypisal su podporou statu ci systemu, mozno okrem odstahovania. totizto, ak svoju energiu smerujes proti niecomu, v skutocnosti to zivis. potom sa ti ten vyber dost zuzuje.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-14 15:46:24 d9777929
Ďakujem za podporu tým čo sa páčilo.

Fero kresťanstvo sa dnes nedá aplikovať na riešenie všetkých problémov ktoré existujú a trápia takmer každého. Preto tomu ako teórii alebo ako zmyslu života bude vždy niečo chýbať. Nevidím preto dôvod prečo by som ho mal odporúčať alebo sa ho držať, keď nie je najlepšie. Nezabudni že proti iným nič nemám keď sa im páči nech si idú svoje veď sami si vybrali ale ja proste nemôžem. Je jednoduchšie si držať zásady a byť otvorený všetkým možnostiam ktoré po aplikovaní zlepšia naše životy bez zlých následkov, a je jedno odkiaľ budú, vždy je na výber

Vdnešnom svete stačí mysliť, a to čo najviac ako sa dá. Určite mi dáte za pravdu že potom sa deje omnoho menej problémov atď.

peniaze # NywyLage49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-14 16:43:04 5b7f36c5
Celý článek je PROTIBOŽSKÝ ..
Pisatel patří mezi " moudre přízemní ".
Uvěřit,je Boží milost a ne každému je dána a tudíž nemuže Bibli a Božímu slovu rozumnět.
Žije v duchovní slepotě a hluchotě ...
contmax # DytuLyxo82
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-05-15 08:28:29 253024ea
peniaze, nerozumiem ako mozes analyzovat na co sa da krestanstvo aplikovat, ako sa ho drzat ci ine, ked si sam napisal v clanku, ze ho nepoznas? ci si mylis spravanie tzv. krestanskych cirkvi s krestanstvom? zda sa mi, ze piseme o niecom, pod cim si kazdy predstavuje nieco ine
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-15 08:41:04 d9777929
Luboš (autor) kedy mi už konečne odpíšeš? Napísal som ti email!

franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-15 09:52:57 5057d10a
franco: prepáč nič mi neprišlo.... lubos.valco@gmail.com skus ešte raz.

Fero: Zle som sa asi vyjadril...nečakal som že sa ľudia chytia práve tej vety. Myslené to je tak že nepoznám kresťanstvo úplne do hĺbky. Nepoznám celú bibliu, viem iba také približné informácie. Spájanie tam nejaké bolo, do tej miery že kresťanstvo je absolútne cirkvou ovplyvňené. To čo sa deje s cirkvou dnes je menej podstatné ako to že vlastne všetko čo o božom svedectve vieš máš od nich.

Budem tvrdiť to isté. Je pekné ísť tým smerom a niektorým ľuďom to stačí a naplní ich to....dokedy to neviem a či im to pomôže aj v iných aspektoch života je otázne. Vidím ako to na ľudí pôsobí. Treba to posudzovať aj podľa nich: Je ich chyba že zle pochopia lebo majú menšie IQ? alebo je chyba že tažšie chápu a vysvetľujú im to zle? Kresťanom - teda tým milým človekom čo ho osvietil "BOH" - sa stanú iba múdrejší a citlivejší jedinci. Všetko to je pekné ale vždy sa tu zavádza.

peniaze # NywyLage49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-15 15:12:50 4e63ee13
Luboš to snáď nemyslíš vážne, že ti to neprišlo. Ťažko povedať kde je problém, možno tomu zabránili nejaké démonické bytosti, možno kresťanský správca mailovej služby to blokol, pretože na szm.sk chodia neustále kresťanské reklamy

Poslal som ti to ešte raz z inej mailovej schránky, už som to odoslal


franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-15 20:38:00 5057d10a
peniaze, na zaklade pribliznych informacii, kde si nesiel do hlbky robis taketo zavery? aku hodnotu mozu mat taketo zavery? a dokonca spochybnujes IQ inych ludi. mne sa teda nezda inteligentne kritizovat nieco, o com mam len take priblizne informacie.
ak by si siel do hlbky zistil by si, ze krestanstvo nema s cirkvami nic spolocne. to, ze si niekto dava nejake privlastky nic neznamena. preto mnoho ludi opustilo cirkev, pretoze cirkev ludi zotrocuje, vodu kaze vino pije. o ucenii sa je zbytocne bavit, ale ak niekedy si das tu namahu, tak zistis, ze aj to je uplne mimo a vsetko to bolo aj predpovedane.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-16 07:53:40 d9777929
Velmi osobne napisanee... Jedine nemožem pochopit, že za zjavne velmi dokladnym rozmyšlanim, nestoji zaver ktory "Fero" jednoduchym slovnikom jednoducho a "lopatisticky" definoval ako "...krestanstvo nema s cirkvami nič spoločne". A to je pravda, apsolutnaaa! No, ja to ešte drastickejšie chapem.
Najma, krestanstvo nema NIČ spoločneho s cirkvami a "bohom" (ako ho oni prezentuju), a boh nema nič spoločneho s krestanstvom a niečim čo sa vola "viera", a boh nema nič spoločne s Kristom!
Cirkva - RKC, moslimska cirkev, ortodoxna cirkev, atd - všetky sa spravaju a konaju ako monopolisticke kartely! "My sme spravni, my (ne)mame očistec (ortodoxi)", "my vas lahšie po smrti expedujeme do raja, my neinsistujeme na spovedi", "u nas si možete odkupit peniazmi hriechy(!?)", .. A všetci su krestania! Povodom z jedneho zdroja! Hmmmm...
Boh sa velmi tažko može linkovat s vierou! Ktory boh? Jhvh? Zevs, na zaklade ktoreho bol definovany Jhvh? "Neber moje meno..." - ktore? V celej Bilblii sa jeho "meno" nespomina! A Biblia! No, to je len rozpravka! Ktoru "skockali" LUDIA! Vybrali čo je a čo neni apokrifne! Samozrejme, boli "vodeni" od boha! Ha-ha! A sam Konstantin, ktory to všetko "organizoval" sa stal "krestanom" až na smrtelnej posteli - od strachu(!?)
Krist je osobitna rozpravka! Prepisana od Horusa, iba 2500 rokov o nom vyrozprvana rospravka skor! Samozrejme, ked som to povedal svojej mamke, ona hned "vedela" že je to "diablova rabota" a že to vlastne ON organizoval aby ludi pomiatol (!?) OK, ale žeby to až tak skoro urobil, až 2500 rokov pred jeho narodenim (krestanstvo trva menej, iba 2000 rokov).
Ech, diabol, diabol... Aky je to (neuveritelny) chrust... A ledva sme sa o Horusu dozvedeli. Nemohol to urobit na nejky jednoduchši sposob? A čo aby sa teraz hlasil? Internetom? Prečo čaka više 4.500 rokov? Naozaj pre "nich" jedna sekunda znamena 1000 ludskych rokov? No, dovolte mi aby som o tom pochyboval... :)


Ja # WunaDymy43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-20 21:40:17 6df5005b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
ť   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

V EKVÁDORU BUDOU VOLENÉ STÁTNÍ FUNKCE PRAVDĚPODOBNĚ DOŽIVOTNÍ


V EKVÁDORU BUDOU VOLENÉ STÁTNÍ FUNKCE PRAVDĚPODOBNĚ DOŽIVOTNÍ
Ústavní soud v Ekvádoru v pátek rozhodl, že parlament může schválit reformu ústavy, podle níž jsou všechny volené funkce v principu doživotní, informovala stránka německého týden...
Šílenství Twitteru
Státní štěnice ve všech autech. Že se to slušných řidičů netýká?
Menej korupcie = menej štátu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0449 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage