Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Predstavivosť – problém demokracie


Predstavivosť – problém demokracie

Ak si spomínam dobre, bolo to v knižke o Parkinsonovom zákone, že ľudia sa nevedia pozrieť do očí skutočne veľkým problémom. Ako príklad tam bolo uvedené, že správna rada akciovky debatuje len 10 minút o miliardovej investícii do jadrového reaktora. Potom diskusia o zastrešení stojanu na bicykle pred budovou 2,5 hodiny.

O čom to svedčí?

Človek dajako nevie "uchopiť" záležitosti, ktoré ďaleko prekračujú jeho predstavivosť. Nech už bol pán Kožený kýmkoľvek, pamätáte si, ako vypiekol s kupónovou privatizáciou? Investičné body a kupóny? Akcie? Fabriky? To si nikto nevedel predstaviť. Ale keď za kupónovú knižku ponúkol 10.000 Kčs, zrazu si hocikto dokázal predstaviť, čo presne to znamená.

Teraz sme (ne-)volili parlament Európskej únie. Vie si niekto vôbec predstaviť čo to vôbec znamená? Čo si pod tým možno predstaviť?

Dalo by sa to, ale ľudia by sa museli snažiť porozumieť, študovať, lámať si hlavu. To si vyžaduje námahu a vytrvalosť. Toto sa týka čohokoľvek v živote, ale platí to aj o vzťahu k politike.

Viete čo si typický slovenský občan najviac zapamätá o európskej politike? Príjmy poslancov. Dokáže ich vydeliť svojím platom a vie koľkonásobne je to viac oproti jeho biednej mzde. Primerane sa ohľadom toho rozčuľuje. Ešte ako tak si vie predstaviť, ktoré politické strany a akí poslanci nás tam budú zastupovať. Aký je medzi nimi pomer a už si predstavuje ako budú rozhodovať o politike EÚ a hlavne zastupovať záujmy Slovenska.

Ach, jaj, toľko nezmyslov!

Bežný volič u nás vôbec nemá predstavu o zoskupeniach "v Bruseli" (preto úvodzovky pri "Bruseli", lebo nevie ani to, že parlament je vlastne v Štrasburgu) a netuší, ako sa tí reprezentanti z jednotlivých krajín zoskupujú do blokov, ako hlasujú a pod. Náš volič možno prejavil svoju pokoru ohľadom svojej neznalosti tým, že radšej ani nešiel voliť. Hm, v tomto sa ale vyjadrujem nesprávne. Voliča sa už podarilo presvedčiť, že sa o politiku nemá zaujímať, lebo aj tak nič nezmení.

Najvplyvnejšia politická sila

U nás (a nielen u nás) máme najsilnejšiu politickú silu. Nie je v parlamente, je skrytá. Je to akási zvláštna skupina, ktorá dokáže cez médiá, diskusné fóra na internete a krčmové hlásateľne úspešne naočkovať ľuďom myšlienku, že obyčajný občan nič nezmôže, že každý politik je zlodej a je márne sa s tým niečo pokúšať urobiť. Snažia sa eliminovať väčšinu z rozhodovania a vpustiť do volebných miestností len menšie, ľahšie ovládateľné skupiny ľudí.

Výsledkom je, že veľa slušných ľudí potom nielenže nechce voliť, ale ani sa aktívne zúčastňovať politiky a skutočne prenecháva voľne pole "kolesíkom" a hochštaplerom.

Ineptokracia

Hovoríme potom o vláde neschopných, ktorých niekto ťahá na nitkách ako bábky. Do politickej reprezentácie si oligarchovia dopĺňajú populistov, ktorí vedia vytiahnuť na voličov nejaký ľahko komunikovateľný symbol a sebavedomé vystupovanie. To je ľuďom reálne. Symboly a sebaistá forma reči vyslovená v tej správnej emócii.

Volá sa to ineptokracia (inept = neschopný, kracia = vládnutie).

Ľuďom chýba predstavivosť ohľadom toho, čo skutočne znamená vládnuť, predstavivosť o skutočne najpodstatnejších otázkach. Nechajú si nahovoriť, že tomu aj tak nemôžu rozumieť, pritom niektoré základné princípy sú skutočne celkom jednoduché, ale to si nechajme na inokedy.

Výsledkom potom bude to, že si malá klika, ktorá je spriahnutá s určitou skupinou politikov, bude robiť čo chce, lebo tí neschopní politici aj tak iba poslúchajú svojich sponzorov, ktorí sú pre politikov niečo ako cecok.

newborn piglet sucking from udder

Ako to má byť?

V prvom rade treba hovoriť o tom, čo je správne. Treba nahlas rozprávať o potrebe ísť do politiky. O tom, že schopný človek by sa mal uchádzať o službu pre svojich spoluobčanov. Slušných ľudí je väčšina, neexistuje nijaký dôvod, prečo by nemali chcieť vziať vládu do svojich rúk.

Bežného človeka treba učiť o tom, ako veci fungujú. Čo je dôležité. Ako rozoznať habaďúru a populizmus.

Len preto, že sa vy nebudete zaujímať o politiku, to neznamená, že sa politika nebude zaujímať o vás.

Som výrazným odporcom starostlivej, otcovskej politiky, ktorá berie slobody a vymieňa ich za istoty.

Preto nie je dobrý nápad, robiť z Európskej únie neriaditeľný superštát. Preto nie je dobré obetovať slobody za istoty "ochranných mechanizmov", ktoré chránia len banky a korporácie na účet občanov a ešte majú tú drzosť hovoriť, že je to v našom záujme. Nebolo všetkým tým tzv. pravicovým voličom podozrivé, že EUROVAL obhajuje práve taký Fico?

Vláda má zostať na úrovni krajín a ešte aj tam by som vplyv a výdavky štátu okresal na minimum. Netreba podporovať nijakú stranu, ktorá chce dať ešte viac moci do Bruselu a vytvárať tam novú supervládu, ktorá bude ešte viac odtrhnutá z reťaze, ako tá lokálna.

13%

Nakoniec prejavili Slováci najviac rozumu zo všetkých národov. Ukázali svetu, na akú úroveň by sa mal znížiť rozpočet a moc Únie. Malo by to byť toľko, koľko bola voličská účasť u nás. Nie sme my, veru, hlúpy národ...Author: Pavol Timko # TybuSoko05
Slovensko2015-08-1942
-
 57% ( 4 people voted )
+
Normal 0 21 Mám len faktickú poznámku - "slobody" sa (teoreticko - právne) nemôžu nijako obmedzovať, kupčiť s nimi za istoty....atď. Tak je to uzákonnné v "našej" Listine ľudských práv. Slobody sa dajú len rozširovať. Skutočnosť je ale taká, že sa reálne obmedzujú. - Aj v mene "istôt" - nuž, ale to nie je "zákonný stav" - to nie je "právny štát", ale je to "zmena režimu" = revolúcia = prevrat....

332288 # CebyDupy59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-20 22:22:49 b06b16eb
Trochu si rypnem, len aby reč nestála. A ktorý je ten obnos, GH, ktorý ťa urobí slobodným ? Lebo občas počuť ponosy aj od relatívne radových občanov, s výnosnou prácou, slušnými úsporami, s dvomi dovolenkami v roku, že čože si už len môžu oni dovoliť oproti takému, trebárs Billovi Gatesovi ? A možno aj samotný Gates sa cíti občas diskonfortne oproti v súčasnosti veľmi populárnym Rotschildovcom. A čo my vieme, či sa aj Rotschildovci sústavne netrasú o bezpečnosť svojho majetku ? Hehe, ta co to za sloboda uprostred zlatej klietky ? No, pravdepodobne, poznajúc ťa, myslel si to zrejme trochu ináč, ale z tvojej letmo naformulovanej reakcie to nebolo celkom zrejmé.FcKensie # HegaNojy80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-21 07:27:34 59ad0cca
A ešte k tomu lesnému experimentu by som poznamenal, že pravdepodobne pre slobodu toho experimentátora by asi nebola najväčšia hrozba divá zver, ale úrady, ktoré by hneď po ňom chňapli, že sa chce asociálne vyhnúť plneniu si svojich občianskych povinností.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-21 08:00:09 59ad0cca
The best way to cool ourself in those hot summer days is to check this video of Winter in national park Plitvice, Croatia :)

Makii # RowoXefy71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-21 15:13:15 d59375fe
Gejza..
Asi som trochu na "vedľajšej koľaji"...lebo dávať "istoty" a "slobody" do súvislosti nejakým iPhonom atď je ako hovoriť o "zákone" alebo o záklone"...
Slobody sú jasne dané a nemám o čom debatovať. Ľudia, ktorí by chceli vymeniť SVOJE! jasné práva za "klietku s bánanom a nejakou hračkou - iPhone- sú na ceste ku "deevolúcii". Základom musia byť garantované slobody a ich striktné dodržiavanie, čo sa tu nedeje už niekoľko desaťročí. Istoty majú byť v tom, že človek za prácu dostane plácu a nojebabu ho o 85%. Že po odrobení patričných rokov bude patrične zabezpečený, Istota má byť v tom, že každý má rovnaké práva a možnosti a nie nejaký "makarón" získa Efondovú dotáciu a a nedotovaný to môže zabaliť. Tu existujú len istoty likvidácie rovného trhového prostredia (trestný čin) a ojebabrávania ľudí absolútne zbytočnými, otravnými, nekompetentnými úradníkmi - pracujúcich na svojich "istotách" - ale na úkor zadlžovania "štátu" - teda všetkých - aj nežijúcich v "zadlžovacích úradníckych pracovných istotách"! Takže ja volím jednoznačne slobody a spravodlivosť - istoty sú až vyústením (výsledkom) dodržiavanie týchto parametrov.
Istoty založené na potlačovaní práv sú cesta do pekla - peklo každej duše, ktorá pred umieraním bude banovať, ako zabila svoj čas na Zemi...ale už bude neskoro...

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-21 19:00:53 b06b16eb
Gejza, mohlo by to fungovať trebárs aj podľa tvojich predstáv, akurát by si najprv musel zglajchšaltovať zmýšľanie ľudí. Áno, táto tvoja snaha sa tu tiahne ako červená niť, ale vždy zabúdaš, že taký experiment už tu raz v masovom meradle prebehol. A ukázalo sa, že pre tú hru na istoty bola nakoniec smrteľná ignorácia istých ťažko zmeniteľných ľudských vlastností, t.j. porovnávavať sa a chcieť sa dotiahnúť (v reálnom čase) na úroveň materiálne vyspelejších častí sveta. Ak nie si ignorant, tak musíš vedieť, že tie miesta za svoj materiálny rozvoj vďačia práve liberálnemu usporiadaniu, t.j. najmenej ideologickej ideológii, alebo ak chceme ideológii, ktorá sa snaží integrovať a "nútiť" v mieri vychádzať všetky známe ideológie. Každopádne to nie je o čiernobielom videní.

Na oplátku pripúšťam, že pri súčasnej veľkej svetovej inventúre akoby liberalizmus narážal na svoje limity. No aj tak tvrdím, že ak by sa aj podarilo liberalizmus poraziť v jednotlivých štátoch a nahradiť nejakou jednofarebnou ideológiou, vo svetovom meradle pre relatívne mierové vzťahy medzi ideologickými blokmi bude mať stále svoj význam. Lebo však obchodovať treba...

Ešte takú osobnú pikošku: Medzi kamarátmi/priateľmi mám aj ľavičiarov aj pravičiarov, ktorí ma striedavo nazývajú oportunistom, hehe. No v jednej veci mi zatiaľ nevedeli nejak presvedčivo oponovať. Tvrdievam, že ľavičiari sú vynikajúci v prerozdeľovaní, kým pravičiari v zarábaní peňazí. Takže si myslím, že po dohode o percentách pre komunitu a súkromné vrecká by sa tie dva protipóly mohli aj zmieriť a začať spolupracovať. Hm, s týmto ťažkotonážnym oportunizmom asi budeš mať problém, ale reku raz to musím povedať...

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 09:53:22 59ad0cca
loading...
Gejza, objasnil si to dobre.Ale bohužiaľ, nejde mi uverejniť celú reakciu ...
...tak skúsim dať len jednu otázku - ako by si konkrétne definoval základné istoty ak nie tak ako ich uvádza zákon 23/1991. A pls, pozrieť si treba formu aj s predslovom k Listine, kde prvá veta hovorí o "neporušiteľnosti prirodzených práv človeka..."

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-22 23:44:09 b06b16eb
hufnágel, sorry to burst your bubble, ale ja s tvojím permanentným zmazávaním nič nemám, admina som ohľadne teba kontaktovala jediný raz a odvtedy ťa maže pravidelne sám, rovnako ako ťa mazal dávno predtým, než som sem prišla a zrejme ťa bude mazať aj po tom, čo tu nebudem. chápem, že ti je oveľa príjemnejšie stavať sa do roly prenasledovaného hrdinu a váľať vždy všetko na druhých, než sa pokúsiť prevziať zodpovednosť za vlastné konanie, čím skôr však pochopíš, že jedine ty sám môžeš dosiahnuť, aby ti admin nezmazával príspevky, a to tak, že sa konečne začneš správať slušne, tým lepšie pre teba. držím ti palce, aby sa ti podaril tento náročný posun v tvojom vnímaní objektívnej reality.
lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-24 00:26:37 5f69ce4b
Ja som admina tiež nekontaktovala, ten pako sa len potrebuje hrať na prenasledovaného truľa Che, aby bol zaujímavý, namiesto toho, aby sa zamyslel nad spôsobom, akým komunikuje s okolitým svetom. Pravidlá každého fóra sú jasné - žiadne prehnané osobné útoky a dodržiavanie istej úrovne konverzácie ...Presne to, o čom čiste teoreticky básni v svojej úvahe - ohľaduplnosť k okoliu. Apropos - mám pocit, že o jeho boľševický koncentrák so žabím slizom ako výkonným orgánom je pramalý záujem, hoci toho "garantuje" naozaj dosť ...
Hufnagel - ja ti garantujem, že jedinou istotou na tejto zemi je smrť a existencia tupcov, ktorí by chceli kompletne ovládať životy ostatných

LenkaB # LyroKomo25
-
 46% ( 3 people voted )
+
2015-08-24 00:39:05 58d7436a
Dlhééé, príliš dlhé príspevky o ničom. A opäť samé erráta! Škoda strácať čas...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-24 01:36:06 d405c1fd
Hufnagel, už daj pokoj, nikto si ťa nevšíma, pokiaľ nezačneš zapárať. Admin ťa nemaže ako jediného z fóra kôli tvojim názorom, takých je tu viac, ale kôli tomu, že si neskutočne agresívny debil.
Ja už dávno nie som decko a nie som ani kuchárka, tvoje boľševické metódy kádrovania a očierňovania si nechaj pre kamošov v krčme, ak vôbec nejakých máš.

"Existuju medzi nimi aj klamari, podvodnici, bezcharakterni intrigani, atd... Su aj ludia, ktorym sa podarilo vsetky tieto "kladne" vlastnosti v sebe zjednotit"


bingo, opísal si sa dokonale ...


P.s. - admina som kontaktovala ešte dávno, vtedy, keď ti zablokoval IP-čku a ty si tvrdil, že je synom tvojho kamaráta a že odteraz budeš kráľ fóra, teraz už na teba zvysoka kašlem, píš svoje dementné drísty a mňa a Lisu do nich nemusíš vôbec zaťahovať


"Nevsimli ste si, ze vas obe kompletne ignorujem..."


nevšimli ...
Všimla som si ale, že sa neskutočne vyžívaš v trollovaní, flame wars a hraní sa na martýra po tom, čo si zmazanie zapríčiníš sám svojou tuposťou. To je asi tvoja jediná zábavka v stave osamelého poľutovaniahodného asociálneho starca, pokračuj

LenkaB # LyroKomo25
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-08-24 01:43:26 58d7436a
Len aby bolo jasne, preco boli vsetky moje prispevky opat zmazane...?Zda sa, ze bigotne krestanky maju vrodenu alergiu na pravdu...? Pravda ich musi pravdepodobne bytostne urazat...? :)))


:DDDDDDDDDDDDDDD


nešťastník, pochop už konečne že ťa mám hlboko kdesi a tvoja "pravda" je pre mňa maximálne tak zdrojom srdečného smiechu, výnimočne aj zamyslenia sa nad tým, do akého úpadku dovedie človeka nenávisť. ty vo svojom stave, ktorý sa dá najlepšie opísať slovom delusional, nie si už schopný vnímať realitu okolo seba. si pre mňa iba predmetom súcitu, nič viac, tvoje príspevky plné chorobných predstáv mi nestoja za to, aby som ich celé čítala, nie sa ešte obťažovala kontaktovať kvôli nim admina. nemám ani prehľad, ako často ťa maže, obyčajne to zaregistrujem len z komentárov iných.


zrejme však admina týmto poprosím, aby sám potvrdil, že ťa maže z vlastného rozhodnutia, nech sa už tvojmu nehoráznemu domýšľaniu a preceňovaniu tvojej osoby raz navždy urobí koniec.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-08-24 12:51:42 5f69ce4b
Gejza, popísal si ..ajajáááj ---musím si to uložiť na disk a naštudovať. Momentálne nemám moc čas.

Vcelku chápem obavy ohľadom zneužívania ĽP zahraničím - aj pre humanitárne bombardovacie účely - aj príklad analógie s Ruskom a Putinom.

...ale zasa mi nešlo uverejniť celú reakciu ...tak nechám tak, je neskoro...

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-24 23:48:49 b06b16eb
Liberalizmus nie je o bezbrehej slobode jednotlivca, inak by asi neexistovali zákony. Bodka. Liberalizmus je iba o širších mantineloch. Bodka.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-25 06:23:49 59ad0cca
presne tak ,sveti hufi ,
som len zvedavi kedi prokapitalistickim prascam dojde, ze jedinu skutocnu slobodu mali
ludia v socializme

kvak # SutoFero66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-25 19:34:19 c31c43a9
Svety,

jedno miesto v klube stale nechavam volne.:}}

Ved my Ta dostaneme.:}}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-25 22:59:03 5f66bb07
Ách Petrus, Petrus, nový nick, ale hra na slovíčka po starom... Čo už ale narobím s mojou zacyklenosťou, keď jednoducho neverím na rovnostárstvo, jednak, že sme to už skúšali a jednak, že jednoducho človečina obsahuje priveľa premenných.

To sa ale čudujem, že práve ty, ambiciózny hýbateľ by si nemal definíciu mantinelov, keď ty tu stále o rovnostárstve, diktatúre, normálnych ľuďoch, kalašnikovoch, správnom svetonázore, komisiách, hlupákoch, marxoch, debilnom ľudstve, kapitalistoch, komunistoch, atď, atď, atď...

K pojmu "normálny človek" by som poznamenal, že v hovorovej reči má síce svoju výpovednú hodnotu, no v politickoekonomických súvislostiach je neurčitý až-až, no na druhej strane do kortešačiek ako stvorené.


FcKensie # HegaNojy80
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-08-25 23:48:30 59ad0cca
Tento kostolný Peter sa nejako podozrivo mýli, ako ešte donedávna pitoreskný turulský Truhlík. Ale bola to za tie roky dlhá cesta bolestivého prerodu intelektu od opičiaka až po oltárny nick.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-26 13:08:08 d425402c
Pande,

aby si sa nedostal do omylu,reagujem na turulskeho Truhlika.

:}}}}}.Hned je den veselsi.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-26 16:01:39 5f669e8d
Presne! A on zavŕši veselý deň ďalším opravným paklíkom k svojmu komickému mudrovaniu... Lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-26 16:49:44 d405c1fd
Kedz svety Peter bul s prepačenim na WC odlahčič še-višol zneho odlahčení-a jak lecel na žem-pri dopadze dopadol rovno na chlavu a tak še stal on Svaty Peter štvor hvezdičkový-a tak kričí -apoo- čom ši me opuščil-Nevadzi I-Y!-alebo?

ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-26 17:36:50 58d4285f
Pande,

vidim ze doslo na to,na co som ta upozornil.

Dostal si sa do omylu.A to vraj vies vyhodnocovat.:}}}

harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-26 17:44:54 5f669e8d
Gejza, dík za radu s odstránením úvodzoviek. S argumentami súhlasím, ale dám jeden príklad - záujem spoločnosti - verzus osobná istota aliaz osobné ľudské práva a slobody.
Dnes je záujem spoločnosti (cháp - záujem politických síl, vládnych aj opozičných) podpora členstva i záväzkov NATO. Existuje branná povinnosť a teda i povinnosť nastúpiť brániť záujmy naše i NATO. Za bývalého režimu nebola o brannej nepovinnosti nebolo ani debaty.
Ale dnes môžeš brannú povinnosť odmietnuť výhradou vo svedomí.... a je akceptovaná. Ja som odmietol a prišlo mi potvrdenie, že som zaradený na náhradnú službu. Ja sa nestotožňujem s politikou NATO. Analytici sa nad tým pozastavujú - že nechcem brániť rodinu a vlasť.

(... už len pojem vlasť im chýba do huby - rozkradnutá, zadĺžená,... vlasť... inak povedané nie som ochotný brániť ich impérium..)

Rodinu i vlasť si bránim tým, že tým pakom nebudem robiť vojačika za ich záujmy... A toto je veľká vymoženosť oproti bývalému režimu. Tu vidím veľký význam prednosti osobnej slobody nad spoločenským záujmom. Nemám žiaden problém brániť vlasť, ale vtedy, keď nebude v spolku vrahov.... A podobne to vidím aj v iných oblastiach - vrátane zdravotníctva... (Napadá ma čosi ako ...ľudia by mali vytvárať spoločenstvo dobrovoľne a nie nanútením spoločných povinností...)

Toľko krátka reakcia, na tvoje správne mierené argumenty - ktoré som aj tak ešte všetky nepreštudoval :D

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-26 21:20:46 b06b16eb
332288

Doteraz som okrem ineho napisal aj to, ze ludia nepotrebuju ideologie, ani ideologickych vodcov, ze ideologie su potrebne len tym, ktori chcu ludi ovladat... Z toho vyplyva, ze ludia nepotrebuju ani ziadne politicke strany, alebo inac, o docasne sefovanie spolocnosti superiace skupiny ludi... Spolocnost potrebuje stat a stat potrebuje svojich spravcov... To znamena ludi, ktori budu zabezpecovat chod statu, v sulade s celospolocenskym zaujmom...

Co je to ten celospolocensky zaujem, pretoze tento pojem sa uz podarilo stvavej propagande elit pomerne slusne sprofanovat...? Celospolocensky zaujem je to, na com sme sa dohodli, pri rozhodnuti sa vytvorit spolocnost a vytyceni si spolocnych cielov, co samozrejme zahrnuje aj poskytovanie si istot, pretoze prave poskytovanie si istot, bolo nasou primarnou motivaciou vytvorenia spolocnosti...

Ak sme teda na zaciatku dospeli k zaveru, ze je pre nas ako jednotlivcov vyhodnejsie a z hladiska nasho prezitia, aj efektivnejsie a bezpecnejsie, zit v spolocnosti a sformulovali sme si svoje realne dosiahnutelne ocakavania od spolocnosti (istoty), lebo prave istota vlastneho prezitia v spolocnosti, je pre kazdeho cloveka tou najpodstatnejsou, odhalili sme aj, akym konkretnym sposobom je toto mozne dosiahnut... Toto su nase spolocne ciele a ich dosahovanie, je prave tym celospolocenskym zaujmom... Preto som napisal realne dosiahnutelne ocakavania... To znamena take, ktore vieme ako konkretne dosiahnut... Toto je celospolocensky zaujem, dosahovanie konkretnych cielov, alebo inac, trvale dodrziavanie nasej povodnej dohody, na zaklade ktorej sme sa rozhodli vytvorit spolocnost, aby nam poskytovala a aj vzdy poskytovat mohla, konkretne zaruky (istoty)...

Na zapezpecenie chodu spolocnosti, samozrejme potrebujeme nejakych uradnikov, ktori budu smerovanie spolocnosti, v sulade so stanovenymi cielmi a sposobmi ich dosahovania, administrativne zabezpecovat... Skupinu ludi, ktora bude nasu spolocnost spravovat ako vnutorne, tak aj vo vztahu k inym statom... Nebudeme ich ani nazyvat vladou, pretoze oni budu skutocnymi spravcami spolocnosti spravujucimi ju v sulade s celospolocenskym zaujmov, nie ako dnes, ze politici toto radi o sebe tvrdia, ale de facto su akoby monarchami, minimalne na jedno volebne obdobie...

Tito ludia teda nebudu hajit svoje zaujmy, alebo zaujmy nejakych skupin, ale budu hajit zaujmy spolocnosti... Vsimol si si ten trik...? Ziadna demokracia, ziadne volby, jednoduche vyberove konanie na zaklade odbornosti, praxe a inych kriterii sposobilisti pre vykon danej funkcie... Ziadny predvolebny boj, ziadny sponzori politickych stran, nikto netaha za nitky, nikto na nikoho nema ziadne paky... Toto je dolezity moment, pretoze demokracia bola vymyslena len za ucelom legalizacie moci korporacii a aj ak by sme sukromne korporacie zo svojej spolocnosti vylucili, ani vtedy by nam demokracia nijako nepomohla, pretoze akonahle by sme umoznili boj o pozicie spravcov spolocnosti, okamzite by sa nam ti spravcovia transformovali na vladcov spolocnosti a boli by sme presne tam, kse by sme byt nechceli...

Co znamena zivot v akejkolvek spolocnosti pre slobodu jednotlivca...? Obmedzenia... Aj ak by cela spolocnost bola tvorena len dvoma ludmi, aj vtedy... Vzdy...! A to bude platit aj vtedy, ak by spolocnost jednotlivcovi neposkytovala ziadne zaruky nicoho... Ak na konkretnom teritoriu budu spolu zit ludia, znamena to obmedzenia osobnej slobody pre kazdeho z nich... Vzdy...!

Neexistuje preto vztah istoty versus ludske prava a slobody... Neexistuje...! Toto je len vdaka existencii internetu sikovne podsunuta a rozsirena loz... Nieco take neexistuje... Nie istoty su pricinou obmedzeni existujucich v spolocnosti, ale samotny fakt, ze ludia ziju spolu, na konkretnom uzemi...

Tak ako aj v kazdej rodine si nemoze kazdy jej clen robit co chce a kedy chce, tak aj v spolocnosti musia platit urcite pravidla hry a z tych nutne vyplyvaju aj konkretne obmedzenia, pre kazdeho jej clena... Inymi slovami, v kazdej spolocnosti, bude do urcitej miery aj dobrovolnost konania kazdeho jej clena, nutne nahradena jeho povinnostou urcitym sposobom konat... A rozsah povinnosti kazdeho clena spolocnosti, bude vyplyvat opat z celospolocenskeho zaujmu... Nie zo zaujmu spravcov spolocnosti, pretoze ti spolocnost len spravuju, ale zo spolocneho zaujmu vsetkych clenov spolocnosti...

Nie je v tom nejaky rozpor...? Ved aj ja som clenom spolocnosti a ked nechcem nieco robit, tak to znamena, ze to nie je v mojom zaujme a ako mi niekto moze vtedy oponovat, ze je to v celospolocenskom zaujme, ked tym, ze ja, ako clen spolocnosti, ako sucast celku, som proti, tak to uz potom logicky nemoze byt celospolocenskym zaujmom, ale maximalne zaujmom vacsiny spolocnosti, nie...?

A tu sme pri daslom "argumente", ktorym boli vdaka internetu uspesne infikovani menejstatovski, librtarianski a anarchokapitalisticki hladaci slobody... Nie, to, ze niekto nechce v spolocnosti nieco robit, nie je negaciou celospolocenskeho zaujmu... Celospolocensky zaujem totiz vyplynul z konkretnych vysledkov odbornych posudeni, zdoraznujem odbornych posudeni, ako konkretne je mozne realne dosiahnut nase spolocne ciele, alebo inac, ako budeme realne schopni si v spolocnosti poskytovat konkretne istoty... Ano, konkretna strategia a metodika dosahovania spolocnych cielov, musi byt stanovena odbornikmi... Toto nie je vecou posudzovania kazdeho clena spolocnosti, pretoze na toto nie je ani odborne a ani skusenostne vybaveny... Elektroinstalater nie je schopny posudzovat makroekonomicku strategiu statu a tym padom ani hodnotit pre neho z toho vyplyvajuce povinnosti voci spolocnosti...

Nezabudajme, nasu spolocnost spravuju jej spravcovia, nie volena vlada, nie monarcha, nie nejaky samozvany vladca, ale spravcovia, ktori su tam z nasho poverenia, aby hajili celospolocensky zaujem, teda aby pre kazdeho jednotlicva trvale zabezpecovali konkretne istoty...

Jednotlivec nema na zaklade coho posudzovat opodstatnenost rozsahu obmedzeni, vyplyvajucich pre jeho osobu z jeho zivota v spolocnosti a rozsah obmedzeni jednotlivca v spolocnosti, vyplyva len nepriamo z rozsahu konkretnych istot, tomu jedincovi na zaklade celospolocenskej dohody poskytovanych...

Tu sa uz dostavame do filozofickej roviny, pretoze tu je nutne presne definovat, co budeme rozumiet pod obmedzeniami, neslobodami, povinnostami, zavazkami atd. a ake suvislosti medzi nimi budeme chciet vidiet... Povinnost pracovat za slusnu mzdu, by dnes uvitala vacsina Slovakov... Niekto to vsak moze vnimat ako svoje obmedzenie, pretoze on tuzi cely den lezat na chrbte a cakat na svoju smrt z hladu... Co teraz...? Tu sa musime dohodnut, lebo bez akychkolvek obmedzeni a pravidiel hry, teda aj donuteni clenov spolocnosti nejako konkretne konat, ziadna spolocnost fungovat nemoze... Ani stepne kmene juznej Afriky takto nikdy nefungovali, aj tie mali pre svojich clenov nejake obmedzenia...

Toto pisem len z toho dovodu, ze o tomto uz nie je mozne diskutovat vseobecne, ale len konkretne, lebo by sme inac nikdy nikam nedospeli...

Co sa tyka tej vojenciny, nemas celkom pravdu... Aj za socializmu bolo mozne odmiet ZVS, robili to napriklad jehovisti... Boli potom namiesto ZVS poslani na dva roky do dolu Rudy rijen v Otrave a bolo... Este si aj dobre zarobili... :)

A ked pride na obranu vlasti a dojde k mobilizacii, tam ti nepomozu ziadne vyhrady vo svedomi... Ides a koniec... V kazdom state, v kazdom zriadeni... Ide len o to, aby tvoja spolocnost, tvoj stat, nebol v nejakom pre neho nevhodnom spolku... Jednym takym spolkom je napriklad NATO... Ale obrana vlasti je uz samostatna a aj pomerne narocna tema... Teraz sa bavime len o tom, co a akym sposobom by malo definovat normalnu spolocnost... Bavime sa o spravnom koncepte a vojencina, to uz je konkretny detail... Nie nepodstatny, ale v tejto diskusii rozoberame podstatnejsie veci...


Karci Marx # QodiXybu41
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-08-27 21:29:33 b15bc078
kse = kde :)
odmiet - odmietnut :)
v Otrave = v Ostrave :)))))))))


Karci Marx # QodiXybu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-27 21:37:43 b15bc078
Najmilší Gejza ! V ďalšom sa rozhovor aj o takom podstatnom detaile, ako toto všetko realizovať. Predpokladám, že zdĺhavú evolúciu, navyše s neistým koncom apriori vylučuješ. Tak zrejme ostáva revolúcia, resp. občianska vojna proti triednemu nepriateľovi. To sa už potom ani nejdem pýtať, ako by sa udiali nominácie správcov. Tie by boli zrejme svojim spôsobom prirodzeným výberom spomedzi najschopnejších poľných veliteľov, rozumej spomedzi tých, ktorí okrem trochu hochmesu vedia aj rýchlo tasiť. Že ?

Mňa bohvieako netešilo tvoje vylučovanie odtiaľto, no teraz to už kategoricky odmietam. Teba je lepšie mať neustále na očiach.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-28 07:28:11 59ad0cca
On je v podstate neškodný. Vyprodukuje z dlhých nudných chvíľ iba prázdne traktáty a potom k nim vydáva opravy. To je celé...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-28 07:31:16 d425402c
FcKensie

Ale iste, iste... Dakujem ti za tvoje otvorene priznanie si, mimochodom prve, odkedy si na tomto fore, ze nenemas jediny padny argumet a ani jedinu odpoved, na mnozstvo mojich konkretnych otazok, ktore som ti tu doteraz polozil... Mam na mysli obdobie poslednych dvoch rokov... Co sa tyka chybajucich argumentov, to samozrejme plati aj pre mnua-mnau maciaka...

Len v tomto vlakne som ti napisal niekolko prispevkov a samozrejme, nereagoval si ani na jeden z nich... Ani si nemohol, pretoze by si si tym musel otvorene priznat svoje bezobsazne dristanie...

Co je fundamentalnym problemom mnohych ludi, pri hodnoteni minulych a sucasnych spolocenskych a hospodarskych zriadeni, ideologii, ale aj uvahovych konceptov, na dosiahnutie pozitivnej zmeny, ktory sa velmi vyrazne prejavuje aj na tomto fore...? Ich vlastna vlastna obmedzenost, ich blbost, ich lenivost, povrchnost a vseobecna neochota mysliet...

Ich blbost v tom zmysle, ze ak chcem posudit akukolvek ideologiu a akykolvek spolocensky a hospodarsky system, musim v prvom rade dokladne poznat ich korene, skutocne priciny ich vzniku, realne moznosti ich fungovania, v pripade ich udajnej existencie v minulosti, byt schopny identifikovat vsetky ich odchylky od povodneho konceptu, byt schopny presne identifikovat v dosledku coho vznikli tie odchylky a tak dalej a tak dalej... Toto si vyzaduje predovsetkym velmi vela casu intenzivneho studovania historie... Nie povrchneho zoznamenia sa s niekoho "objektivnymi" zavermi, precitanim si jednej 500-stranovej knihy, alebo aj piatich... Hovorim o studovani historie v zmysle skutocneho pochopenia danej doby... Skutocneho chapania problemov vtedy existujucich a riesenych... O studovani historiem do takej miery, aby bol clovbek schopny z historickych textov eliminovat balast vplyvov vteajsich filozofii a ideologii na autora textu, aby bol schopny oddelit zrno od pliev... Hovorim o takej hlbke studovania historie, aby sme pri posudzovani tej doby boli schopni adoptovat myslenie ludi v nej zijucich... Len tak totiz budeme mat akukolvek sancu pochopit podstatu... Bez pochopenia podstaty, budeme totiz len sprosto tarat... Wikipedia copy&paste, bude vtedy pre nas pravdepodobne tym najsilenjsim argumentom...?

Vratim sa trosku k tebe... Ano, nebolo v tvojom plane sa tu k nicomu priznavat, ale co uz, cim vacsia karavana, tym viac stekajucich psov pritiahne... Presne z toho dovodu stekas aj ty a teraz sa ti podarilo vysteknut aj nieco, na co si si doteraz daval pozor, aby to z teba nahodou nevypadlo... :)

Propaganda, priciny jej existencie, techniky jej sirenia atd., to su vsetko veci mne doverne zname... Tam pre mna neexistuju ziadne tajomstva... Rozumiem aj tomu, preco existuje libertarianstvo, anarchokapitalisti, menejstatovci a nakoniec aj stranky ako pravy prostor a aj tato... Toto je vsetko sucastou masinerie liberalnej propagandy... Existencia roznych, voci pretlacanej propagande nie priamo antagonistickych, ideologickych zoskupeni, je pre liberalnu propagandu nesmierne dolezitou... Dovody tohto mojho tvrdenia vsak teraz rozoberat nebudem...

Rozumiem aj tomu, ze liberalna propaganda si ziskala tolko nezistnych ludovych demagogov, jej dobrovolnych siritelov a samozrejme rozumiem aj tomu, preco vsetci z nich vykazuju velmi podobne mentalne deviacie... Tu sa jedna o prirodzene vyuzitie psychologie cloveka... Tento proces nie je ani potrebne nejako riadit, urcite typy ludi sa zhostia uloh nezistnych ludovych demagogov z vlastnej iniciativy a s nadsenim... S tymto talentom sa uz totiz narodili... Zeby aj boh bol demagogom...? Ale nechajme teraz boha bohom... Cim mentalne jednoduchsi jedinec, alebo tiez, cim vyraznejsie jedinca trapia jeho osobne nedostatky a je uplne jedno, ci tie nedostatky su relane, alebo len domnele, tym nachylnejsi bude a tym vacsiu tuzbu bude pocitovat, sa niekam priradit, niekam patrit, byt clenom nejakej skupiny, idealne nazorovej, filozofickej, ideologickej...Tym intenzivnejsie bude hladat sposob dosiahnutia toho, aby bol inymi uznavanym... A najjednoduchsim sposobom, ako toto vzdy dosiahnut, je prevzatie momentalne na trhu najrozsirenejsej ideologie a tym sa aj dobrovolne zaradit do masinerie jej propagandy... Jednoduche, presne z tohto vyplyva mentalna kvalita dnesnych ludovych obhajcov liberalizmu...

Este trosku viac k tej propagande...

Ucinna propaganda ma za ciel najprv sprofanovat konkretne pojmy, aby mohla v hlavach ludi vytvorit "spravne" (pozadovane) asociacie... Nasledne, za pomoci uz vytvoremych "spravnych" pojmovych asociacii, sprofanuje konkretne "volnotrhovo" konkurencne ideologie, hospodarske a spolocenske systemy, zriadenia, filozofie, cokolvek... Na zaklade predchadzajuceho, potom vytvori aj nepriatela ludu, ich postrach, "realnu" hrozbu, lebo ludia sa "musia" niecoho/niekoho bat, "musia" proti niecomu/niekomu vo svojich mysliach bojovat, pred niekym/niecim sa triast, utekat pred tym, lebo inac nebudu posluchat, nebudu slepo nasledovat svojich vodcov, svojim konanim nebudu potvrdzovat ucinnost danej propagandy a to by znamenalo obrovsku stratu casu pre demagogov, co je v "slobodnej" spolocnosti neakceptovatelne...

Problemom kazdeho demagoga vzdy boli a vzdy aj budu, mysliaci ludia... Ak tito ludia vytvoria ucinnu opoziciu danej propagande, stanu sa jej skodcami a preto je ich samozrejme nutne tiez sprofanovat/dehonestovat, vytvorit z nich demonov, satanov, teroristov, nepriatelov ludu, pokroku, prosperity, moralky a slobody, aby ludia pri pocuti ich mena, alebo jeho uzreti v tlaci, uz mali v hlavach vytvorene "spravne" (pozadovane) asociacie... Ak ani toto nepomoze, tych ludi je vtedy jednoducho nutne "vybrat z obehu"... Nic osobne, len business, ludi je na tejto planete dost, nie...? Komu bude chybat par tisic ludi...? Toto je predposlednym krokom sirenia propagandy... A vyvrcholenim ucinnej propagandy, je samozrejme "humanitarne bombardovanie"...

Ty si sa vo svojom poslednom prispevku dostal uz k predposlednemu kroku propagandy... To, okrem toho, ze si sa tym otvorene priznal k tomu, ze ti chybaju konkretne argumenty, tiez znamena, ze moje argumenty ta hlboko zasiahli a vo svojom tazeni sa citis byt realne ohrozeny... A ja ti za toto priznanie sa uprimne dakujem, pretoze si mi tym poskytol orientacny bod, pre posudenie ucinnosti mojej argumentacie, v radoch tebe podobnych nezistnych ludovych demagogov... Takyto konkretny feedback a taky jednoznacny, tu od nezistnych ludovych demagogov nedostavam az tak casto...

Co v tomto vlakne teda robim, co sledujem, co obhajujem...? Obhajujem rozum, normalnost a to konkretne vo vztahu k spolocnosti, vo vztahu k normalnej spolocnosti... Viem presne, ako by mala vyzerat, aj ako je to realne mozne dosiahnut...

Nemozem tu vsak napisat, ze liberalizmus je najhorsou formou totality, ze liberalizmus je antonymom pojmu realna sloboda, ze liberalizmus je prortipolom realnej slobody, pretoze toto by pochopil len malokto... Nemozem napisat, ze najvyssia mozna realne dosiahnutelna miera osobnej slobody jednotlivca, je tiez mozna len v spolocnosti, ktora by bola totalitou, lebo toto by urcite pochopilo este menej ludi... Ako mozem od ludi ocakavat, ze pochopia rozdiel medzi totalitou a totalitou...? Ved totalita je len jedna, nie...? Ta zla, socialisticka, bolsevicka, komunisticka, tak to predsa bolo implantovane do vasich kotrb liberalnou propagandou, nie, FcKensie...? Tak to musi byt, ved vsetci to hovoria, nie...? Vsetci...? :)

K tymto odhaleniam musia ludia dospiet sami, toto nie je mozne jednoducho prehlasit a ocakavat, ze to masami bude pochopene... A to aj napriek poskytnutiu vagonov nezlomnych argumentov... A o to, aby toto ludia nedokazali lahko pochopit, sa uz postarala liberalna propaganda... Preto existuje a preto je taka intenzivna... Preto je dnes coraz intenzivnejsia, lebo niekomu uz seriozne tecie do topanok...

A prave z tohto dovodu tu prezentujem konkretne tvrdenia a kladiem konkretne otazky, aby som tymto motivoval inych si polozit konkretne otazky a odpovedat si na ne... Lebo nie, preberanim zaverov akychkolvek ideologii, ludia nic nepochopia... Clovek pochopi realnu politiku, ideologie, konkretne spolocenske deje a podstatu fungujucej ekonomiky, len vtedy, ak si sam dokaze odpovedat na fundamentalne otazky a kedze ludia maju tentenciu inklinovat k lenivosti a povrchnosti, aj vo vytvarani si vlastneho svetonazoru, tak im tie otazky tu do hlav svojimi prispevkami implantujem ja... Toto je mojim cielom... Nie ponukanie ludom hotovych rieseni, ale motivovanie ich k tomu, aby k tym rieseniam dospeli sami... :)

Ano, mily FcKensie, toto tu robim a nie to, co sa mi tu uporne snazis podsuvat ty... Neobhajujem konkretnu ideologiu, nerobim tu ziadnu propagandu, neobhajujem konkretny rezim, obhajujem len zdravy rozum... :)

Teraz sa k zamysleniu sa snazim priviest 332288... V minulosti som sa zamysleniu pokusal priviest teba... Neuspesne... Vybral si si istotu prinalezania k skupine nezistnych ludovych liberalnych demagogov a svoju dobrovolnu pracu ludoveho demagoga, vykonavas s rovnakym nasadenim az dodnes... Tvoj pripad som uz uzavrel... :)

A na zaver dve spravy pre nezistnych ludovych liberalnych propagandistov a demagogov...

Zacnem od tej dobrej... Ziadna socialisticka revolucia vam nehrozi... Navrat k socializmu je dnes uz nemozny... Historicky spravna doba pre toto je uz za nami... Nemusite si natahovat plienky...

A teraz ta zla... Bude bordel... Poriadny bordel... Kapitalistickej kare dochadza benzin a uz onedlho sa ta kara zastavi... A ked sa zastavi, dostanete od svojich vodcov povel ju tlacit... Tlacit do strmeho kopca bez konca... A vtedy vam liberalna demokracia ukaze svoju pravu tvar... Aj svoje tesaky... Takze plienky majte cely cas pri sebe... Nemusite si ich este natahovat dnes, ale ktovie, mozno uz zajtra, pozjtra...? :)
P.S.: Ked uz si tu tak rozsafne spomenul moje zmazavanie, poviem aj k tomu par slov... Zadanlivo je to dielom len jednej, na forach chorobne zavislej a extremne samolubej a ctiziadostivej, gymnazistky... Urcite, prispieva k tomu nemalym dielom, ale jej akakolvek snaha by na to samotna nepostacovala... Nikdy pre takyto cin, zo strany admina, totiz neexistoval realny dovod... Co je teda potom toho primarnou pricinou...? Pamatas si este, ako som v texte vyssie napisal, kto je najnachylnejsi na vstrebanie akejkolvek propagandy, akej konkretnej propagandy a z akeho dovodu a kto ju bude nasledne aj z vlastneho presvedcenia sam huzevnato a vytrvalo sirit...? No a vsetko je jasne... :)

Mozno napises adminovi a vysvetlis mu ako svojmu ideologickemu suputnikovi, ze ego nadrzanej gymnazistky sem, alebo tam, ale ja som jednoznacne nebezpecnym pre liberalny mier a pokoj na na tejto planete a preto je nutne ma mat stale na ociach, lebo ktohovie, kde by som inak vyliezol a co sposobil...? Napises...? :)))


Frido Engels # MycoMiti67
-
 59% ( 7 people voted )
+
2015-08-28 18:05:02 b15bc078
Дорогой товарищ FcKensie

Я хотел бы обратить ваше внимание... Что такойе...? Словацкойе форум...? Извинитеc...

Nadezda ma tu cely cas otravuje, chce si ist zastrielat z Aurory a tak uslo mojej pozornosti, ze oslovujem slovenskeho sudruha... O dva roky to bude uz 100 rokov, co sme si z vas vystrelili... Teda z nej vystrelili... Z Aurory, nie z Nadezdy...
Vazeny sudruh FcKensie

Chcel by som upriamit vasu pozornost na zvukovu nahravku, ktoru sem pred par dnami vlozil nas okresny tajomnik, sudruh svaty Peter a ktora bola odtial nasledne odstranena burzoaznymi reakcnymi silami...

Tuto nahravku doporucujem do pozornosti kazdemu... Nadherne ilustruje liberalno demokraticku slobodu v plnej jej nadhere... :)

Tu je na nu link: https://www.youtube.com/watch?v=VickVKP-Zv4


Vopred sa za vsetkych bolsevikov ospravedlnujem sudruhovi mnau mnau maciakovi, ze sa z obsahom tejto nahravky nebude mat nikdy moznost zoznamit... Uvedomujeme si, ze jeho Atari nedokaze prehravat videa a zvukove nahravky... Ak by nam vsak sudruh mnau mnau maciak poskytol svoju adresu, ochotne by sme mu na nu, v ramci nasho prejavu sudruzskej lasky, bezplatne zaslali nas najnovsi pocitac Пароход 1917, ktory zvladne aj taketo narocne operacie...


Vlado Lenin # TyryPugu54
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-28 19:44:53 b15bc078
z obsahom = s obsahom :)

Vidis, co si sposobila, Nadezda...? No dobre, dobre, uz o chvilku ideme strielat, vydrz... :)


Vlado Lenin # TyryPugu54
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-08-28 19:55:31 b15bc078
NO KONECNE..!!!

A nech sa admin bavi.Som rad,ze si ma pocuvol.

Doobeda som mal dost riadkov pre FcKensieho naklepanych,ale padol mi deBillov zazrak,a uz sa mi to nechcelo znovu.

V podstate sa ale nemusim trapit,odpoved prisla odinakial.

Ak teraz Fc nepochopi o co Ti ide,tak skoda roboty.Ale nech aspon ostatni rozmyslaju.

A nestras "volny trh" ze ide skapat.Nejde,vojna ho znovunastartuje.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-28 21:39:51 b229d16b
harry

A to je este nic, pockaj ako ti ten zazrak bude padat, ked na nom uz budes raz mat Windows 10... :)))

Na monitore as ti vtedy zjavi Cortana a povie ti: "Harry, zlatusik, prave prebieha vylepsovanie tvojho internetoveho zazitku... Mimochodom, preco si sa dnes neoholil...? Aj hlas mas dnes nejaky prepity...? Dnes si nebudoval kapitalizmus...? Nechlastal si znovu nahodou...? Dychni na mna... Nie do stredu monitoru, ty blbec... Dychaj do mikrofonu... A neusmievaj sa mi tu ako mesiacik na hnoji, nech ti mozem urobit novu biometricku fotografiu, s tvojimi dnes prepitymi ockami, aby sme ta spoznali na letiskach aj ozrateho..."... :)))


Nadezda # JodyCuko10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-28 23:24:49 b15bc078
Gejza nahravku som si vypocul, az teraz som si vsimol, ze link odstranili,bolo to smutne a neuveritelne bolestive pocuvanie.
Najhorsie je, ze s tou totalitou a totalitou mas pravdu, malokto porozumie, co si tym myslel. Uz svojho casu jeden polsky spisovatel napisal, myslim ze Lem, ze ak ches vytvorit normalne fungujucu spolocnost, musis eliminovat 5-6 perc .obyvatelov, ktori su povacsinou psychopati a sociopati, ktori to nikdy nebudu akceptovat.
V kontakte so znamymi som neraz pouzit tebou nacrtnutu tezu bez vlady, politickych stran, ale len s odbornikmi, ktori ak nebudu pracovat tak, ako sa ocakava, budu nahradeni.
Vies co je najhorsie na 25 rocnom masirovani mediami?
Malokto to chce takymto sposobom riesit, ako keby ich tie predvolebne sluby dostavali do nirvany a bez tychto oblbovaciek ich zivot prestal dostavat zmysel. Skratka si na floklor zlodejov a mafianov uz tak zvykli, ze nedokazu v sebe objavit aj iny sposob vedenia statu.
Malokedy citam od niekoho pododbne veci, ktore si aj ja myslim, preto vdaka.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-29 10:02:59 59ad961d
rafael

:)


Karci und Frido # SixiJefi08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-29 11:23:45 b15bc078
mimochodom, co take zle a neuveritelône skodlive pre demokraciu a slobodu slova si napisal, ze ta opat zmazali?
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-29 11:36:45 59ad961d
Pravdu... :)

Ta je pre demokraciu a slobodu vzdy najnebezpecnejsia... :)


Karci und Frido # SixiJefi08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-29 11:54:37 b15bc078
to hej, pravda boli, provokuje a dokonca sa snazi tie pokrytecke blaboly zdiskreditovat.
No co uz, toleranciu pri deklarovani slobody slova si asi takto predstavuju. Mozes hovorit co chces, len to musi suhlasit s tym, co sami hlasaju.

rafael # RusyNecu46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-29 12:00:42 59ad961d
Rafael,

na tej nahravke polozil Noro Lichtner dobre mierenu otazku na Miskufa,ohladom historickych animozit v byvalej Juhoslavii.

Ohen tlel,len bolo treba zaujmovo priliat ohna donho.

Vysledok?

Samostatne Kosovo s jednou z najvetsich US zakladni na svete.Tym padom kontrola balkanskeho priestoru.

Kedze som mal moznost vidiet takpovediac vznik tychto procesov v priamom prenose cez kamosa ktory zije vo vedlajsej dedine odkial sa zacal sirit konflikt.

Rozpraval mi neuveritelne veci.Co je mozne zo dna na den.

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-08-29 13:02:48 b229d16b
harry clovek si dokaze urobit slusnu skladacku aj bez ocitych svedkov.
S ocitymi svedkami je to o to bolestnejsie, tito ocity svedkovia v tzv. demokratickej spolocnosti, ci deklarovanej slobode slova, nemaju akukolvek realnu sancu nieco povedat.
Kto si mysli, ze 89.rok vznikol len z dovodu kupovat co najuzsie ploche obrazovky, ci kazdorocne raz za dva tyzdne ist sa nazrat k modrej slanej vode so svedskym stolom, tak tymto ludom je zbytocne cokolvek vysvetlovat.
Za kus zvanca a najmodernejsiu elektroniku su schopni povazovat tuto dobu za najlepsiu na svete.
Preto akakolvek snaha im nieco vysvetlovat, dokazovat je stazena prave tymto ich videnim sveta.
Mna strasne uraza nezmyselne ukazovanie ,ako trpeli Zidia za vojny, zatial co vsetci ostatni asi skakali od radosti cez vatry zvrchovanosti, uraza ma, ze nikto za vojny okrem Zidov asi nezomrel, uraza ma, ak tato doba sa hrdi len tym, ze pluje na to, co tu bolo a nedokaze sa vychvalit tym, co tu je.
Asi dobre vie preco.


rafael # RusyNecu46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-29 13:16:28 59ad961d
Rafael,suhlas.

Priklikol som,nech neni len Gejza vysvieteny jak ydovsky vianocny stromcek.:}}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-29 14:58:48 b229d16b
Priateľu, mňa nikdy nedostaneš na rozpravu o detailoch naších "doktrín", lebo od začiatku viem, a sám si to vyššie aj potvrdil, že sa náramne vyznáš v technikách propagandy spojenou s dosť účinnym znemožňovaním oponentov. Ak chceš, môžeš to brať aj ako kompliment. No na to, aby som sa venoval detailnejšie tebe, a tomu, čo reprezentuješ, žiaľbohu alebo chvalabohu toľko času nemám. Preto sa naozaj obmedzujem na viacmenej všeobecné šteky, snažiac sa pritom vyhmatať tvoju podstatu, ktorá síce možno sníva o normalizácii sveta (ehm, normalizácia, aký povedomý termín, že ?), ale jeho koaličný potenciál je značne oslabený diktátorskými móresmi. Bez ohľadu na to, či má pravdu, alebo nie.

Ad Jugo. Demagogicky pohlavkuješ, že veci treba skúmať vo svojich historických kontextoch. Tak prečo aj v tomto prípade tak nerobíš ? Objektívny rámec: koniec studenej vojny, zmena rozloženia síl, smrť tmelu Jugošky, Tita. Chceš ešte viac dôvodov na zmenu uvažovania, resp. oživovania starých animozít ? (napr. ustaša vs. četnik + pravoslávie/katolicizmus + horúca krv, Slovinsko v mysliach tamojších alpská krajina bližšia k Európe, ako k Balkánu ) Áno, to všetko, ako aj všetko iné sa dá posudzovať aj z hľadiska čistého/zdravého rozumu, a možno by im bolo bývalo lepšie naďalej pospolu, no zabúdaš, že homo sapiens má a zrejme aj vždy bude mať aj svoju emotívnu stránku. No, asi nezabúdaš, veď ako znalec propagandy veľmi dobre vieš, že obsah sa ďaleko lepšie predáva/podsúva v emotívnej poleve.

Ozaj, a to si ako strávil, že práve vygumovaný liberál sa prihovára za tvoj "život" ?

FcKensie # HegaNojy80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-08-29 22:40:54 59ad0cca
Jo, aby som nezabudol. Zdá sa, že rádio SV a jeho sponzor vedia tiež dosť o dôležitosti emócií a umení dávkovania faktov.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-29 23:05:24 59ad0cca

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ruská lekce z komunistické propagandy


Ruská lekce z komunistické propagandy
Vcelku bez většího zájmu našich médií proběhla zpráva o tom, že ruská státní televize odvysílala „dokument“ který obhajoval sovětskou invazi do Československa v roce 1968. Do ...
USA, RUSKO? KTERÉMU ANÁLU DÁVÁTE PŘEDNOST VY?
OŽIVUJE VLADIMIR PUTIN STAROU KGB?
Supi z MMF se už slétají k vytunelování Ukrajiny

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1188 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne