Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Príbeh o oživení Islandu je obrovské klamstvo


Príbeh o oživení Islandu je obrovské klamstvo

Niet pochýb o tom, že Island je jedna z najdiskutovanejších tém počas dlhovej krízy, ktorá sa šíri po svete už niekoľko rokov.

Tento ostrov bol prvé miesto, ktoré sa na začiatku krízy padlo ako prvé pod ťarchou úverovej expanzie. Tá totálne zničila bankový sektor krajiny a spôsobila voľný pád islandskej meny.

Banky buď skrachovali alebo boli znárodnené. A investori na celom svete sa náhle prebudili do nepríjemnej reality množstva krachov... niečoho čo len pár mesiacov pred tým bolo považované za nemysliteľné.

Situácia bola natoľko zlá, že britská vláda (ktorej daňoví poplatníci mohli na krachoch islandských bánk veľa stratiť) použila svoju antiteroristickú legislatívu na to, aby sa zmocnila aktív islandských bánk na území Spojeného kráľovstva.

Bol to pozoruhodný kolaps. Prvý z mnohých. Írsko, Grécko, Cyprus, atp mali čoskoro nasledovať.

Na rozdiel od bankrotov krajín južnej Európy, sa Island vysporiadal s ekonomickou krízou vlastnej krajiny úplne rôznym spôsobom.

Politici sú na seba hrdí, že sa nikdy nemuseli uchýliť k prísnym rozpočtovým škrtom, ktoré sú tak rozšírené v Európe.

Zaviedli kapitálové kontroly. Nechali padnúť banky. A, ako sa často roztrubuje v médiách, uväznili ich bankárov a ochránili ľudí pred následkami krachu.

Dnes je Island často uvádzaný ako model pre oživenie ekonomiky. Slávni ekonómovia ako Paul Krugman chvália vládu za to ako rýchlo dokázala prebudovať ekonomiku bez toho, aby musela siahnuť po škrtoch.

Titulok z dnešného ráno v novinách The Telegraph to zhrňuje asi takto: "Island si zobral svoju medicínu a je už mimo zoznamu kritických krajín."

Ukazuje sa však je väčšina z týchto výrokov je úplne nesprávna. Napríklad, v západnej tlačí sa hovorí, že Island pomohol svojim ľuďom a že uväznil bankárov.

To však nie je úplne pravda. Niekoľko bankárov bolo vyšetrovaných a obvinených z podvodu. Šéf jednej z najväčších skrachovaných islandských bánk bol dokonca obvinený a odsúdený. Ale, čo myslíte ako veľký trest dostal za ničenie národnej ekonomiky? Doživotie? 30 rokov? 10 rokov? V skutočnosti to bolo 9 mesiacov z toho 6 nakoniec tvorila podmienka.

 Medzitým, vláda skončila tak, že musela na seba prevziať masívne sumy dlhu, aby ochránila pred krachom najväčšiu banku zo všetkých bánk – islandskú centrálnu banku. Tu to bolo trocha iné než to bolo v Spojených štátoch a Európe. V USA, Federálny rezervný systém (FED) čaruje peniaze len tak zo vzduchu a dopravuje ich vláde. Na Islande, keďže islandská koruna nie je svetová rezervná mena, vláda musí ísť do dlhu na zabezpečenie peňazí pre centrálnu banku, aby ich mena proste neskolabovala.

Výsledkom bolo trojnásobné zvýšenie štátneho dlhu za jednu noc v roku 2008. A od roku 2007 až do súčastnosti sa zvýšil takmer 5-krát. Dnes vláda míňa 17,3% daňových výnosov len na to, aby zaplatila úroky zo štátneho dlhu.

A toto je tiež skutočne zaujímavé. Islandská centrálne banka vlastní len veľmi málo vládneho dlhu. Zvyšok je vlastnený zahraničnými veriteľmi... čím sa dostáva krajina do extrémne ťažkej finančnej pozície.

Na konci dňa sú za to všetko zodpovední Islanďania. Nikdy neboli zachránení pred krachmi. Nakoniec skončili s účtom v rukách. Aj keď je nezamestnanosť na Islande nízka, mzdy sú ešte nižšie. A slabá mena priniesla dvojcifernú infláciu. Takže aj keď majú ľudia prácu, len veľmi ťažko si môžu niečo viac dovoliť.

Najviac je to vidieť na trhu s bývaním, ktorý sa veľmi rýchlo potápa. Ceny nehnuteľnosti sa prepadli pod úroveň hypoték, ktoré si ľudia zobrali a tie sa im predražujú aj keď ich splácajú. Úrokové sadzby vyskočili natoľko, že mnohým Islanďanom rastie výška splátky hypotéky každý mesiac a ani tá dokonca nepokrýva všetky mesačné úroky. Preto sa tie pripisujú k istine a zadĺženosť Islanďanov v skutočnosti rastie.

Medzitým ceny domov výrazne klesajú. Takže každý rok náklady na hypotéky rastú a ceny domov klesajú. To je len ťažko príklad oživenia.

Nedávno zvolený premiér teraz každému sľubuje oslobodenie od svojich hypotekárnych dlhov prostredníctvom špeciálneho štátneho fondu "na úpravu dlhu." Jediným problémom je, že štát vlastné nemá žiadne peniaze na to, aby to urobil... a každý rok vytvára v štátnom rozpočte deficit.

Jediným spôsobom ako sa to môže stať je, ak Island skrachuje... čo sa stáva čoraz pravdepodobnejším scenárom. Pred niekoľkými rokmi bol islandský bankový sektor skoro 10 krát väčší ako HDP krajiny. A skolaboval. Nedostanete sa cez krízu takého rozsahu niekoľkými rokmi dobrého PR.

Napriek tomu, že sa o tom tak veľa hovorilo v mainstreamových médiach, ktoré sa zaoberajú financiami, tak Island nie je modelový príklad pre oživenie ekonomiky v kríze. Je to príbeh o tom ako oklamať ľudí. A zatiaľ celkom dobre funguje.

Bez ohľadu na tieto drsné hodnotenia, mal by som tiež povedať, že Island je zároveň jednou z krajín, o ktorú by sme sa mali najviac obávať... ale tiež byť ňou najviac nadšený.

Nie sú v EÚ a ani nemajú euro, takže sú relatívne izolovaný v ich prípadných fiškálnych problémoch. Toto ukazuje, že bankrot je nevyhnutný.

A keď sa to stane, Island bude odstavený od všetkých medzinárodných dlhopisových trhov a bude nútený odstrániť všetky prekážky pre prilákanie medzinárodných investícií.

Verte mi, tá krajina môže toho vela ponúknuť. A to je na tom to tak vzrušujúce. Viac o tom niekedy inokedy.

Simon Black, SovereignMan.com

Preklad: Jozef Dzuriš http://www.hayek.sk/pribeh- o-oziveni-islandu-je-obrovske-klamstvo/< /em>Author: Jozef Dzuris # XysiMyta56
Svet2013-09-0317
-
 48% ( 11 people voted )
+
Na Island nahliadam ako na prekrásnu severskú krajinu plnú gejzírov a termálnych jazier. Nič viac. Ale zdá sa, že ekonomický zázrak, ktorým sa tu niektorí rojkovia často oháňajú, dostal týmto článkom vážne trhliny.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 64% ( 26 people voted )
+
2013-09-05 13:38:21 d4254112
Je to len jeden clanok, od zdroja tak doveryhodneho (Simon Black) ako tu Jozef Varga, kym tu niekto nenapise kto zije priamo na Islande ako to je (cital som na FB od jednej co tam zije, ze neje to take ruzove ako sa pise, ze sa inslandania museli vyrazne uskromnit ale ani take tragicke ako tu sa to pise) tak povazujem tento clanok za hoax.

DavidB # LyjiKovy79
-
 61% ( 8 people voted )
+
2013-09-05 13:53:42 c3d41da1
Na Islande sa to skutočne zatiaľ nepodarilo. Teda nastoliť vládu ľudu a slobodu, Dôvodom boli nedostatočné reformy, ktoré nezbavili feudálnych vládcov moci.
Je to malá krajina, kde sa podarilo rozšíriť informácie o podvodnej podstate dnešného systému.
Myslím, že celá vec okolo Islandu nám môže dávať takéto závery:
- - Cesta k nejakej zmene vedie cez malé krajiny, ktoré sa dokážu spojiť a ísť za spoločným cieľom
- - Plán reforiem musí byť dostatočný na to, že sa feudálni vládcovia definitívne zbavia moci. Ísť k podstate veci, teda ku koreňom dnešného zotročovania. Žiadne povrchné riešenie nie je cestou k slobode a spravodlivosti.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-05 16:36:56 972f6955
Pod nastavením slobody a spravodlivosti tkvie aj jediná cesta k oživovaniu dnešnej situácie a to v prospech ľudí. Udávam to, aby môj príspevok bol viac adresovaný na článok.
Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-05 16:56:27 972f6955
A A A Na Islande sú na rozhraní júna a júla cca 20hodinové slnečné dni, a vonku je aj 25 stupňov, a voda --hociaká --od 15 do--het/55/ stupńov a ryby aj zadarmo! --dovolenka jak --fiu...Ale tých cca 300 tisíc aj s cudzincami ekonomické zázraky robia na neveľkom "námesti" s ani nie "hlasnou "trúbou -eletricky zosilnenou!Len tak "Chlapi poďme " voz vytiahnúť--zapadol-----ta ne???
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-05 17:32:13 58d4289b
tak neviem, v mainstrime som o islande nepocul ani slovo. keby nebolo internetu tak viem len ze island zbankrotoval a potom ani slovko.
anonym # HidaJulu72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-05 17:45:11 d5a0b8fb
loading...
klopi,
v podstate si to dobre vystihol. Treba zobrať chlapcov, voz vytiahnuť, keďže úplne zapadol a je nefunkčný a potom ho skutočne opraviť aby mal dlhodobú životnosť. Na Islande bola tá oprava napriek uvedomeniu si podstaty nedostatočná a skôr či neskôr bude zase nefunkčný. Aj keď zázraky sa hneď očakávať nedajú a oprava je dlhodobejšieho charakteru. Ale v zásade ak niekto evidentne nevie ten voz šoférovať(či už vedome alebo nevedome) a sa tam sám natlačil, treba ho vymeniť a nechať šoférovať alebo rozhodovať o výmenách šoférov všetkých(obrazne povedané). Nie je to až tak zložité a trafil si sa.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-05 18:07:27 972f6955
Ale no..... vďaka " Stanislav.....46" Tí Islanďania majú "smolu" lebo niet objektívneho "pisateľ-číka" ktorý píše pravdu o ních: "Budaroše" t. j. bankári, finančníci, poplatníci a iná "háveď " musela "opustiť"/gáforovsky/"Island a stačilo mať podporu --30podpisov --- a mohol si rozhodovať ---v ich "parlamentno-obecných" zastupiteľstvách--- ale to nikto nepíše-"nahlas" - málo sa "demokratizuje"--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-05 18:29:36 58d4289b
Áno, bolo to robené trochu nesystémovo a dôležité rozhodnutia cez referendá. Ale myslím si aj tak, že táto krajina má dať asi iné posolstvo. A síce začať veci riešiť, lebo niečo nie je v poriadku a má to svoje objektívne príčiny. Na opravu a nastavenie tejto celej záležitosti je potrebné aj viac ako len takto niečo urobiť a potom hneď čakať výsledky. resp. nenechať sa znechutiť propagandou(aj keď pevne verím, že tento článok nemal takýto cieľ) poukazovania na to, že sa nič nevyriešilo. To nie je podstatné v tomto prípade. Podstatný je stav a jeho objektívne príčiny. A Island nám ich naznačil. Samozrejme okrem iných vecí. Nebolo to tam vyriešené dostatočne a nedá sa u nich čakať zásadný obrat.
Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-05 19:12:07 972f6955
Autor tu chrli samé negatíva . ale to podstatné bagatelizuje. Ľudia majú prácu a teda sa nemusia vysťahovať za prácou niekde do zahraničia ako novodobí otroci ! Island neprišiel o národný majetok a teda môže poučený, začať od znova, na rozdiel od Grécka ! Je to málo ???? Pre človeka je to , to najpodstatnejšie!
vILO # JaxaPesa31
-
 56% ( 15 people voted )
+
2013-09-05 21:13:44 2e96df67
Marnost nad marnost. dokud si stát nezačne vydávat vlastní peníze, tak je to jak to tu napsali výše: feudální vládci vládnou dále. Na druhou stranu, Island si ochránil národní majetek

Kurt # VoweRati22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-07 01:09:36 5bdb8447
Tak, bary nám zatvorili a už som doma. Je niečo nové, o čom by som nevedel, alebo sám nenavrhol? Ako vidím, nič. Tak dobrú noc, ovečky moje osprostené...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-09-08 01:45:26 bc7b649f
pandemonium
to ty si navrhol odvolať mečiara z predsedníctva hzds? tak predsa!
vieš koľkých ľudí si teraz pripravil o dobré fleky v komunálkach? otcov a matky, živiteľov rodín!
teraz hzds už nezíska% a budú musieť prestúpiť do inej vládnucej strany!
nuž čo, musia to brať tak, že čo ich nezabije, to ich posilní, a tak ten prestup do smeru posilní ich charaktery.
JUDr. [col
or=#000000]Tomáš
Trella
Jána Stanislava 26
Bratislava 841 05
bude frustrovaný!

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-08 06:24:39 5b7fae7b
pandemonium
prosím odpovedz mi, nájdi si na mňa trochu času, aspoň keď sa vrátiš z kostola!

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-08 06:50:57 5b7fae7b
Dôležité je, že Island odmietol platiť dlžoby, ktoré narobila vláda v spolupráci s bankami.

Dôležité pre všetkých je zdravá ekonomika, tá je len jedna. Nezadlžovať sa, vládnuť nad svojou menou, mať svoju štátnu banku nezávislú na EÚ a USA. Uroky sú nástrojom na odsávanie hodnôt z trhu. Cigáni aj biely majú rovnakú vlastnosť, prísť ku peniazom pôžičkou a nie vlastnou prácou.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-08 06:54:54 57f4ca0a
pandemonium
keď sa vrátiš z malej omše a prv než pôjdeš na veľkú, vypočuj si pesničky. potešia ťa.
ht
tp://www.youtube.com/watch?v=UFwuUBTrfJI


aj tvoju srdcovku ht
tp://www.youtube.com/watch?v=ZnjXdYnHQX0


aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-08 07:15:55 5b7fae7b
Pandebilium alias Močiarová cikula alias Bulače pravé vajco, takže Fúrer je dole a PUČ v mafiánskej strane nastal, správa v denníkoch ,, Mečiar už nie je predsedom HZDS, stranu riadi grémium" ma potešila :DDDDDDDDDD
Bulo von E # QeweVemo24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-08 08:57:43 5b7f03cf

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Určite najlepší príbeh o dani vôbec


Určite najlepší príbeh o dani vôbec
Istotne si spomínate na to, ako IT odborník ukradol zo švajčiarskej banky zoznam majiteľov bankových účtov. A potom ho predal nemeckej vláde, ktorá ho použila na hon týchto neposlušný...
Proč je socialistická ekonomika „nemožná“
REGULOVANÉ POTRAVINY HEZKY PO EVROPSKU
Země, která představuje největší hrozbu míru, je...
i v kovových přepravních kontejnerech

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0598 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage