Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Příručka antidiskriminačního jazyka


Příručka antidiskriminačního jazyka

Tak jsem se dozvěděl, že pracovní skupina "Feministická jazyková akce" Humboldtovy univerzity právě vydala novou, aktuální příručku s návrhem tak zvaného "antidiskriminačního jazyka". Mimo jiných obskurních pitomostí v ní dokazuje, jak strašně ponižující a diskriminační je oslovení profesore, profesorko a jak odporně šovinistické jsou výrazy, jako například učitel a učitelka. Proč prý lidem těmi zastaralými slovy vnucovat umělý a sexistický konstrukt, že člověk, o kterém se hovoří je muž nebo žena. Místo toho navrhuje skupina používat genderově neutrální slovní koncovku X. Tedy mluvit o profesox nebo učitelx. Bravo a ještě jednou bravo!

 

 

Jak jsem za posledních deset let poznal Evropskou unii, tak tohle se ujme!Je to dostatečně pitomé a škodlivé. Takže dříve nebo později (spíš ale dříve) nám to euroúřednix nařídí povinně.

 

Jo, postaru žít nelze. Přesto bych se ale osmělil s připomínkou: není to málo, soudruzi? Není to příliš skromný cíl? Co jiné bytosti cítící, vnímavé a opomíjené? Když jsme se teď s profesory a učitelkami vyrovnali, není už čas začít to dobro rozprostírat šířeji?

 

Ne nezbláznil jsem se. Jsem jen "trendy" a "držím prst na tepu doby".

 

A proto pravím: Co ubohá zviřátka? A co chudáci učitelx, když musejí při výkladu o jejich životě přežvykovat tak odporně sexistická slova jako beran či dokonce jalovice!! No uvažte, nebylo by krásné a pokrokové, kdyby učitelx místo tmářské věty "Hospodář měl na dvorku kohouta a 5 slepic" mohlo říct tak pěkně moderně, evropsky a korektně, že "na dvorku se šťastně popelilo 6 drůbežix"?

 

Krása, ne? Už se na tu dobu těším. A nejvíce pak na zpracování výkazů samostatně hospodařících rolníků, kolik že to mají chovných, už ne býků a krav, ale pěkně po novu hovězix! U toho bych fakt chtěl být. Znám totiž několik farmářů osobně. Jsou to lidé nadprůměrně fyzicky zdatní, velice zruční při použití běžného zemědělského nářadí, vidle nevyjímaje. A ten okamžik, až jim docvakne že naproti nim stojící euroůřednix to myslí vážně, ten bych si nenechal ujít ani za prase, pardon eurobravix...

 

 

No a teď vážně: znáte někoho, kdo takovouhle pitomost potřebuje?Zkuste se prosím poptat. Všech těch pošťáků, notářů, instalatérů, automechaniků, zelinářů a lékárníků, všech těch šikovných a pracovitých lidí, co je denně kolem sebe potkáváte, jestli neznají někoho, kdo si tohle objednal. Protože oni to platí. A vy s nimi!!Author: LUBOMIR VYLICIL # FeqoWidu46
Svet2014-05-0711
-
 55% ( 1 people voted )
+
Lol, už som sa tu dávno tak skvele nepobavil!

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-05-07 11:33:58 d4254012
"Ujoviny" na n-tú. Utekajme z totálne zhlúpnutej únie. Čím skôr, tým lepšie!
Koxo # XynaLasa04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-07 13:20:48 d4254112
Pandáš, a čo si tak zrazu zmenil orientáciu? Už ti Bulo von Elektra nevonia? Veď doteraz ťa tu volali, že Mečiarov hemoroid. Ževraj by si kvôli nemu aj vykrvácal!
Peter # RoduByba06
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-05-07 13:34:22 c350b50b
Teraz by sa tu zišiel náš klopi. Ten by to tým euroúradnix veľmi pekne v nárečí slovensko-východniarskom a možno aj po novo-europsx povysvetľúval a razom by úradnix sťáhol dole gate presvedčiť sa, či používaním nového schváleného jazyka sa nestal hermafroditom pre naplnenie európskeho smeru a cieľa.

Ach jaj. No neviem. Ale aj Gejza by mohol čosi k tomu povedať, k tomuto "novému druhu vzdelávania". :))) Alebo či ? No verím, že teóriu "opodstatnenia tejto popisovanej prisprostatosti" ku ktorej nás možno budú smerovať určite vhodným a exemplárne pochopiteľným spôsobom nám všetkým vysvetlí. :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-07 17:24:06 57f4c47a
Sedliaci sú fyzicky zdatní pri lobovaní pre svoje neúspešné hospodárenie, nech sa zručne venujú práci a nie okrádaniu ľudí, ktorí nie sú zodpovedajúci za ich lenivosť.
Sedliakov by mali vycepovať úradnixovia, aby z nich vytrieskali odvetvové rovnostárske chute po vyššom výpalnom.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-07 20:02:11 b228adb9
Gejza Hufnagel

No nehovorím? Jasne, stručne, výstižne a jednoznačne. :))) Len ten """Ústav experimentálnej psychológie""" akosi stále chce moju hubu iritovať. Nie a nie sa nad hniezdom sprostosti prestať zamýšľať. Že by k tomu Bruselskému hniezdu súčinne bolo budované aj Waschingtonské hniezdisko s čiernym vtákom kormoránom, čo papá banány a drísta demokraciu a slobodu cez svoje sekrementy pri všetkých svojich vzletoch po našej krásnej zelenej planéte?"?"?

Ja ti neviem. Nedá mi to asi ani spať. Iba že, by som sa z kategórie 99% premiestnila do kategórie dobre zarábajúceho 1%? Podporíš moju kampaň? Potom to možno konečne pochopím a ak budeš chcieť budem ti o tom aj výstižne rozprávať. Hm. Ak ma teda potom pre istotu nezabetónuješ v pancierovej kadibúdke niekde v nových základoch ktovie akej búdy.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-07 20:05:12 57f4c47a
loading...
Som zvedavý, súdruhovia, prečo ste nehlasovali proti vstupu do eú? Vy ste nevedeli vopred, o čom je etatizmus a úradnícka zvôľa? Potrebujete prečkať 10 ročnú inkubačnú dobu, počas ktorej zrejete, ako starí stalinisti, čo chceli v 1968 opravovať vlastné rozvalinisko?

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-07 20:08:07 b228adb9
Jan,pochop,ze pravy sektor si uz odrobil svoju robotu.Uz ho v dejoch na UA netreba,mohol by yebat kseft.

A okrem toho,ved demokraticky svet jasne tvrdi.Extremimus a nacistov TU nechceme.Paci sa mi ako demokrati po poskytnuti urcitych podmienok presne pre toto aby na UA bolo,zacali robit poriadok.Prec s pravym sektorom.Prec s pravym sektorom.Prec s extremizmom.

Tak tu sa nechyta ani Jezis K.Mozno keby mal moc tlacit menu,tak by sa chytil.A pochopil aj idey praveho sektoru.

Ukulele,ani Ti tu nebudem citovat Z.Brezinskeho a jeho vyroky ohladom UA a RF.Urcite ich poznas,a my falicky/tento nedoklep urcite Gejzu potesi/pesimisti,sa vobec dejom necudujeme.Len vo velkom chystame drevo,lebu bude ako nebolo.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-07 22:37:46 b229c575
Gejzinko,

ja len tolko k Tvojmu postu.

Co myslis,kde by sme boli dnes,ak by najsamdemokrati furt mali zlaty standard,a najsamnedemokrati by mohli tlacit do aleluje na co by potrebovali?

Vyzera to,ze najsamdemokrati situaciu meny vobec,ale voobec nepodcenili.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-07 22:45:16 b229c575
Kritizovať iniciatorov takýchto navrhovaných jazykových "genialít" by bolo véééľmi jednoduché a ÚBOHÉ! tu treba vidieť obdivuhodnú aktivitu ! ÁNO, OBDIVUHODNÚ! Lebo tieto "persóny" majú taký časový priestor z nič nerobenia ,že hľadajú si takéto" ---geniality--"-ktorých prospešnosť nevedia ani len zhodnotiť!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-08 12:05:33 58d4289b
Gejzi neboj,nenarusil.Ked Ta citam niekedy,ked si nerobis sarkasticku piu z ludi/inak to ja rad/,tak mam pocit ze moj fapesi/nova diagnoza/ by mohol byt vylieceny.Pocuj,kolko vas je?S takym rozmyslanim?

Pytam sa len pre istotu,ci moj mierny optimizmus v tejto chvili nie je len nejakou svetlou vynimkou pri recidive.:}

Inak ,rozumiem Ti co si napisal,diky.Len ja k tomu tolko,myslel som situaciu najsamdemokratov a najnesamdemokratov v dobe,ked aj na ceskoslovenskej bankovke bolo napisane,ze je kryta zlatom.Snad chapes o akej dobe som hovoril.

Alebo nedoslo zas nieco mne,a zas tu kadibudku budem muset posunut?

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-08 12:17:05 b229c73c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šes   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Poriadok v chlieve na zemi


Poriadok v chlieve na zemi
Lekár – bezcharakterná kreatúra, ktorá si urobila biznis z ľudského nešťastia. Kreatúra, ktorá nechce pomáhať tak, ako to sľubovala, ale ktorá v ľuďoch a ich utrpení vidí ...
Súkromní požiarnici
Teror se mění, střílet musíme my sami
Nové dane – Keď na Slovensku vládnu dlhé roky socialisti…

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0684 s | panel
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles