Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Protestný email veľvyslancom USA a Francúzska v SR


Protestný email veľvyslancom USA a Francúzska v SR

From: Jozef Varga [mailto:wargas@extel.sk]
Sent: Sunday, September 01, 2013 3:40 PM

To: 'cons@usembassy.sk'; 'diplo@france.sk'; 'Europe Direct'
Cc: 'nfo@rusemb.sk'; 'vertretung@bts.rep.admin.ch'; 'helena_mezenska@nrsr.sk'

 

Subject: Protestný email veľvyslancom USA a Francúzska v SR

 

Dobrý deň páni veľvyslanci v SR.

 

Som bežný občan SR vo veku 61 rokov. Nikdy som nebol komunistom či konfidentom ŠTB v Československu a som slobodný duchom bez vplyvu politických strán a médií hlavného prúdu na môj  osobný názor a presvedčenie na udalosti dejúce sa vo svete.

 

*** Chcem požiadať administratívu USA a Francúzska, aby sa nerozhodovali na vojenský zákrok proti Sýrií na  základe informácii tajných služieb USA, ktoré zlyhali aj v rokoch 2002 až 2003,  ak ide o vojenský zákrok bez mandátu OSN voči Iraku, kde sa hromadné zbrane dodnes nikdy nenašli.

 

Uprednostňujem návrh riešenia ruskej administratívy a to, aby sa riadne vyšetrilo a to, kto použil chemické zbrane v sýrskej občianskej vojne. Moja úcta patrí Ruskej administratíve aj parlamentu Veľkej Británie v postoji k Sýrií a vojenskému zákroku v tejto krajine.

 

Môj názor na demokraciu vo svete je tento,  že len vytrvalým nenásilným kultivovaným spôsobom občianskych protestov sa robia spoločenské zmeny politického systému,  a to požiadavkou pravá občanov vytvoriť si a schváliť si dôležitý volebný zákon, čim by sme vylúčili politické strany ktorým už nedôveruje značná časť občanov celého sveta z procesu volieb  parlamentov a senátov u nás do NR SR,  a volili by sme si len osobnosti zo svojich miest a obci do NR SR, zástupcov, ktorých by sme mohli my voliči kedykoľvek odvolať pri nedôvere alebo odmietnuť aj nežiaduci zákon či medzinárodnú zmluvu.

Za samozrejmosť považujem pri občianskej novele volebného zákona aj to, že každý volič by dostal volebný úradný doklad koho volil a tiež to, že voľby by boli z uvedeného dôvodu už nie tajne koho sme volili, aby Ty voliči čo volili svojho poslanca do  NR SR pri neskoršej prípadnej nedôvere,  mohli ho neskôr odvolať.

Vládu by tvorili vybraní ekonómovia zo SR na základe ich výberu profesormi univerzít v SR z odborníkov ekonómie,  práva a ľudia s technickým vzdelaním, ktorí študovali exaktné vedy.

 

Aj takto volená vláda,  by bola tiež odvolateľná voličmi v SR, ale len na podklade referenda, súhlasu nadpolovičnej väčšiny zúčastnených voličov.

To sú moje predstavy o demokracií a spôsobe zmeny spoločenského politického systému v našej krajine aj iných krajín Európy či sveta a nie Vaského vulgárne nabádanie občanov k fyzickému násiliu.

 

Za samozrejmosť považujem aj reformy medzinárodných inštitúcii medzinárodného spoločenstva po mnou uvedenej demokratizácii krajín sveta.

 

Je my to ľúto, ale ja osobne považujem,  ako jedinú a  skutočne demokratickú krajinu sveta v 20 aj 21 storočí,   považujem len Švajčiarsku konfederáciu.

 

S pozdravom  a úctou k osloveným

Jozef Varga

 

 Author: Jozef Varga # DamuPysy21
Svet2013-09-0111
-
 83% ( 26 people voted )
+
EÚ má plánovať systém pre autá na povinné dodržiavanie rýchlosti
http://www.dsl.sk/article.php?article=14577
jsghdfg # CikyQuqo77
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-09-02 13:40:11 51132f5c
Tak sa mi vidí, že niekoho zavrú do blázinca za obťažovanie cez mail...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 19 people voted )
+
2013-09-02 14:12:46 d4254112
pande nezavrú. Email skončí v spame :-)
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-02 15:10:29 4e622782
Dobrý krok je akýkoľvek protest, lebo iba tie môžu zastaviť či aspon pribrzdiť ľudskú hlúposť a obmedzenosť. To, že tí americkí magori začnú, je na 90 percent isté, lebo zlo je všeobecne v tejto dobe v ofenzíve, aj vďaka takým kreatúram ako je pandémia a iní. Pán Varga mate moju úctu, za statočnosť a úsilie niečo zmeniť.

pipl # DalyHuni02
-
 62% ( 11 people voted )
+
2013-09-02 17:52:23 55ede337
Jednoducho sa strucne povedane: The brilliant deception is in convincing the people of the world that the US military is fighting against other militaries. NOTHING COULD BE FURTHER FROM THE TRUTH. THE PENTAGON DOESN’T “FIGHT” AGAINST ANY FORCE THAT IS CAPABLE OF “FIGHTING BACK.” National military defenses are systematically eliminated (“degraded” in Pentagon double-speak), so that the Western proxy forces can murder and terrorize the civilian populations who are under their protection, at will. The US Defense Dept. (formerly the War Dept.) has waged wars primarily against civilians since WWII, “The Great War,” when American and British bombers openly committed genocide by fire-bombing German and Japanese cities. The idea then, as now, is to so terrorize the civilian populations that they are forced into rising-up and bringing-down their own governments. Military psywar specialists have learned how to “weaponize” entire populations against the governments which represent them. They have refined the art of terror to the point where it is no longer necessary to obliterate entire cities to reap the rewards that are to be earned for the aggressors by the agitated mobs.
All Pentagon war plans revolve around this concept of terror war. The terror war is launched through semi-peaceful means, meaning that the “fighting” actually begins through “other means,” meaning through political actions. Disagreements between differing groups and factions within the populations are intensified, in order to capitalize on deep-seated local or national tensiions.
http://orientalreview.org/2013/08/29/the-real-mora
l-obscenity-in-syrias-civil-war-is-how-we-started-
it/
Krakatit # JyvuLomi92
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-02 17:58:58 4079836a
Film ako sa vojaci postavili proti vojne ktora zacala falosnou vlajkou v zalive Tonkin. Je to jedna z najvacsich hanb v historii vojenstva. Vlastni vojaci postrielali velitelov, hrozil prevrat vo Washingtone
http://www.filmsforaction.org/watch/sir_no_sir_the
_suppressed_story_of_the_gi_movement_to_end_the_wa
r_in_vietnam/


Krakatit # JyvuLomi92
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-02 18:07:00 4079836a
loading...
Posledne spravy hovoria o dokazoch, ze chemicke zbrane posunula teroristom Saudska Arabia, je mozne ze z Britanie, a ze tam kde vybychli sa to stalo ich amaterskou manipulaciou. Totho mi poslal sudruh na email a nevie zdroj ani on
It is growing increasingly possible that public outcry might make the Imperial force of American Exceptionalism, with its humanitarian war sights set on Syria, back down. New evidence is surfacing about just who might be behind the chemical attacks, with a credible view published by a journalist with 20 years middle East pointing to evidence that the Saudis could have supplied the Rebel forces with chemical weapons and, in the untrained hands of the rebels, the Chemical Weapons detonated in a tragic accident. This, of course, flies in the face of the thesis put forward by Obama, who claims that the Assad regime was so brazenly violating international norms that he needed to be dethroned, or at the very least, sent a very strong message visa vie hellfire missiles reigning down from a US lead coalition of the willing. That the drone commander in chief does not see drone strikes in countries that have not declared war on US to be something within the set of acceptable international norms should be an impeachable offense in and of itself. Now that the U.S. has lost the leading lap-dog (the U.K.) in it's coalition of the willing standing at the ready to march in lock step with whatever our next move on the Armageddon chessboard that is the Middle East might be, what will congress do when they reconvene on September 9th?

Pane Vargo, poslete soudruhum ze zapadu oznam, ze vime o tom ze su sfine.
Ovcan # TaxyVira16
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-03 00:09:46 4079836a
Ohľadom vojnových konfliktov - v USA existuje: www.answercoa
lition.org
- Na "topkách" mi to stále odstraňujú... ??..
Pripájam sa k hodnoteniu, že p. Varga aspoň osobne protestuje tam kde treba .... Sám určite nedokáže nič, ale ...aspoň otvorene protestuje. Písal som - napríklad - najjednoduchší protest (proti vojne v Sýrii) je hromadne nenastúpiť do práce = zostať doma - 1 deň - čo najviac ľudí. To by mohli podporiť aj veľké firmy (?) ...ktohovie či by súhlasilo aj TESCO...LIDL... ? Alebo keby aspoň ľudia nechodili v deň zverejneného protestu (answercoalition) (7.9. = sobota 2013) po obchodoch ....
Čo sa týka revolúcií (prevratov) - to sa mi nezdá... ešte ani nezačali poriadne platiť ľudské práva - vybojované po "89" (potvrdím na základe mojich súdnych konaní - nezverejňujem....) ... a už sa ich máme zbavovať v prospech akýchsi diktatúr"...? - nech už majú akékoľvek - zdanlivo humanitárne názvy či smerovanie...? Podľa mňa treba začať oboznamovať už deti na ZŠ so znením "Ľudských práv" a nikdy by sme sa ich nemali vzdať! - v tej forme ako sú definované v "Listine základných práv a slobôd - Ústavný! zákon 23/1991" - a nie ako ich postupne deformuje naša Ústava či EU . Mám totiž veľmi silný pocit, že nás - práve! - o ne chce ktosi pripraviť... Dokonca snáď už ani právnici (či sudcovia) asi nevedia, či vlastne platia - alebo - nie....keď už sme v EU...

332288 # CebyDupy59
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-03 11:16:04 b06b16fb
Pán Varga.... ale...aj tá..." Švajčiarska konfederácia...?...To mi tiež nesedí... Dôvody? ... Toky peňazí cez svetové vojny, zasadanie "medzinárodnej internacionály - I., II. (tušim)" Súčasné postavenie CH v rámci EU a hospodárskych vzťahov, bankové účty a krytie majiteľov. Takže na CH sa ja dívam vysoko "nedôveryhodnou optikou" ...
332288 # CebyDupy59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-03 12:01:40 b06b16fb
Pan Varga - suhlasim s Vami, ale mocni hajzli si z ole ludu nerobia nic."Svetova verejnost" je im ukradnuta - kedze "svetova verejnost" cumi kazdy vecer na markizacke spravy a cita novy cas pripadne pravdu alebo sme...
789 # DetaJate13
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-09-04 10:41:49 c350a548
789,----Dala som ti plus. Ak má Jozef Varga guráž, nech protestuje aspoň takým spôsobom.Mocní hajzli nepočúvajú hlas ľudu. Možno sa ani ten email k veľvyslancom nedostane.Ale za pokus to stojí.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-01 20:21:48 5b7f1080

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM(?)


DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM(?)
8. Mája oficiálne slávime „Deň víťazstva nad fašizmom“. Fašizmus bola jedna odporná, zverská, kolektivistická ideológia, ktorá likvidovala slobodu, ľudské práva a ľudské ž...
Príde koniec náboženstva ako ho poznáme?
SOVĚTSKÝ IMPERIALISMUS: PAKT RIBBENTROP – MOLOTOV
Žvýkačky a bonbony v USA obsahují buď toxický kukuřičný sirup, nebo nervově paralytický aspartam

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0312 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne