Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Prvé výstrely do vlastných radov


Prvé výstrely do vlastných radov

Európa obmedzila súkromné financovanie vybraných ruských bánk pôsobiacich mimo EÚ, zakázala nové zbrojárske obchody (existujúcich kontraktov, čiže dodávky francúzskych vojenských lodí sa sankcie netýkajú) a zregulovala dodávky prieskumných technológii do ruského energetického priemyslu. Putin Rusom zdražil každodenné nákupy zákazom dovozu mliečnych výrobkov, mäsa, rýb , ovocia a zeleniny z únie, USA a iných krajín podporujúcich Ukrajinu. Potešil tak švajčiarskych výrobcov syra a salám a celú Južnú Ameriku, ktorá svojou produkciou rada zapláta výpadok v ponuke a nahradí lacnejšie poľské či pobaltské výrobky.

Ak si Rus kúpi jablko od Poliaka, získavajú obe strany. Inak by sa obchod neuskutočnil. Ak im to niekto zakáže, obaja budú chudobnejší. A je úplne jedno, či táto intervencia príde z Moskvy alebo Bruselu. Obchodné sankcie vždy ničia bohatstvo a robia spoločnosť chudobnejšou. Sú ekvivalentom bombardovania mesta, kde žije domáce obyvateľstvo premiešané s populáciou nepriateľa. To samozrejme neznamená, že v nejakej situácii sa to za účelom dosiahnutia konkrétnych politických cieľov nemôže paľba do vlastných radov nikdy "oplatiť", len je dobré uvedomiť si túto ich podstatu. Politici majú totiž tendenciu obchodné bariéry používať príliš ľahkovážne. Nenesú totiž ani zlomok ťarchy nákladov tohto efektného, no drahého gesta. Ekonóm by povedal, že externality spojené s obchodnými sankciami vedú k ich nadprodukcii politickou triedou. Politici ich vyťahujú z klobúka napriek tomu, že sa už mnohokrát v histórii minuli svojmu želanému účinku. Snaha o vyhladovanie nepriateľa ničením spoločného bohatstva, ktoré by vzniklo voľným obchodom, môže byť sakramentsky dlhý a neefektívny proces, ako ilustruje napríklad Kuba či Severná Kórea. A Irak, Irán, Líbya, Zimbabwe....

Pritom, že sa dá aj inak, ukázala Európa nedávno v snahe pomôcť ruskou bratskou láskou skúšanej Ukrajine. Špeciálne pre ňu pozastavila platnosť nezmyselných obchodných bariér, ktoré aplikuje únia, milujúca slobodný obchod, voči zvyšku sveta. Intenzívnejším obchodom so západom môže Ukrajina znížiť svoju mieru závislosti na Rusku. Možnosť obsluhovať tovarmi a službami bohatší západ môže v krajine pomôcť vytvoriť chýbajúcu strednú triedu, ktorá bude menej náchylná nalietavať politicko-vodcovským spasiteľom a nacionalistickým bôžikom. To isté sa ale dá povedať o Rusku, voči ktorému sa chystá opačná stratégia.

Obe strany zatiaľ nesiahli po sankciách najťažšieho kalibru. Len víria plyn a tancujú okolo horúcej ropy. No z chodníčka, ktorým sa vybrali, sa len ťažko schádza a na jeho konci nenájdeme mier a prosperitu. Ak cez hranice prestane prúdiť tovar, skôr či neskôr začnú armády.

Je desivé, ako rýchlo sa to v Európe zvrhlo, objavili sa obchodné sankcie a zákazy obchodovania. Takýto vývoj neveští nič dobré.

http://www.iness.sk/stranka/9 849-Prve-vystrely-do-vlastnych-radov.htm lAuthor: Juraj Karpis # QoqiPinu50
Rusko2014-08-226
-
 38%  ( 6 people voted )
+
..nic sa neda robit - Usa musia padnut.
Robert1 # LuduGuri57
-
 75%  ( 10 people voted )
+
2014-08-23 14:21:14 5f11d4b0
Pre autora:
Rusko vydrží, nie je ešte tak zdegenerované, ako sme sa nechali zdegenerovať my za posledných necelých 25 rokov. Ja sankcie naopak vítam. Pomôžu k rozpady tohto žalára národov, korporátne-fašistickej EÚ. Sme znovu na zlej strane.
A obchodné bariéry? Po vstupe do EÚ sme videli, aký "prínos" malo pre naše (poľno)hospodárstvo odstránenie ciel. Clo je ochranou vnútorného trhu, pracovných miest a produkcie. Kde sú naše cukrovary? Chov dobytka? Ošípaných? Hydiny? Štát, ktorý nemá zabezpečené pre vlastných obyvateľov základné tovary z vlastnej produkcie nie je suverénny, je obyčajnou kolóniou. V lepšom prípade montážnou dielňou.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 84%  ( 22 people voted )
+
2014-08-23 16:02:19 c331bc52
Nízko hodnotený príspevok


FcKensie # HegaNojy80
-
 37%  ( 9 people voted )
+
2014-08-23 16:51:36 b2289409
Tykva Bukvatyr
že žalár národov! :D to si pekne a presne nazval!
chov dobytka je zložitejšia situácia , ale prečo skrachovali cukrovary to ti viem vysvetliť. skúpil ich teplanský cukrovar, ktorý zas skúpili nemci a je na ňom také veľké logo, že nordzucker. a ten nechal tie ostatné skrachovať, aby sa zbavil konkurencie (nemci nechceli slovenskú konkurenciu). paradoxom je, že časť repy na spracovanie do neho sa neberie zo sr, ale vozia ju z nemecka. riaditeľom toho cukrovaru je istý ing. jozef kováč, ktorý bol predtým veľký straník kss a za komančov tam bol námestník. má 5 detí ženu a frajerku. keď ide k frajerke, bráva si tenisovú raketu, akože ide hrať tenis. jeho žena to ťažko znáša a pije. v obci kozoye by kandidoval za sns do obecného zastupiteľstva, kde je poslanec. rovnako je tam poslanec aj jeho švagor, čo učí na tnu, takže rodinka má celkom podchytenú aj obec.
ako správny člen sns, katolík a komunista má najstaršiu dcéru vydatú v grécku zamajiteľa taxislužby. zlé jazyky tvrdia, že je len riaditeľ taxislužby=riadi taxík. ževraj slováci nie sú dobrí v posteli.
jeho syn ján kováč je redaktor na ta3 a venuje sa ekonomickým rubrikám, zväčša po 22 hod. takže objektivita novinárov je zaručená. predsa jeho tatino to umí!

mimochodom, ten cukrovar pôvodne založili teplanskí židia , potom boli zlikvidovaní a arizoval ho ďurčanský, ten minister za slov. štátu. ten bol prehlásený po vojne za vojnového zločinca a ušiel do argentíny a cukrovar bol znárodnený. potom sprivatizovaný.

aaa # RuxaQija4
-
 67%  ( 5 people voted )
+
2014-08-23 19:41:37 b229280e
...ono je to vsetko fajn... ale nejake ekonomicke dopady sankcii... su dnes absolutne druhoradou zalezitostou... To, ze si EU strelila do vlastnej nohy je dan za jej proamericke vazalstvo, dan za hlupych politikov bez akejkolvek zmysluplnej vizie a tiez dan za proklamovanu jednotu... Je zvlastne pocuvat politikov jednotlivych statov, ako su proti sankciam a predsa jednotne hlasuju za ne, lebo EU...! Co je vsak ovela dolezitejsie... je fakt, ze sankcie su hlavne nezmyselne a nemoralne... Ich ekonomicke dosledky su len vedlajsim faktorom... Je to ako keby sme obesili tisice nevinnych ludi, ale nas by trapil fakt, ze zdrazel spagat, lebo bol po nom dopyt ...! Preco sa obcania nemaju pravo dozvediet, kto skutocne nesie vinu na zostreleni malajzijskeho lietadla ? Logicky asi preto, ze medialne vylosovany vinnik nie je tym skutocnym vinnikom, nie ? Viete si predstavit ti zapadnych nafukancov, ako sa svorne ospravedlnuju Putinovi za krive obvinenia ? A co tie media so zapredanou bandou zurnalistov ?
fan B # DohaMato29
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-25 12:56:30 c350b805
Mediálne kotrmelce! Treba si však predstaviť stav ---buď spätne jadrová mocnosť , alebo "ťažké miliardy" za zbavenie sa jadrových zbraní! To je diléma ,,,ani zbrane ,ani miliardy... a "sľučka " chudoby či bankrotu sa sťahuje....na Ukrajine , žiť treba aj s takým susedom tvrdia aj Rusi! A masmedialne čudá sa TVORIA...podľa už jasného scenára! / Zatiaľ si urobíme poriadok v pásme Gazy/
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-08-26 20:22:21 58d4289b
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

VYVRŽENÉ VELRYBY PŘINÁŠÍ ALARMUJÍCÍ ZPRÁVU CELÉMU SVĚTU


VYVRŽENÉ VELRYBY PŘINÁŠÍ ALARMUJÍCÍ ZPRÁVU CELÉMU SVĚTU
29. 7. 2013 byla na severním ostrově Tershelling v Nizozemsku nalezena velryba. Záchranáři se ji pokusili zachránit, ale bohužel neuspěli. 13, 5 m dlouhá velryba měla žaludek plný plastov...
Operace Pytel
SESTŘELTE AMERICKÝ BEZPILOTNÍ LETOUN, NA POVOLENKU A ZA 100 DOLARŮ
Ilumináti boli amatéri

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0264 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne