Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Psychologické praktiky bánk alias úžera


Psychologické praktiky bánk alias úžera

 

V dnešnej dobe asi nikomu neunikli moderné reklamy bánk bežiace masovo na televíznych obrazovkách.  Predbiehajúc sa v tom ako výhodné si môžete požičať peniaze čo s najnižšími splátkami. Všetko je to také krásne. Ale realita je v skutočnosti úplné iná čo prevažná väčšina ľudí asi dobre vie, ale skúsme z iného pohľadu. Moja vlastná skúsenosť bankových praktík ma natoľko zaskočila, že som sa rozhodol napísať tento článok a chcem sa podeliť o postrehy s vami.

Keďže sme premýšľali s priateľkou už dlhšie nad hypotekárnym úverom napokon sme sa preň rozhodli. Veď v dnešnej dobe sa bez úveru prakticky nič nedá.

Na internete v prepočtových kalkulačkách, ktoré ponúkajú banky sme si navolili najvýhodnejší úrok, respektíve čo najnižšie reálne náklady. Spôsobom výška mesačnej splátky vynásobená počtom splatných mesiacov. Po odpočítaní úverovej čiastky v našom prípade so splatnosťou 12 rokov to predstavovalo reálne preplatenie približne 28%. Niekoho to možno zarazí ale je to v skutočnosti veľmi slušné úročenie. Pre príklad uvediem, úvery so splatnosťou na 30 rokov sa pohybujú v reálnom preplatení okolo 80%.

Mediálne masírovanie s úrokmi okolo 3% sú len komplotom a nepredstavujú reálnu preplatenú hodnotu a odporúčam sa tým vôbec neriadiť.

Skvele rady, ktoré Vám dajú v banke ako doba splatnosti, výhodné poistenie, vedenie nadštandardného účtu, fixácia splátok a ďalšie a ďalšie vylepšenia. Všetko pod rúškom zvýhodnenia úrokovej sadzby, ktorú čarovne zminimalizujú k úrovni 2% ale len na papieri. Ich vyškolené argumentácie smerujú k navodeniu pocitu, že oni Vám chcú skutočne poradiť a pomôcť a tak ľudia sa oddávajú ich radám nechajúc odklepnúť všetky ich vylepšenia. Takýto zákazník je pre banku najlepší zákazník. Veď ako by nie má vystarené na 30 rokov splácanie s čo najnižšou splátkou a so všetkými poisteniami pre prípad keby niečo. Reálne preplatenie sa v tomto prípade pohybuje na spomínanej úrovni okolo 80%.

 

Avšak toto nie je náš prípad a rozhodli sme sa pre najvýhodnejší a najrýchlejšie splatitelný úver podľa našich možnosti a neostať banke otrokom na celý produktívny život. S celkovým rozhľadom na vývoj ekonomiky a kurzu je zrejme že inflácia bude narastať a mena bude dlhodobo klesať. V praxi jednoducho povedané za dnešných 200€ nenakúpime rovnako, ale z istotou menej ako za 200€ napríklad o 10 rokov. Preto je najvýhodnejšie zvoliť čo najdlhšiu fixačnú dobu splátok. Banka o tomto samozrejme dobre vie a preto ponúka maximálnu fixačnú dobu na úrovni 10-tich rokov a tu okoreňuje vysokým úročením, čo nie je najvýhodnejšie pre klienta. Ostáva nám zlata stredná cesta na 5 rokov.

S týmito kritériami sme prišli do banky s požiadavkou na hypotekárny úver. Poradná pracovníčka samozrejme, že navrhovala svoje "lepšie" riešenia samozrejme v takej podobe spomenutej vyššie v tomto článku, ale nenechali sme sa ovplyvniť a žiadali sme naše rozhodnutie. Bez všetkých doplnkových služieb ako poistenie, vedenie nadštandardného účtu a podobne. Stanovili sme fixáciu na opodstatnených 5 rokov. Po celkovom prepočítaní bez "lepších vylepšení" sa nám zrazu vyšplhala úroková sadzba až nad 4% ale len na papieri. Po prepočítaný výšky splátky sme stále v našej norme reálneho preplatenie okolo 28%.

Ďalší krok, ktorý musí každý človek pri hypotekárnom úvere podstúpiť sú neskutočné vybavovačky, papierovačky ale čo najhoršie, za všetko nehorázne vysoké poplatky. Spomeniem aspoň v krátkosti, znalecky posudok, kúpno predajná zmluva, výpisy z katastra, záložne zmluvy a podobne. Uvedené potrebne doloženia Vás môžu komerčne vyjsť až ku tisícke €. Ak porozmýšľate a zvolíte inú cestu zmestite sa do tretinovej ceny. Nezabúdajme ešte na poplatok z výšky poskytnutého úveru. V našom prípade to predstavovalo "iba" 0,8%. Pre príklad: úver o hodnote 50 000€ je 0,8% "iba" 400€! (ktoré musíte mať vopred aby vôbec uvoľnili úver).

 

Ak už všetko máme smerujeme do banky a môžeme pokračovať v schvaľovaní úveru. Poradná pracovníčka nás už vopred informovala, že úver máme schválený a je potrebné doložiť požadované veci. Nasledovala ďalšia návšteva banky a podpísanie schválených úverových zmlúv. Po oboznámení sa zo zmluvami sme ostali nemilo prekvapený. V zmluvách boli zakomponované doplnkové služby, ktoré sme nežiadali. Ako poistenie úveru, vedenie nadštandardného účtu a fixácia na dobu 3 rokov. Poradná pracovníčka sa jednoducho vyhovorila, že to museli spraviť chybu pri schvaľovaní. Samozrejme, že sme s tým nesúhlasili a požadovali spraviť nápravu. Pracovníčka si poznačila ďalší krát naše požiadavky a dala zmluvy na opätovne preschválenie. No pomysleli sme si veď chyby sa stavajú, v banke sú taktiež len ľudia. Následný deň nám volala pracovníčka, že mame už schválené opravené zmluvy ale z časového hľadiska sme sa nevedeli dohodnúť na termíne návštevy banky. Napokon sme sa dohodli na piatkovú rannú hodinu ako otvárajú pobočku banky. Všetky povinnosti sme si museli poposúvať aby sme sa do banky mohli dostaviť. Prichádzame v duchu, že konečne pokročíme. Sadáme si za stôl, pracovníčka už má všetky zmluvy vytlačené a akurát ich začína oliepať, podpisovať a opečiatkovávať, pozeráme sa na celkom slušnú kopu papierov a ma s tým dosť práce. Následne nás začína oboznamovať so všetkými povinnosťami ku zmluvám a tak počúvame a vizuálne kontrolujeme naše zmluvy. Zrazu moje oči zastavili. Čo to zas vidia? Ďalšia chyba! Požadovaná fixácia na zmluvách svieti na čísle 3 roky! No do tela rýchlo vošli všetky jedy či si z nás v tej banke robia srandu? Hneď sa spytujem pracovníčky, ktorá ako inak nevie vysvetliť ako sa to stalo a prízemné sa vyhovára. Zakladám si ruky a spytujem sa a čo teraz? To tu budeme chodiť do banky dookola? Pracovníčka zareagovala a sa nám ospravedlňuje. Tak sa pýtam aký úročný rozdiel je teda medzi 3 a 5 ročnou fixáciou vo výslednej splátke? Odpovedá, že žiaden, takže pre nás iba ďalšie mínus a plus v prospech banky. No samozrejme, že zase nesúhlasíme a žiadame o ďalšiu nápravu. Pracovníčka vidí z nášho pohľadu aký sme znechutený a navrhuje malý revanž, že zanesie za nás vklady na kataster aby sme sa toľko nehnevali na čo som jej odvetil, že môžete ale aj tak to nepomôže! Znechutený odchádzame z banky a čakáme na ďalšie opravené zmluvy.

 

Čo k tomu dodať na záver. Niekto si povie, že pochybili pracovnici v banke a budú len nadávať na ich neschopnosť. Áno, aj ja som si to tiež myslel pri prvých chybách ale po ďalšej veru už nie!

Došiel som k inému záveru. Všetko to bolo práveže účelové nie náhodné a prečo pravé účelové? Jednoducho a rýchlo vysvetlím.

Žiadatelia o úver sú pracujúci ľudia inak by im banka neposkytla úver respektíve by sa snami ani len nebavila. Situácia na Slovensku? Pracujúci človek je pracovne tak vyťažený, že nemá čas navyše aby chodil po bankách každý deň. Keďže pracuje minimálne 8 ak nie 12 hodín. Čas do banky si ľudia musia riešiť väčšinou vo forme dovoleniek. Takže ľudia nemajú čas na opravy v zmluvách a väčšinou peniaze potrebujú čím skôr a tak podpíšu pre nich znevýhodnené zmluvy. A ak náhodou nie má banka ešte jeden tromf v rukáve v podobe vyškoleného poradného personálu pre klientov v podobe psychologickej manipulácie. Myslíte, že konečné práce, ktoré ako náhodou robila pred Našimi očami boli náhodou? Určite nie! Pravé pred klientom musia vynaložiť toľké úsilie aby človek pociťoval ľútosť, koľko práce s tým mal. Tak ako aj príkladne zareagovala v tom momente priateľka "Máte toho dosť". Toľká to snaha, ale malá kontrola pred toľkou snahou už nie? Čisto účelové a použitý psychologicky atribút na človeka. (veď už podpíš a nehovor nie...)

A pravé toto v banke veľmi dobre vedia a využívajú zaneprázdnenosť a psychológiu vo svoj prospech.    

 

      Author: spider # GinuTuto16
Ekonomika2013-11-1024
-
 89% ( 37 people voted )
+
Kedze je hned za clankom reklama na Erste, tak u nich sa s takymi praktikami asi nestretneme...
Uzera je uzera a bankar je len krajsie slovo pre uzernika. Su to zbytocne pijavice, dufam, ze sa podari prekvalifikovat ich na nieco uzitocne.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 68% ( 12 people voted )
+
2013-11-10 20:04:15 55ede02e
byť dôkladne dôsledný je pre niekoho nevýhodné.

hr # QocyWibi08
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-10 20:17:06 55ede323
banky zobrali statom ich odveke vysadne pravo - pravo vydavat vlastne peniaze. A to je jeden z najvacsich podvodov na ludstve v novodobych dejinach. Toto sa nikdy nemalo stat ale ked uz sa to stalo, treba to vratit naspat. NIKDY nevyriesime krizu a ani nepostupime nikam vyssie vo vyvoji ako ludstvo - mysli KVALITATIVNOM vyvoji, pokial si staty nevezmu od bank naspat to, co im patri a co nemalo nikdy odist. Ak chcete zistit, kto to mysli vazne s reformami a novym smerovanim, opytajte sa ho, co si mysli o tejto teme. Ak povie ze sucasny stav je OK, chodte pokojne dalej .... ten clovek bud nevie, nechce vediet alebo zatlka. V kazdom pripade nam nepomoze. Logika je jasna. Elita stoji na bankach. Ak ju mame porazit, musime na to ist cez banky. Zastavit im privod penazi, zrusit ich tlaciarnicku ....

smartang # BohuPyki56
-
 75% ( 14 people voted )
+
2013-11-10 20:30:42 5f66386b
Výhodné úvery poskytuje pohotovost.sk. Tam človek neprerobí málo

War # CesePini76
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-10 22:21:39 4079836a
Ja som si bral spotrebny uver 2000eur a bankar mi vysvetluje, to a to a to a budem mat 9% urok, ja ze dobre. Nachysta papiere a v papieroch 11%. Ja mu hovorim ci sa nepomylil, a on, ze prepacte, zmenil to na 9%. Taka otazka, ze kolko ludi si nevsimne take detaily v zmluve?
Komat # NiduNimu26
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-11 01:06:54 c35b07a0
{Ja som si bral spotrebny uver 2000eur} A to prečo ? Pýtam sa, lebo ma zaujímajú dôvody zadlžovania v tomto kapitalistickom systéme...išlo o núdzu ?

Persil # LyruJexy11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 01:33:03 576ad7e3
loading...
Štáty síce sú odveké, ale právo na razbu meny mal panovník, alebo aj tí, komu delegoval právomoci.
Čo sa dnes nazýva štátom je etatistická predstava štátu, zaopatrovateľský ústav, spoliehanie sa vo všetkom na vládu, tá sa má starať o prežitie poľnohospodárov, o choroby alkoholikov, o šport, o dôchodcov, čo rozbíja rodiny a vytvára starobince. Už stačilo, výsledok je rumovisko.
Moderný štát nemá mať právo vôbec na nič, neprináša úžitok, je zbytočný a hrozbou.
Ktože vydáva peniaze dnes ak nie štát? Áno, banka, ale tá nie je súkromná, možno nezávislá na vládach, ale nie súkromná.
FED síce je čiastočne súkromný, lenže skúsenosť USA nie je obvyklá v ostatnom svete.
Právo vydávať vlastné peniaze by mal mať úplne ktokoľvek, silná entita, ktorá vie garantovať ich uplatnenie na trhu a vzájomnú súťaživosť mien. Nie jediná štátna banka monopolistická, ale hoci aj 156 mien, čo by si vzájomne konkurovali.
Bankári nie sú elitou, majú istý vplyv a to je všetko, že sa im podlizujú vlády svedčí o ich zbabelosti a bezcharakternosti, členstvom v tajných spolkoch. FED má tlačiareň, ale do veľmi malej miery, azda myslíte, že každý jeden dolár je nekrytý akoukoľvek protihodnotou? Azda sa nič nevyrába, nezvyšuje sa počet ľudí a teda aj ich činnosti? Komunistické peniaze boli vyvážené? V ZSSR istý čas bol súbežne platidlom rubeľ, aj červonec, vlastne aj bony boli inou menou a akou žiadanou. Čím boli kryté bony na rozdiel od korún?

Lidhja # BotoLaca83
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-11-11 02:52:01 b228f576
lidhja, to akoze na zamyslenie si dal? sak dobre hovoris, ano pravo vydavat prachy mali panovnici, ano, stat je zly, ano, niekto vydava peniaze, banka iste, ci uz sukromna alebo nie, ovladana nejakym spolocenstvom ludi. no a malo by byt viac mien. vlady su bezcharakterne, to vieme, ze bankari su elitou tiez vieme, to nevyhadas a nejake peniaze sa vytlacia a nejake zas zosrotuju a neni to vyvazene ani za sociku to nebolo.
A CO TYM CELYM CHCEL AUTOR POVEDAT??

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 04:30:01 5efdd065
lighja
dalo by sa hovoriť a diskutovať ... ale ako poznamenal one, isté veci nevyhádate. Bankári nie sú elitou? :) To bolo myslené vážne? Teda aby bolo jasno, nehovoríme o intelektuálnej elite. A čo sa týka toho štátu, tak pre mňa za mňa, môžne hovoriťhoci o občinách ... ktoré si budú vydávať vlastnú formu "meny" Ale rozhodne to nemôže byť súkromník, ktorý to bude potom požičiavať štátu/občine. A panovník, ten predsa reprezentoval štát. To by som sa pozrej, aby vydávanie dukátov zveril nejakému vezírovi, od ktoréhoé si to potom bude za úrok požičiavať pre seba.

Chápeme sa dobre?

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 07:45:01 d90c3016
Dnes z banky volala pracovnicka, ze banka nemoze schvalit fix na 5 rokov, ze zmena sa da urobit iba ak sa vsetko vypise nanovo a zasa na vsetko cakat. Normalne ked som sa to dozvedel, neskutocna zlost. Nikdy sme neziadali fix na 3 roky ale na 5 a ten sa neda? Ale skoncilo to v stadiu nech to spravi vsetko nanovo!! To ta banka co nema dost nadupane auto ale nizke.

spider # SytaQymo13
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-11 08:34:42 5b94179a
autor si mýli ročný úrok s s celkovím urokom. ked maš 3 %urok ročne tak je jasne že za 10 rokov zaplatiš 30%.
divim sa ludom čo su ochotní dva krat tak dlho splacacat ako šetrit.
ked mam preplatit za 30 rokov 100% tak teoreticky viem našetrit to iste za 15r a ked ešte vypadnem von dret za minimalne dvojnasobný plat tak to mam za 7,5r našetrene.a ked sa prida aj priatelka tak skôr.
neni to lepšie ako 30 ročna splatkova gilotína nad hlavou?

ropas # RutiQajo58
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-11 08:55:10 b2124ad2
lighja

Je toto vôbec možné ????? Verím, že sa mi sníva a toto bol len nemiestny žart plný klamstiev a nezmyslov. Či? Jedine, no neviem, ale už naozaj dávno som čosi také nečítala. Takže beriem to ako žart.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 10:06:06 57f4de4a
smartang

Absolútne súhlasím, cez ulice a transparenty pár nadšencov ktovie "koho pohľadu a vnímania" za oponou k skutočnej a prospešnej zmene v dnešnej dobe asi nedôjde. Máte absolútnu pravdu v tom, kde je potrebné a nevyhnutné začať inej cesty, zatiaľ asi niet, nie je ešte dostatok prebudených ľudí aby to nedopadlo tak ako po 89 a nežnej. Ustrážiť požadovanú zmenu, aby sa nevychýlila z pôvodného kurzu skutočnej zmeny je možné len pri dostatočne uvedomenom, zobudenom národe a tá sila sa podľa mňa len začína prebúdzať musí ešte zmohutnieť, aby bolo povedané a uskutočnené jednoznačné nie tomuto marastu.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-11 10:14:29 57f4de4aSkúsme to napríklad takto. Písomnými podnetmi na nekalú činnosť konkrétnych bánk. Predkladanie reálnych konkrétnych faktov o tom, aké praktiky zavádzania občanov a klientov uplatňujú komerčné banky v praxi.
Keby každý, kto má akúkoľvek skúsenosť s takýmto konaním bánk podal podnet na prešetrenie, trval na tom aby NBS písomne informovala o tom, aké sú výsledky prešetrenia daného prípadu bol by možno vytvorený dostatočný tlak na to, aby sa podvodníci začali brzdiť.
A každý kto tu bude tvrdiť, že nič sa nestane tak nestojí ani za fajku dymu, pretože keby sa hneď nič konkrétne čo sa týka bankového dohľadu NBS nad komerčnými bankami na trhu nestalo, môže vo svojom tlaku na nápravu pokračovať ďalej.
Informovať svoje okolie o tom, s čím sa stretol. Hovoriť o tom že je možné podať podnet na prešetrenie.
Pokúsiť sa to zverejniť, na to v dnešnej dobe je viac reálnych možností. Tak ako to urobil pisateľ tohto článku. Tak ako reagoval diskutujúci, ktorý sa stretol s tým istým. Čím viac bude toho vynesené na svetlo, čo sa vlastne v skutočnosti deje, tým viac každý potencionálny klient banky, ktorí si to prečíta bude obozretnejší a možno nenaletí.


www.nbs.sk
Priamo zo stránky NBS
ÚvodDohľad nad finančným ...Dohľad nad bankovníc ...
Dohľad nad bankovníctvomVytlač
Posla
ť známemu
Dohľad nad bankami a pobočkami zahraničných bánk sa vykonáva Národnou bankou Slovenska, v rámci integrovaného dohľadu nad finančným trhom, ako jedna jeho neoddeliteľná súčasť. Dohľad je v súčasnosti rizikovo orientovaný a jeho základným cieľom je zabezpečiť minimalizáciu jednotlivých druhov rizík v dohliadaných subjektoch. Za tým účelom, v prvej fáze, je prijímaná sekundárna legislatíva (opatrenia a vyhlášky) na základe platných a účinných zákonov (najmä zákon o bankách). Táto určuje základný legislatívny zámer pôsobenia výkonu dohľadu. V ďalšej fáze je vykonávaný dohľad na diaľku, ktorý prijímaním hlásení, správ a iných informácií v pravidelných aj nepravidelných intervaloch , analyzuje a vyhodnocuje kvantitatívne ukazovatele dohliadaných subjektov. Činnosť dohľadu na diaľku je koordinovaná v úzkej spolupráci s výkonom dohľadu na mieste, ktorý v následnej fáze, preveruje konkrétnu inštitúciu priamo. Neoddeliteľnou súčasťou výkonu dohľadu sú prvostupňové a druhostupňové konania a rozhodovania vo veciach dohľadu (napríklad konania a rozhodovania o žiadostiach o udelenie povolení, súhlasov alebo predchádzajúcich súhlasov a tiež konania a rozhodovania o ukladaní sankcií a opatrení na nápravu).

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-11 10:33:35 57f4de4a
Ochrana finančného spotrebiteľa ·
Vytlačiť

· Poslať známemu
Formulár podania finančného spotrebiteľa Elektronický formulár
Formulár pre tlač [.pdf, 35.5 kB]
Ochrana finančného spotrebiteľa Národná banka Slovenska (NBS) v súlade s § 1 ods. 3 písm. c) zákona č. 747/2004 Z. z.. o dohľade nad finančným trhom a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vybavuje podania klientov súvisiace s poskytovaním finančných služieb alebo s inými obchodmi dohliadaných subjektov. Národná banka Slovenska vykonáva od 10.6. 2013 funkciu jednotného kontaktného miesta na vybavovanie všetkých podaní finančných spotrebiteľov.
Ak na vybavenie podania nebude vecne príslušná Národná banka Slovenska, postúpi podanie vecne príslušnému subjektu a o tejto skutočnosti bude NBS finančného spotrebiteľa informovať. Na zjednodušenie zasielania týchto podaní pripravila NBS elektronický formulár. Finanční spotrebitelia môžu však aj naďalej zasielať svoje podania v listinnej podobe na adresu:
Národná banka Slovenska
Oddelenie ochrany finančných spotrebiteľov
Imricha Karvaša 1
813 25 Bratislava
Námietky proti postupu poskytovateľov finančných služieb možno podať aj osobne, priamo v Národnej banke Slovenska. Listinná podoba formulára podania je k dispozícii v podateľni Národnej banky Slovenska.
Činnosť jednotného kontaktného miesta vykonáva NBS prijímaním písomných podaní. Národná banka Slovenska neprijíma podania ústnou formou, ani neposkytuje právne poradenstvo pri sporoch s dohliadanými subjektmi. Národná banka Slovenska je nezávislý orgán dohľadu a nemá kompetenciu rozhodovať spory medzi dohliadanými subjektmi a ich klientmi.
Všeobecne záväzné právne predpisy, ktorých sa podanie môže týkať

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 10:35:56 57f4de4a
Ukulele,to co sa v skutocnosti uz desatrocia deje,je to,ze niekto ma v banke urok 11 percent,a niekto 1 percento.

To je hlavny problem o ktorom ludia nevedia.A mali by sa o to starat,lebo jarmulkaci ich na tomto principe oyebu o vsetko.A legalne.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 11:38:15 4e620c2d
Ukulele, banky to robia tak, aby im nič nedokázali. To by musel ísť ombudsman s tebou na podpis zmluvy bez toho, aby banka o tom vedela. a aj keď sa príde na ofuck, tak sa z toho vykrútia, že to bol omyl, alebo že to tak bolo dohodnuté...
Tu pomôže len znárodnenie a zákaz podnikania vo veľkom - tak ako to chcel Dubček a ako to chceli zaviesť Jakešovci, ale "privatizéri" ich predbehli - zneužili hlúpu mládež a všetko rozkradli. Vždy sa revolúcie robili plánovane zneužitím tuposti a neinformovanosti más. Vlastne nie robili sa, ale robili ich.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-11 11:41:34 57c5a734
harry

To je ďalšia z vecí, veď vieme ako to beží už len cez reklamy, a žiadateľ keď príde do banky a očakáva to čo bolo deklarované v banke zrazu otvára oči, pretože sa nájde xy dôvodov, prečo práve on nedostane úrok z reklamy. Skryť to vedia pod všeličo. Tak. Tak. Deje sa aj to čo si napísal, bohužial. Práve preto treba o tom začať hovoriť a odkrývať ich taktiky.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-11 11:49:02 57f4de4a
marsal Zukov

V tom, že im nie je možné nič dokázať, celkom s tebou nesúhlasím. Všetko je možné a všetko sa dá a nepotrebuješ na to ani onbucmana. Ver mi, sama mám nazbieraných pár vecí, ktoré zrejme budem musieť vytiahnuť na svetlo božie, ak banka v konečnom dôsledku nepopustí od svojho konania. A to čierne na bielom. Jednoducho som si surovo ich podvodné zmluvy - podpísané originály pracovníkmi banky a ďalšej zúčastnenej strany, ktoré pripravili s cielenou snahou zaviesť tretieho účastníka zmluvného vzťahu nechala.

Síce si ich jedna z podvodných strán pýtala, je zaujímavé, že nie priamo banka. Bez mihnutia oka som to na tvrdo odmietla, pretože som to už mala prekonzultované s právnikom, ktorý mi potvrdil, že to čo sa píše v zmluve nie je v skutočnosti tým, o čo sa malo jednať. Neboj sa nič sa mi nestalo a ani nestane. Je to dôkaz, ktorý keď príde čas bude reálne použitý. Doba ešte nedozrela, ale blíži sa.

Ak máš originál písomný doklad a dôkaz, potvrdený a podpísaný bankou v rukách, je problém sa z toho vykrútiť tam to už také jednoduché nemajú. A čo sa týka omylov, to tiež neplatí, banka je rovnako zodpovedná za svojich pracovníkov a aj ich zlyhania ako každý zamestnávateľ, je jedno o akú právnu formu ide.

Samozrejme, že prvé, na čo sa bude vyhovárať je, že došlo k omylu, ale takéto omyly netreba nechať tak, treba o nich hovoriť a vyťahovať ich na svetlo sveta, ináč nás budú mať za sprostých do nekonečna.

Hádzať flintu do žita, len preto, že je to banka je nerozumné a vytvára to priestor na nehanebné klamanie a okrádanie iných.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 12:07:50 57f4de4a
one–čo iné som mal povedať, ak nie to, čo som napísal? Iný pohľad na vec do vašej jednostrannosti. Elita je vaším vnímaním tej „elity“, alebo ste len prevzali slovník od podlízavcov „elity“?
Smartang–som písal o menách, nič o požičiavaní, áno, aj občiny, aj súkromníci by mohli vydávať vlastnú menu, aj ty. Prečo by mal súkromník požičiavať štátu, ja nepotrebujem vládu, a teda štát nepotrebuje si nič požičiavať, lebo nemá žiadne funkcie a nepotrebuje ani nikoho platiť.
ukulele–isteže, čo pokladáš ako hrozbu ty, ja nie, a ak navrhujem niečo iné ako komunistické haraburdy, tak žartujem? Ak si nič podobné nečítala, tak sa môžeš utešovať ako ľudia súznia so straníckou líniou, ak už vy ste všetci takí odlišní od môjho postoja, tak prečo sa nezjednotíte?

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 17:53:34 b228c794
Finančné trhy vytvárajú pre štát polovicu rozpočtu na daniach.......a pravdu ma ten, kto má peniaze, takže súdruh ISTOTA musí držať hubu a krok.....ináč sa kohútik priškrtí
pali # TojoWawu91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-11 23:03:06 58d42413
myslím si, že pracovníčka veľmi dobre vedela prečo koná tak ako koná. ja som mala pred niekoľkými rokmi zrušiť os. úcet vo vubke, pracovníčkam sa to podarilo az na tretí krát, čo som to tam bola urgovať. veľmi dobre vedia, čo robia, žiadny omyl...

mihalnicka # CiwoToby45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-08 15:42:28 c3a8e5c5
preto nechcem hypoteku na dom,radšej mam tri pôžičky,a v banke ma stale presviečali,že ked ich nebudem vládať splacať,tak aj tak pridem o dom,ale viem že za 5rokov to mam z krku a nie na 30rokov,to je vyhodne len pre nich
bozena # SilyQira42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-20 14:16:56 55edeaa5
A my sme si mysleli že , podvodnícke činnosti bánk a úžerníctvo je každému keď už nič iné ... pocho . pi...čiteľné. aspoň..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-20 14:43:42 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Co říct prvňákovi, než půjde poprvé do školy


Co říct prvňákovi, než půjde poprvé do školy
„Už za devět let o tvojí kariéře, tvých příjmech a tvém místě ve světě definitivně rozhodne jediný test, ale zkus se tím nestresovat, čumáčku.“
Unikátne: šaman „konšpiruje“ o NWO. Tak to ste ešte nevideli!
Podezřelá hvězda KIC 8462852 na nás nebliká mimozemským laserem!
Lidská práva

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0442 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo