Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

RÁDIÁ, PRESTAŇTE HRAŤ ĎURINDU A RÁŽA!


RÁDIÁ, PRESTAŇTE HRAŤ ĎURINDU A RÁŽA!

Keď si človek prečíta preambulu ústavy, keď sa započúva do prejavu niektorého z politikov, iba sa to tam hemží frázami o slobode. Všade samá demokracia, sloboda voľby, právo na hľadanie vlastného šťastia. Jeden by až nadobudol dojem, že ak neškodí nikomu navôkol, tak si môže v podstate robiť, čo sa mu zapáči.

Potom sa pozrie na vlastnú výplatnú pásku a zistí, že sa mu niekam zapatrošila polovica poctivo zarobeného príjmu. Ale dobre, povie si občan. Bez verejného financovania škôl a nemocníc by sme boli všetci negramotní a zomierali na štikútku. A kdo by predsa staval cesty!

Keď treba ísť s prosíkom na stavebný úrad, ak si chcem na vlastnom pozemku za vlastné peniaze pristaviť garáž. Tak vtedy sa ešte tiež dokážeme dopátrať k jakž-takž pochopiteľnému filozofickému dôvodu. Domčeky by neboli tak pekne zarovnané s ulicou, keby si každý mohol len tak hocičo postaviť. Veď v každom z nás je aspoň trocha z hráča Simcity.

Presvedčenie o všade panujúcej slobode sa začne nahlodávať, keď sa občan pokúsi podnikať. Napríklad sa rozhodne založiť si kaviareň. Vtedy sa dozvie, že zákaz fajčenia v žiadnom prípade nemôže byť v červenom štvorci, ale v červenom kruhu. A ľadová káva musí byť uvedená ako káva s ľadom. Všetko pod hrozbou pokuty. Tu už sa zmysel buzerácie hľadá ťažšie.

Veľkú ranu dostane predstava o práve na hľadanie vlastného šťastia v momente, keď sa chcete zamestnať vo svojom vysnenom obore, ale nemáte ešte na to dostatočnú prax. Že by ste danú prácu robili lacnejšie ako štátom stanovená minimálna mzda je jednoducho zakázané. Na rozdiel od predchádzajúcej situácie, tu je dôvod už zrejmý, aj keď trochu z iného súdka. Etablovaní v obore si takto bránia svoje nadobudnuté postavenie.

A potom príde deň ako ten včerajší. Keď politici začnú riešiť, ktoré pesničky sa môžu hrať v rádiách. V pozadí sa zatiaľ smejú muzikanti, ktorí majú v poslednom čase vážny problém s hranosťou. Ako na potvoru sa práve tie ich nechcené majsterštuky stávajú povinné. Vtedy už začína v občanovi klíčiť podozrenie, že aj ten dôvod konfiškácie polovice výplaty nakoniec nemusí mať až tak veľa spoločného s nemocnicami a školami.

Ak myslíme tie ústavné frázy o slobode aspoň trochu vážne, tak skutočne neviem, kde by sme už mohli nechať rozhodnutie na spotrebiteľoch, ak nie vo výbere hudby. Slovenské pesničky v étery z nikoho patriota nespravia. Rovnako ako povinné čítanie z nikoho nespravilo milovníka literatúry. Má jedine potenciál slovenskému poslucháčovi tuzemských interpretov znechutiť.

Nemôžem si pomôcť, ale jediný úžitok z povinného hrania domácej produkcie budú mať páni ako Ďurinda a Ráž.

Ale tu majú slovenské rádia na rozdiel od slovenského daňového poplatníka jednu možnosť navyše. Bežný Slovák žiadnym spôsobom neovplyvní ku komu sa nakoniec dostanú peniaze, ktoré zaplatil na daniach. Môže sa iba smutne prizerať ako to Juraja Širokého nakoniec celé mrzí.

Iste, rádiá si nemôžu dovoliť nerešpektovať nariadenie o povinnom percente domácej tvorby. O to sa už postará armáda úradníkov, ktorí budú teraz s uchom pri rádiu čiarkovať tuzemské šlágre. A pokutovať nedostatok čiarok (až mi slzy vyhŕkli, keď si uvedomím, že za túto činnosť budeme musieť niekoho platiť z verejných zdrojov). Ale ešte sme sa nedostali našťastie tak ďaleko, aby si lobisti mohli dať povinné percento Tublatanky priamo do zákona. Zatiaľ.

To by mohli rádia využiť, aby v budúcnosti bolo podobných špekulantov menej. Podľa aktuálnej rotácie v slovenských rádiách by som konštatoval, že vo verejnosti nie je až taký prehnaný dopyt po tvorbe Ďurindu a Ráža. Čo tak dať prednosť iným slovenským fidlikantom?

Mohlo by to mať výchovný účinok. Že pretriasať sa s politikmi na tlačovkách a pódiách môže nakoniec dopadnúť úplne ináč, ako to bolo pôvodne zamýšľané. Nech už sa niečo podobné neopakuje aj druhý ráž.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2015-04-15134
-
 53% ( 9 people voted )
+
Povinne hranie domacej tvorby v radiach sme tu uz raz mali za byvaleho rezimu.Je to nehoraznost od tychto lumpov prikazovat sukromnym radiam co maju hrat.
hal # BokiKoki52
-
 42% ( 14 people voted )
+
2015-04-15 14:30:27 55edea97
A čo žánrové rádia? Sú štýly v ktorých hrá veľmi málo domácich producentov. Síce na Slovensku je ich ako šafránu ale predsa.
Anupew # JacaNidy24
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-15 15:58:00 b228d884
Osobne by som pustal nepocuvatelnu alternativnu hudbu v 15min bloku s komentarom, ze vazeny posluchaci, teraz hrame na prikaz vasich volenych zastupcov :)
hyena # TojoNyxo18
-
 63% ( 9 people voted )
+
2015-04-15 16:06:37 4df7e2cd
Len pozor aby z toho "problému" nevznikla nová kultúrna.. zamätová.. Lebo keď sa budú hrať len tieto...s ozembuchom...alebo "hlavozamätajúcom"... a nedaj..samé ahhhla --máááhhhla --a podobne rytmizované...ihneď sa ozve nejaký disident..20 ročný aaaa povie si svoje na námesti SNP...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-15 16:12:06 58d4289b
ja bych to tak tragicky nevidel, nikto predsa neprikazuje ďurindu a ráža. taký príkaz rýchlo skončí (ako aj vlaky zadarmo, alebo bločková lotéria), keď sa budú viac hrávať kapely a speváci typu karpina a rytmus. taktiež je možné hrať neustále dokola rómsku hudbu, prípadne maďarské folklóry z južného slovenska. alebo piesne typu hej dr. fico. pochybnosti mám v prípade speváčky dary rolins a speváka žbirku, nakoľko žijú v čr. otázna je aj latinská kostolná liturgia a árie dvorského v taliančine.
ale predsa dodotizmu sa medze nekladú.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-15 16:19:33 b2296d72
Ak chcem stavať na území niekoho strechy nadstavbu, musím predovšetkým brať na zreteľ ohľady k obyvateľom, ktorí tam žijú. Vlastne by to tak nejako malo platiť pri každom obchode. Ak má byť obchod dobrý, mali by byť spokojné všetky jeho strany. Preto je len pochopiteľné, že aj súkromné rádiá, ktoré dostanú licenciu a potrebujú k svojmu podnikaniu éter slovenského územia, by mali brať ohľad aj na slovenských poslucháčov, nie? Žiaden hudobný interpret nie je natoľko sprostý, aby si nedokázal zrátať, že k protežovaniu vlastných skladieb mu lobbing u vlády vôbec nepomôže. Veď k tomu potrebuje skôr osobný kontakt s majiteľmi rádií. Minister kultúry Madarič predsa nemôže zaručiť Ďurindovi, či Rážovi hranosť. O tom tlačovka na videu ani nie je. Nejde teda o príkazy koho hrať, ale cieľom je, dosiahnuť percentuálny pomer hranosti slovenských interpretov voči zahraničnej produkcii. Tento fakt by mal byť skôr samozrejmosťou a slušnosťou rádií voči slovenskému publiku. A práve preto, že to tak nie je, notabene ešte aj percento zazmluvnenej slovenskej produkcie rádiá nerešpektujú, vystúpili k pripravovanej legislatíve Maťo Ďurinda s Jurajom Toporom na tlačovke s premiérom Róbertom Ficom a ministrom kultúry Marekom Maďaričom. Vo Francúzsku, ale aj v iných krajinách si jazyk a kultúru chránia oveľa tvrdšími zákonmi, o čom tam nikto ani len nepolemizuje, len u nás je to už tradične prejav nehoráznej neslobody, či nebodaj totality?

anaste # NyjeQoga34
-
 63% ( 9 people voted )
+
2015-04-15 16:28:27 5f661bbf
loading...
sts


PS, tušila som, že vstúpiš a s ohľadom na všetko spomenuté v tvojom poste som ti prichystala stručný riport pôvodného príspevku, doplnený menej predpojatým, alebo skôr nezaťaženým videním autorskej témy. :)))


sts - bola rakúska kapela. Tuším z regiónu Štajersko? Ale význam tvojho nicku bude asi niečo iné? :)
Ďakujem aj za tvoj dlhý príspevok, teraz musím na čas odísť, ale večer sa vrátim a napíšem ti. Tak zatiaľ... :)anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-15 18:42:55 5f661bbf
priatelia, radia by mali predovsetkym hrat to co chcu. pre mna za mna nech tam pustaju skriekanie maciek, pande im da hlas.
ale prikazovat radiam typ hudby? kde to zijete, obhajci takychto praktik? ani sa nedivim, ze to tu tak vyzera, ked mame clenov populacie, schopnych povedat, ze regulacia statu je v tomto pripade dobra...
priklad1: kupim si licenciu na 103.1 MHZ. budem tam pustat doprovodne zvuky macacej kopulacie. budu ma pocuvat 10ti ludia, skrachujem, moja chyba.
priklad2: kupim si licenciu a budem rozpravat rozpravky na dobru noc. prezijem ltt, dobre, moja vec
priklad3: kupim si licenciu a budem hrat dokola justiniana bobra. eeej uspeeech. budem bohaty.
kde tu vidite priestor pre statnu regulaciu?
aky je zmysel statnej regulacie radii?
ziaden.
a kecy o slusnosti voci krajine v ktorej posobim, sorac, komunisti, ale to si strcte za klobuk, tieto kydy z obdobia normalizacie. nechcete pocuvat to radio? nepocuvajte ho. ale neserte sa furt do seckeho. ani ja nepocuvam Lumen ale pre mna za mna nech sa tam zaziva pribijaju na kriz a pustaju plac a skripanie zubami z jamy, proste si to nenaladim.
sloboda? Hitlera na vas, dementi

lolo # TinuPoku32
-
 47% ( 5 people voted )
+
2015-04-15 20:13:20 55edea0f

No ja v tomto pripade suhlasim s megalomanskymi komunistami na erarnych limuzinach ... Preco nepodporit domacich umelcov a domacu tvorbu? Ludia radi pocuvaju slovenske pesnicky, ktorym rozumeju ...".Je to nehoraznost od tychto lumpov prikazovat sukromnym radiam co maju hrat."ja povazujem za nehoraznost aj co za odrhovacky a stale dookola to iste tie komercne stanice pustaju ...


a povinne citanie bol tiez celkom fajn napad, niektori by inak knihu v zivote neotvorili ... Nakoniec, aj skola bola povinna ..

LenkaB # LyroKomo25
-
 70% ( 10 people voted )
+
2015-04-15 20:41:02 58d7436a
Zmätočný článok s obsahom piate cez deviate. (prečítaná iba polovica) Navyše ja rádiá nepočúvam a radšej si pustím niečo presne cielené na môj vkus. Z diskotékových tuc-tuc, negroidných rap-rap a oplzlých "ryťmusovčín" by ma trafil šľak...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 67% ( 11 people voted )
+
2015-04-15 21:02:19 bc7b649f
Anglická hudba je už out. Ak si vypočujete telefonáty poslucháčov čo chcú dať zahrať tak vačšinou žiadajú slovenskú hudbu. To len zaostalý hudobný redaktori ešte nepochopili a hraju stále západnu hudbu a hlúpo tak kolonizuju slovensko cudzou kulturov.

Marsus # FatuGise92
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-04-15 21:03:19 57f4ff3c
Vačšina slušných štátov má zákony na ochranu domácej kultúry a podporuje povodnú tvorbu. To len Slovensko je taká zvláštna krajina ktorá sa necháva dobrovolne kultúrne kolonizovať západom a ešte aj ekonomicky vyciciavať chlapcami z ameriky ktorý majú zaručene že tie ich "šteky" na Slovensku vždy zahrajú.
Ved rozmýšlajme už. Francuzske rádia musia hrat 50% domácej tvorby, Polské 35% . Pustite si hocake balkánske rádio, hrá sa len domáca tvorba, pustite si hoci ake americke rádio, nehraju nič len domácu hudbu. Prečo my by sme mali hrať iba zahraničnu? Prečo ju vlastne hráme? Zákon je potrebný, ak v nejakej oblasti nefunguje zdravý rozum a zodpovednosť musí nastúpiť zákon.

Marsus # FatuGise92
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-15 21:15:49 57f4ff3c
a este chcem dodat, ze napr. slovenski textari, to je svetovy unikat, keby napr. Daniel Hevier alebo Boris Filan otextovali Lady Gaga, to by bola hned ina kava :)
LenkaB # LyroKomo25
-
 68% ( 9 people voted )
+
2015-04-15 21:20:22 58d7436a
zahranicne sracky ktore idu dokola v radiu su asi lepsie ako nasa hudobna scena, to ze vetcine textou ludia ani nerozumeju nevadii, ved si mozu pospevovat refren...xixix a ta hudba ojojooj, hlavne ze to je super mega hit a ide to 30 krat dookola, to je ono, co viacej by ste chceli od radii ktore maju zahranicneho vlastika, aby vam slovensku muziku hrali??? chodte do usa kolko ,,zahranicnej muziky,, tam budete pocut v radiu.... a ze v celej eu pocut rovnaku hudbu z komercnych radii, ze ano, sa pozrite kolko firiem vlastny vsetky tie radia, prilis vela ich nieje na cely ten zapadny svet, ktovie preco, ale pri monopoloch sa nejedna o lobbyzmus! a suhlasim, treba im zakonom prikazat aby hrali nasu hudbu, pretoze inak ludia zabudnu spievat, nie kazdy na slovensku vie po anglicky a vela ludi je nutenych v praci pocuvat radio.
kombajn # HydyKuwi36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-15 21:23:51 56186debkeďže priemerný Slovák netuší, čo je to národná hrdosť - väčšina má zrejme pocit, že ide o nejakú chorobu - a napriek štvrťstoročiu slobody tu stále rovnako ako za starého režimu prekvitá túžba "byť svetoví", napríklad aj tým, že u nás pomaly nenájdeme hostinec - všetko sú pubs, prípadne inns, ani reštauráciu - musí to byť ristorante - nie je nič čudné na tom, ak sa majitelia súkromných rádií z tohto priemeru nijako nevymykajú a priemernému slovenskému poslucháčovi v súlade s jeho "svetovým" vkusom ponúkajú samý "svetový hit", takže aspoň pri počúvaní toho rádia sa ten priemerný Slovák môže chvíľu cítiť ako Američan.

preto úplne chápem rozhorčenie autora článku a naopak vôbec nepredpokladám, že by svojím svetovým mozgom dokázal pochopiť, že hranie domácej tvorby v éteri akosi patrí ku kultúre národa a je prejavom jeho sebaúcty. a že v prípade, ak je stav, aký je - teda že tá domáca tvorba je skutočne prezentovaná menej než povinným minimom - tak je pokojne namieste, aby tento žalostný stav upravila legislatíva.

a že práve Ďurinda či Ráž prejavujú v tomto smere iniciatívu? to predsa nesvedčí nevyhnutne o tom, že sa snažia presadiť hranie iba svojej vlastnej produkcie. títo páni si už slávy aj éteru užili dosť a jednoducho majú tej štipky toho, čomu hovoríme národná hrdosť, očividne o trochu viac než napríklad autor článku.jednoducho, Slovákovi treba zo zákona prikázať aj to, čo je pre takého Francúza, Taliana či Chorváta tou najprirodzenejšou vecou na svete. sad but true.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 56% ( 6 people voted )
+
2015-04-15 21:29:41 5f69ce4b

a este chcem dodat, ze napr. slovenski textari, to je svetovy unikat, keby napr. Daniel Hevier alebo Boris Filan otextovali Lady Gaga, to by bola hned ina kava :)
máš úplnú pravdu, to sú totiž páni básnici. ale to Lováčiskovi, ktorý nečítal ani tú povinnú literatúru v škole, asi nevysvetlíš. v tejto súvislosti ma napadlo Horehronie, ktoré pre Kristínu otextoval Kamil Peteraj. tá pieseň ma úplne očarila, prekrásna chytľavá melódia, nádherný poetický text, dynamický klip a sympatická speváčka - na rozdiel od dnešných "popstars" celkom oblečená. všetci vieme, ako na tento skvost, ktorý podľa zahraničných komentárov na youtube mal byť víťazom Eurovízie, ohodnotila naša poslucháčska obec. bolo mi normálne smutno z toho, že akí sú moji krajania sprostí..:///


Zákon je potrebný, ak v nejakej oblasti nefunguje zdravý rozum a zodpovednosť musí nastúpiť zákon.
presne tak.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-15 21:46:15 5f69ce4b
Ten Daniel Hevier, ktorý skomunizoval a odnábožnil zastaralého a nepokrokového Čin čina, alebo podobnú detskú báseň?

Melchisedech # NekiJequ84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-15 22:23:14 b228d5f9
Vo Francúzsku nie že chránia jazyk, ale zákonmi pozabíjali všetky domáce jazyky, takže im ostali konkurenciou už len abou bakarizmi.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-15 22:27:01 b228d5f9
Budú musieť hrať iba Desmod, Elán, No name, negrov z činžiakového geta (Tie repy). Škoda že naše rádia nič iné nepoznajú. A je to hrozné. Je to hrozne obmedzené.
VypIta placacka # BiluXoxy94
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-04-15 22:51:03 55d8bc65
Melchisedech - teraz si ma pobavil :))), ty znegujes proste vsetko, Hevier sprznil Cin-Cina, tak takuto informaciu som naozaj nemala .... Je to proste hovado

Lisa - tym Horehronim si mi pripomenula aj slovensky folklor - napr. subor Lucnica, to je narodny poklad...nas folklor obdivuju po celom svete ..


LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-15 22:52:06 58d7436a
tiež dumám nad tým, ako presne a čo presne ten Dano sprznil...nepletie si to Melschisedech náhodou s ideologicky nevhodným Smelým zajkom od Hronského? bo Čin Čin je aspoň podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia stále v pôvodnom znení...a Hevier ako porevolučný šéfredaktor vydavateľstva Mladé letá iste nebol zďaleka taký poplatný komunizmu ako napr Válek. paradoxne Válka prudko môžem, napriek jeho ideologickému zaťaženiu.

hej, náš folklór je úžasný, tiež milujem SĽUK a Lúčnicu (bodaj by nie, oco je bývalý Lúčničiar :)), ale mám ho rada len pri určitých príležitostiach, z rádia mi hrať nemusí :)))


Budú musieť hrať iba Desmod, Elán, No name, negrov z činžiakového geta (Tie repy). Škoda že naše rádia nič iné nepoznajú.
našťastie je toho oveľa viac, napr Slíže (the best of best!), Inekafe, Polemic, Hex, Peha, Čisté tvary, Fragile, Brezovský, Rózsa, Cmoro, Jana Kirschner, Zdenka Predná, Katka Knechtová, Sima Martausová, Zuza Smatanová....a zo starších taký Vidiek (!), Ventil RG, Bez ladu a skladu, Lojzo, Beata Dubasová... samozrejme Zóna A a Slobodná Európa, no aj ten Müller možno...a ešte Jaro Filip samože :D k tomu pravidelná dávka Tublatanky a občas nejaký Team...len ten Elán už váážne nemusííííím!


lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-15 23:36:11 5f69ce4b
Žiadna negácia, čítal som v starých novinách, dávno nevychádzajúcich, mohlo ísť o ročník 1992, že textologicky upravil, pozmenil pôvodné znenie, prispôsobil zastaralý náboženský slovník kosákom a kladivám.
Podjavorinská, Ľudmila 1872–1951
Čin-Čin Dosl.A Ed.Pozn.Nap.Daniel Hevier.Text Upr.Daniel Hevier.Ilustr.Viera Gergelova. 6.Vyd.(1.Upr.).
Bratislava Mladé letá 1984

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 00:03:44 b228d5f9
Aby som nebol iba negatívny, lebo ním nechcem byť a ani nie som, aj keď na internete nechválim, to je pravda. Ale vychádzal som z danosti, že čo je krásne, pravdivé sa vychvaľuje samé a nemusím nič dodávať. Takže ak som nekritizoval zvyšok, tak som v skutočnosti chválil, len som nijako na samotnú chválu neupozornil. Nekritizované je velebené a aj uctievané.
Hudba je síce zbytočný hluk, ale bol som aj na 2 koncertoch, Nagya a white power.
Mám zbierku starých platní, z nespomenutých lisou medzi nimi Gombitová, Žbirka, Prúdy Hammela, Lipa, Banket a Patejdl, Grigorov a Midi, Lehotský. Poznáte Fermátu Opus 1976, alebo M Efekt Opus 1977? Isteže aj české a veľa zahraničných. Počúval som z nich iba Tublatanku, Lojza a Nagya. Ešte plno CD white power, ale veľmi dávno.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 00:52:37 b228d5f9

Žiadna negácia, čítal som v starých novinách, dávno nevychádzajúcich, mohlo ísť o ročník 1992, že textologicky upravil, pozmenil pôvodné znenie, prispôsobil zastaralý náboženský slovník kosákom a kladivám.
a urobil to v roku 1984? keď už báseň poznalo celé Slovensko vďaka animovanej večerníčkovej podobe a prednesu Ivana Krivosudského? ja si to pamätám zo škôlky, a tam som rozhodne chodila ešte pred '84. v tom istom znení ju poznajú aj moje deti, presne z tých istých rozprávok, ktoré máme na DVD. ak na nej Hevi niečo upravoval, tak asi len gramatiku, keďže pôvodný text bol ešte v starom pravopise, prípadne nejaké výrazy mohol zmodernizovať. význam však určite nemenil, tomu neverím, aj keď to noviny písali.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 00:56:40 5f69ce4b

Hudba je síce zbytočný hluk, ale bol som aj na 2 koncertoch, Nagya a white power.
Mám zbierku starých platní, z nespomenutých lisou medzi nimi Gombitová, Žbirka, Prúdy Hammela, Lipa, Banket a Patejdl, Grigorov a Midi, Lehotský. Poznáte Fermátu Opus 1976, alebo M Efekt Opus 1977? Isteže aj české a veľa zahraničných. Počúval som z nich iba Tublatanku, Lojza a Nagya. Ešte plno CD white power, ale veľmi dávno.
wooow...no vidíš, predsa len aj ty si človek! príjemne ma prekvapuješ ;)))

máš pravdu, na Peťka Nagya som celkom zabudla, a že to je pán hudobník, aj keď trpí diagnózou spoločnou väčšine našich hudobníkov, ktorí sú inak skvelými skladateľmi - a síce, nevie spievať. sem patrí Patejdl rovnako ako Žbirka a Ráž - oni proste nevedia spievať, aj keď hudbu robiť vedia! Nagy napr poskladal úžasné veci na album pre deti ako Mandarínka Darinka, Môj malý pes Bobi, Sprayer frajer a takéto - až z toho som pochopila, aký je to všestranný skladateľ. dokáže urobiť úplne každý štýl. len spievať teda žiaľ nevie. na rozdiel od Hammela, ktorého sme videli naživo tuším pred 3 rokmi, a normálne aj moje decká očaril, taký je dobrý.

ale priznám sa bez mučenia, že Mariku našu oslavovanú ja absolútne nemusím! jej spev mi nikdy neposkytol žiadny umelecký zážitok, maximálne sa mi z neho otváral nožík vo vrecku, nič v zlom, netvrdím, že je zlá, určite mala svojho času záber, ale nie na mňa proste....brrr.

kapelu Fermáta síce poznám len podľa názvu, ale zato mám s ňou iné asociácie...najmladší bráško jedného jej člena bol kedysi...hm, čosi ako moja platonická láska (vlastne ja jeho, či skôr to bolo vzájomné :))) dávno som ho nevidela, ale pred nejakým časom som ho objavila na youtube, aj s jeho bratom Mirom, ktorý vo Fermáte hrával na gitaru. tu je ich verzia Claptonovej Layla...mne sa páči viac než originál (ale v tomto nie som objektívna :))):

https://www.youtube.com/watch?v=7haWD3nvhmk

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 01:18:44 5f69ce4b
V bývalom...existovali isté "agentúry" na spôsob prieskumu verejnej mienky..a gymnaziálna mládež by chcela .."takého -mňam-blonďačika, jemnučkého, jelimánsko-maňouškovitého..." aspoň na pohľad a keď sa dá aby aj spievať vedel a bum Péééťko Nagy..Prešovsky ,bol na svete. Alebo...Katapult a učňovská mládež.., seniori a Krajíček a jeho Repete... atd.../ale boli aj oficiálne súťaže..výberovo jednoznačné..//A otázka pre ..LenkaB..25..koľko krát za deň "zahrajú" inú pesničku v D než Nemeckú? O SK ani nehovorím , možná čosi České.---/.Auge- blick../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 07:12:02 58d4289b
Lisa, dobrá je tá Layla. Áno, Hammel je fajn, ale spev tiež nie je jeho silnou stránkou, u mňa najhorší z tej plejády. To ale vonkoncom nevadí, omnoho dôležitejšie, že ich opusy krásne rezonovali, a stále rezonujú. Nikto tu nespomenul Collegium Musicum, ale vďaka nemu Slovensko malo zapichnutú zástavu na mape minimálne európskej hudby, ale v menšej miere aj vďaka Fermáte. Monumentálna "Smutná ranná električka" Collegium/Hammel/Válek je geniálna výpoveď, trochu aj o dobových náladách.FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 07:36:21 59ad0cca
No, a nezabudnime ani na Grigorova
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 07:41:28 59ad0cca
Knock, oni sa v tej dobe na vtedajší piedestál komerčnej slávy museli povinne prepracovať cez tzv. festival politickej piesne...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-04-16 07:41:49 bc7b649f
Melch, nič v zlom, ale keď hovoríš, že hudba je zbytočný hluk, tak ti už asi trochu začínam rozumieť. A čo, ani pravoslávne spevy, nič, nič ?

Mne napr. režú aj takéto:

https://www.youtube.com/watch?v=y7ICGLj7JFI

FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 08:03:23 59ad0cca
Hudba je esteticky zvládnutý a vyjadrený akord... akordy. Preto idem o týždeň na kultúrnu akciu Behemoth.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-04-16 08:20:33 bc7b649f
K hlavnej téme: Osobne z tej celkovej ponuky viem vyskladať prijateľný audio mix. Keď ma zachváti čemer z pretlaku komercie, okamžite ladím na Devín. Vydržím ho počúvať občas aj niekoľko dní.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 08:44:08 59ad0cca
Rádio pre mňa stratilo akúkoľvek kultúrnu hodnotu. Pochybujem že by ľudia počúvali punk alebo metal v aute. Ani tej hudbe nerozumejú. Nie, nenávidia. Iba popík a pop rock a rappy.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 09:28:11 5f66ad2f
Fckensie, Collegium Mussicum poznám, aj Prúdy, ale kebyže to pustíš pubertiakovi, tak sa bude zvíjať na zemi a držať si uši.
"Geci, prosím čávo, vypni to!" :D
VypIta placacka # CevePyli42
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-16 09:33:55 5f66ad2f

Na pocuvanie radii pocuvam cez internet: http://tunein.com/ cela planeta :o) je tu podla zanru aj krajin rozdelene radia , Nieje problem to spustit aj na mobiloch, tabletoch.
nase radia sa nedaju pocuvat , tu stale do nekonecna to iste opakuju,opakuju a opakuju .... to iste aj nase TV sami hnoj a odpad tiez donekonecna opakuju cele roky tie iste movies,serialy....


blk # HapaHile72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 09:43:05 c3a82282
Aj tak mozog poškodzujú dva druhy hudby: rap a gospel.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-16 10:18:24 5f66ad2f
Ešte pre úplnosť doplním štýl hop-hop...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-16 11:39:19 42f95dc3
A kto počúva takú elektronickú hudbu!-Lisa-taká pesnička od Gombitovej-také-Koloseum-má niečo povedať aj na zamyslenie! Nie je podstatné kto to spieva ale o čom spieva!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 12:14:29 58d4285f
Jooj ked ma okradaju jak mi dobre pri tom hraju, tralalalalala
Konecne doriesili hlavny problem slovenska, hned mam po starostiach

A ked uz mali by doriesit ze nam tu vyspevuju vrahovia a cigani ako darinka a jej fikac udenac co pocuvaju mlady vymleti ludia s buducnostou na urade prace alebo na drogach

jebe,jebe vsetkym jebe - to budu hrat radia, jupiiii

MM # SidaSafa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 13:34:44 d94b4912

FcKensie
Lisa, dobrá je tá Layla.
že? :D vidíš, Rasťo mohol byť aj známejší, hlas má ako Bon Jovi aj bez mikrofónu, hrať vie tiež, len akosi...ktovie, prečo to zamrzlo. asi skladateľský potenciál nebol až taký, napriek obrovskému interpretačnému, lebo ten samotný nestačí.

Collegium je skvelá vec, ale nie pre široké publikum, skôr pre hudobných fajnšmekrov, takže do ponuky komerčných rádií by sa asi zaradiť nedalo. inak pravoslávne spevy sú úžasné, niečo podobné, ako gréckokatolícke, raz sme boli na omši v Litmanovej tuším a to bol teda zážitok! ja milujem aj spevy Taizé, špeciálne kvôli tomu chodíme na trojdnie do jedného chrámu.


placacka
Aj tak mozog poškodzujú dva druhy hudby: rap a gospel.
tak nie je gospel ako gospel (hoci osobne ho tiež nemusím, keď sa niečo robí nasilu, tak to nie je ono) ani rap ako rap. taký Eminem je stále pán, svojho času som počúvala Black Eyed Peas, bola som aj na ich koncerte a ten stál za to, albumy Monkey Business a Elephant sú nadčasové. ale inak je rap hnusná subkultúra, ktorá sa dá pochopiť v uliciach Bronxu - ale rozhodnie nie na SK, kde vypasený cigán ovešaný zlatými reťazami "rapuje" o tom, akí sú všetci svineee a ako je mu nahovnooo a všetko to bohato špikuje šťavnatými vulgarizmami. títo ťažkí pozéri len prznia štýl, ktorému absolútne nerozumejú a produkujú ho jedine preto, že je momentálne in a vyhovuje im, že sa môžu pod zámienkou "umeleckej tvorby" vyjadrovať tak, ako im huba narástla. bleh :///


Melchisedech
počuj, čo konkrétne máš na mysli pod white power?? ty ma stále viac prekvapuješ, človeče! :D


lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-16 13:52:12 5f69ce4b


A kto počúva takú elektronickú hudbu!-Lisa-taká pesnička od Gombitovej-také-Koloseum-má niečo povedať aj na zamyslenie! Nie je podstatné kto to spieva ale o čom spieva!
ferda, ktoré kapely máš konkrétne na mysli, Tokio Hotel asi nie? :DDD ja teda elektroniku moc nepočúvam, ale taký Depeche Mode môžem vždy, trebárs Enjoy the Silence je stále pecka. inak pokiaľ ide o domáce veci, tak asi Maduar?


s tým Koloseom som práve nedávno mala fakt zážitok! sedím si v kaderníctve v dobrej nálade, keď tu zrazu...bum! Koloseum z rádia na plné gule. ujsť sa nedalo, mala som mokrú hlavu. z tých šialených emócií mi behali zimomriavky po chrbte a postavili sa mi všetky vlasy na hlave, aspoň kaderníčka nemala veľa roboty. mala som pocit, že ma režú zaživa a celý čas som sa modlila, nech to už skončí. som jemná a citlivá bytosť, milujem Metallicu a Nirvanu, Gombitová je pre mňa príliš silná káva! :D ale text je výborný, to uznávam.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-16 13:55:05 5f69ce4b
NO a je to tu... všetko ďalšie...príspevkové bude znamenať: OBOHATENIE NAŚEJ HUDOBNEJ KULTÚRY: TEDA PRVÝ-------nech sa ----ľúbi---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 14:36:19 58d4289b
Ešte ste tu zabudli spomenúť jedného nášho veľmi talentovaného speváka, ktorým je Berco Balogh, a hoci jeho žáner nie je celkom môj, ale osobne si ho vždy rada vypočujem. Robo Grigorov tiež super, vôbec mužské hlasy musia byť hlasy, nie ako Peter Nagy, či Miro Žbirka, ktorí ich majú na môj vkus veľmi uškriekané. Z malej nočnej električky mi vždy nabehnú zimomriavky, ale preto, že má ten správne stupňujúci rytmus, ktorý na mňa pôsobí rovnako silno ako v niektorých heavy metalových skladbách. líza, ty možno poznáš Iron Maiden, skladbu Revelations.
anaste # NyjeQoga34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 15:41:18 4e6393db
Ak už spomínate textárov-básnikov, nedá mi nespomenúť Ivana Štrpku, textára Deža Ursíniho a skupiny jeho Burčiak.
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=rCYFS06vEJg


Pock # SihySuri34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 19:45:30 3ec5f361
... a jeho skupiny...
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 19:46:27 3ec5f361

„prispôsobil zastaralý náboženský slovník kosákom a kladivám. „

ak by to aj bola pravda, myslim, ze za komunizmu sa diali aj horsie veci … To nic nemeni na tom, ze je dobry textar

redaktor:
Istý fiktívny básnik raz prehlásil, že aby ľudia jeho veršom verili, musí sa stať Bohom. Pokladáte sám seba za Boha? Čo máte s Bohom spoločné a na čo mu siahnuť nedovolíte?

Daniel Hevier:
„Fiktívny básnik, ako všetci fiktívni básnici, má absolútnu pravdu. Lenže Boh nie je fikcia. Pokladám sa za súčasť Boha, pravda, primeranú svojmu ničotnému rozmeru a významu. S Bohom máme spoločnú vzájomnú vieru v seba. On verí vo mňa a ja v Neho. Na počiatku bolo Slovo a u mňa je tiež slovo počiatkom mojich počiatkov. A najmä koncov. „

takze nebude to ziaden kosakovy inkvizitor ..:)

Klopi – neviem, nerobim si ciarky, radio pocuvam zriedka, domacu produkciu hraju tiez sem tam, ale podla mojho nazoru je to jedna velka Katastrophe – jednak nemcina je nemuzikalny jazyk a jednak styl, ktory preferuje ten mainstream sa mi nezda – modern talking a pod. estradne a "futbalove" zalezitosti…


LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-16 20:39:35 58d7436a

Klopi – neviem, nerobim si ciarky, radio pocuvam zriedka, domacu produkciu hraju tiez sem tam, ale podla mojho nazoru je to jedna velka Katastrophe – jednak nemcina je nemuzikalny jazyk a jednak styl, ktory preferuje ten mainstream sa mi nezda – modern talking a pod. estradne a "futbalove" zalezitosti…
v Nemecku aj v Rakúsku je to vraj podobné ako u nás, až 90 % hranej hudby je v angličtine a následkom je úpadok domácej scény, pretože sa proste nemá kde prezentovať. ale jeden z dôvodov bude iste aj nemuzikálnosť nemčiny a ich dosť brutálny gýčovitý vkus, s tým sa dá súhlasiť. aj keď Falco, Opus a Rammstein sú v pohode :D


Ešte ste tu zabudli spomenúť jedného nášho veľmi talentovaného speváka, ktorým je Berco Balogh, a hoci jeho žáner nie je celkom môj, ale osobne si ho vždy rada vypočujem
máš pravdu a ja si dokonca pamätám jeho nástup, myslím, že to bolo niekedy začiatkom 90-tych rokov, myslím, že získal aj nejaké ocenenie? akože jazz príliš nemusím, ale Balogh je určite výborný, taký sofistikovaný (a teda opäť nie vhodný pre mainstreamové rádiá).Ak už spomínate textárov-básnikov, nedá mi nespomenúť Ivana Štrpku, textára Deža Ursíniho a skupiny jeho Burčiak.
na Deža Ursínyho som musela dospieť, kedysi som takúto hudbu nedokázala počúvať. ale bol to nepochybne génius. jeho muzika má zvláštne čaro, je vhodná na hlboké zádumčivé večery niekde s kamarátmi...asi skôr pre mužské publikum teda. podobne ako Lipa, na ktorého som zrejme ešte stále celkom nedozrela :)líza, ty možno poznáš Iron Maiden, skladbu Revelations.
jasné :) aj keď môj štýl je viac Run to the Hills, The Trooper a takéto rýchlejšie pecky.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 21:38:26 5f69ce4b

Co sa tyka gospelov a rapu, tak to su uplne odlisne zalezitosti - rap je nejaka "recitacia", na gospeloch, ako tam ludia spievaju o dusu sa objavili talenty a vyspievali neskutocne hlasy - napr. spomeniem Arethu Franklin - zacinala ako mala v baptistickom kostole, Beyonce Knowles, a este napr. nezabudnutelna sklatba s prvkami gospelu od Leonarda Cohena - Hallelujah je dokonala, American Idol vyhrala typicka gospelova spevacka - Fantasia Barrino, ta bola dobraa

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 21:43:40 58d7436a
Druzina pockaj bohacu
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 21:58:55 5f6681a9
Družina - Trnki, trnki
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 22:01:52 5f6681a9
Hrdza - Na horách býva
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 22:03:07 5f6681a9

Veruže Pock, bez Ursínyho by krívalo to celé.

Lenka, a neue (teraz už alte) Welle a Nena, tiež nič ? Onoho času dobre vymietla nemecké pavučiny. Nedávno vydala celkom fajn nový album - Oldschool.
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 22:03:12 59ad0cca
Hrdza - A tam hore dve jablone
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 22:09:45 5f6681a9
Vrbovskí víťazi v Trochu inak: Montážna pena
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 22:17:49 5f6681a9
GALADRIEL - Evilution
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 22:31:13 5f6681a9
Kristina - Jablcko
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 22:33:37 5f6681a9
musikantica slovaka
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-16 22:39:08 5f6681a9
Fckensie - Nena co ja viem, moze byt, ale neni to nieco co by som si len tak pustila a pocuvala, nic mi to nehovori

Lisa - Rammstein uplne neznasam :)), Falco - nic pre mna tiez ... vobeeec, proste ee

Nemci a Rakusania su genialni na klasiku - to je ich domena Bach, Bethoven, Strauss, Wagner, Händel atd ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-04-16 22:51:54 58d7436a

Vzťah k Lenka-Nena o.k. Otázku som myslel skôr, či ju púšťajú. No áno, tá ich klasika valcuje.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 23:25:00 59ad0cca
lisa22, LenkaB, som naozaj nemal v úmysle nijako súdiť, ani znevažovať Heviera, a vôbec nie odhovárať, ak ho uznávate ako básnika, len som vniesol malichernú doplňujúcu poznámku (jediné, na čo som si v spojení s Hevierom spomenul), a oboznámil zrejme s verejne neznámym faktom.
Dofarbil som atmosféru, lebo som nevedel nič bližšie, len toľko, že vyškrtal náboženské výrazy. Gramatika tiež je opravená, aj skloňovanie, skladba.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 23:52:11 b22899e7
Zmena číslo 68, 2. týždeň 1991, strana 15.
Názov článku Podjavorinská k tabuli !, nadtitul Daniel Hevier v boji za ideologickú očistu mládeže do 6 rokov.
Citát z edičnej poznámky vydania Čin Čina z roku 1984 „vychádza prvý raz od svojho vzniku v upravenej podobe, a tak bolo treba zasiahnuť do textu na viacerých miestach, občas aj radikálnejšie“.
Poskladal som autorove roztrasené slová do jednej vety. Reštaurátorskú prácu sa podujal vykonať prísny kantor spoza katedry ideológie.
Prvé dvojveršie prejavilo svetonázorové medzery, po nebíčku kráča.
Vedecký ateizmus upravil na po oblohe kráča.
Náboženské tmárstvo, že vodička je Boží dar sa zmenilo na vzácny dar.
Ale našiel sa aj prínos v boji proti homosexualite, dobrí kamaráti, čo sa vždycky mali radi, a cenzor písal o chlapcoch úctivých a zlatých.
Zo statku sa stal domček, aby sa predišlo nepochopeniu kolektivizácie a inklinovaniu ku kulactvu.
Zo 269 rýmovaných slôh si v 175 neodpustil Hevier aspoň jeden citlivý zásah. Náboženstvo preč, buržoázne prežitky preč.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 23:54:49 b22899e7
Melchisedech ok, ok beriem späť! takže máš pravdu, ale čo je najčudnejšie, urobil to viacmenej zbytočne, lebo asi naozaj všetci poznajú tú pôvodnú verziu z animovanej rozprávky a ja si presne pamätám, že tam Krivosudský vraví "po nebíčku kráča..." a skutočne som aj kdesi čítala recenziu na tlačenú verziu, vraj je akási zmenená... takže to bude toto.... no ale to ma Hevi teda sklamal brutálne, musím povedať... a ešte k tomu veriaci :/// môže sa hanbiť...a Mladé letá tiež, keď to odvtedy nedali do poriadku, aspoň podľa tej nedávno napísanej recenzie (hoci to môže byť v skutočnosti názor čitateľa práve tej Hevierom "upravenej" verzie, ktorému sa dostala do rúk vlastne pôvodná...to by chcelo tie knižky čítať a mať ich v rukách).

a v Zmene to písali? to boli dobré noviny svojho času :) kde si ich vzal, máš ich nebodaj odložené?

no a ako to bolo s tým white power? :D

Lisa - Rammstein uplne neznasam :))
heh však to mi bolo jasné...som ťa chcela trošku podpichnúť :PPP

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-17 00:19:24 5f69ce4b

komous z USA, výborné veci si poslal, vďaka ti, tá Hrdza je skvelá, a ten "balkánsky rytmus" v podaní Vrbovských víťazov mi silno pripomína mojich beloved Zdob si Zdub – ten spevák je celý Roman! LOL aj to sú podobní blázni, milujem humor v hudbe a ešte keď je inšpirovaná folklórom, tam sa nedá nič pokaziť, takže nevedela som, že aj u nás máme niečo podobné, zatiaľ viem len o Horkýže Slíže, ktorých podľa mňa tiež inšpirujú Zdubii, aspoň niektoré veci :)
ten Galadriel ma naopak nenadchol, to je klasický okopčený severský doom metal (hoci ten mám rada, ale v podaní severanov), niečo ako Evanescence, keby spievali aspoň po slovensky. naopak Kristínka s Jabĺčkom je skvelá, a presne ako píše jedna Britka, keby bola v USA, tak je tam famous. klip je úplne úžasný, naše kroje a tance ľudové sú ako stvorené na poprock/rock/metal.


Nemci a Rakusania su genialni na klasiku - to je ich domena Bach, Bethoven, Strauss, Wagner, Händel atd ...
to máš svätú pravdu, v tom sú neprekonateľní a neprekonaní. inak možno ťa prekvapí, že ako milovníčka klasiky mám práve preto rada metal a nie pop, lebo metal býva často inšpirovaný práve starodávnou hudbou a z niektorých kompozícií by sa kľudne aj klasika dala spraviť, mnohé kapely používajú napr sláčikové nástroje, ba sú aj orchestrálne verzie niektorých metalových skladieb. takže je to taká monumentálna hudba podobne ako klasika, samozrejme, nie každá.
na gospeloch, ako tam ludia spievaju o dusu sa objavili talenty a vyspievali neskutocne hlasy

tak v USA gospel fičí, tam ho spieva skoro každý, aj Mariah Carey a Whitney Houston, aj Katy Perry ho spievala, hoci sa teraz dištancuje, ale ja sa musím priznať, že nemusím ani americký gospel, ani R’n’B, mne to nič nehovorí, taká Beyonce by mi musela zaplatiť, aby som prišla na jej koncert LOL, to isté Aquilera či Mariah, mne to príde hrozne over-emotional (úplná tragédia je v tomto Leona Lewis).
a ty čo najradšej počúvaš? ja z mainstreamu paradoxne asi znesiem len tú Katy, Pink, Gwen Stefani a tak...samozrejme Adele...ale nedávno sme boli na koncerte Zaz, to je nová Edit Piaf, ak nepoznáš, silno odporúčam, je skvelá!

lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-17 02:02:49 5f69ce4b
FcKensie–Ja som myslel kapely a počúvanie rozhlasu.
Hudba nie je základom náboženstva, ani prostredník náboženstva, ani nutnosťou náboženstva, spieva sa aj panychída, aj anathéma, spievaná modlitba, ale aj čítaná, alebo tichá, aj spamäti zopakovaná. Hudba je súčasťou liturgie, ale nemodlí sa kvôli hudbe, spev pomáha v modlitbe, ale je možné modlenie aj bez hudby.
Páči sa mi aj hudba z Gothicu, Gothicu 2, Risenu, aj Risenu 3 a predovšetkým Gothicu 3, je jednou z najdôležitejších zložiek, aby dodávala úžasnú atmosféru, ale nie je hlavným komponentom, dotvárajúca prostredie, ale nie prvoradá, sa snúbi do celku s inými nevyhnutnými prvkami, podopiera, aj nahrádza nedostatky ostatných zložiek, vypĺňa skvelé zžitie sa, prináša vlastnú špecifickosť, aby dielo ovplyvnila, začleňuje sa spolu s inými, ale nie je sama celkom, hudba nie je samoúčelná, je spoluorganizátorom výsledku.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 04:23:59 b228f762
lisa22–áno, hajloval som, aj som zbehol kúpiť do Viedne drsné tredairy a gripfasty s oceľovou špičkou, som nakúpil rôzne slovenské a české CD, ale mnohé mi chýbajú a už ani neviem komu som ich požičal a ani kedy. Aj originály anglické, aj dobové nemecké piesne, tiež plno kópií na kazetách. Najpozoruhodnejšie z umeleckého hľadiska bolo hovorené slovo, akoby rozhlasová hra, možno trvajúca aj 10 minút, nazvaná Zrodený v ohni, čo bolo naozaj super, aj s rôznymi zvukovými efektami, ale keď začali spievať tak text bol ešte tvrdší ako hudba.
White power je hudobné, ale predovšetkým textové zhmotnenie politických názorov. Prekonaných a zakázaných.
White power je stará garda, minulosť, ktorá sa už nenavráti, poslední, čo neopúšťali zo zreteľa rasovú otázku, nezmieriteľní a protisystémovo neoblomní a preto vo vyhnanstve, pošpinení a prenasledovaní aj dedičmi tých, ktorí sami vo svojom čase a vo vysokom postavení rasové hnutia ak nie iniciovali, tak v prejavoch nadradenosť voči svetu projektovali. Napríklad radikálna strana vo Francúzsku, ktorá dodnes žije ako pridružená k subjektom UMPS.
Nebojovali proti multikulti, alebo proti islamu, ako je dnes módne a zo salónov riadené, zamýšľali definitívne a bez ostychu odkopnúť všetkých nebielych z Európy. Nechceli moslimov konvertovať, aby im potom poskytli pohostínstvo.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-17 04:49:40 b228f762
Zmeny mám, aj keď určite nie všetky, noviny, knihy nevyhadzujem, ak ich nevyhodili ani tí predo mnou, skôr sa postrácajú. Čo som vyššie zabudol, získal som aj noviny priamo od NSDAP AO, dobrá trofej.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 04:56:38 b228f762
o.k. Melch, tak prepáč.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 06:55:14 59ad0cca
Lisa, tá v hĺbke pôsobiaca genetická prepojenosť medzi žánrami je fantastické mystérium. Skrz neho mi to tak vychádza, že existuje len HUDBA, a len dobrá alebo zlá, a klasické nálepky, že napr. vážna, atď. sú blbosťou. Ja som sa k tzv.vážnej hudbe dopracoval cez také vykopávky ako Procol Harum (A whiter shade of pale), Emerson, Lake & Palmer, Collegium Musicum.
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-17 08:03:55 59ad0cca
Vzťah k Lenka-Nena o.k. Otázku som myslel skôr, či ju púšťajú.
aha no v podstate jej tvorbu velmi nepoznam. Viem, ze naspievala nieco ze 99 Luftbalons, nejak to nesledujem, vytesnujem nemecke popove sklatby, alebo prepinam take veci … a je pravda, ze v radiu nejdu casto – pocuvam radio len sem tam rano, alebo niekde v aute – klasicku stanicu urcenu pre Hessensko (kde som), mozes si ho zapnut aj online a spravit prieskum co davaju ked ta to zaujima, vola sa Hit Radio FFH

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 16:00:59 509a8ecc
Lisa - napr. Iron Maiden co ste spominali a pod. vobec, ja to vnimam ako priserny hluk, ktory mi pili usi , metal vobec nepocuvam, elektronicka hudba (drum n base, house, techno) neznasam, Depeche Mode, Ocean a podobny styl ee
Apriori ale neodsudzujem ziaden zaner, vsetko moze mat nieco do seba, ked je to dobre spravene a pocuvam vsetko mozne, na co mam naladu :)
Ked mas rada metal, to by si si mohla rozumiet s MC, len skoda ze sa tiez prejavuje ako silny kadrovak a vidi ta skor ako potravu pre levy
A citam, ze vraj si uz chodila do skolky v 84-tom, ja som cely cas bola v tom, ze mas okolo 27 :)), posobis mladistvo ..
Inak preco ti to bolo jasne, posobim tak, ze nemam rada Rammstein? :)


Melchisedech - hailovali narodni socialisti v Nemecku a ty si anti-etatista, to sou mi veci ...LenkaB # LyroKomo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-17 16:16:43 509a8ecc
Lenka, vďaka
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 17:19:10 59ad0cca
FcKensie - neni zac :)

Lisa -toto je jedna moja srdcovka napr.:

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 21:06:22 58d7436a
hmmmm...no Melchisedech, ty si človek radikálneho zmýšľania, o čom svedčí aj tvoja pravoslávna viera (tipujem, že si tak nebol pokrstený ako dieťa?) a musím povedať, že sa mi to páči. jednak mám sama dosť výrazné sklony k pravici (aj keď umiernenejšie asi než ty) a jednak proste oceňujem vyhranený a nekompromisný postoj, oveľa viac než lavírovanie raz doprava, raz doľava, len aby sme sa páčili každému a nikoho si nepohnevali - čo nakoniec aj tak prináša opačný výsledok. čiže aj keď sa naše názory v mnohom rozchádzajú, určite máš môj rešpekt.

FcKensie

Lisa, tá v hĺbke pôsobiaca genetická prepojenosť medzi žánrami je fantastické mystérium. Skrz neho mi to tak vychádza, že existuje len HUDBA, a len dobrá alebo zlá, a klasické nálepky, že napr. vážna, atď. sú blbosťou.
presne! niečo podobné mi behalo po rozume, a ty si to vyjadril za mňa. hudba je proste dobrá, alebo zlá, ako každé umenie. žánre sú len škatuľky pre tých, čo sú posadnutí kategorizáciou, ale možno zabúdajú na to, že hudba má mať predovšetkým dušu. aj keď sa musím priznať, že tiež celkom rada kategorizujem :) ale rozhodne nie som uzavretá v nejakej škatuľke, z ktorej sa bojím vyjsť, ako niektorí. mojou srdcovkou je rock, ale vypočujem si všetko, čo je dobré - musí ma to však osloviť.
inak ku klasike som bola vedená odmalička, čo bola asi aj chyba, pretože s vážnou hudbou je to ako s vážnou literatúrou - nemôže jej porozumieť malé dieťa, čo ešte nemá nič odžité. takže ma to paradoxne skôr odradilo, aj keď Čajkovski ma chytil okamžite a doteraz nepustil. no a postupne som objavila aj ostatných...Bacha, Beethowena, Schuberta, Vivaldiho, Dvořáka...
Lisa - napr. Iron Maiden co ste spominali a pod. vobec, ja to vnimam ako priserny hluk, ktory mi pili usi , metal vobec nepocuvam, elektronicka hudba (drum n base, house, techno) neznasam, Depeche Mode, Ocean a podobny styl ee
Leni, budeme ťa musieť trošku prevychovať, rozšíriť obzory! LOL vieš, aké nádherné sú rockové balady? iste vieš, ale ono tá melódia je aj v rýchlych skladbách. ale tak zas chápem, že ťa to neoslovuje, no :DDKed mas rada metal, to by si si mohla rozumiet s MC
tak to ťažko, s osobami, ktorým myslenie je obmedzené smiešnymi predsudkami, si fakt nemám ako porozumieť. chápeš, ja mám kamošov židov, buddhistov, protestantov, pravoslávnych, ateistov, dokonca aj dve jehovistky....fakt nemám s týmto problém. fanatikom, hlupákom a bláznom sa však dôsledne vyhýbam.A citam, ze vraj si uz chodila do skolky v 84-tom, ja som cely cas bola v tom, ze mas okolo 27 :)), posobis mladistvo ..
LOL čo piješ? :DDD ale ja inak naozaj celý život (teda dospelý) pôsobím cca o tých 10 rokov mladšie než v skutočnosti, ktovie, čím to je, ale okolo tej 25-ky to bolo aj trochu nepríjemné, naopak, teraz je to čoraz príjemnejšie :D asi zo mňa nikdy nebude múdra stará pani! :((Inak preco ti to bolo jasne, posobim tak, ze nemam rada Rammstein? :)
no tak mne už skôr doplo, že tvrdú hudbu zrovna nemusíš...;) ale čo povieš napr. na toto? asi poznáš, ak nie, tým lepšie:


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-17 21:49:59 5f69ce4b
až teraz som si všimla to video s Tracy...síce ja nie som príliš na folk /blues a takto, ale tento song, čo si poslala, sa mi fakt páči! to asi máš rada aj Whitney, Anastaciu a takéto veci? mne sa z podobných vecí (teda folk a akustická gitara) páči napr. toto ("video" si nevšímaj, lepšie som nenašla):
lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 22:11:48 5f69ce4b
a teda keď sa bavíme o blues, tak toto je zas moja srdcovka (s ktorou ma kedysi zoznámil práve Rasťo Š....:)))


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 22:15:38 5f69ce4b
To posledne video neviem spustit - v nemecku je brutalna cenzura na youtube ... GEMA

"LOL vieš, aké nádherné sú rockové balady? "


jasne, ze viem, rockove balady su dzive, ja pocuvam aj rockove veci, neboj, evanescence moze byt a anastazia - bleah, cosi, whitney ma genialny hlas a par v pohode sklatieb, ale nezeby to bola moja srdcovka zrovna...z tvrdsich veci sa mi paci napr. toto :

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 22:41:47 58d7436a
A to uplne prve - ta holka bolo super, pohodovka :)
Kedze sme v teme o slovenskej hudbe, tak jedno tazke retro:

LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-17 23:45:01 58d7436a

A to uplne prve - ta holka bolo super, pohodovka :)
myslíš Evanescence, alebo K.T.Tunstall? bo tipujem, že tú druhú...inak to tretie video je Still Got The Blues od Gary Moora. očarujúce, zrejme poznáš, ak nie, určite si to vyhľadaj, je to nádhera.


Kedze sme v teme o slovenskej hudbe, tak jedno tazke retro:
hehehee......a vííííííííííín? no jasné. inak ešte aj moje deti milujú Tublatanku, takže to považujem za taký test kvality.
ale ja sa zas odchýlim od nacionalizmu trochu....milujem toto intro Metallicy. naposledy som ho počula naživo vo Viedni minulé leto, na On Request Tour...a proste....musím ho sem poslať, tie zimomriavky, čo z toho mám aj teraz... je to vlastne hudba z filmu The Good, the Bad and the Ugly. ale v tomto spracovaní......proste mňamka! (pozn. - intro je prvé 3 minúty, potom nasleduje orchestrálna úprava skladby The Call of Ktulu z albumu Ride the Lightning, celý tento koncert nahrala Metallica so San Franciso Symphony v 1999, strašná škoda, že som tam nemohla byť)


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-18 01:58:12 5f69ce4b
Lisa - tu druhu som teraz myslela, k evanessence som sa uz vyjadrila, ze moze byt :)
Metalica - jasne, rockova klasika ... bez debaty
Inak ked sme pri tvrdsej hudbe, tak mam rada napr. Incubus - ale take dve "jemnejsie" od nich:
(okrem toho strasne sa mi paci ten spevak :))

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-18 16:59:16 58d7436a
...
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-18 17:00:30 58d7436a
lisa - vďaka za Metallicu. Aj ja ju mám rada, dokonca sa mi s touto kapelou spájajú aj milé zážitky. S kamoškou z detstva sme boli dvakrát na koncerte v Budapešti, okrem maďarských predkapiel na jednej boli predkapelou AC/DC. Tí tam spravili šou, na akú sa nezabúda. Ešte som bola na jednom koncerte, kde nás oslovil americký technik od Metallicy, asi tak že: "baby ukážte, aké máte lístky?" Pozrel na ne a vraví, aby sme počkali. O chvíľu prišiel s lístkami "the special guest" a dostal nás do VIP zóny, rovno do vnútra pódia, ktoré bolo označené tuším Snake pit. Hudobníci pobehovali okolo nás, James Hettfield ma ťahal na pódium, aby som si s ním zaspievala "Seek and destroy"...Ochrankár pod pódiom ma zasa za nohy ťahal naspäť dolu. :( Potom prišiel Hettfield, dal mi svoje pivo a na záver pri aplauze mi daroval brnkátko, ktorým odohral koncert. Vieš akú mi spravil radosť?
Raz som prepásla koncert Mettaliky v Kostnici, kde som vtedy bola, len som o tom nevedela.
So symfonickým orchestrom som videla Deep Purple naživo. Aj to bolo vynikajúce.

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-18 22:35:24 5b7f6489
Lisa, ehm, trochu som to prehnal s kritikou kategorizácie. Veď áno, ona je (pomocnou) disciplínou, ktorá umožňuje lepšie a rýchlejšie sa orientovať vo veciach a triediť ich. Horšie, keď sa zabúda na presahy a škatuľky sa omotávajú ostnatým drôtom.

Skrz Čajkovského mi nedá, by som zľahka nepremostil na nedávno diskutovanú výbušnú tému a nepoznamenal, že aj skrz takýchto ľudí na by sa žiadalo na homosexualitu nahliadať trochu diferencovanejšie. (Poznámku myslím všeobecne, nie konkrétne k tebe) Lebo na jednej strane genialita, na druhej rozpor s konvenciami, čo ostatne v tvorivej branži žiadna zvláštnosť. Preto ma aj dosť udivuje, že ohľadom osobnostného kontextu Čajkovského akoby v súčasnej RU spoločnosti sa začali objavovať isté tabu. Dúfam, že kvôli zákonu o homosexualite ho nakoniec nevyhodia na smetisko kvôli ideologickej nekompatibilite.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-19 10:10:31 59ad0cca
Leni, tak vidím, že ty keď rock, tak alternatíva - to sa zhodneme :)) Incubus môže byť, ale hlavne Weezer (!), Red Hot Chilli Peppers, Franz Ferdinand, Green Day....samozrejme už spomínaná Nirvana <3 (aká škoda, že nikdy nebudem môcť ísť na koncert :((( )

https://www.youtube.com/watch?v=GhCXAiNz9Joň
(nejde to sem inak poslať)

anaste
no pekne :)) s tou Metallicou myslím. inak vôbec si neviem predstaviť Deep Purple v orchestrálnom prevedení...."Smoooooke...on the waaaateeeeer"? LOL no a "striedavý prúd" aka AC/DC samozrejme môžem tiež.

ale taká moja srdcovka je napr toto. keď spomínaš detstvo a potulky, pozri si video...nostalgia a sranda zárroveň :D

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-19 18:12:25 5f69ce4b
FcKensie

tak áno, trochu kategorizovať treba ;)) ale presahy sú nie, že povolené, ale dokonca povinné :) povedala by som, že kvalita hudby sa dá zmerať aj tak, že ak sa z nejakej piece of music dá stvoriť iný žáner, najlepšie klasický, potom je to hudba :) chápeš, nie? čím viac rôznych štýlov sa dá z daného hudobného motívu vytvoriť, tým lepšie, si myslím.

no a teraz k Čajkovskému...tak priznám sa, že o jeho orientácii som nemala tušenia. či to nie je čosi podobné, ako s naším Štúrom, aj toho už obvinili z homosexuality? dnešná homolobby sa urputne snaží, aby podľa možnosti každý významný čovek bol "ich". ťažko povedať, kde je pravda, hoci viem si predstaviť, že umelec takého jemného a citlivého ducha mohol mať problém identifikovať sa so svojou mužskosťou....v každom prípade, z jeho diela nič také necítiť, oplýva božskou inšpiráciou. na rozdiel napríklad od kapely Queen, ktorú som nikdy nemohla vystáť. a ako som neskôr pochopila, je to práve kvôli Mercuryho odpudzujúcej a na obdiv vystavovanej zvrhlosti, ktorá postupne nadobudla šialené formy nabubrelosti a megalománie. starý Queen ešte zo sedemdesiatok mám celkom rada, ale ten nový, keď boli tak mega popular, už proste nie a kľudne ma ukameňujte :) (to isté platí o "sirovi" Eltonovi Johnovi). ale napr George Michael mi vôbec nevadí...

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-19 18:53:14 5f69ce4b
George Michael bol kedysi v pohode, ked sa tym nevystavoval na obdiv, dnes je to uz nechutny buzik ... :)LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-19 21:03:21 58d7436a

Lisa

Aj keď som v podstate žánrový všežravec, kvôli Kvínom ťa nebudem kameňovať, tiež nepatrím k ich skalným, ale nie kvôli Mercurymu. Pár ich vecí však dosť môžem, rovnako, ako u Eltona, keďže sa snažím vytvárať svoj súkromný rebríček "best of" najmä na základe zvukovej stránky, bez "kontextových" predsudkov. Ale inak to porovnanie osobnostných habitov Eltona a G. Michaela vidím podobne, aj keď nie na základe najčerstvejších skúseností.

Čo sa týka "homolobby" sa mi zdá, že v týchto turbulentných časoch pribudli pocity ohrozenia naprieč celým spektrom, tak jedni aj druhí pridali na "volume".


Ešte na okraj, na dokreslenie mojej všežravosti, možno aj na pobavenie vyhranenejších: Minule som sa započúval v rámci "výskumu" ruského fenoménu do ich piesní z vojnového obdobia. Pár takých nádherných emotívnych vecí som objavil, že dovidenia. (smútok z vojny, atď)


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-19 22:45:30 59ad0cca

keďže sa snažím vytvárať svoj súkromný rebríček "best of" najmä na základe zvukovej stránky, bez "kontextových" predsudkov
ale to aj ja! :D nemám predsudky voči Mercurymu zato, že bol teplý, ale si myslím, že to, čo mi na ňom vadí - jeho megalomanský prejav a ešte čosi také...neidentifikovateľné, je proste dôsledok práve toho. bo dlho som dumala nad tým, prečo ma tak irituje. a čím boli Queeni úspešnejší, tým to bolo horšie, sa mi zdá. proste, uňho sa tá zvrátenosť premietla do umeleckého prejavu asi, u iných možno nie. napr. Dočolomanský ostane navždy jedným z mojich najobľúbeješích hercov "starej gardy", aj keď mal rovnaký problém... uňho mi to je akurát ľúto.


George Michael bol kedysi v pohode, ked sa tym nevystavoval na obdiv, dnes je to uz nechutny buzik ... :)
asi máš pravdu...zas až tak ho nesledujem. ale ten rozruch okolo Eltona hej :SMinule som sa započúval v rámci "výskumu" ruského fenoménu do ich piesní z vojnového obdobia. Pár takých nádherných emotívnych vecí som objavil, že dovidenia. (smútok z vojny, atď)
heh, mňa zas pri tomto napadá moje obľúbené videjko mojej momentálne najobľúbenejšej slovenskej kapely, nad ktorým tiež plačem...ale od smiechu. najmä ten koniec je zabitý :DDD


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-20 01:04:21 5f69ce4b
v rámci oprašovania mojej ruštiny som si vyhľadala inú obľúbenú skladbu, tentoraz naozaj ruskú. toto by mal byť originál v podaní Staša Namina z roku '86 - počujem a vidím to prvý raz, a to sa už rovno zvíjam :DDD ale pjeseňka super, milujem ju! :)))
lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-20 01:13:34 5f69ce4b
K téme hmsxlta ešte poznámka. Zdá sa, že Dočo svoju celoživotnú dvojrolu zvládol bravúrne, no nie som si istý, či mu to na konci donieslo aj ozajstnú satisfakciu. Nakoniec asi aj u Čajkovského táto anomália vyžadovalo plus energie spracovať rozpor s konvenciami. Preto otázku či vystavovať/nevystavovať orientáciu neposudzujem tak prísne, podľa mňa vkusnosť "posolstva" je asi najväčším kameňom úrazu.

Kukovci sú síce u mňa trochu na okraji, ale je dobre, že je tu niekto s takouto parodizačno - podpichovačnou orientáciou. Nech sa malomeštiaci trochu jedujú, hehe.


Ehm, s tým "súkromným rebríčkom" som asi vyznel trochu profesorsky, za čo sa ospravedlňujem.


S tou Naminovou skladbou sa asi nehodno chváliť pred rockerskými tvrďasmi, hehe, ale rozhodne má v sebe niečo veľmi ľudského a hrejivého. Takže nakoniec prečo nie...

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 07:51:18 59ad0cca
Lisa--Hoc aké pesničky sú pesničky-ale pesnička sa stane piesňou-keď Ťa to chytí za srdce a dušu-je to jedno aký štýl--Moja srdcovka je napr.=ENYA=!!

ferda # XimaHifu28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-21 10:57:21 58d4285f
ferda, Enya je úžasná, jej hudba je veľmi pôsobivá až tajuplná, síce to nie je niečo, čo by som vydržala dlho počúvať, ale obdivujem ju. jej tvorba mi miestami pripomína chrámovú hudbu, je taká monumentálna...miestami zas severský metal, ktorý s ňou má spoločné práve tie keltské motívy.

FcKensie

S tou Naminovou skladbou sa asi nehodno chváliť pred rockerskými tvrďasmi, hehe, ale rozhodne má v sebe niečo veľmi ľudského a hrejivého. Takže nakoniec prečo nie...
hehehe.... tak ja rada provokujem :P práve preto milujem Slíže, aj Zdob si Zdub, poznáš niečo od nich? teda okrem obligátnej Everybody in the Casa Mare :DEhm, s tým "súkromným rebríčkom" som asi vyznel trochu profesorsky, za čo sa ospravedlňujem.
vôbec nie, pohoda ;)otázku či vystavovať/nevystavovať orientáciu neposudzujem tak prísne, podľa mňa vkusnosť "posolstva" je asi najväčším kameňom úrazu.
tak môj názor na homosexualitu poznáš, preto u mňa tá "vkusnosť posolstva" bude vždy determinovaná danou otázkou...a Dočko to naozaj zvládol a umelecký dojem nikdy nepokazil. som presvedčená o tom, že drvivá väčšina týchto ľudí si uvedomuje, že majú problém a to im nedovolí svoju orientáciu vystavovať. čiže pokiaľ to oni sami vnímajú takto, potom je vsjo v pariadke, si myslím. lebo za to, že majú problém, skutočne nemôžu.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-21 18:13:07 5f69ce4b
Zdob-om, keď u nás onoho času explodoval (práve tou obligátnou skladbou) som bol priam uveličený. Odvtedy som sa oňho iba sem-tam šuchol, ale vždy som spozornel. No teraz na tvoj popud si ho púšťam obšírnejšie. Ozaj dobré veci.

Eňa a ja... Tiež podobne. Lepšie by som to nenapísal.

Homošov sme si úplne vyjasnili, vyfajknuté.

Keď môžem aj ja jedno vyznanie, tak medzi mojimi srdcovkami je trvalo usadený Buena Vista Social Club, samozrejme v pôvodnej stareckej zostave, ako ich "zrecykloval" k svetovej sláve producer Ry Cooder.

Vsuvka: Medzitým mi v slúchadlách stále fičia Zdobovci, a fúú, teraz zapojili aj cimbal - milujem tento nástroj.

Ak som spomínal ruské vojnové piesne, na oplátku za Naumova link na Pieseň vojnového šoféra v origináli s autentickým dobovým fílingom za ruského Binga Crosbyho považovaného Marka Bernesa (inak Žida) so super big bandovým orchestrom.

https://www.youtube.com/watch?v=kptjco_j9mM&featur
e=share

Na záver ešte raz vďaka za upozornenie na Zdob, ešte stále počúvam. Super.

FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-22 00:20:28 59ad0cca

Zdob-om, keď u nás onoho času explodoval (práve tou obligátnou skladbou) som bol priam uveličený. Odvtedy som sa oňho iba sem-tam šuchol, ale vždy som spozornel. No teraz na tvoj popud si ho púšťam obšírnejšie. Ozaj dobré veci.
vážne?? wow, konečne som našla niekoho, kto tomu rozumie! :D ja mám doma aj niekoľko ich albumov - 450 Sheep, Agroromantica, Ethnomecanica a Tabara Noastra. sú to neskutočné pecky, ale tiež som ich už dávnejšie nepočúvala, no mali sme obdobie, keď nám tu hučali skoro každý deň.
ale to sú všetko starí Zdubii, myslím, že približne v čase, keď od nich odišiel Igor Buzurniuc, začali meniť štýl a to sa mi nepáčilo, takže vlastne ani neviem, čo teraz tvoria a ich dva najnovšie albumy som nepočula vôbec. neskutočne ma mrzí, že vtedy, keď to u nás prerazili, ma ani nenapadlo ísť sa pozrieť na ich koncert! :(((

čo konkrétne si si vypočul ty?

Buena Vista Social Club prelustrujem, ale až neskôr :)

ale to video, čo si mi poslal, je náhodou pecka! :D normálne si to dám do obľúbených. a pripomenulo mi to podobný song, našla som aj k nemu podarené video, samozrejme, že nie pôvodné (ten Brad Pitt nemá chybu! :DDD - inak vôbec netuším, ako som sa k tomu dostala :))

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-22 01:13:41 5f69ce4b
Pri Buena odporúčam si najprv pozrieť film natočený o priebehu objavovania starých povaľujúcich sa bohovských muzikantov z Havany. U mňa ten príbeh je kľúčom k ich obľube. Skoro ako z rozprávky, zásah vyššej moci. ( Ujal sa ich US kapitál, hehe. To celé vrcholí strhujúcim koncertom v Covent Garden)

Včera sam si púšťal jeden akýsi výber, odhadujem, že asi z toho lepšieho obdobia, ak vravíš, že sa pozdejšie "zopsuli". Čo som počúval ? Napr: Cucesor, Haiducului, Vai s-amar de capu meu, 450 de oi, Cuculetul, atď. A vôbec, všeobecne ten prúd založený na aktualizácii folklóru (rôznych národov) pokladám za veľmi zaujímavý, hoci sa zdá, že to vzdutie nateraz upadlo. Onoho času som rád počúval napr. aj Deep Forest, najmä obdobie, keď spolupracovali s maď. folklórnou speváčkou Márta Sebestyén.


No, kde je Pitt, tam je cesta, hehe. Ten klip s tou piesňou je veľmi milý. Pitta som obvzlášť žral v Meet Joe Black, spolu s megahercom Anthony Hopkinsom to vtedy velice roztočili.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 08:40:47 59ad0cca

Pri Buena odporúčam si najprv pozrieť film natočený o priebehu objavovania starých povaľujúcich sa bohovských muzikantov z Havany. U mňa ten príbeh je kľúčom k ich obľube. Skoro ako z rozprávky, zásah vyššej moci. ( Ujal sa ich US kapitál, hehe. To celé vrcholí strhujúcim koncertom v Covent Garden)
uuu....tak to bude problém...u nás sa za posledné roky pozerajú výhradne "rodinné filmy", to znamená, že čumím na Shreka, Sám doma, 101 Dalmatíncov, Ratatouille, Autá a Pirátov z Karibiku...už si ani nepamätám, kedy som naposledy pozerala niečo normálne :D najvyšší čas to napraviť, najmä, keď námet filmu znie nanajvýš zaujímavo! :)

inak to mi pripomenulo iný "príbeh sťa z filmu" istej onehdy veľmi známej moldavskej chlapčenskej skupiny, prostredníctvom ktorej som sa vlastne oveľa lepšie zoznámila so Zdubmi. som zvedavá, či uhádneš, o koho ide ;)))

A vôbec, všeobecne ten prúd založený na aktualizácii folklóru (rôznych národov) pokladám za veľmi zaujímavý, hoci sa zdá, že to vzdutie nateraz upadlo
hej, to máš pravdu, posledné dobré veci sa hrali tak 5-10 rokov dozadu. aspoň sa mi zdá. vtedy sme počúvali aj Ruslanu, tiež výborná muzika. ale Deep Forest vôbec nepoznám...čosi som našla, ale nedokážem identifikovať jazyk! :D

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-22 23:49:25 5f69ce4b
Deep Forest je trochu z iného súdka, je to projekt world music, kde dvojica francúzov akoby otvára okienka do folklóru rôznych krajín - odtiaľ tá spolupráca s miestnymi speváčkami. Vrámci toho aj jazyky sa rôznia.

Hm, možno strelím capa, ale nech... O-Zone ?
Áno, Ruslana má dobrý etno drajv.

Buenu skús nejak vtesnať medzi tých Shrekov, myslím nebudeš sklamaná. Okrem hudobnej stránky aj fajn dokumentačné okienko do reálií Kuby - Havany. Režisér Wim Wenders. Inak Shreka milujem, hlavne kvôli tým rozpustilým gagom - odkazom na moderný svet.

No kým si na to nájdeš čas, pusti si zatiaľ túto raritku, možno ju nepoznáš. Upozorňujem, že hlavným protagonistom je tam JanoPalo 2, monohí ho neznášajú. U mňa geniálna mixtúra.

https://www.youtube.com/watch?v=jbrA0CYa0wo
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-23 07:33:40 59ad0cca


No kým si na to nájdeš čas, pusti si zatiaľ túto raritku, možno ju nepoznáš. Upozorňujem, že hlavným protagonistom je tam JanoPalo 2, monohí ho neznášajú. U mňa geniálna mixtúra.
no ale to má skoro toľko ako ten film :) v každom prípade, ja JPII milujem, pre mňa bol svätý, už keď chodil po zemi a je stále živý. zatiaľ som si to pustila na pozadí a je to fakt úžasné....


m, možno strelím capa, ale nech... O-Zone ?

bingo! :DDD asi budem opäť jedna z mála, čo sa nehanbí priznať, že som bola ich jednoduchou, ale priamo zo srdca vychádzajúcou hudbou úplne očarená - a stretla som sa s viacerými názormi starých rockerov, ktorí tvrdili, že toto je jediný popík, ktorý dokážu počúvať :)
neviem, či poznáš príbeh ich úspechu - bolo to tak, že ich hit Dragostea Din Tei, ktorý už pred časom valcoval domácu scénu, im ukradla nejaká rumunská speváčka, ktorá s ním prerazila najprv v Taliansku. následne hitovka zaplavila európske rebríčky a začalo sa pátrať po jej nič netušiacich pôvodcoch, ktorí už medzitým doma riešili celkom iné projekty. zrazu ich začali pozývať do najväčších európskych štúdií a chlapci so slamou v topánkach boli z toho patrične vyvedení z miery, pre nich to bol hotový americký sen - najmä, keď chýr o nich doletel až do Japonska, kde sa stali len druhou zahraničnou kapelou - 20 rokov po Michaelovi Jacskonovi - ktorá dobyla miestne rebríčky! si zober, že toto sa podarilo skupine z najchudobnejšej krajiny Európy, kde sa život zastavil asi pred 50 rokmi (len prednedávnom tam prebehla revolúcia na spôsob našej zamatovej). a aby toho nebolo málo, vďaka istému "tučnému chlapcovi, ktorý doma pred telkou tancoval na nejaký nezrozumiteľný song" ich nakoniec spoznala aj Amerika - tam sa stali známi ako Numa Numa Song (ktorý neskôr patrične sprznila Ryhaňa. v deň, keď dostala od svojho frajera na držku, s ním mala vystupovať na Grammys sprevádzaná jeho autorom - nič z toho nakoniec nebolo). toto video, ktoré natočil Gary Brolsma, sa stalo vlastne prvým v ére tzv. virálnych videí, čiže prvým, ktoré sa samovoľne a rýchlosťou epidémie rozšírilo po nete.
(Weezer mu vzdávajú hold vo svojej piesni Pork and Beans: https://www.youtube.com/watch?v=PQHPYelqr0E)

paradoxne O-zone najväčší úspech zožali až po svojom rozpade, preto sa ešte nejaký čas rozhodli predstierať, že sú spolu (svoje najväčšie ocenenie na európskej pôde, cenu Echo, si preberali presne v deň a v hodinu, kedy sa Ján Pavol - keď ho už spomíname - rozhodol opustiť tento svet. dokonca kvôli tomu aj prerušili vysielanie. príde mi to tak trochu symbolické - zároveň s Jánom Pavlom zomrela éra dobrej hudby....)

žiaľ, sláva prirýchlo a nečakane stúpnutá do hlavy urobila svoje...hlavný protagonista skupiny sa zarobené peniažky rozhodol investovať do svojho dávneho sna, ktorým bolo nahrať v Amerike rockový album. k tomu si prizval najlepších muzikantov, medzi nimi už spomínaného Igora Buzurniuca, ktorého jednoducho vymontoval z vtedy tiež veľmi úspešných Zdob si Zdub. album sa nahrať podarilo, dokonca v produkcii ikonického Jacka Josepha Puiga v slávnych OceanWay Studios. celý nesie Igorov rukopis a je to fakt skvostná vec (mám doma originál verziu). žiaľ, promo sa nekonalo podľa predstáv slávou opojeného hlavného protagonistu novovzniknutej rockovej kapely, ktorý sa domnieval, že na základe predošlého masívneho úspechu na popovej scéne ich budú považovať za hotovú vec a pozývať ako hlavné hviezdy na festy typu Rock am Ring a tak podobne. nebol vôbec ochotný začať odznova a raziť si cestičku hraním po kluboch viacmenej zadarmo, ako to koniec koncov museli robiť aj tí najväčší rockoví velikáni - napriek tomu, že chlapci strávili v LA skoro rok a mali aj podporu tých domácich, ktorí o nich vedeli.

celé to dopadlo pomerne tragicky, hlavný protagonista svoju kvalitnú rockovú kapelu zase rozmontoval a vrátil sa domov, kde sa nechal nejaký čas oslavovať na základe minulých úspechov, načo sa (kúpený západom) rozhodol zaradiť do toho najhoršieho a najkomerčnejšieho stredného prúdu produkujúc neskutočný odpad, s ktorým momentálne žne vyfabrikované úspechy ako ďalšia z predlhého radu figúrok západnej hudobnej produkcie, avšak ako jedna z mála dosadená na mapu východnej Európy, kde má za úlohu kaziť deti a mládež.

celý tento príbeh som svojho času sledovala a bol pre mňa nielen zdrojom zábavy, ale aj poučenia.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-24 15:21:17 5f69ce4b
Skúška. Už mi dvakrát odmietol prijať príspevok, neviem, čo som tam mal zlé.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 21:16:18 59ad0cca
Skúsim po častiach

Vskutku, ten ozón má v sebe veľa dobrej energie a radosť z muzicírovania. Novátorská melodika s inými génmi, skvele šľapajúca rytmika, takže právom zaujali snáď už trochu unudený svet. Niet sa preto za čo hanbiť pred hudobnými ideológmi. Ale drobné hnidopichectvo si dovolím, keďže mojou mániou je snaha zasadzovať veci do širšieho kontextu: Zrejme na výslnie im pomohli aj vtedajšie geopolitické zmeny so zvýšeným záujmom o nepoznané "krkaháje". Ale toto iba na okraj, ich úspech to nijako nezmenšuje, veď nikdy nič sa neudeje vo vzduchoprázdne. Na druhej strane smutný jav, ako hovoríš, že s náhlym úspechom sa podaktorí ťažšie vysporadúvajú, snažiac sa o veľké skoky. Vyzerá, že prirodzený vývoj sa nedá nijako odrbať. Keby som bol muzikant a na ich mieste, v rámci spamätávania sa by som sa možno pokúsil o akúsi staronovú "novú vlnu", t.j. opätovný návrat k východiskám s pridanou hodnotou skúseností zo zablúdenia. (hehe, hudba pokánia)


FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 21:30:21 59ad0cca
časť 2.

No ale, pánabeka, s tými Weezer si ma dokonale zaskočila. Vôbec som ich nepoznal, a že aké veci...! Lahôdka tie niektoré detaily melodiky mne pripomínajúce Beatles s tým (trochu civilnejším) rockovým zvukom. A tiež vzrušujúca tá dialektika premosťujúca veci: O-Zone - Numma numma – Gary Brolsma - Weezer.


JP 2. O.i. skvelý príklad aj pre neveriacich, ako sa dá nevzdávajúc sa vlastných zásad vytvoriť nemilitantný vzťah s „konkurenciou“. Myslím, že to je to, čo asi svet najviac potrebuje. A tá jeho výzva na zbavovanie sa strachu - „nebojte sa“ - je zásadnou pre fungovanie opäť nielen veriacich, ale aj všetkých ľudí dobrej vôle.
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 21:32:03 59ad0cca
časť 3.
Neviem, ako si na tom s históriou rocku, ale ak som vyššie spomínal východiská, tak si dovolím dva odkazy na dve pre mňa nebotyčné veci z doby kamennej, hehe. Sú cca. z obdobia slávneho festivalu Woodstock (1969), keď sa mládež rozhodla rezignovať na hodnoty otcov, a chcela sa len milovať, počúvať hudbu a fajčiť marišku.


No a tu je asi kameň úrazu, v linkoch na jutjub

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 21:37:14 59ad0cca
1. „Taboo“ z pomerne málo známeho albumu Santanu č. 3. Odporúčam aj celý album.


https://www.youtube.com/watch?v=R9v
mxFE4_OY


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 21:40:43 59ad0cca

Aha, tak to bolo kvôli slovu v názve skladby Jimmyho Hendrixa. Huh, bola to anabáza.

https://www.youtube.com/watch?v=TLV4_xaYynY

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 21:50:16 59ad0cca
No a som aj dobre naštvaný, lebo mohol aj hneď povedať, v čom je problém, až tak som to nemusel kúskovať
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 21:53:47 59ad0cca
Fakt neviem, aký problém môžu mať so slovom watchtover, okrem toho, že je to názov istého časopisu. Pre istotu som nepoužil "w"
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 21:58:11 59ad0cca
No a som aj dobre naštvaný, lebo mohol aj hneď povedať, v čom je problém, až tak som to nemusel kúskovať
mne sa stalo to isté minule, ale domyslela som si, že to bolo kvôli slovíčku pripomínajúcemu istý vulgarizmus :D

JP 2. O.i. skvelý príklad aj pre neveriacich, ako sa dá nevzdávajúc sa vlastných zásad vytvoriť nemilitantný vzťah s „konkurenciou“. Myslím, že to je to, čo asi svet najviac potrebuje. A tá jeho výzva na zbavovanie sa strachu - „nebojte sa“ - je zásadnou pre fungovanie opäť nielen veriacich, ale aj všetkých ľudí dobrej vôle.
absolutely. neviem, v čom presne spočívala tá jeho charizma osloviť naozaj úplne všetkých, ale on to proste vedel. ktosi o ňom rozprával príbeh, ako presvedčili skupinku mladých, takých drsnejších týpkov na motorkách, aby si zašli do Ríma. akože len tak, na prehliadku mesta. týpci neboli práve vzormi cností a osoba pápeža ich nijako nelákala, skôr mali pocit, že ho vôbec netúžia vidieť. organizátori tejto akcie však (s dobre premysleným zámerom) zariadili, aby sa mladí ocitli na námestí sv. Petra práve v čase, keď tade prechádzal pápež v papamobile a požehnával veriacich. očitý svedok udalosti vravel, že vo chvíli, keď sa Ján Pavol blížil k našej skupinke, čosi akoby "do nich vošlo" a všetci sa spontánne k nemu rozbehli! a keď ich požehnal, vraj boli neskutočne dojatí. verím tomu, tiež som mala tú česť byť v jeho blízkosti...a bol to zážitok, na ktorý sa nezabúda....


takže Weezer si doteraz nepočúval? ja ich milujem, je to podobný drive ako RHCHP, toto je moja (inak notoricky známa) srdcovka: vždy sa dobre narehocem na tom Hughovi "just don't bring too many dudes" :DDD


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 22:14:45 5f69ce4b
a toto je ďalšia, Perfect Situation :)

Zrejme na výslnie im pomohli aj vtedajšie geopolitické zmeny so zvýšeným záujmom o nepoznané "krkaháje".
tak toto naozaj neviem. povedala by som, že svet prosto zaskočila taká akási....priam až detská úprimnosť, čistá, živelná radosť zo života, ktorú ich hudba dokázala vzbudiť (aké diametrálne vzdialené od dnešnej produkcie bývalého lídra skupiny ://). pamätám si, že to bolo v čase OH v Aténach a my sme boli vtedy v Tatrách... všade ich tam hrali a tie naše nádherné kopce mi pripadali ešte stokrát krajšie a nebo nad nimi belasejšie :)))

lenže takýto úspech sa nedá zopakovať. to sa podarí len raz za život.

Keby som bol muzikant a na ich mieste, v rámci spamätávania sa by som sa možno pokúsil o akúsi staronovú "novú vlnu", t.j. opätovný návrat k východiskám s pridanou hodnotou skúseností zo zablúdenia. (hehe, hudba pokánia)
ono aby som bola spravodlivá, tak tie snahy tam dlho skutočne boli (mala som možnosť sledovať to v priamom prenose). a z toho obdobia pochádza aj kopec výborných vecí, ktoré však nikdy neuzreli svetlo sveta, pretože proste....mamon nakoniec zvíťazil nad ideálmi. škoda.lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 22:34:14 5f69ce4b
Neviem, ako si na tom s históriou rocku, ale ak som vyššie spomínal východiská, tak si dovolím dva odkazy na dve pre mňa nebotyčné veci z doby kamennej, hehe. Sú cca. z obdobia slávneho festivalu Woodstock (1969), keď sa mládež rozhodla rezignovať na hodnoty otcov, a chcela sa len milovať, počúvať hudbu a fajčiť marišku.
tak priznám sa, že s históriou rocku na tom zas až tak dobre nie som ;)) tých pár starších vecí, ktoré poznám, ma vlastne naučili počúvať kamaráti (Šulko a spol), čiže to bol nejaký ten Zeppelin samozrejme, Pink Floyd (We don't need no education! :D), Jethro Tull, Eagles, Deep Purple, Black Sabbath a Sex Pistols... a v škole sme zasa mali West Side Story a Tommyho od the Who (to ma značne deprimovalo, si pamätám).

ale milujem Blondie a nenávidím Beatles! (mám pádne dôvody, naši ma ako decko nútili furt dokola počúvať Biely album, ktorý si doniesli z Juhošky :P mám z toho doživotnú traumu LOL)

o slávnom Woodstock feste som samozrejme počula, ale veľa o tom neviem :) takže počúvam teraz toho Santanu...a to ti je fakt skvostná vec!! musím sa priznať, že veci tohto typu ma väčšinou nudia, ale toto je neuveriteľná lahôdka....Santana je gitarový mág!


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 22:52:28 5f69ce4b
tak som sa konečne dostala aj k tomu Hendrixovi...a musím povedať, že to nie je celkom moja šálka kávy. je to na mňa príliš psychedelické a málo melodické. aj keď to sólo niekedy ku koncu tretej minúty je super. ale Santana ma oslovil oveľa viac, toho som si pustila aj zo trikrát! :) vďaka za link, určite si vypočujem aj viac.

inak ma napadlo, ešte keď si spomínal tých Beatles, tak mne príde, že Franz Ferdinand sú celkom na tú muštru - ale môj muž (zarytý to beatlesák) sa nad touto mojou myšlienkou hrozne pohoršil a vyhlásil, že to s tým nemá vôbec nič spoločné :D tak by ma zaujímalo, čo na to hovoríš ty? :) mne príde, že ešte aj ten sound je naschvál taký zastretý, akože nahrávaný v starom štúdiu kdesi :)

inak je k tomu aj lepšie video, ale to sa nedá poslať, tak aspoň takto:

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-26 02:03:54 5f69ce4b
no super, omylom som poslala to druhé, takže ešte raz :)
lisa22 # HoxiDuna67
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 02:07:31 5f69ce4b

Zaujímavé, a aby som sa trochu povyťahoval, s tým Santanom 3 sa mi podarilo prekvapiť už aj onakvejších znalcov hudby ako som ja. (pričom samozrejme do znalca mám veľmi ďaleko, točím sa skôr okolo podľa môjho súdku hajlajtov) Inak súhlasím, dnes tie najznámejšie veci od neho už tak neelektrizujú, a najnovšie, fakt nuda.

No, keď som si vypočul Ferdinanda, tak už mi Weeze nepríde ani trošku Beatlesovské, hehe. Keby boli vydržali dodnes, možno hrajú ako ten Franz. Takže v tejto otázke som na tvojej strane, nie manželovej. Inak škoda, že s Beatles ťa tak uedikovali, takto možno až tak intenzívne nevnímaš ich nehynúce zásluhy pre pop/rock. Ešte ale jeden zúfalý pokus (hehe), keď nie, tak sa ospravedlňujem: album Abbey Road s u mňa špičkovou lyrickou skladbou Because. Tu sa už o.i. dostáva k slovu aj modernejší nástroj, elektronický, ak si dobre pamätám jeho názov, melotron. Túto si dovoľujem aj s ohľadom na spomenuté modré nebo v Tatrách ( v Because sa modré nebo tiež spomína), lebo však hudba má ozaj tú čarovnú moc robiť realitu krajšou.


https://www.youtube.com/watch?v=dWlLPJG9Cvg

Tiež som sa raz zúčastnil "mítingu" s JP 2, môžem potvrdiť, pocity rovnaké.

Záverom ti ešte pripomeniem film Buena Vista, ten príbeh na rozdiel od O-Zone končí veľkým povzbudzujúcim hepiendom. Tak prosím nezabudni naň, zaujímal by ma tvoj názor.

FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 08:07:20 59ad0cca
oprava: uedikovali = uedukovali
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 08:09:21 59ad0cca


Zaujímavé, a aby som sa trochu povyťahoval, s tým Santanom 3 sa mi podarilo prekvapiť už aj onakvejších znalcov hudby ako som ja.


tak to je naozaj pecka, ani som netušila. samozrejme, že podľa mena viem, o koho ide, ale nikdy by ma nenapadlo si ho takto vypočuť. očividne si trafil na moju strunu :)No, keď som si vypočul Ferdinanda, tak už mi Weeze nepríde ani trošku Beatlesovské, hehe.

neviem, či si počul Say It Ain't So - asi zase trochu zmeníš mienku :D posielam.


Záverom ti ešte pripomeniem film Buena Vista, ten príbeh na rozdiel od O-Zone končí veľkým povzbudzujúcim hepiendom. Tak prosím nezabudni naň, zaujímal by ma tvoj názor.


nemaj boj, nezabúdam! mám to v merku a rozhodne si to pozriem, a to v dohľadnej dobe. zaujíma ma totiž nielen muzikantská story, ale aj tá Kuba :)

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 18:16:29 5f69ce4b
hm, keďže je taká pekná nedeľa, pri tom listovaní v nedávnej minulosti som si spomenula na jednu fakt dobrú vec, dokonale vhodnú na nedeľné popoludnie. neviem, či to náhodou nepoznáš. tá melódia je taká podmanivá, že odpúšťam aj mierne nasladlý a trochu sentimentálny klip s neprehliadnuteľným posolstvom "pozerajte, bol som natáčať v NY!" :D má to prvky šanzónu a istý francúzsky šarm. veľmi oceňujem rodný jazyk namiesto lámanej angličtiny so silným rumunským prízvukom. keby sa DB bol uberal týmto smerom, tak má moju podporu dodnes. žiaľ, toto bola len ojedinelá lastovička.
lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 18:25:51 5f69ce4b
k tým Chrobákom neskôr...
lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-26 18:27:17 5f69ce4b

Som ozaj rád, že pre tú S trojku som "vybavil" ďalšieho spriaznenca.

No ty si zase vybavila nového spriaznenca pre Weezer. Tá ležérna skladba sa mi páči, no Beatlesovské súvislosti v tomto prípade možno len vzdialene. (trochu melodika, vokály ?) Inak pôsobí dosť autonómne.

Tú skladbu DB som nepoznal. Ehm, sladké veci, najmä v podaní slabších talentov nemusím, no tá skladba dosť presvedčivo "brnká" na city. Hodí sa ozaj do nezemitej atmosféry nedeľného popoludnia, aj keď u mňa pri počúvaní už zapadalo slnko, čo je snáď ešte lepšie (hehe), navyše vzdialene doliehal aj zvuk zvonov. Ááách, až mi je ľúto, že po nedeli začne burácať pondelok.
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 20:11:01 59ad0cca

Ehm, sladké veci, najmä v podaní slabších talentov nemusím, no tá skladba dosť presvedčivo "brnká" na city.
LOL tak bolo mi jasné, že ako chlapa ťa to príliš neosloví, to ma napadlo len tak, v rámci nostalgie...;) hoci tá atmoška so zvonmi a zapadajúcim slnkom mohla byť dosť pôsobivá.


Som ozaj rád, že pre tú S trojku som "vybavil" ďalšieho spriaznenca.
heh a ja som rada, že som ťa zverbovala do Team Weezer (a dúfam, aj ZsZ) :)))


ale s Beatles ti to nevyšlo! čo vôbec nie je tvoj chyba, nemôžeš totiž vedieť, aký mám s nimi problém. už som spomínala, že ako dieťa som bola nútená počúvať White Album. deti sú citlivé, všeličo vycítia. jednak ten album bol napísaný počas nejakého meditačného kurzu v Indii, a mne sú tieto veci dosť proti srsti, joga a takéto, východná religiozita ma vôbec neláka proste. ale pamätám si, že som mala problém hlavne so skladbami Revolution 1 a 9, niečo ma na nich strašne znervózňovalo. tieto spomienky by boli dávno zapadli, nebyť toho, že som pred časom narazila na informácie, oficiálne samozrejme nazývané ako konšpiračná teória, o smrti McCartneyho. táto téma ma nesmierne zaujala, ani som nevedela prečo, veď Beatles mám viacmenej v paži a prakticky celý život sa ich snažím ignorovať. priam freneticky som však začala pátrať po ďalších informáciách v tomto smere a narazila som na veci, ktoré považujem za dostatočne presvedčivé dôkazy (ak chceš, uvediem podrobnejšie). zároveň s týmto sa mi začali opäť vynárať spomienky na časy, keď nám doma hral White Album, niečo akoby vychádzalo z podvedomia, najmä pri spomienke na určité skladby. po mnohých rokoch som si ich teda vypočula znova a opäť vyvolali tú istú nervozitu, nepríjemné tiesnivé pocity. teraz sa mi však akoby všetko spojilo s tou informáciou a konečne dávalo logiku. som presvedčená, že je to tak a obrázok coveru albumu Abbey Road vo videu, ktoré si poslal, ten dojem len umocnil, lebo ako iste vieš, na tom obrázku sú Beatles zobrazení ako pohrebný sprievod, v ktorom mŕtvolou je práve Paul (je bosý). brrrr....

song som si vypočula, ale ťaživú atmosféru veru nerozptýlil....

ale aby som nebola príliš pochmúrna, vlastne je plno vecí, ktoré mám od Beatles rada, také, že Yellow Submarine, All My Loving a Michelle, tie ich úplne prvé jednoduché a úderné hitovky plné pozitívnej energie asi hlavne z albumov Please Please Me, A Hard Days Night, Rubbert Soul a Revolver...čiže vlastne všetko veci, ktoré nahrali ešte pred.....tou udalosťou. ale počnúc Seržantom Pepperom môj záujem končí, hoci práve tento album je označovaný za najvplyvnejší v histórii rocku. mňa však absolútne neoslovuje. naozaj neviem, či je to len týmto, až tak som po tom zas nepátrala.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-26 22:30:55 5f69ce4b

v rámci psychohygieny si teraz púšťam ten mix s JPII, čo si mi poslal...a woooow....nemám slov...to je niečo neskutočné...som asi v polovici zatiaľ....ten Pater Noster je úchvatný....a Veni Sancte Spiritus...tá hudba k tomu, to je normálne skoro tranz :))) neuveriteľné, ako sa im podarilo zladiť hudbu s hovoreným slovom, ako keby to bolo narežírované. ten podmaz úžasne zvýrazňuje farbu jeho hlasu, osobitý prejav, dodáva mu dramatičnosť....pritom je to celé taká pohodička, až máš pocit, že ležíš niekde na tráve a zrakom sa vpíjaš do modrej oblohy.... (teraz spieva tá teta a to zas nie je až také terno LOL)....a zase Ján Pavol...koho toto vôbec napadlo spraviť? hm, trochu mi tam vadia tie spevy, ale zas hodí sa to tam...ale málinko to kazí atmosféru, ktorá je inak neuveriteľne napínavá a vzrušujúca.
tak, počúvam ďalej.........

lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-28 00:43:22 5f69ce4b
......ten Otčenáš poľský (?) okolo tridsiatej minúty je famózny...najradšej by som si ho vystrihla a púšťala pred spaním ako uspávanku :) úžasný rytmus...

....41 minúta (Kyrie Eleison?)....wooooow.....teraz mi to pripomína film Ježiš Nazaretský (Zefirelliho), ktorý milujem jedine kvôli hudbe....

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-28 00:56:34 5f69ce4b
dopočúvané....tak toto rozhodne nebolo zbytočne strávených skoro 50 minút môjho života....damn these guys are really SOMETHING!
lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-28 01:10:37 5f69ce4b
Čítal som. Teraz som horšie na tom s časom. Ešte sa ozvem...
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-29 13:22:34 59ad0cca

Ten smejkový emotikon dostatočne vyjadril, čo si myslíš o obligátnych výhovorkách na prácu (hehe). Nuž hej, väčšinou si to myslím aj ja, ale bolo to ozaj zložité. Ale skúsim niečo na tému teraz.
ale nie, verím ti :D síce mi ani vo sne nenapadlo, že by sme v tomto mohli ešte niekedy pokračovať, ale že je to výnimočná situácia, tak sa premôžem (lebo inak sa mi toto miesto už dokonale zhnusilo).

K údajnej smrti P.McC len zopakujem pre mňa to hlavné z už prezentovaných protinázorov, že:
1. Odpratať/vymeniť Paulovu mŕtvolu po nehode (ak k nej vôbec došlo) v tak rekordnom čase, navyše bez stôp a odoziev od nutných ďalších účastníkov nie je možné.
2. Ak by sa to aj stalo, za málo pravdepodobné sa považuje existencia takého dvojníka, ktorý by vo všetkých parametroch bol adekvátnou náhradou (vizáž, osobnosť, excelentný talent)

tak k tomuto by som uviedla predovšetkým, že dvojník William Campbell existoval už skôr - bol vraj vybratý na nejakom konkurze na dvojníkov Beatles, ktorý sa konal nejaký čas pred udalosťou. čiže aj jeho existencia mohla byť jedným z impulzov k danému rozhodnutiu. treba si totiž uvedomiť, že Beatles boli v tom čase jedným z najväčších vývozných artiklov Veľkej Británie a prípadný rozpad kapely by mal dosť výrazný dopad na britskú ekonomiku. preto stálo za to skupinu zachrániť, aby mohla pokračovať v kariére.

pokiaľ ide o "excelentný talent", treba si uvedomiť, že Beatles mali kopec materiálu ešte nevydaného, takpovediac "v šuflíku", z ktorého sa dalo čerpať možno roky. no aj ich pomerne radikálny obrat v hudobnom smerovaní mne osobne naznačuje, že sa zmenila ich tvorivá zostava, pre mňa proste "zomreli" tí starí detsky radostní Beatles a miesto nich prišli síce oficiálne oceňovaní, ale už pozbavení tej schopnosti udierať na struny sŕdc... len môj osobný postreh. navyše táto pre pozostalých členov kapely iste mimoriadne frustrujúca až paralyzujúca situácia zrejme oveľa lepšie umožnila hudobnému priemyslu vziať ich smerovanie do svojich rúk a ovládať ich ako pasívne bábky. tak či onak, radikálny zlom presne v tom období jasne badať. nehovoriac o tom, že Beatles odvtedy už nikdy nevystúpili na živom koncerte.

s tým prvým bodom samozrejme súhlasím a ani sa to tak neodohralo. natrafila som na svedectvá súčasníkov, čo si pamätajú, ako nejaké americké rockové rádio hlásilo na druhý deň správu o smrteľnej nehode člena Beatles (nehoda sa odohrala v USA). bola to vraj len táto jediná správa a viac už o tom nikto neinformoval. oponenti tvrdia, že išlo o hoax, ja si však nemyslím, že by si niekto dovolil až taký kanadský žartík.

toto je len stručný úvod, je toho samozrejme ešte oveľa viac.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 12:41:20 5f69ce4b

Tu by som rád nazrel trochu aj do dôvodov tvojho odmietania tých trochu smrťou zapáchajúcich vecí. Je ním snáď ozaj Pepka samotná ? Dúfam sa nehneváš za otázku.

určite sa nehnevám :) ale neviem ti odpovedať. možno máš pravdu, že je za tým aj niečo viac, nejaké podvedomé zážitky, pravdupovediac, neskúmala som to až tak. jedno je isté, že z White Albumu som vždy mala pocit, že... tam niečo nesedí proste. nikdy som to nejako neriešila, až dokým som pred časom nenarazila na tieto informácie. vtedy aj mňa samotnú zarazilo, ako ma rozrušili - nechápala som, prečo? veď Beatles (s výnimkou nútených pobytov v mužovom aute :D) vôbec nepočúvam, o ich históriu sa nezaujímam. toto však zrazu vyvolalo vlnu emócií a následné až horúčkovité pátranie po informáciách. a postupne sa vynárali pocity z minulosti, a už nadobúdali zreteľnejšie obrysy. môžem povedať, že mi z toho naskakovali zimomriavky... a keď si pomyslím, že možno ide o jeden z najväčších podvodov v modernej histórii, tak ich mám aj teraz.

a "osobnosť" sira Paula McCartneyho? ja vidím vystresovaného muža s úzkosťou v očiach, žijúceho v permanentnom strachu z toho, že niekto vyzradí jeho tajomstvo... nehovoriac o tom, že Paul mal oči hnedé a on ich má...zelené?


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 12:42:31 5f69ce4b
ano najvacsi podvod vsetkych cias sa da odhalit len zbeznym pohladom do jeho oci, ano v tom je ten podvod, lahko odhalitelny, ako keby sa ani o najvacsi podvod teda nejednalo.
Mimochodom najvacsi podvod vsetkych cias je znamy....

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-09-14 12:49:44 59ad961d
Zmena farby oči môže byť ďalej spôsobená konkrétnym ochorením ako je napríklad glaukom a samozrejme aj užívaním liekov. Samotný mechanizmus účinku liekov na zmenu farby očí je zatiaľ zistený len čiastočne, ale má sa za to, že majú podobný účinok ako hormón prostaglandín, ktorý sa bežne vyskytuje v ľudskom organizme. Je čiastočne dokázané, že vplyv hormónov má vplyv na pigmentáciu dúhovky, čím je tiež možné vysvetliť zmenu farby očí u dospelých


Ale ked je tak uzasne krasne konspirovat, ci dokonca byt tou, co konspiraciu objavili....

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 12:56:29 59ad961d

Vezmite si, koľko ľudí by v tom sprisahaní muselo byť zapletených (rodinní príslušníci, známy, všetci, ktorí Paula McCartneyho poznali atď.) a bolo by divné, keby za celý čas nikto z nich neprehovoril ... Za ďalšie takmer identický hlas, hra na hudobné nástroje ako Paul a na gitaru ľavou rukou ako Paul ... Musel by to byť fakt geniálny dvojník a kopec mlčanlivých ľudí dookola, ktorí sa nedajú zapredať za peniaze.

Na druhej strane tá plastiková tvár, iná farba očí a všetky tie odkazy na albumoch, ... bez vetra sa ani lístok nepohne. Keď si vezmeme ake jednoduché tie sklatby vlastne boli a koľko ľudí takmer identicky napodobňuje Beatles - napr. Košičania The Backwards, tak by to nebolo zas až tak nemožné ... Každopádne, nie že by na tom nejak zvlášť záležalo, alebo napr. na tom, či Elvis žije :)

LenkaB # BuxyGyvy93
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 15:13:41 58d7436a

Vezmite si, koľko ľudí by v tom sprisahaní muselo byť zapletených (rodinní príslušníci, známy, všetci, ktorí Paula McCartneyho poznali atď.)

no iste, lenže zober si, že tu išlo fakt o veľmi veľké prachy, a v takom prípade... nehovoriac o tom, že tí ľudia, čo prehovorili, sa skutočne našli, ibaže - ako väčšinou pri každom ozaj kolosálnom podvode, im nikto neveril. napr. jeho bývalá, médiami brutálne zdiskreditovaná Heather Mills sa v nejakom tv rozhovore vyjadrila, že disponuje dôkazmi o niečom závažnom, čo sa týka Paula a že ak by sa jej niečo stalo, dôkazy sú uložené u niekoho iného, nejakej jej príbuznej myslím.

pokiaľ ide o to, ktorou rukou McCartney hrá, neviem to posúdiť, pretože ho vôbec nesledujem, netuším, či vystupuje naživo s gitarou, ale táto otázka sa tiež rozoberala a sú vraj dôkazy, že napr. v Indii hral pravou rukou. mohol sa odvtedy preorientovať, alebo je obojručný. toto je vôbec diskutabilné, pretože nie je problém urobiť mirror-flipped image samozrejme, dokonca aj celé video. videla som takéto fejkové "dôkazy", takže k tomuto sa vyjadriť neviem.

za oveľa závažnejšie považujem vyjadrenie dvoch talianskych súdnych znalcov, ktorí detailne porovnávali - samozrejme len podľa fotografií - fyzickú schránku Paula "pred" a "po" a prišli na to, že sú tam také závažné odlišnosti, ako napr výška, tvar ušných boltcov, už spomínaná farba očí, dĺžka lebky a podobne, ktoré sa ani plastickými operáciami nedajú dosiahnuť. títo dvaja špecialisti vydali o tom obsiahly článok a trvajú na tom, že ide o dve rôzne osoby. takisto som niekde videla rozbor hlasu "pred" a "po", ktorý tiež dokazuje, že ide o rôzne osoby.


Každopádne, nie že by na tom nejak zvlášť záležalo, alebo napr. na tom, či Elvis žije :)
nezáleží na tom, ale mňa táto záležitosť ktovie prečo celkom zaujíma :) asi najmä z psychologického hľadiska.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 16:49:24 5f69ce4b
zaujimava uvaha bozia krava
nie je to tak davno , ked kopec ludi napodnoval tvoje rozumove viprdi , ze ani ti sama si nevedela co
si vlastne viprdla
a tiez sa neda povedat , ze na tom zalezi

kvak # VivyLixa64
-
 47% ( 5 people voted )
+
2015-09-14 16:50:54 a2f748d9
človek sa mení-klamstvo a prachy nie ! toť vsio!

ferda # XimaHifu28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-09-14 17:48:52 58d4285f

Lisa - vidím, že máš ten prípad namakaný:) Len tak zo zvedavosti - aký záujem by podľa teba mali médiá, aby to tutlali? Na takom trháku by zarobili kopec prachov .. A zrejme by to ostalo asi v takej rovine, ako "Elvis žije na neznámom ostrove" ... kopec špekulácií...
Ale inak z tej obálky kde sú ako z pohrebu a Paul v úlohe nebožtíka aj mňa zamrazilo brr
Keď už sme pri tom, okolo vraždy Lennona tiež existujú konšpiračné teórie - vraj ho odpočúvali tajné služby, pred smrťou povedal svojmu vydavateľovi, že keď sa mu niečo stane, nebude to náhoda a newyorský inšpektor vyhlásil, že Chapman na neho pôsobil, akoby bol niekým naprogramovaný ...
To len tak na margo témy ...

LenkaB # BuxyGyvy93
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 18:19:25 58d7436a


Lisa - vidím, že máš ten prípad namakaný:)
tak zaujalo ma to, ako vravím, mám s tým spojené určité konotácie...


aký záujem by podľa teba mali médiá, aby to tutlali? Na takom trháku by zarobili kopec prachov ..
médiá predsa dávno slúžia tej jedinej oficiálnej "pravde" :) ak si teda mocní neželajú, aby sa to odhalilo, tak sa to neodhalí. aspoň nie oficiálne, neoficiálnych zdrojov je kopec, viac či menej dôveryhodných, presne ako s Dvojičkami a 11/9. keď už sa na to kedysi dali, tak musia vydržať klamať až do konca, lebo teraz, si myslím, je to už podstatne jednoduchšie ako na začiatku. ako vravím, svedkovia podvodu existujú a určite aj predtým existovali, lenže do oficiálnych správ sa nikdy nedostanú. možno boli aj odstránení. koniec koncov, aj o Lennonovej smrti sa traduje, že jej príčinou je práve skutočnosť, že sa rozhodol o tomto prehovoriť. a Champan bol podľa všetkého mind control slave, takže bol naprogramovaný... táto téma ma tiež zaujíma, pretože je mimoriadne prepojená s hudobným priemyslom. ale čo mi príde interesantné, je to, že tá vražda Lennona sa odohrala pred Dakota Apts. na Manhattane, kde vtedy žil a kde sa v r. 1968 natáčali exteriéry pre Polanského Rosemary's Baby...

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 19:02:17 5f69ce4b

No čítam, že "Stránka John-Lennon.com uvádza, že anti-extrémistické hnutia Spojených štátov, ktoré boli založené a ovplyvnené prezidentom Richardom Nixonom a šéfom FBI J. Edgar Hooverom, videli Lennona ako "hrozbu najhoršieho druhu" a označili ho ako "nebezpečného radikála, ktorý musí byť zastavený". Autor knihy Fenton Bresler vo svojej knihe "Kto zabil Johnna Lennona?" podrobnejšie rozoberá túto teóriu a tvrdí, že Chapman bol len vraždiacim nástrojom CIA."

Oficiálna verzia znie, že Chapmana vraj mala nasrat veta o tom, že Beatles sú slávnejší ako Ježiš Kristus ...

"ale čo mi príde interesantné, je to, že tá vražda Lennona sa odohrala pred Dakota Apts. na Manhattane, kde vtedy žil a kde sa v r. 1968 natáčali exteriéry pre Polanského Rosemary's Baby..."

ako by to podľa teba malo súvisieť?

LenkaB # BuxyGyvy93
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 21:57:08 58d7436a
Uzasna diskusia.Fakt uzasna.

Lennon John propagoval lasku a mier.Preto musel byt zastaveny.

lisa22,veci ktore ta tak neskutocne trapia,vies vyriesit jednou letenkou.A mozes sa toho falosneho Mc priamo opytat,ze ci je Mc alebo neni Mc.Alebo Paul.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-14 23:14:44 4e62edbc

hm, asi znova práca....

ako by to podľa teba malo súvisieť?
sorry, až teraz som zbadala tvoju otázku...tak netuším, či to nejako súvisí alebo nie...jediným spojivom by mohla byť tzv. rituálna vražda (niečo ako v prípade Diany Spencer), vtedy je dôležité aj miesto činu. tomu by mohla nasvedčovať spojitosť Davida Chapmana s MK Ultra.

Oficiálna verzia znie, že Chapmana vraj mala nasrat veta o tom, že Beatles sú slávnejší ako Ježiš Kristus ...
tak to je určite blbosť...nič také.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-09-19 13:34:01 5f69ce4b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dv   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Slepá víra v demokracii – cesta k socialismu


Slepá víra v demokracii – cesta k socialismu
Většina lidí v naší společnosti si myslí, že demokracie představuje nejlepší formu vlády, nebo alespoň tu nejméně špatnou. Slepá víra v demokracii, ale představuje poměrně ned...
Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA – mýty a fakty
Dlhujeme už 40 miliárd
Svoboda a vlastnictví (7/7)

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.2439 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo