Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Regulovanie profesií naprieč Európou


Regulovanie profesií naprieč Európou

ednou z prekážok znižovania nezamestnanosti a rozvoja pozitívneho pôsobenia konkurenčných síl na trhu práce sú zákonné obmedzenia možnosti vykonávať určité práce. Pred nedávnom do platnej legislatívy na Slovensku vstúpilnový zákon, podľa ktorého sociálnu prácu môže vykonávať len človek, ktorý ju aj vyštudoval. Objavil sa aj návrh, povoliť účtovanie len kvalifikovaným účtovníkom.


Databáza zverejnená na stránke Európskej komisie poskytuje prehľadné štatistiky regulovaných povolaní v rámci Európy. Regulovaným povolaním je chápaná taká činnosť, pre vykonávanie ktorej sú právnymi predpismi členského štátu EÚ predpísané určité požiadavky, bez splnenia ktorých nemôže osoba toto povolanie vykonávať (napr. stupeň a odbor vzdelania, prax, zdravotná spôsobilosť atď.) .

Ich počty sa medzi jednotlivými krajinami významne líšia. Medzi krajinou s najnižším počtom regulovaných povolaní, Estónskom, a s najvyšším, Českom, je rozdiel až 353 povolaní. Dobre sa umiestnili pobaltské štáty, ale aj napríklad Švédsko či Fínsko. U týchto krajín drvivú väčšinu regulovaných povolaní tvorí sektor zdravotníctva a sociálnych služieb, kde sú pravidlá do značnej miery zjednotené pre celú EÚ.Prvé tri priečky v rebríčku najväčších regulátorov obsadili tri krajiny V4 . Slovensko sa umiestnilo na treťom mieste s počtom 304 regulovaných povolaní. Najviac regulovaných je v sektore zdravotníctva a sociálnych služieb, v sektore verejných služieb a vzdelávania či v sektore podnikateľských služieb.Pri porovnaní podielov jednotlivých sektorov medzi krajinami V4 veľké podobnosti (okrem zdravotníctva) nenájdeme. Slovensko je obzvlášť aktívne pri regulovaní sektora verejných služieb a vzdelávania, kde s podielom 22 % regulovaných povolaní dosahuje nielen na vrchol vo V4 ale aj v celej EÚ. Maďarsko je druhé za Nórskom so 14 % v regulovaní stavebníctva a Poľsko má svoje prvenstvo v doprave s 23,8 % podielom. Česká republika je na vrchole práve v absolútnych číslach, ako krajina s najvyšším počtom regulovaných profesií.Nízky počet regulovaných povolaní vo viacerých (častokrát veľmi vyspelých) štátoch preukazuje, že takéto regulácie nie sú nutné a množstvo formálnych požiadaviek na to, aby človek mohol dané zamestnanie vykonávať je nadbytočné. Tieto opatrenia znižujú konkurenciu na trhu tým, že zabraňujú ľuďom hľadať si prácu v odvetviach, v ktorých nespĺňajú štátom stanovené požiadavky.


Napriek tomu, že v rebríčku počtu regulovaných pozícií sme takmer na špici, na základe návrhov v úvode článku sa zdá, že mierime ešte vyššie. Otázne je, či toto je tá štatistika, v ktorej chceme byť najlepší v celej EÚ.

http://www.iness.sk/stranka/9612- Regulovanie-profesii-napriec-Europou.htm lAuthor: Marek Slesar # FewaXile32
Slovensko2014-05-308
-
 50% ( 0 people voted )
+
Slovensko vždy mierilo na najvyššie svetové priečky a systematicky sa k nim prepracovávalo. Žiaľ sme si zvolili opak zdravého rozumu, slobody, slušnosti. Opakovane viacerí sociológovia poznamenali, že vyše 60% populácie nie je schopné sa rozhodnúť v prospech svojho kvalitnejšieho života. Pochopili to v NWO-USA-EÚ a vládnu svetu, pochopili to korporácie a TTIP im zabezpečí, že budú zo zákona určovať politiku štátom v EÚ. Vzniká nová deforma demokracie.

Pochopil to riaditeľ verejnoprávnej RTVS a ide zo zákona zvyšovať poplatky za licenciu RTVS. Odmieta reklamu pre naše dobro a ide zvyšovať poplatky, aby mohol zvýšiť úroveň klamania obyvateľstva, ľudia si majú priplatiť za to, aby im RTVS mohla kvalitnejšie gumovať mozgy tak, ako to Obama prikáže. Lebo to čo produkovala RTVS o Ukrajine bola propaganda najhrubšieho zrna namierená proti Rusku a za záujmy USA. Tá propaganda zamlčala pravdu a úmyselne sprosto klamala občanov. Dnes RTVS o Ukrajine informuje len málo, ...bol zvolený prezident... asi sa na Ukrajine deje niečo, čo nám chcú politici zatajiť, niečo, o čom informuje Ruská TV, ale nie Obama TV.

A my si za to máme platiť! Každá daň bez súhlasu občanov je násilie štátu páchané na vlastných občanoch. Naša vláda nie je lepšia, ako samozvaní pučisti s cudzími pasmi na Ukrajine, len zatiaľ proti nám nepoužíva zbrane. Ale násilie je tu stále!

Licencované profesie, to je svojvôľa štátu na protežovanie neschopných, aby sa mohli dostať k okrúhlej pečiatke a aby mohli od obyvateľstva inkasovať peniaze. O ničom inom tento štát nie je,

štát je monopol na kriminalizáciu, štát je zdrojom najväčšieho násilia na občanoch v dejinách.

Ten kto má okrúhlu pečiatku, ten je zo zákona zbojník a občan mu musí zo zákona platiť. Platiť za službu, ktorú občan nepotrebuje ale musí si ju zaplatiť. Zo zákona znamená, že zbojníka nemôžete zavesiť na hák ako Jánošíka. Máme zbojníctvo v génoch?

Definitiva # MunoLyhi27
-
 67% ( 8 people voted )
+
2014-05-30 09:35:52 5faaebfb
ej high definition...
akoby nas jedna mater mala :) davno pred tvojim komentom som zavesil na toto "dolezite" forum clanok na temu reklamy, no neviem neviem, ci to admin/cenzor zobrazi...
RTVS nekukam casto, ale keby este v ramci duality zaviedla namiesto slova "proruski separatisti (teroristi)" aj slovo "protiruski separatisti", naplno by som suhlasil :)
apropos, janosikov odkaz znie jasne, aj uhakovany bol a predsa to nie rovnako rezonuje u kazdeho obcana :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-05-30 10:14:06 b2fdadf0
Klamstvo RTVS je aj o našej zle vyzbrojenej armáde. V skutočnosti armádu nemáme, máme len žoldnierov slúžiacich potrebám NATO za naše dane. USA je pred ekonomickým krachom, potrebuje predať zbrane, potrebuje dobiť Ruské územie. Preto USA vyslovili požiadavku na rozšírenie vojsk EÚ v NATO. Túto úlohu dostali všetky európske štáty. V ČR sa tiež vedie diskusia o lepšom zbrojení. Štát je zadĺžený, dane sú vysoké a zvyšujú sa a máme príkaz od USA zbrojiť.

Nemáte peniaze, USA vám požičajú, aby ste si mohli kúpiť od nich nimi schválené zbrane, ktorými potom budete bojovať na Ukrajine proti Rusku za záujmy USA.

Slovan proti Slovanovi, bratovražedná vojna na príkaz USA, na príkaz anglosaso židovskej civilizácie. Slovania sú takto zabíjaní už takmer 1000 rokov. Slovania, vy ste skutočne menejcenné bytosti, tak ako to o nás tvrdia predstavitelia EÚ? A verejno právna RTVS vás v tejto nevedomej tuposti udržiava za vaše peniaze.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-05-30 10:21:03 5faaebfb
paci sa mi prispevok od definitiva. jeden z mala normalnych diskuterov.ziadny plateny ako pandemonium.

izak z hornej suce # CixaWero07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-30 11:32:34 4e62488f
Viac sa mi páči výraz pridelenec z vašeho konšpiračného slovníka.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-05-30 12:14:50 d405c1fd
Pandemonium alias čižmička alias Bulakov von Elektra exkrement :DDDDDDDD

antiBulo # XoguDybi22
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-30 12:40:51 b229f881
loading...
Veľmi rád ,, skutočne ... čítam príspevky ." nážho .. Definitíva27... Má ale smolu , veľa toho vie múdreho ! Nedokáže ale povedať --presne, detailne ...ako ďalej ! To "židoboľševizmo" to Slovanstvo je normálnym ľuďom jasnéééééééééééééé! Noch ein mail, Mig etsér, Iščo raz, /ale bol tu Goobels 100krát povedaná pravda je lož...je lož!!! to platí aj opačne....!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-31 22:07:09 58d4289b
Tak trochu o profesiách! Nič nové pod slnkom--už som tu o tom raz písal....!Nositeľ ..Nobel ceny ..LEONTIEF, V? raz napísal že USA ekonomika má obrovskú plachtu a malilinké kormidlo, SSSR má obrovské kormidlo a malilinku plachtu!Profesia MENEGERE...alebo mana .žere, menegemet, /a do dnes neznámy výraz../je vraj mimoriadne žiadúca... Ja vám poviem že nabrúsiť vrták, /naklepať kosu/ vedieť urobiť základy na dom, o pestovaní, sadení, či chove... tak to sú dnešní .. Ale čo už vyučné profesie ani ...v prdeli...Len moji ..Piťo, Pali ,a ja vyučné listy, až potom kadejaké.... Manažovavanie a školovanie... aj v BA....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-01 11:54:00 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
t   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

USA UVALILY SANKCE NA MAĎARSKÉ OBČANY


USA UVALILY SANKCE NA MAĎARSKÉ OBČANY
Spojené státy a Evropská unie rozpoutaly proti Rusku „válku sankcí“. Teď už mnozí o moudrosti této politiky začínají pochybovat. Světové trhy se potýkají s novým propadem do mizé...
Nové obrázky naznačují, že planeta Saturn je před ‘porodem’ nového měsíce
Očima expertů: Patří letní čas na smetiště dějin?
Prečo na Slovensku nechcú občania podnikať?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0229 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made