Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ročný prieskum rastu EÚ na rok 2016


Ročný prieskum rastu EÚ na rok 2016

Vystúpenie Richarda Sulíka v europarlamente v rámci rozpravy k téme: Prijaté rozhodnutie o balíku opatrení v rámci európskeho semestra Ročný prieskum rastu EÚ na rok 2016. Európska komisia každý rok na jeseň stanovuje priority pre Európsky semester na ďalší rok. Predstavené plány vždy znejú veľkolepo a inovatívne. V skutočnosti však napriek veľkým

očakávaniam zlyhávajú, prípadne dokonca ekonomiku EÚ poškodzujú ešte viac.Európska únia potrebuje zásadnú zmenu svojho smerovania a nielen kozmetické zmeny jej súčasných politík. Ročný prieskum rastu EÚ na rok 2015, teda jeho výsledok, je prakticky absolútnym výsmechom politík Európskej únie.

Ročný prieskum rastu EÚ na rok 2015 ciele a realita

Minulý rok si takto Európska komisia stanovila tri priority:

1. Koordinované posilnenie investícií Európsky fond pre strategické investície

Tu malo ísť najmä o 315-miliardový investičný balík Európskej únie (oficiálne známy ako Európsky fond pre strategické investície, EFSI). Tento nástroj však je opäť založený na mnohokrát prekonanej predstave, že prerozdeľovanie môže pomôcť ekonomike. Európsky fond pre strategické investície však v skutočnosti nemá žiadne peniaze okrem tých od daňovníkov. Európsky fond pre strategické investície tak neprináša nové investície, len nahrádza existujúce súkromné novými, byrokratickými. O čo viac teda Európsky fond pre strategické investície "investuje", o to menej reálne dopytovaných investícií sa uskutočňuje.

2. Vykonávanie štrukturálnych reforiem znižovanie regulačnej záťaže

Čo sa týka reforiem na úrovni Európskej únie, je možné vítať znižovanie regulačnej záťaže v rámci programov Lepšej regulácie a REFIT. No sú tu dva problémy. Po prvé, zatiaľ čo EÚ na jednej strane zefektívňuje existujúce regulácie, na druhej strane prináša množstvo nových. Európska únia tak robí jeden krok vpred a dva kroky vzad. Po druhé, Európska únia nepotrebuje len kozmetické reformy a zefektívňovanie existujúcich politík. EÚ potrebuje zásadné a radikálne reformy, s cieľom obmedziť alebo ukončiť napríklad Spoločnú poľnohospodársku politiku, prerozdeľovanie prostredníctvom eurofondov, zredukovať počet sídiel Európskeho parlamentu na jedno a podobne.

Čo sa týka reforiem Európskej únie na úrovni členských krajín, tak tie tiež neprebiehajú v súlade s očakávaniami. Dôvodom je najmä mimoriadne flexibilná monetárna politika Európskej centrálnej banky ECB a existencia jej programu OMT, ktorá krajinám umožňuje aj naďalej žiť nad pomery, bez vykonávania zásadných reforiem. Ak by navyše aj v nejakej krajine bol zodpovedný politik, ktorý by chcel zavádzať bolestivé no nevyhnutné opatrenia, rýchlo by ho nahradil populista, ktorý by sa mohol aj naďalej lacno zadlžovať.

3. Nasledovanie fiškálnej zodpovednosti Pakt stability a rastu

Nové rozpočtové pravidlá mali konečne priniesť do eurozóny rozpočtovú zodpovednosť, ktorú nedokázal priniesť Pakt stability a rastu (mimochodom, ešte stále v platnosti). Realita však bola presne taká, ako mnohí očakávali niektoré štáty síce šetria, no mnohé, ako napríklad Francúzsko a Španielsko, aj naďalej žijú vysoko nad svoje pomery, a to beztrestne. Nadmerné deficity krajiny ako je Francúzsko navyše v sumáre zvyšuje deficit eurozóny viac, ako deficity niekoľkých menších krajín. Zadlženie eurozóny tak napriek "fiškálnej zodpovednosti" medziročne mierne vzrástlo z 90,9% HDP v roku 2013 na 91,9% HDP v roku 2014. Tento kolosálny dlh dnes v eurozóne môže existovať len vďaka spomínanej nadmerne flexibilnej monetárnej politike ECB. Tá však nemôže trvať naveky.

Výsmechom fiškálnej zodpovednosti navyše bolo to, že Grécko bolo aj naďalej udržané v eurozóne, a to za výdatnej podpory samotného predsedu Európskej komisie. Grécko tak v eurozóne zostáva napriek tomu, že sa do nej dostalo podvodom, následne ďalej falšovalo štatistiky a porušovalo pravidlá a ani po poskytnutí finančnej pomoci európskych daňovníkov nezačalo dodržiavať dohodnuté záväzky. Ak si z Grécka zoberú príklad krajiny ako je Španielsko alebo Taliansko, tak eurozóna skončila.

Čo hovorí Európskej komisii "Ročný prieskum rastu EÚ na rok 2015"

Čo Európska komisia potrebuje skutočne spraviť?

1. Dodržiavanie pravidiel Nedodržiavanie pravidiel viedlo ku kríze eura, k dnešnej utečeneckej kríze a k mnohým ďalším problémom v Európskej únii.

2. Zásadné zníženie výdavkov na úrovni Európskej únie EÚ by mala konečne prehodnotiť jej masívne prerozdeľovanie a uznať, že udržateľný rast a zamestnanosť nevytvárajú byrokrati, ale podnikatelia.

3. Zásadné zníženie pôsobnosti EÚ a koncentrácia na podstatné veci Európska únia chce zachraňovať celý svet, či už prostredníctvom prijímania imigrantov, zahraničnej pomoci, ambicióznych no nezmyselne prísnych klimatických cieľov, alebo prostredníctvom mnohých ďalších iniciatív. Zároveň EÚ prichádza so stále novými iniciatívami aj doma, žiaľ, mnohé z nich robia viac škôd ako úžitku. Európska únia tak vytvára nové programy na prerozdeľovanie, reguluje všetko od príkonu vysávačov až po poplatky pri platobných kartách, no na svoje hlavné priority zabúda.

Európska únia bola postavená v prvom rade na štyroch slobodách jednotného trhu. To by teda mala byť jej priorita, pretože to je miesto, kde skutočne EÚ pomáha a môže pomáhať aj naďalej. Aj dnes však má jednotný trh od svojho dokončenia stále veľmi ďaleko.

Jedným z príkladov, ako absurdne sa odklonila Európska únia od svojich pôvodných cieľov je aj aktuálna kríza v oceliarskom priemysle. Európska únia bola pôvodne založená ako "Európske spoločenstvo pre uhlie a oceľ". Jej hlavnou ekonomickou úlohou teda bolo podporiť výrobu ocele. Dnes však oceliarsky priemysel v EÚ pomaly umiera a dôvodom toho sú práve politiky EÚ. Európska únia nezmyselne prísnymi klimatickými cieľmi zásadne zvyšuje ceny energií a tak energeticky náročné odvetvia ako oceliarstvo nemajú šancu konkurovať zvyšku sveta. Európska únia to však neplánuje zmeniť, práve naopak. Pre ďalšie desaťročie, a teda do roku 2030, si totiž naplánovala ešte prísnejšie klimatické ciele. Idealizmus a marketing tak opäť prekonali zdravý rozum a aj za cenu popretia pôvodných ideálov EÚ.

Prepis vystúpenia: Ročný prieskum rastu EÚ na rok 2016

Vážený pán Dombrovskis,

Európska únia mala odjakživa talent na stanovovanie veľkolepých plánov. Nielen Európsky semester, ale aj Stratégia Európa 2020 nám vykresľujú krásnu budúcnosť. Ibaže skutočnosť vyzerá inak, väčšinou je pre nás sklamaním.

Vaše plány sú nerealistické, a tým pádom nepoužiteľné. Často dokonca škodia.

Napríklad Junkerov investičný program vytláča v prvom rade privátne investície. Tu vzniká skutočná škoda. Alebo Vaše pekné plány týkajúce sa zadlženia sú v rozpore s menovou politikou Európskej centrálnej banky, ktorá zaplavuje peniazmi južné štáty. A Francúzsko smie nestále vyrábať nové dlhy namiesto tvorby reforiem, tam pravidelne ustupujete.

Čo Európa potrebuje, sú zásady a nie plány. Napríklad, menej byrokracie, rovnaké merítko pre všetkých a dodržiavanie vlastných pravidiel.

To nám do budúcnosti prinesie viac ako Váš nerealistický Európsky semester.Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2015-11-123
-
 36%  ( 4 people voted )
+
Ukrajina 2015

ukrop # SykaSume84
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-11-16 14:23:13 5f66d4b4
Ukrajina 1988

ukrop # SykaSume84
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-11-16 14:24:39 5f66d4b4
Zalezte do tej sku ...j" babylonskej veže..."

aktivista 1 # GeniFyto65
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-11-16 20:03:48 c3a0b62c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0335 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles