Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Rusi Rusov neopustia. Krym - stret mocností


Rusi Rusov neopustia. Krym - stret mocností

Rusi Rusov neopustia. Krym - stret mocností.


Autor: Ing. Marek Pálenčár, Olek Kazankov  │ 4.3.2014


Situácia na Ukrajine


Ukrajinským demonštrantom sa podarilo zvrhnúť vládu proruského prezidenta Janukovyča, ktorému vyčítali zlý ekonomický stav krajiny a rozkrádanie majetku Ukrajiny zahraničnými investormi. Od začiatku vládnutia, teraz už bývalého prezidenta, vládla nespokojnosť medzi občanmi západnej časti krajiny, ktorí podozrievali Rusko z manipulácie volieb s cieľom dosadiť na čelo Ukrajiny Rusku nakloneného človeka.  Po demonštráciách, ktoré si vyžiadali viac než 78 obetí sa k moci na miesto prezidenta Janukovyča dostala dočasná vláda, ktorou vedením bol poverený bývalý bankár Arsenij Jatsenjuk.

 

Svet upiera svoju pozornosť na ukrajinský poloostrov Krym, kde sa rozhoduje o usporiadaní sveta a Európy od pádu Berlínskeho múru. Rusi majú Krym už fakticky pod kontrolou, čo sa samozrejme nepáči Kyjevu, Európe ani USA, ktorí odsúdili intervenciu ruských vojsk na Ukrajinu a žiadajú Putina, aby svoju armádu stiahol.(Zásah odobrila ruskému prezidentovi horná komora ruskej dumy).

 

Krym bol stále ruský


Rusi Krym nikdy nestratili ani z neho neodišli. Krym bol vždy pre Rusko významným strategickým územím. Od 18.storočia je prístavom Čiernomorskej flotily. Pred tým, ako Krym prešiel pod Ukrajinu, keď ho Nikita Chruščov daroval 19.2.1954 Ukrajine ako dar k 300. výročiu Perejaslavskej Rady, ktorá spojila Ukrajinu s Ruskom, patril tento poloostrov Rusom viac než 700 rokov. 

 

Perejaslavská rada či Perejaslavská dohoda bolo stretnutie kozáckeho zhromaždenia vedené Hetmanom Bohdanom Chmelnickým a zástupcami ruského cára Alexeja Michajloviča, ktoré roku 1654 v Perejaslaví dohodlo pripojenie ľavobrežnej Ukrajiny k cárskemu Rusku. Rok 1654 je tak považovaný za dátum pripojenia Ukrajiny k Rusku.  Aj keď Krym prešiel v roku 1954 pod Ukrajinu,  Rusi svoje postavenie na ostrove nestratili.  Súčasťou daru bola aj dohoda medzi oboma národmi, ktorá zaručovala určité privilégia pre Rusko.

 

Aj po 60 rokoch od darovania je Krym stále viac ruským, než ukrajinským územím. V 2 miliónom Kryme žije cca 60% Rusov, 25% Ukrajincov a 10% Krymských Tatárov.  Krym je relatívne stabilný a úspešný región. Živí sa cestovným ruchom a  subvenciami z Ruska za prenájom prístavu v Sevastopole pre ich Čiernomorskú flotilu. Pre Rusov je dôležitá aj východná časť krajiny, kde sa nachádza viacero ekonomicky silných miest. Väčšina je z východných priemyselných regiónov, ktoré produkujú rozpočet Ukrajiny. Ide o Dnepropetrovsk, Doneck, Charkov, ale aj Odesu a Krym na juhu Ukrajiny, kde žijú predovšetkým Rusi. Väčšina obyvateľov v týchto oblastiach sa pri protestoch postavila na stranu proruského prezidenta Janukovyča a žiadajú o návrat k Rusku. Krym tak nikdy nepatril plnohodnotne Ukrajine a Rusi tam mali vždy výrazný vplyv. Čo je ruské, je ruské a ruské aj ostane.

 

Population that identified Russian as their natvie language

Obr. 1 Percentuálne vyjadrenie populácie, ktorá uvádza ruský jazyk ako rodný.

 

Rusi rusov neopustia


Kto pozná ruskú  a ukrajinskú mentalitu vie, že Rusi a Ukrajinci boli, sú a aj budú hrdými vlastencami. V. Putin odôvodnil  vstup vojsk na Ukrajinu ochranou 9 miliónov Rusov žijúcich na jej území.  Za Putina hovoria čísla občanov, ktorí hromadne opúšťajú Ukrajinu a žiadajú Rusko o azyl. V Krymskej oblasti a východnej časti Ukrajiny sú ľudia jednoznačne naklonení na Ruskú stranu.

 

Za 2 mesiace tohto roku odišlo do Ruska 675 tisíc občanov Ukrajiny a mnohí žiadajú o ruské občianstvo. Ruské úrady predpovedajú humanitárnu katastrofu podľa počtu Ukrajincov, ktorí utekajú do ich krajiny. Iba za posledné dva týždne požiadalo o azyl v Rusku viac ako 143 tisíc Ukrajincov.

 

Pohľad politický


Veľká šachová hra sa začala...

 

Ukrajina sa stala miestom stretu globálnych hráčov, kde každá strana má svoje vznešené, ale aj mocenské záujmy a situácia ani z ďaleka nie je čierno-biela.

Na jednej strane stojí Európska únia a USA, ktorá chce Ukrajinu vymaniť z pod vplyvu Moskvy a umožniť Ukrajincom vytvoriť demokratický štát. Zároveň vidí EÚ v Ukrajine veľký potenciál nového trhu a odbytu tovarov a služieb nadnárodných európskych koncernov. Západ podporuje odtrhnutie Ukrajiny z pod Ruskej "nadvlády" rovnako, ako pomohli Kosovu sa samovoľne odtrhnúť od Srbska (Mimochodom SR Kosovo doteraz neuznalo).

 

Na strane druhej stojí Moskva, ktorá chráni záujmy Rusov žijúcich na Ukrajine a súčasne sa snaží udržať svoje mocenské postavenie a politický vplyv v regióne. Putin si uvedomuje, že strata ruského ekonomického a politického vplyvu na Ukrajine a strata Krymu je pre Rusov po stránke ekonomickej, vojenskej a politickej absolútne neprípustná. Rusko by stratilo príliš veľa a to si Moskva nemôže dovoliť. Ukrajina by sa stala vzorom pre iné štáty a národnosti v sfére ruského vplyvu, zároveň by Moskva stratila silu a lesk globálnej mocnosti a hráča, s ktorým jednoducho treba počítať a ktorú jej prinavrátil práve "cár" Vladimír.

 

Navyše ako sa vyjadril Putin, Ukrajínsky parlament je iba "čiastočne legitímny". Dočasnú vládu, ako aj prezidenta Turčyna neuznáva, pretože ich zvolenie nebolo prostredníctvom demokratických volieb, ale protiústavným zvrhnutím a ozbrojeným prevzatím moci.

 

Rusi sa na obsadenom Kryme snažia čo najrýchlejšie zorganizovať referendum, ktoré by pripojenie Krymu k Rusku legitimizovalo. Na strane Ruska je aj samotná autonómna Krymská oblasť, ktorá požiadala Moskvu o ochranu. Oblasť, ktorú  Rusi "okupujú" vlastne okupovaná byť chce a bol to práve Kyjev, ktorý Moskve niekoľko krát podrazil nohy.

 

Pohľad vojenský


Ukrajina – silné spojenectvo so Západom?


Na strane Ukrajiny zdanlivo stoja silní spojenci na čele s EU, USA a alianciou NATO. Je to však naozaj tak? Všetky vyjadrenia a podpora sú len na poli diplomatickom. Nikto nesľúbil Ukrajine priamu vojenskú pomoc (zatiaľ) a podľa vyjadrení čelných predstaviteľov Západu to nie je ani v pláne. Dokonca sa nechystajú ani presuny vojakov a armády členov NATO. Je len veľmi ťažko si predstaviť, že by sa USA spolu s EÚ na čele s NATO pustili do otvoreného vojenského konfliktu s Moskvou. Následky si vieme asi len veľmi ťažko predstaviť....

 

Rusko je stály člen bezpečnostnej rady OSN a má právo veta. Samotná Ukrajina nemá šancu vyhrať súperenie s Ruskom po vojenskej stránke a nemá na to ani po stránke ekonomickej. Veľkosť armády Kyjeva a Moskvy je neporovnateľná. Navyše autonómna Krymská vláda oznámila, že počet ukrajinských vojakov, ktorí sa vyjadrili, že sú verní Krymskému ľudu a prakticky tak prešli na stranu Rusov prekročil číslo 3000 a neustále rastie. Miestne Krymské úrady tiež údajne jednajú s niekoľkými vysokopostavenými ukrajinskými dôstojníkmi,  ktorí zvažujú rovnaký postup. Významnou stratou pre Ukrajinu je ich veliteľ námorníctva Denys Berezovskyj, ktorí  rovnako prešiel na stranu Krymských povstalcov.

 

Podľa dostupných zdrojov odzbrojovanie prebieha pokojne a bez útoku. Moskva na čele s Putinom si neželá otvorený vojenský konflikt, ktorý by Rusko poškodil a zničil tak rusko-ukrajinské "bratstvo".

 

Ukrajina po ekonomickej stránke stoji na pokraji bankrotu, ekonomika je rozvrátená, nemá také nerastné bohatstvo a preto nemá peniaze na konflikt s Rusmi. Kyjev je závislý od Ruských dodávok ropy a zemného plynu až po finančnú pomoc (Rusko malo poskytnúť Ukrajine pôžičku vo výške 15 mld. USD, ktorú zastavilo pre nestabilnú situáciu).

 

Pohľad ekonomický


Kto tu stratí viac – Rusko v izolácií?


V prípade konfliktu by výrazne stratili obe strany. Je to hra na mačku a na myš. Ruská ekonomika je zo 75% závislá od exportu ropy, zemného plynu a nerastného bohatstva. Európa a USA hrozia Rusku sankciami a izoláciou,  na druhej strane je to práve Európa, ktorá je na Rusko energeticky odkázaná a výpadok by bol veľmi ťažko nahradený.

V časoch ekonomickej neistoty a doznievania následkov svetovej ekonomickej krízy a slabého ekonomického rastu si Európa zmietaná vo vlastných problémoch niečo podobné len veľmi ťažko môže dovoliť. Gazprom sa navyše vyjadril, že dodrží všetky svoje záväzky vyplývajúce z kontraktov a určite neobmedzí dodávky ropy a plynu.

 

Treba si uvedomiť, že európska ekonomika je s tou ruskou úzko prepojená a strategické partnerstvá s ruskými spoločnosťami(aj americké) sú príliš silné. Navyše Rusi majú možnosť export čiastočne pokryť do Ázie, hlavne Číny a Južnej Ameriky. Rusko ako trh s 250 miliónmi obyvateľov je praktický sebestačný. Z globálneho hľadiska je ruský trh príliš veľký aby bol ignorovaný, navyše zastúpenie majú v Rusku takmer všetky globálne spoločnosti.

 

Podľa vyhlásenia šéfa Americkej obchodnej komory v Rusku Alexis Rodzianko, konflikt by spôsobil väčšie škody Európe ako Rusom. Podľa viacerých investorov a ekonómov sankcie Rusku nehrozia čo potvrdzuje aj vyjadrenie Londýna, ktorý je pre Rusov finančným centrom. Závislosť Európy od ruských komodít je tak výrazná, že im konflikt na Ukrajine za to určite nestojí. Obchodné výmeny medzi Ruskom a USA síce obmedzené sú, ale pre Ameriku to nepredstavuje žiadne významné straty a preto tak aktívne podporujú Majdán. (Kyjevské námestie, kde sa začali demonštrácie).

 

Trhy sú v červenom a ceny komodít rastú.


Európske akciové indexy postupne zvyšujú svoje straty. Nemecký DAX stráca približne 3,4 %, CAC je spoločne s PX v mínuse 2,5%  a FTSE  – 1,5%. Výrazný tlak pociťuje finančný sektor.

 

Investori hromadne predávajú ruské akcie, čo spôsobuje prepad ruského indexu RTS, ktorý sa iba v pondelok (3.3.) prepadol o 14% a ďalej klesá. Ruské akcie zaznamenali od začiatku roka 2014 odliv peňazí v objeme 2,5 mld. USD, ktorý bol spôsobený najmä kvôli situácii na Ukrajine.

 

Pokles ruského obchodného systému

Obr. 2 Index Ruského obchodného systému.

 

Pokles zaznamenala taktiež ruská mena. Aktuálny vývoj ukrajinskej hrivny a ruského rubľa voči USD reprezentujú negatívny krátkodobý výhľad oboch krajín. Obe meny nedávno dosiahli nové minimá. Prudký pokles ukrajinskej meny možno vysvetliť opatrením ukrajinskej centrálnej banky, ktorá nedávno zmenila menový systém na systém voľne pohyblivého (floating) kurzu. Avšak ruský rubeľ tento pokles nasledoval aj napriek snahám ruskej centrálnej banky, ktorá zvýšila úrokové sadzby z 5,5 na 7 %.

 

Hrivna a Rubeľ klesajú

Obr. 3 Vývoj ukrajinskej hrivny a ruského rubľa voči USD

 

Situácia na Ukrajine je veľmi neistá a nestabilná. Ako nás história naučila každá vojna alebo kríza má svojich víťazov a porazených a to nie len na vojnovom poli. Trhy zasiahla vlna výpredajov, ktorá bude s pribúdajúcim časom narastať až kým sa celý spor nevyjasní. Zvýšená volatilita a strach na globálnych akciových a komoditných trhoch so sebou prináša obrovské množstvo príležitostí, ktoré čakajú na nedočkavých investorov....

 

Zdroj :  Globalbrokers.sk, XYtraders.sk  Author: Adam Suvak # QuryMaxi19
Svet2014-03-0447
-
 63% ( 6 people voted )
+
Nízko hodnotený príspevok


Yanath # VepeBeke80
-
 32% ( 15 people voted )
+
2014-03-04 19:33:36 559f68d2
Krym je posledných 300 rokov Rusky a to staci. A aj keby nebol, jednoducho si ho zobrali. Rovnako, ako si EU a USA zobrala Iracku, Libyjsku ropu a podobne. Skratka silnejsi pes.....si uziva. Nemyslim si, ze Rusku vladu nejak silne rozhadzal pokles cien akcii, alebo ruba. Ceny plynu a ropy idu do nebies a to je rozhodujuce. Aj tak mali po olympiade v plane devalvaciu. Tak ju maju.No a oligarchia prichadza o miliardy. Tak im treba a Putin sa smeje a ludia raduju. Ale aj zapad krvaca a nema prijmy z ropy. No a co hlavne, vcera rusi predali 2% svojich dolarovych zasob. V USA je panika, kedze predavaju velke objemy bezcenných papirov. Keby predali 20 % za den, amerika je na kolenach... Rusofil... taka je realita
Hansen # WywyWyjo95
-
 81% ( 21 people voted )
+
2014-03-04 19:54:51 5ec71065
Krize na Ukrajině - co když vítězem bude Čína?
http://proinvestory.cz/ukrajina-vitezem-cina


Jan Dvorak # VatoSeco65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 20:10:19 2530251f
krym bol rusky 200 a nie 300 rokov, ak by komanci nedali deportovat krymskych tatarov tak by nadchadzajuce referendum dopadlo inac ako dopadne, kedze pocas zssr sa tam nasackovala kopa rusov a ti maju teraz vacsinu

inac zaujimavy je dvojity meter pacientov na dolezite.sk, odtrhnutie kosova ostro kritizujete, otrhnutie krymu je pre vas uplne v poriadku...

Yanath # VepeBeke80
-
 45% ( 12 people voted )
+
2014-03-04 20:12:11 559f68d2
Tak napokon z toho Rusi vykorčulujú lepšie ako pred konfliktom.Jednoducho teraz stačí vo velkom skupovať všetko Ruské čo na burze klesá a je napredaj a po pár mesiacoch čakania cena sama narastie.Nepochybujem o tom že sami Rusi si to poskupujú,kedže je len v ich rukách celá manipulácia s týmito akciami.

Grandtour # TuveQemo47
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-04 20:49:49 4e639c37
loading...
Yanath–si chudák a zločinec, ty tupý kolektivista, akí Rusi? Rozhodol Stalin, politbyro. Tvoju surovú nenávisť adresuj Gruzíncom a špinavým židákom, ale si len internetový zbabelec. Takže podľa teba súdruhovia uplatnili demokratické hlasovanie?
Tatári ťa delegovali byť ich hovorcom? Čo staviaš Tatárov minulosti proti Rusom? Moslimský fanatik dávnej doby istotne nebol orientovaný na nejestvujúce USA, tak ich nezneužívaj na propagandu. Čo ty vieš, čo by si prípadní „tatári“ dnes vybrali? Pre teba etatistu je prípustné len hlasovanie, aké si si naplánoval. Sú vraj tatári, teda proti, si blázon. Čo Góti súdruh? Tí by sa tiež rozhodli pre NATO vazalstvo?
Ty boľševik síce klameš, ale ty určite nebudeš zakazovať sťahovanie, ak by náhodou k nejakému došlo. Koľko štúdií si ty napísal o obyvateľstve na Kryme?
Proamerickí pacienti sú hlbšie a ťažšie poškodení ako socialistickí pacienti.

Lidhja # JojaVime40
-
 57% ( 13 people voted )
+
2014-03-04 20:56:31 b22897ce
Odtrhnutie Kossova je diskutujúcimi kritizované hlavne z dôvodu "humanitárneho bombardovania" vykonávaného USA a hlavne kritika Slovákov všeobecne tvrdo padá predovšetkým na to, že bol dovolený prelet amerických lietadiel cez naše územie. Vzdušný priestor, alebo koridor mohol byť požitý z pozícií NATO aj iný.

Slováci nikdy nenamietali na sebaurčenie, ale na spôsob akým to bolo dosiahnuté.

ukulele # FogyLoqy46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-04 22:45:36 57f4c47a
Prosím pozrite: mirpolitiki.net /domáce/Bandera ozbrojenci v uliciach Charkova/fot.videa/Banderi na kolenjach prosjat proženiju u charkovčan.1.3.2014

Anton # NugyJequ25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 22:53:23 c3a0b62c
mnohým vám unika podstata biblie
a bude zvodiť všetkých bojachtivých zo štyroch kutou zeme a zhromaždí ich na jedno miesto zvane armadegon
pandaš pamataš sa 2014:)


nie že by to nebolo neak na smiech to čo sa deje,


ale kto čita bibliu jasne vie,čo? to čo sa v nej píše.,... ?,-)

333 # KepoVory35
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-03-04 23:34:12 55d88d6a
stoja dvaja vojaci proti sebe na brehu rieky,


jeden sa pyta toho druheho kedy sa to skončí?


a odpoved zapečetena,


byla je a už nie je alebo bude?


odpoved možna vtedy ked príde ten s ohnom čo slubene bylo skrze neho.syna jeho zvaneho vami Ježiš .....

333 # KepoVory35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 23:37:04 55d88d6a
i symbolika daniel prorok posledných dni konec ohen ,,,,


a daniel prežil hodenie tigra i pece,a v peci oheň.


a tak kto very tak ako daniel,bo daniel velice veriace byl,a činil skutky podla viery v PánBoha stvoriteľa neba i zeme,a PánBoh stvoriteľ neba i zeme miloval ho až tak že ani ohen nemal nad ním silu,


inak sa volám michal a jednorodený som,)židu zo sionu abys vedel.

333 # KepoVory35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 23:41:13 55d88d6a
lidhja ty retardovany idiot, nenapisal som tam nic len fakty a ty ako reakciu na to len vylev svojich zaslepenych zvratkov a este mi pritom vkladas do ust, co som nikdy nepovedal ale to je pre tunajsich pacientov typicke, a ty si z tych tazsich pripadov :D

inac ja sa ti na americanov mozem vysrat, rovnako ako na rusov ale to mentalna subnorma ako ty nedokaze pochopit, ze moze mat niekto kriticky pohlad na obe strany

Yanath # VepeBeke80
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-03-05 02:38:35 559f68d2
Pozn.: Platí rovnako aj na Inžinýra Číselného, SVC, vo veciach kostolných...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-05 07:14:11 d4254012
Yanath # VepeBeke80

kto to boli tí Tatári? Veľmi rôznorodé bandy kočovných vrahov a lumpov, ktorí stáročia terorizovali Rusko! Rusko malo právo ich po porážke úplne zničiť! Keby bol na ich mieste USrael, tak ich ešte aj rozorie a posolí, tak ako to urobil ich vzor v Kartágu. A to isté mali Rusi urobiť aj so zradnými Pšoncami a Litovcami...

Emka # XyqiMeqa35
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 07:32:41 d551b84e
ciselnik
a co na to tvoj psychiater?stale sa to nezlepsuje? :D


TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 07:37:31 d991c738
problem je v tom že zhoršuje,ľudsto je čím dalej horšie ....a furt svoje,jak pandaš,,,hrdina kapt prace,)))


ale ten kto bude smiať na konci ten sa bude najlepšie:)


jo a ešte existuje možnosť pre žida zo sionu skor ako ohen ,rozpustiť všetky army čo vlasni ,teda zapadne od usa a cele nato a zbrane prekuť na pluhy ,kým nebude neskoro


preto pečatene bylo lebo viac možnosti je,


takže všetko ako dopadne v ukrajine zavisí len na nom,


-a bylo by dobre keby nebyl žid zo sionu taky samoľuby degerovaný samotvrdohlavý hlupak ako pandemonium,a kapanek žačal počuvať,

333 # JugaGaba09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 07:53:28 55d88d6a
Dianie na Ukrajine má aj jedno pozitívum. Pekne sa ukazuje v celosvetovom meradle, dovolím si povedať, kto patrí k temnu, či už vedome, alebo ako užitočný idiot a u koho sú ešte nejaké svetlé hodnoty. Všetko zlo a tupohlavosť velebí, oslavuje, chváli, ospevuje, dôkladne vylizuje odporne smradľavú osratú americkú riť, lebo nič iné úž po tisícročia nevedia len obrazne povedané heilovať všetkému temnému a kričať "ukrižuj!, ukrižuj!" všade tam, kde sú nejaké svetlé hodnoty. Na druhej strane ľudia chápaví, intuitívni so zmyslom pre spravodlivosť solidarizujú s Ruskom. Tu naozaj ide, ako budúcnosť ešte ukáže, o boj medzi dobrom a zlom. Kto sa na ktorú stranu prikloní sám si píše svoj nezvratný osud, stačí aj v myšlienkach. Ako sme sa prevažne správali v minulých inkarnáciach, tak sa správame ešte aj dnes. Preto veľmi dobre pozorujte všetkých dôkladných vylizovačov nesmierne smradľavých osratých sionisticko amerických rití a nenávidiacich Rusko. Nenávidia zo strachu, pretože podvedome tušia, že prichádzajú o všetko, o celé svoje bytie. Ale nikdy sa nedokážu vzchopiť a postaviť sa na správnu stranu barikády.
Axis # KydeBefy93
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-03-05 08:55:50 55a32717
Emka: z toho čo píšeš je človeku smutno.
Krovak # FugePuty85
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 10:02:49 c3928a4c
krovak
z čoho ti je smutno?


z toho že rozdelili zradcov a vystahovali?a


alebo z toho ako mne kde už povačšiná ľudi klkleslo tak že za prachy bude hajiť zradcova prehlasovať ich za česných tak ako tomu písane v biblii a spravodlivých označovať za zradcov a nespravodlivých?


presne tak akosa to píše v biblii inak v tej rozpravke čo mnohí tak vehementne tvrdíte,


neber to osobne je to len tak všeobecne o ľudoch,ma len zaujíma z čoho je ti smutno ked čítaš jej príspevok,


lebo ak zradcu vystahujem tam kde mi može menej škodiť a neham ho tam žiť aby sa zmenil k dobremu,je lepšie ako ho zabiť rovno ako to robia prodemokrati.,

333 # QicyLuwe89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 10:21:50 55d88d6a

333: je mi smutno z tohto:
"Rusko malo právo ich po porážke úplne zničiť!"
"A to isté mali Rusi urobiť aj so zradnými Pšoncami a Litovcami..."

je mi smutno z toho ako niekto dokáže naivne niekoho súdiť a odsúdiť a len tak zabiť - zničiť. Lebo takto Emka ukazuje svoju pravú tvár - otázka je, či je iba tak hlúpa, alebo si aj uvedomuje čo píše.Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 12:29:23 c3928a4c
Krovak[/co
lor]
-si taký hlúpy celkom, alebo len nevieš čítať? Píše, že mali právo! A keby si trochu študoval, vedel by si, ako tie kočovné kmene Rusov stáročia terorizovali. Venuj sa radšej niečomu, čomu rozumieš ! Nebude ti smutno a nebudeš rozmýšľať či Rusi obsadili Krym po práve alebo nie! Poštuduj troška a uvidíš koľko pobili Rusov a koľko ich pobili Poliaci s Litovcami pod kuratelou Ríma!

Michal # VigyXywu97
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 18:19:03 2e1d01fd
Michal: a tiež píše že to mali spraviť s Litovcami? to už nie je "mali právo". Nauč sa čítať a potom pochopiť písaný text a významy v ňom.
Píšeš o tom koľko pobili Poliaci a Litovci Rusov ako keby boli Rusi národ holubičí a nikoho nikdy nenapadli. To si vážne slepý, alebo sa iba chceš hádať?

Krovak # FugePuty85
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 19:08:37 3ec5d1ae
Netrep a študuj! Pochopíš! Hádať sa chceš ty, lebo sa miešaš do vecí o ktorých nemáš ani potuchy!

Michal # VigyXywu97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 19:29:04 2e1d01fd
Michal: študujem celý svoj život a budem rád, keď dáš radu kde sa vzdelávať ďalej, keď som taký hlúpy.
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 20:06:36 3ec5d1ae
To si sa mal pýtať skôr, ako si sa začal miešať do neznámych vecí. Veľa sa dá naučiť z dobrých kníh, alebo od kvalitných učiteľov. Ale aj na internete môžeš niečo pochytiť.
Napríklad:

Ukrajinský nacionalismus – jeho kořeny a povaha ČÁST PRVNÍ: Úvodní exkurze do starodávné historie 1204 – Východní křížová výprava papeže Innocenta III:


Většina lidí mylně věří, že křížové výpravy se odehrávaly jen na Středním východě a že byly namířeny pouze proti islámu. To je blud. Ve skutečnosti, zatímco oficiální záminkou západního imperialismu v té době bylo osvobození města Jeruzalém od „muslimských nevěřících“, bylo cílem křížových výprav také buď vyhlazení, nebo konverze „řeckých schizmatiků“, tj. ortodoxních křesťanů. Nejznámější epizodou této proti-ortodoxní křížové výpravy je vyplenění Konstantinopole křižáky v r. 1204, během 4. křížové výpravy, kdy bylo město vystaveno třem dnům naprosto bizarního drancování, rabování a masakrům prováděným západními „křesťany“, kteří dokonce vyrabovali a vypálili ortodoxní kostely, monastýry a kláštery, znásilňovali jeptišky na kostelních oltářích a dokonce posadili prostitutku na patriarchální trůn. Tento výlev genocidní nenávisti byl jen sotva náhodný, ale šlo o ranou manifestaci něčeho, co se stalo ústřední charakteristikou stavu mysli a ideologie římské církve.
V historii římské nenávisti k ortodoxní církvi však existuje další, neméně důležitá, epizoda, která je mnohem méně známá.
1242 – Severní křížové výpravy papeže Řehoře IX:


Na rozdíl od svého předchůdce, který směroval své vojáky na Svatou zemi, papež Řehoř IX měl velmi odlišný názor: chtěl konvertovat „pohany“ severu a východu Evropy na „pravou víru“. Podle něj bylo ortodoxní Rusko součástí těchto „pohanských zemí“ a ortodoxní křesťané byli pohané také. Jeho rozkaz Teutonským rytířům (spirituálním nástupcům Franků, kteří vyplenili a zničili Řím) zněl – všechny pohany, se kterými se setkají buď konvertovat, nebo zabít (tento genocidní rozkaz byl velmi podobný rozkazu vydanému Ante Paveličem svým jednotkám proti Srbům v druhé světové válce: konvertujte, zabijte nebo vyžeňte). Ve většině historických knih si papež Řehoř IX vysloužil jméno tím, že zavedl papežskou inkvizici (která nebyla nikdy zrušena, mimochodem), takže není nijak překvapivé, že tento pán neměl chuť projevovat jakékoliv slitování s „řeckými schizmatiky“. Tentokrát se však papežské hordy setkaly s impozantním obráncem: princem Alexandrem Něvským.
„Civilizační volba“ svatého Alexandra Něvského


Dokonce ještě před vypořádáním se s papežovými křižáky již Alexander Něvský odrazil předešlou invazi západu do Ruska – pokus vpadnout na sever Ruska Švédského království – které porazil v r. 1240 ve slavné bitvě na Něvě. Avšak neméně důležitým je fakt, že Alexander Něvský nebyl schopen porazit mongolskou invazi z východu a tak se ocitl před tím, co lze označit pouze za civilizační volbu: chápal, že Rusko nemůže bojovat s papeženci a Mongoly najednou, takže volba byla prostá: podvolit se jednomu a vzdorovat druhému. Ale komu se měl rozhodnout Rusko podvolit?
Princ Alexander (který byl později oslavován ruskou ortodoxní církví jako svatý) byl skutečně hluboce zbožným mužem, který hluboce chápal svaté texty a který měl na paměti slova Krista, když se ptal, jestli by židé platili daně Římanům: „Nechte proto císaři co jeho jest, a bohu co jemu přináleží“ (Matt 22:21) a „Nebojte se těch, kteří zabijí tělo, ale nejsou schopni zabít duši: ale bojte se toho, kdo je schopen zničit jak duši, tak tělo v pekle“ (Matt 10:28). Alexander, který byl velmi dobře informován o politice svých nepřátel, věděl, že jediným cílem Mongolů je vybírat od Rusů daně, ale že si nepřejí nikoho konvertovat nebo pronásledovat církev. Právě naopak, domněle „divocí“ Mongolové církev a její kněžstvo respektovali a nikdy ji nepronásledovali. V kontrastu s tím dostali křižáci konkrétní rozkaz konvertovat nebo vyvraždit všechny ortodoxní křesťany, se kterými se setkají, jak Římané učinili mnohokrát předtím, a jak učinili mnohokrát později. Tudíž princ Alexander Něvský si zvolil podvolit se mongolskému chánovi a bojovat s křižáky, které porazil ve slavné bitvě na ledě v r. 1242.
Západní Rusko okupováno, pád 2. Říma, vzestup Moskvy


Po dvojnásobné porážce Ruskem se západní vůdci dočasně svých invazních plánů zřekli, ale ruské vítězství evidentně nepřineslo oblibu Rusů nebo kultury u západní elity. Další vlna invazí západu předvídatelně začala na počátku 14. století a trvala až do r. 1385, kdy Svaz Krewo zpečetil unii Polska a Litvy. A v té době vše, co bylo později nazýváno „Ukrajina“, bylo plně dobyto Římany.
V r. 1453 pád východního Říma, Konstantinopole, znamenal konec „druhého Říma“ a konec římské civilizace, která přežila pád Říma o celý tisíc let (západní Římská říše padla v r. 476; východní Římská říše padla v r. 1453).
Římané se pokusili podrobit si ortodoxní svět pečlivou směsicí hrozeb a slibů, že pomohou Konstantinopoli proti Osmanům, v tak zvané Falešné dohodě z Florance, ale neučinili tak a Konstantinopol nakonec dobyla armáda Mehmet
a Dobyvatele
. Takže Moskva se stala „třetím Římem“, posledním svobodným ortodoxním křesťanským královstvím, civilizačním dědicem římské civilizace. Moskva se nyní stala ústředním bodem nenávisti papeženců k ortodoxnímu křesťanství. Další útok západu přišel v r. 1595 a byl opravdu zničující.
1595 – Papež Klement VIII vytváří Ukrajinu


Koncem 16. století byla většina západního Ruska okupována Římany, po dvě stě let (14.-16. st.), tak dlouho, dokud trvalo mongolské jařmo ve východním Rusku (13.-15. st.). Předvídatelně byla situace ortodoxních křesťanských rolníků za římské okupace strašlivá. Ze všech praktických důvodů byli zotročeni, jak vysvětluje Israel Shahak ve své klíčové knize Židovská historie, židovské náboženství:
V důsledku mnoha příčin zaostávalo středověké Polsko ve vývoji za zeměmi jako Anglie a Francie; silná monarchie feudálního typu – avšak bez jakékoliv parlamentní instituce – tam byla vytvořena až ve 14. století, obzvláště za Kazimíra Velkého (1333-70). Okamžitě po jeho smrti vedly změny dynastie a další faktory k velmi rychlému rozvoji moci šlechtických velmožů, pak také drobné šlechty, takže do r. 1572 byl proces zredukování krále na figurku a vyloučení všech ostatních nešlechtických stavů z politické moci prakticky dokončen. (…) Tento proces byl doprovázen oslabením pozice polských rolníků (kteří byli na začátku středověku svobodní) až do totálního nevolnictví, těžko rozlišitelného od přímého otroctví, a zcela jistě nejhoršího Evropě. Přání šlechticů v sousedních zemích těšit se moci nad svými rolníky, jako polští páni (včetně moci nad životem a smrtí, bez jakéhokoliv práva na odvolání) napomohlo územní expanzi Polska. Situace ve „východních“ zemích Polska (Bílé Rusi a Ukrajině) – kolonizovaných a pak osídlených nově osvobozenými rolníky – byla nejhorší. Skutečně, místní elity byly více než šťastné se odrodit a prodat se polským okupantům, aby se mohly těšit privilegiím a vlastnit otroky (předtím Rusko otroctví nikdy neznalo!), zatímco zotročení rolníci zarputile trvali na své víře (je zajímavé, že to bylo také období v historii, kdy se zrodila ukrajinská židofobie – více podrobností viz Shahak). Bylo třeba něco udělat, aby se našlo „řešení“ tohoto „problému“, a papež (Klement VIII) ho našel: násilnou konverzi místních ortodoxních křesťanů na římský katolicismus: tak zvaná D
ohoda z Brestu
. Tím začalo dlouhé období zuřivého pronásledování ortodoxních rolníků, společným úsilím polské šlechty, jejich židovských dohlížitelů a, obzvláště, jezuitů, kteří ospravedlňovali jakákoliv zvěrstva pod heslem „ad majorem Dei gloriam“ (k větší slávě boží). Jeden muž vynikal v pronásledování ortodoxních křesťanů obzvláště: Josfat Kuncevič (o jehož životě si můžete přečíst v tomto textu: Vatikán a Rusko). Kuncevič – který byl nakonec zlynčován davem rolníků – byl pohřben v bazilice sv. Petra v Římě, poblíž, a nekecám, pozůstatků svatého Řehoře teologa a sv. Jana Křtitele (!). Římané o tomto masovém vrahovi stále mluví jako o „mučedníkovi Kristovu“ (viz zde, typická papežská hagiografie Kunceviče) a je stále velmi respektován a obdivován moderními ukrajinskými nacionalisty. A je jasné proč – právě během těchto let okupace a pronásledování byla vytvořena moderní „Ukrajina“, možná zatím ne jako území, ale určitě jako kulturní entita.
Etnogeneze „ukrajinského národa“
Národy, stejně jako jedinci, se rodí, žijí a umírají. V podstatě, jak tak skvěle demonstroval Shlomo Sands ve své knize Vynález židů, jsou národy skutečně vymýšleny, vytvářeny. V podstatě nám 20. století ukázalo vymyšlení mnoha národů ex-nihilo, z ničeho (abychom se vyhnuli, že se někoho dotkneme nebo že se dostaneme mimo, nebudu uvádět příklady, ale bůh ví, že jich je spousta). „Národ“ nemusí mít hluboké historické a kulturní kořeny, nepotřebuje mít legitimní historiografii, v podstatě vše, co je k „vytvoření národa“ třeba, je jisté množství lidí identifikujících se jako komunita – vše ostatní lze vytvořit/vymyslet později. Tudíž argument některých Rusů, že nic takového jako ukrajinský národ neexistuje, je zásadně chybný: pokud existuje dostatek lidí identifikujících se jako „Ukrajinci“, pak „ukrajinský národ“ existuje. Vůbec nezáleží na tom, že neexistují po tomto národu žádné stopy v historii, nebo že jeho zákládající mýty jsou absurdní, dokud jsou charakteristické společné věci sdíleny jeho členy. A z tohoto hlediska je existence ukrajinského národa, zásadně se lišícího od ruského, nepopiratelnou realitou. A to je obrovský úspěch římské církve – nepopiratelně uspěla ve svém přání odtrhnout západní Rusy od jejich historických kořenů a vytvořit nový národ: Ukrajince.
Jako vedlejší, avšak důležitou věc bych poznamenal, že Mongolové hráli podobně klíčovou roli ve vytvoření moderního ruského národa. Nakonec jaké jsou „základní kameny“ ruské kultury? Kultura Slovanů před pokřesťanštěním Ruska v 10. století? Ano, ale minimálně. Pokračování římské civilizace po pádu 2. Říma? Ano, do jisté míry, ale není to klíčové. Přijetí křesťanské víry po 10. století? Ano, rozhodně. Ale ruský „stát“, který vyrostl z poněkud malého Velkovévodství moskevského, byl rozhodně utvářen mongolskou kulturou a státnictvím, nikoliv Byzancí či starodávnou Rusí. Nebylo by nesprávné říct, že starodávná Kyjev
ská Rus
nakonec dala zrodu dvěma rozdílným národům: ukrajinskému, jehož otcem byla papeženská okupace, a ruskému, jehož otcem byla mongolská okupace. V tomto smyslu je rusofobní výrok markýze de CustineGrattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara) správný. Nicméně stejně tak bych tvrdil, že lze říct „podrbej Ukrajince a najdeš papežence“.
A zde již nechci pokračovat v líčení historie Ukrajiny, protože si myslím, že jsem již vše jasně řekl: ukrajinský národ je produktem tisíc let staré nenávisti papeženců k ortodoxnímu křesťanství. Stejně jako moderní rabínský judaismus není skutečně ničím víc, než pouhým anti-křesťanstvím, moderní ukrajinská národní identita je v podstatě ustředěna kolem fanatické, absolutně iracionální a paranoidní nenávisti k Rusku a strachu z něj. Tím neříkám, že všichni lidé, kteří žijí na Ukrajině, se této hysterické rusofobie účastní, vůbec ne, ale nacionalistické tvrdé jádro rozhodně ano. A toto je tak klíčové, že jsem cítil, že musím udělat tuto dlouhou odbočku do starodávné historie, abych to vysvětlil.
Musím dodat jednu další věc: římská církev prošla obrovskými změnami ve 20. století a dokonce její jezuité se odchýlili od tradic a myšlenek svých předchůdců z protireformace. Ačkoliv nenávist k ortodoxním křesťanům a Rusům stále v jistých římských kruzích existuje, byla z velké části nahrazena přáním „začlenit“ nebo spolknout ortodoxní církev do papežství prostřednictvím tak zvaného „ekumenického dialogu“. Co se týká řadových pravověrných římských katolíků – ti prostě o této historii naprosto nic netuší, protože ji je samozřejmě nikdy neučili.
Konečný cíl papeženců je stále stejný – podrobení papeži. Ale metody a emoce se změnily: bývala to nenávist a teror, nyní je to „dialog lásky“. Mezi ukrajinskými nacionalisty a Uniaty se však způsob myšlení prakticky nezměnil. Od týpků jako S
těpan Bandera
po jeho moderní následovníky jako Dmytro Jaroš, vůdce Pra
vého sektoru
, se ukrajinští nacionalisté drželi vražedné nenávisti Josfata Kunceviče, a tudíž pak ony šílené výroky, se kterými tito chlápci přišli.
Nyní musíme poskočit o 3 století vpřed a podívat se na kořeny fašismu a národního socialismu na počátku 20. století. Musíme tento skok udělat ne proto, že tato století nebyla pro Ukrajinu důležitá – byla a velmi – ale kvůli času a prostoru. Klíčovým rysem doby, kterou přeskočíme, byl v podstatě vzestup moci Ruska, které se stalo za Petra I impériem, a tomu odpovídající oslabení polského a litevského státu, což při mnoha příležitostech skončilo okupací Ruskem.


Michal # VigyXywu97
-
 53% ( 7 people voted )
+
2014-03-05 20:27:29 2e1d01fd
Michal: a čo toto celé má spoločné, že som napísal, že je hlúpe a choré volať po vyvraždení (alias schvaľovať, alias navrhovať v keby bolo keby) v podstate troch národov?
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 20:42:59 3ec5d1ae
Ak nechápeš, tak si sám hlúpy a chorý! A je ti zbytočné aj študovať!

Michal # VigyXywu97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 20:47:44 2e1d01fd
Michal: tak mi povedz ako chceš zdôvodniť-ospravedlniť zničenie nejakého národa?
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 20:55:20 3ec5d1ae
Michal: a navyše - nakopíroval si sem slušný kus textu o tom aké výboje šli na rusko. Čo tak napísať o ruských výbojoch, ktoré začali hneď ako to situácia dovolila? hm?
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 21:03:30 3ec5d1ae
Rusi majú svoje historické skúsenosti a ty si zmeň meno! Krováci majú podstatne vyššie IQ...

Michal # VigyXywu97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 21:20:11 2e1d01fd
Michal vobec si sa nezmenil..
CTR+C , CTRL+V a nasledny utok na IQ oponenta.. :-)))
Nema to uroven.


No toto # DyvuVeqi71
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-05 21:52:21 b228427e
333: ale ono sa to nestalo, o to vôbec nejde. Mne je smutno z toho ako je Emka schopná ľahkovážne odsúdiť.

"prirodný banan neobsahuje sacharidy, len vlakninua nizky obsach cukru" si si istý tým čo píšeš?

Krovak # FugePuty85
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-06 01:46:22 3ec5d1ae
Že ti nieje smutno z toho, ako po stáročia decimovali Rusov! A že pre väčšie zisky to skúšajú stále, s tým nemáš problém!

Emka # XyqiMeqa35
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-06 06:19:38 d551b84e
EMKA
Takže predsalen sprostá. Nevkladaj mi do úst čo som nepovedal.
A keď sa ti tak páči prístup oko za oko, predpokladám že budeš rada keď ho budú aplikovať aj na tebe.
Krovak # FugePuty85
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-06 08:51:20 c35b0a3e
Debko s inteligenciou húpacieho koníka,
nemám s tým problém, nikoho neokrádam a nedrancujem a nik mi nemá čo vracať. Možno len retardovaný obmedzenec, ktorý sa púšťa do problémov, ktorým vôbec nerozumie! Prečo sa chceš vyjadrovať k problémom, ktoré majú korene v histórii, keď históriu vôbec nepoznaš? Len hlupák sa mieša do toho, čomu nerozumie! Vzdelávaj sa, ako ti to navrhovali a ponúkali hore!

Emka # XyqiMeqa35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 10:19:26 d551b84e
..Michal97.. Vaše historické prezenty Ruska, Ukrajiny postrádajú tak významné udalosti.. prelomy že dovolím si ich zvýrazniť ..ináč už viac krát na tomto fóre som ich spomínal..Teda : sv. Cyril a Metod 860- 861 a ich misijna činnosť u Chazarov v meste Cherson s následným holokaustom Slovanov!Ďalej Azijatska "Zlatá horda" cca 1240-- 1502 a vazalské platby za "porobenie" Slovanov! Bitka na Kulikovskom poli 1380..a neoficiálny vznik RUSKA! A samozrejme bitka pri Grunwalde kde križiacke--mísijné vojská-pápežske boli porazené 1410! A Pruské dejiny je samostatná kapitola! A pre komplexnosť historie Ukrajiny nutné je zvýrazniť Židovské pôsobenie jednak pozitívne tak aj negatívne../aj vč. alkoholickej degradácie./.
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-06 11:36:48 58d4289b


333 # WuteDohi80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 12:29:00 55d88d6a
som tvrdili to v tom príspevku na reflexe,


chapem ona si to možno sama v tej svojej zlosti na okolitý svet neuvedomila,ľudia melu z posledneho a mnohí schvaluju už aj atomovku,len aby skončilo toto trápenie čo tu je za kapitalistu,chapeš kam sme za 23rokov dospeli?

333 # CysuDuwy90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 12:30:55 55d88d6a
http://voyo.markiza.sk/produkt/relacie/15337-refle
x-05-03-2014-17-30#


tebe je to tiež jedno?


tu mate podstate vysvetlene prečo je vyskyt raka tak velky,u ľudí,a priitom by nemusel byť len keby chcelitakí ľudia ako jahnatek

333 # CysuDuwy90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 12:37:05 55d88d6a
hm na tvrdenie o historii


zabudnite aj tak pravu histori neviete skryta je,


len z normalneho a moralneho hladiska každy štát sa má právo braniť pred agresotrom ,,,a rusko sa brani,


a zdvovodnujte si to ako chcete ,,,normalný a spravodlivý človek fandi rusom,iní ho haniť budu aj histori budu prekrucovať,


aj keby rusi nemali z histori a nebol ich krym tak im fandím,lebo každy sa ma právo braniť agresi,a rusi velmi dobre vedia že im západ pod takktoukou žida zo sionu ide po krku,

333 # CysuDuwy90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 12:41:05 55d88d6a
a ak si myslite že toto je boj rusov s ukrajinou tak ste fest mimo,


toto je rus protio zapadu,,,,,aj číne,

333 # CysuDuwy90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 12:43:03 55d88d6a
a ešte niečo všetky zapadne media su prostitutky duchovne čo je horšie ako normalne prostitútky,


a tie vam skresluju a zamlčuju pravdu ,,,,vždy to tak bolo v zapad svete


a fico si uvedomil aj s prezidentom aj paškom,kam dospelo slovensko pod ich vladou všetkých tých zapredancov od 1989


do radnej rici,žiadna sebestačnosť potravibnova srategicka ani armada,proste sme v rici uplnej v zapadnato,


a ti nas bez mihu oka ked im to bude vyhovovať zradia tak ako nas nechali v mnichovskej zrade,lebo im to vyhovovalo,len najivný blazon si može myslieť opak,

333 # CysuDuwy90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 12:46:47 55d88d6a
Promovaný Číselník a syn veľkej ciciny, plytváš riadkami!

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-06 13:01:22 d4254112
pandadebo


ty kkot na ntu....si a vždy budeš...

333 # CysuDuwy90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 14:26:14 55d88d6a
SVC, tak čo urobíš s tými medzerami?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-06 15:25:03 4e62dd64
Pande 36 nie som si istý či metódy obmedzovať istého "prezenta" pod číslom dreihundertdrei und3 sú účinné! Darmo, je to vždy o sebarelexii a aj nutnosti NEprezentovať len niečo MÚDRE!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 20:11:09 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   št
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

FOTO, VIDEO: Čínští občané při masových bouřích mlátili vládní byrokraty


											FOTO, VIDEO: Čínští občané při masových bouřích mlátili vládní byrokraty
„Zabijte je! Zabijte je!“ skandoval dav. Rozzuření čínští občané při incidentu, který se v sobotu eskaloval do tisícové bouře, krutě zmlátili pět vládních byrokratů, což je...
9 DŮVODŮ, PROČ SI DOBŘE ROZMYSLET, ZDA UŽÍVAT ANTIBIOTIKA
V KALIFORNII „VYROSTL“ NEUVĚŘITELNÝ PARK, KTERÝ ZA MĚSÍC NAKRMÍ 200 TISÍC LIDÍ
S Bitcoinom je v Číne pokoj, zatiaľ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0883 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo