Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ruská invaze na Ukrajinu


Ruská invaze na Ukrajinu

Politolog Bohumil Doležal uveřejnil na svém internetovém zápisníku zajímavé hodnocení ruských manévrů na Ukrajině a jejich srovnání s podobnými událostmi v historii. Na čí straně je právo, kdo nese odpovědnost, jaké mohou být důsledky a co reakce EU a ostatního světa? Dovolujeme si tedy toto zamyšlení pana Doležala zde ocitovat:

 

 

To, co provedlo a provádí Rusko na Ukrajině, je docela obyčejná, tvrdá, ničím nekrytá anexe území cizího státu. Zatím dobyli Krym, zda to tím skončí, se teprve uvidí.

 

V souvislosti s ruským postupem se objevila různá srovnání s minulostí. Při bližším ohledu bohužel vůbec neobstojí.

 

Srovnání první: Sudety. Aniž bych chtěl jakkoli zpochybňovat ohavný charakter Mnichovské dohody, je tu jeden velký rozdíl: k tomu, aby mohl Hitler vojensky obsadit část sousedního státu (ČSR), musela se sejít mezinárodní konference evropských mocností a anexi požehnat. Putin na rozdíl od Hitlera na nic nečekal a Krym, součást sousedního státu, bez nejmenšího varování obsadil. A Evropa se s tím, jak se zdá, smířila. Takže Rusové získali důležitou zkušenost: jde to i takhle.

 

Srovnání druhé: ruská invaze do "ČSSR" v roce 1968. V té době bylo Československo pevnou součástí ruské koloniální říše, bylo členem Varšavské smlouvy i RVHP a jeho sounáležitost byla potvrzena i řadou bilaterálních smluv. Rusové si taky dali velmi záležet na tom, aby Západu signalizovali, že v žádném případě nehodlají překročit hranice svého impéria. Dnes je suverenita a nedotknutelnost Ukrajiny pojištěna mezinárodními garancemi, pod něž se podepsali dokonce i Rusové. Ani trochu tím samozřejmě nechci říci, že ruská anexe Československa v roce 1968 byla v pořádku, jen že tohle je ještě o něco horší.

 

Ruská invaze na Ukrajinu se tedy daleko víc podobá té do Afghánistánu, s jediným rozdílem, že Rusko tohoto nového Afghánistánu, Ukrajiny, obsadilo jen kus. Tedy zatím.

 

 

Krym už Putinovi, jak se zdá, prošel. I když zůstane jen u něho, je to jakýsi nechtěný návod, jak je možné v citlivé oblasti mezi Evropou a Ruskem, do níž aspoň výhledově patří i Česká republika, postupovat. A naskýtá se otázka: co v té věci mohou a hodlají dělat velké evropské státy? Co může a hodlá dělat EU a NATO, jejímiž jsme členy? Co mohou a hodlají dělat USA? Samozřejmě platí, tedy i pro nás, že každý si musí především umět pomoci sám, aby mohl od někoho vůbec účinnou pomoc očekávat. Ale měl by aspoň vědět, s čím vlastně může předem počítat. První dojem z Operace Ukrajina a z reakce západního světa je v tomto směru bohužel dost tristní.

 

 

ZDROJ: Bohumil DoležalAuthor: Bohumil Dolezal # TaqaBafe79
Európa2014-03-0551
-
 19% ( 27 people voted )
+
Bohumil Dolazal,------Budem sa už viackrát opakovať. Invázia Ameriky a jej zasahovanie do cudzieho územia vám nevadí???

Jambo # CapuSuxo47
-
 82% ( 29 people voted )
+
2014-03-05 10:28:59 b229a898
prečo by mu mala?
jkkoho chleba ješ toho pisen spivaj a budeš sa mať dobre ak spievaš písen vitazov:)


lenže kolečko dejin se otača už na opak a tých vitazov čo tu byli do teraz a neochvejne napadali všetki štáty na svete , zemele,lebo napadli velkeho medveda,


v biblii sa píše a satan padne na zem a bude veľmi zlý beda ľudom na zemi,lebo vie že nemá veľa času,


do ľudskej reči usa svoj boj konkurenční prehrava s ruskom len blázon to nevidí,a tak za par rokov mu už vobec nebude stíhať technologicky v armade,a tak musí konať vabank,lebo čas hra proti sion židovi,a tak pride ku vojenskej konfrontaci nata s ruskom,lebo keby čakal na dlhšie ich sen že budu mat čo i len teoreticku možnosť dobiť rusko,sa definitívne rozplinie,


lebo v rusku je skrytí socik,a tomu kapitalist nedokaže už ani len podvodm konkurovať,


:)

333 # QicyLuwe89
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-03-05 10:36:43 55d88d6a
v soči je 8000 dobrovolnikov z toho 7000z ruska,
a vec nevidana do dnes všetci tí dobrovolníci maju ubytovanie za darika a čo nikda nemali aj stravu 3krat za den zadarika,


šhit kapitalist,skupi ste jak rite

333 # QicyLuwe89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 10:39:23 55d88d6a
Jambo triesku v oku Rusov západ kritizuje,ale to brvno v očiach západu USA/EU nik nekomentuje....ako keby to bol vzduch.Potom sa každý rozumný človek nemôže čudovat že ten hnusný RUS už zase na nás mieri svjou kaťušov :-)

Grandtour # TuveQemo47
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-05 10:47:45 4e639c37
Smradi, ktorí okrádali "svoje" národy, spolu so svojimi USraelskými bábkovodičmi, teraz musia na povel zavíjať a jačať podľa pokynov, lebo inak by ich páni, ktorým slúžia, predhodili davom! Títo ich páni majú všetky záznamy o špinavostiach, ktoré popáchali. Majú totiž dlhodobé koloniálne skúsenosti!

Emka # XyqiMeqa35
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 11:25:20 d551b84e
V boji o Ukrajinu nejde len o Ukrajinu ak padne do rúk usaaeu je to jena (firma) tak budeme obkľúčení slobodnou oponou až nám stroho bude ťažko asi tak ako sme pred 20 rokmi boli obkľúčení tou železnou
jurosiq # NakeCiqa38
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 11:34:26 4e63f00a
loading...
Buďme normálny! Ja už len čakám že niektorí existujúci politik/ ČSSR/ požiada o satisfakciu / napr. tohoto Českého umelca čo si namýšľa že vyhnal Rusov od nás.../za to že nechcel aby jemu a vtedajšej našej VB , niekto svišťal reťazou nad hlavou alebo drtil kosti . To vážne je nutné mať cca 50 rokov --historických-- aby človiečik dostal do hlavy kde je nejaká pravda? A to vážne sa nedá poučiť z iných chýb ale len z vlastných , z histórie ? Aj my máme hory , máme doly máme ľudi máme vo.y.
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 12:05:16 58d4289b
A jakýpak má názor náš politolog na Majdan ??To by srovnal s čímpak ? Asi to byla pokojná demonstrace...Někteří lidi se neštítí vůbec ničeho .Ale mně je z nich blivno.Vlezdop...ký šmejd.

Jira # DeheBojo60
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-03-05 12:15:24 5ab2e22a
Pre menej..chápavých .. Teda Madlenka ..USA zahraničie málokedy neposlala Vaškovi mesačne cca 1000 .. týchto.. Kery v Kyjeve .. dal--prisľúbil komu---/Barandov/ pol Majdanu /druhu polovicu si zoberie sám/ a len revolúcia a revolúcia komu je dobra? ..Jira60.. Hele takhle.....rozuměl ste?
klopi # KyvoWavo40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 12:26:35 58d4289b
Stačilo si prečítať 1-2 vety o p.Doležalovi a všetko je jasné...
Citujem : " Za norm
alizace
disiden
t
a signatář Charty 77", no proste ďalší mudrlant, ktorý má vo všetko jasno. Hlavne nech je to zo západu...

Patt # RymoKovu12
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 12:31:15 d5ec5c4b
Trochu odbočím. Prelistoval som si opäť niekoľko archívnych zažltnutých tlačovín, ako komunistická Pravda - áno, tá veľká plachta za ktorú sa mohol schovať aj tank - či Rudé právo z dekád šesťdesiatych, normalizačných a začiatku osemdetiatych rokov. To sú nadpisy! Jastrabi z Pentagonu..., Americký imperializmus útoči..., Lesk a bieda západu... atď. To bola vtedajšia boľševická propaganda a ľudia (koľkí z vás?) fandili Amerike, nenávideli Rusov a hltali všetko prozápadné. Ľudia vyjadrovali protiruské a protikomunistické postoje ako sa komu dalo. Teraz sa, naopak, všetci hráte na rusofilov, až je to komické. Ste priehľadníííí... a smiešni... Lol!


:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 52% ( 11 people voted )
+
2014-03-05 12:38:13 d4254112
Áno .. Pande.36.. A naj" Väčši " ... okrem iného...aj... rusofil ..je jeden z kandidátov za prezidenta, nehlasoval za vznik Sk...a "sviečkovú revolúciu" sledoval z väzenia... a furt len revolúčne ..jeho zmeny..či to poľnohospodárske , či zákonodárne... ! Len hľadaťa hľadať u neho pozitívne prínosy obecné ..okrem vlastných..
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 12:55:17 58d4289b
Dolezal je typicky uchyl z vychodnej europy ktore frustracie ze sa vychodna europa nedokaze vyrovnat s minulostou presuva na inych.

1. Rusi maju zmluvu a su na Kryme legalne
2. Ich lietadla pristali na tom letisku legalne ako predtym
3. Rusko ma dohodnuty stav vojakov 11 alebo 25 tisic o com sa sporia s Ukrajinou teraz. Pred "invaziou" tam mali 8 teraz 16 000. Jedine co by pirusili je zatial pocetny stav vo vojakov
4. Ruska armada nie je nikde inde iba na kryme takze tie vozidla tam boli predtym a maju v zmluve ze mozu jazdit po ostrove.
5. Rusi aj al-jazeera hovoria ze tie operacie nerobia ruski vojaci ale miestna domobrana.

Co Rusko spravilo bolo ze legalne priviezlo na ostrov vojakov aby doplnili stav ibaze v pohnutych casoch takze zamerne vyvovali paniku u oslov vsevedkov z Wasingtonu, Bruselu a mienkotvornych masmedii. V tych lietadlach priviezli zbrane a uniformy bez znakov a vyzbrojili rusku lojalnych miestnych ludi ktori tak ci tak Kyjeva plne zuby.
Na Kryme bude referendum ktore vyhlasili miestne organy za ucasti Rusov, tatarov a ukrajincov o samostatnosti nie o pripojeni k Rusku. Pripojenie k Ruskuvby vyvolalo trenice medzi 60% etnickymi rusmi a zbytkom. Za samostatnost su vsetci. Nie do jedneho ale z kazdej narodnosti na ostrove.

Doteraz nie je potvrdene zeby ruski vojaci obsadili kasarne a cokolvek ine. Takze sa bavime nepotvrdenych tvrdeniach.
Ak mali Rusi pravdu a vsetko je v rukach domobrany tak Ruska invazia na Ukrajinu sa nikdy nestala bola to falosna vlajka s cielom vytvorit domobranu na Kryme a usporiadat referendum o samostatnosti co sa stane 31. Marca.
Dockej casu jak hus klasu. Ak si muslite ze to co sa rodi vo vasej hlave je pravda tak neverte falosnej iluzii. Ked sa sKerryho pytali ci pocul ze Putin povrdal ze Rusi neobsafili ani zakladne ani lode na Kryme tak po par sekundach mu to doslo a povedal: Naozaj to povedal? Pochopil ze ma oslie usi.
Dolezal a jemu podobni uchylaci by mohli pospominat ako to bolo v 1917 ked revolucionari zo zapadnymi peniazmi obratili Rusko naruby a to nakoniec viedlo k tomu o com hovori.
Eva # KeciNeca34
-
 74% ( 9 people voted )
+
2014-03-05 13:47:57 6bb22629
Evička, si rozrušená, aj ty si daj facku a choď na chvíľu na čerstvý vzduch. Pozri, s akým kľudom vystupuje Putin, ber si príklad.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 12 people voted )
+
2014-03-05 13:52:52 d4254112
Ukrajina v OSN stavila proti Rusku na 3 podstatne veci
1. Ze Rusi maju na ostrove viac vojakov ako dohodnuty stav
2.Ze obsadili kasarne
3. Ze 2 ruske stihacky, nie tie lietadla co pristali na kryme, porusili jedenkrat vzdusny priestor Ukrajiny

Co pozorovaci z OBSE najdu na Kryme ze krymska domobrana obsadila to co sa hovori ze spravili Rusi. Ak by to aj spravili Ruski vojaci tak dnes uz tam nie su.

Samotny stav vojakov je sice sporny ale o co ide. Rusi tvrdia ze maju v zmluve 25 000. Teraz maju na Kryme 1600. Ak by bolo ako Ukrajina tvrdi 11 000 tak ci tak nespravili invaziu a hlavne ziaden ohnostroj a jatky a la Juesej.

A ze lietadla porusili vzdusny priestor? Rusi chceli otestovat ci Ukrajinska armada vobec zije. Zila poslali svoje lietadlo.

Vidim to tak ze Rusko stoji na strane dobra. Dockej casu jak hus klasu. Jedna taka revolucionarka nedavno vysla z basy. Pockajme na volby koncom maja tam ludia povedia kto je kto. Ja vsadzam ze pucisti neprejdu.

Uvedomme si ze Ukrajina sa stala z jednej z najvyspelejsich casti ZSSR jednou z najzaostalejsich. Korupcia a rozkradanie je narodnym sportom. Je to cierna diera ktora pohlti co jej pride pod zub.

A budeme cvakat. EU hovori ze zatiahne Ukrajine ucet za plyn $2 miliardy. Lenze co, tam treba 25 miliard okamzite popri palcu. Americania su velmi dobri ludia. Investovali do prevratu na Ukrajine 5 miliard a dobrovolne sa kratia na stravnych listkoch, zdravotnom medicare, penziach atd. Slachetni ludia. Slovaci su skupi a lakomi. Nechcu sa pidelit zo svojim bohatstvom s biednym ludom na Ukrajine

Eva # KeciNeca34
-
 65% ( 7 people voted )
+
2014-03-05 14:10:44 6bb22629
Po vojne je kazdy general. Dokial Putin neprehovoril a nepovedal na rovinu ze nebude dobyjat Ukrajinu na co v NATO cakaju aby sa slovania bili a oni si mastili vrecka, tak sa tam klepali jak osiky. Teraz zrazu kolko maju reci ake sankcie oni budu robit. A Obama uz zahlasil ze nepojde do Soci na G8. Od hanby ze mu Putin nasadil oslie usi tam sa radsej nejde ukazovat
Eva # KeciNeca34
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 14:20:19 6bb22629
Pandy: Na nadrazi stoji tipek a onanuje. Pride k nemu vypravci a rika: Pane, zbytecne se honite uz vam to ujelo.

:-(:-(:-(:-(Eva # KeciNeca34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 14:25:43 6bb22629
Nech nam tento idiot sem napise clanocek, kde odcituje, na zaklade akého prava a koho odsuhlasenia, boli USA v Paneme, Grenade, Vietname, Korei, spolu s EU v Iraku, Afganistane, Syrii, Libyii a teraz Ukrajine. kto povolil vstup vojsk NATO na Ukrajinu, aby tam podporovali fasistov za nase dane?
Hansen # WywyWyjo95
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-05 14:28:16 5ec71065
Doležal je židovský poskok a pán Debílium je idiot. Jediné z jeho príspevkov, čo dáva trochu zmysel je séria Dčiek.

Peter Novak # DigiQihy47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 14:31:47 c331bc52
Tu je kolko nam treba na pomoc Ukrajine
The European Union will help Ukraine pay the $2 billion it owes to Russian gas giant Gazprom... However, the package in the pipeline is a far cry from the €25 billion over two years which the newly installed Ukrainian government says it needs.

Co na Ukrajincov caka je MMF, skrtania, zobrota, upadok, otrocina. Ak nezvolia pro- rusky orientovanu vladu tak sa budu mat horsie ako dnes. S ruskom aspon zostanu na com su.Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 14:36:16 6bb22629
Ostrelovacov co strielali do ludi najala opozicia

http://www.globalresearch.ca/leaked-eus-ashton-pho
ne-tape-kiev-snipers-were-hired-by-us-supported-op
position-leaders/5371956
Eva # KeciNeca34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 17:10:53 6bb22aa6
Aby sme vedeli co mozme ocakavat zo zapadu. Operacia Gladio pokracuje
Eva # KeciNeca34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 17:12:00 6bb22aa6
Eva,-----Američania sú "veľmi dobrí ľudia".Ak dali do krviprelievania na Ukrajine 5 miliar,dajú ešte desaťaj s EÚ aby ešte viac osprosteli Ukrajinu. EÚ dá Ukrajine aj naše peniaze,aby ju zlanárila do EÚ, .Keby bolo v našej moci, radi by sme boli skúpi,aj lakomí dávať peniaze na zotročenie Ukrajiny.EÚ aby nezostala v hanbe pred Amerikou sa určite posnaží.Som zvedavá,čo urobia naši pätolizači .

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 17:15:28 b229a898
Rusi museli konat aj ked uz 5 min po 12.00 !

Dost neskoro pochopili co im hrozi , ale snad nie je vsetko stratene . Ak nechcu, aby im "demokrati" postavili stovky jadrovych rakiet na ukrajinsko-ruske hranice 700 km od Moskvy a neskoncili ako neoddelitelna sucast jadroveho prachu po raketovom utoku , musia sa ponahlat .

Zmluva s Reaganom o zjednoteni Nemecka im zarucila bezpecnost s tym ze sa NATO nebude rozsirovat k ruskym hraniciam . Opak je vsak pravda , pomaly su totalne obkluceni a zbesilou , lzivou propagandou (vratane 10 dolarovych slovenskych medialnych prostitutok ) zahnani do kuta .
Darmo sa nehovori ze najlepsou obranou je utok .

A ruske ponorky s jadrovymi nosicmi par stoviek km od New Yorku tam neoperuju pre zabavu alebo z dlhej chvile .

papa # ByluTyna79
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 17:16:08 bc79b747
http://www.czechfreepress.cz/rusko/prevrat-na-ukra
jine-je-otevrenym-utokem-na-rusko-uvedomuji-si-ame
ricane-a-obcane-zemi-eu-oc-se-hraje-na-jaderne-zbr
ane-jsme-uz-temer-zapomneli-rychle-se-nam-mohou-pr
ipomenout.html?fb_action_ids=794236083939073&fb_ac
tion_types=og.likes&fb_source=other_multiline&acti
on_object_map=%5B647375835323290%5D&action_type_ma
p=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

tiez zaujimave citanie

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 17:27:02 d991c738
Rusko a Bielorusko malo niekolko skupin bezpecakov v Kyjeve ktori zbierali informacie co znamena odpocuvanie, videa, fotky atd. To iste robila a robi Ukrajinska sluzba dnes. Ak sa dozviete kto vam zabil kolegu a vase deti... tak toho treba zvolit to je spravny vodca naroda. Ze, Dolezalu
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 17:29:31 6bb22aa6
Jambo, parodicky, OK. Povedala som to parodicky. Rockefeller, Soros, Gates zilu nepustia
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 17:33:56 6bb22aa6
Eva,-----Ja som pochopila,Aj tak odpovedám ,predsa.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 17:38:13 b229a898
Naša Evička tričko...

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 47% ( 7 people voted )
+
2014-03-05 17:38:59 bc7b649f
Alex Johnes ma ten isty nazor ako ja ze za tym stoji Operacia Gladio. Ten isty rukopis

http://www.infowars.com/leaked-phone-call-kiev-sni
pers-hired-by-us-backed-opposition/
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 17:45:42 6bb22aa6
No konečne aj trochu iné obrázka v TV,ako len tie na hrdinskú US Army.
Je treba uznať,že Ruské vojská sú oveľa coolovejšie,ako ich protivník.
A v neposlednej rade,koľko mudrlantov nateraz zamestnáva celý konflikt.Zaujímavejšie,ako vyhraná olympiada v hokeji.Chlapci, ďaa-ku-jemééé!!!

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 19:03:50 55f814c2
Zisťujeme, že všetko je inak. Pozrite sa okolo seba. Rusi na čele s Putinom, idú dopredu. Pozrite sa, kto začína ovládať svet? Kto má zdroje? Len príklad. Všade sú Ruský turisti. Egypt, Turecko, Čierna Hora, naše Tatry, Alpy.......Rusi skupujú nehnuteľnosti všade. A sú najlepšími zákazníkmi. Napríklad, Karlové Vary sú už ruské. Čierna Hora tiež. V Alpách kupujú v najlepších destináciách. Putin zakázal oligarchom rozpredávať Ruskú zem. Tá patrí Ruskému národu. A ten si teraz môže za svoje kúpiť čo chce. Nepotrebujú kradnúť ako chazar.
milan # TepuXaba62
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 19:27:08 57f4fbe4
Vám sa páči, že Karlove Vary skúpili rusáci a robia si tam čo chcú? To je rovnako zlé, ako keby ich skúpili sudeťáci. Majú byť predovšetkým České! Vidíte, akí ste sprostí? Preto ste aj na smiech.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-03-05 19:53:45 bc7b649f
Panduch po prečítaní tvojich príspevkov o tvojej nadpriemernej inteligencii nikto pochybovať nemôže
jurosiq # NakeCiqa38
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 20:09:32 4e63f00a
Milan,----Tak mali robiť aj naši politici. Nedovoliť rozpredať a rozkradnúť Slovenskú zem. Hádam to nieje vina Rusov!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 20:15:10 b229a898
pandacik mas urcitim sposobom pravdu,je to v podstate jedno kto tam bude, ci ruski kapitalista, ci americki kapitalista alebo ukrajinski kapitalista, lebo problemik je v samotnom kapitalizme, ludia sa zbitocne utesuju , ze sa nieco zmeni ,ze sa budu mat lepsie a netreba sa bat, len co ulica zacne kricat , ze nechce kapitalizmus potom sa vsetci spoja.
A karlove vari patria tomu co si ich kupil , nic nebrani cechom abi si ich kupili spet, lebo tak to v demokracii chodi.

kvak # XyloXone48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 20:24:14 c3a873d1
Ale ináč--pekne po poriadku.. Ono ten Madagaskar..a Moric..., Togo..nám núkali po prvej SW Francúzi,/Nemecka kolónia --jeden brat hraje futbal za Togo--druhí černoch za D/ niekoľko rodín z ČSR je do dnes vo Francúzkej Polynézií..ponúkanej .. a nič, Terst už mal Štefanik predjednaný že bude náš..ale Beneš sa zľakol --mora--A Baťa už mal pravidelné dodávky koží z Argentínskych pamp...O Podkarpadskej radšej pssst.... Teda čia je zem---a kúpiť sa dá aj --myslenie!Aj rozhodovanie! Aj aj..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 20:38:31 58d4289b
Panda takže predsa si komunista, síce si veľakrát splietal čosi o sockách, ale sám si sa stal obhajcom sociek a zakazovateľom predaja súkromného majetku. Pepícke žiarlivé socky nadávajú, lebo ich život je bezútešný a ty si ich hovorcom?
Komunisti písali aj o revanšistoch, ty si ich slovník ako vynikajúci žiak obohatil o sudeťákov. Alebo tvoje strašenie nemčúrmi má iné opodstatnenie ako boľševické heslá? Pokiaľ by si nebol sockou, tak aj ty by si mohol nakúpiť čo sa dá. Myslím, že do varov došli z Gruzínska alebo Izraela, ale inteleguáni ich kvôli obcovaciemu jazyku nazvali rusmi. Nie všetci sú myšlienkovou noblesou.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-05 21:12:03 b228e104
Je véľmi ťažko nájsť v histórií , dejinách rozdiely --hraničné --územné-- či jazykové medzi Ukrajincami a Rusmi ! Ona tá Kyjevská Rus bola už aj pred Cyrilo-Metodovským pôsobením--mísijným v Chersone! Ona ta Kyjevská Rus zadržala na 200 rokov pustošiacich Aziatov/ Zolotaja horda/ lebo by boli až pri Atlantiku..A dnes pribehne ..Kerry.. s véééľkou peňaženkou... a peklo----?
klopi # BadiToda49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 21:19:35 58d4289b
Nower,treba im vziat ten zazracny mesec,z ktoreho sa to samo sype.

A ano,aj p.Dolezalovi.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 21:20:08 b2298658
Pane DOLEZALE zaspal si dobu a taras nezmysli Treba Ta poslat do vyroby fyzicky pracovat za 300 Eur mesacne Armada zaplatenych politologov zapadnymi mocenskymi skupinami sa rozrastla od 89 roku dem revolucii ako mor Vsetko zle na nieco dobre Prevaril sa gulasik a zacnete si ho sami pozierat Historia USA je od vzniku pretoze ho zakladali JIDIS bankari iba sama invazia a vrazdenie po svete Zacalo to obsazovanim uzemi latimskej Ameriky od roku 1700 Slovanske narody nie su krvilacne vid historiu Inac na klik link aj ked z toho je povedzme 30 % pravdy / T.J ze bankari sa zacina likvidovat ako svedkovia tak aj to staci ako na prve kolo prebudcenia ludi sveta ktorych ako vieme je cca 9 miliard cca 1 % sialencov pri moci nestiha vsetkych povrazdit a ich PYRAMIDA sa pomali ale iste rozpadne Zasielam link na klik od Benjamina Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 h
ttp://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/ Zaverom urcite ked RUSI prijdu nepozvu Ta na okurcek a vodku ale nakopu Ta do zadku a vyzenu dakde pracovat aby si vytrezvel Omluvam sa za formu a slova ale na Velku dieru treba velku zaplatu JOZKO

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Jozko Slaninka # RoxyHovy96
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-06 16:15:38 cab314f1
Pandemonium. Na smiech si ty. Nikde som nepísal, že je to dobré. Češi si Karlove Vary predali sami. Rusi im ich neukradli. Písal som len o tom, že Rusi nepotrebujú kradnúť po celom svete ako Američania, aby si mohli dovoliť žiť nad pomery. Ak si nepochopil, Rusi si svoju krajinu rozpredať nenechajú. Závidím im Putina. Keby sme my mali takého premiéra, Slovensko by sme dnes rozkradnuté nemali.
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 19:14:32 57f4fbe4
Běž domů, Ivane ! :D

gata # JeqeKeja49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 00:29:01 4e88b37b
Starej liske, odchovanej v KGB - Putinovi, by som neveril! Aj rusi vzdy mali svoje velmocenske, imperialne ambicie. Od cara Mikulasa, ktory Aljasku predal americanom za 20 mil. dolarov, cez Lenina, ktory "zapojil" do SSSR aj stredoazijsske staty - Kazachstan, Turkmenistan, Uzbekystan, Armensko . . . az po cara Putina, ktory sa snazi vratit Rusku jeho volakedajsiu silu a velkost.
A ved spomenme si, ako vznikli USA - zabratim uzemia, ktore obyvalo povodne obyvatelstvo - indiani, ale podla vtedajsich kriterii nepatrilo nikomu.

Petonovak # WakeMace33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-07 03:31:37 c35b0522
Pardon, opravujem: Aljasku predal Amerike car Alexander II. za 7,5 mil. dolarov roku 1868.


Petonovak # WakeMace33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 03:46:36 c35b0522
nech je príčinou terajšej situácie na Ukrajine čokoľvek a ktokoľvek. Putin sa správa ako okupant suverénnej a slobodnej krajiny.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-07 09:33:22 55f80a26
navrhujem, aby nam ukrajina vratila podkarpatsku rus, ktora je historicky sucastou slovenska, ako krym ruska.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 09:52:18 5ab6fb7f
Rovnako mozne je potom pozadovat navratenie Aljasky Rusom, ktoru car predal za smiesnu sumu Americanom.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 10:47:36 59ad5d21
Dúfam, že myšlienka navrátenia Podrakpatskej Rusi Slovensku - ktorá tu zaznela - bola myslená ako vtip. Iba ak by niekomu bolo ľúto za bedačou za východnou hranicou, alebo by chcel nostalgicky susediť s cigánskym Rumunskom.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-07 11:21:41 d4254112
Alexander II. určite nemal imperiálne ambície, keď predal Aljašku. No a V.I. Uljanov- Lenin? História ukáže. Podľa mňa, ZSSR bol židobolševický konglomerát, kde Rusi tvorili väčšinový národ.
Džugašvili-Stalin mal svätú pravdu. To sa tiež ukáže čo nevidieť.

milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 19:07:16 57f4fbe4
Pandemonium
v tebe sa tá tupost, ubohost, pimitívnost a sprostosť priam kotí....ja len neviem pochopit kto ta mohol splodit...lebo keby som skrížil orangutana s potkanom tak takéto tupé indivídum nevyrobím...nože prezrad, nech máme viac takých pandemoniov-debilov....

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 21:24:38 4df7e017

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Jestli se vám tu nelíbí, tak se odstěhujte!


Jestli se vám tu nelíbí, tak se odstěhujte!
… vyzval mne etatista ignorant. Takže já se mám vzdát kořenů a odstěhovat od všech, které znám celý svůj život, prodat téměř všechno, co mám, opustit práci, svůj dům a ...
A NEDALO BY SA DRAHŠIE?
Zbraně, které vyberou cíl, jsou vlnou budoucnosti
Kruté lekce sociálního inženýrství

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1083 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage