Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ruský plyn.


Ruský plyn.

Zvýšiť nákup plynu mimo Ruska. Túto možnosť posudzujú vlády krajín Európskej únie na pozadí krízy na Ukrajine.

Avšak podľa názoru medzinárodných odborníkov sotva to bude pre EÚ výhodné. Európa na to nemá ani čas, ani peniaze. Aj prvé, aj druhé jej zreteľne chýba.

Zníženie nákupu ruského plynu Európskou úniou prakticky nie je možné, a to tak v najbližšej, ako aj vo vzdialenej budúcnosti. To je názor experta Centra strategických a medzinárodných štúdií Edwarda Chewa. Mienku tohto odborníka z USA nedávno zverejnili ruské médiá. Vysvetľujúc svoj názor poukázal na to, že prv, ako sa odhodlať na diverzifikáciu dodávok plynu, EÚ bude musieť vydať prinajmenšom desiatky, ba stovky miliárd dolárov na rozvoj potrebnej infraštruktúry – potrubného systému a terminálov na preberanie skvapalneného plynu. Okrem toho prv, ako začať uvažovať o alternatívnych dodávkach, krajiny Európskej únie by sa mali rozhodnúť, kde konkrétne chcú nakupovať plyn. Veď Európa sa už chcela vyhnúť závislosti na ruskom plyne. Dokonca podnikala určité kroky – napríklad, výstavbu terminálov na prevzatie skvapalneného plynu. Ale ich rentabilita nie je vyhovujúca, povedal expert Sergej Pravosudov:

- Posledné dva roky sú prakticky prázdne. Pretože sa plyn pre tieto terminály nedodáva. Využíva sa maximálne jedna tretina ich možností. A tu už vedie ku strate investorov. Problém sa vysvetľuje jednoducho. Skvapalnený zemný plyn predávajú tam, kde je oveľa drahší – v Ázii. Ide o Japonsko, Južnú Kóreu, Čínu, V Európe sú ceny plynu podstatne nižšie.

Dokonca za tých najlepších podmienok prvé dodávky plynu namiesto ruských Európa neuvidí skôr, ako v roku 2015. A o to sa ešte treba postarať. Veď podľa údajov medzinárodnej energetickej agentúry na Rusko pripadá vyše tretiny celkových dodávok modrého paliva pre Európsku úniu. Iba v minulom roku EÚ nakúpila od Ruska takmer 170 (167,2) miliárd kubických metrov. Severná Afrika je ochotná poskytnúť Starému svetu zatiaľ iba menej ako 50 miliárd, Irán a Azerbajdžan dohromady – asi 60 miliárd kubických metrov plynu. Takže EÚ sotva bude môcť nájsť v najbližšom čase alternatívu s takými istými zárukami, v takom objeme a za takú cenu, akú platí teraz.

Dodatočný objem plynu na trhu teraz môže ponúknuť iba Rusko. A to nie za ázijské ceny – 600-700 dolárov za tisíc kubických metrov, ale za tých istých 350 dolárov. Pre Rusko nie je problém zvýšiť export paliva do Európy. Stačí, aby o to požiadali odberatelia. A tí asi o to budú prosiť v každom prípade. Ak budeme veriť prognóze americkej spoločnosti ExxonMobil, závislosť EÚ na dovoze plynu sa v najbližších 10 rokoch zvýši z dnešných 45 na 60%.

 Author: Grandtour # TuveQemo47
Ekonomika2014-03-166
-
 58%  ( 9 people voted )
+
Kde nemôže čert tam pošle Jaroša. Vodca pravého sektora vyzýva na záškodnú činnosť proti potrubiam s ruským plynom a ropou. Putin si nič viac nemôže želať
http://www.rt.com/news/yarosh-destroy-russia-pipel
ines-186/

Antabus # HecyLiny20
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-03-16 22:38:15 4079836a
Dzurinda sa dokonca rozohnil,aby Slovensko nebolo závislé na ruskom plyne a zrejme aby sa dovážal bridlicový plyn asi z Ameriky.Darmo...,to už platilo aj v socializme: Čo je americké to je dobré.

cobra # WykeXala95
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-03-16 23:28:32 55f814c2
Dzurinda to je komplet idiot, ten by dovazal z USA aj hovna, len aby sa im zasunul hlbsie do riti... Rovnako aj cela tupa EU. Zrazu uz niekto kalkuluje s plynom z IRANU?? Uz im neprekazaju sankcie?? Zrazu zacina byt aj Iran zaujimavy?? Dufam, ze ked na to pride, tak si da Iran zaplatit zlatom... ABy sa zidobolsevici v EU trochu prebrali. Ale dovtedy sa odrovnaju sami svojou sprostostou, lebo sami sebe zakazu dovoz ruskeho plynu, aj ked su na neho komplet zavisli. Skratka vo svojej tuposti a koli vlastnemu egu spachaju samovrazdu... A amerika sa na nich bude zabavat, lbo tej nic nechyba. Ale politici EU, rovnako ako Dzurinda uz lestia lebky, aby sa lahko smykali do americkych riti
Hansen # WywyWyjo95
-
 81%  ( 16 people voted )
+
2014-03-17 03:20:26 5f8e544d
Židoboľševická eú chce všetko regulovať, všetko posúdiť, všetko prikázať a keďže táto etatistická handra nemá plyn, tak vrieskajú ako posadnutí, lebo musia nakupovať od nepriateľov, ktorého by rozbombardovali pokiaľ by Boh ich satanizmus dovolil.
Musíme si uvedomiť, že nesledujeme normálnych ľudí, ale bláznov, nielen že by túžili rozhodnúť za druhých, od koho niekto kúpi plyn, ak ho už potrebuje, ale vraj ak by mal kupovať od nepriateľa, tak je mu vydaný na pospas a predávajúci je neustálený, nepredvídateľný a teda nakupujúci je závislý.
Závislý je jedine etatistický šialenec v Bruseli, jednak je ozaj feťák, a tiež je závislý od razítka.
Čo vás je vy etatistická banda do toho, kde a za koľko kto kupuje, vy boľševický komunistický odpad, od čoho ste ešte závislý, od jantáru, kubánskych cigár, nemáte kde pozbierať banány?
Za dnešný stav poďakujte bezmozgom na „západe“, týmto hlupákom úplne vyhovuje, je to dlhoročná súčasť ich mentality, ktorú rozširujú na všetky strany. Oni komunizmus zdokonalili a vybrali si ho úplne slobodne.
Dzurinda je komunista, jemu je dokonca ľahostajné, kto by ten plyn vyvážal, len aby došiel z usa, veď predsa komunistická usa vláda už dohliadne na prevereného súdruha vývozcu.

Lidhja # JojaVime40
-
 63%  ( 6 people voted )
+
2014-03-17 04:34:29 b22887ff
bridlicovy plyn s USA?
uz len to by nam chybalo!
jeho cena bude pre nas minimalne trojnasobok toho ruskeho.minimalne!

TNT1973 # HamuQeno04
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-03-17 08:43:27 d991c738
Nuž ale veď o to ide - že je drahší.
Celé to je o tom, ako sú štáty (US) drahé, ako nedokážu konkurovať a preto treba začať predávať ich drahý plyn a samozrejme zariadenia k nemu z US. To potiahne ceny nahor, inflácia, devalvácia eura a zasa je dolár OK a vydržíme o pár rokov viac.
Keby to bola jedna informácia od debila, tak to beriem ako joke.
Problém je v tom ako po tom všetci spravodajcovia, politici skočili.
Ak k tomu započítam miernu zimu v európe (však sa nič nedeje, moc toho nespálime, zimy sú slabé) a drsnú zimu v US (kua, nedáme ho lacno, však ho potrebujeme my) tak to začína dávať zmysel.
Len ako do toho sedí to malajské lietadlo?

Hockenberry # NogaWyji14
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-03-17 19:34:07 3ec5d933
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bitcoin opäť láme rekordy


Bitcoin opäť láme rekordy
Digitálna decentralizovaná mena Bitcoin sa obchodovala na jednej z najznámejších búrz Bitstamp v piatok 24.2. za rekordných 1220 dolárov. Došlo k prekonaniu historického maxima z 30.11.2013...
O hrůzách státního školství
Čím hůře, tím lépe
VIDEO: OHEBNÝ OLED DISPLEJ PŘEDSTAVEN

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0289 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne