Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

SANDY, MY A QUO VADIS, HOMINE


SANDY, MY A QUO VADIS, HOMINE

Kamarátky žijúcej v USA som sa pýtala, ako prežili katastrofálnu búrku Sandy v októbri 2012. Bývajú v rodinnom dome, mimo mestečka akoby priamo v lese, čosi viac ako sto kilometrov od New Yorku. Prostredie, v ktorom žijú, mi viac než obytnú štvrť pripomína jednu chatovú oblasť na Záhorí. Od susedov sú oddelení len lesom, žiadne do prírody nevkusne zasadené ploty či ohrady. Vzdialenosť medzi domami je dostatočná na udržanie súkromia. A žijú v pásme mega búrky, ktorá zanechala svojho času po sebe spúšť.

O Sandy sa vedelo už nejaký čas vopred. Zo zverejnených informácii si kamarátka s jej manželom pre seba vyvodili potrebu zásobiť sa potravinami a balenou vodou na dlhšie obdobie. Opravili uvoľnenú strešnú krytinu, skontrolovali okenice a tiež zavolali technika na revíziu plynovej nádrže, ktorá im umožňuje chod generátora pri prerušení dodávky elektrickej energie. Ten zistil nejaké nedostatky, ktoré ale na druhý deň prizvaná firma odstránila a mohli zavolať ďalšiu firmu, aby doplnila plyn v nádrži na maximum.

Búrka dorazila a s ňou aj očakávané problémy. Našťastie sa u nich nestalo nič tragické. Najhoršia vec bola, že jeden zo stromov nevydržal a poškodil strechu ich domu. Bez elektriky boli vyše týždňa. Teda bez tej z verejnej siete. Doma fungovali takmer normálne. Spotrebiče, ktoré nutne nepotrebovali, vypli, dôležité bolo najmä čerpadlo. Vďaka plnej plynovej nádrži mali aj teplú vodu, potraviny v chladničke sa nepokazili a firma bola dokonca schopná aj napriek problémom s prejazdnosťou ciest prísť doplniť ich nádrž ešte raz.

Po odznení búrky všetci naokolo rátali škody. Čo bolo najnutnejšie, hneď dávali do poriadku. A tí, ktorí buď škody nemali vôbec, alebo ich odstránili veľmi rýchlo, sa organizovali, nasadli do svojich veľkých áut a išli pomáhať do New Yorku. Tam bolo problémov oveľa viac. Obyvatelia tohto megamesta sú v podstatne väčšej miere ako spomenutí "vidiečania" závislí od iných. "Predstav si", vraví mi, "že aj taká maličkosť ako ísť na WC sa stáva obrovským problémom. Keby sme my nemali vodu a kanalizáciu, tak nemám problém si čupnúť za hociktorý strom, ale čo majú robiť Newyorčania, keď ich núdza pritlačí?" A to je ozaj len tak na okraj. Bolo nevyhnutné pomôcť a existujú patrioti, ktorí to berú ako samozrejmosť. "Bohužiaľ, stále menej a menej sú iniciatívni samotní ľudia a čoraz viac sa začínajú spoliehať na úrady", smutne dodala.

Zložila som uznanie aj tým dobrovoľníkom aj jej s manželom, ako pragmaticky sa dokázali postaviť situácii. Že na ňu mysleli už v čase, keď si stavali dom. A zaujímalo ma, či to je tam zvykom. Dozvedela som sa, že z jej známych až na jeden prípad, majú takto zabezpečené bývanie všetci. Tí jediní, ktorí si dom postavili len nedávno, považovali za zbytočné pri vysokej úrovní služieb do "zadných dvierok" investovať. Kamarátka až po dlhšom čase zistila, ako táto rodina prežila obdobie búrky a jej doznievania. Nemohli si zakúriť, nemali teplú vodu a vznikli im aj škody na potravinách a zariadeniach odstavených od elektriky. Zahanbene priznali, že nechceli nikoho obťažovať a ukázať tak svoju neschopnosť postarať sa o seba.

Predstavujem si, čo by sa dialo v podobnom prípade u nás. Koľko domácností má pre prípad katastrofy vypracované krízové riešenie. Koľkí sú reálne schopní pomáhať v nešťastí tým ešte nešťastnejším a nakoniec, či vôbec niekto by bol schopný sa hanbiť za svoju vlastnú neschopnosť myslieť dopredu.

Aby som bola spravodlivá, spomeniem zosuvy pôdy v Nižnej Myšli v roku 2010, keď šok, ktorý prišiel, paralyzoval jej obyvateľov.

Trinásť chlapcov vo veku 17 až 20 rokov dva a pol týždňa pomáhalo občanom, ktorých postihla prírodná katastrofa. Z padajúcich domov vyťahovali šokovaných ľudí a vynášali ich majetok z domov a rozpadnutých obydlí, sťahovali ich majetok napriek tomu, že hrozilo zrútenie domov. Vo chvíľke voľna čerpali vodu zo zaplavených domov. V čase vypúšťania vodnej nádrže Ružín plnili vrecia. V noci organizovali strážnu službu proti rabovaniu ....

Chlapci si za to vyslúžili všeobecné uznanie a ocenenie. Stali sa z nich hrdinovia a môžu byť nádejou do budúcnosti.

V podobných situáciách sme ale skôr zvyknutí na nárek postihnutých ľudí, na ich volanie o pomoc, na dôležito sa tváriacich politikov, ktorí v čase, keď bezprostredné nebezpečenstvo pominie, často krát nahodení v záchranárskych mundúroch, prejavujú obetiam svoju účasť. A nakoniec z toho vznikne spoločenská požiadavka, aby sa štát ešte viac angažoval vo veciach ochrany obyvateľstva. Aj pri opakujúcich sa povodniach v oblastiach, kde na základe histórie nemôžu byť pre nikoho až takým prekvapením, stále sa veľmi často očakáva, že im predíde vláda so svojim geniálnym riešením. A politickí predstavitelia obyvateľov ubezpečujú, že už sa na tom intenzívne pracuje a ak to nestihnú náhodou v tomto volebnom období, tak po ich zvolení v najbližších voľbách to určite dotiahnu do úspešného konca.

Je obrovský rozdiel v mentalite dvoch spomenutých národov. Čo sa zmení skôr, slovenský alebo americký postoj? Je ešte vôbec možné, aby sa o čo najväčšiu nezávislosť u nás snažili nielen jednotlivci považovaní za exotov, ale dostala sa do krvi širšiemu okruhu ľudí? Napriek tomu, že je snaha každý pokus o osobnú nezávislosť minimálne na byrokratickej úrovni úradmi maximálne sťažiť?

Stáročia sa intenzívne pracuje na tom, aby si ľudia bez inštitúcií už nevedeli predstaviť svoj vlastný život. Možno to je postupným evolučným vývojom, ale čoraz viac sa považuje za normálne, že o väčšine nášho žitia majú rozhodovať zákony prijaté hŕstkou vyvolených. Z histórie Zeme je ale známe, že najprudší skok vo vývoji bol vždy v období obrovskej prírodnej katastrofy. A to všetko nás posunulo až sem. K doteraz "najdokonalejšiemu" stupňu vývoja, keď si myslíme, že sme už schopní dokázať všetko. Ignorujúc históriu si nechceme pripustiť, že môže prísť katastrofa, na ktorú jednoducho budeme krátki a ktorá zase spôsobí prudký skok vo vývoji civilizácie. Ktorá možno nás – tie dokonalé tvory, nepripúšťajúce si takúto možnosť – úplne alebo z veľkej miery vyhladí a na piedestál najdokonalejšieho tvora nastúpi niekto úplne iný.

Je ťažké si dopredu predstaviť, čo nás čaká, keď väčšina sa radšej chce spoliehať na niekoho iného a odmieta prevziať úplnú zodpovednosť čo i len za svoj vlastný život. Tlak väčšiny médií, politikov, ekonómov a iných "expertov", ktorí nechcú prijať, tobôž povedať pravdu o tom, že spoliehanie sa na "niekoho iného" je krátkozrakosť, na ktorú môžeme čoskoro kruto doplatiť, je taký veľký, že väčšina spoločnosti im uverila a už si ani nedokáže predstaviť, že by bola schopná veľa zo svojich terajších aj budúcich problémov riešiť vlastnými silami.

Možno by stačilo na začiatok prestať sa posmievať a odsudzovať s hrozbou sankcií snahy tých, čo chcú zobrať svoj život do vlastných rúk. Neurážať tých, ktorí na možné budúce nepríjemnosti poukazujú. Zbaviť sa nánosov tendenčných informácií a manipulácií, zobrať do hrsti svoj vlastný rozum a správať sa zodpovedne. Možnože sa budeme na seba chvíľu ešte viac mračiť, ale ak to bude znamenať tuhé rozmýšľanie o úspešnom riešení svojej situácie, nakoniec sa môžeme doširoka usmievať

http://www.menejstatu.sk/sand y-my-a-quo-vadis-homine/Author: Jana Kovacova # GikaCihy65
Svet2014-02-179
-
 65% ( 7 people voted )
+
u nas? heh...to pocujem akurat "nebud saleny", "na co ti to bude" atd., u nas si ludia kupia radsej zbytocne <>viny a ked sa nieco stane tak akurat poslat dobrocinnu sms-ku a svedomiu je ucinene za dost...

Yanath # VepeBeke80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-17 13:46:16 559f68d2
Pod pojmom "amerika" si predstavime yankeestan co je uzemie na sever od Pannonie a na vychod od rieky Delaware. Tu je centrum imperia a hnusny, vyrazkati yankeeovia: Pentagon, Bilej dum, kongres, Brectanova liga, Vol strit. To je to s cim sa clovek pod vlajkou USA stretne. Ak nad neokradne Vol strit a nezasadia svojich poskokov v krajine, tak zasiahne Pentagon.
Maly trik je v tom ze tuto cast ameriky nemaju radi ani vo zvysku ameriky tak preco by sme ju mali milovat na slovensku. Po volbach sa zvycajne spusti lavina nakupu zbrani ako sa chystaju na obciansku vojnu co len ukazuje status quo a potvrdzuje moje tvrdenia.

Well, amerika. Mizerna praca stavbarov, architektov a konstrukterov. kedze nemaju ucnovky a vsetko su samouci tak to aj vyzera. Architekti a organy dovolili v zatopovej oblasti stavat domy na zemi. po sandy tam zvysili uroven na 1 -1.5 metra nad zemou. S este aj tie domy na zemi maju podpivnicenie takze sa len caka na pruser. Ale to sa netyka znamych autora clanku.

Dalsou specialitou su drevene elektricke stlpy pokrivene ako paragrafy a zvnutra zhnile ako huba takze zafuka vietor a kably stiahnu stlpy na zem.

Elekteicke kably su zasadne tahane medzi stromami a v ich dosahu. Takze cokolvek priroda prinesie tak su pravidelne bez elektriny.

V miestach kde je moznost vyskytu poziaru je moderne mat strechu z drevenych alebo asfaltovych sindlov pretoze spilkove domy strukturalne neunesu tazsiu strechu. Stacilo by ak by namiesto 2x4 pouzili 2x6 ale to by stalo o 1000 $ viac a stavebnej firme by to chybalo.
Co sa stalo spilkovemu domu ktory nedavno v mrazoch horel bolo ze voda od piziarnikov zamrzla na dome a dom skolaboval pod vahou ladu.

Nehovoriac o tom ze podlahy v poschodovych domoch su horlave cakum-prask takze akykolvek piziar lahko prerastie do tragedie.

Tieto spilkove domy maju sice aku taku horizontalnu moc ale vertikalne su labilne ako domceky z karat. Potom ukazuju tragedie ze zafukal vietor a ake skody to narobilo.

Trikom je ze v amerike je zakonodarstvo v rukach lobistov= penazi co je na ukor bezpecnosti a penazi. Poistovnictvo v amerike je maly komunizmus. Najprv sa kontraktor nabali na postaveni mizerneho domu a ak sa domu nieco stane a poistovna to zaplati tak zvysia poistne. Hovori sa tomu privatizacia ziskov a socializacia strat.

Pravdou ale je ze v amerike na pozemku o urcitej rozlohe mozte postavit co sa vam zapaci a bez statneho dozoru. Ak ma niekto hotovost a nechce poistenie- vo Vermonte nemusi byt poistka na auto- tak je to naozaj slobodna krajina.
Eva # KeciNeca34
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-02-17 15:27:11 6bb2226b
Tento problém má na Slovensku na svedomí 2 príčíny:
- arogancia a neochota štátu,
- arogancia a neochota občanov.

Štát na všetko kašle. Česť výnimkám. Vytvárajú a uskutočňujú sa len také projekty, na ktorých im niečo kapne. Posledný výtvor našich tzv. "odborníkov" ohľadom zabezpečenia a vybavenia obcí pri povodniach to len potvrdzuje. Celková ochrana obyvateľstva (a to nie len pri povodniach) ne je ucelená a v súčasnej dobe veľmi výrazne do toho vstupuje súkromný faktor (ktorý ťažko niečo môže garantovať).

Občania na všetko kašľú. Česť výnimkám. Zdravé a rozumné rozmýšľanie a hlavne sedliacky rozum sa už vytratili. Toto všetko vystriedala arogancia, neochota, chamtivosť, lenivosť a pýcha. Presne ako sa píše v článku, systém naučil ľudí spoliehať sa na systém, ktorý však nie je schopný (aj napriek veľkej snahe ľudí, ktorí to priamo vykonávajú) tieto potreby zabezpečiť. Ľudia zlikvidovali všetko čo bolo vytvorené, ignorujú staré pravidlá a nariadenia a myslia si, že môžu všetko.

Zapamätajte si, vysekané vetrolamy v krajine, korytá riek zdevastované pod pláštikom tzv. "protipovodňovej ochrany" neregulovaná a blbá (mierne povedané) výstavba a celkové chybné riešenie občianskej vybavenosti a ochrany životného prostredia, to sa nám všetko vráti aj s úrokmi. A za toto môže štát a aj občania.


batman82 # MogoJamo62
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-02-17 15:46:36 3ec5c0ae
málem jsem se rozbrečel, dojetím, jací jste v amíkově dokonalí.
Vzpomenu si na to až zas bude výročí zavražděných Martina Luthera Kinga, MalcolmaX, Coopera Miltona Williama, .... vybombardovaného Srbska, výročí lži 9/11... (tři budovy, dvě "letadla" zajímavé počty)
Dokazujete své hrdinství nad zkaženýma potravinama v mrazáku? Nebo jak jste šikovní jít se vykakat za strom? Chcete pochválit? Tak na to zapomeň. To už nežerem.

Já brečím nad těmi co už nemůžou mluvit protože je Vaše pruhované vlastenecké bombičky zavraždily!
Nad více než ČTYŘMI MILIÓNY mrtvých Vietnamců, Laosanů, Kambodžanů. (čert to vem, v amíkově mají jiné počty,že?) A co Korejci? (nepočítaně).
Nebo zhruba milión "drzých teroristů (jak jinak)" v Iráku. Do roku 1971 jste vedli válku chemickými zbraněmi (porušujíce Ženevs. konvence) zejména na civilistech a dneska poučujete Sýrii, a zkoušíte ji rozložit podporováním teroristů, zemi která nikoho neohrožuje.
Plus asi 40 dalších válek od Druhé světové války! Vše jste rozpoutali.
Ale Vy ne. Vy si sedíte na chatě a povídáte o osobní odvaze svobodě a individualizmu. Jen dál.
Ale jinak v kecech a propagandě jste BYLI dobří, nic ve zlým.

(a proč jezdíte ale do Kanady do nemocnic? Aha lékařská péče je u Vás nedostupná)
F.uckOff k.urva, rozumíš? Napřed si udělej pořádek ve vlastním hnízdě!!

totiverim # DipyRiqo19
-
 50% ( 6 people voted )
+
2014-02-17 18:33:26 5e716c49
v ceskej vlade mate same hovada a zlodejov to znamena, ze aj ty si hovado a zlodej....teda aspon podla tvojej logiky...

Yanath # VepeBeke80
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-02-17 20:18:52 559f68d2
janka k, iba jedna otázka:
ktorý generátor mení plyn na elektrinu?
dajte tip, chcem taký. dík

ma be # HepaSoqo19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-18 14:05:10 d551ab8c
loading...
ma be, hocaky zazihovy generator robeny priamo na lpg alebo benzinovy prerobeny na lpg

Yanath # VepeBeke80
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-18 14:43:12 559f68d2
Správne po latinsky má byť nadpis "Quo vadis, homo". Nepoužívaj cudzie slová, keď im nerozumieš.

gene # PiboCyre23
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-19 16:03:48 c3a83162
totiverim,-Presne! To ti verím.Máš pravdu.Slováci by chválili Ameriku ,už len zato,že je to v móde.A v móde je kakať do vlastného hniezda.
Na druhej strane má aj atman82,---pravdu.Na niektorých dedinách sú schopní zasypať kanál rôznym odpadom,namiesto toho aby ho vyčistili pre prípad povodne.Spoliehajú sa ,na štát--Ešte nezistili ,že sa nemajú.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-19 16:52:06 5b7f0f49

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0303 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles