Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

SLOVAK BUSINESS AGENCY, DISMISS!


SLOVAK BUSINESS AGENCY, DISMISS!

Poznáte Slovak Business Agency? Škoda, je to celkom bizarná štátna inštitúcia, ktorá určite stojí za pozornosť.

Vznikla na troskách Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania a mečiarovský názov prezrádza, aká idea sa skrýva za jej vznikom.

Dôvodom existencie čohosi podobného je symbióza dvoch realít, ktorej každý občan našej rozvinutej vlasti čelí. Realita prvá je prítomnosť štátu. Štátu, ktorý, aspoň ako to stojí v propagandistických brožúrkach, nám pomáha, chráni nás ... stavia cesty. A jediné, o čo mu dňom i nocou ide, je blaho nás všetkých.

Napriek existencii štátu, si ale bežný občan niekde na pozadí uvedomuje (aj keď si to veľmi nerád pripúšťa), že jeho spokojnosť a blahobyt závisí skôr od podnikateľov, ako od úradníkov. Že hocijaké pracovné miesto je nakoniec lepšia a udržateľnejšia životná situácia ako tie najsam štedré sociálne dávky a programy. A z kombinácie týchto dvoch faktov nevyhnuteľnosti existencie štátnej byrokracie a bazálnej potreby podnikateľského sektora vznikla úplne kontraproduktívna organizácia ako N.A.R.M.S.P.

Nikto si totiž neuvedomuje, že podnikanie a štát sa k sebe majú ako oheň a voda. V podstate sú to vzájomné negácie. Ale vráťme sa k príbehu Slovak Business Agency.

Pamätáte si ešte na ministra Malatinského? Taký pánko s motýlikom. Keďže ako prvý minister hospodárstva mal skutočný swag, tak vedel, že každá správna inštitúcia musí mať fancy názov. Pretože ešte nepoznal slovo start-up, tak premenoval pred dvoma rokmi ťažkopádnu N.A.R.M.S.P na Slovak Business Agency.

Od vtedy si táto inštitúcia kúpila dve 3D tlačiarne s príslušenstvom za nejakých 200 tisíc (cink). Prenajala si priestory v business centre (veď aká by to bola Business Agency, keby sídlila len v nejakom štátnom úrade) za 5 melcov (cing, cing). A nakúpili "Komplexný informačný systém na poskytovanie expertných podporných služieb vedeckej komunite" za jeden a pol melóna (cing, cing, cing). To všetko hradené z daní podnikateľov (občanov), ktorým majú podľa svojich stanov pomáhať.

Ani o absurdnosti nie je v portfóliu Aliancie núdza. Napríklad parádna príručka pre začínajúcich podnikateľov z rád migrantov (34 strán po slovensky). Tak aktuálne témy treba podchytiť hneď v zárodku. Ak sa toho chytí náhodou nejaký iný byrokratický aparát skôr ako my, tak v budúcnosti môžeme mať problémy obhájiť vlastnú existenciu.

Mojim favoritom na top nezmysel z dielne Aliancie je snaha o založenie národného podnikateľského centra. Myslím, že by sa veľmi dobre vynímalo niekde medzi národným tenisovým centrom a národným futbalovým štadiónom. Na križovatke týchto troch inštitúcií by mohlo stáť národné toaletné centrum, kam by si chodili návštevníci týchto svojstojných ustanovizní, v prípade potreby, uľaviť.

Rovnako sú pre mňa fascinujúci ľudia, ktorí si z pomoci podnikateľom, zo zdrojov samotných podnikateľov, urobili živnosť.

Na vedúcej pozícii v Slovenskej Biznis Agentúre šafári Branislav Šafár. Najprv pomáhal podnikateľom v Slovenskej záručnej a rozvojovej banke (takzvaná banková inštitúcia, ktorá vo verejnom sektore stavia na hlavu to, čo má fungovať v sektore súkromnom) a teraz pomáha v Agentúre. Len to skutočné podnikanie ho akosi neláka. Holt, riskovať vlastné peniaze je iná káva.

Úspešné fungovanie podobnej byrokratickej inštitúcie s obrovskými nákladmi a bez merateľných výstupov je založené na schopnosti neupriamovať na seba pozornosť. Start-upistom nespraví náladu, keď sa dozvedia, že zatiaľ čo oni zakopávajú vo vlastnej obývačke o káble, tak organizácia určená na ich podporu sa sťahuje do nového biznis centra.

Ale toto zlaté pravidlo spokojného úradníka Šafárovci porušili tento týždeň. Zorganizovalikonferenciu, ktorej cena vyrazila odbornej verejnosti dych. Dokonca tak, že pozvaní start-upisti sú ochotní oželieť small talk pri chlebíčkoch a šampanskom a celú akciu bojkotovať.

Ak ale táto kauza spustí debatu o opodstatnenosti existencie podobnej agentúry tzv. slovenských "biznismanov", tak považujem 1 425 712 eura za konferenciu dobre investované peniaze (samozrejme v kontexte alternatívnych možností).

Ak chceme podnikaniu na Slovensku pomáhať, tak mu treba z cesty byrokratov odpratávať. A nie im dávať do rúk božské právomoci rozhodovať, ktorý start-up dostane grant a ktorý nie je. Keďže nenarábajú z vlastnými peniazmi, tak celá táto činnosť má neskutočne korupčný potenciál.Nechajme túto činnosť radšej na súkromný sektor.

Treba si uvedomiť fakt, že jediná aktivita, ktorú dokáže úradník vo vzťahu k podnikaniu robiť efektívne, je hádzať mu polená pod nohy. Utopiť start-upistov vo výkazoch, nútiť ich nakupovať povolenia a certifikáty, posielať na nich kontroly, dávať im pokuty. O tom je náplň práce úradníka. Ak si ju robí dobre, tak je odmenený, ak nerozdá dosť pokút, nadriadený ho pokarhá. Myslíte, že takéto prostredie dokáže vygenerovať niečo biznis friendly?

Veľmi dobre túto skutočnosť vyjadril Michael O’Leary, človek, ktorý rozbehol nízkonákladové aerolinky Rayn Air (čiže skutočný podnikateľ, ktorý strednej triede sprístupnil v Európe leteckú dopravu). Na konvente o inováciách radil mladým ľuďom strániť sa byrokratov, ako sa len dá. Tí v nich programovo zabijú všetku invenciu a prerobia si ich na vlastný obraz teoretikov, ktorí o podnikaní iba drístajú.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2015-10-122
-
 53%  ( 5 people voted )
+
Keď do Googlu zadáte SBA, tak ešte aj Slovenská basketbalová asociácia tromfne spomínanú inštitúciu. :-) Mňa by ale zaujímalo, koľko takýchto štátnych pseudoorganizácií existuje celkovo, s akými rozpočtami a príspevkami a počtami zamestnancov. Keby niekto zverejní takýto zoznam, tak to by sme ešte len kukali koľko takýchto pijavčiných inštitúcií existuje, ktoré nemajú žiadny efekt ani výstup a ich hlavnou snahou je, aby dokázali existovať dostatočne potichu a aby sa v nich verejnosť nezaujímala.
oO # DugoRyba84
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-10-12 12:57:50 5100d3a5
Je pekne upozornit na tieto svinstva. Ale okrem hlav viditelnych na verejnosti ktore su len papierove a mena vseobecne zname je ina otazka. Minister riadi velke gulove...tak ako MV, MO riadi priamo Mosad a nie tie ficove figurky tak vsetky ministerstva maju veducich postoch dlhe rypaky. Ak nie tak urcite kupenych uboziakov ochotni predat aj vlasnu mater do bordelu. Noze uverejnite fotografie so zivotopisom veducich odborov, oddeleni na jednotlivych uradoch ! Ministerstvo - teda Zidia na veducich postoch navrhnu to co im vyhovuje a ini, na nizsich postoch to realizuju.
Je to o hovne nadavat na zakomplexovanych uradnickov ktori maju rodiny a trasu sa o koryto pri kazdej zmene panka tam Hore. Uz niekto napr. cital kto konkretne - meno, funkcia, zivotopis - napisal dok....ny zakon? Hadam nie kolektiv alebo snad ten saso co ho predklada bande zlocincov nazyvajucimi sa PARLAMENT?
Napisal ho na 100% nejaky obrezanec ktory velmi dobre vedel co tym sleduje. Vedel aj to kto to presadi v parlamente. Co si mame co nahovarat nejake debility o sionizme a zidovstve. Aky je v tom rozdiel? Ved uz sa ludia boja aj povedat na verejnosti slovo ZID. Kua co je toto za stat idiotov ze takymto smradom sa podari presadit vsetko. Pozrite sa komu patria TV, noviny a casopisy. V USA vsetko toto patri 5 Zidom. Kolkym toto vsetko patri na posratom Slovensku?

nonam # MufaQata84
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-10-12 20:18:29 cff44623

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dv   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Dohoda o voľnom obchode EÚ s USA bude dostupná v čitárňach v celej EÚ


Dohoda o voľnom obchode EÚ s USA bude dostupná v čitárňach v celej EÚ
Dohoda o voľnom obchode EÚ s USA (TTIP) má byť síce najväčšou obchodnou dohodou v histórii, no doteraz sa preslávila skôr inými vecami ako veľkosťou svojho vplyvu. Mnohí ľudia ju vní...
Ropa a bohatstvo
Princípy Svätej vojny alebo Menší džihád
Koľko v budúcnosti ušetria elektrické autá?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0223 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles