Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ŠTÁT JE SKVELÝ


ŠTÁT JE SKVELÝ

Aj tí najväčší socialisti a zástancovia veľkého štátu si uvedomujú, že štát je v mnohých oblastiach nefunkčný a škodlivý, no mnohí argumentujú tým, že štát funguje v iných partikulárnych oblastiach skvele, a že bez neho by sa tu nežilo dobre. Treba len tu a tam niečo poopraviť. Ľudia jednoducho – a asi aj logicky – sa v prvom rade sústredia vždy len na to, čo je vidieť. Hlavný problém štátu je ale v tom, čo vidieť nie je.

Ak ste nefajčiar, tak si možno poviete, že štát je skvelý ak prikazuje reštauráciám a barom, aby vyhradili priestor pre nefajčiarov, alebo aby úplne zakázali ľuďom vo vlastných priestoroch fajčiť. No už nevidíte to, že mnohé podniky si úpravy buď nemôžu dovoliť (a preto možno skončia), alebo ich následne premietnú do cien, na čo v konečnom dôsledku doplatia len zákazníci. Takisto nevidíte ani to, ktorý podnik by aj bez takéhoto nariadenia ponúkol nefajčiarske priestory, a teda takto trhovo získaval zákazníkov, ktorí preferujú podniky, kde sa nefajčí.

Minimálna mzda je ďalším príkladom, kde si možno poviete, že ako super že je tu štát, ktorý určuje minimálnu hranicu, pod ktorú ten "hnusný kapitalista" pri vyplácaní miezd nemôže ísť. No už nevidíte to, že je to skôr hranica, pod ktorú skutočne nikoho legálne nemôže zamestnať. Nevidíte ľudí, ktorí by inak mohli byť zamestnaní – nízkokvalifikovaní ľudia, alebo absolventi, ktorí by súhlasili aj s nižšou mzdou, aby nabrali skúsenosti a pracovné zručnosti, keďže by to určite videli pre seba ako lepšie riešenie, ako sedieť doma a nerobiť vôbec nič. Štát namiesto toho reguluje ďalej, eviduje veľké množstvo nezamestnaných mladých a snaží sa ich zamestnávať umelo z prostriedkov (daní) tých, ktorí pracujú.

Eurofondy sú skvelá vec, poviete si. Stavajú sa za ne cesty, ihriská, obnovujú historické stavby...  no už nevidíte to, že jednak každý slovák prostredníctvom daní odvádza veľkú sumu do Bruselu (Do roku 2009 dokonca celé euro za každé získané euro), a aj keby tomu tak nebolo, nevidíte to, ako eurofondy likvidujú konkurenčné prostredie. Ak niekto získa (aj vďaka úplatkom) dotáciu, má oproti svojmu konkurentovi veľkú výhodu. Môže ponúkať kvalitnejšie a lacnejšie služby – vďaka peniazom z daní. Samozrejme každý dotáciu získať nemôže – objem prostriedkov je limitovaný. No a čo je podstatné – zákazník neprišiel dobrovoľne k jednému zo subjektov na trhu a nepodporil ho vzájomnou výmenou (kúpou služieb alebo produktov), no peniaze mu boli pod hrozbou basy odňaté (bol zdanený) a nejakým úradníkom následne subjektu pridelené.

Poviete si možno, že aký je štát skvelý, že dozerá na monopoly, poriadne ich zdaňuje (eej len im dajte!), licencuje a reguluje, aby "naplnil štátnu kasu". No už možno nevidíte to, že "vďaka" tomu vysokému zdaňovaniu, licencovaniu a regulovaniu tie monopoly vlastne vznikajú a preto žiadny iný potenciálny čo i len malý konkurent nemá šancu vstúpiť na trh kvôli extrémnym nákladom, a tak možno ponúknuť nižšie ceny a kvalitnejšie služby.

Je skvelé mať štát, ktorý dotuje rôzne športy, stavia hokejové a futbalové štadióny, podporuje športovcov v účastiach na svetových podujatiach a pod.. No aké by to asi bolo, ak by ľudia povedzme neboli zdaňovaní vôbec a štát by nedotoval vôbec nič? Ľudia by tak mali minimálne o 100% viac prostriedkov, s ktorými by mohli disponovať. Mohli by sa sami rozhodnúť, aký šport podporia. Bol by to hokej, futbal, floorball, tenis alebo niečo úplne iné? Športovci by sa pri takejto priamej podpore možno aj viac snažili a ľudia by sa o ich výkony aj viac zaujímali. To sa ale nikdy nedozvieme, lebo o tom, čo sa nám "má páčiť" viac alebo menej, nerozhodujeme my, ale politici.

Možno vás napadnú ústavné práva proti diskriminácii. Ak je niekto povedzme proti rómom, homosexuálom, židom alebo moslimom a nechce ich vo svojom podniku, ako môže byť na škodu veci, keď mu štát prikáže takýchto ľudí neodmietať? No uškodí to práve tým ľuďom, ktorým mal štát v úmysle pomôcť. Skúsme si predstaviť čo by sa stalo, ak by sa na trhu vyskytoval niekto taký, kto by iracionálne diskriminoval na základe sexuálnej orientácie, farby pleti, vierovyznania, alebo iných faktorov a spoločnosť by takéto konanie odsudzovala. No v prípade voľného trhu by takýto podnikateľ strácal zákazníkov a získavali by také podniky, ktoré by nediskriminovali. V ideálnom prípade by takýto podnik skrachoval. To sa ale nestane v prípade, že štát plošne prikáže všetkým nediskriminovať, teda po správnosti – diskriminovať, ale napriek tomu u seba strpieť. Takýto zlý podnikateľ bude mať naďalej tie isté príjmy z podnikania a navyše nenávisť voči týmto ľuďom podporená štátnou reguláciou pod hrozbou sankcií sa bude v ňom len naďalej stupňovať.

Takýchto príkladov by sa dalo uviesť mnoho. Všade tam, kde sa štát vmiešava do voľného trhu, narobí vždy viac škody ako úžitku. Politici si všímajú len ten úžitok, ktorý radi prezentujú verejnosti – no veľké škody z toho vyplývajúce, ktoré na prvý pohľad nie sú vidieť, si všimne len málokto. Trh nie je dokonalý a nikdy nebude. Ľudia majú neustále tendenciu požadovať riešenie štátom, ak sa im niečo nepáči. Škoda že si neuvedomujú to, že štátne riešenia im v konečnom dôsledku vždy len uškodia.

http://www.menejstatu.sk/stat -je-skvely/Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2014-03-0327
-
 32% ( 12 people voted )
+
Nower, nebuď smiešny, korporácie už majú štát dáááááávno kúpený aj s politikmi a úradníkmi. A kto sa kúpiť nedá, skončí ako Kennedy.
General Guderian # TyroMury04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 18:38:51 55e54541
http://www.sietdobra.sk/sprava-osn-drobne-organick
e-polnohospodarstvo-nakrmi-svet/
zdroj

efghh # HuhyXuvu63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 18:43:35 5584c8e2
Etatizmus je tvojim falošným bohom, nower. Opovrhuješ ozajstným Bohom, ktorý ťa bude súdiť, ale žiadaš, aby sa všetci klaňali tvojim bôžikom.
Vy etatisti všetko riadite, až nakoniec Obomba, alebo iné etatistické bábky obdržali od tupých ovcí obrovskú moc, a rozpútajú svetovú vojnu.
Etatizmus vedie k vojne a hromadným vraždám. Ovce potrebujú ochranu a kvôli vidine bezpečia odovzdajú aj svoju dušu politikom, vodcom a nechajú sa aj opečatiť.
Vaša organizovanosť vás privedie až pod vládu antichrista.
Zákony treba zrušiť práve preto, že vy antichristi obhajujete etatistické väzenie varovaním, že ľudia by sa v slobode pozabíjali. Aj takýto vymyslený strašiak na poli je lepšie riešenie ako etatistický teror.

Lidhja # JojaVime40
-
 40% ( 5 people voted )
+
2014-03-03 19:27:58 5f66f3bf
V mene našej krásnej a do bodky dodržiavanej demokracie sa vedenie SR rozhodlo,že pri príležitosti začatia vojny na Kryme zorganizuje dva odvodové tábory.Jeden bude robiť nábor do armády Ukrajiny a ten druhý bude demokraticky zriadený do odvodového tábora armády Ruskej.
Tešíme sa na vašu hojnú účasť.
Prepravu zabezpečí Slovenský špecial,...ak sa ho do 2.hodiny po polnoci podarí upratať po našich športovcoch,ktorý sa nedávno vrátili zo Soči.

cobra # WykeXala95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 19:40:40 55f814c2
"vsetko by sa zakladalo na vole ludi ( klanoch ?"
Ale to tu přesně už bylo 40 let a více...a stále je.

Hja # KigyXyce43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 20:05:36 4e88aa91
nowere, jenže tomu nezabráníš a žádný stát také ne, protože státy jsou přímo za účelem sloužit korporacím odjakživa zřízeny! Korporace akorát na něco potřebovaly "outsourcovat" některé nepopulární (aby si tím nekazily vlastní popularitu jakožto korporací) funkce - jako aby se povinně museli starat otroci sami mezi sebou ("sociální stát - držubné - vše ale aby otroctvo bylo "SERVISOVÁNO" jako auto v opravně, aby mohlo zase co nejdřív pořádně makat pro korporace a jejich i nepřímé cíle (Navzdory názorům - korporacím nejde o peníze jako takové), úřednictvo, kontroloři, násilí (represe), obírání, atd.

Hinm # BoduHoji15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 20:16:35 4e88aa91
loading...
Možná to nevíš, ale připomínám, že korporace byly dřív než většina dnešních států.
A že už církve byly a jsou korporace a banky obecně jsou akorát jejich "pokladničkami" jiných korporací, ač banky jsou též korporace.Žádný stát (CO Z NĚJ? - ÚŘEDNICTVO? VOJSKO VYBAVOVANÉ KORPORACEMI NEBO VLASTNĚ ? CO VZÝVÁŠ NA POMOC PROTI KORPORACÍM?) NEMŮŽE POMOCT, a už vůbec ne ty, které si hrajou na to, že jsou '"čistě státní"" - jde o mafie tako jako tak.

Hinm # BoduHoji15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 20:25:14 4e88aa91
Dokonce tajné služby (oči, uši a hlásné trouby=média) bez nichž by byla každá světovláda nemožná jsou také korporací. Ať už si to jejich pracovníci vůbec uvědomují.

Hinm # BoduHoji15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-03 20:27:17 4e88aa91
Veškerá technika a "vývoj", patenty to vše je korporací.
O čem ještě pochybuješ?

Hinm # BoduHoji15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 20:28:52 4e88aa91
Nower čo peníš.. Bol snáď článok o nemocnici, škole a dome dochodcov ? Nie nebol.. Bol o konkrétnych bodoch na ktoré poukazoval.. Trochu sebareflexie, a triezveho uvažovania namiesto ochrany štátnych kravín.. S tým fajčením v reštauráciách obzvlášť, každý s tým mal akurát tak straty na zákazníkoch a nasledné náklady na spnenie zákona.. Eurofondy to isté.. Licencovanie taktiež..
Si myslíš že kto to zaplatí nakoniec ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-03 20:29:00 b228427e
Nower.. S tymi kacicami, to bola len taka novinarska kacica od Teba. :-))
Tvoj zakon kacic - je len dosledok fyzikalnych zakonov aeorodynamiky a zabudol si napisat ze sa medzi sebou striedaju a nie ze jedna a ta ista kacica je vzdy vpredu udava tempo a smer a serie na ostatne za sebou, vyziera im ulovenu potravu a urcuje im co maju robit.. Tie kacice su naozaj totalne slobodne a to ze tak letia, ze udrzuju formaciu je len ich slobodna vola ktora vychadza z toho ze je pre vsetky vzajomne vyhodna.. Je to vysledok totalnej slobody kacic..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 20:57:55 b228427e
Nower ale to ma teší čo píšeš.. Ak si ma slovne napadol, znamená to pre mňa len toľko že nemáš žiadne argumenty. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-03 21:12:03 b228427e
Nower
Kod prirody ? To co je ten kod ? Kde je zapisany ?

U divokých husí je energetická výhodnost jejich letové formace známá. Husy letící při svém tahu v přísně zarovnaném šípu si ve svém letu vzájemně pomáhají. Vůdčí pták na hrotu celé formace vynakládá nejvíce sil a ostatní se vezou na vzdušných vlnách vytvářených těmi, kdo letí před nimi.

Ziadny kod len fyzika.. Na to pride aj hlupa hus kam sa ma zaradit tak aby sa prilis neunavila.. :-))
Samozrejme ze nie su tie husy slobodne absolutne. Su obmedzene energeticky..
Co mas este k tomu ? Ak nejaky novy duty predmet, kludne sa sam tak pomenuj..Zdroj: http://fyzmatik.pise.cz/1220-je-let-ptaku-v-hejnu-
energeticky-usporny.html
No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-03 21:28:01 b228427e
No toto : Súhlasím a mám rovnaký názor . Pre koľkýc ľudi je výhodný štat za týchto úžerníckych podmienok.

Pali # LyvyVupe34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 01:41:46 c3a8d102
nevidim nic legalne na zamestnavani pod hranicou minimalnej mzdy. nic. hnusny kapitalisti.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 06:36:04 b2fd8fb4
hnusni.
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 06:36:26 b2fd8fb4
Pred rokom 1998 bolo Slovensko dôstojný štát, ale po modrej parazitnej pravicovej devastácie pod názvom ,,Zachránte Markízu" sme zostali len malá zdevastovaná krajinka, ktorú radi nazývajú ,,táto krajinka" najmä zločinci z KDH a sdkú z mostom smk.
kocalek # RuqoLahe76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 07:19:53 c31c4b12
Existencia , či neexistencia štátu je priamoúmerná stavu, /stupňu?/ osobnej slobody a existencií -neexistencií trhových podmienok /"voľnej ruky trhu"/ ! Extrémy osobnej slobody neexistujú/dôvody a obmedzenia sú jednak prírodno-fyzikálne , tiež vytvára sa možnosť chaosu-anarchie/. A pokiaľ sa týka trhových podmienok , tieto sú odvodené od stavu / stupňa ?/ monopolizácie. /od drobných predajných miest ,individuálnych živnostníckych aktivít . cez monopoly ...aj štátne ..nadnárodné až po "združenia " ovládané finančným kapitálom/ Historicky sú známe viacero typov --pre poriadok spomeniem Východoindické spoločnosti...Tieto "monopolizačné tendencie súvisia s trhom o ktorý sa vedú vojny--rôzneho druhu! Tým je špecifikovaná opodstatnenosť štátneho zásahu, jednak rozsahovo tak aj aktívnosť! Vylúčiť vplyv štátneho zásahu do osobnej slobody, trhových podmienok nie je možné úplne.Hotovo.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 09:00:45 58d4289b
Ale husací vplyv je "dôležitý" ! Zachytil som totiž že istá obec z titulu chovu a ponuke husí ktoré sú známe aj v Bruseli nielen na SK --pri BA ,--dostala dotácie--výrazne --od EU a opeknela... bez zásahu... "iného".
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 09:26:48 58d4289b
Ano, iste klopi.. Teoria vo vseobecnej rovine,Vam celkom ide.. No ani nou sa neda nejako prilis "zakecat" nezmyselnost konania statu v niektorych uvedenych bodov clanku.. Tym netvrdim ze to bolo Vasim cielom ale zda sa mi ze zovseobecnovanie konkretnych problemov je istym druhom zahmlievania. :-)


No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 10:58:16 b228427e
Dokud budou v takové podobě farmy pro chov otroctva s názvy států a různobarevnými vlaječkami výhodné pro zájmy korporací, budou také tak existovat. Podívejte kupříkladu na Afriku a tamní narychlo vyrobení "států". Šup šup, pár čar na mapách, tahů perem...A je to. Proč zrovna velké tak jak velké, atd.? Nu, to už je ta hra právě.

jaksevyrabejistaty # WyliSutu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 12:30:37 4e889455
Faremní chov otroctva - to jsou státy - produkty korporací (tedy obracet se na produkty korporací, aby zasáhly proti svým "mateřským lodím" je velice vtipně paradoxní...)

jaksevyrabejistaty # WyliSutu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 12:38:54 4e889455
PS.: Státy (což odjakživa byly "děti" - produkty - korporací, /I církve jsou korporace./ plně podřízené jejich mafiozním zájmům a přitom vystupující jako falešné opozitum korporací...Fikaná to MÁJA - iluze, klamná setrvalá hra pro mysl veřejnosti. Nepřátelé si hrají na něčí přátele a naopak nepřátelé si hrají na něčí přátele a to po celé generace a staletí - jenže to není skutečné!) jsou - jakožto "servisní" (OTROCI JSOU NUCENI POVINNĚ SE STARAT O DRUHÉ OTROKY A SAMI O SEBE Z TOHO MÁLA, CO JE JIM PONECHÁNO K REPRODUKCI "PRACOVNÍCH" SIL PRO KORPORACE) a částečně "outsourcované" (pro ty nepopulární záležitosti, kterými si nechtějí samy korporace špinit LOGO) farmy korporací - přesně takové - faremní chovy otroctva.
jaksevyrabejistaty # WyliSutu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 12:48:39 4e889455
Oprava: Nepřátelé si hrají na něčí přátele a naopak přátelé si hrají na vzájemné nepřátele a to po celé generace a staletí - jenže to není skutečné!
jaksevyrabejistaty # WyliSutu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 12:50:34 4e889455
Na takovéhle věci je ten "korporátní stát" skvělý, to ano!:
http://www.ekobydleni.eu/vetrna-energie/jak-jse
m-stavel-vetrnou-elektrarnu-pribeh-urednicke-zvule

Bránit tomu, aby se někdo mohl vymaňovat ze ZÁVISLOSTI ať už na korporacích a/nebo na státu (což je nastejno - jen jinými prostředky. Stát je pokračování korporace jinými prostředky.)

Tryska # PipuJyda66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 15:11:25 4e889455
Nechápeš průběh historie. Ne, státy vznikly nejdříve s halasným "zrušením otroctví" a předtím některé na základě podstrčených "národních obrození". Účel světil prostředky.

tyrkys # BopuJywe38
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 22:00:17 4e88bcfa

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   pä
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1209 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles