Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

SÚMRAK SVETA KEŠU


SÚMRAK SVETA KEŠU

Poznáte tú žabu, ktorá si na začiatku spokojne pláva v hrnci, potom sa začne voda príjemne zohrievať, a ani sa nenazdá a môžeme začať servírovať žabaciu polievku?

Málo kto vie, že tej žabe bola najskôr zima a prikladanie pod hrniec vítala s nadšením. A ani keď už začala voda vrieť, tak jej nedošlo, že jej oheň pod kotlom škodí. Nešťastná žaba až do svojho úplného konca verila, že ak sa bude poctivo pod hrniec prikladať, nič zlé sa stať nemôže.

Keď pred nedávnom minister Kaliňák obhajoval svojho podareného obchodného partnera Bašternáka, použil pritom malebný termín svet Kešu. Kešu, to bola tá legendárna doba z hlbokej minulosti (spred štyroch rokov), kedy sa tak povediac "platili veci". A hlavne sa vyplácali vratky DPH.

Neskôr sme zistili, že éra nebola až tak Kešu, aby Robo nedostal na účet od Bašternáka peniaze bankovým prevodom. Opozícia požaduje hlavu ministra vnútra. Ak ale má niekto svoje dni zrátané, nie je to Kaliňák, ale Kešu.

Nie oriešky, ale hotovostné peniaze.

Dva záujmy do seba zapadnú ako kartičky puzzle. Na jednej strane verejnosť požaduje, aby sa rôzni politickí hochštapléri nemohli dostávať k miliónom na vratkách. Na druhej strane je bezhotovostný svet snom celej, po moci a kontrole bežiacej, politickej triedy. Kovu a papierom v našich peňaženkách odzvonilo. Bežte sa pozrieť do Švédska, z ktorého majú tuzemskí politici (a aj voliči) mokré sny.

Pritom jadro pudla kauzy Bašternák tkvie v niečom úplne inom ako v Kešu.

Ak niekomu daňový úrad vráti DPH v sume 8 miliónov, aj ten najhlúpejší správca dane začne mať podozrenie. Tak sa aj stalo a Kaliňákovho kamaráta z mokrej štvrte vyšetrovalo fajnové oddelenie slovenskej polície známe pod prezývkou NaKA (národná kriminálna agentúra). Bašternáka nezachránili milióny v kufríku, ale stopka od prezidenta finančnej správy Imreczeho (na koho pokyn, však áno?).

Namiesto politicky nevďačného zamedzenia politikom ovplyvňovať biznis, ponúka sa tu zázračné skratkovité riešenie. Zrušiť cash. A politici sa samozrejme s veľkou radosťou pustia do realizácie.

Málokto si ale uvedomuje, aký vplyv bude mať prihodenie ďalšieho polienka pod kotol, v ktorom sa tu už hodnú chvíľu všetci varíme.

Paul Gauguin, Kánoe (tahitská rodina)

Paul Gauguin, Kánoe (tahitská rodina)

Svet bezhotovostných platieb je svetom, kde o vás inštitúcia so správnymi užívateľskými heslami vie prakticky všetko. A nejde tu až tak o daňový úrad. Že sa s týmito informáciami bude pracovať navýsosť selektívne, to si môžeme byť istý už teraz.

Verejnosť je nadšená, keď švédska ministerka odstúpi kvôli tomu, že zaplatí čokoládu úradnou kreditkou. Mňa skôr desí svet, v ktorom, ak sa raz znepáčite vplyvným ľuďom, tak tí majú v momente k dispozícií všetky vaše príjmy a výdavky za posledných 20 rokov.

Samozrejme, už počujem ako politici tvrdia slušní ľudia sa nemajú čoho báť. Verte tomu, že aj Matka Tereza si raz kúpila kávu za drobné zo zvončeka.

Informácie z vyšetrovateľských spisov sú dnes legitímnou súčasťou politiky Róberta Fica. A teraz si predstavte si, že by mal tento pán k dispozícii kompletný zoznam platieb, ktoré uskutočnil Igor Matovič pred 15-timi rokmi v Amsterdame na rozlúčke so slobodou!

Existuje aj iné nebezpečenstvo, na prvý pohľad príjemne sa zohrievajúcej vody.

Verejnosť bude tlieskať, keď sa zamedzí takzvaným transakciám bez bločku. Vulgo, keď dvaja dobrovoľne spolupracujúci ľudia (predajca a kupujúci) stratia možnosť vylúčiť z danej operácie štát. Neriešme teraz filozofický problém, prečo má mať štátny úradník právo na 20 percent z každého navareného jedla v reštaurácií, z každého strihania u holiča, z každej opravy kvapkajúceho kohútika ... Pozrime sa na to, či je žiaduce, aby bežný občan stratil možnosť bez bločku.

Treba si uvedomiť, že bezhotovostný svet pôjde po krku iba bežnému občanovi. Veľkí hráči vedia ošetriť svoje príjmy aj cez optické káble. Dane sa nebudú platiť ani v post-Kešu dobe, vtedy si to ale budú môcť dovoliť už iba dostatočne bohatí ľudia.

Vo svete po Kešu budú mať občania o trochu menej peňazí (už neušetríte pár stovák pri rekonštrukcii kúpeľne). Štát bude mať prostriedkov trochu viac (práve tých vašich pár stovák z rekonštrukcie). A chudobní, nekvalifikovaní ľudia už budú čisto vydaní napospas sociálnym dávka a charite (skôr, či neskôr príde nejaký tvorca najlepšieho z možných svetov s nápadom zdaniť aj charitu).

Samozrejme deficitné financovanie štátu bude napriek zvýšeným daňovým príjmom pokračovať naďalej. Kto neverí, nech si spomenie na bezprecedentný rast slovenského HDP za Dzurindu. Politická trieda dostávala vtedy rok čo rok približne miliardu eur do rozpočtu naviac. A aj vtedy sme generovali deficit za deficitom.

Domnievať sa, že zamedzenie daňových únikov by malo akýkoľvek pozitívny vplyv na verejné financie, je naivita najhrubšieho zrna. Politici neminú len tie peniaze, ku ktorým sa nedostanú.

A tým smerom by sme mali uberať viac prostriedkov na štátnych účtoch znamená len viac zdrojov na financovanie rôznych dobrodruhov (Bašternák) a ich politických patrónov (Kaliňák). Ďalšie polienko pod kotol spoločenského marazmu. Každé euro bez bločku je v podstate euro zachránené pred dlhými prstami našich politikov.

Bez ohľadu na spomenuté, Kešu je mŕtve. Príliš veľa záujmov, túžob a omylov sa stretáva v jednom bode na to, aby to hotovostné peniaze dokázali prežiť.

Ale nádej žije. Le roi est mort, vive le roi! Koniec Kešu nahráva bitcoinu. A s príchodom meny, nad ktorou štát nemá kontrolu, sa len začnú diať veci ...Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2016-06-2610
-
 62% ( 3 people voted )
+
"Koniec Kešu nahráva bitcoinu. A s príchodom meny, nad ktorou štát nemá kontrolu, sa len začnú diať veci..." :-DDD

Samozrejme Fandak, lebo ziadnu elektronicku menu nie je mozne kontrolovat a to uz ani nehovorim o obmedzenom pocte bitcoinov, co bitcoin ako seriozne platidlo (menu) priamo diskvalifikuje... :-DDD

Co by si povedal na 50%-ne zdanenie kazdej transakcie v bitcoinoch...? Nemozne...? Mozne Fandak, mozne, velmi realne mozne, technicky jednotucho riesitelne a nebudes s tym moct absolutne nic urobit... Ches nieco este lepsie...? Pouzivanie bitcoinu je mozne urobit aj aktom medzinarodneho terorizmu a z jeho majitelov urobit islamistickych teroristov... Takze mas pravdu, naozaj sa mozu zacat diat veci... :-DDD


kesu # GonyFigi61
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-06-26 18:12:35 c7e3281f
panduch aj ked dnes pises pod krycim nazvom orech aj tak sa neutajis
jajo # SoluMuta33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-26 22:36:18 5f66d6fc
Rockefeller raz na tej super tajnej schôdzke povedal, "Všetky peniaze budú elektronické, ak niekto sa postaví proti nám, tak ho jednoducho vypneme". Jednoducho sa proti tomu postavme. Cash musí zostať. Lebo papier je predsa len trvácnejší ako nejaké imaginárne číslo v databáze.

Zamyslite sa # DopeGysi44
-
 62% ( 3 people voted )
+
2016-06-27 00:45:37 b28f6dfd
Nízko hodnotený príspevok


Pandemonium # DaruJete36
-
 38% ( 3 people voted )
+
2016-06-27 02:13:32 bc7b649f
Pre Pandemoniuma je lepsi pagac na peci od mamky ako imaginarna 500 eurovka, ktorou platil na benzinke za lupienky a "kvalitny" dzus z koncentratu.

500 eurovka z benzinky # FupaCabi99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-27 07:28:28 8def9fd6
"Všetky peniaze budú elektronické, ak niekto sa postaví proti nám, tak ho jednoducho vypneme" Podla tvojich slov by uz dnes mohli "vypnut" vacsinu kritikov nejakeho "tajneho laminata". Ved drviva vacsina vidi svoje peniaze len ako cislo na bankovom ucte. Nie kazdy je taky bohaty, ze ich moze balit do alobalu, alebo nosit v igelitovej taske z benzinky. :-D

500 eurovka z benzinky # FupaCabi99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-27 07:37:29 8def9fd6
loading...
"Rockefeller raz na tej super tajnej schôdzke povedal" Samozrejme a odhalil ho super tajny agent Alex Jones s diktafonom v hodinkach od Vietnamca. A Fico vraj raz na SUPER TAJNEJ schodzke povedal, ze na odvratenej strane mesiaca buduje Obama raketovy system.

500 eurovka z benzinky # FupaCabi99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-27 07:46:55 8def9fd6
A Fica samozrejme odhalil agent Galko a tajne informacie poskytol Matovicovi, Sulikovi a Lipsicovi.
500 eurovka z benzinky # FupaCabi99
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-06-27 07:51:57 25bb81a6
Je na case platit v cistom zlate.
Marcos001 # NemuCila19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-06 20:45:28 55edea08
"Je na case platit v cistom zlate."
To je přece jasný, kolik si nakopeš nebo nakradeš, bereš . Muheeeeeee

Sasin # KixiXoke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-06 22:27:49 b248e52a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tr   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0374 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles