Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Škola – je to celé zle


Škola – je to celé zle

Deti sa chcú učiť. Mladí ľudia chcú študovať, chcú pracovať, chcú byť prospešní... Videl si už malé dieťa, ktoré by nechcelo v živote nič robiť? Ktoré by si prialo hlivieť, len sa ponevierať a zabíjať čas? Ako však začneme chodiť do školy, niečo sa zmení...

 

Škola cvičí deti, aby neboli schopné sa samé nič naučiť z vlastnej vôle. Nútené učenie znechutí prirodzenú ľudskú radosť z učenia sa. Veď aj jedlá, do ktorých ťa ako dieťa nútili, doteraz neješ. Výsledok je, že potom vieme len to, čo nám úradníci dovolia vedieť... Navyše, deťom je predkladaný vzor totality: poslúchaj úradníka, lebo ty si nič.

 

Jednoducho: Klasické školstvo je celé zle, lebo bolo postavené na zlých základoch. Bolo vymyslené v dobe absolutistickej diktatúry ako nástroj indoktrinácie a cvičenia ľudí. Vôbec nejde o nejaké vzdelávanie – ale o psychologické programovanie pre slepú a hlúpu poslušnosť: "Drž hubu a krok, opakuj predpísané, podriaď sa a počúvaj úradníka, pretože on jediný má pravdu."

 

Chýba tam ľudský prístup a ten nepríde, kým sa budúci učitelia budú učiť správať sa ako stroje... Učiteľ musí mať priestor byť človekom – len tak dokáže poskytnúť priestor aj deťom. O tom je napríklad intuitívna pedagogika...

 

Intuitívna pedagogika? "Čo je to za systém? Aké metódy a poučky používa?" pýtajú sa často učitelia. Ono to ale nie je systém. Ani súbor metód. Ani poučky. Skutočné vedomosti sa totiž nedajú získať tak, že si prečítaš poučky. Teoretickým, dnes bežným učením, sa naučíš len predstierať, že niečo vieš. Len si myslíš, že to vieš. Klameš sám seba a učíš deti klamať samé seba. Skutočné učenie ide cez vyskúšanie, cez osobný zážitok – vtedy aj pochopíme a do hĺbky si uvedomíme súvislosti. Pocítime pravdu. Toto ale tí, čo pred 200 rokmi vynašli štátne školstvo, vôbec nechceli – práve naopak.


Metodológia a poučky – to sú všetko výplody snahy o skrytú manipuláciu a ovládanie...

 

Školstvo môže byť iné – chce to však zbaviť sa všetkého, čo si o ňom myslíme. To je ale často príliš veľká obeť. Stále pred ňou utekáme a skrývame sa... Bojíme sa otvoriť oči a úprimne sa pozrieť naokolo... Nenachádzame odvahu priznať si, čo z nás spravili... Radšej sa oddáme vyššie postavenému úradníkovi – ako by sme si mali vziať späť zodpovednosť sa svoj vlastný život a za to, čo deťom konáme...

 

Školstvo môže byť iné. Príkladom je škola Solvikschule vo Švédsku:

 

Deti prídu do školy, a keď ich rozhovory a ruch utíchnu, začína vyučovanie... Pevný čas nie je stanovený. Prvé štyri roky sa deti učia hlavne zmyslovej pozornosti. Deti sa hrajú veľa dotykových hier. Dôraz sa nekladie na učenie z učebníc – ale na hru. Deti si tak rozvinú veľa schopností, ktoré sú pre život dôležitejšie, ako opakovanie poznatkov. Napríklad schopnosť intuície a cítenia vôľového prúdu prítomného v skupine. Deti sa naučia dôverovať tomuto prúdu a rozlišovať to, čo ladí a to čo neladí.  Cvičia sa v zmyslovej pozornosti, ktorá nám umožňuje napríklad chytiť oštep za letu. Deti si rozvíjajú schopnosť prekonať strach, napríklad pri páde dozadu... V mozgu všetko so všetkým súvisí a pohybové či zvukové hry prirodzene rozvinú aj matematické či pamäťové schopnosti. Bežné učivo sa potom deti veľmi rýchlo a ľahko naučia v neskorších ročníkoch školy.

 

Pär Ahlbom (jeden zo zakladateľov intuitívnej pedagogiky) používa pri učení mnoho hier. Jeho hry nie sú súťaživé. Skôr dávajú možnosť "prúdiť". Tieto hry dokazujú, že je veľký rozdiel medzi tým, niečomu v hlave porozumieť, a schopnosťou to urobiť. A aj v rámci robenia je rozdiel medzi tým, vedieť niečo robiť "správne" ale kŕčovite – a vedieť to robiť to tak, aby to šlo ľahko a akoby samo – aby to ladilo a "prúdilo". Je to zaujímavé. Dá sa to vidieť a cítiť: "Hraj sa! Stále dokola. A pozoruj, čo sa deje. Jedna vec je senzácia, čosi veľké. Ty si vyber čosi malé, malý rozdiel, malý rozsah, nič veľké – a to pozoruj..."

 

Ako vyzerajú takéto hry?

 

 

Chce to podstatnú zmenu nie len pojatia učenia, ale aj učiteľa. Učiteľ nie je "neohrozený" úradník. Učiteľ nie je hodnosť. Učiteľ je predovšetkým vzťah. Len ľudia, ktorí sa vzájomne ctia a cítia, ktorí prijímajú svoje chyby a prijímajú aj spätnú väzbu od okolia – sú schopní vzájomne sa učiť. Učíme sa prijímaním vzorov. Čo nás môže naučiť pretvarujúci sa namyslený pokrytec? Čo nám naopak dá celistvý, vedomý a oduševnený človek, ktorý to, o čom rozpráva, aj žije?

 

Ak túto chybu v základoch našej spoločnosti nenapravíme – nikdy nedospejeme k spravodlivej spoločnosti – zas a zas budeme padať do totality a násilia...

 

Pritom sú nám spravodlivosť, sloboda, úprimnosť a vzájomná úcta ako ľuďom prirodzené – rovnako ako radosť z učenia sa a zo zmysluplnej práce.

 

*

 

Možno by bolo najlepšie sa na školy úplne vykašlať. Neberme deťom zodpovednosť za ich život a vzdelanie: Slob oda učenia.sk

 

 

 

 

 

Prebraté z blogu krkavec.wordpress.com< /p>Author: Vlasto Krkavec # WomyKopi07
Svet2014-01-1623
-
 67% ( 5 people voted )
+
Dnešné školstvo potrebuje predovšetkým po zuby ozbrojené poriadkové hliadky v priestoroch školy a učiteľov s dlhým bičom v malých triedach. Až potom sa - v ďalšom bode - môžeme baviť o učebných osnovách.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 48% ( 11 people voted )
+
2014-01-17 08:12:44 d4254112
Nízko hodnotený príspevok


alfo # ResaBovo49
-
 36% ( 4 people voted )
+
2014-01-17 08:51:27 c331bf82
Správne autor ...
Tušim to vzdelávanie učiteľov, vrátane €fondového, zabíja zdravý rozum. Syn dva roky po sebe, po pár mesiacoch zmenil spádovú školu - nedalo sa - neznášal systém "vzdelávania". Tretí rok chcel tiež, ale už to berie - chválabohu - "športovo". Vyslovím príslovie (možno ho už ktosi povedal): S xoxotom sa dá spraviť človek, z xoxota človeka nespravíš."

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 09:13:07 b06b16fa
Treba si prečítať Protokoly sionských mudrcov gojimovia,aby ste vedeli prečo to tak je.

filip # WyboCeci64
-
 73% ( 12 people voted )
+
2014-01-17 09:14:18 5b7f8466
S tým poriadkom s Pande súhlasím...
332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 09:14:25 b06b16fa
Hlavne vzdelanejších učiteľov.A presne ako autor píše,učiteľ by mal byť človekom.Vycítiť čo platí na každé jedno dieťa.Nebrať triedu globálne. Nemuseli by byť ozbrojené hliadky,keby učiteľ bol prísny ,ale spravodlivý .Predovšetkým dobrý psychológ a mal by mať právo vylepiť nesprazníkovi zaucho,bez toho aby do školy nabehol rodič a vyhrážal sa učiteľovi so zbraňou v ruke.No a v prvom rade zmeniť systém .Naše učebnice by sa mali vyrábať na Slovensku.Skôr ako učebnica vyjde dať ju posúdiť kolektívu odborníkov.V učebniciach sú gramatické chyby a dokonca sa majú deti učiť,že ich vychovávajú homosexuáli ,alebo lezby.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-17 09:44:08 5b7f327d
loading...
načo učiteľov, aby ich žiaci napadli?
treba techniku! žijeme predsa v informačnej dobe. žiakov môžu sledovať kamery. prednášať im môže veľkoplošná obrazovka, každý bude mať pred sebou tablet a na stoličke elektródy na ktoré sa bude povinný pripojiť a bude dostávať elektrošoky keď nebude vedieť. ak sa nepripojí, tak do celej triedy sa pustí slzný plyn z niečoho, ako požiarne hlásiče. a samozrejme školské výsledky budú zaznamenané každým prechodom cez bránu školy, aj dochádzka, na osobnom čipe žiaka pod kožou. a podľa toho potom strhnú z výplaty jeho rodičov, že ho nenaučili doma. výnimkou bude len cigánska populácia, tých sa to týkať nebude.
samozrejme tablet cez miestnu wifinu hneď nahlási, či žiak v tablete vypracoval domácu úlohu, či má správne odpovede v testoch a pod.
tešte sa na školy budúcnosti!

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-17 10:49:10 b2297e59
Na ale toto Gejza.
-- no, priemerny ucitel, by takto ostepom dokazal vyzabijat aj celu triedu deti v priebehu jednej vyucovacej hodiny, ba co viac, samozrejme v zavislosti od veku deti a hlavne od veku vrhaca ostepu, toto by dokazala dosiahnut aj vacsina jeho deti v triede...

To je skvele. Ak by sa to aplikovalo sposobom ze ti ktori maju z matematiky ci inych predmetov dobre znamky mozu hadzat ostepom a ti menej schopni chytaju..Bud ostanu len ti najlepsi ziaci alebo sa zacnu ucit vsetci aby nemuseli chytat ostep.Ta skola hrou a podporovanie ucenia pomocou zazitkov sa mi pozdava.

Skutočné učenie ide cez vyskúšanie, cez osobný zážitok ako autor pise. Takze kto by chcel byt v buducnosti lekarom tak by mohol rovno ranenych zachranovat. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 12:49:40 b228184e
Pre aaa
Hej toto je budúcnosť na zvracanie taká správne v štíle debilizáce a extrémnej špecializácie ako včely alebo mravce. To ale predpokladá nedegenerovanú/nepsichopatickú včeliu/mravčiu kráľovnú čo u homo sapiens nenastane.

Pre ne-rusofobov a nie pre precitlivelých pacifistov (neexistuje slovenský/slovanský názov pre takého človeka aká to náhoda, že ( ľubomír naozaj nieje oslovenie pacifistu)). Odporúčam pozrieť si to to video zo špeciálnej školy kazakov
http://www.youtube.com/watch?v=T907bCsnQhU
a toto
http://www.youtube.com/watch?v=XBtHiUF06SQ

Duan # SymeVuma90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 12:50:09 c1565806
Gejzinko,dobre citam?Vrodenej lenivosti?No toto.
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 12:58:29 4e624dfc
Presne ,Súhlasím.Gejza hufnagel. Určite sú tu rodičia a pozorovali malé deti ako si automaticky dvíhajú hlávku keď padajú na chrbát a nikto ich to neučil.Ten telocvik v školách--Je katastrofa. Asi Okrem vybíjanej necvičia nič,lebo učiteľom sa nechce.Školstvo sme mali dobré.Nebolo treba nič meniť, netreba zavádzaš žiadne vzory odnikiaľ.Keby dnešní "odborníci" neohlupovali naše deti -vnúčatá- ,určite by nemali výhrady voči vzdelávaciemu systemu pred rokom 89.Ja keď spomínam svojím vnúčatám akú sme mávali telesnú tak sú prekvapení. Dnes je vybíjaná asi celo Slovensý šport na školách.No a s tým vysedávaním pri počítačoch ,od čoho sa deťom akurát kriví chrbtica,by si mali položiť ruku na srdce rodičia.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 13:07:53 5b7f327d
No toto,---Skutočné učenie ide cez vyskúšanie, cez osobný zážitok – vtedy aj pochopíme a do hĺbky si uvedomíme súvislosti.Tak to kedysi bývalo.A bolo to dobre. Mal si v ruke dnešnú učebnicu? Kedysi boli na konci učebnej látky otázky a mohli sme aj my rodičia deti preskúšať. Dnes tam nie sú . A ak žiak nerozumie učivu,učiteľ mu povie:Mal si dávať pozor ja nemám kedy opakovať. To je správny prístup učiteľa?Dnes je aj školstvo v takom stave,že ani učiteľ sa nemá čoho chytiť.
Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-17 13:20:42 5b7f327d
Inac mne sa ten clanok ideologicky pozadava. Zvlast ak sa konci na končí ze slobodaucenia.sk.
Mame tu uz slobodu ockovania, slobodu zvierat, slobodu vierovyznania, slobodu a solidaritu, slobodu myslenia, slobodu neviemcoho, par stastivcov na tomto svete ma vraj aj ekonomicku slobodu Tak preco nie aj ucenia ?
A za slobodu vraj treba bojovat.
Este tak zaviest slobodu hygieny a sme v rici celkom, ale ideologicky by to bolo na mieste.
Chceme sa hrat v skole aj v praci. Som za, ta ideologia sa mi paci.

Jedlo a ostatne potreby by nam mohli zabezpecit ti ktori sa hrat nechcu, pretoze je to dost otravna cinnost. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 13:24:11 b228184e
Ano Jambo dnes je skolstvo v takom stave ako pises. Sam to doma zazivam, cumim do tej ucebnice a pomaly nicomu nerozumiem co tam pisu. Same hluposti. No ako mozem tomu decku pomoct potom.
Idem za ucitelkou porozpravat sa a vidim ako je z toho sama unavena. Vsetci su v tej skole akysi vystresovani. Pri tom plate ani sa nedivim, ze skutocni ucitelia ktori by mohli, vedeli tie decka nieco naucit pretoze maju v hlave viac, tak uz z pozicii ucitelov zdrhli a venuju sa nejakemu vynosnejsiemu biznisu. Pri tejto 'intelektualnej kvalite' ktora v skolach ostala nam pomaly neostava nic ine iba pristupit na to aby sa naozaj decka v skole radsej hrali.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 13:34:55 b228184e
:}}}

Jedlo a ostatne potreby by nam mohli zabezpecit ti ktori sa hrat nechcu, pretoze je to dost otravna cinnost. :-))

Gejzinko,nesuhlasim ze lenivost je vrodena,ale s tym pokrokom mas pravdu.


Neviem ci ja som sa na svet vykotil lenivy,ale u mna lenivost prisla casom,tak jak sa hardvare opotrebovava.Takze u mna asi lenivost evolucna:}}harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 14:49:25 4e624dfc
Harry aj aktivni ludia ktori nie su lenivi casto o sebe tvrdia ze lenivi su. Je to sposobene tym ze maju pocit ze toho malo spravili a ze mohli spravit viac. Ty si sa asi necitil byt lenivy lebo si bol spokojny s vysledkami vlastnej prace a to sa malokomu stava. Teraz neviem ci si bol na seba tak malo narocny alebo sa Ti tak dobre darilo..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 15:51:27 b228184e
Alebo je to tým,že práve múdrym a pracovitým je trápne samého seba chváliť.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 16:01:39 5b7f327d
Gejzino,uz mi zaplo.

Takze to nebolo semantikou:}}Prebrala ma az ta geneticka porucha.

No toto.Pri pokuse o takuto debatu ako som nahodil,si fakt budeme musiet upresnit ,kolko by si mal clovek valat gule,aby sa mohol povazovat za leniveho.Niekto sa povazuje za leniveho,uz ked spi o desat minut viac ako je norma:}A niekto si nepripada lenivy,aj ked sere vedla postele.

Esteze Gejza ma zarazil hned v zarodku,a definiciu z dovodu vrodenej lenivosti mozeme odlozit nabuduce.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 19:05:00 4e624dfc
Harry prace je treba jen tolik kolik je treba :)

Aneb, pokad zvladnes to cos potreboval zvladnout, muzes klidne bez vycitek lenosit .. :)))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-17 19:13:33 53d0513c
Povinnosťou každého Slovana, je si brať za manželku výlučne Slovanku
a každá Slovanka musí mať za manžela výlučne Slovana
Bohužiaľ dnes to funguje opačne. Čím väčšieho exota sa podarí zvábiť, tým je viac na to hrdá. A je to veľmi smutné, že to takto funguje. Je veľký hriech špiniť rasu, plodiť potomkov- krížencov. Pretože tak sa Slovanská rasa ničí a národ degraduje. Daný skrížený potomok bude mať ďalších potomkov a tak sa budú rozširovať do národa neslovanské gény a tým špiniť rasu. Avšak tu neide len o rasu ale aj dušu. Totiž deti nádorovo zmiešaných rodičov dedia po neslovanskom potomkovi aj jeho duchovné vlastnosti a celý systém duchovného tela. Tak sa aj duchovne ničí národ.
Slovanský národ je duchovne najvyspelejším, najviac ušľachtilejším a najinteligentnejším národom na svete.
Len jedna vec ho trápi – duchovné otroctvo démonickej temnoty kresťanstva.
Nemôžeme si nechať pošpiňovať národ cudzími národmi, aby sme duchovne a inteligenčne nezdegradovali.

Pre viac kliknite sem
ht
tp://1meditacia.wz.sk/Cesta_poznania.html

franco # WobaCupa83
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-17 21:08:24 5057d10a
Fujtablet!, Školské zřízení ("třídní") prvotní hřích sloužící na indoktrinaci a znechucení.
Žádná změna stylu a vybavení korporátními elektronickými hračkami a Big Brother sledovačkami na tom nic nezlepší, naopak.

Hymnus # TutyGire10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-18 15:49:44 4e88adec
Kacírstvo!!! Najviac sa vymyslelo, naučilo, získalo ..aaa..v krízových /vojnových/ťažkých životných situáciach! Ak sa tento fakt vzdiaľuje od pravdy, tak samotné učenie---svojvoľné--bez násilia, bez nátlaku , sa vzdiaľuje od "produktivity". Učenie by malo aj trošku bolieť.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-19 13:49:05 58d4289b
klopi: Pozri si toto TED video: hovorí presne o tom, ako sa učíme a ako s tým súvisí stres a pocit ohrozenia:


Vlasto Krkavec # WomyKopi07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-23 22:47:57 5f67141f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Spojenec US Saúdská Arábie zmrská bloggera 1000 ranami za „urážku islámu“


Spojenec US Saúdská Arábie zmrská bloggera 1000 ranami za „urážku islámu“
Poté, kdy US spojenec Saúdská Arábie zakreslila grafy počtů utínán hlav s vrcholem v roce 2014 a zavedla nucenou segregaci pohlaví, tak se ještě rozhodla o ‚praktickém‘ trestání ...
29 ÚCHVATNÝCH FOTOGRAFIÍ LIDSKÉ RASY
Dřímající nebezpečí v Černobylu
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0427 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne