Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Skutočná podpora rozvoja Slovenska


Skutočná podpora rozvoja Slovenska

Skutočná podpora rozvoja Slovenska

Všetci ľuďmi zvolení predstavitelia od pádu Komunizmu na Slovensku mali plnú hubu pekných slov pred voľbami. My však veľmi dobre vieme, že klamali.

Nie je tu žiadne Švajčiarsko a ani sa nepribližujeme ku krajinám ako je Nemecko, a iné vyspelé ekonomiky. Skôr naopak. Smerujeme do bodu, keď už nebudeme schopní zarobiť slušné peniaze, ale stanú sa z nás otroci za minimálnu mzdu.

Ak by politikom naozaj záležalo na našej krajine a na občanoch Slovenska, nerobili by všetko preto ,aby aj poslední podnikatelia zložili flintu a navštívili úrad práce. Alebo sa zamestnali za pár korún. Smerovanie ako malo Grécko  je nespochybniteľné. Zamestnanci štátnej správy tvoria skoro polovicu všetkých zamestnancov na Slovensku a to je neudržateľný trend. Navyše štátny zamestnanci zarábajú v priemere viac ako zamestnanci výrobnej sféry, čo je tiež úplne cesta do pekla. Zamestnanci vojska a polície odchádzajú skôr do dôchodku, niektorí už v 40 roku.

Je výhodnejšie zamestnať sa v štátnej správe, než niečo vyrábať. Nie je to čudné?  Je to rozumné takto riadiť štát?

Preto sa musí štát stále viac a viac zadlžovať, aby pokryl nároky štátnej sféry.

Prečo naši politici majú záujem na tom aby sme boli chudobní? Inak sa to nedá vysvetliť. Iba tak, že je to ich plán. Obrať nás o všetko a urobiť z nás otrokov.

 

Prečo by inak robili toto?:

 

1.Likvidácia podnikateľov a malých firiem(zvýšené odvody a pravidlá , ktoré nevyhovujú)

2. Likvidácia stredne-veľkých Slovenských firiem (nemožnosť získať dotácie oproti zahraničnej konkurencii)

3. Prezamestnanosť štátnej správy a vytváranie nezmyselných úradov a funkcií(úrad práce, ktorý prácu nezabezpečuje a podobne)

4. Likvidácia poľnohospodárstva(znížené dotácie oproti zahraničiu a voľné ruky pre vyjednanie ceny obchodnými reťazcami)

5. Likvidácia potravinárstva(nevytvorenie hranice minimálneho množstva tovaru domácej produkcie, ktorá je v zahraničí bežná a dokonca vysoká do 80%)

6. Podpora otrokárstva(Dovolenie pracovať nadčasy, dovolenie pracovať soboty a nedele, umožnenie prepustiť zamestnanca za PN, nízka minimálna mzda, ktorá by mala byť už dávno aspoň 800,- eur)

7. Absolútne zaostávanie niektorých regiónov a oblastí( štát nevytvára podmienky na rozvoj práce v regiónoch)

8. Veľmi nízka podpora v nezamestnanosti( vo vyspelej Európe a  v USA  okolo 1000,- eur a u nás 61,.- eur)

Toto, že sú pravidlá v prospech našich ľudí????

Za koho potom politici hrajú?

 Ozaj za nás?

 Či za západných veľkopodnikateľov?

Prečo neurobia napríklad toto?:

 1. Vystúpiť z NATO a všetkých vojakov poslať domov k svojim rodinám.
 2. Zvýšiť minimálnu mzdu na 800,- eur(Produktivita práce je u nás vyššia ako na západe a platy sú násobne nižšie - je to vykorisťovanie)
 3. Zakázať pracovať nadčasy a víkendy, okrem prevádzok, kde to nejde,( vysoké pece a pod. funguje to aj v Rakúsku)
 4. Detské prídavky na dieťa  iba u pracujúcej osoby 150 eur na dieťa( v Rakúsku majú 200,-eur)
 5. Zrušiť prácu na dohodu a brigádnu, či prácu na živnosť(práca mimo pracovný pomer je nevýhodná pre zamestnanca a neprispieva na dôchodok)
 6. Vytvoriť pracovné družstvá pre nezamestnaných, ktoré by niečo produkovali(napríklad výroba tehál, pre sociálne byty, hlina je skoro zdarma, stavba sociálnych bytov, alebo poľnohospodárska činnosť.)
 7. Zrušiť úrady práce( neplnia už dávno svoju funkciu  iba buzerujú ľudí. Stanoviť sociálnu dávku, ktorá bude automaticky chodiť na účet nezamestnaného hneď po prepustení zo zamestnania  na 200 eur na  dospelú osobu( na deti nič, nebudeme podporovať množenie detí nezamestnanými)Dávku bude možné poberať 1 rok a potom bude potrebné odpracovať mesačne 80 hodín na obecnom družstve na udržanie dávky 200 eur, alebo 160 hodín, na dávku 400,- eur).
 8. Navŕtať termálnu vodu pri každej väčšej obci ako zdroj tepla( Termálna voda sa u nás nachádza takmer všade . Zakúpiť vrtné súpravy a zdarma pre všetky obce Slovenska navŕtať zdarma)
 9. Podporiť zákonmi a finančne výstavbu veľkokapacitných skleníkov (všade, kde by sa navŕtala termálna voda ponúknuť výstavbu skleníka a vytvorenie obecného družstva, kde by sa mali možnosť zamestnať nezamestnaní za dvojnásobnú dávku, čiže 400,- eur tovar by odkupovali čerpacie stanice do svojich predajní )
 10. Podporiť výstavbu aquaparkov vo vybraných lokalitách vo vlastníctve obcí(využitie termálnej vody na cestovný ruch - nové pracovné miesta)
 11. Vytvorenie štátneho obchodného reťazca, ktorý by ponúkal iba slovenský tovar  S čerpacou stanicou a elektronabíjarňou. Obchod  vo veľkosti predajní  LIDL.(tieto čerpacie stanice by sa nachádzali na diaľniciach, ale aj v mestách a všade, kde by bola reálnosť tržby a potreba nabíjania elektromobilov predávali by všetko čo by sa vyprodukovalo na Slovensku .-Výhoda nákupu spojená s tankovaním.)
 12. Prevziať naspäť Všetky elektrárne a rozvody siete do štátnych rúk.( cena elektriny je pomerne stabilná a je oveľa výhodnejšia ako cena ropy možnosť zníženia ceny elektrickej energie by vzrástla výstavbou nových elektrární, hlavne obnoviteľné zdroje voda vzduch a svetlo)
 13. Orientácia na zníženie závislosti na rope a plyne. Výstavba siete nabíjacích staníc pre elektromobily a podpora predaja elektromobilov, prípadne ich výroba pod licenciou na Slovensku. Hlavne kvalitnejšie modely z dojazdom aspoň 300 km. Obrovské množstvá eur dnes odchádzajú z krajiny za ropu a plyn, to by sa mohlo zmeniť elektromobilmi a zvýšenou výrobou elektriny.
 14. Vytvoriť Banku Slovenska, kde by mali povinnosť mať účet všetky firmy a všetky výplaty a odvody by sa uskutočňovali cez túto banku povinne pre všetkých.( Veľa podvodníkov neplatí výplaty a neodvádza odvody a na ostatných sa obohacujú súkromné banky. Banka by si neúčtovala poplatok za vedenie účtu mnoho ľudí by zrušilo účty v komerčných bankách, preto, že nás okrádajú)
 15. Vytvoriť kartičku poistenca (v štátnej banke), ktorá by bola ako bankomatová karta. Každý lekár by mal terminál, kde by počas vyšetrenia vložil kartu a zapísal by výkony a diagnózu. Pacient by mu to musel schváliť a lekárovi by zaplatil ako v potravinách cez pin kód. Alebo ak by chcel aj svoju hotovosť.(nie ako teraz lekári si píšu body ako chcú a nik to nekontroluje a štát im platí za nevykonanú prácu) Každý by mal na účte limit 10 000,- eur, ktorý by mal na 10 rokov. V prípade väčšieho zákroku by mohol čerpať bezúročnú pôžičku zo štátnej banky určenú na tento účel. Splatnosť pôžičky by bola 5% z príjmu osoby mesačne a sťahovala by sa z účtu automaticky.
 16. Vytvoriť jedinú zdravotnú poisťovňu, ktorá by fungovala iba ako poradný a dozorný orgán, ktorý bude určovať ceny výkonov a posudzovať opodstatnenosť liečby ak o to požiada klient.
 17. Vytvorenie  jediného štátneho dôchodkového fondu, ktorý by peniaze v spolupráci zo Slovenskou bankou investoval do rozvoja Slovenska, napríklad projekty výstavby ciest, alebo elektrární či iné projekty s návratnosťou vyššou ako 100%
 18. Uľahčenie procesu výstavby a to od vlastníctva pozemku, až po povolenia. Prečo nepovoliť stavbu farmy, ak vlastník má pozemok a chce tam bývať aj hospodáriť? Dnes to nejde. Pôdu musíte vyňať s pôdneho fondu a komplikácie s tým spojené nahrávajú iba úplatkárstvu. Vždy sa to podarí iba bohatým a chudobnejší to vzdajú. Cena stavebných pozemkov pre ich nedostatok, tak stúpla do nedostupných výšin a cena bytov tiež.
 19. Stavať obecné byty. Nezamestnaní by stavali byty na obecných pozemkoch, ktoré by obec ponúkala do nájmu prednostne im. Myslím, že záujem by bol veľký.
 20. Vyvlastnenie pozemkov pre verejný účel za odhadovú cenu.(Mnoho pozemkov dnes vlastnia špekulanti a realitky a čakajú na zvýšenie ich ceny. Zatiaľ čo by sa na týchto pozemkoch dalo postaviť niečo zmysluplné. Toto treba napraviť. Ak pozemok nebude využívaí zmysluplne po sebe idúcich 5 rokov, bude možné oň požiadať a ten bude majiteľovi odňatý za odhadnutú cenu. Dnes je takto blokovaných mnoho pozemkov a niektoré majú aj termálnu vodu vyvierajúcu na povrch, ktorá tečie iba tak do rieky. Kvôli iným zase obec nemôže postaviť parkovisko či iné dôležité objekty.
 21. Všetky firmy, ktoré dostali dotáciu od štátu a opustia našu krajinu budú musieť vrátiť dotáciu ,alebo  zanechať svoje objekty aj strojové vybavenie v nepoškodenom stave v prospech štátu vrátane pozemkov a infraštruktúry.( prosím môžete odísť, ale čo ste tu nadobudli necháte tu a bez odškodného to by sa týkalo všetkých firiem, ktoré hrozia odchodom.)
 22. Odobratie detí do detského domova a následnú adopciu do zahraničia, drogovo závislým rodičom, ale aj alkoholikom a tým čo sa o svoje deti nestarajú, ako väčšina obyvateľstva. Nechcem aby to bolo ako v Anglicku, ale plodiť deti na Luníku 9 v počte jedenásť je tiež nežiadaný extrém.

 

 

Mám ešte veľa nápadov a mnohé by sa pridali aj od vás, ale je to určite smer, ktorým by sa naša krajina mala uberať, ale to sa nedeje ani náhodou. Ak by sa však zrealizovali aspoň tieto, žilo by sa tu oveľa lepšie. Nikdy však tento cieľ nedosiahneme vo voľbách. Voľby patria tým čo vlastnia televíziu. Všetko zmanipulujú aby vyhral ich kandidát.

 

Navrhujem  vziať si čo nám ukradli..... SLOBODU.Author: Sando # WoduWama77
Politika2014-01-0575
-
 75% ( 26 people voted )
+
Dobre nápady 22bodov vďaka ktorým by prišla zmena . A 2body prečo to na Slovensku nehrozí,nieje tu takmer nikto kto by bol ochotný preto niečo urobiť .Ludia realitu nevidia alebo nechcú vidieť.A keby aj ochota bola mohli by sme dopadnút ako Kosovo Siria a pod.
jurosiq # LyvoCaty44
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-01-06 11:21:03 4e63ff23
tiež si to tak nejako predstavujem, lenže bohužial v politike len saboteri a dementi pre ktorých životná úroven je graf resp. štatistika.

karel dvorak # KuliKubi6
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-01-06 11:54:48 5b7fb2f4
Veľmi dobré a možné riešenie , ale má to jedno ALE na to treba ľudí ktorí nemajú hlavu len nato aby im nepršalo do krku. Využívať zdroje ktoré máme doma je správna cesta ku slobode . To čo nám ponúka súčastná sloboda je na smiech. Ak sa teraz niekto cíti slobodný tak si nezaslúži pravú slobodu. / môj výrok /
Marco # JejoJowo74
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-01-06 12:28:05 b229d19e
Národ je potrebné povzbudiť, vyviesť z apatie. Ako vhodnú kandidátku, ktorá by nadchla toto obecenstvo by mohla byť p. Helena Mezenská, poslankyňa NR SR. Podporme jej kandidatúru na úrad prezidenta , práve prebieha petícia , aby vôbec mohla kandidovať. Bez morálne čistých vodcov sa národ ani nepohne..

Ladislav # WuhiBytu83
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-01-06 13:16:38 5b7f0eaa
Nie som kompetetný komplexne sa vyjadriť! Ale bod 10 a termálna voda a aqa.. To je skoro sen--o sprostom Janovi! Teda ešte v bývalom režime keď sme študovali v KE a v Poprade ani nechýrovali o aqaparku-- tam kdesi smerom --k Dargovskému.. boli navrtané termálne---bohaté--výdatne. No toľko hlupákov je kompetentných a po kope v tejto olasti , že už pomaly voda aj vychladne a termálne--aqa v KE --neexistuje ..A tu v Poprade je dávno funkčné, ...aj Vrbove.. Za tie roky aj ručne--trúbky by sa natiahli! A furt len nejaký..ne--vlastník, problémy s ne..dodavateľmi...aaa samé ne...Mám tam príbuzenstvo...chodia k Maďarom..kde pomaly v" každej dedine" majú sa kde ..termálne ..aj za EU-peniaze... vyšantiť. Takže ..Sando7.. ak by sa Vaše, aj seriozne návrhy , mali realizovať tak musí najsamrv niekoho"šľafiť trak", potom konkrétizovať menovite hlupákov a znemožniť ich ..napr..vystaviť menoslov v klietke tu neďaleko ..v Levoči ako Slovenských EXOTOV:
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-06 13:29:56 58d4289b
aká su tie myšlienky pekné, také su naivné.
len namargo: 200€ podpora pre každeho. mladý muž uvedomte si že peniaze ktore ma štat rozdavat nezamestnaným, musí najprv ukradnút tým, čo niečo produkuju.

min mzda 800€ :-) lebo mame taku istu produkciu prace ak nie lepšiu. aj chlieb je u nas lepši ako na zapade, no pre to ešte neznamena, že bude u nas kilo chleba stat tiež 2,50€. zvlaštne že živnostnik ktory nema zakonom stanovenu min mzdu pracuje za nasobne viac ako min mzda. nechapem čo furt dakto chce aby mu dajaky papalaš, čo nikdy nič nevytvoril(okrem lejstra), stanovoval za kolko ma minimalne pracovat.
ja napriklad nerobim pod 100€ na den (pripadne 80€ na keš). nemam sice robotu na každy den po 8 h, ale mam par mesiacov v roku ked ani neviem čo je nedela, nieto sobota.
popri otrokovi so stanovenou hoci 800€ min mzdou zarabam minimalne rovnako(na rok) ale mam nepomerne viac času.

odoberanie deti narkomanom. kto bude určovat kto je narkoman. to mam prist o svoje deti za to, že si večer po praci dam pri zapade slnka kavu a joint? chceš na to najat uradnika ktorým si predtým vytýkal nekompetentnost a prebujnelost?

utopii na idealny štat bolo popísaných vela, brem to, že si sa pokúsil tiež o jednu. :-/

ropas # RutiQajo58
-
 60% ( 10 people voted )
+
2014-01-06 14:13:57 b2124ad2
loading...
a zasak niekto zabúda na alfa a omegu podnikania vo vyspelom svete, nevyplatenie faktúry je trestní čin!!! ako sa vyjadril Dzurinda bola by to brzda slobodnému podnikaniu na Slovensku!!! a DPH platiť až z vyplatených peňazí, nie ako je to teraz!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-06 14:27:08 4e63fdb6
vyborne myslienky, ale zabúdame na jednu dolezitu vec: pokial sa nase vnúcata nebudu ucit v dejepise o bratislavskej defenestracii, tak sa nic nezmeni !!!
ladislav # NemyVota12
-
 71% ( 11 people voted )
+
2014-01-06 14:46:24 5c343f56
Kopec dobrych myslienok, zopar usmevnych a zopar ak by sa realizovali tak by nam nasi tzv "spojenci" vypli svetlo , plyn , vodu a na zaver by nas zbombardovali lebo revolucianari na jeepoch s tazkymi gulometmi by sa dozadovali viac kapitalizmu a slobodu pre slovenskych obcanov . Ti si svoju funkciu uz pomaly v Syrii koncia tak by ich operativne presunuli.

zazoo # XygyGyve81
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 17:46:41 bc79b747
Nevyplatené faktúry , DPH, okamžiky pripočítať , či odpočítať si... je ..Ivan Silberstein 82 .. otázka skôr právno--zákonno..disciplinárna ... mafiozna! Ako nejaké drizdy--nejakého..urindu..Toto už tu bolo-- vyfaktúŕoval luft-- nezaplatil mu za luft nikto-- a DPH si odpočítal v okamžiku fakturácie.... Hele , hele a luft--furt-- a máfia na krku... obratom..Aby som to neznevážil... seriozne --Vaša je pravda... no nie na SK:
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 18:09:09 58d4289b
klopi ale to je problém polícia, sudca, daňový úrad a problém to je pre každého normálneho malého a stredného podnikateľa nevyplatená faktúra a úver na zaplatenie DPH!!! ale to je základ klopi, bez toho aby sa zatvárali zločinci za defraudáciu spoločného majetku(štátu), za spreneveru zverených peňazí(korupcia, predražovanie zákaziek), za vlastizradu(preferovanie zahraničných záujmov pred Slovenským záujmom) a za podvody s DPH,... sa nikdy opakujem nikdy Slovensko nikam dopredu nepohne!!!

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 18:35:12 5f6748ba
Z diskusie na SME :DDDDDDDDDDD

a nezačni mi prosím ťa tú o Ficovi ako komunistovi. Dotyčný je asi taký komunista ako ty Laponec, je to banksterský mobster 2. triedy, ktorý akurát ráno vstane a plní denný rozkaz. :DDDDDDDDDD

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 19:16:12 5f6748ba
Neviem.. Ivan Silberstein82.. : Riešenie -- ak sa vylúči možnosť odpočtu D PH/vstup-výstup/ v okamžiku fakturácie.,.čo platilo tuším do roku 1995, tak skúsenosť hovorí --zvolať potenciálnych dodávateľoch. či odberateľoch a dohodnúť systém /aj keď je kdesi povedané 30dní/ vzájomných ˇuhrad"...,zverejniť to a vzorovo--teda konkrétne--35 dní --12,00 hod sa hradí--presne! Pokiaľ skôr--teda menej než 35 dní --tak draf--menej ,kráti sa ˇuhrada , a keď nesúri .. tak bónus-- zvyšuje sa sadzba -- ale to len na okraj.. Skúsenosť , ale furt len jednanie mimo banku--mimo tretia osoba--lebo úžerníci a mafia je okamžite aktivizovaná. Nesmú existovať výhovorky --typu mne neplatia--mám pohľadávky..aj ja nemôžem platiť na mzdy len len ... lebo reťaz nemusí mať koniec...Ak ste v tom znalí tak viete o čom ---"točím"---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 20:25:35 58d4289b
a čo keby sa neplatili dane? Iba Dph z predaja stiahnutá pri platení za tovar na Slovensku a nič viac. Daňový raj by bol pre firmy zaujímavý.Aj tak by sa skresal rozpočet o zrušené úrady,vojsko v NATO a iné.Do 5 rokov by obrat tovarov a služieb stúpol o 100%
sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 23:28:02 5c341847
---tak zisk by stúpol do nekontrolovateľných rozmerov a neseriozny "tvorca zisku" by sa stal --- mafioznik--lebo iná máfia by mu nedala pokoj....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 05:08:02 58d4289b
Pred "Neznou" sme boli sebestacni v potravinach, preto sme po nej druzstva a statne majetky prezieravo zlikvidovali. Tie statne majetky by bolo vhodne obnovit. Tam by mohli nezamestnani udrziavat svoje pracovne navyky lepsie ako zametanim ulic.
petonovak # BumaMedi32
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-01-07 06:59:33 c35b0ea0
petonovak
obnoviť štátne majetky už nejde, u nás to bolo po židoch, vyhlásili to za pôdu neznámych vlastníkov, padlo to pod obec a starostovia s tým kšeftujú a predali väčšinu pod tesco a investorom na domovú výstavbu.

peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 11:17:18 c350a66f
Článok je fakt naivná utópia a srandičky. Zrátajte si ,koľko hodinový je pracovný týždeň ! Nezamestnaný potom dostane viac peňazí ,ako zamestnaný. Potom nech si dá autor článku ešte jeden bod:Zrušiť akúkoľvek prácu a platiť nezamestnaných.Ten nezamestnaný,bude stavať byty , bude stále nezamestnaný? Ešte jedna srandička: Kto dá každému na účet tých 10.000€. Ak si pacient zoberie na väčší zákrok pôžičku,keď zomrie,kto to splatí.TAutor článku,---nežartuj!Jedine,žeby sa utópia na 800€minimálnu mzdu premenila na skutočnosť a práca poslanca by nebola platená. Aj tak má každý dajaký výhodný džop.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 12:21:38 5f66703a
Autor clanku ma dost pobavil, zacalo to celkom slubne ale cim dalej, tym vcsia katastrofa....ved niektore body si vzajomne odporuju...cital si to vobec po sebe????
roark # DabuLere30
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 17:04:40 c350b722
trochu naivné ale je v tom i dačo na zamyslenie - tu by sa ale muselo začať s tým že sa zašijú skoro všetci politici po 89 i z ich širokým okolím - pokým tu bude vláda zlodejov jak všetky doterajšie sa tu nezmení nič a ak ano tak len k horšiemu
gomez # JoraPiko08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 21:24:01 5f664762
jambo,nebudem vyvracať tvoje spochybnenia,lebo v podstate nič nevyvracajú.K tým 10 000,- eur to bude miesto zdravotnej poisťovne do ktorej platíme dnes.A kde väčšina peňazí mizne podvodmi. Čo na tom nechápeš. Prídeš k lekárovi ošetrí ťa a ty mu zaplatíš.Teraz , prídeš k lekárovi ošetrí ťa a napíše si body za množstvo vecí ako prevencia, a iné žvásty a vystaví poisťovni faktúru na 600 eur.Je to podvod,ale nik ho neskontroluje ak to nejde z tvojej kapsy.V poisťovni si kúpia mercedesy a 10 000,- eurové platy+ odmeny na vianoce po 100 tisíc a my to platíme.Môj spôsob obchádza tú bandu darmožráčov. Poisťovne majú už pomali toľko zamestnancov ako je pracujúcich lekárov.Nie je to divné?A pritom nič netvoria,žiadne hodnoty.
sando # DexePady68
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-07 22:08:20 5c341847
sando prepáč, v bodě navrhující (komu???) zvýšení minimální mzdy...Pozor na nedomyšlené konsekvence..Například od výše minimální mzdy jsou zákonem navázané nějaké povinné odvody...To bys musel nejdřív přetrhnout toto odvozování.

Mixtr # GuhaFiqa80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-08 00:15:27 4e888c33
Lidhja-No a teraz si skus predstavit,ze kroky nasich byrokratov a "zakonodarcov" nie su len prejavom ich neschopnosti,ci jesitnosti,ale prostredie je schvalne nastavene tak,aby nebolo mozne konkurencieschopne podnikanie a potom sa musi zmenit aj tvoj pohlad v jednotlivych bodoch tvojho predlheho prispevku.
A skus nacrtnut sposob,ako by sme sa mohli mat lepsie.


julo # GopoMipy89
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-08 10:31:51 6dec7950
Souhlasím s Julo, že zákony nejsou dílm náhody a hlouposti (Pozor psychopaté většinou nejsou ani nespolečenští a hlavně ne hloupí! - Tento stav je rozhodně projevem toho, že jsou schopni téměř všeho a ještě to hezky "vysvětlit" davu /však od toho jsou placeni - mnoho mluvit a být objektem pro media a přitom neříct pořádně nic:D) nebo zabalit jako "nekompetentnost a chybičku", co se jen tak vyjímečně vloudila...

Onda # MyhuNega52
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-08 14:09:42 4e8892bc
sando,---Zaujíma ma len odkiaľ vezme 5.000 000 ľudí ,limit 10 000 € ako základ pre zdravotnú poisťovňu?Ostatné naivné.utopistické myšlienky už nechám tak ,len mi vysvetli tých 10.000€ .Minimálne 80% obyvateľov ich nemá.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 14:30:35 5f66708f
Limit 10000,- na účte môžeš mať aj bez fyzického vlastnenia peňazí. Tento limit by si mal pre prípad potreby, ale aj tak väčšina by z neho čerpala len po malých čiastkach. Funguje to na princíp Banky. Banka ani dnes nemá toľko peňazí, aby si mohli všetci naraz vybrať vklady a vybieliť účty. Čiže budeš mať limit 10 000,-, ale mesačne vyčerpaný priemer bude asi povedzme 200 eur. Tieto peniaze vezmeme z odvodov pracujúcich ľudí, ako sa to deje aj dnes. Iba, že dnes, tie peniaze musíš rozdeliť na výplaty pre pisťovne a ich zisky a nekalé praktiky lekárov, tak, že je to vždy málo, preto že v skutočnosti na samotnú liečbu ide možno 20% s tých 200 eur. Ak, ale človek bude musieť u lekára zaplatiť, tak ho bude zaujímať koľko a začo. Poisťovne sa môžu zrušiť. Ako som spomenul počet zamestnancov v poisťovniach sa blíži počtu ordinujúcich lekárov a všetci majú dobré platy začínajú od 1500,- eur a končia pri desiatkach tisíc. Čiže ako vidíš, toto by sa dalo urobyť aj v dnešnej dobe.Nepotrebuješ na to zháňať žiadne peniaze, lebo bohaate stačia tie, ktoré dávame zo svojich platov.
sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 14:53:16 5c341847
Možno by bolo treba ,keby si autor urobil jeden "-katastrofický scenár-"jedneho pacienta,ktorý chodí k lekárovi mesačne a mesačne musí dať aj 100€ za lieky. Vôbec nepreháňam.Určite je dosť pacientov ,nie vlastnou vinou chorých,ktorí minú viac ako 100€ len za lieky. Návšteva lekára, Lieky ,choroba a operácia.Koľko by to bolo eur. Neviem z akého prameňa čerpal autor článku-----No chytám sa za hlavu-----komunikujem s autorom,preto článok obhajuješ. Aby som nebola hnusná tak úprimne ,máš v článku pekné myšlienky ,ale neuskutočniteľné. Plne súhlasím,napríklad dať poľnohospodárom väčšie dotácie lebo EÚ ich úplne zničila,a nielen EÚ Štát hlavne,ale prinútiť ich aby vyrábali zdravé poľnohospodárske produkty,nenapchávali nás dusičnanmi a nepredražovali. Všetci by sme si radšej kúpili zdravú zeleninu a zo Slovenska.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 15:28:47 5f66708f
Teraz vysvetlím prečo je dôležité aby Slovensko malovlastné poľnohospodárstvo a vlastných výrobcov potravín. Väčšina vyspelých štátov si dokáže vyprodukovať až 70% potravín a majú aj zákonom stanovený minimálny podiel v obchodoch( napríklad 70% domáce a 30% zahraničné. Takto sa Štáty chránia.Slovensko si dokáže vyprodukovať iba 10% základných potravín!(modlime sa aby neprišla pohroma)
1. V prípade vojny, alebo prírodnej katastrofy, alebo hospodárskej či ropnej krízy, alebo totálneho pádu systému, bude dôležité zabezpečiť ľuďom potraviny. Každý štát bude pozerať iba na seba a nik nebude môcť pomáhať susedom. Doprava bude nemožná, alebo riskantná.
2. Potraviny sú zdrojom pre potravinovo priemyselný kolobeh obchodu. Uvediem príklad: Poľnohospodár vypestuje pšenicu, predá ju domácim mlynom urobia s nej múku a predajú ju pekárom, upečú chlieb a predajú ho v obchode a kúpi si ho poľnohospodár, mlynár, pekár aj obchodník a sami si tak zvyšujú tržby a každý z nich čím viac nakúpi, tým viac zarobí. ak sa však nerozhodnú pre slovenského poľnohospodára, ale kúpia múku v zahraničí a nekúpia si chlieb, ale francúzke bagetky s dovozu, tak každý z nich čím viac kupuje, tým viac je chudobnejší až skrachuje. Tak isto je to aj s inými tovarmi, ale v chudobnejších štátoch sa už nič poriadne nepredáva okrem potravín. Ak má štát Väčší vývoz tovaru ako dovoz-Bohatne Ak je však dovoz väčší ako vývoz chudobnie. Preto je potrebné si to strážiť. Ak sa vedome deje to že krajina viac dováža ako vyváža, ide o vykorisťovanie. Do vývozu však nemožno započítať vývozy zahraničných firiem , preto že oni svoje zisky nemíňajú na nákupy u nás, ale idú na účet v Nemecku či USA a tak je tok peňazí z krajiny jednosmerný.
Preto treba podporovať domácich výrobcov a pestovateľov!

sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 15:38:14 5c341847
Zabudol si vysvetliť čo by bolo ak pacient minie mesačne viac ako 200€na lekára a lieky? To by zaujímalo možno polovicu obyvateľstva!Jednoducho ,keby sa rozoberal bod po bode ,prišiel by si nato,že je to neuskutočniteľné.
Napríklad už len tí poľnohospodári,čo ma zaujali. Kupovali by sme naše Slovenské poľnohospodárske produkty,veľmi radi,keby neboli predražené.Obyčajne ľudia siahnu po tom lacnejšom a netreba sa nikomu čudovať.Peniaze nepustia.Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 16:04:11 5f66708f
Jambo. Verím ti, že je to tak s tými liekmi a s lekármi. Presne ako hovoríš. Ale potom by si mala vedieť, ako to funguje dnes. Pracujúci človek odvádza z výplaty odvody, povedzme, že zdravotnéj poisťovni 200 eur( hovíme o priemere samozrejme minimálka je 50 eur) Takto vyzbierané peniaze od všetkých ľudí sa delia, na :
1.poplatky za lieky 15%
2.poplatky za liečbu 30%
3.náklady na fungovanie poisťovne 15%
4.zisk poisťovne.40%
Dokopy väčšia polovica peňazí sa minie v poisťovni a iba 45% ti môžu poskytnúť na tvoje zdravie. S toho však si odrátaj koľko falošných úkonov si lekár napíše v bodoch a nechá si ich zaplatiť, ako prevencia a iné somariny a prídeš k čiastke 30%. To je aktuálne využívaná suma na liečbu. Z tvojich počiatočných 200,- eur je 30% 60 eur. O ostatné ťa už obrali podvodníci, čiže o 140,- eur. Toto sa deje dookola každý mesiac.
Ja navrhujem, aby sa poiťovne zrušili a platiť sa bude ako keby vlastnými, ale budú to v podstate tie isté peniaze, ako teraz, iba ti nikto nezoberie väčšiu polovicu.Lekár ťa tiež nebude okrádať, lebo ho vymeníš. Už chápeš? A ak je niekto veľmi ťažko chorý, tak si zoberie akoby pôžičku, bez úrokov a spláca ju malou čiastkou mesačne, možno až do smrti po 5% zo svojho príjmu.Ak má 300 eur dôchodok tak po 15 eur. Ak má príjem 1000 eur tak po 50,- eur.Ak zomrie, než vyplatí celú sumu, potom stratu vyrovná štát. Čiže všetci ostatní.

sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 16:04:58 5c341847
Jambo, máš pravdu, potraviny sú predražené, ale práve preto, že sa vyrábajú z dovezených plodín, za určitú cenu. Spracovanie až popredaj tiež niečo stojí, Ale nezriedka si v hypermarketoch dajú šup 100% -né navýšenie a potom cena preskočí zahraničný výrobok. Ak by však sme mali štátne markety so slovenskými výrobkami, kde by bolo maximálne navýšenie 20%, tak potom by ste videli ten rozdiel. Preto som v článku spomínal Obchody o veľkosti Lidla. Dalo by sa v nich kúpiť od čerstvej zeleniny cez mäso pečivo sladkosti a iné a všetko iba Slovenské. Časom by produktov pribúdalo a tržby by pomáhali obchodu ešte viac, ako som už uviedo.
sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 16:17:08 5c341847
sando nebo někdo, kolik platí (jak vysoká je cena odvodů - výpalného na hlavu) dnes na Slovensku "zdravotní pojištění"? Od čeho je výše výpalného odvozená pro osoby bez zdanitelných příjmů? - Z minimální mzdy?

Kretakypr # HiciGuqy21
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 16:28:38 4e88b02a
Ešte som zabudol na to, že navrhujem, aby plodiny pestovali nezamestnaní. Cena týchto plodín by bola určite výhodnejšia, ako teraz..
sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 16:29:59 5c341847
Veď si nájdi na webe tuším nejakých 55,02 eur? či tak nejako? Je to stanovený minimálny odvod do zdravotnej poisťovne platný aj pre samoplatiteľa( čiže nezamestnaného ak nieje evidovaný na úrade práce).
sando # DexePady68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 16:35:22 5c341847
A počítá se to tedy i na Slovensku jako nějaké procento odvozené z tzv. "minimální mzdy", však?
Pokud byste tedy zvedli minimální mzdu a nezrušili předtím tuto provázanost mezi zákony, tak by se zvedla neúnosně i výše povinného odvodu zdravotní pojištovně.
Co s tím?

Kretakypr # HiciGuqy21
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 17:28:13 4e8896b7
Atomovku na ne ! :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 17:30:46 53d0513c
lojzine :D zlobíš - Víš přece, že atomovku nevyrábíme! (Ale mohl by to sando zase zadat "nezaměstnaným" jako možnost jako u jiných věcí, co jim doporučuje vnutit na práci.)

Navíc toto je vážná věc - Vždyť kde mají (a komu) vzít osoby bez příjmů v zákonem stanovené měně prostředky na to, aby platili zdravotní výpalné (55,:02 krát 12 to máme 660 eur za rok) - vždyť kvůli tomu jsou nuceni mnozí soustavně krást nebo si brát půjčky jen aby měli na placení toho, co ani sami nežádají a nevyužívají!

Krepasan # PyfyRucu51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 17:40:40 4e8896b7
Vim ze je toto vazna vec., ani sem ji timto nechtel znevazit .

Jinac to co pises je pochopitelne ... Stat(presneji ti co ho spravuji) prece potrebuje lidi udrzet na sobe zavisle ... Potrebuje aby lide v podstate nemeli na vyber a museli mu slouzit., aby sluzby v jeho zajmu sami byli nuceni vyhledavat, z duvodu preziti ...
Pokavad by tomu tak nebylo stat by tak stratil veskerou svou schopnost realizovat zajmy tech, jenz ho kontroluji ... Jelikoz veskera statni moc vychazi z represe

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 20:28:01 53d0513c
lojza z uranovychdolů

potvrdil si teraz že tvoj mozog vibruje..raz je v hlave raz v riti...tento tvoj prispevok vychádza z riti...asi si nejaký puberták 13 rocný čo len hlada kde je sever lebo sa mu práve ocistilo belmo z očí...štát nie je osoba s vlastným mozgom..štát to sme my a za nás konajúci zástupcovia...ci konaju dobre alebo zle to je iná vec...ale tvoj prispevok je debilizmus na kvadrát...čo si už len ty za cloveka,..nože sa predstav..možno máš 13rokov a si na dobu urcitu v reedukačnom ústave s pristupom k internetu...

brano # PuguSuke47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-08 20:39:23 4df7e017
Co je to MZDA ?

MZDA je jinymi slovy PLAT(vyplata)

a PLAT je jinymi slovy SLUŽNÉ

SLUZNE dostava SLUZEBNIK za provedenou SLUZBU

SLUZNE SAMO O SOBE NEZNAMENA SPRAVEDLIVE VYHODNOCENA UHRADA VYNALOZENEHO USILI A ENERGIE, sluzne je samo o sobe totiz jenom sluzne...(nema zadny privlastek, pokavad mu ho nedame), znamena proste jen ODMENU za vykonanou sluzbu. , a odmena muze byt stejne tak spravedliva(rovnomerna), jako i nespravedliva(nerovnomerna) .

Je to proste jen forma smenneho obchodu, kdy se jednim z artiklu smeny stava sluzba ...

Problem vsak nastava tehdy, nejsou-li vsichni ucastnici smeny v stejnomerne pozici, jelikoz tak vznika prostor pro vyuziti nevyhody tem benefitovanym, a tudiz i moznost urcovani vlastnich podminek a vzniku ZISKU ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 22:43:26 53d0513c
No ale ze směného obchodu (kde by nikdo nevydělal na úkor) by nikdo nezbohatl a zastavil by se pokrok pomáhěný tímto paradigmatem? Ty bys chtěl zůstat chudý a bez vlivu?

Mitra # KehePaha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 23:13:07 4e8896b7
Jak by tedy bylo možné zbohatnout bez vydělávání na úkor někoho a něčeho? Tolik energie, času nemáš, abys vlastní prací... /kdybys vyměňoval vlastní práci za něco dalšího, byl bys pořád na nule, jen by Ti ušel životní čas.)

Mitra # KehePaha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 23:16:05 4e8896b7
Pokrok neni zavisly na tomto paradigma .

A copak ted snad nejsi chudy, a mas vliv ? zalezi jak jaky, a jak na co ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 23:17:52 53d0513c
"A copak ted snad nejsi chudy, a mas vliv ? zalezi jak jaky, a jak na co .."
No když by dotyčný už všecko povyměňoval, co by mu pak zbylo na vyměňování?:D

Mitra # KehePaha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 23:29:23 4e8896b7
A druhá situace, co kdyby neměl nic na výměnu? Hypotetická situace, kdy má někdo jen holé ruce, jak by se "provyměňoval" z takové situace k bohatství a stihl by to za celý život vůbec? Co by pro to musel udělat?

Mitra # KehePaha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 23:34:57 4e8896b7
"No ale ze směného obchodu (kde by nikdo nevydělal na úkor) by nikdo nezbohatl a zastavil by se pokrok pomáhěný tímto paradigmatem? Ty bys chtěl zůstat chudý a bez vlivu?"

Zbohatnout ? A co pro tebe znamena zbohatnout ? Donutit ostatni uznavat ze ti patri to co ti nepatri ?

Vliv ? pokavad by byl svet svobodny, KAZDY BY MEL VLIV ! - a sice takovy, jaky mu jen jeho VLASTNI schopnosti dovolej . A tak je to spravedlive !

To jen proto ze me ted nekdo pripravi o svobodu uz jen co se narodim!, potrebuji daleko vetsi vliv nez bych normalne potreboval ... !

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 02:20:01 53d0513c
A k Pokroku ? K nemu od kdy potrebujes neco jineho nez sve vlastni telo a HLAVU, a material, cas, a prostor ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 02:34:22 53d0513c
Jsem tu a lojza taky ještě? Z toho vyplývá, že nemohl nikdo zbohatnout (v poměru k ostatním) o nic víc---Leda by to zpočátku ukradl, respektive prostě zabral mnohem víc než sám potřebuje.

Mitra # KehePaha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 02:38:30 4e8896b7
Toto je velice hodnotná formulace: "To jen proto ze me ted nekdo pripravi o svobodu uz jen co se narodim!, potrebuji daleko vetsi vliv nez bych normalne potreboval ... !" a ano vysvětluje přesně proč si s tím vůbec děláme hlavu - z nutnosti nikoli touhy uvrhat někoho do nesvobody - závislosti.

Mitra # KehePaha79
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-09 02:41:43 4e8896b7
Nehlede na to ze zivot neni o technickem pokroku, zivot je o zivote ... Technicky pokrok je pro vedomy zivot naseho(ci podobneho) druhu vyhoda, NE VSAK NUTNOSTI PODMINUJICI MOZNOST PROZITI STASTNEHO A SPOKOJENEHO ZIVOTA ..! Naopak ... Nestastni muzete byt i kdyz budete technicky pokrocili .., stejne tak jako muzete byt stastni, a zaroven i technicky pokrocili ... ci stastni a technicky nepokrocili :)))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 02:49:54 53d0513c
No jo ale to právě už dneska nejde (být technicky i čímkoli méně pokročilí než "ti druzí") vzhledem k jasnému tlaku nežádoucích vlivů - jenž vyvolává "mocenské zbrojení" ve snaze ho dotáhnout, zkrotit a znemožnit a tím se zas jen vrátit ke svému..."To jen proto ze me ted nekdo pripravi o svobodu uz jen co se narodim!, potrebuji daleko vetsi vliv nez bych normalne potreboval ... !"
Mitra # KehePaha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 02:54:55 4e8896b7
"Jak by tedy bylo možné zbohatnout bez vydělávání na úkor někoho a něčeho? Tolik energie, času nemáš, abys vlastní prací... /kdybys vyměňoval vlastní práci za něco dalšího, byl bys pořád na nule, jen by Ti ušel životní čas.)"

Clovek potrebuje jen to co potrebuje, nepotrebujes nic menit, kdyz mas vse co ti treba ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 02:59:34 53d0513c
Clovek potrebuje jen to co potrebuje, nepotrebujes nic menit, kdyz mas vse co ti treba ...

A když nemáš?


Mitra # KehePaha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 03:01:21 4e8896b7
"No když by dotyčný už všecko povyměňoval, co by mu pak zbylo na vyměňování?:D"

Menis protoze neco nemas, a ne proto abys menil .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 03:04:16 53d0513c
Jak stařeček měnil měnil až vyměnil, jak je ta pohádka? ,)

Představ si ale příklad, kdyby hypoteticky pozítří nebYLY PENíze...
V první chvíli by třeba měli lidi, co měnit, ale po čase (do pár dní až týdnů) už by vše vyměnili...(Otázka je kdo by jejich věci chtěl vůbec a měl jim za to co směňovat, co oni chtějí...) Co potom by si počali?

Mitra # KehePaha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 03:09:17 4e8896b7
"A druhá situace, co kdyby neměl nic na výměnu? Hypotetická situace, kdy má někdo jen holé ruce, jak by se "provyměňoval" z takové situace k bohatství a stihl by to za celý život vůbec? Co by pro to musel udělat?"

Hole ruce muzes mit akorat v nesvobode ... V NEOPANOVANE krajine si dokazes vse k zivotu potrebne zajistit sam i bez nutnosti nekomu slouzit ci nutit nekoho aby slouzil tobe ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 03:15:49 53d0513c
"Jsem tu a lojza taky ještě? Z toho vyplývá, že nemohl nikdo zbohatnout (v poměru k ostatním) o nic víc---Leda by to zpočátku ukradl, respektive prostě zabral mnohem víc než sám potřebuje."

Jake bohatnuti porad ? Bohatnout potrebujes jedine kdyz chces zabrat svet a donutit ostatni aby se stali tvymi otroky ...! jinak by jsi nepotreboval bohatnout ale stacilo by ti pouze to co SKUTECNE potrebujes, a pouze tolik kolik SKUTECNE potrebujes ! ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 03:21:01 53d0513c
"Koupal se bohatý kupec v řece, dostal se do hlubiny a tonul. Šel mimo stařík, sedláček-sivoušek, uslyšel křik, přispěchal a kupce z vody vytáhl. Kupec nevěděl, jak se staříkovi odsloužiti: pozval ho k sobě do města, pohostil ho skvěle a daroval mu kus zlata jako koňská hlava.
Vzal zlato sedlák a šel domů, a naproti němu koňař celé stádo koni žene: "Vítej, staříku, odkud tě bůh vede?" - "Z města od bohatého kupce." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "Dej mi zlato a vyber si nejlepšího koně!" - Vybral si stařík nejlepšího koně, poděkoval a šel svou cestou.
Jde stařík, a naproti němu pastucha voly žene: "Vítej, staříku, odkud tě bůh vede?" - "Z města od kupce." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Vyměnil jsem ho za koně!" - "Vyměň mi koně za vola, kterého chceš!" - Stařík vybral si vola, poděkoval a šel svou cestou.
Jde stařeček, a naproti němu ovčák žene ovčí stádo: "Vítej, stařečku, odkud tě bůh vede?" - "Od bohatého kupce z města." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Vyměnil jsem za koně." - "A kůň kde?" - "Vyměnil jsem za vola." - "Vyměň mi vola za berana, kterého chceš!" - Vzal stařík nejlepšího berana, poděkoval a šel svou cestou.
Jde stařík, a naproti němu pastýř žene vepře: "Vítej, staříku, kdes byl?" - "V městě, u bohatého kupce." - "Co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Vyměnil jsem za koně." - "A kůň kde?" - "Vyměnil jsem za vola." - "A vůl kde? - "Vyměnil jsem za berana." - "Dej mi berana a vezmi si nejlepšího vepře?" - Vybral si stařík vepříka, poděkoval pastýřovi a šel svou cestou.
Jde stařík, a naproti němu podomní obchodník s košem na zádech: "Vítej, staříku! Odkud jdeš?" - "Od kupce, z města." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Vyměnil jsem za koně." - "A kůň kde?" - "Vyměnil jsem za vola." - "A vůl kde?" - "Vyměnil jsem za berana." - "A beran kde? - "Vyměnil jsem za vepře." - "Vyměň mi vepříka za jehlu a vyber si, kterou chceš." - Vybral si stařík nejpěknější jehlu, poděkoval a šel domů. Přišel stařík domů, přelézal přes plot a ztratil jehlu.
Vyběhla stařenka naproti starouškovi: "Ach můj holoubku! Já bych se tu bez tebe byla utrápila. Nu, vypravuj, byls u kupce?" - "Byl." - "A co ti kupec dal?" - "Kus zlata jako koňská hlava." - "A kde je to zlato?" - "Proměnil jsem ho za koně." - "A kůň kde?" - "Proměnil jsem za vola." - "A kde vůl?" - "Proměnil jsem za berana." - "A beran kde?" - "Proměnil jsem za vepříka." - "A vepřík kde?" - "Proměnil jsem za jehlu. Chtěl jsem ti, stařenko, přinésti dáreček, přelézal jsem přes plot a ztratil jehlu." - "Nu, chválabohu, můj holoubku, žes ty sám ses vrátil. Pojďme do jizby večeřet!"
A nyní žijou staroušek se staruškou šťastni i bez zlata."
Ale nebuďme za voly... Tady je skutečná REÁLNÁ verze - PODÍVEJ DO NÍ:D https://ajinka.signaly.cz/0901/jak-starece
k-menil-az


Mitra # KehePaha79
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-09 03:23:30 4e8896b7
"No jo ale to právě už dneska nejde (být technicky i čímkoli méně pokročilí než "ti druzí") vzhledem k jasnému tlaku nežádoucích vlivů - jenž vyvolává "mocenské zbrojení" ve snaze ho dotáhnout, zkrotit a znemožnit a tím se zas jen vrátit ke svému..."To jen proto ze me ted nekdo pripravi o svobodu uz jen co se narodim!, potrebuji daleko vetsi vliv nez bych normalne potreboval ... !"

O tom co jde nebo nejde nerozhodujes ty, ale ti co maji moc .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 03:35:39 53d0513c
"Clovek potrebuje jen to co potrebuje, nepotrebujes nic menit, kdyz mas vse co ti treba ...

A když nemáš?"

A proc bys nemel ? To jen v civilizaci si nemuzes sam obstarat PRIROZENOU cestou co ti k zivotu treba ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 03:41:21 53d0513c
Být Tebou bych se až tak úzce "proticivilizačně" nevymezoval, naopak se to pokusit skloubit (je mnoho lidí, kteří chtějí čerpat i něco z toho, co společnosti - a ne jen oni sami - vyprodukují za věci a informace, atd. - alespoň trochu se i toho dotýkat, účastnit, mít dojem, že to někam vede(no) a zhodnocováno. )

Navíc těžko očekávat, že lze být zcela izolovaný a reálně mít JEN TAK? (jak k tomu přijít? Všechno někomu patří dnes - žádná "bílá místa na mapě") vše, co potřebuješ a co hlavně taky budeš potřebovat později a ne jen v daný moment. Všechen materiál ani síly ani jiné prostředky a zvláště ne ty, které je třeba dodávat (spíše "polootevřený systém" - určité čerpání z okolí a nejen z něj).

Dobré ráno a sladký spánek popřávám, ahoj!

SpolecenskyPokrok # JexuTyle18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 04:03:03 4e8896b7
"Jak stařeček měnil měnil až vyměnil, jak je ta pohádka? ,)

Představ si ale příklad, kdyby hypoteticky pozítří nebYLY PENíze...
V první chvíli by třeba měli lidi, co měnit, ale po čase (do pár dní až týdnů) už by vše vyměnili...(Otázka je kdo by jejich věci chtěl vůbec a měl jim za to co směňovat, co oni chtějí...) Co potom by si počali?"

To je hloupy priklad ... bez urazky .

Na tom aby nebyly penize by se nejdriv nekdo musel dohodnout, a zaroven take dohodnout na tom jak se bude dale pokracovat . To neni jen jakoze tak ... samozdrejme by byla treba organizace ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 04:24:12 53d0513c
"Být Tebou bych se až tak úzce "proticivilizačně" nevymezoval, naopak se to pokusit skloubit (je mnoho lidí, kteří chtějí čerpat i něco z toho, co společnosti - a ne jen oni sami - vyprodukují za věci a informace, atd. - alespoň trochu se i toho dotýkat, účastnit, mít dojem, že to někam vede(no) a zhodnocováno. )"

Proti tomu nejsem ...

Ono asi znacne zalezi na tom co chapes pod pojmem "civilizace" ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 04:37:33 53d0513c
"Navíc těžko očekávat, že lze být zcela izolovaný a reálně mít JEN TAK? (jak k tomu přijít? Všechno někomu patří dnes - žádná "bílá místa na mapě") vše, co potřebuješ a co hlavně taky budeš potřebovat později a ne jen v daný moment. Všechen materiál ani síly ani jiné prostředky a zvláště ne ty, které je třeba dodávat (spíše "polootevřený systém" - určité čerpání z okolí a nejen z něj)."

No vsak to prece pisi ze jsme otroci .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 04:40:19 53d0513c
Aj pre ..Mitra 79.. Idú si len ták Ćeský Pepa a Slovenský Jano ... Pepa mal pri sebe 100 korún a Jano nemal nič--závidel mu! I zbadal pri ceste..kravské " lajno" o hovorí Pepovi :"stavme sa o 100 korún, že to lajno zjem", Pepa se stavil a prehral --dal Janovi 100korún! Po chvíli Pepa zbadal tiež " lajno" a myslí si "ja som dal za "lajno "Janovi 100 korún --stavím sa tiež! A Pepa vyhral. Jano mu dal 100korún naspäť. Idú ďalej a--bolestí brucha.. a hovoria si..: "Nejedli my sme tie lajna zadarmo?" /ale bolesti brucha....taky pěkné že jo.../Prrrrrd.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 05:48:31 58d4289b
Lojzazpribrami ,--- Takých tu máme,že "všechno co chcú ,čerpajú z okolia" aj ty to robíš,keď ťa nechytia?

Jambo # JiwyDoxy10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 15:10:26 4e63ef34
Jambo, obavam se ze jsi neporozumela spravne psanemu textu .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 16:39:46 53d0513c
Ale porozumela,Lojzazpribrami,len už trocha hamuj!to značí Pribrzdí!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 16:54:38 4e63ef34
Pak musis take dokazat definovat V CEM, a PROC ?

Jambo ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 16:56:30 53d0513c
Ale, pokud mozno KONKRETNE prosim .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 17:04:12 53d0513c
Všechny živé systémy musejí pro udržení své organizovanosti nechat "protékat" energii z okolí.
Čemu na tom jambo nerozumíš?

KdyzVlednuJeJakVmaji # SubeSola86
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 17:14:09 4e889246
Aj tak tresne nezraji ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-09 17:19:18 53d0513c

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-11 10:30:16 4e63658f
Andrew Jackson(Pro svou neústupnost nosil přezdívku Old Hickory)

byl sedmý prezident Spojených států amerických (1829
1837[/ur
l]). Jeho slogan zněl: "Nechť vládne lid."

Jako svůj největší úspěch na politickém poli sám Jackson ohodnotil svůj úspěšný boj s
T
he Second Bank of America
(ta usilovala o dvacetiletou licenci vlády na vydávání fi
at currency
, z čehož by inkasovala úrok) a její uzavření tím, že se zásadně zasadil o neprodloužení jejího mandátu v roce 1836 ani její znovuzavedení v roce 1841. Během prezidentské kampaně v roce 1828 Jackson při projevu na adresu skupiny bankéřů řekl: "Jste doupě zmijí. Mám v úmyslu vaše hnízdo vypálit a s pomocí Boží ho vypálím." Pokračoval a dále řekl: "Kdyby lidé jenom pochopili, do jaké míry je náš peněžní a bankovní systém nespravedlivý, do rána by byla revoluce." Jackson prohlásil, že kdyby centrální banka měla pokračovat v kontrole "naší měny, v dostávání našich veřejných peněz a v držení tisíců našich občanů v závislosti, bylo by to strašnější a nebezpečnější než námořní a pozemní síla nepřítele..." Návrh zákona na novou smlouvu prošel Senátem poměrem 28-20 a Dolní komorou poměrem 107-85 a každý věděl, jak se Jackson zachová. President banky Nicholas Biddle(1786-1844) vyhrožoval: "Když ho Jackson bude vetovat, já budu vetovat jeho!" Jackson smlouvu vetoval a Banku v roce 1832 zrušil. Nařídil sekretáři Státní pokladny, aby odstranil všechny vklady vlády z amerických bank a uložil je do státních bank. 8. ledna 1835 Jackson zaplatil poslední splátku amerického národního dluhu a byl to jediný okamžik amerických dějin, kdy národní dluh byl redukován na nulu a američané byli schopni nahromadit přebytek 35 milionů dolarů, které byly rozděleny jednotlivým státům. Nicholas P. Trist, prezidentův osobní tajemník, řekl: "Toto je koruna slávy Andrew Jacksona a nejdůležitější služba, jakou kdy své vlasti prokázal." Boston Post ho přirovnal k Ježíši, který vyhnal penězoměnce z chrámu. Jackson tvrdil: "Pokud má Kongres podle Ústavy právo vydávat papírové peníze, bylo mu toto právo dáno proto, aby ho používal a ne proto, aby ho delegoval na jednotlivce nebo společnosti." Jackson řekl, že řízení centrální banky "by bylo prováděno několika jednotlivci nezávisle na vládě, kteří by získali kontrolu nad pracovní silou a příjmy většiny lidí."
Zástupci Second Bank of America chtěli převzít agendu tisku dolarů a ovládání přísunu peněz do americké ekonomiky, navíc s tím, že každý dolar by byl zatížen úrokem, který by vláda musela bance v budoucnu splatit (tento princip fungoval i v době, kdy byly severoamerické státy britskými koloniemi). Jackson naopak prosadil, že vydávání dolarů bude bezúročné vůči nikomu a výši emisí bude podle potřeb a růstu ekonomiky řídit občany volený Kongres (čímž zůstane neporušena možnost obyčejných občanů řídit nepřímo finanční politiku své země skrze své volené zástupce). Tento princip bylo jedno z hlavních Jacksonových témat při jeho kandidatuře na prezidenta, i předtím na guvernéra.
Na Jacksona byl v době jeho prezidentského období spáchán pokus o atentát, kdy na něj vyzbrojený dvěma pistolemi každou v jedné ruce, v nestřežený moment obouruč vypálil,[2] naštěstí ale v obou případech minul a Jackson se dočkal přirozené smrti ve věku 78 let. Na kamenu jeho hrobky je vytesáno jeho krédo I killed the bank (Zabil jsem tu banku). O Jacksonovi se mluví jako o jediném prezidentu, který dokázal zbavit Spojené státy národního dluhu, a též jediném prezidentu, který splnil vše, co slíbil ve své volební kampani
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-11 10:31:07 4e63658f
Rád by som požiadal autora článku aby kontaktoval skupinu na FB

https://www.facebook.com/pages/Sny-Ne%C5%BEnej-Rev
ol%C3%BAcie/1377409402516772

Sme skupina aktivistov ktorá stratila nádej vo vládu a chce pretlačiť projekty ktoré sú dobre pre Slovensko .
Priniesť Priamu Demokraciu na základe systému Ringi z Japonska , kedy by každý človek s iniciatívou mohol sa podielať pri normotvorbe . Podať svoj návrh , ktorý by ak by prešiel ústavným súdom , a bol by odhlasovaný by bol prijatý .

Vidím že tento človek to myslí dobre a má hlavu plnú iniciatívnych myšlienok . Rád by som bol ak by sa k nám pridal .Naša strana sa iba zakladá , no vidíme ju ako jedinú možnosť ako priniesť reálnu zmenu do tohto prostredia .

Juraj Brandobur # LagaKoca24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-11 21:57:25 5f66745e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
o   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania


Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Zdieľaná ekonomika zažíva ťažké časy, či už na Slovensku alebo u našich susedov v Česku. Uber a Airbnb sú v súčasnosti tváre zdieľanej ekonomiky vo svete. Použitím jednej služby ...
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?
Učiace sa Slovensko – opäť len prikazovanie

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

RUS PŘECHYTRAČIL BANKU, NYNÍ JI ŽALUJE O MILIONY


RUS PŘECHYTRAČIL BANKU, NYNÍ JI ŽALUJE O MILIONY
Rus Dmitrij Agarkov přepsal vlastní výhodné podmínky pro používání kreditní karty, banka Tinkoff jej podepsala a nyní banku žaluje o 14 milionů korun za jejich nedodržován...
KDYŽ „RAKETOVÝM INŽENÝRŮM“ CHYBÍ VYHOVUJÍCÍ PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ (VIDEO)
The Arrived - Časť 12 - Životopis Imáma Ahmeda Al Hassána a.s.
Sýrska žena si podala senátora Johna McCaina

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1031 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage