Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Slovenský dôchodca: Radšej zomrieť ako žiť takto


Slovenský dôchodca: Radšej zomrieť ako žiť takto

Škoda, že si minister práce a sociálnych vecí nemohol, alebo nechcel vypočuť repliky, ktorými ho častovali dôchodcovia pri preberaní tzv. solidárneho dôchodku začiatkom roka. "Vsjo rovno" sme tu už totiž mali, keď sa na Slovensku začala kolektivizácia po vzore nášho veľkého Brata. Na dedinách boli ľudia v šoku, lebo všetko bude patriť všetkým, ešte aj ženy. Jednoducho "Vsjo rovno". Pán minister Richter si zrejme na tieto časy spomenul a tak tento termín zaviedol aj na dôchodky.

Inak, v časoch kolektivizácie a dobe "Vsjo rovno" prišiel na Slovensko sovietsky novátor a vysvetľoval našim roľníkom, že u nášho Veľkého Brata dokážu podojiť aj capa a vysvetľoval ako sa to dá. Podojiť dôchodcov, teda tých, ktorí odpracovali viac ako 4O rokov čestne a statočne, je omnoho ľahšie. A capov sme sa dojiť nenaučili, teda tých, čo sa pofľakujú a robiť sa im nechce, nechcelo a ani nebude chcieť. A čo najviac rozčúlilo dôchodcov je, že to odobril akýsi spolok Jednota dôchodcov. Na jednej z gemerských dolín som sa spýtal presne stovky dôchodcov, či vedia čo to je. Vedel jeden, bývalý učiteľ, ktorý mi vysvetlil, že sú to salónni boľševici, ktorí sa v bratislavských viechach venujú kartovaniu a volia sa sami. Lebo z tej stovky opýtaných ich nikto nevolil, lebo ani o nich nič nevie, teda nevie, že ho zastupujú. Ani im na to nedal súhlas ani hlas. Lebo ho ani neoslovili, keď išiel na dôchodok.

Čo to je teda za organizácia, koho zastupuje, akým právom? Keby naozaj zastupovala všetkých dôchodcov, tak by počula hlas ľudu a hlas Boží, že dôchodky treba odstupňovať pri valorizácii podľa počtu odrobených rokov, čo by bolo najspravodlivejšie a kľúč by sa k tomu hravo našiel. Teda inflácia a odrobené roky. Takzvané "Vsjo rovno" nie je nič iné ako falošná solidarita, ktorú poznáme nielen z čias kolektivizácie ale aj z vojenskej prezenčnej služby. A Jednota dôchodcov je dobrovoľná organizácia a nemá teda čo schvaľovať alebo o niečom rozhodovať. Nezastupuje všetkých dôchodcov. A solidárnu valorizáciu možno charakterizovať takto: "Vy hlupáci, načo ste robili vyše štyridsať rokov, ste na tom dnes rovnako ako darebáci, čo sa ulievali, ulievajú a ulievať budú".

Ďalšia pozoruhodnosť je likvidácia dôchodcov v dôsledku existencie monopolu Slovenskej pošty. Tá totiž zrušila pošty, ktoré tu boli za Rakúska-Uhorska, Československej republiky i za boľševikov. Teraz funguje na dedinách tzv. mobilná pošta, ktorá nechodí podľa cestovného poriadku, ale tak ako chce. Dôchodcovia, starčekovia a starenky čakajú na priedomí svojich domčekov, v snehu, daždi, nečase, kým príde pani poštárka s vytúženým dôchodkom, alebo keď chcú poslať deťom do sveta list. Samozrejme, že možno prechladnú, dostanú horúčku a vetchý dôchodok s vetchým zdravím predznamená koniec ich žitia i bytia. A ak chcete poslať ceninu, musíte na centrálnu poštu, čo sú zasa peniaze, autobusy chodia tiež v poldňových intervaloch a tak treba čakať v snehu, slote a nečase.

Toto možno pokojne nazvať skrytou eutanáziou zo strany monopolnej Slovenskej pošty, ktorá nemá žiadnu konkurenciu. Boľševické kádre Slovenskej pošty druhej generácie v Banskej Bystrici si rozdeľujú prémie za to ako reštrukturalizovali (rozumej – rozvrátili) slovenskú poštu. Zrejme však po vzore iných krajín EU nakoniec uzákoníme aj eutanáziu.

Zdieranie dôchodcov s úbohými dôchodkami nekončí. Dôchodca – vodič musí k lekárovi na komplexnú prehliadku, za čo musí platiť, potom k očnému a zasa platí. Nehovoriac už o tom, ako dokážu policajti manipulovať s dôchodcami v cestnej premávke. Mal pravdu jeden z vodičov – dôchodcov, ktorý, keď ho zastavili a začali obracať, povedal: "Popravte ma, to bude jednoduchšie!"

Nedávno som bol v Piešťanoch, mám tak asi stredný dôchodok, teda trocha viac ako je priemerný. Prišli tam nemeckí dôchodcovia, rozhadzovali eurá jedna báseň, cítil som sa tam ako úbohý žobrák a možno, ak by som si bol položil klobúk vedľa seba na lavičku, boli by mi tam pár eur aj hodili. A to už nehovorím o zdravotníctve, ak si dá operovať dôchodca šedý zákal, zostane na mizine, et cetera.

A perlička na záver. V uplynulých dňoch tlač zverejnila dokument, kde nám Brusel všeličo vytýka ale "Brusel kvituje zmeny v dôchodkoch na Slovensku." Týmto konštatovaním Brusel povedal – šetríte dobre, šetríte na správnych ľuďoch, teda na dôchodcoch, je ich priveľa a dobre by bolo keby ich bolo menej. Len na ilustráciu, desiatky tisíc bruselských úradníkov má priemerný mesačný plat vyše l6 tisíc eur, plus tisícka eur na výdavky, platenie školy a podobne, vysokí úradníci majú platy okolo 2O tisíc eur. Za takýto plat by Slovák prekopal aj Kriváň. Ale aspoň vieme na koho šetríme.

Pred poslednými voľbami znel volebný slogan strany Smer: ISTOTY PRE VŠETKÝCH. V tomto slogane nie je povedané o aké istoty ide. Možno teda povedať, že aj SMRTEĽNÉ.

Byť na Slovensku dôchodcom, tak radšej umrieť. Taká je ISTOTA na Slovensku, žiaľ. A to nezmení ani presvedčenie slovenského premiéra, že bude lepšie. Ale kedy, to nevie nikto. Ani sám pán premiér.

Jedna rada za groš: Dôchodcovia, kandidujte za prezidenta, tak ako dôchodca z Vysočiny, pán Miloš Zeman. Dnes je prezidentom Českej republiky (niektorí dôchodcovia už kandidujú aj na Slovensku, ako napríklad J. Čarnogurský a uvažuje aj ďalší dôchodca M. Kňažko). A budete mať vystarané.

Svätoboj Clementis, www.pro tiprudu.org

http://www.protiprudu.org/slovensky-do chodca-radsej-zomriet-ako-zit-takto/Author: Svatoboj Clementis # BaxeHivy06
Slovensko2013-06-0422
-
 64% ( 29 people voted )
+
Mily Svatoboj, musim ta sklamat, ale desiatky tisic bruselskych uradnikov nezaraba 16-20 tisic eur mesacne, tak isto, ako tolko nezaraba ani prezident SR... Nas gasparko zaraba len 9 172 €/mes... Neviem, ci by ti to stacilo...? Ak by ta ale zvolili za prezidenta EU, vtedy by si mal 32 149 €/mes...

Tiez sa ale mozes skusit zamestnat na demagogickom oddeleni v nejakej banke, alebo farmaceutickej firme... Demagogia ti ide perfektne a demagogovia tam vraj dobre zarabaju...

Vravis: "A solidárnu valorizáciu možno charakterizovať takto: "Vy hlupáci, načo ste robili vyše štyridsať rokov, ste na tom dnes rovnako ako darebáci, čo sa ulievali, ulievajú a ulievať budú"."

Chudak moj zlaty "penzista", ak by si poberal povedzme dochodok 600 €/mes, tak by si po starom bol dostal pridanych 21 €/mes a po novom dostanes pridanych, tak ako aj vsetcia ostatni, len 12,60 €/mes... Tym padom stratis na zvyseni dochodku celych 8,40 €/mes... Skutocne dovod nazvat ostatnych dochodcov darebkmi, co sa ulievali, ulievaju a ulievat budu... Ved taky dochodca, ktory dostava dochodok 250 €/mes, si tym padom "neopravnene" prilepsi o celych 3,85 €/mes viac, ako by bol dostal podla stareho systemu... Hajzel jeden nenazrany, nie...?

"Byť na Slovensku dôchodcom, tak radšej umrieť."

V Petrzalke je vela panelakov... Ak skutocne zastavas tento nazor, co ti brani skocit zo strechy jedneho z nich... 3 sekundy volneho padu a mas po problemoch...ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 42% ( 26 people voted )
+
2013-06-04 13:30:09 3ab368d2
Orangutan: Týždenník Welt am Sonntag zistil, že v roku 2012 zarábalo 4365 euroúradníkov toľko ako Merkelová. Úradník, ktorý v Bruseli pracuje roky, je ženatý a má jedno dieťa, dostane mesačne v hrubom 16 358 eur.Má nižšie dane ako kolegovia doma, nižšie sociálne dávky a kopu zamestnaneckých výhod. A teraz si milý orangutan zisti, koľko je takých úradníkov v Bruseli a zistíš, že sa Svätoboj nemýlil. A keď, tak minimálne.

eurouradnik # KitiFylo48
-
 63% ( 14 people voted )
+
2013-06-04 15:57:30 58d42016
Nízko hodnotený príspevok


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-06-04 17:58:41 3ab368d2
No tak to nadherne znovadilo tu tabulku...

Tabulka obsahovala 16 platovych tried a v ramci kazdej triedy 5 stupnov... Platy zacinali od 4.349,59 a koncili na 18.370,84...

Tu je este raz sprievodny text:

Neviem kto co zistil, ale ja vychadzam z udajov uverejnenych priamo na strankach Europskej Komisie... Vraj priamo v direktoratoch EK (ktorych je 33) pracuje 24 000 "funkcionarov"... Podla agentury JPP, so vsetkymi otrokmi, ktori aj nieco robia, moze pre EK celkom pracovat od 150 000 do 170 000 ludi...?

Angela Merkel zaraba 23 047 €/mes... Neviem posudit tebou prezentovany udaj o tom, ze 4365 eurouradnikov zaraba viac, ako ona... Zda sa mi to nepravdepodobne... Este menej pravdepodobne sa mi vsak zda vyhlasenie, ze desiatky tisicov eurouradnikov zaraba 16 000 eur mesacne... Ak niekto uvadza vo svojom clanku taketo udaje, bolo by slusne uviest aj zodpovedny zdroj...

To, ze sa niekto podpise vymyslenym menom Svatoboj Clementis, alebo eurouradnik a nieco prehlasi, este nereprezentuje zodpovedny zdroj... Takze ak ma chces o niecom presvedcit, mas moznost... clanok z nejakeho nemeckeho tyzdennika "Svet v nedelu" to vsak urcite nebude...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 10 people voted )
+
2013-06-04 18:06:56 3ab368d2
OPRAVA: 12 platovych tried od 5 do 16...

ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-04 18:09:13 3ab368d2
Orangutan: stačí? http://ekonomika.sme.sk/c/6695313/platy-uradnikov-
v-bruseli-nahnevali-lidrov-nepacia-sa-ani-ficovi.h
tml
eurouradnik # RuboCopu72
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-04 19:09:09 58d42016
loading...
Orangutan,
Eurosmradi zarabaju cca, 8000 €, ale + k tomu za každý den 250 € diety o ktorích sa nikde a nikdy nepíše.

sines # NowyXali46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-04 19:34:04 4e6229f8
Malá aktuálna pripomienka k Jednote dôchodcov, týkajúca sa rekreačných pobytov v kúpeľoch so štátnou dotáciou.
Je to všetko fajn, len by to nemali organizovať a vyberať záujemcov len “permanentní funkcionári” z Jednoty dôchodcov. Inak to je všetko o ničom. Kto vyberie z množstva záujemcov tých pravých ? Zasa len tí “vyvolení” ? A som zvedavý, kto sa môže napríklad podľa predloženej ponuky prihlásiť do Turčianskych Teplíc, keď je možné z okresu vybrať maximálne 6 až 16 ľudí na termín 8. až 15. APRÍLA a pritom ponuku turnusov z kraja dostali funkcionári Jednoty dôchodcov v okresoch v druhej polovici .MÁJA. Nuž, takáto organizácia Jednoty dôchodcov je dôchodcom na figu. Aj tak si každý dôchodca môže vybaviť pobyt po svojej linke . Až na to, že nemusí platiť zbytočných funkcionárov Jednoty dôchodcov. Nie je tak, pán Ing. Lipiansky ? Aká je vlastne úloha Jednoty dôchodcov ? Len odvádzať časť členského pre ústredie ? Nebolo by lepšie premeniť členskú organizáciu na Kluby dôchodcov v jednotlivých obciach a mestách ? Veď vedenie okrem prázdnych slov a pritakávaniu a prisluhovaniu vládnym orgánom nič nerobí. Tak ako za blahej pamäti komunizmu.
Alebo sa zobuďte, alebo skončite !
Bela # RymiVeky58
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-04 23:52:35 4e625f10
eurouradnik

Precital som si ten clanok, odkial si cerpal informacie pre svoj komentar... Podla neho by pre EK v Bruseli malo pracovat okolo 50 000 ludi, z ktorych cez 4000 zaraba viac ako Angela Merkel... Je to pre mna zarazajuce, lebo to by znamenalo, ze kazdy dvanacty eurokrat zaraba viac, ako kancelarka Nemecka...???

Stale sa mi vsak zda prehnane tvrdit, ze desattisice z nich zarabaju tych 16 358 eur, spomenutych v tom istom clanku... Ale samozrejme, to je len moj odhad a ten nepredpokladal ani tych viac ako 4000 zarabajucich viac, ako Merkel... Pokial Brusel o tomto neuverejni oficialne statisticke udaje, co asi neurobi nikdy, tak je zbytocne sa dohadovat o osobnych odhadoch... V kazdom pripade, ich zarobky su neprimerane, lebo si dovolim silne pochybovat o kvalite kadrov zamestnanych v EK... To ale nie je podstatne...

Podstatne je to, na co som hlavne reagoval vo svojom prvom prispevku... To bola konkretne arogancia jeho autora a jeho cielena manipulacia citatela, ktorou sa snazil vyvolat co mozno najvyssi stupen hysterie nad nepravostou, ktora sa mu stala... Doslova tak, ako to robia plateni demagogovia!

Pritom ta "nepravost" je viac o principe, ako comkolvek inom... Bavime sa o zasratych osmych eurach, o ktore by bol prisiel, ak by mal dochodok 600 eur/mes!!! 75% dochodcov na Slovensku pritom dostava dochodky v rozmedzi od 250 do 400 eur!!! A ti s najnizsimi dochodkami, si vdaka novemu systemu prilepsili len o 3,85 €/mes viac, ako by boli dostali podla stareho systemu...

Skutocne si niekto mysli, ze autora clanku toto opravnuje nazvat 75% slovenskych dochodcov darebkmi, co sa ulievali, ulievaju a ulievat budu...???

Podla hodnotenia mojho prveho prispevku to vyzera tak, ze ano...?

S arogantnymi hovadami snaziacimi sa manipulovat verejnu mienku nemam zlutovania a mat ho ani nikdy nebudem. Ako som sa uz vyjadril, v Petrzalke je dostatok panelakov...


P.S.: Nepredpokladam, ze autorom toho clanku bol skutocny dochodca, skor nejaky zdravo drbnuty mladik... Eurouradnik, mozno toho mladika doverne poznas...? Mozno viac, ako ktokolvek iny...?
ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 57% ( 11 people voted )
+
2013-06-05 01:10:16 3ab361de
Vidim, ze tu zacalo vznikat najpravdepodobnejsie jednoclenne odbojove hnutie... Admin asi urobil chybu, ze sa uz nezobrazuju IP adresy...

Niekto dokonca zvladol aj techniku COPY - PASTE zo zdroja clanku:

http://www.protiprudu.org/slovensky-dochodca-radse
j-zomriet-ako-zit-takto/

Uzasne...

ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 56% ( 8 people voted )
+
2013-06-05 01:17:23 3ab361de
Orangutan: netreba trpiet prehnanym stihomamom, ja hovorim iba sam za seba (ohladom jednoclenneho odbojoveho hnutia). Zda sa, ze sa zhodneme v tom, ze platy eurouradnikov su absolutne neprimerane ich praci. Cely rozdiel v nasich nazoroch je iba v tom, kolko takych neprimeranych platov je. Vlastne je to jedno. Bol by v nasom pohlade na vec nejaky zasadny rozdiel, ak by ich bolo 2 tisic, alebo 8 tisic? Asi nie. Z uvedeneho clanku na SME vyplyva, ze ich je teda ozaj dost a to si myslim, ze SME nerado serie do vlastneho hniezda, takze tie cisla budu skor podhodnotene. Ale su to predsa len nejake cisla a nie iba dohady a pocity...

Autora clanku nepoznam, ci uz tomu verit budes alebo nie. A ani teba. Napriek tomu netusim, co bolo na tom clanku hysterickeho a arogantneho. Skor znechuteneho a nastvaneho. Comu sa ani velmi nedivim. Hystericke sa to moze zdat iba dotknutym osobam z Jednoty dochodcov, o ktorej ale nic neviem, takze sa k nej ani nevyjadrujem. Ale vy by ste mohol povedat presnejsie, co sa vam zdalo hystericke a preco. Rad by som si urobil cely obrazok a zda sa, ze vy o tom (Jednota dochodcov) nieco viete.

eurouradnik # RuboCopu72
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-05 07:43:54 3ec5c0ae
Je to doeť zložitá problematika, ale: sú "dochodcovia", ktorí krížom slamy nepreložili a predsa dostávajú priemerný dôchodok, no žena ktorá robila na páse má podpriemer - je to exemplárna nespravodlivosť a treba ju odstrániť, pretože takto príživníci parazitujú celý život na pracujúcich. Ďalej: dôchodky sú nízke a ak náhodou prídete na západ (aký to vdobytok "nežnej") tak ste posledný z posledných, pravda iba ak ste neprivatizovali alebo nie ste členov niektorej z mafií. - Náš majetok na ktorý sme a aj dôchodcovia pracovali celý život rozkradli práve tí, ktorých povinnosťou bolo pracovať pre naše dobro! Toto bolo urobené zámerne a ovčania iba tupo zírajú ako to dobre majú na "západe a v EÚ" zariadené - jednoducho nás okradli, vyciciali za pomoci našich Judášov! My to trpíme a vytešujeme sa ako dobre, že sme v EU, máme euro, lebo kríza by....škoda hovoriť, chce to revolúciu!
koxo # SeluFuse75
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-05 09:32:04 d4254112
treba vydržať - aj my budeme rozhadzovať toliare - ten somár keby bol vydržal , odnaučil by sa jesť ....

mrbean # BagiJehe78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-05 11:29:30 55d88c3b
Poznáme jedného takého z Košíc čo bude čoskoro dôchodcom. Ktovie, čo robí okrem notorického vypisovania otravných mailov? Momentálne sa náš nespokojenec rozpráva sám so sebou na starom kabarete Dôležité...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 65% ( 7 people voted )
+
2013-06-05 11:53:18 d4254012
Nízko hodnotený príspevok


meciar # TovoFesu82
-
 28% ( 8 people voted )
+
2013-06-05 12:47:14 c350a66f
eurouradnik

O dochodkoch a problemoch dochodcov by sa dali napisat mnohe siahodlhe traktaty. Dalo by sa v tejto suvislosti vyjadrovat rozhorcenie na tym, aj nad tamtym a podlozit to aj konkretnyni faktami. Tento clanok je vsak len tendencnym bluznenim jedneho “nespokojenca”, ktory do tejto kategorie nepatri, aj ked sa ho jeho autor, castym pouzivanim klise, ale aj polopravd a lzi, do tejto kategorie vsemozne snazil natlacit...

Autor, v clanku akosi ani nestihol vyjadrit, aj ked sa zdanlivo dotkol hned niekolkych tem, s cim konkretne je nespokojny...? Mozno sa nedostal do kupelov...? Mozno sa dozvedel vysku dochodku jeho susedy a uznal ju za nespravodlivo vysoku...? Mozno len stravil weekend so svojim dedom a inspirovali ho jeho nareky...? Ale je tiez celkom mozne, ze je to len tendencny clanok nejakeho ultra-praviciara, alebo aj clanok na objednavku politickej opozicie SMER-u...? Podstatne je, ze autorove vylevy nekoresponduju ani s nim naznacenou temou clanku a ani s titulom toho clanku...

Aka teda mohla byt skutocna motivacia autora clanku...? Co tym clankom vlastne chcel povedat...?

Pozrime sa najprv, co autor tym clankom vobec povedal...? Zjavne vo svojom clanku prevzal retoriku z niektorych slovenskych dennikov, urobil to zamerne selektivnym sposobom a obohatil to o rokmi odskusane a fungujuce klise... Takto, aj ked sa zdanlivo zaoberal konkretnymi problemami, tie v skutocnosti tvorili len akysi zaklad, pre nenapadne naklonenie citatela, k stotozneniu sa s autorom podsunutou myslienkou, ktora v clanku otvorene ani nebola prezentovana...

Aka bola ta myslienka...? SMER su hajzli!!! Ano, toto je hlavna myslienka tohto clanku, nie dochodcovia, nie problemy dochodcov, nie vyska dochodkov, nie valorizacia dochodkov a ani nic ine...! Ano, len toto chcel autor clanku povedat, nic ine...

Pytam sa, ak niekto zastava nejaky nazor, preco ho nevyjadri otvorene...? Preco citi potrebu na tento ucel unasat temu problemov dochodcov a svoj nazor prezentovat skrytou formou, obohatenou o odskusane demagogicke triky, aby svojmu nazoru naklonil co najviac citatelov aj bez toho, aby si ti citatelia uvedomili, s cim sa to vlastne stotoznili...?

Nejde tu o moju obhajobu SMER-u, ale o to, ze nesuhlasim s cielenou manipulaciou verejnej mienky, ci uz je podsuvany nazor opodstatneny, alebo nie...? Ak sa niekto uchyli k podsuvaniu akychkolvek nazorov formou demagogie, urcite nema ciste umysly! To je vsetko...

Kde sa v tom clanku skryva ta kliseovitost, polopravdy, klamstva, demagogia...?

“Škoda, že si minister práce a sociálnych vecí nemohol, alebo nechcel vypočuť repliky, ktorými ho častovali dôchodcovia pri preberaní tzv. solidárneho dôchodku začiatkom roka.” – LOZ vacsina na tom ziskala a mensina stratila len centy…

"Vsjo rovno", kolektivizácia – KLISE – snaha pripomenut citatelovi tych zlych komunistov…

“...lebo všetko bude patriť všetkým, ešte aj ženy.” – BOHAPUSTA LOZ – poukazanie na to, aki su ti komunisti zli…

“...dokážu podojiť aj capa a vysvetľoval ako sa to dá.” – KLISE – valcovanie komunistov pokracuje…

“...ktorí odpracovali viac ako 4O rokov čestne a statočne…” – KLISE – treba v citatelovi vyvolat pocit nespravodlivosti…

“A čo najviac rozčúlilo dôchodcov je, že to odobril akýsi spolok Jednota dôchodcov.” – LOZ – vacsina dochodcov nema ponatia o existencii najakej Jednoty dochodcov…

“Na jednej z gemerských dolín som sa spýtal presne stovky dôchodcov…” – LOZ – ani snad netreba vysvetlovat preco…?

“Vedel jeden, bývalý učiteľ…” – KLISE – je lahke sa podvedome stotoznit s tym, ze na dedinach byvaju len pologramotni ludia a jediny, kto tam dokaze aj rozmyslat, je vzdy len ucitel, alebo farar, nie…?

“...sú to salónni boľševici, ktorí sa v bratislavských viechach venujú kartovaniu…” – KLISE – no kto uz by len mohol mat rad Bratislavu a tych prizivnickych bolsevikov tam zijucich, nie…?

A toto su len prve dva odstavce toho clanku… Samozrejme, tymto trendom je presiaknuty cely clanok…

Napriklad:

“...počula hlas ľudu a hlas Boží…” – KLISE – treba udriet aj na city veriacich, nie…? Tych je vraj na Slovensku najviac…

"Vy hlupáci, načo ste robili vyše štyridsať rokov, ste na tom dnes rovnako ako darebáci, čo sa ulievali, ulievajú a ulievať budú" – CISTA AROGANTNA DEMAGOGIA...

“Ďalšia pozoruhodnosť je likvidácia dôchodcov v dôsledku existencie monopolu Slovenskej pošty.” – CISTA DEMAGOGIA...

“...starčekovia a starenky čakajú na priedomí svojich domčekov, v snehu, daždi, nečase…” – KLISE AKO HROM – toto dobre funguje na vyvolanie sucitu a rozduchanie emocii a vasni…

“Samozrejme, že možno prechladnú, dostanú horúčku a vetchý dôchodok s vetchým zdravím predznamená koniec ich žitia i bytia.” – UCEL SVATI PROSTRIEDKY – treba dalej stupnovat mieru sucitu citatela…

“Toto možno pokojne nazvať skrytou eutanáziou zo strany monopolnej Slovenskej pošty…” – DEMAGOGIA… - ale dobry namet na novu konspiracnu teoriu…

“Zdieranie dôchodcov s úbohými dôchodkami nekončí. Dôchodca – vodič musí k lekárovi na komplexnú prehliadku, za čo musí platiť, potom k očnému a zasa platí.” – POLOPRAVDA – vsetcia vodici musia prejst zdravotnou prehliadkou a profesionali a starsie vekove skupiny ju logicky musia absolvovat v pravidelnych intervaloch… (vsade na svete)

Samozrejme, autor nezabudol v clanku porovnat slovenskeho dochodcu s nemeckym… To uz je taky slovensky zvyk… Aj za socializmu sa ludia najcastejsie porovnavali prave s Nemcami… Tymi z NSR, nie NDR…

Aby som to dalej nenatahoval, spomeniem uz len dva autorove vykriky do tmy… "Popravte ma, to bude jednoduchšie!" a “Byť na Slovensku dôchodcom, tak radšej umrieť.” No co, sucit je uz vyvolany, vasne su uz rozburene, vazby naznacene, teraz uz staci nenapadne spomenut Fica a pripadne to poistit aj spomenutim nejakeho smerackeho hesla, aby si to ludia dokazali podvedome spojit s Richterom, teda SMER-om a tou kolektivizaciou, bolsevikmi, ruskymi stalinistami (“Vsjo rovno”), teda tym, co sa dnes vdaka neustavajucej propagande povazuje za chore, zvratene, zlocinecke a nas maly demagogicky, stvavy clanocek, je na svete… Sprava “SMER su hajzli!!!”, bola prave odvysielana... Vážení přátelé, ze studia Rádia Svobodná Evropa se s vámi pro dnešek loučí Jára Kohout...ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 60% ( 10 people voted )
+
2013-06-05 19:19:23 3ab3630a
Nízko hodnotený príspevok


eurouradnik # RuboCopu72
-
 32% ( 9 people voted )
+
2013-06-05 20:30:18 58d42016
Aha ho, udrel som po stole a eurouradnik zagagal...

Dokonca aj "ad hominem" do svojho prispevku zakomponoval...? Sice vyznamovo nespravne. ale co uz na tom, teraz je pouzivanie tohto slovneho spojenia dost popularne, tak netreba vycnievat z radu, nie...? Ba co viac, zhodnotil aj frekvenciu mojho vyuzivania pisomneho prejavu a oznacil ma za nepozorneho citatela...? Pritom si ani nevsimol, ze "ktory do tejto kategorie nepatri," sa nevztahuje k autorovi, ale k clanku...

Zeby sa pre neho obhajoba toho clanku stavala osobnou zalezitostou...? A mozno nou aj vzdy bola...?


A ta skvela argumentacia...?

Pobavil si ma, skutocne si ma pobavil, eurouradnik... Ved tvoje "argumenty" su cistou komediou... Nazval si ich sice "rozborom", ale zjavne mame rozdielne nazory aj na vyznam vyrazu "rozbor"...?


Na moje prehlasenie: "O dochodkoch a problemoch dochodcov by sa dali napisat mnohe siahodlhe traktaty."

Reagujes: "Možno by sa dalo veľa napísať, ale vy ste nenapísal nič. Takže je to iba odvádzanie pozornosti a zahmlievanie, žiaden fakt. Navyše klišé z tejto vety kričí na kilometre."

Musim ta sklamat, ale moje prehlasenie, je faktom! Takym istym, ako by bolo prehlasenie, ze siahodlhe traktaty sa daju napisat na akukolvek temu. FAKT!!! Prednesenie faktu, ktory uzko suvisi s tym, co som napisal v pokracovani textu, povazujes za zahmlievanie a zavadzanie...? Tazko sa argumentuje, ak clovek nema argumenty, nie...? Vtedy sa argumentuje vsetkym moznym a dufa sa, ze protistrana a vsetcia pripadni citatelia su dostatocne retardovani, aby v tom stratili orientaciu...

Argumentom proti kritike clanku povazujes vyhlasenie, ze kritik nenapisal clanok zaoberajuci sa tou istou temou...? Ako sa potom z teba nesmiat...? Vravis, ze ak niekto nenapisal navrh noveho zakona, nema pravo nesuhlasit so ziadnym zakonom...? :DDDDDD

Nastuduj si vyznam vyrazu "klise", zjavne ho nepoznas...

Aby so ukoncil svoje vyjadrovanie sa k tvojim nezmyslom, ak si sa uz rozhodol mi vykat, tak to prosim ta rob aspon spravne...

"...vy ste nenapísal nič." rozhodne nie je spravny sposob vykania...

Tu ti ponukam pomocku, ktora ti moze pomoct zvladnut tento problem...

"Pane, kde ste bol,
tak vyká iba vôl.
Pane, kde ste boli,
vyká žiak zo slovenskej školy."

Aby ti bolo jasne, to nie je "ad hominem", to je len sposob, ako sa v skole kedysi ucilo spravne vykat...

Nebudem stracat cas vyjadrovanim sa ku kazdemu tvojmu nezmyslu, ktory si vo svojom prispeku odprezentoval... Uroven tvojich dalsich "argumentov", je totiz uplne rovnaka, ako toho prveho...

Kedysi som tu uz komusi napisal, nieco v zmysle: "Pis dalej, cim viac pises, tym hlbsie sa zakopavas..." Plati to aj pre teba... Poslednym prispevkom si si uz vykopal celkom slusnu jamu...

Z tvojho posledneho prispevku citit, ze obhajoba tohto clanku sa pre teba stala osobne dolezitou... Nepoznam tvoju motivaciu, mozno eurouradnik = Svatoboj Clementis, mozno si len jeden z mojich davnych "fanusikov", ktory sa takto pokusa si vylepsit skore, mozno to mas v pracovnej naplni a mozno si len niekto, kto trpi chronickym precenovanim vlastneho intelektu...?

Nech uz si ktokolvek a nech je tvoja skutocna motivacia akakolvek, davaj pozor, aby si nakoniec zo seba neurobil kompletneho vola... Zatial si nabral presne taky kurz...

Ak by si mal problem s interpretaciou mojich poslednych dvoch viet, tak tam sa tiez nejedna o "ad hominem", je to len priatelska rada...


Dufam, ze som ta tiez pobavil...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 67% ( 11 people voted )
+
2013-06-05 22:37:29 3ab3630a
Tak začínam mať úctu k faktografickým tvrdeniam.... MAJSTRA!!! ... ORANGUTAN 62... Vaše snaženia, prezenty aj konkrétne návrhy vzbudzujú úctu...Sú znakom zrelosti, prehľadu a --máte aj obdivovateľa... klopiho...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-18 19:42:36 58d4289b
Knock, vy sa klaniate Truhlikológovi? To bolo veru netaktické, starouši...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-03-21 19:31:49 d405c1fd
To snaď nie ...to kde ste "vyhrabal" Pande 36---Som žastnutý... Aj tohoto "Alziho.." som vyspovedal ...aj obsah ..príspevkov som ..prevetral v zásuvkach .hlavových ... a prd.. A dlhé príspevky ma nudia...a v našej krčmičke by mi už dávno ukazovali tie kolečka...na hlave... To je čosi ako " tohoto" Sulíkovské kráčanie "frajcimeriek" s hlavami "vládneho štvorlístka" . Nezaslúžim si byť takou celibritou ---prestáurou.../ Das ist sehr schlecht --ungerech--- /
Klopi # KafuKygu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-03-21 21:26:26 58d4289b
Knock, to sú len také oné...archívne retrospektívy... letmé obzretie sa po starých diskusiách...hľadanie strateného času, diskusií a súvislostí...


:-DDDPandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-03-21 21:51:45 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Od tmy ku svetlu


Od tmy ku svetlu
Volám sa Patrik a tu je môj osobný životný príbeh ako som vyšiel z podsvetia drog, okultizmu a hudby. Video je rozdelené do troch častí.
Biblické zázraky mohli byť javy UFO. Máme na to dôkazy
Päť digitálnych služieb, ktoré robia svet slobodnejším, a prečo
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.049 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles