Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Socialistické perpetuum mobile


Socialistické perpetuum mobile

Jásejme, zase nám bude o něco lépe. Vláda projednává nový zákon, který má zamezit klamání zákazníků. Obchodníci budou musit uvádět veškeré informace i o nebalených výrobcích, toto se týká i restauratérů. Jistě s tím bude spojena i příjemná administrativa.

Šikana podnikatelů začíná nabývat obludných rozměrů a mnozí, kteří se jen tak tak uživí si spočítají, že je, vlastně, lepší živnost zabalit a jít pracovat do supermarketu za stále zvyšovanou minimální mzdu. Supermarkety přežijí, mají dostatečný aparát pro boj se státní byrokratickou šikanou. Chudák živnostenský parazit je na všechno sám a pro administrativní agendu a nepřetržitý řetěz různých státních kontrol, mu již nezbývá čas na vlastní práci. Ještě přibudou registrační pokladny a po Slovenském vzoru, bonz loterie. Možná půjde na pracák.

Další výbornou zprávou, která částečně vykompenzuje výhody předešlé, jevládní nařízení státním podnikům, přijímat nové zaměstnance, na každého jednoho poskytne až 280 000 ročně jako státní dotaci. Takže jak? Zvýšíme zadlužení nebo zvýšíme daně nebo natiskneme hromady nových barevných papírků?

Logika socialistů je jasná, čím víc státních zaměstnanců tím menší nezaměstnanost, čím menší nezaměstnanost tím vyšší prosperita, čím vyšší prosperita tím větší maloobchodní obrat, čím větší maloobchodní obrat tím vyšší výběr daní, čím vyšší výběr daní tím víc státních zaměstnanců. Čert na koze by musil rajtovat aby to nefungovalo.

Na Lounsku v jakési průmyslové zóně vznikají nové firmy. Velmi dobrá zpráva. Jedna na výrobu automobilových pružin potřebuje asi 40 zaměstnanců s technickou, nejlépe strojnickou, kvalifikací. V kraji s nejvyšší nezaměstnaností má problém. Nemůže je najít. Lidé, kteří něco umějí jsou zpravidla již zaměstnaní nebo podnikají. Takových, kteří něco umějí, jsou nezaměstnaní a mají chuť pracovat je minimum. Další firma, tamtéž, na výrobu pneumatik má zaměstnávat až 1000 lidí. Jak si s tímto problémem poradí, mi není jasné. Leda, snad Ukrajinci? Může jich být u nás v dohledné době poměrně dost, ale to je již na jiný článek a jiné téma.Author: JAROMIR HLUBEK # WefeJesu88
Slovensko2014-05-153
-
 29%  ( 7 people voted )
+
Nie som si tentoraz celkom istý, prečo by sa mal kritický pohľad z článku viazať striktne na socialistický pojem. Čo sa týka obsahu, tak skutočne sú podnikatelia neúmerne zaťažovaní neobvyklými požiadavkami. Námatkovo spomeniem napr. školenia v oblasti pravidiel archivníctva a registratúry. Kvôli čomu? Podnikateľ nech si nakladá so svojimi písomnosťami podľa uváženia a sám dobre vie, čo si má archivovať. Naopak, u prevádzok spojených priamo s potravinami a ich prípravou je príslušná prísnejšia legislatíva opodstatnená. Rovnako ako u priemyselných prevádzok so špecifickými rizikami a problematikou bezpečnosti. Aj tu však hrozí plazivé vkradnutie sa nekontrolovateľnej byrokracie nad rámec zdravého rozumu v priamom kontrapunkte s pôvodnou dobrou myšlienkou. Čím väčšía firma, tým do nej preniká väčší byrokratický proces samokontroly, a to priečne i cez prevádzky, pre ktoré sa nehodí. Napríklad, kto pozná skratku QUASAR a obludný systém, ktorý sa za tým ukrýva, dá mi za pravdu. Pôvodne bol vymyslený pre obrovské firmy s pásovou výrobou, kde má svoje užitočné opodstatnenie, ale jeho nútená aplikácia v nevhodných firmách komplikuje prácu a zaťažuje zamestnancov, ktorí sú nútení to aplikopvať. Takýchto prípadov/firiem je na Slovensku veľa. Ich menežment si však túto byrokratickú nadstavbu zaviedol sám a nemožno sa zbaviť dojmu, aby zaň schoval opodstatnenosť počtu a vyťaženosti kancelárskych zamestnancov. Tu treba priznať v rámci objektivity, že v tomto ohľade boli súdruhovia úplnými amatérmi - ich kancelárska byrokracia bola oproti tomuto šuvix a nástenková byrokracia sa obmedzila iba na propagandistické aktivity.
Registračné pokladnice síce predstavujú náklady naviac, ale v konečnom dôsledku je to normálny štandard, ktorý zvyšuje dôveru medzi obchodmíkom a zákazníkom a v konečnom dôsledku pomáhajú v účtovníctve samotnému podnikateľovi. Ale tzv. bločková lotéria je tragikomický nezmysel, povýšený na celonárodnú hru anonymného udávania, s motiváciou vidiny bezpracnej odmeny. Osobne považujem každého, kto sa v nej angažuje, za boľševického pohrobka. Vláda úlisne angažovala týchto nešťastníkov dobrovoľne do úlohy agentov provokatérov a o výhercoch si môže rovno viesť zväzky či dať im konšpiračné byty, lol! No a na záver: Prečo na Slovensku živnostníci hromadne vešajú živnosť na klinec, alebo sa prehlasujú za s.r.o.? Na to nech odpovie terajšia ľavicová vláda s pravicovými činmi vydávanými za istoty.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 69%  ( 6 people voted )
+
2014-05-15 14:03:21 d4254112
Jedná vec je bojovať za slobodu vo svojej krajine a druhá vec je verejne behať po uliciach Ukrajiny a hailovať, upaľovať a vraždiť ľudí a takúto špinu podporuje Brusel aj USA chcú ju dostať do EU?
V Bruseli, Štrasburgu aj vo Washingtone DC ste načisto už oslepli?

Video o ukrajinskej revolúcii fašistov, ktoré mainstreamové media nikdy neodvisielaju. Zdieľajte a informujte, aby sa takéto niečo nestalo aj v EU, keďže EU a USA podporujú Kyjevských fašistov na Ukrajine na čele s Turčynovom, Jaseňukom, Tymošenkovov a Klíčkom.

http://www.mojevideo.sk/video
/1f3a8/video_o_ukrajinskej_revolucii_ktore_nikdy_n
eodvisielaju_.html


How the thugs killed Odessa inhabitants in the Trade Unions House - the details of bloody scenario

ht
tp://ersieesist.livejournal.com/813.htmlNiečo o čom sa nehovorí. Niekoľko faktov o Putinovi:

1. Putin za 12 rokov svojej vlády zvýšil rozpočet Ruska 12- krát, rozpočet na armádu 30-krát, hrubý domáci produkt 12-krát. Rusko sa prebojovalo z 36 miesta vo svete v rebríčku HDP na 6 miesto. Zlaté štátne rezervy zväčšil 48 krát . Prinavrátil pod Ruskú jurisdikciu 256 zdrojov nerastných surovín (zostalo vrátiť ešte 3).

2. Zrušil "liberálne" jednostranné zmluvy o rozdelení produkcie.
- Znárodnil 65% ropného a 95% plynového priemyslu a mnohé iné odvetvia. Vyzdvihol priemysel a poľnohospodárstvo (Rusko 5-ty rok za sebou je na 2 - 3 mieste vo svete v exporte obilnín, dokonca predbehli aj USA, ktoré sú dnes na 4 mieste).
- Zvýšil priemerne platy v rozpočtovej sfére 18,5 krát a čo nie je maličkosťou Putin ( práve on)
- Znížil vymieranie obyvateľstva Ruska z 1,5 miliónov ľudí ročne v 1999 roku, na 21 tisíc v roku 2011, čo v absolútnych číslach znamená 71,5 násobné zníženie úmrtnosti.


3. Priemerne dôchodky sa zvýšili 14 krát.
- Okrem toho Putin zrušil tzv. "Chasavjurtovskú zmluvu" ( Zmluva o vzájomných vzťahoch medzi RF a Čečenskou republikou) a tým prispel k ukončeniu tzv. 1 čečenskej vojny, zároveň zachoval územnú celistvosť Ruska a v podstate ukončil vojnu v Čečensku.
"Dal do laty" mimovládne organizácie a "5 kolónu" a zakázal poslancom vlastniť bankové účty v zahraničí. Svojím postojom ubránil Sýriu.....


Okrem toho
,,Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co ten člověk, potažmo Rusko za něj, zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.
- zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
- zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině
- vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose). Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.

- zakázali geneticky upravené potraviny
- zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii)
- zakázali oligarchům vměšovat se do politiky
- zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech)
- zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními kožešinami
- mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.)

4. Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu. V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.

5. Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA, Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.
Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.''


Paul Craig Roberts interview for Slobodny Vysielac, Slovakia. US involvement in Ukraine
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k


Pandemonium II # HihoKika22
-
 41%  ( 7 people voted )
+
2014-05-15 17:53:29 3ec5e27c
dane-za-starych-casu
Pandebil # PumeBixo10
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-05-15 22:30:02 5f668bd8

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   d
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM(?)


DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM(?)
8. Mája oficiálne slávime „Deň víťazstva nad fašizmom“. Fašizmus bola jedna odporná, zverská, kolektivistická ideológia, ktorá likvidovala slobodu, ľudské práva a ľudské ž...
Príde koniec náboženstva ako ho poznáme?
SOVĚTSKÝ IMPERIALISMUS: PAKT RIBBENTROP – MOLOTOV
Žvýkačky a bonbony v USA obsahují buď toxický kukuřičný sirup, nebo nervově paralytický aspartam

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0213 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made