Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Šok: Island vzdoruje EU, zmrazil žádost o členství


Šok: Island vzdoruje EU, zmrazil žádost o členství

"Uděláme si to posvém, je to naše rozhodnutí," řekl dnes v interview v Bruselu Sveinsson, 45. "Tahle vláda na tu žádost nebude tlačit. Někdy o tom bude referendum, ale nemohu vám říci, kdy a od koho." Vůdci EU oslavovali výhled na přivítání Islandu – rozvinuté země, kde ekonomika v roce 2012 vyrostla o 1,6 procenta – jako projev toho, že přitažlivost tohoto bloku se neomezuje na nejchudší národy jihu. Islandské zavržení jim to ale mění. "Pro mě jako člověka to nebylo snadné," dovědět se, jaká je v Reykjaviku nová nálada, řekl po schůzce se Sveinssonem včera v noci komisař EU pro rozšíření Štefan Fule. Naléhal na vládu v Reykjaviku, aby si pro své rozhodnutí nestanovovala "čas naneurčito"... - News of Iceland

Dominantní sociální téma: Malý výmol na cestě.

Analýza volného trhu: Tisk mainstreamu byl minulý týden plný pokřiku nad Edwardem Snowdenem, přišly ale velké novinky ohledně Islandu a EU.

Nová islandská vláda už není připravena urychlovat vstup do EU oproti předchozí administrativě. Její zástupci znovu potvrdili rozhodnutí zastavit snahy o vstup do Evropské unie. K důvodům patří obavy nad kontrolou islandských zdrojů a pokračující krize eura.

Ministr zahraničí Gunnar Bragi Sveinsson nepřistoupí na naléhání EU, aby buď udělali rychlé referendum o vstupu do EU, nebo aby zahájili přístupový proces. Není jasné, proč by Eurokraté chtěli referendum, i když podle průzkumů jsou islandští obyvatelé celá tři čtvrtletí proti vstupu.

Ale kvůli tomu pokračujícímu "zmrazení" se určitě v Bruselu hromadí obavy. Mýtus o nevyhnutelnosti EU se tříští o zatvrzelé, zamrzlé pobřeží Islandu. To je všechno, jen ne přijatelné. Tohle je důvod, proč Eurokraté přiměli irské voliče, aby o ústavní dohodě hlasovali dvakrát, dokud "to neudělali správně." A proč tedy vlastně na zruinované ekonomiky Španělska a Řecka uvalovali "úspory".

Teď už EU nevypadá jako nepřekonatelná síla, jíž nelze vzdorovat. Takhle to formulovat EU Observer:

Hlavním účelem cestu do Bruselu bylo "říci komisi, že nová vláda dospěla k rozhodnutí nechat vyjednávání plavat. My už jsme součástí Evropy a chceme posilovat své vztahy jinými způsoby," dodal Gunnar Bragi Sveinsson.

Štefan Fule, český komisař odpovědný za žádosti o členství v EU, když mluvil ve čtvrtek 13. června na tiskové konferenci, přiznal, že rozhodnutí Islandu bylo pro něj osobní ranou.

"Pro mě jako člověka nebo nebylo snadné tohle rozhodnutí přijmout," řekl Fule. Dodal ale: "Jsem ale také profesionál a bez jakýchkoliv otázek respektuji jakoukoliv pochybnost či vůli zvolených reprezentantů a občanů."

EU v tomto okamžiku utrpělo už tolika propadáků, že už to ani nepočítáme. Euro samotné se ukázalo jako katastrofa, co potopila půlku Evropy. Německo se kvůli inflaci ECB potýká s ústavní krizí – samozřejmě, aby podpořili "Fatherland". A nakonec britští do kouta zatlačení Toryové souhlasili s uspořádáním skutečného referenda o otázce, zda Britové zůstanou v Unii nebo ne.

Při absenci zázraku (toho nejhoršího druhu) nebudou občané Islandu už určitě součástí Francké nové říše, té vybudované v utajení a podstrčené 300 milionům lidem bez jejich svolení.

Korupce, vrážení politické dýky do zad, neustále šponované regionální náklady, vyprahnutí pracovních příležitostí, regulace, autoritářství napoleonské justice (vinen, dokud se nedokáže nevina) a všechno tohle a všechno to další se už nebude nakládat na bedra stahaných občanů Islandu.

Nadále říkají "ne." Nepohrnou se do toho. Jasně to naznačuje, že s tím už skončili. Obě strany tam jsou anti-EU. Možná je to předělový okamžik. Možná se na to opravdu bude historicky pohlížet jako na kulminační bod tohoto ztroskotaného "experimentu".

Závěr: Snad ta záplava už začíná opadávat.

Monday, June 17, 2013

Zdroj: http://thedailybell.com/29252/Shock- Iceland-Defies-EU-Freezes-Membership-BidAuthor: MirPavlicek # SagyHaqu17
Európa2013-06-188
-
 82% ( 18 people voted )
+
Všetko raz dosiahne svoj kulminačný bod, s tým tvorcovia nerátali boli si príliš istí svojimi postupmi a mocou, ktorú mali v rukách. Tá prílišná istota, že moc, peniaze a špinavé praktiky budú neprekonateľnou bariérou, bude nakoniec ich vlastnou záhubou.

Zlo má tendenciu rásť a rozpínať sa, no príde bod zlomu, kedy v čase svojej kulminácie v domnienke neprekonateľnosti prestane byť obozretným a v tom najmenej čakanom momente v tom najvyššom bode sa nakoniec zrúti samé do seba a stane sa len prázdnou čiernou dierou. Potom si znova začne hľadať cestičky a spôsoby ako sa rozpínať a rásť. V tomto momente bude záležať len od nás, či to opäť dovolíme a pripustíme, či sa vôbec poučíme.

ukulele # FogyLoqy46
-
 81% ( 22 people voted )
+
2013-06-18 10:23:18 57f4de4a
Island ide príkladom. Každý štát má svojich problémov dosť a nemusí sa starať ešte aj o tie, s ktorými nemá nič spoločné. Pošlime už EU do perdele všade a začnime sa sústreďovať na občana a riešenie jeho problémov. Jeho začnime už konečne zachraňovať a nie evro.

EU projekt skrachoval a jasne ukázal že jeho životaschopnosť je priamo úmerná diktátu silnejších. Island ukázal že to ide aj bez EU a dokonca lepšie.

smartang # BohuPyki56
-
 80% ( 30 people voted )
+
2013-06-18 11:33:44 d90c3016


smartang # BohuPyki56

Vystihol si to, moja reč!!!

jan # PukiKyri51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-18 14:03:47 4e63e927
Čo vy chcete rušiť? Všetko prebieha podľa plánu najma tu na slovensku..Ak to nezmenia ludia nikto iný.
To referendum nie je dobré smartang?


prave # MytiGymo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-18 20:18:37 55a3cfa8
Kapitalizmus nie je možmé zastaviť. Zastaví ho len jeho vlastný rast, ktorý sa obráti proti ľuďom.
Akýkoľvek parazit ktorý je taký úspešný, že zabije aj svojho hostiteľa, zničí aj sám seba.

Dudo # SebiPube68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-19 21:55:06 4e63c51c
Ano. Vieme to už skoro všetci. Jak je potom možné, že nevolíme tých, ktorí naozaj chcú obhajovať záujmy ľudí tohto štátu? Prečo stále volíte Fica, Dzurindu, Fígela, Bugára a všetkých tých, ktorý lákajú na Slovensko zahraničné firmy, podporujú slovenských zdieračov a hádžu polená pod nohy Slovenským firmám a podnikateľom, ktorí by boli ochotní zamestnať ľudí za slušnú mzdu a v nozmálnych ľudských podmienkach? Také firmy a podnikatelia nemajú šancu prežiť. Ak totiž slušne zaplatí svojho zamestnanca, nezostane mu na zaplatenie skorumpovaného politika, úradníka a mafiu.
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 20:04:33 57f4fdcc
loading...
Všetko sa začína v škole. Môžme tu spraviť prevrat, odísť z únie, a stavať vlastný štát, pokiaľ človek nedostane základy a vedomosti v škole, ťažko môžeme čakať, že to, čo tu postavíme sa aj udrží. História sa opakuje už tisícky rokov a je hodné obrovského žiaľu, keď si spomeniete na svoje hodiny dejepisu a histórie, či už zo strednej, alebo základnej školy... Vedomosti slovenského národa o prvom slovenskom štáte, SNP a tak isto aj komunizme, ktoré sme brali dobre že nie cez prázdniny asi boli na niečo dobré...a na čo? Opýtajte sa doktora Fica, on to veľmi dobre vie.

Marek # FecuFade93
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 20:58:53 4e623b7c
Island je Island žijú tu lúdia ktorý sú úplne iný ako mi Európania dôvod ne vstupu do EU je len koli kvótam výlovu ryb a rybolov je na Islande ekonomika číslo jedna.

morf # LykiPaja50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 21:37:33 c269e5a0

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   de
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Inspektoráty – týrání občanů


Inspektoráty – týrání občanů
V každém větším městě (čest výjimkám) český stát již mnoho let ponižuje a okrádá o čas vlastní občany. Mnoho let se v úřední dny ještě za tmy shlukují nešťastníci před...
Hroutí se s konečnou platností podvodná agenda o globálním oteplování?
ŽÁDNÁ DOHODA NEBUDE, FRANCIE ODMÍTÁ PLÁNOVANÉ KVÓTY NA MIGRANTY
RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0349 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne